Інструкція
Декрістол D3 2000 МО
Збалансований рівень вітаміну D має велике значення для здоров’я. Вітамін D є важливим не тільки для здоров’я кісток та м’язів, але має і багато інших позитивних ефектів для інших систем органів в організмі
Спосіб застосування та рекомендована добова доза:
Приймати по 1 таблетці один раз на 3 дні, запиваючи достатньою кількістю води, під час їди.
Не призначено для щоденного прийому. Не перевищувати рекомендовану добову дозу!
Для зазначення дозування вітаміну D іноді використовується одиниця «МО», тобто міжнародні одиниці, а іноді – одиниця «мкг», тобто мікрограми. Перерахунок здійснюється таким чином: 1 мкг = 40 МО; 1 МО = 0,025 мкг
Склад: лактоза, наповнювач целюлоза, кукурудзяний крохмаль, модифікований крохмаль, розділювальні засоби: магнієві солі харчових жирних кислот, діоксид кремнію, холекальциферол.
Декрістол D3 не містить глютену і желатину.
Для інформації:
Дієтична добавка. Не є заміною повноцінного раціону хрчування. Зберігати у місці, недоступному для дітей.
Вітамін D
Вітамін D, який також називають холекальциферолом, організм людини може утворювати самостійно. Умовою для цього є потрапляння достатньої кількості ультрафіолетового світла на шкіру. Через
це вітамін D часто називають просто «сонячним вітаміном».
Отже, для достатнього надходження вітаміну D до організму потрібне сонячне світло. Ультрафіолетовий спектр сонячного світла забезпечує перетворення попередників вітаміну на його активну форму.
Активні речовини на одну таблетку (норма споживання: один раз на 3 дні) відповідає добовій нормі споживання Вітамін D3 50 мкг (2000 МО) 16,7 мкг (668 МО)
Скільки сонячного світла потрібно
Необхідна тривалість щоденного перебування на сонці є різною. Необхідний час перебування під сонячним промінням залежить від пори року і кольору шкіри. В наведеній нижче таблиці показано рекомендований час перебування на сонці:
Ці показники стосуються полуденного часу від 12 до 15 годин. У період до або після полуденного часу рекомендується подвоїти зазначений час. В цілому дії сонячного проміння слід піддавати щонайменше 25% поверхні тіла (джерело: Федеральний інститут оцінки ризиків, 2012 рік, Німеччина).
Здатність організму самостійно утворювати вітамін D слабшає з віком. Через це люди похилого віку повинні приділяти особливу увагу тому, щоб достатньо часто перебувати на свіжому повітрі
в літні місяці. При недостатньому самостійному виробленні або за відсутності самостійного вироблення вітаміну D організм потребує надходження підвищеної кількості цього вітаміну з їжею. Потреба у надходженні вітаміну D з їжею стає тим більшою, чим менше часу людина проводить під сонячним промінням. В зимовий час у наших широтах сонячного проміння, як правило, недостатньо для того, щоб в шкірі утворилася потрібна кількість вітаміну D. В цей час організм забезпечується вітаміном D за рахунок власних зроблених запасів.
Вітамін D має різнобічну дію
Знання про вітамін D за останні роки дуже поповнилися. Люди всіх вікових категорій відчули на собі, яку підтримку для м’язів і кісток забезпечує вітамін D. Зараз також зрозуміло і те, що вітамін D бере участь в інших процесах обміну речовин в організмі, а також виконує в організмі людини різноманітні функції. Вітамін D підтримує імунну систему та сприяє здоров’ю зубів, а також засвоєнню кальцію та фосфору й регулюванню рівня кальцію в крові. Це пояснюють тим, що практично всі клітини мають рецептори вітаміну D.
Рекомендації щодо прийому вітаміну D
Еталонні значення для вітаміну D, опубліковані Німецько-австрійсько-швейцарським товариством харчування (D-A-CH)
’Надходження вітаміну D до організму при вживанні звичайних харчових продуктів (1-2 мкг на добу у дітей, 2-4 мкг на добу у підлітків і дорослих) недостатньо, щоб забезпечити в організмі його бажану кількість (мінімальна концентрація 25(OH)D в сироватці крові: 50 нмоль/л) за відсутності ендогенного синтезу. Для цього потрібна доза 20 мкг/добу. Це означає, що на додаток до надходження цього вітаміну до організму за допомогою харчування таке надходження повинно забезпечуватися через ендогенний синтез та/або за допомогою прийому препаратів вітаміну D. При частому перебуванні на сонячному світлі бажаного рівня забезпечення організму вітаміном D можна досягти, не вживаючи препарату вітаміну D. (Джерело: Німецько-австрійсько-швейцарське товариство харчування (Deutsche, Österreichische und Schweizerische Gesellschaft für Ernährung (D-A-CH)), 2013 рік)
* ендогенний синтез = синтез, який відбувається в самому організмі
Дані Європейського відомства з безпеки харчових продуктів
Європейське відомство з безпеки харчових продуктів (EFSA) встановило максимальні значення для щоденної дози споживання вітаміну D, які не слід перевищувати:
Ця максимальна добова доза охоплює надходження вітаміну D з усіх харчових продуктів та лікарських засобів.
Інструкція відсутня