Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
 • Багомет

  Багомет
  • Metformin
   Международное название
  • Гипогликемизирующие препараты, за исключением инсулинов
   Фарм. группа
  • A10BA02
   ATС-код
  • по рецепту
   Условие продажи
  • 1 предложение от 31,90 до 31,90 грн.
   Наличие в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для   медичного застосування препарату

                                           БАГОМЕТ

(BAGOMET)


Загальна характеристика:

міжнародна назва: metformin;

основні фізико-хімічні властивості: капсулоподібні таблетки блакитного кольору з рискою на одному боці та логотипом ні іншому, вкриті оболонкою;

склад: 1 таблетка містить метформіну гідро хлориду 850 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, гідроксипропілм етилцелюлоза, повідон, магнію стеарат, спирт, метилен хлорид, вода очищена, опадрі білий, опадрі чистий, натрію сахарин, ванілін, барвник брильянтовий синій.

Форма випуску. Таблетки пролонгованої дії, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Гіпоглікемічні засоби для перорального застосування. Бігуаніди. Код АТС А 10В А 02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Багомет уповільнює глюконеогенез у печінці, зменшує абсорбцію глюкози з кишечнику, підсилює периферичну утилізацію глюкози, а також підвищує чутливість тканин до інсуліну. При цьому не має впливу на секрецію інсуліну бета-клітинами підшлункової залози. Знижує рівень тригли церидів і липопротеїнів низької щільності в крові. Стабілізує або знижує масу тіла. Здійснює фібринолітичну дію за рахунок пригнічення інгібітора активатора плазминогену тканинного типу.

Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо метформін абсорбується із шлунково-кишкового тракту. Біодоступність після прийому стандартної дози становить 50 - 60%. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 2,5 год після прийому внутрішньо. Практично не зв’язується з білками плазми. Накопи чується у слинних залозах, печінці і нирках. Виділяється в незміненому вигляді нирками. Період напів виведення становить приблизно 9 - 12 год. При порушенні функції нирок можлива акумуляція препарату.

Показання для застосування. Цукровий діабет ІІ типу (інсулін незалежний), особливо у пацієнтів з ожирінням, як моно терапія або у комбінації з сульфонілсечовиною; цукровий діабет І типу (інсулінзалежний) – комбінована терапія з інсуліном.

Спосіб застосування та дози. Звичайна доза становить 1 - 2 таблетки на добу (через кожні 12 год). Через 2 тижні лікування дозу необхідно скоригувати залежно від рівня глюкози в крові. Максимальна добова доза – 3 таблетки. Препарат слід приймати з їжею або безпосередньо після прийому їжі, запиваючи водою. Іноді для полегшення прийому таблетку 850 мг можна розділити навпіл, але при цьому обидві половинки необхідно приймати безпосередньо одну за одною.

Перехід з іншої пероральної антидіабетичної терапії до метформіну

При переведенні хворого з іншого перорального протидіабетичного засобу на метформін слід спочатку відмінити попередній лікарський засіб і потім розпочати терапію метформіном, за винятком заміни хлоропраміду (необхідна 2-тижнева перерва в лікуванні, обумовленому тривалим періодом напів виведення препарату).  

Супутня терапія з сульфонілсечовиною

Якщо після 4 тижнів моно терапії максимальною дозою метформіну задовільного терапевтичного ефекту не досягнуто, можна поступово додавати сульфонілсечовину. Надалі слід намагатися досягти макимсального терапевтичного ефекту при застосуванні мінімальних доз обох препаратів.

Якщо стан пацієнта не поліпшився після 1 - 3 місяці комбінованої терапії максимальною дозою метформіну і максимальною дозою сульфонілсечовини, слід розглянути питання про припинення терапії і заміни терапією інсуліном.

Супутнє застосування метформіну та   інсуліну при діабеті І типу

Якщо доза інсуліну нижче 40 ОД на день, звичайна доза препарату на добу – 2 таблетки. При цьому дозу інсуліну необхідно поступово зменшувати (на 2 - 4 МО) залежно від рівня глюкози в крові. При дозі інсуліну більше 40 МО на добу застосування метформіну та зменшення дози інсуліну необхідно проводити в стаціонарі.

Побічна дія.

З боку системи органів травлення: нудота, блювання, металічний присмак у роті, відсутність апетиту, діарея, метеоризм, болі в животі.

З боку обміну речовин: у поодиноких випадках – молочнокислий ацидоз (потребує припинення лікування); при тривалому лікуванні – гіповітаміноз В12 (порушення всмоктування).

З боку органів кровотворення: в окремих випадках – мегалобластна анемія.

З боку ендокринної системи: гіпоглікемія (при застосуванні у великих дозах).

Алергічні реакції: шкірні висипання.

Протипоказання. Діабетичний кето ацидоз, діабетична прекома, кома; виражені порушення функції нирок; серцева та легенева недостатність, гостра фаза інфаркту міокарда, гостре порушення мозкового кровообігу, дегідратація, хронічний алкоголізм та інші стани, що можуть сприяти розвитку лактоацидозу; вагітність і лактація; підвищена чутливість до препарату; тяжкі хірургічні операції і травми, коли показане проведення інсулінотерапії; порушення функції печінки, гостре отруєння алкоголем; лактоацидоз; застосування протягом не менше 2-х днів до і протягом 2-х днів після проведення радіоізотопних або рентгенологічних досліджень з введенням йодовміщуючої контрастної речовини; дотримання гіпокалорійної дієти (менше 1 000 кал на добу). Не рекомендується застосовувати препарат в осіб старше 60 років, які важко працюють фізично, що пов’язано з підвищеним ризиком розвитку в них молочнокислого ацидозу. Дитячий вік до 15 років.

Передозування.

Симптоми: при передозуванні метформіном можливий розвиток лактоацидозу з фатальним наслідком. Причиною розвитку лактоацидозу може також стати кумуляція препарату внаслідок порушення функції нирок. Першими симптомами лактоацилозу є нудота, блювання, діарея, зниження температури тіла, болі в животі, болі в м’язах, у подальшому може відмічатися прискорене дихання, запаморочення, порушення свідомості і розвиток коми.

Лікуваня: у разі появи лактоацидозу лікуваня Багометом необхідно припинити, хворого терміново госпіталізувати і, визначивши концентрацію лактату, підтвердити діагноз. Найефективнішим є   гемодіаліз. Проводять також симптоматичне лікування. При комбінованій терапії Багомету з препаратами сульфонілсечовини може розвинутися гіпоглікемія.

Особливості застосування. Через вміст лактози Багомет не повинен застосовуватись у пацієнтів з рідкою спадковою непереносимістю галактози, генетичною лактазною недостатністю або порушеннями всмоктування глюкози-галактози.

Не рекомендується призначати препарат пацієнтам старше 60 років, які важко працюють фізично, що пов’язано з підвищеним ризиком виникнення у них лактоацидозу.

Через те, що метформін виводиться нирками, необхідно визначати рівні креатині ну в сироватці крові до початку лікування   і надалі з регулярними інтервалами, принаймні, щорічно в осіб з нормальним станом функції нирок, 2 - 4 рази на рік в осіб з рівнями креатині ну в сироватці на верхній межі норми, а також в осіб літнього віку (зниження функції нирок в осіб літнього віку часто є безсимптомним).

З обережністю слід застосовувати метформін при вірогідному погіршенні функції нирок (наприклад, початок лікування із застосуванням антигіпертензивних, діуретичних або не стероїдних протизапальних засобів).

Застосування метформіну має бути припинено також за 48 год до хірургічних втручань із застосуванням наркозу. Відновлення лікування не має запроваджуватися раніше, ніж через 48 год після проведення втручання.

Під час лікування метформіном пацієнти повинні дотримуватися індивідуальної дієти, враховуючи необхідність адекватного розподілу надходження вуглеводів протягом дня. Пацієнти з надмірною вагою повинні дотримуватися енергетично обмеженої дієти.

Звичайні лабораторні дослідження з контролю перебігу цукрового діабету необхідно проводити регулярно через певні проміжки часу.

Метформін не повинен застосовуватися у дітей через відсутність досі достатньої інформації.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та працювати зі складними механізмами.

Лікування із застосуванням одного тільки метформіну не призводить до виникнення гіпоглікемії і тому не впливає на здатність керувати транспортними засобами та іншими механізмами. Однак пацієнти повинні бути поінформовані про ризик виникнення гіпоглікемії при застосуванні метформіну в комбінації з іншими протидіабетичними препаратами (похідні сульфонілсечовини, інсулін, репаглінід).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні з похідними сульфонілсечовини, акарбозою, інсуліном, не стероїдними протизапальними засобами, інгібіторами моноаміно оксидази, окситетрацикліном, інгібіторами ангіотензинперетворюючого ферменту, похідними клофібрату, циклофосфамідом, β-адреноболокаторами можливе підсилення гіпоглікемічної дії Багомету. При одночасному застосуванні з глюкокортикостероїдами, пероральними контрацептивами, епінефрином, симпатоміме тиками, глюкагоном, препаратами гормонів щитоподібної залози, ті азидними і „петльовими” діуретиками, похідними фенотіазину, похідними нікотинової кислоти можливе зменшення гіпоглікемічної дії Багомету. Циметидин уповільнює виведеня Багомету, внаслідок чого зростає ризик лактоацидозу.

Багомет може ослабити дію антикоагулянтів (похідних кумарину). При одночасному застосуванні алкоголю можливий розвиток лактоацидозу.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 2 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. По 10 таблеток у блістері. По 1, 3, 6, 12   блістерів в упаковці.

Виробник. Кіміка Монтпеллієр С. А.

Адреса. Вірей Лініерс 673, (1220) Буенос-Айрес, Аргентина.

БАГОМЕТ
(BAGOMET)
metformin
Представительство:
Лабораториос БАГО АО
10 шт. - блистеры (3) - пачки картонные.
100 шт. - контейнеры пластиковые.
120 шт. - контейнеры пластиковые.
1000 шт. - контейнеры пластиковые.

Таблетки пролонгированного действия, покрытые оболочкой голубого цвета, капсуловидные, с риской на одной стороне и логотипом - на другой; на изломе - шероховатая поверхность белого цвета.

  1 таб.
метформина гидрохлорид 850 мг

Вспомогательные вещества: гипромеллоза, повидон, магния стеарат, спирт, лактозы моногидрат, метилен хлорид.

Состав оболочки: Opadry белый YS-30-18056 (готовая смесь для оболочки, состоящая из лактозы, гипромеллозы, титана диоксида и триацетина в соотношении 40:40:10:10), Opadry чистый YS 1-7006 (готовая смесь для оболочки, состоящая из гипромеллозы и полиэтиленгликоля в соотношении 90:10), вода очищенная, натрия сахарин, ванилин, краситель Бриллиантовый синий.

10 шт. - блистеры (1) - пачки картонные.
10 шт. - блистеры (3) - пачки картонные.
100 шт. - контейнеры пластиковые.
120 шт. - контейнеры пластиковые.
1000 шт. - контейнеры пластиковые.

Клинико-фармакологическая группа: Пероральный гипогликемический препарат

Регистрационные №№:
 • таб., покр. оболочкой, 500 мг: 10, 30, 100, 120 или 1000 шт. - П №015900/01, 07.09.04
 • таб. пролонгир. действия, покр. оболочкой, 850 мг: 10, 30, 100, 120 или 1000 шт. - П №015900/02, 17.01.05

Фармакологическое действие

Гипогликемический препарат из группы бигуанидов. Тормозит глюконеогенез в печени, уменьшает абсорбцию глюкозы из кишечника, усиливает периферическую утилизацию глюкозы, а также повышает чувствительность тканей к инсулину. При этом не оказывает действие на секрецию инсулина β-клетками поджелудочной железы.

Багомет снижает уровень ТГ и ЛПНП в крови. Вызывает легкий анорексигенный эффект, что помогает больным в соблюдении диеты, стабилизирует или уменьшает массу тела. Улучшает фибринолитические свойства крови за счет подавления ингибитора активатора плазминогена тканевого типа.

Фармакокинетика

Всасывание и распределение

После приема внутрь метформин абсорбируется из ЖКТ. Биодоступность после приема стандартной дозы составляет 50-60%. Cmax в плазме крови достигается через 2 ч после приема внутрь. Практически не связывается с белками плазмы. Накапливается в слюнных железах, печени и почках.

Выведение

Выделяется в неизмененном виде почками. T1/2 составляет примерно 6.5 ч.

Фармакокинетика в особых клинических случаях

При нарушениях функции почек возможна кумуляция препарата.

Показания

- сахарный диабет типа 2 у пациентов без склонности к кетоацидозу при неэффективности диетотерапии (особенно у лиц с ожирением).

Режим дозирования

Устанавливают индивидуально в зависимости от уровня глюкозы в крови.

Начальная доза составляет 0.5-1 г/сут. Через 10-15 дней возможно дальнейшее постепенное увеличение дозы в зависимости от уровня глюкозы в крови. Поддерживающая доза препарата обычно составляет 1.5-2 г/сут. Максимальная доза - 3 г/сут.

Для уменьшения побочных явлений со стороны пищеварительной системы суточную дозу следует разделить на 2-3 приема.

У пациентов пожилого возраста рекомендуемая суточная доза не должна превышать 1 г.

При тяжелых нарушениях метаболизма дозу Багомета необходимо уменьшить (из-за повышенного риска развития лактацидоза).

Таблетки Багомета следует принимать целиком во время или непосредственно после еды, запивая небольшим количеством жидкости (стакан воды).

Побочное действие

Со стороны пищеварительной системы: тошнота, рвота, металлический привкус во рту, отсутствие аппетита, диарея, метеоризм, боли в животе.

Со стороны системы кроветворения: в отдельных случаях - мегалобластная анемия.

Со стороны эндокринной системы: гипогликемия (при применении в неадекватных дозах); в редких случаях - лактацидоз (требует прекращения лечения).

Аллергические реакции: кожная сыпь.

Прочие: при длительном применении - гиповитаминоз В12 (из-за нарушения всасывания).

Противопоказания

- диабетический кетоацидоз;

- диабетическая прекома;

- кома;

- выраженные нарушения функции почек;

- нарушения функции печени;

- сердечная и дыхательная недостаточность;

- острая фаза инфаркта миокарда;

- острое нарушение мозгового кровообращения;

- дегидратация;

- лактацидоз (в т.ч. в анамнезе);

- хронический алкоголизм и другие состояния, которые могут способствовать развитию лактацидоза;

- серьезные хирургические операции и травмы (когда показано проведение инсулинотерапии);

- острое отравление алкоголем;

- применение в течение не менее 2 дней до и в течение 2 дней после применения радиоизотопных или рентгеноконтрастных йодосодержащих препаратов;

- соблюдение строгой диеты (менее 1000 кал/сут).

- беременность;

- лактация (грудное вскармливание);

- повышенная чувствительность к препарату.

Не рекомендуется назначать препарат лицам старше 60 лет, выполняющим тяжелую физическую нагрузку (из-за повышенного риска развития лактацидоза).

Беременность и лактация

Препарат противопоказан к применению при беременности и в период лактации (грудного вскармливания).

Особые указания

В период лечения необходимо контролировать функцию почек.

Необходимо контролировать уровень лактата не реже 2 раз в год, а также при появлении миалгии.

Возможно применение Багомета в комбинации с производными сульфонилмочевины. В этом случае необходим особенно тщательный контроль уровня глюкозы в крови.

При употреблении этанола на фоне применения Багомета возможно развитие лактацидоза.

Передозировка

Симптомы: возможно развитие лактацидоза с летальным исходом (к причинам развития может также относиться кумуляция препарата вследствие нарушения функции почек). К ранним симптомам относятся тошнота, рвота, диарея, понижение температуры тела, боли в животе и в мышцах; в дальнейшем возможно учащение дыхания, головокружение, нарушение сознания и развитие комы.

Лечение: препарат немедленно отменить, пациента следует срочно госпитализировать и определить концентрацию лактата. Наиболее эффективен гемодиализ. При необходимости проводят симптоматическую терапию.

При комбинированной терапии Багомета с препаратами сульфонилмочевины возможна гипогликемия.

Лекарственное взаимодействие

При одновременном применении с производными сульфонилмочевины, акарбозой, инсулином, НПВС, ингибиторами МАО, окситетрациклином, ингибиторами АПФ, производными клофибрата, циклофосфамидом, бета-адреноблокаторами возможно усиление гипогликемического действия метформина.

При одновременном применении с ГКС, пероральными контрацептивами, эпинефрином, симпатомиметиками, глюкагоном, препаратами гормонов щитовидной железы, тиазидными и "петлевыми" диуретиками, производными фенотиазина, производными никотиновой кислоты возможно уменьшение гипогликемического действия метформина.

При одновременном применении циметидин замедляет выведение метформина, что увеличивает риск развития лактацидоза.

При одновременном применении метформин может ослабить действие антикоагулянтов (производных кумарина).

Условия и сроки хранения

Список Б. Препарат следует хранить в сухом, защищенном от света и недоступном для детей месте, при температуре до 25°С. Срок годности - 2 года.

Условия отпуска из аптек

Препарат отпускается по рецепту.

 Реклама