Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Прояз

    Прояз
    • Omeprazole
      Международное название
    • Средства для лечения пептической язвы и гастроэзофагеал...
      Фарм. группа
    • A02BC01
      ATС-код
    • Нет в продаже
      Наличие в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ПРОЯЗ

(PROYAZ)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: оmeprazole; 5-метокси-2-[[(4-метокси-3,5-диметил піридин-2-ил)-метил]-сульфініл]-1H-бензимідазол;

основні фізико-хімічні властивості: непрозорі желатинові капсули, основа капсули -світло-жовтого кольору, ковпачок капсули світло-зеленого кольору; капсули містять гранули білого або майже білого кольору;

склад:1 капсула містить омепразолу 20 мг;

допоміжні речовини: манітол, лактоза, цукор, полівінілпіролідон PVP K30, спирт цетиловий, евдрагіт, полі етиленгліколь 6000.

Форма випуску. Капсуликишково розчинні.

Фармакотерапевтичнагрупа. Засобидля лікування пептичної виразки та гастроезофагального рефлюксу. Інгібітори“протонного насосу”. Код АТС А 02В С 01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Інгібітор Н++-АТФ-ази. Гальмує активність Н++-АТФ-ази в парієтальних клітинах шлунка і блокує тим самим заключну стадію секреції соляної кислоти. Це призводить до зниження рівня базальної і стимульованої секреції, незалежно від природи подразника. Як наслідок зниження секреції кислоти, препарат знижує або нормалізує дію кислоти настравохід у пацієнтів з рефлюксезофагітом.

Проязмає бактерицидний ефект на Helicobacter pylori.

Фармакокінетика.При прийомі внутрішньо швидко всмоктується із шлунково-кишкового тракту. Проникає в парієтальні клітини слизової оболонки шлунка. Зв’язування з білками плазми близько 95%, переважно з альбумінами. Біотрансформується в печінці. Виводиться нирками – 72 - 80%, з калом – близько 20%. Період напів виведеннядорівнює 0,5 - 1 год, у пацієнтів з хронічними захворюваннями печінки періоднапів виведення збільшується до 3 год.

Показання для застосування. Виразкова хвороба шлунка і дванадцяти палої кишки у фазі загострення, рефлюкс-езофагіт, синдром Золлінгера-Еллісона; ерозивно-виразкові ураження шлунка і дванадцяти палої кишки, пов’язані з прийомом не стероїдних протизапальних засобів.

Спосіб застосування та дози. Приймають внутрішньо, передїдою, вранці. Капсули слід проковтувати цілими, запиваючи невеликою кількістю рідини.

При виразковій хворобі шлунка, дванадцяти палої кишки і рефлюкс-езофагіті дорослим -по 20 мг (1 капсула), 2 рази на добу. Курс лікування при виразці дванадцяти палої кишки - від 2 до 4 тижнів.

Курс лікування при виразці шлунка і рефлюкс-езофагіті - від 4 до 8тижнів. При синдромі Золлінгера-Еллісона дорослим призначають по 60 - 80 мг (3- 4 капсули) вранці, натще. Курс лікування - від 2 до 8 тижнів.

Для ерадикації Helicobacter pylori Проязпризначається разом з антибіотиками, метронідазолом, препаратами вісмуту таіншими лікарськими засобами: Прояз по 20 мг, 2 рази на добу разом замоксицикліном по 1 г, 2 рази на добу та кларитроміцином по 0,5 г, 2 рази надобу протягом 7 днів або Прояз по 20 мг, 2 рази на добу + вісмуту субсаліцилат (субцитрат) по 120 мг, 4 рази на добу + тетрациклін по 0,5 г, 4 рази на добу +метронідазол по 0,5 г, 3 рази на добу протягом 7 днів.

Побічна дія. Прояз добре переноситься. Дуже рідко виникає нудота, головний біль, діарея, а також шкірний висип.

Протипоказання. Підвищена чутливість доомепразолу. Вагітність і період лактації. Діти до 12 років.

Передозування. Випадків передозування Проязом не спотерігалося. Специфічного антидоту немає.

У разі передозування проводять симптоматичне лікування.

Особливості застосування. Перед початком терапії необхідно виключити можливість наявного злоякісного процесу (особливо при виразці шлунка), оскільки лікування омепразолом може замаскувати симптоматику і відстрочити правильну діагностику. На фоні застосування омепразолу можливі хибні результати лабораторних досліджень функції печінки і показників концентрації гастрину в плазмі крові. У зв’язку з відсутністю досвіду клінічного застосування омепразол не рекомендується призначати дітям.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.На фоні прийому омепразолу може знижуватися всмоктування кетоконазолу. Омепразол уповільнює виведення діазепаму, варфарину, фенітоїну, а також інших лікарських засобів, які метаболізуються в печінці під дією цитохрому Р 450. При одночасному тривалому застосуванні омепразолу і кларитроміцину виникає підвищення їх концентрації в плазмі крові. Не відмічено взаємодії омепразолу зантацидами, що приймаються одночасно.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному длядітей, сухому місці, при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 2,5року.

Инструкция отсутствует



Реклама