І Н С Т Р У К Ц І Я
для медичного застосування препарату
ГЛОДУ ПЛОДИ
(CRATAEGI FRUCTUS)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: не подрібнена сировина: плоди яблуко подібні, від шаровидної до еліпсоїдальної форми, тверді, зморшкуваті, довжиною 6-14 мм, шириною 5-11 мм, зверху з кільцевою оторочкою, утвореною чашолистками, які зсохлися. Колір плодів від жовто-оранжевого і бурувато-червоного до темно-бурого або чорного іноді з білуватим нальотом цукру, що викристалізувався. Запах відсутній. Смак солодкуватий;
подрібнена сировина: суміш шматочків різної форми зовнішньої оболонки плодів і дерев’янистих кісточок, а також цілісні кісточки, від жовто-оранжевого і бурувато-червоного до темно-бурого або чорного кольору, іноді з білуватим нальотом цукру, що викристалізувався, які проходять крізь сито з отворами діаметром 5 мм. Запах слабкий ароматний. Смак солодкуватий;
порошок крупний: суміш шматочків різної форми зовнішньої оболонки плодів і дерев’янистих кісточок від жовто-оранжевого і бурувато-червоного до темно-бурого або чорного кольору, іноді з білуватим нальотом цукру, що викристалізувався, які проходять крізь сито з отворами діаметром 3 мм. Запах слабкий ароматний. Смак солодкуватий;
склад: глоду плоди.
Форма випуску. Плоди.
Фармакотерапевтична група. Кардіологічні препарати. Код АТС С 01Е В 04.
Фармакологічні властивості. Плоди глоду містять кислоти органічні, цукри, сорбіт, речо-вини пектинові, кислоту аскорбінову, b-каротин, вітамін К, сполуки фенольні (антоціани, лейкоантоціани), катехіни, флавоноли, фенолокислоти, кумарини, стерини, кислоти три терпенові (урсолова, олеанолова). Цей комплекс біологічно активних речовин виявляє кардіотонічну, спазмолітичну, гіпотензивну, седативну та десенсибілізуючу дію. Відвари і настої із плодів глоду посилюють кровопостачання в коронарних судинах серця і в судинах мозку, підвищують чутливість міокарду до серцевих глікозидів, трохи посилюють скорочення серцевого м’язу і зменшують збудливість останнього, мають заспокійливу дію, нормалізують артеріальний тиск, сприяють зниженню рівня холестерину в крові, малоток-сичні, в організмі не кумулюють.
Показання для застосування. Функціональні розлади серцевої діяльності, ангіоневрози; легкі форми аритмій; початкові стадії артеріальної гіпертензії.
Спосіб застосування та дози. 16 г (1 столова ложка не подрібнених або 2 десертні ложки подрібнених) плодів вміщують в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої кип’яченої води, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 30 хв. Охолоджують при кімнатній температурі 10 хв, проціджують, залишок віджимають до процідженого відвару. Об’єм відвару доводять кип’яченою водою до 200 мл. Дорослі приймають у теплому вигляді по 1/3 склянки 3 рази на день за 30 хв до їди. Діти, старше 14 років - по 1/4 склянки 3 рази на день за 30 хв до їди.
1 фільтр-пакет вміщують в скляний або емальований посуд, заливають 100 мл (1/2 склянки) окропу, закривають і настоюють 15 хв. Дорослі приймають у теплому вигляді по 100 мл 3 рази на день за 30 хв до їди. Діти, старше 14 років - по 100 мл 3 рази на день за 30 хв до їди.
Тривалість курсу лікування визначається лікарем індивідуально з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату.
Побічна дія. При тривалому застосуванні може з'явитися сонливість, зменшитись частота серцевих скорочень.
Протипоказання. Виражені артеріальна гіпотензія і брадикардія. Індивідуальна непереносимість біологічно активних речовин, що містяться в лікарському засобі. Бажано утримуватися від застосування лікарського засобу дітям до 14 років, жінкам у період вагітності та лактації.
Передозування. При передозуванні з’являється сонливість, зменшення частоти серцевих скорочень. При появі побічних реакцій припинити прийом препарату.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Може посилювати дію снодійних, седативних та анти аритмічних засобів, серцевих глікозидів.
Особливості застосування. Перед вживанням відвар рекомендується збовтувати.
Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Приготований відвар і настій – у прохолодному (8-15 оС) місці не більше 2 діб.
Термін придатності - 2 роки.
Умови відпуску. Без рецепта.
Упаковка. Не подрібнена або подрібнена сировина по 75 г і 140 г у пачках з внутрішнім пакетом, порошок крупний по 4,0 г у фільтр-пакетах № 20.
Виробник. ЗАТ “Ліктрави”.
Адреса. Україна, 10001, м. Житомир, Київське шосе, 21.
Состав:
боярышника плоды.
Фармакотерапевтическая группа.
Средства, которые применяются в кардиологии.
Показания для применения.
Функциональные расстройства сердечной деятельности, ангионеврозы, а также (как дополнения к базисной терапии) легкие формы мерцающей аритмии и пароксизмальной тахикардии.
Способ применения и дозы.
16 г (1 столовая ложка) плодов кладут в эмалированную посуду, заливают 200 мл (1 стакан) горячей кипяченой воды, закрывают крышкой и нагревают в горячей воде (на водяной бане) 15 мин, охлаждают 45 мин при комнатной температуре, процеживают. Остаток отжимают к процеженному настою. Объем полученного настоя доводят кипяченной водой до начального объема (200 мл).
Взрослые и дети старше 14 лет принимают внутрь по 1/3-1/2 стакана 2-3 раза в сутки до еды. Продолжительность применения обусловлена формой и выраженностью заболевания, достигнутым эффектом, характером терапии (моно- или комплексная терапия).
Побочное действие.
Сонливость, замедление пульса.
Противопоказания.
Выраженные артериальная гипотензия и брадикардия. Детский возраст до 14 лет. Индивидуальная повышенная чувствительность к препарату.
Передозировка.
При передозировке препарата с плодов боярышника возникают сонливость, замедление пульса.
Условия и срок хранения. Хранить в сухом, защищенном от света и недоступном для детей месте при комнатной (15 - 25 °С) температуре. Приготовленный настой - в прохладном месте не больше 2 суток. Срок годности - 2 года.