Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Миасер

    Миасер
    • Mianserin
      Международное название
    • Антидепрессанты
      Фарм. группа
    • N06AX03
      ATС-код
    • по рецепту
      Условие продажи
    • Нет в продаже
      Наличие в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу


Міасер®

(Miaser®)


Склад:

діюча речовина: mianserin;

1 таблетка містить: міансерину гідрохлорид – 10 мг, 30 мг або 60 мг;

допоміжні речовини: кальцію гідрофосфату дигідрат, метилцелюлоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, крохмаль кукурудзяний, вода очищена;

плівкова оболонка: сепіфілм 752 білий (гіпромелоза, целюлоза мікрокристалічна, поліоксил 40 стеарат, титану діоксид), макрогол 8000, вода очищена.

 

Лікарська форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: двоопуклі, видовжені з роздільною рискою таблетки, вкриті плівковою оболонкою, білого кольору.


Фармакотерапевтична група. Антидепресанти. Код АТХ N06A X03.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Міасер® – антидепресивний препарат, який належить до групи піперазино-азепінових сполук. У хімічній структурі міансерину (активного компонента препарату) відсутній боковий ланцюжок, характерний для трициклічних антидепресантів, який спричиняє антихолінергічну активність останніх. Міансерин підвищує центральну норадренергічну нейротрансмісію шляхом альфа2-ауто рецепторної блокади та пригнічення зворотного нейронального захоплення норадреналіну. Препарат зв’язується з серотоніновими рецепторами центральної нервової системи. Антидепресивний ефект Міасеру® подібний до ефекту інших сучасних антидепресантів. Крім того, препарат чинить також виражену анксіолітичну дію, що важливо при лікуванні хворих з депресією, асоційованою з тривожністю. Седативний ефект Міасеру®, пов’язаний з його впливом на альфа1-адренорецептори та гістамінові Н1-рецептори, є вагомою підставою для застосування препарату при порушеннях сну на тлі депресій.

Міасер®добре переноситься пацієнтами, в тому числі особами літнього віку та хворими на серцево-судинні захворювання. При застосуванні в терапевтичних дозах препарат практично не виявляє антихолінергічної активності та, відповідно, не порушує функціонування серцево-судинної системи.

При передозуванні Міасер® спричиняє значно менше кардіотоксичних ефектів порівняно з трициклічними антидепресантами. Препарат не взаємодіє з симпатоміметичними та антигіпертензивними засобами, дія яких зумовлена впливом на бета-адренорецептори (бетанідин) або ж альфа-адренорецептори (клонідин, метилдопа).




Фармакокінетика.

При пероральному застосуванні міансерин швидко всмоктується. Максимальна концентрація активної речовини в плазмі крові спостерігається через 3 години після приймання препарату. Біодоступність становить 20 %. З білками плазми крові міансерин зв’язується приблизно на 95 %. Період напіввиведення міансерину становить від 20 до 60 годин, тому застосовувати препарат достатньо 1 раз на добу. Стабільна концентрація міансерину в плазмі крові досягається протягом 6 діб лікування препаратом. Міансерин метаболізується та виділяється з сечею та калом протягом 7-9 діб. Основні шляхи біотрансформації міансерину – деметилювання та окиснення з подальшою кон’югацією метаболітів.


Клінічні характеристики.

Показання.

Депресивні стани різного походження.


Протипоказання.

Маніакальні стани, тяжкі порушення функцій печінки.


Особливі заходи безпеки

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Міасер® здатний підсилювати пригнічувальний вплив алкоголю на центральну нервову систему, тому пацієнтам не рекомендується вживати алкоголь під час лікування препаратом.

Міансерин не можна вводити одночасно з інгібіторами МАО (такими як моклобемід, транілципромін і лінезолід та ін.) та упродовж двох тижнів після припинення терапії інгібітором МАО. З  іншого боку, повинно минути приблизно два тижні, перш ніж  пацієнти, які отримували лікування міансерином, можуть проходити терапію інгібіторами МАО.

Міансерин не впливає на дію таких лікарських препаратів, як бетанідин, клонідин, метилдопа, гуанетидин або пропранолол (окремо чи в комбінації з гідралазином). Незважаючи на цей факт, необхідно контролювати артеріальний тиск пацієнтів, які отримують одночасно з Міасером® гіпотензивні препарати. Супутнє лікування протиепілептичними препаратами, які є індукторами CYP3A4 (такими як фенітоїн і карбамазепін), може призвести до зменшення рівня міансерину в плазмі.

Слід розглянути питання про корекцію та дози на початку або при припиненні  супутнього лікування цими препаратами. Подібно до інших антидепресантів Міасер® може впливати на метаболізм похідних кумарину, таких як, наприклад, варфарин. Тому пацієнти, які приймають такі лікарські засоби, потребують постійного спостереження.

Ризик подовження інтервалу QT і/або шлуночкових аритмій (у тому числі шлуночкової тахікардії типу «пірует») збільшується при одночасному призначенні з іншими ліками, які викликають подовження інтервалу QT (наприклад, деякі антипсихотичні засоби та антибіотики). Завжди ознайомлюйтесь з інструкцією для застосування інших препаратів, які застосовуються одночасно, аби дізнатися, чи впливають вони на тривалість інтервалу QT.


Особливості застосування.

Застереження

Повідомлялось, що в процесі лікування Міасером® можливе пригнічення функції кісткового мозку, яке виявлялося гранулоцитопенією або агранулоцитозом. Ці реакції найчастіше виникали після 4-6 тижнів лікування та звичайно були оборотними після припинення терапії. Якщо у пацієнта виникає гарячка, біль у горлі, стоматит чи інші ознаки інфекції, необхідно припинити лікування та отримати результати клінічного аналізу крові.

Подібно до інших антидепресантів, Міасер® може посилювати гіпоманіакальний стан у схильних осіб із біполярним депресивним розладом. У такому випадку лікування Міасером® слід припинити.

При лікуванні хворих на цукровий діабет, із серцево-судинною патологією, нирковою чи печінковою недостатністю необхідно дотримуватися звичайних застережливих заходів. А дози препаратів, призначених із приводу супутніх захворювань, повинні постійно коригуватися лікарем.

У післяреєстраційному періоді застосування Міасеру® повідомлялось про випадки подовження інтервалу QT та шлуночкової аритмії (у тому числі, випадки шлуночкової тахікардії типу «пірует»). Міасер® з обережністю призначають пацієнтам з факторами ризику подовження інтервалу QT/тахікардії типу «пірует», у тому числі із вродженим синдромом  подовженого інтервалу QT, пацієнтам віком понад 65 років, жінкам, пацієнтам із структурними серцево-судинними захворюваннями/дисфункцією лівого шлуночка (ЛШ), захворюваннями нирок або печінки, при застосуванні ліків, які пригнічують  метаболізм Міасеру®, а також при одночасному застосуванні інших препаратів, які викликають подовження інтервалу QT. Перед початком лікування слід відкоригувати наявну гіпокаліємію та гіпомагнезіємію.  Якщо  інтервал  QT  сягає   ˃ 500 мс  або  збільшується на ˃ 60 мс, розглядають питання про припинення лікування Міасером або зменшення дози ліків.

Пацієнти із закритокутовою глаукомою, а також пацієнти з підозрюваною гіпертрофією передміхурової залози повинні також перебувати під наглядом лікаря, хоча антихолінергічні побічні ефекти не пов’язані з прийомом Міасеу®.

При виникненні жовтяниці, лікування Міасером® слід припинити.

При розвитку судом, лікування Міасером® також слід припинити.

Суїцид/суїцидальні думки або клінічне погіршення

Депресія, пов’язана з ризиком суїцидальних думок та вчинків. Цей ризик зберігається до настання значної ремісії. Оскільки протягом перших декількох тижнів поліпшення може не відбутися, хворі повинні залишатися під безпосереднім контролем до настання такого поліпшення. На підставі загального клінічного  досвіду, на ранніх стадіях ремісії ризик суїцидальної поведінки може збільшитися.

Хворі з суїцидальними вчинками в анамнезі або пацієнти з високим ризиком суїцидальної поведінки становлять групу ризику суїцидальних спроб, тому повинні знаходитись під ретельним контролем під час лікування. Метааналіз плацебо-контрольованих клінічних досліджень антидепресантів у дорослих пацієнтів із  психічними розладами продемонстрував підвищення ризику виникнення суїцидальної поведінки при застосуванні антидепресантів порівняно з плацебо серед пацієнтів віком до 25 років. Ретельний моніторинг пацієнтів, зокрема тих, хто належить до групи високого ризику, повинен супроводжувати терапію антидепресантами, особливо на початку лікування і після змін дози. Хворих (і осіб, які здійснюють нагляд за хворими) потрібно попередити про необхідність контролювати будь-яке погіршення клінічного стану, виникнення суїцидальної поведінки або думок і незвичайних змін поведінки та негайно звернутися за медичною допомогою при виникненні цих симптомів.

При ймовірності суїциду,  особливо на початку лікування, пацієнтові слід давати тільки обмежену кількість таблеток Міасеру®.


Застосування у період вагітності або годування груддю.

Обмежені клінічні дані не свідчать про будь-який небажаний вплив міансерину на розвиток плода, а також показують, що міансерин проникає в грудне  молоко тільки в незначній кількості. Проте при застосуванні Міасер® у період вагітності або годування груддю необхідно зважувати користь від його застосування для матері та можливий ризик для плода/новонародженого.


Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими  механізмами.

Міасер® може впливати на психомоторні реакції в перші дні застосування. Тому хворим на депресію протягом курсу лікування препаратом слід утримуватися від керування автомобілем або роботи з іншими потенційно небезпечними механізмами.


Спосіб застосування та дози.

Таблетки Міасер® слід приймати внутрішньо, ковтати не розжовуючи, запиваючи водою.

Дозу препарату визначає лікар індивідуально для кожного пацієнта.

Для дорослих рекомендована початкова доза Міасеру® становить 30 мг на добу. Дозу препарату можна поступово підвищувати кожні 3-4 дні для досягнення оптимального клінічного ефекту. Як правило, ефективна добова доза Міасеру® становить 60-90 мг, максимальна – 90 мг.

Лікування пацієнтів літнього віку починають з дози 30 мг на добу. Надалі дозу Міасеру® можна поступово підвищувати. Підтримувальна ефективна добова доза препарату може бути дещо нижчою, ніж звичайна доза для дорослих.

Добову дозу Міасеру® можна розподілити на декілька прийомів, але краще приймати препарат за один прийом ввечері, враховуючи його сприятливий вплив на нічний сон.

Лікування адекватними дозами Міасеру® має призвести до відчутних позитивних результатів протягом 2-4 тижнів терапії. Якщо реакція недостатня, добову дозу препарату можна підвищити. Якщо протягом подальших  2-4 тижнів не спостерігається позитивного ефекту, лікування Міасером® слід припинити.

Після досягнутого клінічного покращання для підтримання позитивного ефекту лікування Міасером® слід продовжувати ще протягом  4-6 місяців.

Припинення лікування препаратом у поодиноких випадках спричиняє синдром відміни.


Діти.

Досвід клінічного застосування міансерину дітям відсутній, тому препарат Міасер® не рекомендовано призначати цій віковій категорії пацієнтів.


Передозування.

Симптоми значного перевищення рекомендованих доз Міасеру® загалом обмежуються тривалим седативним ефектом. Серцеві аритмії, судоми, виражена артеріальна гіпотензія та пригнічення дихання розвиваються рідко.

Лікування. Специфічного антидоту немає. Рекомендовано промивання шлунка з подальшою симптоматичною терапією та підтриманням основних життєвих функцій організму.


Побічні реакції.

У хворих, які страждають на депресію, виникають симптоми, пов’язані безпосередньо з самим захворюванням (сухість у роті, стійкий запор, порушення акомодації). Тому іноді тяжко визначити, чи ці симптоми є проявом захворювання чи побічними реакціями на лікування Міасером®.


Класи систем органів Побічні реакції (частота невідома)
З боку системи крові Патологічні зміни крові, що можуть проявлятися у вигляді гранулоцитопенії або агранулоцитозу (див. розділ «Особливості застосування»)
З боку метаболізму Збільшення маси тіла
З боку психіки Гіпоманія
З боку нервової системи Седативний ефект, що виникає на початку лікування і зменшується при продовженні лікування (Увага! Зниження дози зазвичай не призводить до зниження седативного ефекту, але може зменшити ефективність антидепресанту)
Судоми
Гіперкінезія
Нейролептичний злоякісний синдром
З боку серцево-судинної системи Брадикардія після прийому початкової дози
Подовжений інтервал QT на ЕКГ
Шлункова тахікардія типу «Пірует»
Артеріальна гіпотензія
З боку гепатобіліарної системи Підвищення печінкових ферментів
Жовтяниця
Гепатит
Відхилення від норми показників функції печінки
З боку шкіри та підшкірних тканин Екзантема
З боку кістково-м’язової системи Артралгія
Загальні порушення Набряк

Повідомлялося про випадки суїцидального мислення і суїцидальної поведінки під час терапії міансерином або одразу після припинення лікування.


Термін придатності. 3 роки.


Умови зберігання. 

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25°C.

Зберігати в недоступному для дітей місці.


Упаковка.

По 10 таблеток у блістерах; по 2 блістери в картонній пачці.


Категорія відпуску. За рецептом.


Виробник.

Рівофарм СА.


Місцезнаходження виробника та його адреса провадження діяльності.

Центро Інсема, 6928 Манно, Швейцарія.

СОСТАВ И ФОРМА ВЫПУСКА:

табл. п/плен. оболочкой 30 мг, № 10, № 20

 Миансерин 30 мг

№ UA/8361/01/01 от 30.05.2008 до 30.05.2013

ФАРМАКОЛОГИЧЕСКИЕ СВОЙСТВА:

Фармакодинамика. Миасер — антидепрессивный препарат, который относится к группе пиперазино-азепиновых соединений. В химической структуре миансерина (активного компонента препарата) отсутствует боковая цепочка, характерная для трициклических антидепрессантов, которая определяет антихолинергическую активность последних. Миансерин повышает центральную норадренергическую нейротрансмиссию путем блокады α2-адренорецепторов и угнетения обратного нейронального захвата норадреналина. Препарат связывается с серотониновыми рецепторами ЦНС. Антидепрессивный эффект Миасера подобен эффекту других современных антидепрессантов. Кроме того, препарат оказывает также выраженное анксиолитическое действие, которое важно при лечении пациентов с депрессией, ассоциированной с тревогой. Седативный эффект Миасера, связанный с его влиянием на α1-адренорецепторы и гистаминовые Н1-рецепторы, является весомым основанием для применения препарата при нарушениях сна на фоне депрессий.
Миасер хорошо переносится пациентами, в том числе пожилого возраста и больными с сердечно-сосудистыми заболеваниями. При применении в терапевтических дозах препарат практически не оказывает антихолинергической активности и, соответственно, не возбуждает функцию сердечно-сосудистой системы.
При передозировке Миасер вызывает значительно меньше кардиотоксических эффектов по сравнению с трициклическими антидепрессантами. Препарат не взаимодействует с симпатомиметическими и антигипертензивными средствами, действие которых обусловлено влиянием на β-адренорецепторы (бетанидин) или же α-адренорецепторы (клонидин, метилдопа).
Фармакокинетика. При пероральном применении миансерин быстро всасывается. Cmax активного вещества в плазме крови наблюдается через 3 ч после приема препарата. Биодоступность составляет 20%. С белками плазмы крови миансерин связывается приблизительно на 95%. T1/2 миансерина составляет от 20 до 60 ч, поэтому применять препарат достаточно 1 раз в сутки. Стабильная концентрация миансерина в плазме крови достигается на протяжении 6 сут лечения препаратом. Миансерин метаболизируется и выводится с мочой и калом на протяжении 7–9 сут. Основные пути биотрансформации миансерина — деметилирование и окисление с дальнейшей конъюгацией метаболитов.

ПОКАЗАНИЯ:

депрессивные состояния различного генеза.

ПРИМЕНЕНИЕ:

таблетки Миасер принимают внутрь, глотая, не разжевывая, запивая водой.
Дозу препарата определяет врач индивидуально для каждого пациента.
Для взрослых рекомендованная начальная доза Миасера составляет 30 мг/сут. Дозу препарата можно постепенно повышать каждые 3–4 дня до достижения оптимального клинического эффекта. Как правило, эффективная суточная доза Миасера составляет 60–90 мг, максимальная — 90 мг.
Лечение пациентов пожилого возраста начинают с дозы 30 мг/сут. Дальше дозу Миасера можно постепенно повышать. Поддерживающая эффективная суточная доза препарата может быть несколько ниже, чем обычная доза для взрослых.
Суточную дозу Миасера можно распределить на несколько приемов, но лучше принимать препарат в один прием вечером, учитывая его положительное влияние на ночной сон.
Лечение адекватными дозами Миасера обычно дает позитивный результат на протяжении 2–4 нед терапии. Если реакция недостаточная, суточную дозу препарата можно повысить. Если на протяжении дальнейших 2–4 нед не наблюдается положительного эффекта, лечение Миасером необходимо прекратить.
После достигнутого клинического улучшения для поддержания положительного эффекта лечение Миасером необходимо продолжить еще в течение 4–6 мес.
Прекращение лечения препаратом в отдельных случаях может стать причиной синдрома отмены.

ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ:

маниакальные состояния, тяжелые нарушения функций печени.

ПОБОЧНЫЕ ЭФФЕКТЫ:

в начале лечения может наблюдаться сонливость (седативный эффект), которая в дальнейшем проходит. Снижение дозы, как правило, не приводит к уменьшению сонливости, однако может снизить антидепрессивную эффективность препарата. Поэтому для обеспечения оптимального антидепрессивного действия дозу Миасера не следует снижать.
В единичных случаях сообщалось о нарушении гемопоэза, агранулоцитозе, судорогах, гипоманиакальном состоянии, артериальной гипотензии, артралгии, периферических отеках, гинекомастии, нарушении функции печени, гиперкинезии, экзантеме, а также о возможном увеличении массы тела. В отдельных случаях после приема начальной дозы препарата наблюдалась брадикардия.
Частота и тяжесть соматических симптомов, вызванных депрессией (таких как сухость в рту и запор), при лечении Миасером обычно не возрастают.

ОСОБЫЕ УКАЗАНИЯ:

подобно другим антидепрессантам, Миасер может усиливать гипоманиакальное состояние у лиц с биполярными депрессивными нарушениями. В таких случаях лечение препаратом необходимо прекратить.
При лечении Миасером больных сахарным диабетом, пациентов с сердечно-сосудистой патологией, почечной и/или печеночной недостаточностью необходимо соблюдать общепринятые предостерегающие меры. Дозы препаратов, предназначенные для лечения сопутствующих заболеваний, должны быть под постоянным контролем врача.
Пациенты с закрытоугольной глаукомой и/или симптомами, которые могут дать основание подозревать гипертрофию предстательной железы, должны находиться под наблюдением врача (хотя для Миасера антихолинергические побочные эффекты не характерны).
При возникновении признаков желтухи, как и при развитии судорог, лечение необходимо прекратить.
В процессе лечения возможно угнетение функции костного мозга, которое проявляется гранулоцитопенией или агранулоцитозом. Эти реакции чаще возникают после 4–6 нед лечения и обычно имеют обратимый характер после прекращения терапии. Такие побочные реакции у людей пожилого возраста наблюдаются чаще, чем у пациентов других возрастных групп. Если у пациента возникает лихорадка, боль в горле, стоматит или другие признаки инфекции, необходимо прекратить лечение и назначить клинический анализ крови.
Способность влиять на скорость реакции при управлении транспортными средствами или работе с другими механизмами. Миасер может влиять на психомоторные реакции в первые дни приема. Поэтому больным депрессией на протяжении курса лечения препаратом необходимо воздержаться от управления транспортными средствами или работы с другими потенциально опасными механизмами.
Применение в период беременности и кормления грудью. Ограниченные клинические данные не содержат сообщений о любом нежелательном влиянии Миасера на развитие плода и новорожденного и свидетельствуют о том, что миансерин проникает в грудное молоко лишь в незначительном количестве. Однако при применении Миасера в период беременности и/или кормления грудью необходимо учитывать соотношение пользы от применения препарата и возможного риска для плода или новорожденного.
Дети. Опыт клинического применения Миасера у детей отсутствует, поэтому препарат не рекомендуют назначать детям.

ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ:

Миасер способен усиливать угнетающее действие алкоголя на ЦНС, поэтому пациентам необходимо воздержаться от его употребления во время лечения препаратом.
Миасер не следует назначать одновременно с ингибиторами МАО или на протяжении 2 нед после окончания курса лечения этими препаратами.
Миасер не влияет на действие таких лекарственных средств, как бетанидин, клонидин, метилдопа, гуанетидин и пропранолол (отдельно или в комбинации с гидралазином). Однако у пациентов, которые получают одновременно с Миасером антигипертензивные препараты, необходимо контролировать уровень АД.
Подобно другим антидепрессантам, Миасер может влиять на метаболизм производных кумарина (варфарин и др.). Поэтому пациенты, которые принимают такие препараты, нуждаются в постоянном наблюдении.

ПЕРЕДОЗИРОВКА:

симптомы значительного превышения рекомендованных доз миансерина ограничиваются продолжительным седативным эффектом. Аритмии, судороги, выраженная артериальная гипотензия и угнетение дыхания развиваются редко.
Лечение. Специфического антидота нет. Рекомендовано промывание желудка с дальнейшей симптоматической терапией и поддержанием основных жизненных функций организма.

УСЛОВИЯ ХРАНЕНИЯ:

при температуре не выше 25 °C.



Реклама