Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Глиатилин

    Глиатилин
    • Choline alfoscerate
      Международное название
    • Парасимпатомиметики
      Фарм. группа
    • N07AX02
      ATС-код
    • по рецепту
      Условие продажи
    • 105 предложений от 503,30 до 2 250,00 грн.
      Наличие в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ГЛІАТИЛІН

(GLIATILIN)

Склад:

діюча речовина: холін альфосцерат;

1 капсула містить холіну альфосцерату 400 мг;

допоміжні речовини:   гліцерин, очищена вода;

складові капсули: желатин, езитол, сорбітани, натрію етилпарагідроксибензоат, натрію пропіл парагідроксибензоат, титану діоксид (Е 171), заліза оксид (Е 172).

Лікарська форма.   Капсули.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на нервову систему. Парасимпатоміметики. Холіну альфосцерат. Код АТС N07A X02.

Клінічні характеристики.

Показання. Дегенеративно-інволюційні мозкові психоорганічні синдроми або вторинні наслідки цереброваскулярної недостатності, тобто первинні та вторинні порушення розумової діяльності у людей літнього віку, які характеризуються порушенням пам’яті, сплутаністю свідомості, дезорієнтацією, зниженням мотивації та ініціативності, зниженням здатності до концентрації; зміни в емоційній та поведінковій сфері: емоційна нестабільність, дратівливість, байдужість до оточуючого середовища; псевдо меланхолія у людей літнього віку.

Протипоказання.

Відома гіпер чутливість до препарату або до його компонентів.

Період вагітності та годування груддю.

Спосіб застосування та дози.

Препарат застосовують лише дорослим.

Приймають по 1 капсулі 2 або 3 рази на день.

Тривалість лікування лікар визначає індивідуально.

Побічні реакції.

Як правило, препарат добре переноситься навіть при тривалому застосуванні. Можливе виникнення нудоти (яка, головним чином, є наслідком вторинної допамінергічної активації), дуже рідко можливі абдомінальний біль та короткотривала сплутаність свідомості. В такому випадку необхідно зменшити дозу препарату.

Передозування.

При передозуванні Гліатиліну, яке може проявлятися нудотою, слід зменшити дозу препарату. Терапія симптоматична.

Застосування у період вагітності або годування груддю.    

Препарат протипоказаний під час вагітності та в період годування груддю.

Діти.

Досвід застосування Гліатиліну дітям відсутній.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.

Препарат не впливає на керування авто транспортом та роботу з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Клінічно значуща взаємодія препарату з іншими лікарськими засобами не встановлена.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.   Гліатилін є засобом, який відноситься до групи центральних холіноміметиків з переважним впливом на ЦНС. Холін альфосцерат як носій холіну і попередній агент фосфатидилхоліну має потенційну спроможність запобігати і коригувати біохімічні ушкодження, які мають особливе значення серед патогенних факторів психоорганічного інволюційного синдрому, тобто може впливати на знижений холінергічний тонус і змінений фосфоліпід ний склад оболонок нервових клітин. До складу препарату входить 40,5 % метаболічно захищеного холіну. Метаболічний захист забезпечує вивільнення холіну в головному мозку. Гліатилін позитивно впливає на функції пам’яті та пізнавальні здібності, а також на показники емоційного стану і поведінки, погіршення яких було спричинено розвитком інволюційної патології мозку.

Механізм дії заснований на тому, що при потраплянні в організм холіну альфосцерат розщеплюється під дією ферментів на холін і гліцерофосфат: холін бере учать у біосинтезі ацетилхоліну – одного з основних медіаторів нервового збудження; гліцерофосфат є попередником фосфоліпідів (фосфатидилхоліну) нейронної мембрани. Таким чином, Гліатилін покращує передачу нервових імпульсів у холінергічних нейронах; позитивно впливає на пластичність нейрональних мембран і функцію рецепторів. Гліатилін покращує церебральний кровотік, посилює метаболічні процеси в головному мозку, активує структури ретикулярної формації головного мозку і відновлює свідомість при травматичному ушкодженні головного мозку.

Фармакокінетика.   При введенні Гліатиліну в середньому абсорбується майже 88 % введеної дози. Препарат накопи чується переважно в мозку (45 % від концентрації препарату в крові), легенях та печінці. Елімінація препарату відбувається головним чином через легені у вигляді двоокису вуглецю (СО2). Лише 15 % препарату виводиться з сечею та жовчю.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості:  капсули овальної форми жовтого кольору, м’якої консистенції, непрозорі.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання.

При температурі не вище 25 º С у недоступному для дітей місці.  

Упаковка.

14 непрозорих капсул у ПХВ/алюмінієвому блістері в картонній упаковці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. «ІТАЛФАРМАКО С. п. А.», Італія.

Місцезнаходження.   Бульвар Фульвіо Тесті, 330 – 20126, м. Мілан, Італія.

Состав Глиатилин

Глиатилин раствор для инъекций
1 мл раствора содержит 250 мг холина альфосцерата;
Вспомогательные вещества: вода для инъекций.

Глиатилин Капсулы
1 капсула содержит 400 мг холина альфосцерата;
Вспомогательные вещества: вода очищенная, глицерин.

Фармакологические свойства.

Фармакодинамика
Глиатилин является новым средством, относится к группе центральных холиномиметикив с преимущественным влиянием на ЦНС. В состав препарата входит 40.5% метаболически защищенного холина. Метаболическая защита обеспечивает высвобождение холина в головном мозге. Глиатилин положительно влияет на функции памяти и познавательные способности, а также на показатели эмоционального состояния и поведения, ухудшение которых было вызвано развитием инволюционной патологии мозга.

Механизм действия основан на том, что при попадании в организм холина альфосцерат расщепляется под действием ферментов на холин и глицерофосфат: холин участвует в биосинтезе ацетилхолина - одного из основных медиаторов нервного возбуждения; глицерофосфат является предшественником фосфолипидов (фосфатидилхолина) нейронной мембраны.

Таким образом Глиатилин улучшает передачу нервных импульсов в холинергических нейронах; положительно воздействует на пластичность нейрональных мембран и функцию рецепторов. Глиатилин улучшает церебральный кровоток, усиливает метаболические процессы в головном мозге, активирует структуры ретикулярной формации головного мозга и восстанавливает сознание при травматическом повреждении головного мозга.

Фармакокинетика
При введении Глиатилину в среднем абсорбируется около 88% введенной дозы. Препарат накапливается преимущественно в мозге (45% от концентрации препарата в крови), легких и печени. Элиминация препарата происходит главным образом через легкие в виде двуокиси углерода (СО2). Только 15% препарата выводится через почки и кишечник.

Показания к применению Глиатилин.

Острый период тяжелой черепно-мозговой травмы с преимущественно стволовым уровнем повреждения (нарушение сознания, коматозное состояние, очаговая пивкульна симптоматика, симптомы повреждения ствола мозга).

Способ применения Глиатилин и дозы.

Глиатилин раствор для инъекций
При острых состояниях Глиатилин вводят внутримышечно или внутривенно (медленно) по 1 г (1 ампула) в течение 15 - 20 дней. Затем, после стабилизации состояния больного, переходят на лекарственную форму препарата в капсулах.

Глиатилин капсулы
Глиатилин назначают внутрь, желательно до еды по 400 мг (1 капсула) 2-3 раза в сутки. Продолжительность лечения составляет 3-6 месяцев.

Побочное действие.

Как правило, препарат хорошо переносится даже при длительном применении. В отдельных случаях возможно появление аллергических реакций, тошноты (главным образом как следствие допаминергической активации). В этом случае снижают дозу препарата.

Противопоказания.

Гиперчувствительность к компонентам препарата, беременность, период лактации.

Передозировки.

При передозировке Глиатилину, которое может проявляться тошнотой, следует снизить дозу препарата. Терапия симптоматическая.

Особенности применения.

Опыт применения Глиатилину у детей отсутствует.

Влияние на способность управления автотранспортом и работе с механизмами.

Не влияет на способность управлять автомобилем и сложными механизмами.

Взаимодействие с другими лекарственными средствами.

Взаимодействие с другими лекарственными средствами не не установлена.

Условия хранения. Хранить при комнатной температуре не выше 25 ° С в месте, недоступном для детей. Срок годности - 5 лет.



Реклама