ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
(FARINGIN)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: холіну саліцилат, (2-hydroxyethyl)trimethylammonium salicylate;
основні фізико-хімічні властивості: прозорі, від білого до жовтуватого кольору, двоопуклі, у формі циліндру таблетки зі смаком м’яти. Дозволяється наявність включень у вигляді бульбашок повітря;
склад: 1 таблетка містить холіну саліцилату 150 мг;
допоміжні речовини: ізомальт М безводний, ліказин 80/55 безводний, оліям’яти перцевої, аспартам, ацесульфам.
Форма випуску. Таблетки для смоктання.
Фармакотерапевтична група. Засоби для місцевого застосування в стоматології. Код АТС A01 AD11.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка.
Холіну саліцилат є похідним саліцилової кислоти, що є не стероїднимпротизапальним засобом з аналгетичним і жарознижуючим ефектом. Протизапальний ефект саліцилатів залежить головним чином від пригнічення активностіциклооксигенази, що відіграє головну роль у зменшенні синтезу циклічнихсупраоксидів і медіаторів запалення, таких як тромбоксани, простагландини тапроста цикліни.
Аналгетичний ефект саліцилатів зумовлений двома механізмами: центральним (через пригнічення підкіркових структур) і периферичним (шляхом зменшення больової чутливості у нервових закінченнях).
Жарознижуючий ефект залежить також від пригнічення синтезупростагландинів.
Наявність холіну збільшує слиновиділення, що також сприяєпроти запальному ефекту препарату.
Препарат має слабку бактерицидну дію.
Фармакокінетика.
З огляду на фармацевтичну форму препарату (таблетки для смоктання), фармакокінетичні дані не наведені. Лише дуже незначна кількість препарату абсорбується з шлунково-кишкового тракту, тому системний ефект є дуже незначним. Похідні саліцилової кислоти зв’язуються з білками у 70-90%. Періоднапів виведення препарату у низьких дозах становить 2-4 години. Об’ємрозподілення варіює від 0,1 л/кг до 0,35 л/кг. Загальний кліренс препарат узалежить від рН сечі та концентрації препарату у сироватці крові і варіює від 7,3 до 21 мл/кг/год. Метаболізується у печінці шляхом гідролізу з утворенням саліцилової кислоти з подальшою кон’югацією з гліцином і глюкуронідом. 10% саліцилатів виводится із сечею у незміненій формі.
Показання для застосування.
Інфекційно-запальні захворювання слизової оболонки ротової порожнини тагорла, стоматит, гінгівіт, періодонтит, фарингіт.
Спосіб застосування та дози.
Дорослі та підлітки від 12 років:
розсмоктувати по 1 таблетці 4 - 6 разів на день.
Діти від 6 до 12років: максимальна доза не повинна перевищувати 4 таблеток на день.
Якщо симптоми не будуть зменшуватись протягом 1-2 днів, слід переглянути лікування. Курс лікування визначається індивідуально.
Побічна дія.
Рідко при застосуванні пероральних саліцилатів можуть виникати такі побічні ефекти:
алергічні реакції (почервоніння або висип на шкірі, кашель, закладеність носа, набряк обличчя, утруднення ковтання та дихання);
ушкодження слизової оболонки шлунково-кишкового тракту (біль у животі, блювання, шлунково-кишкові кровотечі).
Дуже рідко при застосуванні саліцилатів у дітей до 12 років можливо виникнення синдрому Рейє.
Протипоказання.
Гіпер чутливість до саліцилатів, інших не стероїдних протизапальних засобів, до будь-якого компонента препарату. Препарат не призначається хворим зварикозно розширеними венами стравоходу через ризик кровотечі.
Передозування.
Оскільки Фарингін практично не всмоктується з шлунково-кишкового тракту, його передозування є дуже малоймовірним.
Особливості застосування.
З обережністю препарат застосовується для лікування хворих із запальними процесами у шлунково-кишковому тракті, при виразковій хворобі шлункаабо бронхіальній астмі.
Оскільки Фарингін містить аспартам, він протипоказаний хворим нафенілкетонурію.
Через ризик розвитку синдрому Рейє з особливою обережністю препарат застосовують для лікування дітей до 12 років.
Препарат не застосовується в періоди вагітності і годування груддю дитини без консультації лікаря.
Безпека застосуванння Фарингіну під час вагітності не встановлена. Заданими дослідів на тваринах, спостерігаються уроджені вади нервової трубки, внутрішніх органів та скелетної системи. Тривале застосування саліцилатів увисоких дозах під час останнього триместру вагітності може призводити до затримки пологів і кровотечі.
Саліцилати проникають крізь плаценту.
Застосовувати Фарингін під час вагітності можна лише тоді, коли, надумку лікаря, очікувана користь від застосування препарату для матері будевищою за можливий ризик для плоду та дитини.
Саліцилати проникають у грудне молоко. Тому, у випадку, коли лікування препаратом необхідно, слід припинити годування груддю.
Встановлено, що препарат цілком безпечний і не впливає на психофізичну здатність керувати автомобілем і складними механізмами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами.
Імовірність взаємодії Фарингіну з іншими препаратами є дуже малою.
Саліцилати зменшують дію не стероїдних протизапальих засобів, підсилюють дію седативних, гіпнотичних, гіпоглікемічних та антикоагулянт них засобів при їх спільному застосуванні.
Стероїдні та не стероїдні протизапальні засоби, антиагреганти тафібринолітичні засоби можуть збільшувати ризик шлункових кровотеч призастосуваннні разом із саліцилатами.
Умови та термін зберігання.
Зберігати в недоступному для дітей, сухому місці при температурі нижче 30°С.
Термін придатності – 2 роки.
Фармакологические свойства
холина салицилат — производное салициловой кислоты, принадлежит к НПВП, оказывает аналгетическое и жаропонижающее действие. Противовоспалительный эффект салицилатов зависит главным образом от угнетения активности циклооксигеназы, играющей главную роль в снижении синтеза циклических супраоксидов и медиаторов воспаления, таких как тромбоксаны, простагландины и простациклины. Анальгетический эффект салицилатов обусловлен двумя механизмами: центральным (угнетением подкорковых структур) и периферическим (путем снижения болевой чувствительности нервных окончаний). Жаропонижающий эффект зависит также от угнетения синтеза простагландинов. Наличие холина увеличивает слюноотделение, что также содействует противовоспалительному эффекту препарата. Препарат обладает слабым бактерицидным действием.
Фармакокинетика
Учитывая фармацевтическую форму препарата (таблетки для сосания), фармакокинетические данные не приведены. Очень незначительное количество препарата абсорбируется из ЖКТ, поэтому системный эффект очень незначительный. Производные салициловой кислоты связываются с белками на 70–90%. Период полувыведения препарата в низких дозах составляет 2–4 ч. Объем распределения варьирует от 0,1 л/кг до 0,35 л/кг. Общий клиренс препарата зависит от рН мочи и концентрации препарата в сыворотке крови и варьирует от 7,3 до 21 мл/кг/ч. Метаболизируется в печени путем гидролиза с образованием салициловой кислоты и дальнейшей конъюгацией с глицином и глюкуронидом. 10% салицилатов выводится с мочой в незмененном виде.
Показания к применению
инфекционно-воспалительные заболевания слизистой оболочки ротовой полости и горла, стоматит, гингивит, периодонтит, фарингит.
Способ применения и дозы
взрослые и подростки в возрасте от 12 лет: рассасывать по 1 таблетке 4–6 раз в сутки, дети от 6 до 12 лет: максимальная доза не должна превышать 4 таблеток в сутки. Если в течение 1–2 дней выраженность симптомов не будет уменьшаться, необходимо пересмотреть тактику лечения. Курс лечения определяется индивидуально.
Побочные эффекты
редко при применении пероральных салицилатов могут возникать побочные эффекты — аллергические реакции (покраснение или кожная сыпь, кашель, заложенность носа, отек лица, затруднение глотания и дыхание); повреждение слизистой оболочки ЖКТ (боль в животе, рвота, желудочно-кишечные кровотечения). Очень редко при применении салицилатов у детей до 12 лет возможно возникновение синдрома Рейе.
Противопоказания
гиперчувствительность к салицилатам, другим НПВП, к любому компоненту препарата. Препарат не назначается больным с варикозно расширенными венами пищевода в связи с риском возникновения кровотечения.
Взаимодействие с другими лекарственными средствами
взаимодействие Фарингина с другими препаратами очень маловероятно. Салицилаты уменьшают действие НПВП, усиливают действие седативных, гипнотических, гипогликемических и антикоагулянтных средств при их совместном применении. Стероидные и НПВП, антиагрегантные и фибринолитические средства могут повышать риск желудочных кровотечений при совместном применении с салицилатами.
Передозировка
поскольку Фарингин практически не всасывается из ЖКТ, его передозировка очень маловероятна.
Особенности применения
с осторожностью препарат применяют для лечения больных с воспалительными процессами ЖКТ, пептической язвой желудка или БА. Поскольку Фарингин содержит аспартам, он противопоказан больным фенилкетонурией. В связи с риском развития синдрома Рейе с особой осторожностью препарат применяют для лечения детей в возрасте до 12 лет. Период беременности и кормления грудью. Препарат не применяется в период беременности и кормления грудью без предварительной консультации врача. Безопасность применения Фарингина в период беременности не установлена. По данным опытов на животных, отмечают врожденные дефекты нервной трубки, внутренних органов и скелетной системы. Продолжительное применение салицилатов в высоких дозах в последний триместр беременности может приводить к задержке родов и возникновению кровотечения. Салицилаты проникают через плаценту. Применять Фарингин в период беременности можно лишь тогда, когда ожидаемая польза от применения препарата для матери превышает потенциальный риск для плода и ребенка. Салицилаты проникают в грудное молоко, поэтому в случае необходимости лечения препаратом кормление грудью нужно прекратить. Влияние на способность управлять автотранспортными средствами и другими механизмами Установлено, что препарат целиком безопасный и не влияет на психофизическую способность управлять автотранспортными средствами и сложными механизмами.
Условия и сроки хранения
в сухом месте при температуре ниже 30 °С.