Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Липитин

    Липитин
    • Atorvastatin
      Международное название
    • Гиполипидемические средства, монокомпонентные.
      Фарм. группа
    • C10AA05
      ATС-код
    • по рецепту
      Условие продажи
    • Нет в продаже
      Наличие в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату


ЛІПІТИН А-10

ЛІПІТИН А-20

(LIPITIN А-10)  

(LIPITIN А-20)


 

Склад:

діюча речовина: аторвастатин;

1 таблетка містить аторвастатину кальцію в перерахуванні на аторвастатин  10 мг або 20 мг;

допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; целюлоза; мікрокристалічна; магнію стеарат; натрію кроскармелоза; крохмаль кукурудзяний; гідроксипропіл целюлоза; гідроксипропілм етилцелюлоза; поліетиленглікол; титану діоксид Е 171.

Лікарська форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Гіполіпідемічні засоби. Інгібітори ГМГ КоА-редуктази.

Код АТС С 10А А 05.

Клінічні характеристики.

Показання.

Як доповнення до дієти з метою зниження   підвищеного рівня загального   холестерину, ліпопротеїдів низької щільності, аполіпопротеїну   В і три гліцеридів у хворих з первинною гіперхолестеринемією, комбінованою (змішаною) гіперліпідемією і гетерозиготною і гомозиготною сімейною гіперхолестеринемією у тих випадках, коли дієта й інші не медикаментозні методи не забезпечують очікуваного ефекту.

З метою зниження ризику серцево-судинних захворювань у хворих на діабет, які мають і додатковий фактор ризику.

Дітям 10 - 17 років з гетерозиготною родинною гіперхолестеринемією.

Протипоказання.

Аторвастатин протипоказаний у разі гіпер чутливості до будь-якого компонента препарату; активних захворювань печінки чи не встановленого ґенезу персистуючого підвищення активності трансаміназ, що втричі перевищує норму; вагітним, жінкам, які годують груддю, або у випадку ймовірного зачаття дитини внаслідок недостатніх заходів запобігання вагітності. Аторвастатин   може бути призначений жінкам дітородного віку лише тоді, коли вони категорично відкидають це протипоказання і добре поінформовані про можливий ризик для плоду.

Спосіб застосування та дози.

Перед початком терапії Ліпітином А слід визначити рівень гіперхолестеринемії на фоні відповідної дієти, призначити фізичні вправи та заходи, спрямовані на зменшення ваги у пацієнтів з ожирінням, і провести лікування інших захворювань. Під час лікування Ліпітином А пацієнтам слід дотримуватися стандартної дієти з низьким вмістом холестерину. Препарат призначають у дозі 10 - 80 мг один раз на добу щоденно, в будь-який період дня, незалежно від приймання їжі. Стартова і підтримуюча доза може бути індивідуалізована відповідно до вихідного рівня Х-ЛНЩ, завдань терапії і її ефективності. Через 2 – 4 тижні від початку лікування та/або корекції дози Ліпітину А слід визначити ліпідограму і відповідно до неї скоректувати дозу.

Первинна гіперхолестеринемія та комбінована (змішана) гіперліпідемія. В більшості випадків достатньо призначити 10 мг один раз на добу. Результат лікування стає помітним через 2 тижні, максимальний ефект спостерігається через 4 тижні. Позитивні зміни підтримуються шляхом тривалого застосування.

Гомозиготна родинна гіперхолестеринемія. В більшості випадків у пацієнтів з гомозиготною родинною гіперхолестеринемією результат досягається застосуванням 80  мг Ліпітину А 1 раз на добу, що забезпечує зниження рівня Х-ЛНЩ понад 15 % (18 – 45 %).

Гетерозиготна родинна гіперхолестеринемія в педіатричній практиці (10 – 17-річні пацієнти). Рекомендовано призначати Ліпітин А у стартовій дозі по 10 мг один раз на добу щоденно. Максимальна рекомендована доза становить 20 мг один раз на добу щоденно (дози, що перевищують 20 мг, не вивчали у пацієнтів цієї вікової групи). Доза може бути індивідуалізована відповідно до завдань терапії, корекція дози може проводитися з інтервалом 4 тижні і більше.

Застосування для лікування пацієнтів з нирковою недостатністю. Захворювання нирок не впливають на концентрацію аторвастатину   чи зменшення рівня Х-ЛНЩ у плазмі. Отже, немає потреби в корекції дози.

Застосування для лікування літніх пацієнтів. Різниці в безпеці, ефективності чи досягненні мети в лікуванні гіперхолестеринемії у літніх пацієнтів та пацієнтів інших вікових груп немає.

Побічні реакції.

Аторвастатин взагалі добре переноситься. Найчастіш побічними реакціями   є запори, метеоризм, диспепсія, біль у животі.

Найчастіше (≥2 %) побічні реакції аторвастатину (надається прописом) і < 2 %   були такими:

- загальні розлади: біль у грудній клітині, набряк обличчя, лихоманка, астенія, ригідність м’язів шиї, слабкість, реакції фото чутливості, генералізовані набряки.

- неврологічні розлади: безсоння, запаморочення, парестезія, сонливість, амнезія, порушення сну, зниження лібідо, емоціональна лабільність, порушення координації, периферична нейропатія, парестезія, кривошия, параліч лицьового нерва, гіперкінезія, депресія, гіпестезія, гіпертонія;

- шлунково-кишкові розлади: гастроентерит, порушення функції печінки, коліти, блювання, гастрит, сухість у роті, геморагії прямої кишки, езофагіт, глосит, виразки ротової порожнини, анорексія, підвищений апетит, стоматит, хейліт, виразки дванадцяти палої кишки, дисфагія, ентерит, мелена, кровоточивість ясен, виразки шлунка, тенезми, виразковий стоматит, гепатит, панкреатит, гепатит,   холестатична жовтяниця,   діарея, біль у животі, диспепсія, запор, метеоризм;

- зміни з боку   шкіри та підшкірної клітковини: алопеція, свербіж, контактний дерматит, сухість шкіри, потіння , акне, кропив’янка, екзема, себорея, виразки шкіри, висипання.

  • порушення з боку опорно-рухової системи та сполучної   тканини: артрит, міопатія, міалгія, міозит, судоми м’язів; бурсити, тендосиновіїти, міастенія, контрактура сухожиль.

  • розлади з боку сечовидільної та репродуктивної систем:  інфекція сечовидільної системи, гематурія, альбумінурія, часте сечовипускання, цистит, дизурія, камені в нирках, ніктурія, епідидиміт, мастопатія, геморагії піхви, маткова кровотеча, збільшення грудних залоз, метрорагія, нефрит, нетримання сечі, затримка сечі, гостра затримка сечі, імпотенція, порушення єякуляції;

  • органи чуття: амбліопія, шум у вухах, сухість очей, порушення рефракції, катаракта, крововиливи в око, глухота, глаукома, паросмія, втрата смаку, спотворення смаку;

  • розлади з боку дихальної системи: бронхіт, риніт, пневмонія, диспное, астма, носова кровотеча;

  • порушення з боку серцево-судинної системи: серцебиття, вазодилятація, син копальні стани, мігрень, постуральна гіпотензія, флебіт, аритмія, напад стенокардії, гіпотензія;

  • порушення обміну речовин, метаболізму: периферичні набряки, гіперглікемія, зростання рівня креатинфосфокінази, подагра, збільшення маси тіла, гіпоглікемія;

  • порушення з боку системи крові та лімфатичної системи: екхімози, анемія, лімфаденопатія, тромбоцит опенія, петехії.

Педіатричні пацієнти (10 – 17 років). У пацієнтів, які застосовували аторвастатин, відмічали побічні прояви, подібні до проявів у пацієнтів групи плацебо. Найзагальнішим побічним проявом, який спостерігався в обох групах, не беручи до уваги причинний зв’язок, були інфекції.

У пост маркетинговому періоді виникали такі побічні ефекти: тромбоцит опенія;   алергічні реакції (включаючи анафілаксію); ангіо невротичний набряк, збільшення маси тіла; гіпестезія, амнезія, запаморочення, дзвін у вухах; синдром Стівенса–Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, мультиформна еритема, бульозні висипання, кропив’янка; рабдоміоліз, розрив сухожиль, артралгія, біль у спині;   біль у грудній клітині, периферичні набряки, нездужання, втомлюваність.

Передозування.

При передозуванні можливий розвиток рабдоміолізу, порушення функції печінки. Специфічного антидоту не існує. У випадку передозування проводять симптоматичне і підтримуюче лікування. Враховуючи активне зв’язування препарату   з білками плазми крові,   гемодіаліз малоефективний.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Ліпітин А   протипоказаний у період вагітності. Жінки дітородного віку повинні застосовувати відповідні контрацептивні заходи. Ліпітин А   може бути призначений жінкам дітородного віку лише тоді, коли вони категорично відкидають це протипоказання і добре поінформовані про можливий ризик для плода. Якщо під час лікування препаратом пацієнтка вирішить завагітніти, вона повинна припинити прийом препарату не пізніше, ніж за місяць до запланованої вагітності.

Ліпітин А   протипоказаний у період годування груддю. Невідомо, чи виділяється Ліпітин А   з грудним молоком. Оскільки існує потенційний ризик для немовлят, що отримують грудне молоко, під час лікування Ліпітином   А   слід припинити годування груддю.

Діти.

Препарат протипоказаний дітям з гетерозиготною родинною гіперхолестеринемією віком до 10 років.

Особливості застосування.

Вплив на печінку. Як і при застосуванні інших гіполіпопротеїнемічних засобів цього ж класу, при лікуванні аторв астатином може відбуватися помірне підвищення активності трансаміназ сироватки крові (втричі більше, ніж верхній рівень норми – ВРН). Функція печінки контролю валася на пре- і пост маркетингових стадіях дослідження застосування аторвастатину   в дозах 10, 20, 40 і 80 мг. Персистуюче збільшення активності трансаміназ (втричі більше, ніж ВРН у 2 чи більше випадках) спостерігалося в 0,7 % пацієнтів, які отримували аторвастатин протягом цих досліджень. Межі цих відхилень становили 0,2, 0,2, 0,6 і 2,3 % при застосуванні 10, 20, 40 і 80 мг препарату відповідно. Збільшення активності трансаміназ не супроводжувалося жовтяницею чи іншими клінічними проявами. Якщо дозу аторвастатину   зменшували, робили перерву або припиняли лікування, рівень трансаміназ нормалізувався. Більшість пацієнтів продовжували лікування меншими дозами аторвастатину   без негативних наслідків.

Функція печінки повинна визначатися перед початком лікування і періодично контролю ватися протягом курсу лікування. Пацієнтам, у яких виникають прояви порушення функції печінки, слід визначити показники її функції. Пацієнти, у яких спостерігається підвищення активності трансаміназ, повинні перебувати під спостереженням аж до нормалізації показників. У випадку більш як трикратного зростання активності АлАТ або АсАТ понад норму дозу аторвастатину   слід зменшити або припинити лікування. Аторвастатин   здатний спричинити підвищення активності трансаміназ.

Ліпітин А   слід призначати з обережністю пацієнтам, які вживають алкоголь і/або мають захворювання печінки в анамнезі. Хвороби печінки в активній фазі чи підвищення активності трансаміназ із незрозумілих причин є протипоказанням для призначення   Ліпітину А

Вплив на скелетні м’язи. Під час лікування Ліпітином А   у пацієнтів може спостерігатися міопатія. Під міопатією слід розуміти біль у м’язах або слабкість м’язів у поєднанні зі зростанням рівня креатинфосфокінази (КФК) у 10 разів понад ВРН. Імовірність виникнення цього стану слід припустити у пацієнтів з дифузною міалгією, болючістю або слабкістю м’язів і/або суттєвим збільшенням рівня креатинфосфокінази. Пацієнтів слід попередити про можливе виникнення болю в м’язах і слабкість м’язів, інколи з неміччю чи підвищенням температури. У випадках підвищення рівня КФК чи уточненого або ймовірного діагнозу міопатії лікування Ліпітином А   слід припинити. Ризик виникнення міопатії під час лікування препаратами цієї групи збільшується при одночасному застосуванні циклоспорину, похідних фібринової кислоти, еритроміцину, ніацину або азолових протигрибкових засобів. Більшість цих засобів пригнічують метаболізм цитохрому Р 450 3А 4 та/або розподіл препарату в організмі. Ліпітин А   біотрансформується в першу чергу за допомогою ферменту печінки CYP 3А 4. Лікарі, які призначають Ліпітин А   у комбінації з похідними фібринової кислоти, еритроміцином, імуносуп ресорами або азоловими протигрибковими засобами або гіполіпопротеїнемічними дозами ніацину, повинні зважувати можливі позитивні результати та шкідливі наслідки і спостерігати за пацієнтами з метою виявлення таких проявів, як біль у м’язах і слабкість м’язів, особливо у перші місяці лікування та після підвищення дози одного з цих препаратів. Для цього рекомендується періодичне визначення КФК, але слід пам’ятати, що цього тесту недостатньо для вчасного діагностування тяжкої міопатії. Ліпітин А   може спричинити зростання рівня КФК.

При лікуванні Ліпітином А , як і при застосуванні подібних препаратів цієї групи, зрідка спостерігалися випадки рабдоміолізу в поєднанні з вторинною нирковою недостатністю, що спричиняється міоглобінурією. Терапію Ліпітином А   слід перервати або припинити у випадку тяжкого стану пацієнта при підозрі, що ці зміни спричинені міопатією, або за наявності факторів ризику розвитку вторинної ниркової недостатності при рабдоміолізі (наприклад тяжка гостра інфекція, гіпотензія, серйозні хірургічні втручання, травма, тяжкі ендокринні, метаболічні або електролітні порушення і неконтрольовані судоми).

Діти (10-17 років)

Ліпітин А призначається як допоміжний засіб до дієти для зниження рівня загального холестерину, холестерин-ліпопротеїнів низької щільності та аполіпопротеїну Б у хлопчиків і дівчаток у постменархіальний період, віком від 10 до 17 років із гетерозиготною родинною гіперхолестеринемією, якщо навіть за умови дотримання адекватної дієти

а) рівень Х-ЛНЩ залишається ≥190 мг/дл (1,90 г/л) або

б) рівень Х-ЛНЩ залишається ≥160 мг/дл (1,6 г/л) та

  • у сімейному анамнезі має місце виникнення серцево-судинних захворювань у молодому віці;

  • у хворих дітей має місце два чи більше інших факторів ризику виникнення серцево-судинних захворювань (тютюнопаління, артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, низький рівень Х-ЛВЩ або наявність в сімейному анамнезі інформації про захворювання на серцево-судинні хвороби в молодому віці).

Нетривале припинення прийому Ліпітину не несе безпосередньої загрози. Якщо лікування припинили на більш тривалий проміжок часу, може прогресувати судинне захворювання через накопичення жирів у стінках судин (атеросклероз) і може виникнути ризик рецидиву серцево-судинного захворювання.

Препарат містить лактозу, що треба враховувати хворим із спадковою непереносимістю лактози.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або іншими механізмами.

Немає повідомлень про вплив препарату на здатність керувати автомобілем і використовувати технічні пристрої.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші форми взаємодій.

Ризик виникнення міопатії під час лікування аторв астатином   і подібними до нього препаратами збільшується при одночасному застосуванні циклоспорину, фіброєвої кислоти та її похідних, еритроміцину, протигрибкових препаратів групи азолів і ніацину.

Антациди. Одночасне застосування аторвастатину   і суспензії пероральних антацидів, яка містить гідроксиди алюмінію і магнію, зменшує концентрацію аторвастатину в плазмі приблизно на 35%, однак це не впливало на зменшення рівня Х-ЛНЩ.

Антипірин. Оскільки аторвастатин не змінює фармакокінетику антипірину, взаємодія між іншими препаратами, що метаболізуються за допомогою цього ж цитохрому (такими як терфенадин, тол бутамід, тріазолам, пероральні контрацептиви), є малоймовірною.

Холестипол. Концентрація аторвастатину   в плазмі зменшується на 25% при одночасному застосуванні холестиполу. Однак гіполіпопротеїновий ефект був більш виражений при одночасному застосуванні аторвастатину   і холестиполу, ніж при застосуванні одного з цих препаратів.

Дигоксин. При тривалому застосуванні дигоксину та одночасному застосуванні 10 мг аторвастатину   рівень дигоксину в плазмі не змінювався. Проте концентрація дигоксину збільшувалася приблизно на 20% при одночасному застосуванні 80 мг аторвастатину на добу. Слід належним чином контролю вати стан пацієнтів, які отримують дигоксин.

Еритроміцин/кларитроміцин. Одночасне застосування аторвастатину та еритроміцину (500 мг 4 рази на добу) або кларитроміцину (500 мг двічі на добу), які інгібують цитохром Р 450 3А 4, супроводжувалося підвищенням рівня аторвастатину в плазмі (див. «Особливості застосування. Вплив на скелетні м’язи.»).

Азитроміцин. Одночасне застосування аторвастатину (10 мг щоденно) і азитроміцину (500 мг щоденно) не змінювало концентрацію аторвастатину в плазмі.

Терфенадин. Одночасне застосування аторвастатину   і терфенадину не спричиняло суттєвих змін фармакокінетики терфенадину.

Інтраконазол: Одночасне застосування аторвастатину (20-40 мг) та інтраконазолу (200 мг) призводить до збільшення рівня аторвастатину в крові.

Дилтіазему гідро хлорид. Одночасне застосування аторвастатину (40 мг) та дилтіазему (240 мг) призводить до збільшення рівня аторвастатину в плазмі крові.

Пероральні контрацептиви. Одночасне застосування з пероральними контрацептивами, які містять норетиндрон і етанілестрадіол, збільшують AUC цих двох препаратів приблизно на 30 і 20%. Цей ефект слід враховувати при виборі контрацептиву для жінок, які приймають аторвастатин.

Варфарин і циметидин. Не виявлено суттєвих ефектів взаємодії між цими препаратами і аторв астатином Амлодипін. При одночасному застосуванні 80 мг аторвастатину і 10 мг амлодипіну не виявлено змін фармакокінетики аторвастатину.

Інгібітори протеаз. Одночасне застосування аторвастатину та інгібіторів протеаз, які пригнічують дію цитохрому Р 450 3А 4 (таких як ритонавір або саквінавір), супроводжується збільшенням концентрації аторвастатину в плазмі.

Індуктори цитохрому Р 450 3А 4. Одночасне застосування аторвастатину з індукторами цитохрому Р 450 3А 4 (ефіваренц, рифампіцин) може призвести до перемінних знижень концентрації у плазмі аторвастатину. Внаслідок подвійного механізму взаємодії рифампіцину рекомендується одночасне застосування аторвастатину та рифампіцину, пізніше застосування   аторвастатину після застосування рифампіцину пов’язане з визначеним зниженням концентрації аторвастатину в плазмі крові.

Інша супутня терапія. Під час клінічних досліджень аторвастатин застосовувався одночасно з антигіпертензивними засобами і естроген замінними препаратами без суттєвих ефектів взаємодії. При взаємодії з циметидином рівень аторвастатину не змінювався. Взаємодія зі специфічними агентами не вивчалася.

Грейпфрутовий сік призводить до пригнічення цитохрому Р 450 3А 4 і може призводити до збільшення концентрації аторвастатину, особливо при надлишковому вживанні грейпфрутового соку (>1,2 л на добу). 

Фармакологічні властивості.  

Фармакодинаміка. Селективний конкурентний інгібітор 3-гідрокси-3-метилглутарил коензим А-редуктази ферменту, перетворюючого 3-гідрокси-3-метилглутарил коензим А   в мевалонову кислоту, яка є попередником   стеролів, включаючи холестерин. Ліпітин знижує   рівень холестерину і ліпопротеїдів   у плазмі крові за рахунок       пригнічення 3-гідрокси-3-метилглутарил коензим А редуктази і синтезу холестерину у печінці, а також збільшення числа рецепторів ліпопротеїдів низької щільності на поверхні гепатоцитів, що призводить до посилення захоплення і катаболізму   ліпопротеїдів низької щільності. Ліпітин знижує рівень загального холестерину, ліпопротеїдів низької щільності, аполі протеїну В   і три гліцеридів, спричиняє підвищення рівня холестерину ліпопротеїдів високої щільності та аполіпопротеїну А. Ці результати реєструються у пацієнтів з гетерозиготною сімейною гіперхолестеринемією і змішаною гіперліпідемією, включаючи хворих з інсулінозалежним цукровим діабетом.  

Фармакокінетика.

Аторвастатин швидко всмоктується після внутрішнього прийому; максимальна концентрація в плазмі крові досягається   через 1-2 години. Ступінь всмоктування підвищується пропорційно дозі аторвастатину. Біодоступність препарату становить 95-99 %. Абсолютна біодоступність аторвастатину дорівнює приблизно 12 %, а системна доступність інгібуючої активності   відносно 3-гідрокси-3-метилглутарил коензим А-редуктази – майже 30 %. Низька системна біодоступність обумовлена   пре системним кліренсом у слизовій оболонці шлунково-кишкового тракту та/або біотрансформацією при первинному проходженні через печінку. Середній об’єм розподілу аторвастатину становить   приблизно    565 л. Аторвастатин зв’язується з білками плазми крові   більше, як на 98 %, біотрансформується під дією   цитохрому Р 450 3 А 4   з утворенням орто- і парагідроксилірованих   похідних і різноманітних   продуктів β-окиснення. Ефект аторвастатину   відносно 3-гідрокси-3-метилглутарилкоензим А редуктази приблизно на 70 % визначається активністю циркулюючих метаболітів. Препарат виводиться з жовчю   після печінкової і/або поза печінкової біо трансформації. Препарат не піддається вираженій кишково-печінковій рециркуляції. Середній період напів виведення аторвастатину становить майже 14 годин. Інгібуюча активність відносно 3-гідрокси-3-метилглутарилкоензим А- редуктази триває десь 20-30 годин завдяки наявності активних метаболітів. Дані з фармакокінетики препарату у дітей відсутні.                                  

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості:

білі або майже білі, круглі, двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Термін придатності.  3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці, при температурі не вище 30 °С.

Упаковка. По 10 таблеток у блістерах, по 3 блістери у коробці.

Виробник. Фламінго Фармасьютикалс Лтд.

Місцезнаходження. 7/1, Корпорейт Парк, Сіон-Тромбай Роад, Чембур, Мумбай 400071, Індія.


Форма выпуска
Таблетки, покрытые пленочной оболочкой,- по 10 мг, 20 мг

Фармгруппа
Гиполипидемическое средство, которое снижает уровень холестерина и триглицеридов в сыворотке крови. Ингибитор ГМГ КоА-редуктазы.

Показания к применению
Как дополнение к диете с целью снижения повышенного уровня общего холестерина, липопротеидов низкой плотности, аполипопротеина В и триглицеридов у больных с первичной гиперхолестеринемией, комбинированной (смешанной) гиперлипидемией и гетерозиготной и гомозиготной семейной гиперхолестеринемией в тех случаях, когда диета и другие немедикаментозные методы не обеспечивают ожидаемого эффекта.

Способ применения и дозы
Перед началом терапии Липитином врач назначит вам стандартную гипохолестеринемическую диету, которой вы должны придерживаться во время лечения. Дозу нужно устанавливать индивидуально, учитывая начальный уровень липопротеидов низкой плотности и цель терапии. Рекомендованная начальная доза составляет 10 мг 1 раз в сут. Корректировать дозу нужно по рекомендации врача с интервалом 4 недели и больше. Максимальная доза составляет 80 мг 1 раз в сут. Препарат можно употреблять в любое время суток, независимо от приема пищи. При первичной гиперхолистеринемии и комбинированной (смешанной) гиперлипидемии назначают по 10 мг 1 раз в сут. Эффект проявляется на протяжении 2 недель, а максимальный эффект развивается на протяжении 4 недель. При продолжительной терапии эффект сохраняется. При гомозиготной семейной гиперхолестеринемии у большинства взрослых пациентов применение Липитина в дозе 80 мг в сут приводит к снижению уровня липопротеидов низкой плотности больше чем на 18-45 %. У больных с нарушениями функции почек концентрация аторвастатина в плазме крови и его гиполипидемическое действие не изменяются, поэтому коррекция дозы не нужна.

Побочные эффекты
Запор, метеоризм, диспепсия, боль в животе, тошнота; диарея, головная боль, астения, миальгия, нарушение сна. Редко судороги, миозит, миопатия, рабдомиолиз, парестезия, периферическая невропатия, панкреатит, гепатит, холестаз, анорексия, рвота, гепатотоксичность, алопеция, зуд, сыпь, импотенция, катаракта, гипергликемия, гипогликемия.

Противопоказания
Повышенная чувствительность к препарату. Активные заболевания печени или повышение активности сывороточных трансаминаз (больше чем в 3 раза) неустановленного генеза, беременность и период лактации, детям младше 15 лет.

Взаимодействие с другими лекарственными средствами
Если Вы принимаете любые другие лекарственные средства, обязательно сообщите об этом врачу. Одновременное применение Липитина и дигоксина сопровождается повышением равновесной концентрации дигоксина в плазме крови приблизительно на 20% При применении Липитина и гормональных контрацептивов повышается концентрация норетидрона и этинилэстрадиола. При установлении дозы контрацептивного средства необходимо учитывать возможность повышения концентрации этих средств. Риск развития миопатии во время лечения Липитином повышается при одновременном применении препаратов для регулирования количества жиров в крови (фиброевая кислота и ее производные, никотиновая кислота, холестипол); антибиотиков (эритромицин, кларитромицин, хинупристин/далфопристин); антигрибковых препаратов (флуконазол, кетоконазол, итраконазол); препаратов, которые угнетают иммунную систему (циклоспорин); антивирусных препаратов (ампренавир, индинавир, ритонавир); препаратов для лечения психических заболеваний (нефазодон); препаратов для лечения эпилепсии (фенитоин); препаратов для предотвращения образования сгустков крови (варфарин). Употребление грейпфрутового сока во время лечения Липитином может привести к увеличению уровня Липитину в плазме. Пациентам следует избегать употребления грейпфрутового сока во время лечения Липитином.

Особенности применения
Если Вы беременны или кормите грудью, перед применением препарата обязательно сообщите об этом врачу. Женщинам детородного возраста при лечении Липитином нужно использовать адекватные методы контрацепции. Если во время лечения препаратом пациентка решит забеременеть, она должна прекратить прием препарата не позднее, чем за месяц перед запланированной беременностью. С осторожностью нужно применять для лечения больных, которые злоупотребляют алкоголем и/или с заболеваниями печени. Перед началом лечения Липитином нужно проконтролировать показатели функции почек и печени. Перед началом и весь период лечения нужно придерживаться стандартной гипохолестеринемической диеты. Для людей преклонного возраста коррекция дозы не нужна. Непродолжительное прекращение приема Липитина не несет непосредственной угрозы. Если лечение прекратили на более продолжительный промежуток времени, может прогрессировать сосудистое заболевание вследствие накопление жиров в стенках сосудов (атеросклероз) и может возникнуть риск рецидива сердечно-сосудистого заболевания. Нет сообщений о влиянии препарата на способность управлять автомобилем и использовать технические устройства.

Условия и сроки хранения
3 года. Не применять препарат после окончания срока пригодности. Условия хранения. Сохранять в недоступном для детей, сухом, защищенном от света месте, при температуре не выше 30оС. Не сохраняйте препарат в ванных комнатах и на кухне.

Условия отпуска
По рецепту



Реклама