ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ДЕРМАЗОЛ
(DERMAZOLЕ)
Склад:
діюча речовина: ketoconazole;
1 таблетка містить кетоконазолу 200 мг;
допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний, бутилгідрокситолуол.
Лікарська форма. Таблетки.
Фармакотерапевтична група.
Протигрибкові засоби для системного застосування. Похідні імідазолу.
Код АТС J02A B02.
Клінічні характеристики.
Показання.
Поверхнева або глибока грибкова інфекція шкіри, волосся і нігтів, спричинена дерматофітами та/або дріжджами (дерматомікоз, оніхомікоз, Candida perionyxis, висівкоподібний лишай, суха лупа, фолікуліт, спричинений Pityrosporum, хронічний кандидоз, що вражає шкіру та слизові оболонки), якщо ці інфекції не можна лікувати засобами для зовнішнього застосування або вони не реагують на місцеву терапію.
Кандидоз ротової порожнини та травного тракту.
Хронічний та рецидивний вагінальний кандидоз.
Системні грибкові інфекції (системний кандидоз, паракокцидіоїдомікоз, гістоплазмоз, кокцидіоїдомікоз, бластомікоз).
Профілактичне лікування пацієнтів зі зниженим імунітетом (спадковим або спричиненим захворюванням чи ліками), які мають ризик ураження грибковими інфекціями.
Протипоказання.
Підвищена чутливість до кетоконазолу та інших компонентів препарату; гострі або хронічні захворювання печінки; період вагітності і годування груддю; маса тіла менше 30 кг у дітей.
Спосіб застосування та дози.
Для лікування системних інфекцій шкіри та травного тракту дорослим і дітям з масою тіла більше 30 кг рекомендується приймати по 1 таблетці Дермазол (200 мг) щоденно разом із їжею. Якщо ця доза не спричиняє адекватну реакцію, дозу можна збільшити до 2 таблеток (400 мг) 1 раз на добу.
Цієї схеми дозування слід дотримуватись щонайменше протягом 1 тижня після зникнення всіх симптомів або до того часу, доки результати посіву культур не будуть негативними.
Для лікування вагінального кандидозу призначають 2 таблетки на добу протягом 5 днів.
Середня тривалість лікування:
– вагінальний кандидоз – 5 днів;
– мікоз шкіри, спричинений дерматофітами. – від 2 до 6 тижнів;
– висівкоподібний лишай – 10 днів;
– мікоз рота та шкіри, спричинений кандидами, – від 2 до 3 тижнів;
– інфекції волосся – від 1 до 2 місяців;
– інфекції нігтів – від 6 до 12 місяців (залежно від швидкості росту нігтів; необхідне повне виростання ураженого нігтя);
– системний кандидоз – від 1 до 2 місяців;
– кокцидіоїдомікоз, паракокцидіоїдомікоз або гістоплазмоз – від 3 до 6 місяців.
Для профілактичного лікування дорослим з імунодефіцитом рекомендується приймати по 2 таблетки (400 мг) на добу, дітям – по 4 - 8 мг/кг маси тіла, але не більше 400 мг на добу.
Не потрібне спеціальне зменшення дози для пацієнтів, які страждають на захворювання нирок або перебувають на діалізі.
Пацієнтам з гострим або хронічним захворюванням печінки не рекомендується приймати кетоконазол.
У разі пропущеної дози слід прийняти її якнайшвидше, оскільки в організмі необхідно підтримувати постійну кількість ліків. Якщо до прийому наступної дози за графіком залишилось мало часу, треба прийняти лише одну дозу, не подвоюючи її.
Побічні реакції.
Побічні ефекти кетоконазолу звичайно бувають слабко вираженими і тимчасовими.
Найчастіше повідомлялося про небажані реакції з боку травного тракту, такі як диспепсія, нудота, біль у животі та діарея. Рідше спостерігалися головний біль, оборотне підвищення активності ферментів печінки, порушення менструального циклу, запаморочення, блювання, фотофобія, парестезії та алергічні реакції. В поодиноких випадках спостерігалися тромбоцит опенія, алопеція, імпотенція та оборотне підвищення внутрішньо черепного тиску (набряк та запалення диска зорового нерва, випнуте тім’ячко у маленьких дітей).
Спостерігалося також тимчасове зниження рівня тестостерону в плазмі, але воно було короткочасним, і рівні тестостерону залишалися в межах нормальних значень.
При застосуванні у дозах, вищих, ніж рекомендовано, в окремих випадках може спостерігатися гінекомастія та олігоспермія.
Дуже рідко може розвинутися гепатит, найімовірніше, ідіосинкратичний, але він є оборотним при негайній відміні цих ліків.
Передозування.
Симптоми: нудота, блювання, запаморочення і головний біль. Іноді достатньо зменшити дозу, а у більш тяжких випадках, пов’язаних із відчуттям поколювання і спазмами, слід негайно припинити прийом препарату.
Лікування. При прийомі надмірної кількості таблеток, слід викликати блювання, прийняти активоване вугілля. Необхідний постійний нагляд та симптоматичне лікування. Специфічний антидот відсутній.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Дослідження щодо застосування препарату у вагітних не проводилися. Тому кетоконазол не рекомендується призначати під час вагітності.
Кетоконазол виділяється у грудне молоко. Тому під час лікування кетоконазолом слід припинити годування груддю.
Діти.
Дані щодо безпеки та ефективності застосування кетоконазолу у дітей з масою тіла менше 30 кг відсутні. Тому не слід призначати Дермазол цій категорії пацієнтів. Дітям з масою тіла більше 30 кг застосовують такі самі дози, як і для дорослих.
Особливі заходи безпеки.
Пацієнти, які лікуються кетоконазолом, повинні знати симптоми захворювання печінки (надмірна стомлюваність з пропасницею, темне забарвлення сечі, світлий колір випорожнень, свербіж або жовтяниця). При появі таких симптомів пацієнт повинен припинити прийом препарату і звернутися до лікаря.
Особливості застосування.
Дермазол слід застосовувати під час прийому їжі для забезпечення його максимального всмоктування.
Фактори, що підвищують ризик гепатиту: вік понад 50 років у жінок, захворювання печінки в анамнезі, відома непереносимість ліків, тривала терапія з одночасним застосуванням ліків, які порушують функцію печінки. Якщо лікування триває довше 2 тижнів, необхідно зробити аналізи функції печінки (перед лікуванням, через 2 тижні і потім – щомісяця). Незначне тимчасове безсимптомне підвищення рівня трансаміназ печінки або лужної фосфатази, не шкідливе і звичайно не вимагає припинення лікування. Проте за такими пацієнтами слід спостерігати. Якщо рівні ферментів печінки підвищаться більше ніж у 3 рази порівняно з нормальними, терапію слід припинити.
Було встановлено, що кетоконазол зменшує реакцію кортизолу на стимуляцію адренокортикотропного гормона (АКТГ). Тому, необхідно слідкувати за функцією надниркової залози у пацієнтів, у яких вона порушена і знаходиться на межі норми, а також пацієнтів, які тривалий час перебувають у стані стресу (великі операції, інтенсивна терапія).
Лікування кетоконазолом слід уникати пацієнтам, які страждають на порфірію.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.
Кетоконазол переважно не впливає на здатність керувати автомобілем і працювати з іншими технічними засобами, але у деяких пацієнтів він може спричинити запаморочення. Тому пацієнтам, які відчувають запаморочення після застосування Дермазолу, слід утримуватися від керування авто транспортом або роботи з іншими механізмами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Всмоктування препарату знижується при зниженні кислотності шлункового соку. Пацієнти, які приймають ліки, що знижують кислотність шлункового соку (антациди, антагоністи Н2-рецепторів, інгібітори протонного насосу) повинні застосовувати такі ліки не раніше ніж через 2 години після прийому Дермазол. Паралельний прийом ізоніазиду або індукторів ферментів печінки, таких як рифампіцин, знижує рівень кетоконазолу в крові. Такі ліки не слід застосовувати під час терапії препаратом Дермазол.
Оскільки кетоконазол пригнічує дію деяких ферментів Р450 печінки, особливо ферментів групи CYP 3А, він може зменшити виведення паралельно застосованих ліків, метаболізм яких залежить від таких ферментів. Підвищені рівні таких засобів можуть бути пов’язані з посиленням і/або подовженням їхньої терапевтичної дії, включаючи можливість розвитку побічних ефектів.
Відомі такі приклади потенційно тяжкої взаємодії:
– терфенадин, астемізол, цисаприд, мідазолам і триазолам для перорального приймання.
Підвищений рівень терфенадину, астемізолу або цисаприду може подовжити інтервал QT в ЕКГ. Можлива шлуночкова тахікардія типу “тріпотіння та мерехтіння”. Така взаємодія може також спостерігатися з інгібіторами ГМГ-КоА-редуктази, такими як лов астатин. Ці ліки не можна застосовувати разом з кетоконазолом. Якщо мідазолам призначений внутрішньо венно, необхідні спеціальні застережні заходи, оскільки його седативна дія може подовжуватися.
– Циклоспорин, антикоагулянти, метил преднізолон, бісульфан і такролімус.
Дози цих ліків обов’язково потрібно зменшувати.
Ритонавір підвищує біодоступність кетоконазолу. Таким чином, при їх сумісному застосуванні слід вирішити питання щодо зменшення дози кетоконазолу.
Повідомлялося про виняткові випадки реакції на алкоголь, подібної до реакції на дисульфірам (почервоніння, висипи, периферичний набряк, нудота і головний біль), які повністю минали протягом кількох годин.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Кетоконазол – це синтетичний протигрибковий засіб широкого спектра дії, ефективний при пероральному прийомі. Він уповільнює синтез ергостеролу мембрани грибів і порушує проникність стінки клітини. Чинить фунгіцидну та фунгістатичну дію відносно дерматофітів (Microsporum, Trichophyton, Epidermophyton), дріжджів (Candida, Pityrosporum, Torulopsis, Cryptococcus), диморфних грибів (Histoplasma capsulatum, Coccidioides, Paracoccidioidies) еуміцетів та інших грибів. Кетоконазол ефективний для лікування як місцевих, так і системних грибкових інфекцій.
У людей кетоконазол пригнічує дію деяких ферментів Р450 печінки, особливо ферментів групи CYP 3А, і, таким чином, він може зменшувати виведення сумісно застосованих ліків, метаболізм яких залежить від таких ферментів. Високі дози (більше 400 мг на добу) кетоконазолу зменшують реакцію кортизолу на стимуляцію АКТГ. Тривале лікування може знизити рівень тестостерону у чоловіків.
Фармакокінетика. Після перорального прийому кетоконазол добре всмоктується: його біодоступність досягає 75 %, а концентрації в сироватці значно перевищують мінімальну концентрацію пригнічення більшості грибкових інфекцій. Дія кетоконазолу пропорційна його дозі. Оскільки він є слабким двохосновним засобом, для розчинення і всмоктування йому необхідне кисле середовище. Максимальні рівні в плазмі (в середньому, приблизно 3,5 мкг/мл) досягаються протягом 1 - 2 годин після перорального прийому разової дози 200 мг кетоконазолу разом з їжею.
Кетоконазол вільно поширюється в організмі; його найбільш високі концентрації визначаються у печінці, легенях, нирках, кістковому мозку та міокарді. Лише незначна кількість кетоконазолу потрапляє у цереброспінальну рідину. Кетоконазол приблизно на 99 % зв’язується з білками плазми (в основному, з альбуміном) in vitro. Подальше виведення із плазми відбувається за дві стадії з періодом напів виведення 2 години протягом перших 10 годин і періодом напів виведення 8 годин – у подальшому. Після всмоктування у травному тракті кетоконазол перетворюється у кілька неактивних метаболітів. Приблизно 13 % (з яких 2 - 4 % – у незміненій формі) прийнятої дози виводяться із сечею. Виводиться в основному з жовчю.
Фармацевтичні характеристики:
основні фізико-хімічні властивості: білі, круглі двоопуклі таблетки.
Термін придатності.
3 роки.
Умови зберігання.
Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С.
Зберігати в недоступному для дітей місці.
Упаковка.
По 10 таблеток у стрипі, кожний в картонній упаковці; по 3 упаковки в картонній коробці.
Категорія відпуску.
За рецептом.
Виробник.
КУСУМ ХЕЛТХКЕР ПВТ. ЛТД.
Місцезнаходження.
SP 289 (A), Riico Indl. Area, Chopanki, Bhiwadi (Raj.), (India).
Дермазол – противогрибковый препарат широкого спектра действия, применяемый для местного и системного лечения микозов. Препарат содержит активное вещество - кетоконазол – синтетическое производное имидазолдиаксолана. Кетоконазол оказывает фунгицидное и фунгистатическое действие в отношении дерматофитов, эумицетов, диморфных и дрожжевых грибов. Отмечена также противомикробная активность кетоконазола в отношении большинства штаммов стафилококков и стрептококков. Препарат после проникновения в клетку гриба способен угнетать процессы синтеза веществ, которые являются основой клеточной мембраны гриба, так кетоконазол приводит к нарушению биосинтеза триглицеридов, фосфолипидов и эргостерина. Вследствие уменьшения количества этих веществ в клетке гриба и непосредственно клеточной мембране происходят необратимые изменения структуры клеточной оболочки. Фунгистатическое действие кетоконазола заключается в снижении способности грибов к образованию колоний. Фунгицидное действие препарата основано на изменении структуры и снижении прочности клеточной мембраны гриба, что приводит к её перфорации и гибели гриба.
Дермазол эффективен при грибковых инфекциях, вызванных Pityrosporum orbiculare, Candida spp., Cryptococcus spp., Epidermophyton floccosum, Trichophyton spp., Microsporum spp., а также инфекциях, вызванных грамположительными кокками, в частности Staphylococcus spp., Streptococcus spp.
Кетоконазол оказывает выраженное фунгицидное действие относительно Pityrosporum ovate, который является основной причиной возникновения перхоти.
При длительном системном применении кетоконазол способствует снижению биосинтеза тестостерона и других андрогенных гормонов.
После перорального применения препарат хорошо абсорбируется в кишечнике, всасывание препарата эффективнее при наличии кислой среды. Кетоконазол при пероральном применении обладает высокой биодоступностью (около 75%). Препарат создает высокие концентрации в плазме крови, других биологических жидкостях и тканях. Наибольшие концентрации препарата отмечаются в печени, почках, легких, сердечной мышце. Кетоконазол хорошо проникает через гематоэнцефалический барьер, однако, его концентрация в тканях головного мозга значительно выше, чем в спинномозговой жидкости. При приеме кетоконазола отмечается выраженный дозозависимый эффект.
Пик концентрации активного вещества в плазме крови достигается через 1-2 часа после перорального применения препарата Дермазол. Кетоконазол характеризуется высокой степенью связи с белками плазмы, преимущественно с альбумином.
Выведение из плазмы крови осуществляется в два этапа (в первой фазе период полувыведения равен 2 часам, в терминальной – 8 часам). Кетоконазол метаболизируется в организме с образованием неактивных метаболитов. Экскреция осуществляется преимущественно с желчью, около 15% выводится с мочой, при этом препарат выделяется как в неизменном виде, так и в виде неактивных метаболитов.
При применении препарата в виде лекарственных форм для местного применения (крем, шампунь) кетоконазол не проникает в общий кровоток и не оказывает системного действия.
Показания к применению:
Таблетки:
Препарат применяют для системной терапии грибковых инфекций различной локализации, вызванных микроорганизмами, чувствительными к действию кетоконазола, в том числе:
Кандидозные инфекции слизистых оболочек органов пищеварительной системы.
Лечение и профилактика рецидивов у пациентов, страдающих хроническим вагинальным кандидозом.
Лечение системных микозов, в том числе паракокцидомикоз, системный кандидоз, бластомикоз, гистоплазмоз.
Лечение грибковых заболеваний волос, кожи и ногтей (в том числе кандидозная паронихия, дерматомикоз, онихомикоз, отрубевидный лишай и фолликулит грибковой этиологии), в случае неэффективности местной терапии.
Препарат также используют для профилактики грибковых заболеваний у пациентов, страдающих иммунодефицитом.
Крем для наружного применения:
Применяют для местного лечения дерматомикозов, эпидермофитии паховых участков, эпидермофитии верхних и нижних конечностей.
Кроме того, местное применение препарата показано при таких заболеваниях:
- отрубевидный лишай;
- себорея;
- кандидозные поражения кожи;
- фолликулиты, вызванные Pityrosporum.
Шампунь:
- отрубевидный и разноцветный лишай кожи головы;
- себорейный дерматит и себорейная экзема кожи головы.
Способ применения:
Таблетки для перорального применения:
Препарат рекомендуется принимать во время еды, запивая достаточным количеством воды.
Взрослым и детям с массой тела более 30 кг при системных грибковых инфекциях препарат назначают в дозе 200 мг (1 таблетка) 1 раз в сутки. При тяжелых инфекциях или если в течение некоторого времени после начала терапии препаратом не отмечается положительной динамики, дозу препарата увеличивают до 400 мг (2 таблетки) 1 раз в сутки.
Длительность курса лечения определяет лечащий врач, учитывая индивидуальные особенности пациента и характер заболевания. Прием препарата после исчезновения симптомов заболевания и отрицательного микологического теста необходимо продолжать в течение не менее, чем 7 дней.
При грибковых инфекциях кожи, которые вызваны дерматофитами, длительность курса лечения обычно составляет от 2 до 6 недель.
При отрубевидном лишае длительность курса лечения обычно составляет 10 дней.
При кандидозных инфекциях кожи и слизистой оболочки рта длительность курса лечения обычно составляет 2-3 недели.
При грибковых поражениях волос длительность курса лечения обычно составляет от 3 недель до 2 месяцев.
При онихомикозах длительность курса лечения обычно составляет от 6 месяцев до 1 года (длительность курса лечения при онихомикозах зависит от скорости роста ногтей, лечение может быть прекращено только после того, как пораженная часть ногтя полностью отрастет).
При системных микозах длительность курса лечения обычно составляет от 1 до 6 месяцев.
Для лечения и профилактики рецидивов при хроническом вагинальном кандидозе препарат принимают по 400мг (2 таблетки) 1 раз в сутки в течение 5 дней.
Для профилактики грибковых инфекций у пациентов, страдающих иммунодефицитом, взрослым и детям с массой тела более 30кг назначают по 400 мг (2 таблетки) препарата 1 раз в сутки, детям с массой тела менее 30 кг препарат назначают по 4-8 мг/кг массы тела в сутки.
Пациентам с нарушением функции почек и пациентам, находящимся на гемодиализе, не требуется коррекция доз кетоконазола.
Препарат рекомендуется принимать в одно и то же время для поддержания стабильной концентрации действующего вещества в плазме крови. В случае, если таблетка была пропущена, рекомендуется принять её как можно быстрее, однако, если до приема следующей таблетки осталось менее 4 часов, то принимают только следующую таблетку.
Крем для местного применения:
Крем наносят на пораженные участки кожи 1-2 раза в день.
Длительность курса лечения зависит от характера заболевания, если в течение 4 недель после начала применения препарата не наблюдается положительной динамики, то необходимо уточнить диагноз.
При кандидозных инфекциях кожи и отрубевидном лишае длительность курса лечения обычно составляет 2-3 недели.
При грибковых заболеваниях кожи длительность курса лечения обычно составляет 3-4 недели.
При себорейном дерматите длительность курса лечения обычно составляет 2-4 недели.
До и после нанесения препарата рекомендуется тщательно вымыть руки.
Шампунь:
Шампунь наносят на влажные чистые волосы, вспенивают и оставляют на несколько минут, затем тщательно смывают.
Для лечения отрубевидного лишая препарат используют 1 раз в сутки в течение 5 дней.
Для лечения себорейного дерматита препарат применяют 1 раз в сутки в течение 3 дней.
Для лечения и профилактики перхоти препарат применяют 1 раз в 7-14 дней.
Побочные действия:
При системном применении препарата у пациентов отмечались такие побочные эффекты:
Со стороны пищеварительной системы: тошнота, рвота, нарушение стула, боли в эпигастральной области. Повышение активности печеночных ферментов, гепатит.
Со стороны центральной нервной системы: головная боль, головокружение, светобоязнь.
Со стороны сердечно-сосудистой системы и системы кроветворения: тромбоцитопения, повышение внутричерепного давления.
Аллергические реакции: кожный зуд, сыпь, крапивница. Крайне редко отмечалось развитие аллергического ринита.
Другие побочные эффекты: нарушение менструального цикла, импотенция, выпадение волос, гинекомастия, парестезии.
При местном применении препарата у пациентов отмечались раздражение, зуд и жжение в месте нанесения. При применении препарата на волосистой части головы отмечалось выпадение и/или изменение цвета волос.
При появлении каких-либо побочных эффектов необходимо прекратить прием препарата и обратиться к врачу.
Противопоказания:
Для всех лекарственных форм препарата противопоказанием к применению является повышенная индивидуальная чувствительность к кетоконазолу.
Препарат в форме таблеток не применяют у пациентов с заболеваниями печени, в период беременности и лактации.
Препарат не используют для лечения пациентов с порфирией.
С осторожностью назначают кетоконазол пациентам, страдающим недостаточностью функции надпочечников.
Беременность:
Нет противопоказаний для применения препарата в форме крема и шампуня в период беременности и лактации, так как при использовании этих лекарственных форм кетоконазол не абсорбируется в общий кровоток и не оказывает системного действия.
Противопоказано назначение препарата Дермазол в форме таблеток в период беременности и лактации. Так как кетоконазол выделяется с грудным молоком, при необходимости применения препарата в период лактации необходимо решить вопрос о прекращении грудного вскармливания.
Взаимодействие с другими лекарственными средствами:
Таблетки:
Лекарственные средства, снижающие кислотность желудочного сока, снижают абсорбцию кетоконазола, при необходимости одновременного назначения этих препаратов необходимо соблюдать интервал не менее 2 часов между их приемами.
Изониазид и рифампицин при одновременном применении уменьшают плазменные концентрации кетоконазола.
За счет блокады печеночных ферментов цитохрома Р450 кетоконазолом увеличивается время терапевтического действия препаратов, метаболизм которых напрямую связан с данными ферментами. Вследствие замедления метаболизма повышается риск развития побочных эффектов этих препаратов. Потенциально опасными являются такие комбинации:
Кетоконазол повышает плазменные концентрации ингибиторов ГМГ-КоА-редуктазы, терфенадина, астемизола, цизаприда, мидазолама и триазолама для перорального применения, что может привести к развитию нежелательных явлений со стороны сердечно-сосудистой системы. Противопоказано одновременное использование этих препаратов.
Кетоконазол увеличивает время седативного действия мидазолама для внутривенного введения.
При одновременном применении с кетоконазолом необходимо корректировать дозы бисульфана, метилпреднизолона, антикоагулянтов и циклоспорина.
Кетоконазол несовместим с этанолом (при одновременном применении наблюдается дисульфирамоподобная реакция), поэтому необходимо воздерживаться от употребления алкогольных напитков в период терапии препаратом Дермазол.
Крем, шампунь:
Данных о взаимодействии с другими препаратами отсутствуют.
Передозировка:
Передозировка препарата возможна только при применении препарата в форме таблеток. При приеме завышенных доз кетоконазола у пациентов отмечались тошнота, рвота, головная боль и головокружение. При дальнейшем повышении дозы возможно развитие спазмов и ощущения покалывания.
Специфического антидота нет. Показана отмена препарата, промывание желудка, прием энтеросорбентов и симптоматическая терапия.
Форма выпуска:
Таблетки по 200мг действующего вещества по 10 штук в блистере, по 1 или 2 блистера в картонной упаковке.
Крем 2% для наружного применения в тубе по 15 или 30 г, по 1 тубе в картонной упаковке.
Шампунь 2% во флаконах по 50 или 100 мл, по 1 флакону в картонной упаковке.
Шампунь 2% по 8 мл в саше, по 20 саше в картонной упаковке.
Условия хранения:
Препарат рекомендуется хранить в сухом месте вдали от прямых солнечных лучей при температуре от 15 до 25 градусов Цельсия.
Срок годности препарата (независимо от формы выпуска) – 3 года.
Синонимы:
Низорал, Себазол, Микозорал.
Состав:
1 таблетка препарата содержит:
Кетоконазол – 200 мг;
Вспомогательные вещества.
1 г крема для наружного применения содержит:
Кетоконазол – 20 мг;
Вспомогательные вещества.
1 мл шампуня содержит:
Кетоконазол – 20 мг;
Вспомогательные вещества.
Внимание!
Перед применением препарата Дермазол вы должны проконсультироваться с врачом. Данная инструкция приведена в свободном переводе и предназначена исключительно для ознакомления. Для получения более полной информации просим обращаться к аннотации производителя.