Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Ируксол

    Ируксол
    • Comb drug
      Международное название
    • Антибиотики для местного применения.
      Фарм. группа
    • D06AX52
      ATС-код
    • без рецепта
      Условие продажи
    • 45 предложений от 340,00 до 1 250,00 грн.
      Наличие в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ІРУКСОЛ

(IRUXOL)

Загальна характеристика:

основні фізико- хімічні властивості:  мазь   від   білого до жовтувато-коричневого кольору, що має здатність до опалесценції; допускається наявність частинок коричневого кольору;

склад: 1 г мазі містить клостридіопептидази А 0,6 ОД, хлорамфеніколу 10 мг;  

допоміжні речовини: олія парафінова, вазелін білий.

Форма випуску. Мазь.

Фармакотерапевтична   група. Дерматологічні засоби. Код АТС D06A X52.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Iруксол належить до групи протимікробних засобів для місцевого лікування уражень шкіри і ран шляхом ферментативного очищення від некротичних мас і гнійних нальотів. Поєднання активних ферментів і антибіотика широкого спектра дії хлорамфеніколу дає можливість очищення ран від некротичних мас і запобігає розповсюдженню інфекції, підтримуючи у такий спосіб природний процес загоювання.

Iруксол мазь містить суміш ферментів, отримуваних шляхом ферментації з Clostridium histolyticum, чинним складником якої є клостридіопептидаза А (колаген аза). Слід підкреслити, що мазьова основа ліпофільна і не містить води.

За допомогою мазі Iруксол досягається ферментативне очищення ран без механічного подразнення, супровідних болей і кровотеч. Невеликі струпи і некротична тканина при цьому розплавляються, а великі – пом'якшуються, завдяки чому їх легко видалити.

Iруксол сприяє грануляції і не перешкоджає процесам епітелізації. Препарат не чинить шкідливого впливу на неушкоджений епітелій, грануляційну тканину, жирову тканину і мускулатуру, тобто мазь не ушкоджує здорову тканину.

Лікувальний ефект спостерігається між 1-м та 14-м днями від початку лікування. Більше як у 50% хворих настає в перші 6 днів.

Фармакокінетика. Під час місцевого застосування системна абсорбція незначна.

Показання для застосування. Очищення від некротичної тканини ран будь-якої етіології і локалізації за необхідності ферментативного очищення:

  1. рани, що довго не загоюються: інфіковані рани, після операційні рани, променеві ураження шкіри, травматичні ушкодження м'яких тканин;

  2. ульцерації та некрози: варикозні виразки, пролежні, опіки ІІ і ІІІ ступенів, гангрена кінцівок, особливо діабетична, відмороження;

  3. підготовка шкіри перед трансплантацією.

Спосіб застосування та дози. Iруксол застосовують 1 раз на добу, але за необхідності підсилити або прискорити дію препарату мазь аплікують 2 рази на добу. Для досягнення оптимального ефекту мазь застосовують так.

  1. Наносять на рану рівномірним шаром, завтовшки з лезо ножа.

  2. При наявності щільних струпів ефект можна поліпшити насічкою некротизованої тканини по краях або в середині, для часткового проникнення мазі під змертвілі тканини.

  3. Вологе середовище підсилює дію ферментів, тому ранові поверхні не варто висушувати перед нанесенням мазі. Всі сухі і затверділі струпи доцільно попередньо пом’якшити вологим компресом або поверх мазі накласти вологу пов’язку, продовжуючи змочувати ії теплим фізіологічним розчином натрію хлориду.

  4. Розм’якшені і відшаровані некротичні маси необхідно видалити перед накладанням кожної наступної пов’язки, тобто перед застосуванням мазі, за допомогою пінцета, шпателя, тампона, гострої ложки або промивання.

  5. Щоб запобігти можливому подразненню, при необхідності, по краях рани можна нанести цинкову або подібну пасту.

Аплікацію мазі відміняють, коли рана стає чистою і настає грануляція. Тоді можна застосувати нашкірні засоби, що стимулюють грануляцію та епітелізацію.

При варикозних виразках разом з маззю Iруксол варто застосовувати еластичну пов’язку і засоби для поліпшення периферичного кровообігу.

Максимальний курс лікування – від 5 до 10 днів. За необхідності термін лікування можна подовжити до 14 днів.

Побічна дія. На початку лікування в ділянці рани можуть спостерігатися місцеві подразнення шкіри (жар, біль), які самостійно минають, тому лікування препаратом не слід припиняти.

У поодиноких випадках зустрічаються реакції місцевої підвищеної чутливості до хлорамфеніколу, напр. контактний алергічний дерматит (почервоніння, набряк, свербіж) або екзантема, що швидко минають після припинення лікування.

При місцевому застосуванні хлорамфеніколу, внаслідок його можливого всмоктування, дуже рідко спостерігаються системні реакції – а пластична анемія (лейкопенія, тромбоцит опенія, агранулоцит оз). Незважаючи на те, що при застосуванні Iруксолу системних реакцій не відмічалося, тривало (більше, ніж призначив лікар)   застосовувати   препарат не рекомендується.

Протипоказання. Підвищена чутливість до хлорамфеніколу, колаген ази або до інших компонентів препарату; захворювання органів кровотворення, тяжкі ураження нирок і печінки, псоріаз, екзема, грибкові захворювання шкіри; вагітність і лактація; діти до 12 років.

Передозування. Малоймовірне при місцевому застосуванні.

Місцеве нанесення великої кількості Іруксолу може спричиняти системні ефекти, включаючи гіпер чутливість.

Лікування: припинити застосування препарату. Терапія – симптоматична.

Особливості застосування. Слід уникати тривалого лікування препаратом через можливість розвитку реакції підвищеної чутливості до хлорамфеніколу. При появі ознак місцевої надчутливості або порушенні картини крові лікування належить припинити. Для зменшення подразнення на края рани можна наносити цинкову пасту або будь-який інший подібний препарат.

Під час лікування Іруксолом слід припинити годування груддю.

Досвіду застосування у дітей немає.

Вплив на здатність керувати авто транспортом або іншими складними механізмами.

Під час лікування Іруксолом немає особливих застережень щодо керування авто транспортом або іншими складними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Під час лікування Iруксолом належить уникати застосування інших місцевих засобів (крім фізіологічного розчину натрію хлориду), тому що важкі метали, антисептичні засоби, мила, спирт та інші подібні засоби можуть ін активувати протеолітичні ферменти.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці при кімнатній температурі (15- 25°С). Термін придатності – 5 років.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 30 г мазі у тубі, в картонній пачці.

Виробник. АТ " ПЛІВА" - фармацевтична,   хімічна, харчова і косметична промисловість.

Адреса. Загреб, вул. гр. Вуковара, 49,   Хорватія.


Состав и форма выпуска ируксол мазь:

1 г мази содержит клостридиопептидазы A 0,6 ЕД, хлорамфеникола 10 мг, сопутствующие ферменты в липофильной безводной мазевой основе; в тюбиках по 30 г.

Свойства мазь ируксол:
Ируксол является комбинированным препаратом с протеолитическим и противомикробным действием для наружного применения. Коллагеназа - протеолитический фермент, выделенный из Clostridium histolyticum, вызывает лизис некротических тканей, тем самым способствуя ферментативному очищению раны. Кроме того, коллагеназа стимулирует процесс грануляции и не угнетает эпителизацию. Коллагеназа не оказывает протеолитического действия на неповрежденный эпителий, грануляционную, жировую и мышечные ткани. Хлорамфеникол является антибиотиком широкого спектра действия, активен в отношении грамотрицательных и грамположительных бактерий. Очищающее действие мази Ируксол на рану у 97% больных начинается с 1 дня, эффект препарата более, чем у 50% больных развивается в течение 6 дней!!!

Показания применения ируксол мазь:
Ируксол применяется для ферментативного очищения ран при изъязвлениях и некрозах ( в том числе при варикозных язвах, пролежнях, ожогах II и III степени, при гангрене конечностей, в особенности у больных сахарным диабетом ), а также при отморожениях, при длительно незаживающие послеоперационных ранах, в том числе, после лучевой терапии, при подготовке к трансплантации кожи, для лечение гнойно-некротических и септических осложнений диабетической стопы

Противопоказания ируксол мазь:
Индивидуальная гиперчувствительность к хлорамфениколу и компонентам препарата, заболевания крови (панмиелопатия, гемолитическая желтуха), в том числе, в анамнезе.

Побочные действия мазь ируксол:
В начале лечения возможны ощущение жжения и боли в области раны, что крайне редко требует отмены препарата. Возможны аллергические реакции: контактный дерматит, кожная сыпь.

Взаимодействие ируксол мазь:
Не рекомендуется комбинировать с другими препаратами для местного применения, так как возможно снижение эффективности Ируксола.

Способ применения и дозы ируксол мазь:
Наносят на раневую поверхность 1-2 раза в сутки слоем толщиной 2 мм; сухие и плотные струпья предварительно размягчают, наложив влажную повязку, отторгнутую некротизированную ткань удаляют при смене повязки.

Меры предосторожности ируксол:
Для уменьшения раздражения окружающих тканей на края раны следует наносить цинковую пасту (или какой-либо аналогичный препарат). Следует учитывать вероятность развития нарушений со стороны системы кроветворения из-за возможного всасывания хлорамфеникола в системный кровоток.



Реклама