Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Вермокс

    Вермокс
    • Mebendazole
      Международное название
    • Средства, применяемые при нематодозов.
      Фарм. группа
    • P02CA01
      ATС-код
    • по рецепту
      Условие продажи
    • 64 предложения от 76,00 до 165,00 грн.
      Наличие в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу


ВЕРМОКС®

(VERMOX®)


Склад:

діюча речовина: mebendazole;

1 таблетка містить 100 мг мебендазолу;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят (тип А), тальк, крохмаль кукурудзяний, сахарин натрію, магнію стеарат, олія бавовняна гідрогенізована, ароматизатор апельсиновий, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію лаурилсульфат, оранжево-жовтий S (Е 110).


Лікарська форма. Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: кругла плоска таблетка зі скошеними краями блідо-оранжевого кольору, з гравіюваннями «Ме» і «100», що розділені лінією розлому з одного боку та з гравіюванням «JANSSEN» – з іншого.


Фармакотерапевтична група. Антигельмінтні засоби. Код АТХ Р02С А01.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Мебендазол діє локально у просвіті кишечнику, перешкоджаючи утворенню клітинного тубуліну у гельмінтів, що призводить до порушення процесів утилізації глюкози і травлення та автолізу паразита.

Немає доказів ефективності Вермоксу® у лікуванні цистицеркозу.

Фармакокінетика.

Абсорбція. Після перорального застосування < 10 % дози досягає системного кровотоку через неповну абсорбцію та екстенсивний пресистемний метаболізм (ефект першого проходження). Максимум концентрації у плазмі крові спостерігається через 2-4 години після застосування. Одночасне застосування препарату із висококалорійною їжею призводить до незначного підвищення біодоступності мебендазолу.

Розподіл. 90-95 % дози препарату зв’язується з білками плазми крові. Об’єм розподілу становить від 1 до 2 л/кг, що свідчить про здатність мебендазолу проникати крізь стінки судин. Це підтверджується даними хворих, які постійно приймають мебендазол

(40 мг/кг/добу впродовж 3-21 місяців).    

Метаболізм. Після перорального застосування мебендазол метаболізується переважно у печінці. Плазмова концентрація його головних метаболітів значно перевищує концентрацію мебендазолу. Порушення функцій печінки, порушення метаболізму або елімінації з жовчю може призвести до підвищення плазмового рівня мебендазолу.

Виведення. Мебендазол, кон’юговані форми мебендазолу та його метаболіти частково піддаються кишково-печінковій рециркуляції та виводяться із сечею та жовчю. Уявний період напіввиведення після перорального застосування у більшості пацієнтів становить

3-6 годин.

Фармакокінетика у рівноважному стані.

При тривалій терапії (40 мг/кг/добу протягом 3-21 місяців) концентрація мебендазолу та його основних метаболітів у плазмі крові збільшується, у результаті чого приблизно у 3 рази збільшується його експозиція у рівноважному стані порівняно з одноразовим застосуванням.


Клінічні характеристики.

Показання.

Лікування інвазій, таких як: ентеробіоз, аскаридоз, анкілостомоз, стронгілоїдоз, трихоцефальоз, теніоз, некатороз.


Протипоказання.

Гіперчутливість до мебендазолу або до будь-якої допоміжної речовини.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Одночасне застосування з циметидином може призвести до посилення ефекту Вермоксу® за рахунок пригнічення його метаболізму у печінці та підвищення концентрації мебендазолу у плазмі крові.

Слід уникати одночасного застосування мебендазолу та метронідазолу (див. розділ «Особливості застосування»).


Особливості застосування.

При прийомі препарату немає необхідності у призначенні дієти або застосуванні проносних засобів.

Результати клінічних досліджень вказують на можливий зв’язок між застосуванням мебендазолу та метронідазолу і виникненням синдрому Стівенса-Джонсона/токсичного епідермального некролізу. Слід уникати одночасного застосування мебендазолу та метронідазолу.

Барвник оранжево-жовтий S (Е 110) може спричинити алергічні реакції.


Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вермокс® протипоказаний у період вагітності, тому вагітним пацієнткам або тим, які  підозрюють вагітність, не слід застосовувати препарат.

Годування груддю.

Невідомо, чи проникає мебендазол у грудне молоко, тому не рекомендовано годування груддю при застосуванні Вермоксу®.

Здатність до народжування.

Результати досліджень показали, що Вермокс® не впливає на здатність до народжування, при прийомі в дозах до 10 мг/кг в день включно.


Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Вермокс® не впливає на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами, але слід враховувати можливість розвитку небажаних реакцій з боку нервової системи (див. розділ «Побічні реакції»)


Спосіб застосування та дози.

Для перорального застосування.

  • При ентеробіозі дорослим і дітям віком від 2 років призначати 1 таблетку (100 мг) препарату одноразово. Для запобігання повторній інвазії слід повторити прийом 1 таблетки (100 мг) препарату через 2 або 4 тижні.

  • При аскаридозі, трихоцефальозі, анкілостомозі або змішаних гельмінтозах дорослим і дітям віком від 2 років призначати по 1 таблетці  (100 мг) 2 рази на добу (вранці і ввечері) протягом 3 днів.

  • При теніозі та стронгілоїдозі дорослим рекомендується приймати по 2 таблетки (200 мг) 2 рази на добу (вранці і ввечері) протягом 3 днів; дітям віком від 2 років призначати по 1 таблетці (100 мг) 2 рази на добу (вранці і ввечері) протягом 3 днів.

Таблетку можна розжовувати або ковтати цілою. Слід подрібнити таблетку перед тим, як давати її дитині. Прийом лікарського засобу дитиною має проходити під наглядом батьків.


Діти.

Застосовувати для лікування дітей віком від 2 років.


Передозування.

У пацієнтів, які застосовували дози вищі за рекомендовані або лікувалися протягом тривалого часу, рідко спостерігалися алопеція, оборотні порушення функції печінки, гепатит, агранулоцитоз, нейтропенія та гломерулонефрит. Окрім агранулоцитозу та гломерулонефриту, ці побічні реакції спостерігалися і у пацієнтів, які застосовували мебендазол у стандартному дозуванні (див. розділ «Побічні реакції»).

Симптоми. При випадковому передозуванні можуть спостерігатися спазми у черевній ділянці, нудота, блювання та діарея.

Лікування. Специфічного антидоту немає. Одразу після прийому мебендазолу внутрішньо можна провести промивання шлунка. Якщо це виправдано, можна призначити активоване вугілля.


Побічні реакції.

У рекомендованих дозах Вермокс® зазвичай добре переноситься. У пацієнтів зі значним паразитарним навантаженням спостерігалися діарея та біль у животі під час застосування Вермоксу®.

Безпека Вермоксу® визначалася у 6276 пацієнтів, які брали участь у 39 клінічних дослідженнях застосування препарату для лікування одиничних або змішаних паразитарних інвазій шлунково-кишкового тракту. У ході цих клінічних випробувань в  ≥ 1 % пацієнтів, які отримували лікування препаратом Вермокс® не спостерігалося побічних реакцій (ПР).

Побічні реакції, виявлені під час клінічних досліджень та у постмаркетинговому періоді, зазначені у таблиці 1. За частотою небажані реакції класифіковані наступним чином: дуже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100 до < 1/10), нечасто (≥1/1000 до < 1/100), рідко (≥ 1/10000 до <1/1000), дуже рідко (< 1/10000),  та невідомо (частота не може бути визначена з доступних даних).

Таблиця 1.

Системи органів Побічні реакції
Частота реакції
часто (≥ 1/100 до
< 1/10)
нечасто (≥ 1/1000 до
< 1/100),
рідко (≥ 1/10000 <1/1000),
З боку крові та лімфатичної системи     нейтропеніяb
З боку імунної системи     гіперчутливість, включаючи анафілактичні та анафілактоїдні реакціїb
З боку центральної нервової системи     судомиb, запамороченняb
З боку шлунково-кишкового тракту біль у животіa дискомфорт у животіa, діареяa, метеоризмa  
З боку гепатобіліарної системи     гепатитb, підвищення активності печінкових ферментівb
З боку шкіри та підшкірної клітковини     висипанняa, токсичний епідермальний некролізb, синдром Стівенса-Джонсонаb, екзантемаb, набряк Квінкеb, кропив'янкаb, алопеціяb

a Дані щодо частоти побічних реакцій отримані у ході клінічних та епідеміологічних досліджень.

b Побічні реакції, що не спостерігалися під час клінічних досліджень, частота розвитку яких визначена за допомогою «правила 3» рекомендацій щодо короткої характеристики препарату (КХП) від 2009 р.


Термін придатності. 3 роки.


Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі на вище 30 ºС. Зберігати в недоступному для дітей місці.


Упаковка. По 6 таблеток у блістері з плівки ПВХ та фольги алюмінієвої; по 1 блістеру у картонній пачці.


Категорія відпуску. За рецептом.


Виробник.

Відповідальний за випуск серії:

Янссен-Сілаг С.п.А./

Janssen Cilag S.p.A.


Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Віа С.Янссен, 04100 Борго Сан Мішель, Латіна, Італія/ Via С. Janssen, 04100 Borgo S. Michele, Latina, Italy.


Вермокс (Vermox)

Фармакологическое действие:
Антигельминтный препарат широкого спектра действия; наиболее эффективен при энтеробиозе и трихоцефалезе. Вызывая необратимое нарушение утилизации глюкозы, истощает запасы гликогена в тканях гельминтов, препятствует синтезу клеточного тубулина, а также тормозит синтез АТФ.

Фармакокинетика.
Практически не всасывается в кишечнике. T1/2 – 2.5-5.5 ч. Связь с белками плазмы - 90%. Неравномерно распределяется по органам, накапливается в жировой ткани, печени, личинках гельминтов. В печени метаболизируется до 2-аминопроизводного. Более 90% дозы выделяется с каловыми массами в неизмененном виде. Всосавшаяся часть (5-10%) выводится почками.

Показания к применению:
Аскаридоз (заболевание, вызываемое кишечными паразитарными червями /аскаридами/), энтеробиоз (заболевание, вызываемое кишечными паразитарными червями /острицами/), анкилостомщюз (заболевание, вызываемое паразитарными червями, приводящее к развитию анемий /уменьшению числа эритроцитов в крови/) и трихоцефалез (заболевание кишечника, вызываемое паразитарными червями /власоглавами/).

Способ применения:
При энтеробиозе взрослым и детям назначают 100 мг (1 таб.) препарата однократно. Для предупреждения повторной инвазии прием препарата повторяют через 2 и 4 недели в той же дозе.
При аскаридозе, анкилостомидозе, трихоцефалезе, смешанных гельминтозах взрослым и детям старше 1 года назначают по 100 мг 2 раза в сутки (утром и вечером) в течение 3 дней.
При тениозе и стронгилоидозе взрослым рекомендуется принимать по 200 мг 2 раза в сутки в течение 3 дней. Детям назначают по 100 мг 2 раза в сутки также в течение 3 дней.

Побочные действия:
Головокружение, тошнота, абдоминальные боли. При применении в высоких дозах в течение длительного времени: рвота, диарея, головная боль, аллергические реакции (кожная сыпь, крапивница, ангионевротический отек), повышение активности "печеночных" трансаминаз, гиперкреатининемия, лейкопения, анемия, эозинофилия, выпадение волос, гематурия, цилиндрурия. Может оказать отрицательное влияние на развитие плода. Передозировка. Симптомы: абдоминальные боли, тошнота, рвота, диарея. При применении в высоких дозах в течение длительного времени: обратимые нарушения функции печени, гепатит, нейтропения. Лечение: необходимо удалить препарат из желудка, вызвав рвоту или сделав промывание желудка, прием активированного угля.

Противопоказания:
Гиперчувствительность, неспецифический язвенный колит, болезнь Крона, печеночная недостаточность, детский возраст (до 2 лет).

Беременность:
В период беременности, особенно в I триместре, Вермокс следует применять с особой осторожностью, сопоставляя потенциальный риск от назначения препарата с ожидаемым терапевтическим эффектом.
В период применения препарата следует прекратить грудное вскармливание.

Взаимодействие с другими лекарственными средствами:
Снижает потребность в инсулине у больных сахарным диабетом. Следует избегать совместного назначения с липофильными веществами. Циметидин может повышать концентрацию в крови, карбамазепин и др. индукторы метаболизма - понижают.

Передозировка:
Симптомы: спазмы в брюшной полости, тошнота, рвота, диарея.
Лечение: специфического антидота нет. Рекомендуют проводить промывание желудка водным раствором калия перманганата из расчета 20 мг/100 мл воды. Можно применять активированный уголь.

Форма выпуска:
Таблетки в упаковке по 6 штук.

Условия хранения:
Список Б. При температуре от +15 до +25 °С.

Синонимы:
Мебендазол, Немазол, Антиокс, Медозил, Вормин, Вермин, Мебензол, Веро-Мебендазол, Mebendazole, Wormin, Vero-Mebendazol, Аntioх, Меbutar, Меdosil, Multielmin, Neсаmin, Nemasole, Оvitelmin, Раntelmin, Pluriverm, Sirben, Теlmin, Vеrmirax, Vertex, Vormin.

Состав:
5-Бензоил-2-метоксикарбониламино-бензимидазол.
Аморфный порошок желтоватого цвета, мало растворимый в воде.
В одной таблетке содержится 100 мг мебендазола.

Дополнительно:
При длительном приеме необходимо контролировать картину периферической крови, функцию печени и почек. В течение суток после приема запрещается употребление этанола, жирной пищи, не назначают слабительное. Обязательно периодическое исследование мазков анальной области и кала после окончания лечения: терапия считается эффективной при отсутствии гельминтов или их яиц в течение 7 последующих дней.

Внимание!
Перед применением препарата Вермокс вы должны проконсультироваться с врачом. Данная инструкция приведена в свободном переводе и предназначена исключительно для ознакомления. Для получения более полной информации просим обращаться к аннотации производителя.



Реклама