Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Гепарин

    Гепарин
    • Heparin
      Международное название
    • Антитромботические препараты
      Фарм. группа
    • B01AB01
      ATС-код
    • по рецепту
      Условие продажи
    • 149 предложений от 105,00 до 1 101,70 грн.
      Наличие в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу


ГЕПАРИН-НОВОФАРМ

(HEPARIN-NOVOFARM)


Склад:

діюча речовина: гепарин;

1 мл розчину містить 5000 МО гепарину натрію;

допоміжні речовини: спирт бензиловий, натрію хлорид, вода для ін’єкцій.


Лікарська форма. Розчин для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна або світло-жовтого кольору рідина без сторонніх часток.


Фармакотерапевтична група.  Антитромботичні засоби.  Група гепарину.  

Код АТХ В01А В01.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Гепарин є глікозамінгліканом (мукополісахаридом), який складається із сульфатованих залишків D-глюкозаміну та D-глюкуронової кислоти.

Гепарин – антикоагулянт прямої дії. У розчині гепарин має негативний заряд, що сприяє його взаємодії з білками, які беруть участь у процесі згортання крові. Гепарин зв’язується з антитромбіном III (кофактор гепарину) та інгібує процес згортання крові шляхом інактивації факторів V, VII, IX, X. При цьому нейтралізуються фактори, які активують згортання крові (калікреїн, ІХа, Ха, ХІа, ХIIа), порушується перехід протромбіну у тромбін. Коли процес тромбоутворення вже розпочався, великі кількості гепарину можуть гальмувати подальшу коагуляцію шляхом інактивації тромбіну і гальмування перетворення фібриногену у фібрин. Гепарин також попереджає утворення стабільних фібринових згустків шляхом гальмування активації фібринстабілізуючого фактора. При парентеральному введенні гепарин уповільнює згортання крові, активує процес фібринолізу, пригнічує активність деяких ензимів (гіалуронідази, фосфатази, трипсину), уповільнюючи дію простацикліну на агрегацію тромбоцитів, спричинену дією аденозиндифосфату.

Фармакокінетика.

Після внутрішньовенного вливання максимальний рівень у плазмі крові досягається через кілька хвилин, після повільної внутрішньовенної інфузії – не пізніше ніж через 2-3 хв, після підшкірної ін’єкції – через 40-60 хв. Об’єм розподілу гепарину відповідає об’єму плазми крові і значною мірою підвищується при збільшенні дози препарату. Білки плазми крові при концентрації гепарину 2 МО/мл крові зв’язують до 95 % лікарського засобу, при високіших концентраціях – менше. Гепарин частково метаболізується у печінці. Близько 20 % виявляється у сечі в формі незміненого гепарину та урогепарину (має активність 50 % активної речовини). Період біологічного напіврозпаду становить 1,32-1,72 години. Період напіввиведення з плазми крові становить 30-60 хв. При печінковій недостатності гепарин кумулюється. Гепарин не проникає у грудне молоко, погано проникає крізь плаценту.


Клінічні характеристики.

Показання.

- Профілактика та лікування тромбоемболічних захворювань та їх ускладнень (гострий коронарний синдром, тромбози та емболії магістральних вен та артерій, судин мозку, очей, І фаза синдрому дисемінованого внутрішньосудинного згортання, постійна форма мерехтіння передсердь з емболізацією);

- для попередження післяопераційних венозних тромбозів та емболій легеневої артерії (у режимі низького дозування) у пацієнтів, які перенесли хірургічні втручання, або у тих, хто через будь-які інші причини має ризик розвитку тромбоемболічної хвороби;

- для попередження згортання крові при лабораторних дослідженнях, діалізі, екстракорпоральному кровообігу, операціях на серці та судинах, прямому переливанні крові.


Протипоказання.

Підвищена чутливість до гепарину та/або до спирту бензилового; гемофілія; геморагічні діатези; підозра на гепариніндуковану імунну тромбоцитопенію; пептична виразка шлунка та дванадцятипалої кишки; тяжка артеріальна гіпертензія; цироз печінки, що супроводжується варикозним розширенням вен стравоходу; тяжка ниркова та печінкова недостатність; бактеріальний ендокардит; менструація; нещодавно проведені хірургічні втручання, особливо нейрохірургічні та офтальмологічні; виразковий коліт; злоякісні новоутворення; геморагічний інсульт (перші 2-3 доби); черепно-мозкові травми; ретинопатія; крововилив у тканини ока; деструктивний туберкульоз легень; енцефаломаляція; геморагічний панкреонекроз; кровотечі будь-якої локалізації (відкрита виразка шлунка, внутрішньочерепна кровотеча), за винятком геморагії, що виникла на ґрунті емболічного інфаркту легенів (кровохаркання) або нирок (гематурія); повторні кровотечі в анамнезі, незалежно від локалізації; підвищення проникності судин (наприклад, при хворобі Верльгофа); стан шоку; загроза аборту.

Гепарин не можна застосовувати: пацієнтам, які вжили високі дози алкоголю; у вигляді внутрішньом’язових ін’єкцій; при гострих і хронічних лейкозах; апластичних і гіпопластичних анеміях; при гострій аневризмі серця та аорти; в ході проведення операцій на головному або спинному мозку, очному яблуці, вухах; після проведення хірургічних операцій на ділянках, де розвиток кровотечі є небезпечним для життя пацієнта; при цукровому діабеті, при проведенні епідуральної анестезії в ході пологів. Пацієнтам, яким застосовують гепарин з лікувальною метою, при проведенні планових хірургічних операцій протипоказана провідникова анестезія, оскільки застосування гепарину у рідкісних випадках може спричинити епідуральні або спинномозкові гематоми, у результаті чого може розвинутися тривалий або необоротний параліч.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Пероральні антикоагулянти (дикумарин) та антитромбоцитарні лікарські засоби (ацетилсаліцилова кислота, дипіридамол) слід відмінити не менше, як за 5 днів перед будь-яким хірургічним втручанням, оскільки вони можуть посилити схильність до кровотечі в ході операції або в післяопераційний період.

Антикоагулянти прямої та непрямої дії посилюють дію гепарину. Одночасне застосування аскорбінової кислоти, антигістамінних лікарських засобів та лікарських засобів дигіталісу, тетрациклінів, нікотину, нітрогліцерину, кортикотропіну, тироксину може пригнічувати антикоагулянтну дію препарату. Засоби, що зменшують агрегацію тромбоцитів (ацетилсаліцилова кислота, декстрин, фенілбутазон, ібупрофен, метиндол, дипіридамол, гідроксихлорохін, фібринолітики, аскорбінова кислота, алкалоїди ріжків, індометацин, сульфінпіразон, пробенецид, цефалоспорини, кеторолак, епопростенол, клопідогрель, тиклопідин, стрептокіназа, внутрішньовенне введення пеніцилінів, етакринової кислоти, цитостатиків), при одночасній терапії з гепарином можуть спричиняти крововиливи, тому їх необхідно застосовувати дуже обережно. Ризик крововиливів також підвищується при комбінованій терапії гепарину з ульцерогенними, імунодепресивними та тромболітичними препаратами.

Гепарин може витісняти фенітоїн, хінідин, пропранолол, бензодіазепіни та білірубін з місць зв’язування з білками плазми крові. При одночасному застосуванні лужні лікарські засоби, енаприлат, трициклічні антидепресанти можуть зв’язуватися з гепарином, що призводить до взаємного зниження ефективності.

Інгібітори АПФ, антагоністи ангіотензину II: можливий розвиток гіперкаліємії.

Алкоголь: одночасне вживання спиртних напоїв може значно підвищити ризик розвитку кровотеч.

Небезпека також підвищується при одночасному застосуванні Гепарину-Новофарм з ульцерогенними, імунодепресивними та тромболітичними лікарськими засобами.

Вплив на результати лабораторних досліджень. Хибне збільшення рівня загального тироксину і трийодтироніну. Хибно-позитивний метаболічний ацидоз та гіпокальціємія (у пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі). Пригнічення хромогенних лізат тестів на виявлення ендотоксинів. Гепарин-Новофарм може впливати на визначення аміноглікозидів за допомогою імуноферментного аналізу.


Особливості застосування.

При призначенні гепарину з лікувальною метою забороняється вводити лікарський засіб внутрішньом’язово. Слід уникати біопсій, епідуральних анестезій та діагностичних люмбальних пункцій.

З обережністю застосовувати пацієнтам, у яких в анамнезі відзначалися реакції гіперчутливості до низькомолекулярних гепаринів.

Кількість тромбоцитів слід визначати перед початком лікування, у 1-й день лікування та через 3-4 дні впродовж усього періоду призначення гепарину. Раптове зниження кількості тромбоцитів потребує негайної відміни лікарського засобу, а також подальшого дослідження з метою уточнення етіології тромбоцитопенії. При підозрі на гепариніндуковану тромбоцитопенію типу І або II лікування гепарином слід припинити.

При переході з терапії гепарином на застосування непрямих антикоагулянтів гепарин слід відмінити лише тоді, коли непрямі антикоагулянти забезпечать збільшення протромбінового часу до терапевтичних меж не менше 2 днів поспіль.

З метою запобігання значній гіпокоагуляції потрібно зменшити дозу гепарину, не збільшуючи інтервалів між ін’єкціями.

Під час застосування гепарину рекомендується контролювати гематологічні показники, а також спостерігати за клінічним станом пацієнта, особливостями розвитку геморагічних ускладнень.

Відміну лікарського засобу  слід проводити поступово.

У пацієнтів віком від 60 років гепарин може спричиняти геморагії, особливо у жінок,  та у пацієнтів із порушенням функцій нирок.

Пацієнти, чутливі до білків тваринного походження, можуть бути чутливими і до гепарину.

При підозрі на реакцію гіперчутливості за кілька хвилин до введення повної дози слід повільно внутрішньовенно ввести розведену пробну дозу 1000 МО.

Застосування Гепарину-Новофарм потребує обережності в післяопераційний та післяпологовий періоди впродовж перших 3-8 діб (за винятком операцій на кровоносних судинах і у тих випадках, коли гепаринізація необхідна за життєвими показаннями). Особливої обережності слід дотримуватися впродовж 36 годин після пологів.

У хворих на артеріальну гіпертензію слід контролювати артеріальний тиск.

У пацієнтів із цукровим діабетом, нирковою недостатністю, метаболічним ацидозом, підвищеною концентрацією калію у крові або тих, хто застосовує препарати калію, під час застосування препарату рекомендується часто контролювати рівень калію у крові, зважаючи на збільшену небезпеку розвитку гіперкаліємії.


Застосування у період вагітності або годування груддю.

Гепарин не протипоказаний у період вагітності. Лікарський засіб не проникає через плаценту. Хоча гепарин не проникає у грудне молоко, застосування його матерям, які годують груддю, в окремих випадках спричиняло швидкий (впродовж 2-4 тижнів) розвиток остеопорозу та пошкодження хребта. Доцільність застосування лікарського засобу вирішується індивідуально з урахуванням співвідношення користь для матері/ризик для плода.


Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або  іншими механізмами.

Немає даних щодо впливу гепарину на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або  іншими механізмами.


Спосіб застосування та дози.

Гепарин-Новофарм призначати у вигляді струминних або переривчастих внутрішньовенних чи підшкірних ін’єкцій. Перед призначенням лікарського засобу потрібно визначити час згортання крові, тромбіновий та активований парціальний тромбопластиновий час, кількість тромбоцитів. Для розведення гепарину використовувати тільки 0,9 % розчин натрію хлориду.

Дорослим при гострому тромбозі лікування розпочинати з внутрішньовенного введення 10000-15000 МО Гепарину-Новофарм під контролем згортання венозної крові, тромбінового та активованого парціального тромбопластинового часу. Після цього по 5000-10000 МО Гепарину-Новофарм вводити внутрішньовенно кожні 4-6 годин. При цьому адекватною вважається доза Гепарину-Новофарм, при якій час згортання крові подовжується   у  2,5-3  рази, а  активований парціальний тромбопластиновий  час  – у  1,5-2 рази.

Для профілактики гострого тромбозу Гепарин-Новофарм вводити підшкірно по 5000 МО кожні  6-8 годин. При першій фазі синдрому дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові (ДВЗ) у дорослих гепарин призначати підшкірно тривалий час у добовій дозі 2500-5000 МО під контролем тромбінового часу. За 1-2 доби до відміни Гепарину-Новофарм добову дозу поступово знижувати.

В ході операції на відкритому серці з підключенням апарату ектракорпорального кровообігу пацієнтам вводити Гепарин-Новофарм у початковій дозі не менше 150 МО на 1 кг маси тіла. Коли процедура триває менше 60 хвилин, призначати дозу 300 МО/кг, а коли процедура триває більше 60 хвилин, призначати -  400 МО/кг.

З  профілактичною   метою  Гепарин-Новофарм   вводити підшкірно  у  дозі  5000 МО  за  2 години до операції, потім по 5000 МО кожні 6-8 годин впродовж 7 днів.

Як доповнення до стрептокінази по 5000 МО 3 рази на добу або 10000-12500 МО 2 рази на добу може бути показаний при підвищеному ризику розвитку тромболітичних ускладнень у хворих:

- при повторному інфаркті міокарда;

- з постійною формою мерехтіння передсердь з емболізацією.

При гострому коронарному синдромі (нестабільній стенокардії або інфаркті міокарда) спочатку струминно внутрішньовенно вводити 5000 МО Гепарин-Новофарм, потім перейти  на  внутрішньовенне  краплинне   введення лікарського засобу зі  швидкістю 1000 МО/год. Швидкість інфузії необхідно підбирати таким чином, щоб впродовж перших 2-3 діб підтримувати активований парціальний тромбопластиновий час на рівні у 1,5-2 рази більший, ніж його нормальний показник.

Дітям   призначати  Гепарин-Новофарм  за такою   схемою: початкова    доза  становить   50 МО/кг  (внутрішньовенна    ін’єкція/інфузія),   підтримуюча   доза – 100 МО/кг  кожні  4 години. Середня добова доза для дітей становить 300 МО/кг.

Немовлятам призначати від 2 до 10 МО/кг/год внутрішньовенно (постійно або переривчасто). Підшкірно немовлятам гепарин вводити у добовій дозі 200-300 МО/кг, розподіляючи її на 4-6 ін'єкцій.

У всіх випадках при застосуванні Гепарину-Новофарм на 1-3-й дні до його відміни призначати непрямі антикоагулянти.


Діти.

Лікарський засіб застосовувати дітям відповідно до маси їх тіла. Не застосовувати недоношеним дітям та новонародженим. Можливий розвиток алергічних реакцій, у тому числі токсичних, у дітей віком до 3 років.


Передозування.

Тяжкі геморагічні ускладнення, кровотечі. Залежно від тяжкості геморагічного ускладнення слід або зменшити дозу Гепарину-Новофарм, або відмінити його. Якщо після відміни Гепарину-Новофарм кровотеча продовжується, внутрішньовенно вводити антагоніст гепарину – протаміну сульфат (або хлорид) (1 мл протаміну сульфату нейтралізує 100 МО гепарину). Впродовж 90 хв. після внутрішньовенного введення Гепарину-Новофарм вводити 50 % розрахованої дози протамінсульфату, 50 % дози – у наступні 3 години.

При індивідуальній несприйнятливості та появі алергічних ускладнень Гепарин-Новофарм відміняти негайно і призначати десенсибілізуючі засоби. У разі необхідності продовження антикоагулянтної терапії застосовувати антикоагулянти непрямої дії.


Побічні реакції.

До розповсюдженіших побічних реакцій належать: крововиливи, підвищення рівня печінкових ферментів, оборотна тромбоцитопенія та різні дерматологічні порушення. Також повідомлялося про поодинокі випадки генералізованих алергічних реакцій, некрозу шкіри та пріапізму.

З боку системи крові: тромбоцитопенія І типу; II типу; епідуральні та спинномозкові гематоми, геморагії, гематурія, кровоточивість ясен, носові кровотечі, крововиливи в нирки, надниркові залози, кровохаркання.

З боку психіки: депресія.

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення.

З боку травної системи: нудота, блювання, діарея.

З боку гепатобіліарної системи: підвищення рівня печінкових трансаміназ (АЛТ і ACT), лактатдегідрогенази, гамаглутамілтрансферази та гіперліпідемія (дані порушення є оборотними і зникають при відміні препарату).

З боку шкіри та підшкірної клітковини: висипання (еритематозні, макулопапульозні), кропив'янка, свербіж, свербіж і печіння у ділянці шкіри стоп, некроз шкіри, мультиформна еритема, алопеція.

З боку опорно-рухового апарату: остеопороз, демінералізація кісток.

З боку статевої системи: пріапізм.

З боку імунної системи: шкірні висипання, кон'юнктивіт, сльозотеча, риніт, бронхоспазм, астма, тахипное, ціаноз, кропив'янка, алергічний ангіоспазм у кінцівках, анафілактоїдні реакції, анафілактичний шок.

З боку ендокринної системи та метаболізму: гіпоальдостеронізм, метаболічний ацидоз, гіперкаліємія, підвищення рівня тироксину, зниження рівня холестерину, підвищення рівня глюкози в крові.

З боку серцево-судинної системи: крововиливи та гематоми у будь-якому органі чи системі органів (підшкірні, внутрішньом'язові, заочеревинні, носові, внутрішньокишкові, шлункові, маткові).

Реакції у місці введення: у місці ін’єкцій, особливо при порушенні техніки введення, можливі дрібні крововиливи (підшкірні та в слизовій оболонці, внутрішні), подразнення, виразки, болючість, крововиливи, гематоми та атрофія у місцях ін’єкції.

Інші: нежить, гарячка, нездужання.

Тромбоцитопенія як ускладнення терапії гепарином виникає у 6 % хворих. Вона може виникнути як прямий наслідок агрегації тромбоцитів під дією гепарину або внаслідок імунної реакції, коли антитіло вражає тромбоцити та ендотелій. Реакції першого типу, як правило, проявляються у легкій формі і зникають після припинення терапії, а реакції другого типу мають тяжкий характер. Внаслідок тромбоцитопенії можуть з’являтися некрози шкіри і тромбози в артеріях («білий тромб»), які супроводжуються рецидивом венозних тромбоемболій, розвитком гангрени, інфаркту міокарда, інсульту. При появі тяжкої тромбоцитопенії (зниження кількості тромбоцитів у 2 рази від початкової кількості) необхідно припинити застосування гепарину.

Може спостерігатися підвищення активності трансаміназ (АЛТ і ACT), рівнів вільних жирних кислот і тироксину; оборотна затримка калію.


Термін придатності.  2 роки.


Умови  зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці.


Несумісність. Гепарин-Новофарм не слід змішувати з іншими лікарськими засобами в одному інфузійному контейнері або шприці у зв’язку з можливою преципітацією.

Добутаміну гідрохлорид і гепарин не дозволяється змішувати та вводити внутрішньовенно разом, оскільки утворюються хелатні комплекси.


Упаковка.

По 2 мл або 4 мл,  або 5 мл у флаконах; по 5 флаконів у контурній чарунковій упаковці в пачці з картону.


Категорія відпуску. За рецептом.


Виробник.  ТОВ фірма «Новофарм-Біосинтез».


Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Україна, 11700, Житомирська обл., м. Новоград-Волинський, вул. Житомирська, 38.

Cостав и форма выпуска:

1 мл 5 000 МЕ гепарина натрия;
Вспомагательные вещества: спирт бензиловый, натрия хлорид, вода для инъекций.

Фармакологические свойства.

Фармакодинаминка
Антикоагулянт (средство, тормозящее свертывание крови) прямого действия. Гепарин раствор является естественным противосвертываюшим фактором. Совместно с фибринолизином он входит в состав физиологической антисвертываюшей системы.

Относится к антикоагулянтам прямого действия, т. е. влияющим непосредственно на факторы свертывания, находящиеся в крови (XII, XI, X, IX, VII и II). Он блокирует также биосинтез (образование в организме сложных веществ из более простых) тромбина; уменьшает агрегацию (склеивание) тромбоцитов. Противосвертываюшее действие гепарина проявляется in vitro (в пробирке) и in vivo (в организме).

Гепарин раствор обладает не только анткоагулируюшим действием, но угнетает активность гиалуронидазы (биологически активного вещества, участвующего в регуляции тканевой проницаемости), активирует в некоторой степени фибринолитические (растворяющие сгусток крови) свойства крови, улучшает коронарный (сердечный) кровоток.

Фармакокинетика
После внутривенного введения максимальный уровень в плазме крови достигается через несколько минут, после медленной инфузии - не позднее чем через 2 - 3 мин, после подкожного - через 40 - 60 мин. Объем распределения гепарина соответствует объему плазмы крови и в значительной степени повышается при увеличении дозы препарата. Белки плазмы крови при концентрации гепарина 2 МО / мл крови связывают до 95% препарата, при более высоких концентрациях - меньше. Гепарин раствор частично метаболизируется в печени. Около 20% обнаруживается в моче в форме неизмененного гепарина и урогепарину (активен 50% активного вещества). Период биологического полураспада составляет 1,32 - 1,72 ч. Период полувыведения из плазмы крови составляет 30 - 60 мин. При печеночной недостаточности гепарин кумулирует. Гепарин раствор не поступает в грудное молоко, плохо проникает через плаценту.

Показания к применению

Применяют для профилактики и терапии (лечения) различных тромбоэмболических (связанных с закупоркой сосудов сгустком крови) заболеваний и их осложнений: для предотвращения или ограничения (локализации) тромбообразования при остром инфаркте миокарда, при тромбозах (образовании сгустка крови в сосуде) и эмболиях (закупорке кровеносных сосудов) магистральных вен и артерий, сосудов мозга, глаза, при операциях на сердце и кровеносных сосудах, для поддержания жидкого состояния крови в аппаратах искусственного кровообращения и аппаратуре для гемодиализа (очистки крови), а также для предотвращения свертывания крови при лабораторных исследованиях. Гепарин часто назначают в сочетании с ферментными фибринолитическими (растворяющими сгусток крови) препаратами.

Способ применения и дозы

Гепарин раствор вводят внутривенно и подкожно. Внутримышечное введение не рекомендуется из-за возможности возникновения гематом.

Дозу препарата устанавливают индивидуально, с учетом времени свертывания крови, в зависимости от патологического процесса, клинических и лабораторных показателей. Для профилактики тромбоэмболии при проведении хирургических вмешательств за 2 ч до операции вводят 5 000 - 10 000 МЕ гепарина.

После операции Гепарин раствор в той же дозе вводят каждые 6 - 8 ч до перевода больного на активный режим. Для профилактики тромбоэмболических осложнений у пациентов при длительной иммобилизации, заболеваниях с повышенным риском развития тромбоза вводят по 5 000 МЕ (1 мл) 2 раза в сутки.

При венозных и артериальных тромбозах взрослым вначале назначают внутривенно струйно 5 000-10 000 МЕ, затем через перфузоров 25 000-40 000 ME в сутки, детям сначала 50 МЕ / кг в вену струйно, затем через перфузоров 20 МЕ / кг на 1 час.

При невозможности длительного внутривенного введения можно применять интермиттирующая внутривенное или подкожное введение.

При ДВС-синдроме препарат вводят в суточной дозе 2 500-4 000 МЕ в зависимости от показателей лабораторных исследований крови.

При остром инфаркте миокарда Гепарин раствор вводят внутривенно 12 000 - 12 500 МЕ 2 раза в сутки или подкожно по 7 500 МЕ 2-3 раза в сутки и продолжают введение в течение 5 - 6 дней. За 1 - 2 дня до отмены гепарина суточную дозу постепенно снижают (на 5 000 - 2 500 МЕ при каждой инъекции без увеличения интервалов между введениями).

При внутривенной инфузии Гепарин разводят в 0,9% растворе натрия хлорида или в 5% растворе глюкозы. Суточная доза не должна превышать 80 000 МЕ.

Применение гепарина раствора в максимальной суточной дозе более 10 дней возможно только в исключительных случаях.
Дозу подбирают таким образом, чтобы время свертывания крови в период лечения составлял 20 мин.

Побочное действие.

Головокружение, головные боли, тошнота, анорексия, рвота, диарея, алопеция; ранние (2–4 дни лечения) и поздние (аутоиммунные) тромбоцитопении; геморрагические осложнения — кровотечения в ЖКТ или мочевом тракте, ретроперитонеальные кровоизлияния в яичники, надпочечники (с развитием острой надпочечниковой недостаточности), остеопороз, кальцификация мягких тканей, угнетение синтеза альдостерона, повышение уровня трансаминаз в крови, аллергические реакции (лихорадка, высыпания, бронхиальная астма, анафилактоидная реакция), местное раздражение, гематома, болезненность при введении.

Противопоказания.

Геморрагический диатез, лейкозы, анемии, повышенная проницаемость сосудов, полипы, злокачественные новообразования и язвенные поражения ЖКТ, тяжелые нарушения функции печени и почек, операции на мозге и позвоночнике.

Взаимодействие с другими лекарственными средствами.

Антикоагулянты прямого и непрямого действия усиливают действие гепарина. Антигистаминные препараты и препараты группы дигиталиса, тетрациклины, никотин, нитроглицерин, кортикотропин, тироксин уменьшают антикоагулянтную действие препарата. Средства, уменьшающие агрегацию тромбоцитов (ацетилсалициловая кислота, декстран, фенилбутазон, ибупрофен, метиндол, дипиридамол, гидроксихлорохин, пенициллины в высокой дозе, фибринолитики и др.), при одновременной терапии с гепарином могут вызывать кровоизлияния, поэтому должны применяться очень осторожно. Опасность также повышается при одновременном использовании гепарина с ульцерогенное, иммунодепрессивными и тромболитическими препаратами.
Не допускается смешивание гепарина в одном шприце (флаконе) с другими лекарственными средствами.

Передозировка.

При передозировке возможно возникновение кровотечений. При незначительных кровотечениях бывает достаточным уменьшить дозу препарата или временно прекратить его введения. При значительных кровотечениях срочно отменяют введение гепарина и назначают антидот - 1% раствор протамина сульфата (вводят медленно внутривенно) из расчета, что 1 мг протамина сульфата нейтрализует 100 МЕ гепарина.

Особенности применения.

Гепарин раствор не предназначен для внутримышечного введения.
С большой осторожностью Гепарин раствор назначают пациентам с заболеваниями, при которых увеличен риск возникновения кровотечений (например, при артериальной гипертензии), а также при язвенных поражениях и постоянном дренаже желудка или тонкого кишечника. С осторожностью применяют во время менструаций.

Количество тромбоцитов следует определить перед началом лечения, в первый день лечения и через короткие промежутки времени в течение всего периода применения гепарина, особенно между 6-м и 14-м днем от начала лечения.

Следует немедленно прекратить лечение пациентов с резким снижением количества тромбоцитов.

При переходе с терапии гепарином на прием непрямых антикоагулянтов Гепарин отменяют лишь тогда, когда непрямые антикоагулянты обеспечивают увеличение протромбинового времени до терапевтических границ течение не менее 2 дней подряд.

С целью предотвращения значительной гипокоагуляции нужно уменьшить дозу гепарина, не увеличивая интервалов между инъекциями.

При необходимости лечения гепарином в период беременности нужно проводить тщательное медицинское наблюдение за пациенткой. Гепарин не вызывает врожденных аномалий, но у тех, кто принимает его во время беременности, повышается степень риска преждевременных родов и гибели плода. Поэтому применение гепарина во время беременности и родов возможно лишь за жизненно важными показаниями. Женщинам, которые во время беременности получали Гепарин, противопоказана эпидуральная анестезия при родах.

У пациентов старше 60 лет Гепарин раствор может вызывать геморрагии (особенно у женщин).
Пациенты, чувствительные к белкам животного происхождения, могут быть чувствительными и к гепарину.

Условия и сроки хранения:

Срок годности - 3года. Хранить в сухом, защищенном от светa меcте при температуре не выше 15 С.



Реклама