Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Церебролизин

    Церебролизин
    • Mono
      Международное название
    • Психостимуляторы, средства для применения при синдроме...
      Фарм. группа
    • N06BX
      ATС-код
    • по рецепту
      Условие продажи
    • Нет в продаже
      Наличие в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ЦЕРЕБРОЛІЗИН®
(CEREBROLYSIN®)


Склад:

діюча речовина: 1  мл розчину містить 215,2  мг концентрату Церебролізину® (пептидного препарату, що виробляється з мозку свиней);  

допоміжні речовини: натрію гідроксид, вода для ін'єкцій.

Лікарська форма. Розчин для ін'єкцій.

Фармакотерапевтична група. Психостимулюючі та ноотропні препарати.

Код АТС N06BX.

Клінічні характеристики.

Показання.

  • Органічні, метаболічні порушення та нейродегенеративні захворювання головного мозку, особливо хвороба Альцгеймера.

  • Ускладнення після інсульту.

  • Травматичні пошкодження головного мозку (стани після оперативного втручання на мозку, закриті черепно-мозкові травми, струс мозку).

Протипоказання.

  • Підвищена чутливість до одного з компонентів препарату.

  • Епілепсія.

  • Тяжкі порушення функції нирок.

Спосіб застосування та дози.

Препарат вводять внутрішньо венно або внутрішньом'язово.

Нерозведений Церебролізин® можна вводити у дозах до 5  мл внутрішньом'язово і до 10  мл шляхом внутрішньо венних ін'єкцій. Препарат у дозах від 10 до 50  мл (максимальна доза) рекомендується вводити лише шляхом повільних внутрішньо венних інфузій після розведення одним із зазначених нижче стандартних розчинів. Тривалість інфузій повинна становити від 15 до 60 хвилин.

Після розведення 0,9% розчином хлориду натрію (9  мг NaCl/мл), розчином Рінгера (Na+ 153,98  ммоль/л, Ca2+ 2,74  ммоль/л, K+ 4,02  ммоль/л, Cl 163,48  ммоль/л) або 5% розчином глюкози розчин для інфузій є фізично і хімічно стабільним щонайменше протягом 24 годин у разі зберігання при кімнатній температурі в незахищеному від світла місці. З мікро біологічної точки зору розчин для інфузій необхідно вводити відразу ж після приготування.

Оптимальна рекомендована тривалість курсу лікування становить 10-20 днів при щоденному введенні препарату.

Можливі одноразові введення у дозі до 50  мл, але ефективнішою є курсова терапія.

Рекомендовані добові дози:

  • Органічна патологія головного мозку, метаболічні порушення
    та нейродегенеративні захворювання (деменція)               5-30 мл

  • Ускладнення після інсульту                             10-50 мл

  • Травматичні пошкодження головного мозку                10-50 мл

  • Неврологічні порушення у дітей                         1-2 мл

Ефективність терапії зазвичай зростає при проведенні повторних курсів. Лікування продовжують доти, доки спостерігається поліпшення стану пацієнта унаслідок терапії. Після проведення початкового курсу періодичність введення препарату може бути зменшена до двох або трьох разів на тиждень. Між курсами терапії необхідно робити перерви тривалістю не менше тривалості курсу лікування.

Рекомендована доза для дітей старше 6 місяців становить 0,1 мл/кг маси тіла.

Інструкції медичному персоналу

При введенні препарату Церебролізин® за допомогою постійного внутрішньо венного катетера перед вливанням і після вливання препарату систему необхідно промивати розчином натрію хлориду.

Набирати препарат з ампули слід безпосередньо перед використанням.

Допускається лише одноразовий відбір препарату з ампули.

Можна використовувати лише прозорий розчин бурштинового кольору.

Побічні реакції.

Далі перелічені небажані ефекти і реакції, відмічені під час клінічних досліджень і пост маркетингових спостережень, незалежно від наявності причинного зв'язку з терапією препаратом Церебролізин® (препарат застосовують для лікування переважно літніх людей, а зазначені симптоми часто відмічаються у цієї категорії пацієнтів).

З боку імунної системи

Поодинокі (<1/10000) – реакції гіпер чутливості або алергічні реакції, анафілактичний шок, ангіо невротичний набряк, пропасниця, озноб.

Метаболічні розлади

Рідко поширені (>1/10000 – <1/1000) – втрата апетиту.

Психічні розлади

Рідко поширені (>1/10000 – <1/1000) – у поодиноких випадках бажаний терапевтичний ефект супроводжувався ажитацією (з проявами агресії, сплутаністю свідомості, безсонням), депресія, апатія.

З боку нервової системи

Рідко поширені (>1/10000 – <1/1000) – при дуже швидкому введенні можливе запаморочення, тремор, головний біль.

Поодинокі (<1/10000) – великі епілептичні напади ("grand mal"), судоми.

З боку серцево-судинної системи

Рідко поширені (>1/10000 – <1/1000) – артеріальна гіпертензія, артеріальна гіпотензія.  

Поодинокі (<1/10000) – при дуже швидкому введенні можливі відчуття серцебиття і аритмія, біль у серці.

З боку дихальної системи

Рідко поширені (>1/10000 – <1/1000) – гіпервентиляція, задишка, біль у грудях.  

З боку шлунково-кишкового тракту

Поодинокі (<1/10000) – диспепсія, діарея, запор, нудота, блювання.

З боку шкіри і підшкірних тканин

Рідко поширені (>1/10000 – <1/1000) – при дуже швидкому введенні можливе відчуття жару, посилене потовиділення, свербіж, можливі макулопапульозні висипання, кропив'янка, почервоніння шкіри.

Реакції загального характеру і місцеві реакції

Рідко поширені (>1/10000 – <1/1000) – стомлюваність, грипоподібні симптоми.

Поодинокі (<1/10000) – місцеві запальні реакції, еритема і печія в місцях ін'єкцій.

Інші реакції

Поодинокі (<1/10000) – больові відчуття в шиї, кінцівках, нижній частині спини.

Передозування.

Не відмічено випадків інтоксикації або негативного впливу на здоров'я внаслідок передозування препарату Церебролізин®.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Дослідження на тваринах не виявили репродуктивної токсичності препарату. Однак дані щодо впливу препарату на репродуктивну функцію людини відсутні. Церебролізин® можна застосовувати лише після ретельної оцінки співвідношення очікуваної користі для матері і потенційного ризику для плода/дитини. На час застосування препарату в період лактації годування дитини груддю слід припинити.

Діти.

Препарат застосовують в педіатричній практиці при наявності обгрунтованих показань.

Особливості застосування.

Особлива обережність необхідна у разі призначення Церебролізину® хворим з алергічним діатезом, епілептичним статусом та нападами типу grand mal, оскільки лікування Церебролізином® може збільшити частоту нападів.

Слід дотримуватись обережності при призначенні препарату пацієнтам з тяжкими порушеннями функції нирок. Хоча немає свідчень про те, що Церебролізин® може збільшувати навантаження на нирки, препарат не слід вводити хворим з тяжкою нирковою недостатністю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.

Не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Враховуючи фармакологічний профіль препарату Церебролізин®, слід приділяти особливу увагу можливим адитивним ефектам у разі його комбінованого застосування з антидепресантами або інгібіторами МАО. У таких випадках рекомендується знижувати дози антидепресантів.

Допускається одночасне застосування препарату Церебролізин® з вітамінами і серцево-судинними препаратами, однак їх не слід   змішувати в одному шприці.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Протеолітична пептидна фракція, яку отримують із мозку свиней, стимулює диференціацію клітин, покращує функцію нервових клітин і активує механізми захисту і відновлення. Експерименти на тваринах продемонстрували, що Церебролізин® безпосередньо впливає на нейрональну і синаптичну пластичність, що сприяє поліпшенню когнітивних функцій. Це було продемонстровано на молодих, дорослих і старих тваринах з погіршеною здатністю до навчання. В експериментах з моделями церебральної ішемії Церебролізин® зменшував розмір інфаркту, запобігав утворенню набряку, стабілізував мікро циркуляцію, нормалізував неврологічні і когнітивні порушення і удвічі збільшував показники виживання. Позитивні результати були також отримані при дослідженнях на моделях хвороби Альцгеймера. Окрім безпосередньої дії на нейрони, Церебролізин® значно збільшує кількість молекул, що забезпечують транспорт глюкози через гематоенцефалічний бар'єр, компенсуючи, таким чином, критичний дефіцит енергії, що спостерігається при цьому захворюванні.

Кількісний аналіз електроенцефалограм здорових добровольців і хворих на судинну деменцію показав значне дозозалежне підвищення нейрональної активності (збільшення частот альфа- і бета-ритмів) після чотирьох тижнів лікування препаратом Церебролізин®. Незалежно від причин захворювання, як при нейродегенеративній деменції альцгеймерівського типу, так і при судинній деменції, після лікування препаратом Церебролізин® у пацієнтів об'єктивно поліпшуються когнітивні функції і спроможність до самообслуговування. Клінічно помітне поліпшення стану пацієнтів спостерігається вже після двох тижнів лікування препаратом і посилюється при продовженні терапії. Позитивний ефект при терапії препаратом Церебролізин® відмічається у 60-70% пацієнтів, незалежно від виду деменції. У разі сенільної деменції альцгеймерівського типу поліпшення клінічного стану пацієнтів зберігається після закінчення активної терапії. Особливо це стосується довгострокового поліпшення спроможності до повсякденної діяльності, внаслідок чого зменшується необхідність у сторонньому догляді і нагляді за пацієнтами. Завдяки своїй нейротрофічній активності (схожій на дію фактора росту нервів) Церебролізин® може значно уповільнювати, а у деяких випадках і зупиняти прогресу вання нейродегенеративних процесів.

Пептиди з великою молекулярною масою з антигенним потенціалом видаляються з препарату в процесі виробництва.

Дослідження не виявили впливу препарату на імунну систему. Експерименти показали, що Церебролізин® не спричиняє утворення антитіл або анафілактичних реакцій.

Церебролізин® не стимулює рецептори гістаміну і не впливає на гемаглютинацію еритроцитів.

Фармакокінетика.

Оскільки протеолітична пептидна фракція, одержана з мозку свиней, містить короткі біологічно активні пептиди, схожі або ідентичні тим, що виробляється ендогенно, безпосередньо виміряти фармакокінетичні параметри препарату Церебролізин® дотепер не вдалося. Непрямі фармакокінетичні дані   були отримані на підставі вивчення фармакодинамічного профілю препарату. Нейротрофічна активність препарату Церебролізин® у плазмі крові виявляється протягом 24 годин після одноразового введення. Компоненти препарату можуть перетинати гематоенцефалічний бар'єр. До клінічні експерименти in vivo виявили ідентичну фармакодинамічну дію препарату на центральну нервову систему при інтрацеребровентрикулярному і периферичному введенні. Це є непрямим свідченням того, що компоненти препарату долають гематоенцефалічний бар'єр.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості:  прозорий розчин бурштинового кольору.

Несумісність.

Церебролізин® несумісний з розчинами, що змінюють рН препарату (5,0-8,0), а також з розчинами, що містять ліпіди.

Церебролізин® не слід змішувати зі збалансованими розчинами амін окислот в одному ін фузійному флаконі.

Термін придатності.  

5 років.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °C. Не заморожувати.

Упаковка.

Церебролізин® 1 мл: ампули з коричневого скла; по 10 ампул у картонній коробці.

Церебролізин® 5 мл: ампули з коричневого скла; по 5 ампул у картонній коробці.

Церебролізин® 10 мл: ампули з коричневого скла; по 5 ампул у картонній коробці.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

ЕБЕВЕ Нейро Фарма ГмбХ.

EBEWE Neuro Pharma GmbH.

Місцезнаходження.

Мондзеєштрасе, 11

А-4866 Унтерах, Австрія.

СОСТАВ И ФОРМА ВЫПУСКА:

р-р д/ин. 215,2 мг/мл амп. 1 мл, № 10

р-р д/ин. 215,2 мг/мл амп. 5 мл, № 5

р-р д/ин. 215,2 мг/мл амп. 10 мл, № 5

р-р д/ин. 215,2 мг/мл фл. 30 мл, № 1

р-р д/ин. 215,2 мг/мл фл. 50 мл, № 1

 Концентрат церебролизина 215,2 мг/мл

№ UA/9989/01/01 от 25.08.2009 до 26.03.2014

ФАРМАКОЛОГИЧЕСКИЕ СВОЙСТВА:

Фармакодинамика. Протеолитическая пептидная фракция, полученная из мозга свиней, стимулирует дифференциацию и улучшает функцию нервных клеток, активирует механизмы защиты и восстановления. Эксперименты на животных продемонстрировали, что Церебролизин оказывает непосредственное влияние на нейрональную и синаптическую пластичность, которая способствует улучшению когнитивных функций. В экспериментах с моделями церебральной ишемии Церебролизин уменьшал объем инфаркта, предотвращал образование отека, стабилизировал микроциркуляцию, нормализовывал неврологические и когнитивные нарушения и вдвое повышал показатели выживаемости. Положительные результаты были получены и во время экспериментов с моделями болезни Альцгеймера. Кроме непосредственного действия на нейроны, Церебролизин значительно увеличивал количество транспортера глюкозы (ГЛЮТ-1) в ГЭБ, оптимизируя таким образом критический дефицит энергии, наблюдаемый при этом заболевании.
Количественный анализ ЭЭГ здоровых добровольцев и больных сосудистой деменцией показал значительное дозозависимое повышение нейрональной активности (повышение частот α- и β-ритмов) после 4 нед лечения Церебролизином. Независимо от причины заболевания при нейродегенеративной деменции альцгеймеровского типа или при сосудистой деменции, после лечения Церебролизином у пациентов объективно улучшались когнитивные функции и способность к самообслуживанию. Клинически заметное улучшение состояния пациентов наблюдалось уже через 2 нед лечения Церебролизином и усиливалось при продолжении терапии. Положительный эффект после лечения Церебролизином отмечали у 60–70% больных независимо от вида деменции. В случае сенильной деменции альцгеймеровского типа улучшение клинического состояния пациентов сохранялось и после окончания активной терапии. Особенно это касалось увеличения активности больных в повседневной жизни, в результате чего уменьшается потребность в посторонней помощи и присмотре за ними. Благодаря нейротрофической активности (подобно действию фактора роста нервов, глиального и цилиарного нейротрофических факторов, инсулиноподобного фактора I и II типов) Церебролизин может значительно замедлять, а в некоторых случаях и останавливать прогрессирование нейродегенеративных процессов в головном мозгу.
Фармакокинетика. Поскольку протеолитическая пептидная фракция, полученная из мозга свиней, содержит биологически активные пептиды, похожие или идентичные продуцируемым эндогенно, непосредственно измерить фармакокинетические параметры Церебролизина пока не удается. Косвенные фармакокинетические данные были получены на основе изучения фармакодинамического профиля Церебролизина. После однократного введения нейротрофическая активность Церебролизина в плазме крови выявляется в течение почти 24 ч. Компоненты препарата могут преодолевать ГЭБ.
Исследования хронической токсичности в эксперименте и применение препарата в клинической практике не выявили признаков канцерогенности Церебролизина. Пептиды с большой молекулярной массой, обладающие антигенным потенциалом, удаляются из препарата в процессе производства. Церебролизин не способствует образованию антител или возникновению анафилактических реакций, не стимулирует гистаминовые рецепторы и не вызывает гемагглютинации эритроцитов.

ПОКАЗАНИЯ:

органические, метаболические нарушения и нейродегенеративные заболевания головного мозга, сосудистая деменция и болезнь Альцгеймера; травматические повреждения головного мозга (закрытая черепно-мозговая травма, сотрясение мозга, состояние после нейрохирургического вмешательства); инсульт и осложнения после инсульта; задержка умственного развития и дефицит внимания у детей.

ПРИМЕНЕНИЕ:

препарат вводится в/в или в/м. Неразведенный Церебролизин вводят в дозах до 5 мл в/м или до 10 мл — в/в. Препарат в дозах от 10 до 50 мл (максимальная доза) рекомендуется вводить путем медленных в/в инфузий после разведения одним из стандартных р-ров. Продолжительность инфузии составляет от 15 до 60 мин. После разведения 0,9% р-ром хлорида натрия, р-ром Рингера или 5% р-ром глюкозы р-р для инфузии является физически и химически стабильным на протяжении 24 ч при соблюдении условий хранения (комнатная температура, возможно в незащищенном от света месте). С микробиологической точки зрения р-р для инфузий необходимо вводить сразу же после приготовления. Оптимальная рекомендованная продолжительность курса лечения составляет 10–20 дней ежедневного введения препарата.
Возможны одноразовые введения в дозе до 50 мл, но более эффективной является курсовая терапия.
Рекомендованные суточные дозы
Органическая патология головного мозга, метаболические нарушения и нейродегенеративные заболевания (сосудистая деменция и болезнь Альцгеймера) — 5–30 мл.
Инсульт и осложнения после инсульта — 10–50 мл.
Травматические повреждения головного мозга — 10–50 мл.
Неврологические нарушения у детей — 1–2 мл.
Эффективность терапии возрастает при проведении повторных курсов. Лечение продолжают до тех пор, пока наблюдается улучшение состояния пациента от проведения терапии. После проведения начального курса периодичность введения препарата может быть уменьшена до 2–3 раз в неделю. Между курсами терапии необходимо делать перерывы продолжительностью не меньше одного курса лечения. Рекомендованная доза для детей старше 6 мес составляет 0,1 мл/кг массы тела.
При введении Церебролизина через постоянный в/в катетер последний необходимо промывать 0,9% р-ром натрия хлорида до и после инфузии препарата. Можно использовать лишь прозрачные р-ры янтарного цвета. Набирать препарат из ампул следует непосредственно перед использованием. Ампулы должны использоваться однократно!

ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ:

гиперчувствительность к компонентам препарата, эпилепсия, тяжелые нарушения функции почек.

ПОБОЧНЫЕ ЭФФЕКТЫ:

ниже перечислены нежелательные эффекты и реакции, отмеченные во время клинических исследований и постмаркетинговых наблюдений, независимо от наличия причинной связи с терапией препаратом Церебролизин (препарат применяют для лечения преимущественно пожилых людей, а указанные симптомы часто отмечаются у этой категории пациентов).
Со стороны иммунной системы
Редко (<1/10 000) — реакции гиперчувстельности или аллергические реакции, анафилактический шок, ангионевротический отек, лихорадка, озноб.
Психические расстройства
Редко (>1/10 000 — <1/1000) — в единичных случаях терапевтический эффект сопровождался ажитацией с проявлениями агрессии, спутанностью сознания, бессонницей, депрессией, апатией.
Со стороны ЦНС
Редко (>1/10 000 — < 1/1000) — при быстром введении возможно головокружение, тремор, головная боль.
Очень редко (<1/10 000) — большие эпилептические приступы (grand mal), судороги.
Со стороны сердечно-сосудистой системы
Редко (>1/10 000 — <1/1000) — артериальная гипертензия, артериальная гипотензия. Очень редко (<1/10 000) — при быстром введении возможны ощущения сердцебиения, аритмия, боль в сердце.
Со стороны дыхательной системы
Редко (>1/10 000 — <1/1000) — гипервентиляция, одышка, боль в груди.
Со стороны ЖКТ
Редко (> 1/10 000 — <1/1000) — потеря аппетита.
Очень редко (<1/10 000) — диспепсия, запор, тошнота, рвота.
Со стороны кожи и подкожных тканей
Редко (>1/10 000 — <1/1000) — при быстром введении возможно ощущение жара, усиленное потоотделение, зуд, а также макулопапулезная сыпь, крапивница, покраснение кожи.
Реакции общего характера и местные реакции
Редко (> 1/10 000 — <1/1000) — повышенная утомляемость, гриппоподобные симптомы.
Очень редко (<1/10 000) — местные воспалительные реакции, эритема и жжение в месте инъекции, болевые ощущения в области шеи, конечностях, нижней части спины.

ОСОБЫЕ УКАЗАНИЯ:

с осторожностью назначать Церебролизин больным с аллергическим диатезом, эпилептическим статусом и приступами по типу grand mal, поскольку лечение Церебролизином может увеличить частоту приступов. Необходимо соблюдать осторожность при назначении препарата пациентам с тяжелыми нарушениями функции почек. Церебролизин не следует назначать больным с тяжелой почечной недостаточностью.
Влияние на скорость реакции при управлении автотранспортом или работе с другими механизмами. Не влияет.
Применение в период беременности или кормления грудью. Исследование на животных не показали репродуктивной токсичности препарата. Однако данные о влияния препарата на репродуктивную функцию человека отсутствуют. Церебролизин можно применять лишь после тщательной оценки соотношения ожидаемой пользы для матери и потенциального риска для плода/ребенка. На время применения препарата кормление ребенка грудью нужно прекратить.
Дети. Препарат применяют в педиатрической практике при наличии обоснованных показаний.

ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ:

учитывая фармакологический профиль Церебролизина, следует уделять особое внимание возможным аддитивным эффектам в случае его одновременного применения с антидепрессантами или ингибиторами МАО. В таких случаях рекомендуется снижать дозы антидепрессантов.
Допускается одновременное применение препарата Церебролизин с витаминами и препаратами, влияющими на сердечно-сосудистую систему, однако не следует смешивать их в одном шприце.

ПЕРЕДОЗИРОВКА:

не описана.

УСЛОВИЯ ХРАНЕНИЯ:

при температуре до 25 °С. Не замораживать!



Реклама