Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Гепатофальк

    Гепатофальк
    • Comb drug
      Международное название
    • Препараты, применяемые при заболеваниях печени, липотро...
      Фарм. группа
    • A05BA50
      ATС-код
    • Нет в продаже
      Наличие в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препаратапрепарату

Гепатофальк Планта

(Hepatofalk (R) Planta)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічнівластивості: двокольорові капсули (світло та темно -зеленого кольорів); вміст капсули: вільно висипається, частково жмуточками, світло/темно - коричневий порошок, який можливо, прийняв форму капсули;

склад: у кожній капсулі містится:

- сухий екстракт з плодів розторопші (Silybummarianum), (43%-53% силі марину в перерахуванні на силібінін) - 132,1 мг – 162,8мг;

- сухий екстракт чистотілу (Chelidoni herba), (2,0 %- 2,2 % загальних алкалоїдів у перерахуванні на хелідонін) - 90,0 мг – 100,0мг;

- сухий екстракт куркуми яванської (Curcuma xanth.rhiz.) з 54 % чистого екстракту (D-E-R природний 28,6 : 1) - 25,0 мг;

допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, кремній колоїдний безводний, полі (1-вініл-2-піролідон), натрію крохмальгліколят, тальк, магнію стеарат, желатин, вода очищена, натріумдодецилсульфат, барвники: індигокармин, титану діоксид, заліза оксид жовтий.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Препарати, які застосовують при захворюваннях печінки, ліпот ропні речовини. Код АТС: А 05В.

Сінтетичний

Фармакологічні властивості.

Комбінований рослинний препарат, який містить екстракти лікарських рослин.

Плоди розторопші плямистої.

За лікувальну дію відповідають флавоноїди, об’єднаніпід широким родовим поняттям - силімарин. Якщо йдеться про силімарин, томається на увазі ізомерна суміш із силібініну, ізосилібініну, силіданіну тасилікристину. Головним компонентом є силібінін.

За допомогою силі марину можна успішно протидіяти гострому або експериментально індукованому хронічному ушкодженню печінки, що обумовлюється різними шкідливими чинниками, як, наприклад: фалоїдин,a-аманітин, етанол, тетрахлорметан, деякі лікарські засоби, зокремапарацетамол, різні важкі метали, а також гепатотоксичні Frog Virus 3 та ендотоксин кишкової палички, а також негативний вплив довкілля. Так самосилімарин гальмує або зменшує спричинений з метою експерименту холестаз та, залежно від дози, знижує трансамінази у сироватці.

Якщомова йде про ураження печінки, викликані токсинами алкоголю, то застосуваннясилі марину сприяє швидкій нормалізації показників печінки, що проявляється у покращанні функції печінки. При цирозі печінки він впливає на значне подовження тривалості життя у цих хворих.

Терапевтична дія силі марину грунтується в основному на трьох механізмах впливу:

стабілізує печінкові мембрани (бар’єр проникності для шкідливих чинників);

зв’язує радикали, які накопичуються у межах печінкового обміну речовин (функція уловлювача радикалів);

-стимулює біосинтез протеїну та утворення нових клітин ушкодженої печінки.

Силімаринможе перешкоджати засвоєнню отрути клітинами печінки. Це стосується також грибної отрути фалоїдину та a-аманітину. Можна було б довести, що силімаринанектується клітинами мембрани печінки і у такий спосіб впливає на їхфізико-хімічні властивості. Завдяки своїй властивості діяти як уловлювач радикалів, силімарин може переривати ланцюгову реакцію, внаслідок чого гальмуються процеси окиснення ліпідів у пер оксидний стан, які, зокрема, мають шкідливий вплив при низькій концентрації глутатіону у тканині печінки. Таким чином, силімарин полегшує перебіг процесу дезінтоксикації, як наприклад, припер оксидній дисмутації та у разі пероксиду глутатіону. Окрім того, силімаринстимулює активність нуклеїнової полімер ази А з послідовністю рибосомногосинтезу протеїнів, які стимулюють регенеративну здатність печінки та відновлення ушкоджених або таких ензимів, що втратили свою функцію, а також структурних протеїнів. Це сприяє швидкій нормалізації порушеного печінкового обміну речовин та цілісності мембран.

Чистотіл

Загальний вплив екстракту чистотілу обумовлений різними алкалоїдами. З точки зору терапевтичного впливу, головну роль відіграєхелідонін, який представлений 60 - 70% головних алкалоїдів. Хелідонін діє як папаверин або легкий спазмалгол на гладку мускулатуру верхнього тракту травлення та має властивості слабких аналгетиків і заспокійливих засобів.

Окрімтого, чистотілу властива холеїново-кінетична дія.

Поприце при застосуванні чистотілу можна було спостерігати у щурів та мишей протекторний ефект відносно ураження печінки, спричиненого тетрахлорметаном.

Куркума Яванська.

Терапевтичній дії екстракту куркумного кореня сприяє, перш за все, жовтий рослинний пігмент, який називають куркуміноїдом – з основною речовиною куркумін, а також ефірна олія.

Екстракткуркуми стимулює секрецію жовчі печінкою (холер етичний ефект) та сприяє вивільненню жовчі з жовчного міхура внаслідок скорочення мускулатури жовчного міхура (холецисто-кінетичний ефект), що призводить до виділення жовчі (холерез).

Це обумовлює не тільки підвищення виділення рідини (гідрохолерез), а й підвищення вироблення секреції жовчі. Якщо йдеться про пацієнтів, які страждають на захворювання печінки різного походження, то можна довести за допомогою статистики зростання виділення білірубіну та холестерину.

Окрім того, можна представити антигепатотоксичнівластивості екстракту куркуми у різних тест-моделях іn vitro та іnvivo.

Більше того, куркумін знижує тонус гладеньких м’язів кишечнику.

Куркумін показав чітко виявлений антифлогістичнийефект, який можна пояснити гальмуванням циклооксигенази у тест-моделі іnvitro. Також спостерігали пригнічення утворення та накопичення ліпідноїпер оксидази.

Втручаючись у хід циклогенази каскаду арахідонової кислоти, куркумін впливає також на агрегацію тромбоцитів, можливо, через селективне гальмування синтезу тромбоксану-А2.

Окрім цього комплексного фармакологічного впливу, можна було б довести також антибактеріальний та протигрибковий ефект.

Показання для застосування.

Холіцестити та холангіти, якщо вони сталися не внаслідок бактеріологічних інфекцій. Диспептичний синдром загалом, та особливо після операції на жовчовиносній системі. Дискінезія жовчних шляхів та жовчного міхура.

Жировий гепатоз. Гострі та хронічні гепатити. Цирози печінки.

Спосіб застосування та дози.

На початку лікування та у тяжких випадках: 3 рази по 2 капсули щоденно.

Як підтримуюча доза та у легких випадках: 3 рази по 1 капсулі щоденно.

Капсули слід приймати до їжі, запиваючи невеликою кількістю рідини, капсулу не слід розкушувати та розжовувати. Тривалість лікування залежить від виду, тяжкості та перебігу хвороби. У разі застосування препарату більше 4 тижнів необхідно контролю вати показники функціонування печінки (трансамінази).

Побічна дія. В окремих випадках можедіяти як м’яке проносне.

Інколипід час лікування екстрактом чистотілу може спостерігатися підвищення активності ферментів печінки та концентрації білірубіну у сироватці до виникнення жовтяниці, обумовленої ліками (медикаментозний гепатит), яка може нормалізуватись або дійти норми після осідання лікарського засобу.

У разі тривалішого застосування у деяких випадках описано больові відчуття у ділянці шлунка.

Протипоказання.

Гепатофальк Планта не можна застосовувати:

при оклюзії або закупорці жовчних шляхів;

за наявності жовчних каменів у жовчному міхурі препарат можна застосовувати, тільки порадившись із лікарем;

при стенозі внаслідок первинного склерозуючогохолангіту;

при жовчних конкрементах можна застосовувати, тільки порадившись з лікарем.

Через нестачу досвіду прийом Гепатофальку Планта у дітей до 12 років, не рекомендується.

Передозування.

При передозуванні Гепатофальку Планти можуть статисьтакі реакції, обумовлені дією його складників:

екстракт плодів розторопші плямистої може бути віднесений до нетоксичних речовин.

Прийом високої дози екстракту чистотілу може призвести до больових відчуттів у ділянці шлунка, кишкових колік та кривавих проносів, позивів до сечовипускання та гематурії, які супроводжуються запамороченням та сплутаністю свідомості.

У разі передозування екстракту куркуми можуть виникнути симптоми подразнення шлунка (нудота, позиви на блювання).

Рекомендації щодо усунення інтоксикації:

Виведення зайвої кількості препарату (викликати блювання, промити шлунок).

Заходи для перешкоджання всмоктуванню (прийняти таблетку активованого вугілля).

У разі необхідності провести лікування відповідно до симптомів.

Особливості застосування.

Вагітність та лактація.

Немає досвіду використання Гепатофальку у вагітних жінок та в період лактації. Тому не слід застосовувати препарат у цій групі.

Капсули не слід приймати, якщо вони деформовані абомають тріщини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Доцього часу невідома.

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі (не вище 25°С), в місцях, недоступних для дітей. Термін зберігання– 2 роки.

Инструкция отсутствует



Реклама