ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ХУНЯДІ ЯНОШ
Склад лікарського засобу:
діючі речовини: 100 мл рідини містять іонів натрію 470 мг, калію 2,8 мг, кальцію 36,4 мг, магнію 290 мг, хлоридів 70 мг, сульфатів 2120 мг, гідро карбонатів 121 мг.
Лікарська форма. Рідина для перорального застосування.
Прозора рідина, гірка на смак.
Назва і місцезнаходження виробника.
«АТ Елпак».
м. Дьондьош, Угорщина.
Фармакотерапевтична група.
Засоби, що впливають на травну систему та метаболічні процеси.
Код АТС А 16А Х 10**.
Чинить проносну та жовчогінну дію, покращує обмін речовин, запобігає процесам бродіння та розпаду у товстому кишечнику, перешкоджає всмоктуванню токсичних продуктів розпаду, виводить з організму бактерії та токсини.
Показання для застосування.
У складі комплексного лікування хронічних захворювань печінки, жовчного міхура та жовчовивідних шляхів; хронічних колітів та ентероколітів у стадії ремісії; синдрому подразненого кишечнику; хронічних гастритів з підвищеною або нормальною секреторною функцією; хронічних панкреатитів; геморої; функціональних розладів кишечнику з виникненням копростазу; ожиріння.
Протипоказання.
Підвищена чутливість до компонентів препарату. Виражена серцева недостатність, гострий гастрит, ентероколіт, виразки шлунка та дванадцяти палої кишки у стадії загострення, діарея, блювання, дефіцит рідини в організмі, порушення функції нирок, кишкова непрохідність. Дитячий вік до 6 років.
Належні заходи безпеки при застосуванні.
Відсутні.
Особливі застереження.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Немає застережень застосування у період вагітності і годування груддю.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.
Не впливає.
Діти.
Не рекомендується застосовувати дітям до 6 років.
Спосіб застосування та дози.
Препарат застосовують розведеним кип`яченою водою. Якщо воду потрібно застосовувати у гарячому вигляді, її слід підігріти до 36 - 38 °С. Холодна рідина відповідає кімнатній температурі (приблизно 20 °С).
Розведення № 1.
При захворюваннях печінки, жовчного міхура та жовчовивідних шляхів у дорослих 20 мл рідини доводять до 200 мл питною водою. Добова доза для дорослих і дітей старше 6 років становить 1 % від маси тіла (розподіляють на 3 прийоми). Приймають у теплому чи гарячому вигляді до їди залежно від стану кислотності шлункового соку:
– у разі зниженої - за 15 - 30 хв до їди;
– нормальної – за 45 - 60 хв до їди;
– підвищеної – за 1,5 години до їди.
Розведення № 2.
200 мл рідини розводять 400 мл питної води, застосовують для лікування дорослих:
– при хронічних колітах та ентероколітах, функціональних розладах кишечнику з виникненням копростазу добова доза становить 1 % від маси тіла. Приймають свіжо приготовлену воду кімнатної температури 3 рази на добу за 1 годину до їди;
– при хронічних гастритах добова доза становить 1 % від маси тіла. Приймають у теплому вигляді через 3 хв після їди 3 рази на добу;
– при хронічних захворюваннях підшлункової залози у дорослих приймають 100 мл води у теплому вигляді за 45 - 90 хв до їди 3 рази на добу.
Розведення № 3.
З метою швидкого проносного ефекту у дорослих 200 мл рідини розводять 200 мл питної води. Приймають у теплому або холодному вигляді за 1 годину до сніданку.
Розведення № 4.
З метою тюбажу жовчних шляхів у дорослих та дітей старше 6 років приготовляють розчин в пропорціональному співвідношенні 3 (рідини) : 1 (питної води). Приймають 1 раз у 6 - 7 днів. Кількість тюбажів визначає лікар. Методика прийому: вранці приймають 200 мл приготовленого розчину у гарячему вигляді (36 - 38 °С), лягають на правий бік із грілкою, яку кладуть на ділянку печінки на 1,5 - 2 години.
Розведення № 5.
Для проносного ефекту у дітей старше 6 років 15 - 75 мл рідини залежно від маси тіла дитини розводять такою ж кількістю фруктового соку.
Розведення № 6.
В акушерській практиці для проносного ефекту 100 мл рідини розводять питною водою у співвідношенні 1:2 або 1:3 та приймають на наступний ранок після пологів.
Розведення № 7.
Після хірургічного втручання для нормалізації випорожнень 100 мл рідини (операції на черевній порожнині) та 200 мл рідини (урологічні операції) розводять питною водою у співвідношенні 1:1, приймають за 1 годину до сніданку на 2 - 3 день після операції.
При нижчеперелічених станах застосовують рідину без розведень.
При хронічних запорах у дорослих для досягнення щоденної дефекації застосовують 50 - 60 мл рідини 1 раз на добу.
При інтоксикаціях (у тому числі при харчовому отруєнні) для швидкої евакуації вмісту кишечнику та промивання травного тракту приймають одноразово 200 - 400 мл рідини.
При ожирінні дорослим застосовують одноразово 100 мл рідини на добу вранці за 30 хв до прийому їжі.
Для нормалізації випорожнень після інсульту приймають 100 - 150 мл рідини щодня вранці за 30 хв до прийому їжі.
У випадку, коли хворому протипоказано фізичне напруження (прогресуючі форми атеросклерозу, артеріальна гіпертензія), а також для забезпечення безболісного випорожнення у разі запально-виразкових захворювань прямої кишки (гемороїдальні вузли), запалення яєчників приймають 50 - 100 мл рідини щодня.
Для підвищення ефективності дослідження при іригоскопії та холецистографії, для досягнення холекінетичного та холеритичного ефектів при захворюваннях жовчного міхура, жовчовивідних шляхів з метою збільшення жовчовиділення дорослим застосовують 20 - 30 мл рідини одноразово через зонд.
Передозування.
Випадків передозування не виявлено.
Побічні ефекти.
В осіб, які страждають на артеріальну гіпотензію, вживання рідини може спричинити короткочасне погіршення самопочуття.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Несумісність з лікарськими засобами інших груп не виявлена. Підсилює ефект проносних препаратів, зокрема засобів, що збільшують розмір змісту кишечнику.
Термін придатності.
2 роки.
Умови зберігання.
Зберігати у захищеному від світла місці при температурі від 15 °С до 25 °С.
Зберігати в недоступному для дітей місці.
Упаковка.
По 700 мл у пляшках № 1.
Категорія відпуску.
Без рецепта.
Хуняди Янош
Производитель:
"Elpak Rt", Венгрия
Действующие вещества Хуняди Янош:
Натрий, калий, кальций, магний, хлориды, сульфаты, гидрокарбонаты
Форма выпуска Хуняди Янош:
Жидкость для перорального применения по 700 мл в бутылках
Кому показан Хуняди Янош?
Заболевание печени, желчного пузыря и желчевыводящих путей, хронические колиты и энтероколиты в стадии ремиссии, синдром раздраженного кишечника, хронические гастриты с повышенной или нормальной секреторной функцией, хронические панкреатиты, интоксикации, геморрой, функциональные расстройства кишечника с возникновением кишечного стаза, ожирение.
Как использовать Хуняди Янош.
Жидкость является затратным материалом для приготовления лечебных растворов. Применяется в виде разведений с кипяченой водой. Если воду нужно применять в горячем виде, то вода должна быть подогрета до 36-38°С.
Холодная жидкость соответствует комнатной температуре (приблизительно 20°С).
Разведение №1.
При заболеваниях печени, желчного пузыря и желчевыводящих путей у взрослых 20 мл жидкости доводят до 200 мл питьевой водой. Суточная доза составляет 1% от массы тела (распределяют на 3 приема). Принимают в теплом или горячем виде до еды в зависимости от состояния кислотности желудочного сока:
в случае пониженной - за 15-30 мин.;
нормальной - за 45-60 мин.;
повышенной - за 1,5 часа.
Разведение №2.
200 мл жидкости разводят 400 мл питьевой воды, применяют для лечения взрослых:
при хронических колитах и энтероколитах в стадии ремиссии, функциональных расстройствах кишечника с возникновением кишечного стаза суточная доза составляет 1% от массы тела. Принимают свежеприготовленную воду комнатной температуры 3 раза в сутки за 1 час до еды.
при хронических гастритах суточная доза составляет 1% от массы тела. Принимают в теплом виде через 3 мин после еды 3 раза в сутки.
при хронических заболеваниях поджелудочной железы взрослые принимают 100 мл воды в теплом виде за 45-90 мин до еды 3 раза в сутки.
Разведение №3.
С целью быстрого слабительного эффекта взрослым 200 мл жидкости разводят 200 мл питьевой воды. Принимают в теплом или холодном виде за 1 час до завтрака.
Разведение №4.
При заболеваниях печени и желчного пузыря взрослым готовят раствор в соотношении 3 части жидкости - 1 часть питьевой воды. С целью тубажа желчных путей принимают 1 раз в 6-7 дней. Количество тубажей определяет врач. Методика приема: утром принимают 200 мл приготовленного раствора в горячем виде (36-38ОС), ложатся на правую сторону с грелкой в зоне печени на 1,5-2 ч.
Разведение №5.
Для слабительного эффекта детям от 6 лет 15-75 мл жидкости в зависимости от веса ребенка разводят таким же количеством фруктового сока.
Разведение №6.
При хронических запорах взрослые для достижения ежедневной дефекации 50-60 мл жидкости принимают 1 раз в сутки.
Разведение №7.
При пищевом отравлении для быстрой эвакуации содержимого кишечника и промывания пищеварительного тракта принимают одноразово 200 - 400 мл жидкости.
Разведение №8.
При ожирении взрослые принимают 100 мл жидкости в сутки. Одноразовый прием утром за 30 мин до еды.
Разведение №9.
Для нормализации испражнений после инсульта принимают 100 - 150 мл жидкости каждый день утром за 30 мин до еды.
Разведение №10.
В случае, когда больному противопоказано физическое напряжение (прогрессирующие формы атеросклероза, гипертонические заболевания), а также для обеспечения безболезненного испражнения в случае воспалительно-язвенных заболеваний прямой кишки (геморроидальные узлы), при воспалении яичников принимают 50 - 100 мл жидкости каждый день.
Разведение №11.
В акушерской практике для слабительного эффекта 100 мл жидкости разводят питьевой водой в соотношении 1:2 или 1:3 и принимают на следующий день после родов.
Разведение №12.
После хирургического вмешательства для нормализации испражнений 100 мл жидкости (операции на брюшной полости) и 200 мл жидкости (урологические операции) разводят питьевой водой в соотношении 1:1, принимают за 1 ч до завтрака на 2 - 3-й день после операции.
Разведение №13.
Для повышения эффективности исследования при иригоскопии и холецистографии, для достижения холекинетического и холеритического эффектов при заболеваниях желчного пузыря, желчевыводящих путей взрослые для увеличения желчевыделения принимают 20-30 мл жидкости одноразово.
Хуняди Янош следует принимать, точно придерживаясь дозы применения. Во время беременности и лактации необходимо посоветоваться с врачом относительно его применения.
Побочные эффекты Хуняди Янош.
Употребление жидкости больными, которые страдают гипотензией, может послужить причиной кратковременного ухудшения самочувствия.
Кому противопоказан Хуняди Янош?
Жидкость не применяют при выраженной сердечной недостаточности, остром гастрите и энтероколите, язвах желудка и двенадцатиперстной кишки в стадии обострения, диареи, рвоты, дефиците жидкости в организме, нарушении функции почек, кишечной непроходимости. Детям назначать жидкость рекомендуют с 6 лет.
Взаимодействие Хуняди Янош.
Усиливает эффект слабительных препаратов, в частности средств, которые увеличивают объем содержимого кишечника.
Передозировка Хуняди Янош.
Случаев передозировки не выявлено.