І Н С Т Р У К Ц І Я
для медичного застосування препарату
СЕПТОФІТ
(SEPTOFIT)
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: круглі плоскі таблетки білого кольору з зеленуватим відтінком.
склад: 1 таблетка містить
уснінату натрію | 0,1 мг; |
допоміжні речовини: ментол, глюкози моногідрат, полівідон К-30, магнію стеарат, барвник зелений «метино» 06061.
Форма випуску. Таблетки для смоктання.
Фармакотерапевтична група. Препарати, що застосовуються при захворюваннях горла. Різні антисептики.
Код АТС R02А А 20.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Уснінова кислота виявляє антибактеріальні, антипротозойні, антивірусні, антипроліферативними і знеболювальні властивості. При застосуванні препарату в порожнині рота формується захисна плівка, яка вкриває механічні та інфекційні ушкодження. Таж сама плівка вкриває гортань і голосові зв’язки, таким чином препарат знімає охриплість голосу, болісні відчуття у горлі. Препарат також сприяє укріпленню ясен і помітно уповільнює розвиток пародонтозу.
Уснінова кислота виявляє антибактеріальну активність до таких видів збудників:
грам-позитивні бактерії: Enteroccocus faecalis, Enteroccocus faecium, Staphylococcus aureus, Streptococcus mutans, Streptococcus pyogeness;
aеробні бактерії: Bacteroides fragiles, Bacteroides brevis, Bacteroides thetalotaomicron, Bacteroides vulgatus, Clostridium perfingens, Propinobacterium canes;
мікобактерії: M. aurum, M. avium, M. smegmatis, M. tuberculosis.
Уснінова кислота виявляє противірусну активність відносно вірусів Herpes Simplex а також Епштейна-Бара.
Фармакокінетика. Біодоступність уснінової кислоти становить приблизно 78 %, вона на 99 % зв’язується з білками плазми крові. Кліренс уснінової кислоти становить біля 12,2 мл/год./кг.
Показання для застосування.
Лікування інфекційно-запальних захворювань горла і ротової порожнини:
- фарингіт, ларингіт, тонзиліт;
- стоматит, парадонтоз;
А також:
- для захисту слизової оболонки дихальних шляхів і її регенерації в тих місцях, де вона висушена, пошкоджена або інфікована;
- при сухості і подразненні слизової оболонки порожнини рота і носоглотки (вдихання сухого, недостатньо зволоженого повітря в приміщеннях під час опалювального періоду, в приміщеннях, оснащених кондиціонером; у разі порушення носового дихання, а також під час занять спортом).
- симптоматичної терапії сухого кашлю при гострих і хронічних бронхітах і бронхіальної астми складі комплексної терапії;
- підвищеному навантаженні на голосові зв'язки;
- для зміцнення ясен;
- при неприємному запаху з рота.
Профілактика сезонних захворювань, інфекцій до та після оперативних втручань в області рота та горла.
Спосіб застосування та дози.
Таблетки Септофіт не розжовують і не запивають. Тримають в роті до повного розсмоктування.
Рекомендовані дози для дорослих та дітей старше 12 років:
4 – 6 таблеток на добу кожні 4-6 годин.
Для дітей від 4 до 12 років:
До 4 таблеток на добу кожні 6 годин.
Після усунення симптомів захворювання Септофіт рекомендовано приймати ще 2–3 дні в цілях досягнення стійкого терапевтичного ефекту.
Зважаючи на добру переносимість лікарського засобу Септофіт можна тривалий час, але якщо після 5 діб застосування стан хворого не поліпшився, рекомендовано перемінити тактику лікування.
Профілактика:
- з метою сезонної профілактики респіраторних захворювань у вказаних вище дозах.
- для захисту дихальних шляхів або голосових зв’язок при підвищеному навантаженні на них препарат Cептофіт слід приймати по 1 таблетці 1-2 рази на день, даючи їм поволі розчинитися в роті, не перевищуючи при цьому максимальної добової дози.
Побічна дія. Зазвичай препарат зазвичай переноситься добре, повідомлень про побічні дії не було. Можливий розвиток реакцій гіпер чутливості.
Протипоказання. Гіпер чутливість до діючої речовини або будь-якої з допоміжних речовин дитячий вік до 4 років.
Передозування. Немає даних про випадки передозування препарату.
Особливості застосування.
Не зважаючи на низький вміст цукру, препарат у діабетиків слід застосовувати з особливою обережністю, а також контролю вати показники цукру в крові. Вміст глюкози моногідрату – 1143,8 мг.
Препарат не застосовують дітям, молодше 4 років через форму випуску та ризик аспірації.
Немає даних щодо застосовування препарату в період вагітності та під час годування груддю.
Септофіт не впливає на виконання робіт, що потребують підвищеної уваги (керування авто транспортом і робота з механізмами, що рухаються).
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Даних про взаємодію з лікарськими засобами немає.
Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в місцях, недоступних для дітей!
Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазаначеного на упаковці!
Термін придатності – 2 роки.
Умови відпуску. Без рецепту.
Упаковка. По 12 або 36 таблеток в упаковці.
Виробник. «ЗДРАВЛЄ АТ»
Адреса. Вул. Влайкова 199, 16000 Лесковац, Сербія.
СЕПТОФИТ (SEPTOFIT)
NATRII USNINAS* R02A A20
Actavis Group
СОСТАВ И ФОРМА ВЫПУСКА:
СЕПТОФИТ
табл. д/рассасывания 0,1 мг, № 10, № 12, № 30, № 36 Натриевая соль усниновой кислоты 0,1 мг
Прочие ингредиенты: ментол, глюкозы моногидрат, поливидон К30, магния стеарат, краситель зеленый «метино» 06061.
№ UA/7057/01/01 от 17.09.2007 до 17.09.2012
СЕПТОФИТ ДИЕТ
табл. д/рассасывания 0,1 мг, № 10, № 12, № 30, № 36 Натриевая соль усниновой кислоты 0,1 мг
Прочие ингредиенты: ментол, сорбитол, поливидон К30, магния стеарат, краситель зеленый «метино» 06061.
№ UA/7058/01/01 от 17.09.2007 до 17.09.2012
ФАРМАКОЛОГИЧЕСКИЕ СВОЙСТВА:
усниновая кислота обладает антибактериальным, антипротозойным, антивирусным, антипролиферативным и обезболивающим свойствами. При применении препарата в полости рта формируется защитная пленка, покрывающая механические и инфекционные повреждения. Та же пленка покрывает гортань и голосовые связки, таким образом устраняет хрипоту, болезненные ощущения в горле. Септофит также способствует укреплению десен и заметно замедляет развитие пародонтоза.
Ментол, попадая на слизистые оболочки, вызывает вазодилатацию и ощущение прохлады, а также легкий обезболивающий эффект.
Усниновая кислота проявляет бактерицидное действие в отношении следующих микроорганизмов: Enteroccocus faecalis, Enteroccocus faecium, Staphylococcus aureus, Streptococcus mutans, Streptococcus pyogenes; Bacteroides fragilis, Bacteroides ruminicola sspё brevis, Bacteroides thetaiotaomicron, Bacteroides vulgatus, Clostridium perfringens, Propionibacterium canis; микобактерий: M. aurum, M. avium, M. smegmatis, M. tuberculosis.
Усниновая кислова проявляет противовирусную активность относительно вирусов Herpes Simplex и Epstein — Barr.
Фармакокинетика. Биодоступность усниновой кислоты — 78%, на 99% связывается с белками плазмы крови. Клиренс усниновой кислоты — около 12,2 мл/ч/кг.
Ментол является жирорастворимым соединением. Расщепляется в печени путем гидроксилирования. Продукты распада выводятся в основном с мочой, в меньшей степени — с желчью.
ПОКАЗАНИЯ:
местное антисептическое лечение инфекционно-воспалительных заболеваний горла и ротовой полости: фарингит, ларингит, тонзиллит, охриплость и болезненные ощущения в горле, стоматит, пародонтоз, неприятный запах изо рта. Профилактика инфекций до и после оперативных вмешательств в области ротовой полости и горла. Симптоматическая терапия сухого кашля при острых и хронических бронхитах.
Применяется при повышенной нагрузке на голосовые связки, а также для защиты слизистой оболочки полости рта и носоглотки (вдыхание сухого, недостотаточно увлажненного воздуха в помещениях во время отопительного сезона, в помещениях, оснащенных кондиционером), в случае нарушения носового дыхания, а также во время занятий спортом.
ПРИМЕНЕНИЕ:
таблетки Септофит рассасывают во рту, не разжевывая и не запивая. Рекомендуемые дозы для взрослых и детей в возрасте старше 12 лет: 4–6 таблеток в сутки каждые 4–6 ч.
Дети в возрасте 4–12 лет: до 4 таблеток в сутки каждые 6 ч.
После устранения симптомов заболевания Септофит рекомендовано принимать еще 2–3 дня с целью достижения стойкого терапевтического эффекта.
Учитывая хорошую переносимость препарата, его можно принимать продолжительное время, но если после 5 сут терапии состояние больного не улучшилось, рекомендовано обратиться к врачу.
Профилактика: с целью сезонной профилактики респираторных заболеваний принимать в вышеуказанных дозах; для защиты дыхательных путей или голосовых связок при повышенной нагрузке на них Септофит следует принимать по 1 таблетке 1–2 раза в сутки.
ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ:
гиперчувствительность к действующему веществу или любому компоненту препарата.
ПОБОЧНЫЕ ЭФФЕКТЫ:
обычно препарат переносится хорошо, сообщений о серьезных побочных действиях нет.
ОСОБЫЕ УКАЗАНИЯ:
больным сахарным диабетом рекомендуют применять таблетки Септофит Диет.
Из-за риска аспирации не применяют у детей в возрасте младше 4 лет. Нет данных о применении препарата в период беременности и кормления грудью.
Септофит не влияет на выполнение работ, требующих повышенного внимания (управление транспортными средствами и работа с механизмами).
ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ:
данных о взаимодействии нет.
ПЕРЕДОЗИРОВКА:
нет данных.
УСЛОВИЯ ХРАНЕНИЯ:
в сухом, защищенном от света месте при температуре не выше 25 °С.