Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Этоний

    Этоний
    • Aethonium
      Международное название
    • Антисептические и дезинфицирующие средства.
      Фарм. группа
    • D08AJ10
      ATС-код
    • без рецепта
      Условие продажи
    • 55 предложений от 74,76 до 122,89 грн.
      Наличие в аптеках

I Н С Т Р У К Ц I Я

для медичного застосування препарату

ЕТОНІЙ®

AETHONIUM®

Загальна характеристика:

хімічна назва: 1-2-етилен-біс-(N-децилоксикарбонілметил-N,N-диметил)-амонію дихлорид;

основні фізико-хімічні властивості: гель білого кольору зі слабким специфічним запахом;

склад: 1 г гелю містить етонію 0,01 г;  

допоміжні речовини: проксанол-268 або полоксамер 338, пропіленгліколь, полі етиленоксид-400 або макрогол 400.

Форма випуску. Гель для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Антисептичні та дезинфікуючі засоби.

Код АТС D08A J10.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Етоній – біс четвертинна амонієва сполука, механізм дії якої полягає в порушенні процесів синтезу клітинної оболонки мікро організмів, що зумовлює бактеріостатичний та бактерицидний ефекти щодо грам позитивних коків (стрептококів, стафілококів), грибів та інших мікро організмів. Етоній стимулює процеси регенерації шкіри, підшкірної клітковини та слизових оболонок, детоксикаційно діє на стафілококовий токсин і виявляє легку анестезуючу дію. Основа гелю забезпечує глибоке проникнення препарату в тканини, також виявляє сорбційні властивості, що сприяє очищенню рани, швидкому зменшенню запального процесу. Не чинить подразнюючої дії.

Фармакокінетика. Гель має гідрофільну основу, діє місцево без істотного резорбтивного ефекту. Після одноразового нанесення дія препарату розвивається через 5-15 хвилин і зберігається протягом 4-6 годин.

Показання для застосування. Профілактика та лікування гнійних ускладнень після операційних та побутових ран, пролежнів, лікування трофічних виразок, опіків II та III А ступеня, променевих уражень шкіри, тріщин прямої кишки, декубітальних виразок, вагінітів, піодермій, сверблячого та інфікованого дерматитів, дерматомікозів, стоматитів та гінгівітів, захворювань пародонту.

Спосіб застосування та дози. Застосовують місцево.      Під час лікування на уражене місце гель наносять 1-2 рази на добу.

Після стандартної обробки виразок, ран і опіків препарат   наносять безпосередньо   на ранову поверхню і накладають стерильну марлеву пов'язку або гель накладають на пов'язку, а потім її – на рану. Тампонами, просоченими   гелем, заповнюють порожнини гнійних ран після хірургічної обробки, а марлеві турунди з гелем етонію вводять у свищі.

При лікуванні гнійних ран гель застосовують один раз на добу, при лікуванні опіків – щодня або 2-3 рази на тиждень, залежно від стану рани. Кількість необхідного для застосування препарату визначається площею ранової поверхні та ступенем гнійної ексудації. Тривалість курсу лікування залежить від динаміки очищення та загоєння рани і становить від 1 до 4 тижнів, в окремих випадках до 6-8 тижнів.

У стоматології гель етонію застосовують у вигляді аплікацій, парадонтальних пов’язок, інстиляцій в кишені при гінгівітах.

Побічна дія. В окремих випадках при застосуванні гелю можливі відчуття легкого печіння і болю в місці нанесення, що проходять самостійно. У деяких хворих може спостерігатися підвищена індивідуальна чутливість, яка проявляється шкірним висипом, кропивницею, набряками.

Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до компонентів гелю, алергічний дерматит, екзема.

Передозування. Оскільки препарат практично не чинить резорбтивного впливу, його часте застосування не спричиняє негативних наслідків для організму.

Особливості застосування.  

Варто утримуватися від застосування препарату для лікування вагітних жінок та від нанесення на молочні залози жінкам, що годують.

Досвід застосування для лікування дітей недостатній.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасний прийом антибіотиків підсилює протимікробну дію препарату, а прийом сульфаніламідів зменшує його ефективність. Засоби для загальної анестезії та інші препарати, що пригнічують центральну нервову систему, можуть підсилювати як місцеву, так і загальнорезорбтивну дію гелю.

Умови та термін зберігання. Зберiгати в сухому, захищеному вiд свiтла та недоступному для дітей мiсцi при температурі від 8°С до 15°С. Термін придатності 2 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 15 г, 40 г або 80 г у тубах, вкладених у пачку.

Виробник. ВАТ “Фармак”.

Адреса. Україна, 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 63.

Наименование:    Этоний (Aethonium)


Фармакологическое действие:
Обладает бактериостатическим (препятствующим размножению бактерий) и бактерицидным (уничтожающим бактерии) свойством. Эффективен в отношении стрептококков, стафилококков и других микроорганизмов. Оказывает детоксицирующее действие на стафилококковый токсин. Обладает местно-анестезирующей активностью, стимулирует заживления ран.

Показания к применению:
В качестве антимикробного, обезболивающего и ускоряющего заживление средства при трофических гнойных язвах (медленно заживающих гнойных дефектах кожи), трещинах сосков, прямой кишки, при лучевых поражениях кожи; при зудящих дерматозах (кожных болезнях); стоматитах (воспалении слизистой оболочки полости рта), гингивитах (воспалении слизистой оболочки десны); при язвах роговицы, кератитах (воспалении роговицы), отитах (воспалении полости уха) и др.

Способ применения:
Наружно. Для лечения ран, язв и т. д. применяют в виде 0,02-1% растворов и 0,5-2% мази; для лечения язв роговицы, кератитов и других поражений глаз - 0,1% раствор (по 1-2 капли 3 раза в день в течение не более 10 дней); в этой же концентрации применяют при лечении гнойных отитов, тонзиллитов (воспаления нёбных миндалин /гланд/) и др. в виде промываниий, опрыскиваний раствором. При лечении стоматитов - 0,5% раствор в виде аппликаций (по 15-20 мин 2-7 дней). При трофических язвах, пиодермии (гнойном воспалении кожи), зудящих дерматитах (зудящих воспалениях кожи), термических, лучевых, химических ожогах и др. применяют 0,5-2% мази (курс лечения от 3 дней до 1 месяца).
Паста этония применяется в стоматологической практике при пломбировании зубов.

Побочные действия:
Повышенная индивидуальная чувствительность к препарату.

Форма выпуска:
Порошок; паста в упаковке по 20 г; мазь 0,5% по 25 г, 1% по 25 г.

Условия хранения:
Порошок в хорошо укупоренных стеклянных банках; пасту в сухом месте при обычных условиях.

Состав:
Паста содержит: 7 частей этония, 71 часть дентина и 22 части персикового масла.

Внимание!
Перед использованием препарата Этоний вы должны проконсультироваться с врачом. Данная инструкция по применению приведена в свободном переводе и предназначена исключительно для ознакомления. Для получения более полной информации просим обращаться к аннотации производителя.



Реклама