Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Симвагексал

    Симвагексал
    • Simvastatin
      Международное название
    • Гиполипидемические средства, монокомпонентные.
      Фарм. группа
    • C10AA01
      ATС-код
    • по рецепту
      Условие продажи
    • 22 предложения от 53,20 до 550,00 грн.
      Наличие в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

СИМВАГЕКСАЛ

(SIMVAHEXAL)


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: симвастатин; (1S, 3R, 7S, 8S, 8aR)-8-[2-[(2R, 4R)-4-

гідроксі-6-оксотетрагідро-2Н-піран-2-у 1]етил]3,7-диметил-1,2,3,7,8,8а- гексагідронафтален-1-у 12,2-диметилбутаноат;

основні фізико-хімічні властивості:

Симвагексал 10 мг – таблетки подовженої форми, опуклі, блідо-рожевого кольору з рискою з одного боку та відбитком SIM 10 з другого боку;

Симвагексал 20 мг – таблетки подовженої форми, опуклі, блідо-оранжевого кольору з рискою з одного боку та відбитком SIM 20 з другого боку;

склад:

1 таблетка Симвагексал 10 мг містить симвастатину 10 мг;

1 таблетка Симвагексал 20 мг містить симвастатину 20 мг;

допоміжні речовини: крохмаль попередньо желатинова ний, лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, бутилгідроксіанізол (Е 320), кислота аскорбінова, кислота лимонна (моногідрат), магнію стеарат;

оболонка: гіпромелоза 5 cps, гіпромелоза 15 cps, тальк, титану діоксид  (E171), заліза оксид жовтий (E172), заліза оксид червоний (Е 172).

Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Препарат, що знижує рівень холестерину та три гліцеридів у сироватці крові. Інгібітор ГМГ КоА-редуктази.

Код АТС С 10А А 01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Симвастатин - гіпохолестеринемічний препарат, синтезований з продуктів ферментації Aspergillus terreus.

При пероральному застосуванні симвастатин, який є неактивним лактоном, шляхом гідролізу переходить в активну бета-гідроксильну форму - основний метаболіт і інгібітор 3-гідрокси-3-метилглютарилкофермент A (ГМГ КоА)-редуктази, ферменту, який є каталізатором реакції утворення мевалонату з ГМГ КоА та який обмежує початкову стадію біосинтезу холестерину. Активна форма симвастатину є специфічним інгібітором ГМГ КоА-редуктази, тому механізм дії симвастатину пов’язаний, головним чином, з порушенням синтезу холестерину в печінці на стадії мевалонової кислоти.

При добовій дозі від 10 до 80 мг препарат знижує вміст загального холестерину в плазмі крові, а також концентрацію ліпопротеїдів низької і дуже низької щільності (ЛНЩ, ЛННЩ). Крім того, при одночасному зменшенні рівня три гліцеридів плазми крові симвастатин дещо підвищує рівень антиат ерогенних ліпопротеїдів високої щільності (ЛПВЩ).

Оскільки процес утворення мевалонату з ГМГ КоА відбувається на ранньому етапі біосинтезу холестерину, лікування симв астатином не супроводжується накопиченням в організмі потенційно шкідливих, токсичних стеролів. Більш того, ГМГ КоА, у свою чергу, досить швидко перетворюється в ацетил-КоА - речовину, яка активно бере участь у багатьох процесах біологічного синтезу організму.

При лікуванні хворих на гіпертри гліцеридемію (концентрація три гліцеридів перевищує    2,25 ммоль/л) симвастатин зменшує концентрацію три гліцеридів у плазмі крові на 30 %.

Симвастатин ефективний при лікуванні первинної гіперхолестеринемії, коли недостатньо призначення дієти. Препарат виявляє високу ефективність відносно зниження рівня загального холестерину та ЛПНЩ у випадках сімейної та несімейної форм гіперхолестеринемії, а також при змішаній гіперліпідемії, коли підвищ енний вміст холестерину є фактором ризику розвитку атеросклеротичного ураження судин. Симвастатин не спричинює збільшення виділення жовчі, тому при прийомі препарату не слід очікувати збільшення ймовірності виникнення холециститу.

Помітний ефект при лікуванні препаратом досягається протягом 2 тижнів, максимальний терапевтичний ефект – протягом 4-6 тижнів від початку лікування. Ефект зберігається при продовженні лікування. При припиненні лікування загальний вміст холестерину повертається до рівня,. що спостерігався на початку лікування.

Фармакокінетика

Симвастатин у препараті представлений у вигляді неактивної лактонної форми, яка в організмі шляхом гідролізу переходить у відповідну бета-гідроксильну форму.

Після перорального прийому препарату симвастатин добре абсорбується із шлунково-кишкового тракту та потрапляє у системний кровотік. Зв’язування з білками плазми крові становить 95%. Максимальна концентрація активних інгібіторів у плазмі досягається приблизно через 1-2 години після прийому препарату.

Симвастатин і метаболіти виводяться, в основному, з жовчю. Період напів виведення з великого кола кровообігу інгібіторів ГМГ КоА-редуктази становить близько 2 годин.

Концентрація активного метаболіту симвастатину у системному кровотоці становить менше 5% від прийнятої дози.

З сечею виводиться   менше 0.5% дози препарату у вигляді інгібіторів ГМГ КоА-редуктази протягом 96 годин.

Показання для застосування.

Симвагексал показаний при ішемічній хворобі серця для зниження ризику коронарної смерті та інфаркту міокарда; розвитку інсульту та минущих порушень мозкового кровообігу; зниження ймовірності операції по відновленню коронарного кровообігу (аортокоронарне шунтування та через шкірна транслюмінальна коронарна ангіопластика), сповільнення прогресу вання коронарного атеросклерозу, у тому числі попередження розвитку тотальної оклюзії судин та виникнення нових уражень.

У хворих на первинну гіперхолестеринемію, гетерозиготну і гомозиготну сімейну гіперхолестеринемію або комбіновану гіперліпідемію симвагексал призначають як доповнення до дієтотерапії з метою зниження підвищеного рівня загального холестерину, холестерину ліпопротеїдів низької щільності, аполіпопротеїну В і три гліцеридів, у тих випадках, коли дієта та інші не медикаментозні методи неефективні.

Спосіб застосування та дози.

Перед початком прийому Симвагексалу пацієнту слід призначити стандартну гіпохолестеринову дієту, якої необхідно дотримуватись також і під час лікування препаратом. Таблетки Симвагексал рекомендується приймати один раз на добу, ввечері, незалежно від прийому їжі, ковтати не розжовуючи та запивати водою.

При ішемічній хворобі серця початкова доза становить 20 мг (одна таблетка Симвагексал 20 мг) один раз на добу, ввечері. Корекція дози повинна проводитись на підставі виміру рівня холестерину в плазмі крові і може здійснюватися з періодичністю не менш ніж раз на 4 тижні. Максимальна добова доза становить 80 мг препарату (4 таблетки Симвагексал 20 мг) один раз на добу, ввечері. При зниженні рівня ліпопротеїдів низької щільності нижче 75 мг/дл (1,94 ммоль/л) чи загального холестерину плазми крові нижче 140 мг/дл (3,6 ммоль/л) слід поступово зменшувати дозу препарату з такою ж періодичністю, з якою вона підвищувалась.

При гіперліпідемії початкова доза препарату становить 10 мг (одна таблетка Симвагексал     10 мг) один раз на добу, ввечері. Для хворих з легкою та помірною гіперхолестеринемією початкова доза може становити 5 мг (1/2 таблетки Симвагексал 10 мг) один раз на добу, ввечері, у поєднанні з нефармакологічними методами (наприклад, фізичні вправи та зниження маси тіла).

Хворим з гомозиготною сімейною гіперхолестеринемією препарат рекомендується у дозі 40 мг (2 таблетки Симвагексал 20 мг) один раз на добу, ввечері або 80 мг на добу у трьох роздільних дозах: 20 мг (одна таблетка Симвагексал 20 мг) вранці, 20 мг (одна таблетка Симвагексал 20 мг) вдень і 40 мг (2 таблетки Симвагексал 20 мг) ввечері.

Побічна дія.

Симвагексал у цілому добре переноситься пацієнтами. Побічні ефекти, в основному, мають слабко виражений характер та швидко зникають при зниженні дози або припиненні прийому препарату.

 
ЗАГАЛЬНІ
(>1/100)
ОКРЕМІ
(>1/100, <1/100)
ПООДИНОКІ
(< 1/1000)
Загальні порушення
 
  астенічний синдром  
Порушення з боку шлунково-кишкового тракту


З боку печінки
 
запор, нудота, метеоризм, біль у шлунку діарея, шлункові розлади, блювання




жовтяниця, гепатит, панкреатит
Порушення з боку нервової системи   головний біль
запаморочення парестезії, периферична невропатія

Порушення з боку системи кровотворення
    анемія

Порушення з боку шкіри
 
свербіж шкіри, шкірні висипання, екзема

облисіння

Порушення з боку кістково-м’язової системи
   
міозит, міалгіт, судоми м’язів, гострий некроз м’язів

Порушення функції нирок
   
ниркова недостатність

Застосування симвастатину дуже рідко пов'язують з еректильними розладами.

Повідомлялося про поодинокі випадки синдрому підвищеної чутливості до препарату. Підвищена чутливість проявлялась у вигляді ангіо невротичного набряку, вовчакоподібного синдрому, ревматоїдної полі невралгії, васкуліту, тромбоцит опенії, еозинофілії, артриту, артралгії, кропив’янки, світлочутливості, пропасниці, припливів крові до обличчя, задишки та знедужання.

Лабораторні результати.

Відмичалося зростання концентрації лужної фосфатази і гамма-глутамілтрансфер ази. Можливо стійке підвищення активності трансаміназ, що більш ніж у три рази перевищує верхню межу норми. При лікуванні симв астатином у хворих відмічалося незначне минуще підвищення концентрації сироваткової креатинінкінази у фракції КК (креатинкіназа), отриманої і скелетних м'язів.

Негативні реакції, спричинені невстановленими причинами.

Мали місце поодинокі повідомлення про такі несприятливі реакції, як депресія, різні форми еритеми, включаючи синдром Стівенса− Джонса, лейкопенія і пурпура.

Протипоказання.

  •      Підвищена чутливість до одного з компонентів препарату.

  •      Захворювання печінки в активній фазі або непояснене стійке підвищення рівнів трансаміназ плазми крові.

  •      Міопатія.

  •      Паралельне застосування кетоконазолу, ітраконазолу та інгібіторів ВІЛ-протеази.

  •      Вагітність і період лактації.

  •      Дитячий вік.

  •      Наявність трансплантованих органів та прийом імунодепресантів.

  •      Препарат може призначатися жінкам дітородного віку тільки за умови застосування контрацептивів.

Передозування.

Специфічних симптомів передозування у пацієнтів не виявлено. Можливі слабкість, запаморочення, алергічні прояви у вигляді свербежу шкіри, алергічних шкірних висипань; порушення з боку шлунково-кишкового тракту - нудота, блювання, біль у шлунку.

У фазі передозування необхідні заходи з видалення препарату (промивання шлунка, прийом активованого вугілля протягом 30 хвилин після прийому препарату), симптоматичне лікування, а також контроль активності трансаміназ в умовах стаціонару.

Особливості застосування.

Вплив на функцію печінки може відмічатися незначним підвищенням рівнів сироваткових трансаміназ відразу після початку прийому симвастатину. При цьому необхідності відміни прийому препарату немає. Рекомендується всім пацієнтам перед початком лікування препаратом проводити аналіз функції печінки і потім контролю вати функцію печінки з періодичністю два рази на рік протягом першого року лікування або протягом одного року після останнього збільшення дози. Пацієнтам, яким доза поступово збільшується до 80 мг, необхідно проводити контроль печінкових проб через кожні три місяці застосування максимальної дози. Особливу увагу треба приділяти пацієнтам, у яких розвивається підвищення рівнів трансаміназ сироватки - такі пацієнти потребують негайного повторного дослідження, а у подальшому аналізи виконуються з більшою частотою. За наявності тенденції до зростання рівнів трансаміназ плазми крові, особливо якщо рівні постійно перевищують верхню межу норми більш ніж у три рази, лікування необхідно припинити.

Препарат призначається з обережністю хворим, які вживають значні кількості алкоголю, а також за наявності в анамнезі захворювань печінки.

Дія на м’язи. Симвастатин та інші інгібітори ГМГ КоА-редуктази можуть в окремих випадках спричинювати міопатію, яка виявляється болями у м'язах або їх слабкістю із значним підвищенням рівня креатинфосфокінази (більше, ніж у 10 разів відповідно верхньої межі норми). Є поодинокі повідомлення про випадки рабдоміолізу з розвитком гострої ниркової недостатності, спричиненої міоглобінурією.

Побічні м'язові реакції залежать від застосованої дози, тому у тих випадках, коли призначаються максимальні дози симвастатину, має бути посилений контроль ферменту креатинкінази.

Зниження ризику міопатії.

Пацієнтів, які тільки починають приймати симвастатин, треба проінформовати про ризик виникнення міопатії і порадити їм негайно повідомляти лікаря про виникнення непоясненого болю, підвищеної чутливості у м'язах, та м'язової слабкості. Рівні креатинфосфокінази, що у 10 разів перевищують верхню межу норми, а також наявність у пацієнта симптомів непоясненого м'язового болю вказують на виникнення міопатії. При встановленні діагнозу міопатії чи підозрі на нього прийом симвастатину необхідно припинити.

У пацієнтів, історія хвороби яких ускладнена супутніми захворюваннями, у тому числі нирковою недостатністю в наслідок цукрового діабету, існує підвищений ризик розвитку рабдоміолізу. Для таких пацієнтів потрібні обережність і контроль стану при збільшенні дози Симвагексалу.

Оскільки невідомі побічні наслідки тимчасового переривання терапії, лікування симв астатином має бути припинено за декілька діб до елективного великого оперативного втручання.

Вплив на зір. Останні дані, отримані під час тривалих клінічних досліджень, вказують на відсутність впливу симвастатину на кришталик ока людини.

Вплив на функціюї нирок. Оскільки симвастатин через нирки практично не виводиться, немає необхідності зменшувати дозу препарату пацієнтам з легкою формою хронічної ниркової недостатності. Пацієнтам з тяжкою нирковою недостатністю (при кліренсі креатині ну менше ніж 30 мл/хв) дози препарату понад 10 мг на добу призначати треба з особливою обережністю, і, якщо така доза все ж необхідна, лікування має починатися під контролем функції нирок.

Вторинна гіперхолестеринемія. У випадку вторинної гіперхолестеринемії, спричиненої гіпотиреозом або нефротичним синдромом, необхідно спочатку провести курс лікування основної хвороби.

Порфірія.   Ефективність і безпека застосування препарату хворими на порфірію не досліджувалися.

Призначення пацієнтам похилого віку. Ефективність і безпека застосування препарату пацієнтами віком старше 70 років, які перенесли інфаркт міокарда, не досліджувалися.

Наповнювач. Таблетки містять дуже невелику кількість бутилгідроксіанізолу, якій має подразливу дію на шкіру, очі та слизові оболонки, тому пацієнтам з ускладненим алергологічним анамнезом препарат слід призначати з обережністю.

Вплив на здатність керувати автомобілем та працювати з механічними системами. Прийом симвастатину характеризується відсутнім або незначним впливом на здатність керувати автомобілем та працювати з механічними системами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Гемфіброзил та інші фібрати, гіполіпідемічні дози нікотинової кислоти (> 1 г/день) не впливають на фармакокінетичні властивості симвастатину. Але коли вищезазначені лікарські засоби призначаються разом з симв астатином, ризик виникнення міопатії збільшується, тому необхідно уникати їх одночасного використання. Необхідно уникати комбінованого використання симвастатину з фібратами та нікотиновою кислотою, якщо позитивний ефект подальшої зміни ліпідного рівня не переважить збільшення ризику подібної комбінації цих препаратів. Доповнення фібратів та никотинової кислоти інгібіторами ГМГ КоА-редуктази забезпечує незначне додаткове зменшення рівня загального холестерину ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), але при цьому може мати місце подальше зменшення триглицерідів і додаткове збільшення холестерину ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ). При застосуванні одного з цих препаратів разом з симв астатином ризик виникнення міопатії менший, ніж при паралельному застосуванні фібратів, никотинової кислоти та симвастатину.

Для пацієнтів, які паралельно приймають циклоспорин, фібрати чи никотинову кислоту, доза симвастатину не повинна перевищувати 10 мг на день, оскільки ризик міопатії істотно зростає при більш високих дозах.

Взаємодія з цитохромом P4 50 3A4. Симвастатин не має інгібіторної дії на цитохром P450 3A4 та не впливає на концентрацію у плазмі ліків, метаболізм яких перебігає за участі цитохрому P450 3A4. Однак симвастатин є субстратом для цитохрому P450 3A4. Сильнодіючі інгібітори цитохрому P450 3A4 можуть збільшувати ризик міопатії, збільшуючи активність інгібіторів ГМГ КоА-редуктази в плазмі під час терапії симв астатином. Перелік таких інгібіторів включає циклоспорин, ітраконазол, кетоконазол, еритроміцин, кларитроміцин, інгібітори ВІЛ-протеази та нефозодон.

Комбінація симвастатину з кетоконазолом, ітраконазолом та інгібіторами ВІЛ-протеази протипоказана. Застереження виникають щодо одночасного прийому симвастатину і нефазодону, еритроміцину чи кларитроміцину.

Сік грейпфрута містить один чи декілька компонентів, які мають інгібітор ну дію на цитохром P450 3 A4, тому він може збільшувати концентрацію в плазмі препаратів, метаболізм яких протікає за участі цитохрому P450 3A4. Рекомендується уникати одночасного вживання соку грейпфрута та прийому симвастатину.

Похідні кумарину. У пацієнтів, які приймають антикоагулянти кумаринового ряду, необхідно визначати протромбі новий час до початку терапії симв астатином та під час застосування симвастатину з достатньою періодичністю протягом початкового періоду лікування, щоб переконатись у відсутності значних відхилень протромбі нового часу. Якщо необхідно змінити дозу симвастатину, процедура має повторюватись у такий же спосіб . Терапія симв астатином не супроводжувалася кровотечами або зміною протромбі нового часу у хворих, які не приймали коагулянти.

Дигоксин. Одночасний прийом симвастатину та дигоксину призводить до незначного збільшення (менш ніж на 0.3 нг/мл) концентрації дигоксину у плазмі крові.

Холестирамін, колестипол. Симвагексал потрібно приймати за годину до або через 4 години після прийому вищезазначених препаратів, щоб запобігти зниженню рівня усмоктування симвастатину.

Антипірин. Антипірин є моделлю метаболізму лікарських засобів за участі мікросомальної ферментної системи печінки (цитохром P450 3A4 - система). Симвастатин має невеликий або незначний вплив на фармакокінетику антипірину у хворих на гіперхолестеринемію.

Інші препарати супутньої терапії, у тому числі верапаміл, аміодарон. У клінічних дослідженнях симвастатин приймався разом з АСІ-інгібіторами, бета-блокаторами, антагоністами кальцію, діуретиками та не стероїдними протизапальними препаратами без ознак клінічно значущих негативних взаємодій.

Умови та термін зберігання.

Зберігати при температурі не вище 30°С в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей, місці.

Перед застосуванням препарату слід перевірити термін придатності, зазначений на упаковці. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності.

Термін придатності  - 2 роки.

Умови відпуску.

За рецептом.

Упаковка.

По 10 таблеток у блістері і по 3 блістери в картонній упаковці.

Назва виробника.

Гексал АГ, Німеччина.

Адреса виробника.

Д-83607 Хольцкірхен, Індустріштрасе, 25, Німеччина.


 

СИМВАГЕКСАЛ
(SIMVAHEXAL)
simvastatin
Представительство:
ГЕКСАЛ АГ
10 шт. - блистеры (2) - пачки картонные.
10 шт. - блистеры (3) - пачки картонные.
10 шт. - блистеры (4) - пачки картонные.
10 шт. - блистеры (5) - пачки картонные.

Таблетки, покрытые оболочкой светло-розового цвета, овальные, выпуклые, с насечкой и надписью "SIM10" на одной стороне.

  1 таб.
симвастатин 10 мг

Вспомогательные вещества: крахмал кукурузный, лактозы моногидрат, целлюлоза микрокристаллическая, аскорбиновая кислота, лимонной кислоты моногидрат, магния стеарат, гипромеллоза, тальк, титана диоксид, железа (III) оксид.

10 шт. - блистеры (1) - пачки картонные.
10 шт. - блистеры (2) - пачки картонные.
10 шт. - блистеры (3) - пачки картонные.
10 шт. - блистеры (4) - пачки картонные.
10 шт. - блистеры (5) - пачки картонные.

Таблетки, покрытые оболочкой светло-оранжевого цвета, овальные, выпуклые, с насечкой и надписью "SIM20" на одной стороне.

  1 таб.
симвастатин 20 мг

Вспомогательные вещества: крахмал кукурузный, лактозы моногидрат, целлюлоза микрокристаллическая, аскорбиновая кислота, лимонной кислоты моногидрат, магния стеарат, гипромеллоза, тальк, титана диоксид, железа (III) оксид.

10 шт. - блистеры (1) - пачки картонные.
10 шт. - блистеры (2) - пачки картонные.
10 шт. - блистеры (3) - пачки картонные.
10 шт. - блистеры (4) - пачки картонные.
10 шт. - блистеры (5) - пачки картонные.

Таблетки, покрытые оболочкой белого или практически белого цвета, овальные, выпуклые, с насечкой и надписью "SIM30" на одной стороне.

  1 таб.
симвастатин 30 мг

Вспомогательные вещества: крахмал кукурузный, лактозы моногидрат, целлюлоза микрокристаллическая, аскорбиновая кислота, лимонной кислоты моногидрат, магния стеарат, гипромеллоза, тальк, титана диоксид, железа (III) оксид.

10 шт. - блистеры (1) - пачки картонные.
10 шт. - блистеры (2) - пачки картонные.
10 шт. - блистеры (3) - пачки картонные.
10 шт. - блистеры (4) - пачки картонные.
10 шт. - блистеры (5) - пачки картонные.

Таблетки, покрытые оболочкой розового цвета, овальные, выпуклые, с насечкой и надписью "SIM40" на одной стороне.

  1 таб.
симвастатин 40 мг

Вспомогательные вещества: крахмал кукурузный, лактозы моногидрат, целлюлоза микрокристаллическая, аскорбиновая кислота, лимонной кислоты моногидрат, магния стеарат, гипромеллоза, тальк, титана диоксид, железа (III) оксид.

10 шт. - блистеры (1) - пачки картонные.
10 шт. - блистеры (2) - пачки картонные.
10 шт. - блистеры (3) - пачки картонные.
10 шт. - блистеры (4) - пачки картонные.
10 шт. - блистеры (5) - пачки картонные.



Клинико-фармакологическая группа: Препарат, корригирующий липидный обмен

Регистрационные №№:
  • таб., покр. оболочкой, 5 мг: 10, 20, 30, 40 или 50 шт. - П №015775/01, 18.06.04
  • таб., покр. оболочкой, 10 мг: 10, 20, 30, 40 или 50 шт. - П №015775/01, 18.06.04
  • таб., покр. оболочкой, 20 мг: 10, 20, 30, 40 или 50 шт. - П №015775/01, 18.06.04
  • таб., покр. оболочкой, 30 мг: 10, 20, 30, 40 или 50 шт. - П №015775/01, 18.06.04
  • таб., покр. оболочкой, 40 мг: 10, 20, 30, 40 или 50 шт. - П №015775/01, 18.06.04

Фармакологическое действие

Гиполипидемический препарат, получаемый синтетическим путем из продукта ферментации Aspergillus terreus. Является неактивным лактоном, в организме подвергается расщеплению с образованием гидроксикислотного производного. Активный метаболит ингибирует ГМГ-КоА-редуктазу - фермент, катализирующий начальную реакцию образования мевалоната из ГМГ-КоА. Поскольку превращение ГМГ-КоА в мевалонат представляет собой ранний этап синтеза холестерина, то применение симвастатина не вызывает накопления в организме потенциально токсичных стеролов. ГМГ-КоА легко метаболизируется до ацетил-ГМГ-КоА, который участвует во многих процессах синтеза в организме. Препарат вызывает снижение содержания в плазме крови ТГ, ЛПНП, ЛПОНП и общего холестерина (Хс) (в случаях гетерозиготной семейной и несемейной форм гиперхолестеринемии, при смешанной гиперлипидемии, когда повышенное содержание холестерина является фактором риска).

Повышает содержание ЛПВП и уменьшает соотношение ЛПНП/ЛПВП и общий Хс/ЛПВП.

Начало проявления эффекта - через 2 недели от начала приема, максимальный терапевтический эффект достигается через 4-6 недель. Действие сохраняется при продолжении лечения, при прекращении терапии содержание холестерина постепенно возвращается к исходному уровню.

Фармакокинетика

Всасывание

Абсорбция симвастатина высокая. После приема внутрь Cmax в плазме крови достигается примерно через 1.3-2.4 ч и снижается примерно на 90% через 12 ч.

Распределение

Связывание с белками плазмы крови составляет около 95%.

Метаболизм

Подвергается эффекту "первого прохождения" через печень. Гидролизуется с образованием активного производного - бета-гидроксикислоты; обнаружены также другие активные и неактивные метаболиты.

Выведение

T1/2 активных метаболитов составляет 1.9 ч.

Выводится преимущественно с калом (60%) в виде метаболитов. Около 10-15% выводится почками в виде неактивных метаболитов.

Показания

- первичная гиперхолестеринемия (тип IIa и IIb по классификации Фредриксона) при неэффективности диетотерапии с низким содержанием холестерина и других немедикаментозных мероприятий (физическая нагрузка и снижение массы тела) у пациентов с повышенным риском возникновения коронарного атеросклероза;

- комбинированная гиперхолестеринемия и гипертриглицеридемия, не поддающиеся коррекции специальной диетой и физической нагрузкой;

- ИБС: профилактика инфаркта миокарда (вторичная профилактика инфаркта миокарда) у пациентов с повышенным уровнем холестерина (>5.5 ммоль/л).

Режим дозирования

СимваГЕКСАЛ следует принимать внутрь 1 раз/сут вечером, запивая достаточным количеством воды.

При гиперхолестеринемии в зависимости от степени выраженности начальная доза препарата составляет 5-10 мг/сут. Величина дозы устанавливается на основании содержания холестерина в плазме, которое определяется с интервалом как минимум в 4 недели. Суточная доза составляет, как правило, 40 мг. При недостаточной эффективности и при наличии риска со стороны сердечно-сосудистой системы допускается повышение дозы максимум до 80 мг/сут.

При ИБС начальная доза составляет 20 мг/сут. При необходимости дозу постепенно увеличивают каждые 4 недели до 40 мг. Если содержание ЛПНП менее 75 мг/дл (1.94 ммоль/л), а содержание общего холестерина менее 140 мг/дл (3.6 ммоль/л), дозу препарата необходимо уменьшить.

Для пациентов с хронической почечной недостаточностью (КК<30 мл/мин) или принимающих одновременно циклоспорин, фибраты или никотинамид начальная доза составляет 5 мг, а максимальная суточная доза - 10 мг.

На фоне иммунодепрессивной терапии рекомендуемая начальная суточная доза - 5 мг, максимальная суточная доза - 5 мг.

Длительность применения препарата определяется лечащим врачом индивидуально.

Побочное действие

Со стороны пищеварительной системы: возможны боли в животе, запор, метеоризм, тошнота, диарея, диспепсия, панкреатит, рвота, гепатит, повышение активности печеночных трансаминаз, ЩФ и КФК.

Со стороны ЦНС и периферической нервной системы: возможны астенический синдром, головная боль, головокружение, бессонница, мышечные судороги, парестезии, периферическая невропатия, расплывчатость зрения, нарушение вкусовых ощущений.

Со стороны костно-мышечной системы: возможны миопатия, миалгия, слабость; редко - рабдомиолиз.

Аллергические реакции: редко - ангионевротический отек, ревматическая полимиалгия, васкулит, тромбоцитопения, повышение СОЭ, лихорадка, артрит, крапивница, гиперемия кожи, эозинофилия.

Дерматологические реакции: фотосенсибилизация.

Прочие: возможны приливы, одышка, волчаночноподобный синдром, анемия, сердцебиение, острая почечная недостаточность (вследствие рабдомиолиза), снижение потенции.

Противопоказания

- печеночная недостаточность, острые заболевания печени, стойкое повышение активности печеночных трансаминаз неясной этиологии;

- порфирия;

- миопатия;

- одновременный прием кетоконазола, итраконазола, препаратов для лечения ВИЧ-инфекции;

- повышенная чувствительность к симвастатину и другим компонентам препарата;

- повышенная чувствительность к другим препаратам статинового ряда (ингибиторам ГМГ-КоА-редуктазы) в анамнезе.

Беременность и лактация

Не следует назначать СимваГЕКСАЛ при беременности. В связи с тем, что ингибиторы ГМГ-КоА-редуктазы тормозят синтез холестерина, а холестерин и другие продукты его синтеза играют существенную роль в развитии плода, включая синтез стероидов и клеточных мембран, симвастатин может оказывать неблагоприятное воздействие на плод. Имеются сообщения о развитии аномалий у новорожденных, матери которых принимали симвастатин.

В период лечения женщинам детородного возраста следует избегать зачатия. Если на фоне приема препарата наступила беременность, то прием СимваГЕКСАЛА следует отменить и предупредить женщину о возможной опасности для плода.

Данные о выделении симвастатина с грудным молоком отсутствуют. Следует иметь в виду, что многие лекарственные препараты выделяются с грудным молоком, поэтому при необходимости применения СимваГЕКСАЛА в период лактации грудное вскармливание рекомендуется прекратить.

Отмена гиполипидемических средств при беременности не оказывает существенного влияния на результаты длительного лечения первичной гиперхолестеринемии.

Особые указания

С осторожностью следует назначать препарат пациентам с хроническим алкоголизмом; при указаниях в анамнезе на заболевания печени; пациентам после трансплантации органов, получающим иммунодепрессанты (в связи с повышенным риском развития рабдомиолиза и почечной недостаточности); при состояниях, которые могут привести к развитию тяжелой почечной недостаточности (в т.ч. при артериальной гипертензии, острых инфекционных заболеваниях тяжелого течения, тяжелых метаболических и эндокринных нарушениях, нарушениях водно-электролитного баланса, хирургических вмешательствах, включая стоматологические, травмах); пациентам с пониженным или повышенным тонусом скелетных мышц неясной этиологии; при эпилепсии; пациентам в возрасте до 18 лет.

В начале лечения симвастатином возможно преходящее повышение уровня печеночных ферментов (трансаминазы).

Контроль функции печени следует проводить до начала терапии, регулярно в процессе терапии (определение активности печеночных трансаминаз каждые 6 недель в течение первых 3 месяцев, затем каждые 8 недель в течение 9 месяцев и затем 1 раз в год), а также при увеличении дозы препарата. При увеличении дозы до 80 мг необходимо контролировать функцию печени каждые 3 месяца. При стойком повышении активности печеночных трансаминаз (в 3 раза по сравнению с исходным уровнем) прием СимваГЕКСАЛА следует прекратить.

Симвастатин, как и другие ингибиторы ГМГ-КоА-редуктазы, не следует применять при повышенном риске развития рабдомиолиза и почечной недостаточности (на фоне тяжелой острой инфекции, артериальной гипотензии, планируемой большой хирургической операции, травм, тяжелых метаболических нарушений).

У пациентов с пониженной функцией щитовидной железы (гипотиреоз) или при нефротическом синдроме при повышении уровня холестерина следует сначала проводить терапию основного заболевания.

В целях своевременной диагностики развития миопатии в период лечения рекомендуется регулярно проводить контроль содержания КФК. У пациентов с миалгией, миастенией и/или выраженным повышением активности КФК лечение препаратом прекращают. Пациенты должны сообщать врачу о каких-либо проявлениях со стороны мышечной системы.

У пациентов с тяжелой почечной недостаточностью лечение проводят под контролем функции почек.

СимваГЕКСАЛ эффективен как в виде монотерапии, так и в сочетании с секвестрантами желчных кислот.

СимваГЕКСАЛ не показан в тех случаях, когда имеется гипертриглицеридемия (тип I, IV и V по классификации Фредриксона).

В случае пропуска текущей дозы препарат необходимо принять как можно скорее. Если наступило время приема следующей дозы, то дозу не удваивать.

До начала и во время лечения пациент должен находиться на гипохолестериновой диете.

Грейпфрутовый сок может усилить степень выраженности побочных явлений, связанных с приемом СимваГЕКСАЛА, поэтому следует избегать их одновременного приема.

Использование в педиатрии

У детей и подростков в возрасте до 18 лет безопасность и эффективность СимваГЕКСАЛА не установлены.

Передозировка

Ни в одном из известных случаев передозировки (максимально принятая доза 450 мг) специфических симптомов выявлено не было.

Лечение: следует вызвать рвоту, принять активированный уголь; показано проведение симптоматической терапии. Следует контролировать функции печени и почек, содержание КФК в сыворотке крови.

Лекарственное взаимодействие

Цитостатики, противогрибковые средства (кетоконазол, итраконазол), фибраты, кларитромицин, ингибиторы протеаз повышают риск развития рабдомиолиза.

Усиливает действие непрямых антикоагулянтов (например, фенпрокумона, варфарина) и повышает риск развития кровотечений (требуется контроль показателей свертывания крови до начала и регулярно во время лечения).

Повышает концентрацию дигоксина в плазме крови.

Колестирамин и колестипол снижают биодоступность (применение симвастатина возможно через 4 ч после приема указанных средств, при этом отмечается аддитивный эффект).

Условия и сроки хранения

Список Б. Препарат следует хранить при температуре не выше 30°C в недоступном для детей месте. Срок годности - 3 года.

Условия отпуска из аптек

Препарат отпускается по рецепту.

 



Реклама