Кошик резервуванняРезервування
Каталог ліків
  • Ендометрин

    Ендометрин
    • Progesterone
      Міжнародна назва
    • Гестагени
      Фарм. група
    • G03DA04
      ATС-код
    • за рецептом
      Умова продажу
    • Немає в продажу
      Наявність в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ЕНДОМЕТРИН

(ENDOMETRIN)



Склад.

Діюча речовина: прогестерон;

1 вагінальна таблетка містить 100 мг прогестерону мікронізованого;

допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний, лактози моногідрат, крохмаль преже латинізований, повідон, кислота адипінова, натрію гідро карбонат, натрію лаурилсульфат, магнію стеарат.

Лікарська форма. Вагінальні таблетки.

Фармакотерапевтична група.

Гормони статевих залоз і препарати, які застосовуються при патології статевої сфери. Гестагени.   Код АТС G03D A04.

Клінічні характеристики.

Показання.

Ендометрин показаний для підтримання   ембріоімплантації та на ранніх строках вагітності як доповнення функції жовтого тіла, як частини технології штучного запліднення жінок з безпліддям.

Протипоказання.

  • Відома гіпер чутливість до прогестерону або інших компонентів препарату.

  • Недіагностована вагінальна кровотеча.

  • Позаматкова вагітність або аборт, що не відбувся, в анамнезі.

  • Наявність злоякісної пухлини молочної залози і репродуктивних органів або підозра на її наявність.

  • Захворювання печінки.

  • Активна венозна або артеріальна тромбоемболія, тяжкий тромбофлебіт або ці стани в анамнезі.

  • Порфірія.

Спосіб застосування та дози.

Таблетки вводяться вагінально 2 або 3 рази на добу, починаючи з моменту екстракції ооциту, протягом 10 тижнів (або 12 тижнів вагітності). Для пацієнтів від 35 років рекомендоване 3-разове введення.

Дані про застосування препарату в осіб старше 65 років відсутні.

Ендометрин призначений для введення безпосередньо в піхву за допомогою аплікатора, що додається.

1. Дістаньте з упаковки аплікатор.

2. Покладіть таблетку у спеціальне місце на кінці аплікатора. Таблетка   повинна бути безпечно закріплена і не випадати.

3. Аплікатор з таблеткою можна вводити в піхву, коли пацієнтка знаходиться в положенні стоячи або сидячи або лежачи на спині із зігнутими колінами. Обережно вставте тонкий кінець аплікатора досить глибоко в піхву.

4. Натисніть на поршень, щоб вивільнити таблетку. Видаліть аплікатор і ретельно сполосніть його в теплій проточній воді, висушіть досуха м'якою тканиною і відкладіть для подальшого використання.

Побічні реакції.

Головний біль, порушення з боку зовнішніх статевих органів і піхви, спазми матки, які становили 1,5%, 1,5% і 1,4% відповідно. У наведеній нижче   таблиці вказані побічні ефекти за системами органів та їх частота.


Системи органів Часто
( >l/100 і <l/10)
Нечасто
(>l/1000 і <l/100)
Порушення з боку ЦНС Головний біль Безсоння
Запаморочення
Порушення з боку ШКТ Здуття живота
Біль у животі
Нудота
Запор
Діарея
Ураження шкіри і підшкірної клітковини   Кропив'янка
Висип
Порушення з боку репродуктивної системи Спазми матки Порушення з боку зовнішніх статевих органів і піхви*
Вагінальний мікоз
Ураження молочних залоз**
Генітальний свербіж
Загальні порушення і порушення в місці введення   Периферичний набряк

* Порушення з боку зовнішніх статевих органів, такі як печіння, сухість, вагінальні виділення, кровотечі, були зареєстровані після застосування Ендометрину з частотою до 1,5 %.

** Ураження молочних залоз, такі як біль, набряк, підвищена чутливість, були зареєстровані в клінічних дослідженнях як одиничні випадки з частотою до 0,4 %.

Передозування.

Описані вище симптоми побічної дії, як правило, з’являються внаслідок передозування. Лікування передозування розглядається як переривання застосування Ендометрину з призначенням відповідного симптоматичного і підтримуючого лікування.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Ендометрин може застосовуватися у першому триместрі вагітності у разі недостатньої функції жовтого тіла. Ризик уроджених аномалій, включаючи статеві аномалії у дітей обох статей, пов'язаний з дією екзогенного прогестерону під час вагітності, повністю не встановлений.

Прогестерон виявляється у грудному молоці, тому Ендометрин не слід застосовувати в період лактації.

Діти.

Дані про застосування цього препарату у дітей відсутні. Препарат не призначений для застосування в педіатрії.

Особливості застосування.

Лікар повинен враховувати ранні ознаки інфаркту міокарда, цереброваскулярних порушень, артеріальної і венозної тромбоемболії (венозна тромбоемболія і тромбоемболія легеневої артерії), тромбофлебіту і тромбозу судин сітківки.

Застосування Ендометрину слід припинити при підозрі на будь-який із вище перелічених станів.

З обережністю слід застосовувати препарат при тяжкій печінковій недостатності.

Пацієнтки з наявністю депресії в анамнезі потребують пильного спостереження. При посиленні симптомів слід розглянути питання про можливість відміни препарату.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами

Препарат може спричиняти сонливість і/або запаморочення. Тому під час лікування Ендометрином слід утримуватися від керування авто транспортом або роботи з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Препарати з відомим ефектом активації системи цитохрому Р 450-3А 4 (такі як рифампіцин, карбамазепін) можуть посилювати елімінацію прогестерону. Кетоконазол, як відомо, є інгібітором цитохрому Р 450-3А 4 і може збільшувати біодоступність прогестерону. Вплив супутніх препаратів для вагінального застосування на тривалість дії прогестерону не вивчався. Ендометрин не рекомендується застосовувати одночасно з анти грибковими або іншими вагінальними препаратами, оскільки це може вплинути на вивільнення прогестерону із вагінальних таблеток і його всмоктування.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Прогестерон – це природний стероїд, що секретується яєчниками, плацентою і адреналовими залозами. За наявності адекватної кількості естрогену, прогестерон трансформує проліферуючий ендометрій в секретуючий. Прогестерон необхідний для збільшення сприйнятливості ендометрія до імплантації ембріона. Після того, як ембріон імплантується, прогестерон підтримує перебіг вагітності.

Фармакокінетика.

При застосуванні Ендометрину   в пременопаузальному періоді   сироваткова концентрація прогестерону підвищувалася. При одноразовому застосуванні препарату середня максимальна концентрація в плазмі становила 17,0 – 19,8 нг/мл. При багаторазовому застосуванні стійка концентрація досягалася через 1 день після початку застосування препарату. Обидва режими застосування Ендометрину давали змогу досягти концентрації прогестерону, що перевищувала 10 нг/мл, на п'ятий день застосування.

Прогестерон на 96 – 99% зв'язується з сироватковими білками, головним чином з альбуміном і глобуліном, що зв'язує кортикостероїди.

Прогестерон первинно метаболізується в печінці, головним чином в прегнанодіоли. Прегнанодіоли і прегнанолони кон’югуються в печінці з метаболітами глюкуроніду і сульфатами. Метаболіти прогестерону, що виділяються в жовч, можуть декон’югуватися і далі метаболізуватися в кишечнику шляхом відновлення, дегідроксилювання та епімеризації.

Прогестерон виводиться через нирки і печінку. Після ін'єкції міченого прогестерону 50 – 60% метаболітів виводиться нирками, приблизно 10 % виводиться з жовчю і калом. Загальне відновлення міченого матеріалу із введеної дози становить 70%; лише незначна частина прогестерону виводиться у незмінному стані.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості:

білі або майже білі, у формі модифікованих каплет з тисненням «FPI» на одному боці та «100» - на іншому.

Несумісність.

Невідома.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання. Зберігати при температурі не вище 25º С в оригінальній упаковці. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 3 таблетки в блістери. По 7 блістерів з вагінальним аплікатором у картонній упаковці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. Феррінг ГмбХ.

              Фармацевтикз Інтернешнл Інкорпорейтед.

              Шарп Корпорейшн.

Місцезнаходження. Вітланд 11, Постфаш 21 45, Д-24109, Кіль, Німеччина.

               10819 Джілрой Роуд, Хант Веллей, МD 21031, США.

               7451 Кіблер Вей Аллентаун, РА 18106, США.

Фармакологические свойства

Фармакодинамика. Прогестерон — это стероид, который секретируется в организме человека яичниками, плацентой и надпочечниками. При наличии достаточного количества эстрогена прогестерон трансформирует пролиферирующий эндометрий в секретирующий. Прогестерон опосредует имплантацию эмбриона путем повышения восприимчивости эндометрия к эмбриону. После имплантации эмбриона прогестерон поддерживает течение беременности.
Фармакокинетика. При применении Эндометрина в пременопаузальный период концентрация прогестерона в плазме крови повышалась. При однократном применении препарата Cmax прогестерона в плазме крови составляла 17,0–19,8 нг/мл. При многократном применении равновесная концентрация прогестерона в плазме крови достигалась через 1 день после начала применения препарата. Оба режима применения Эндометрина давали возможность достичь концентрации прогестерона 10 нг/мл на 5-й день применения.
Прогестерон на 96–99% связывается с белками плазмы крови, в основном с альбумином и глобулином, связывающими кортикостероиды.
Прогестерон первично метаболизируется в печени, в основном до прегнандиол. Прегнандиолы и прегнанолоны конъюгируются в печени с метаболитами глюкуронида и сульфатами. Метаболиты прогестерона, экскретирующиеся в желчь, могут деконъюгироваться и далее метаболизироваться в кишечнике путем восстановления, дегидроксилирования и эпимеризации.
После инъекции меченого прогестерона 50–60% метаболитов выводится с мочой, приблизительно 10% — с желчью и калом. Общее восстановление меченого вещества от введенной дозы составляет 70%; лишь незначительная часть прогестерона выводится в неизмененном виде.

Показания

поддержание имплантации эмбриона, недостаточность функции желтого тела, поддержание лютеиновой фазы во время подготовки к экстракорпоральному оплодотворению.

Применение

таблетки вводятся вагинально 2–3 раза в сутки, начиная с момента овуляции, на протяжении 10 нед (или до 12 нед беременности). Для пациентов в возрасте старше 35 лет рекомендовано введение 3 раза в сутки.
Нет данных о применении препарата у лиц в возрасте старше 65 лет.
Эндометрин вводят непосредственно во влагалище с помощью прилагаемого аппликатора.
Порядок введения
1. Достать аппликатор из упаковки.
2. Поместить таблетку в специальное место на конце аппликатора. Таблетка должна быть хорошо и безопасно закреплена.
3. Пациентка находится в положении стоя, сидя или лежа на спине с согнутыми в коленях ногами. Осторожно вставить тонкий конец аппликатора глубоко во влагалище.
4. Нажать на поршень, чтобы высвободить таблетку. Удалить аппликатор и тщательно промыть его в теплой проточной воде, высушить мягкой тканью и отложить до дальнейшего использования.

Противопоказания

повышенная чувствительность к прогестерону или другим компонентам препарата, вагинальные кровотечения неустановленного генеза, внематочная беременность или несостоявшийся аборт в анамнезе, рак молочной железы и репродуктивных органов (диагностированный или при подозрении), заболевания печени, острые формы флебита или тромбоэмболических заболеваний или эти состояния в анамнезе, порфирия.

Побочные эффекты

головная боль, нарушения со стороны наружных половых органов и влагалища, спазмы матки, которые составляли 1,5; 1,5 и 1,4% соответственно. В приведенной ниже таблице указаны побочные эффекты по системам органов и частоте возникновения.

Системы органов Часто
(1/100 и ≤1/10)
Редко
(1/1000 и ≤1/100)
Со стороны ЦНС Головная боль Диссомния, головокружение
Со стороны ЖКТ Вздутие живота, боль в животе, тошнота Запор, диарея
Со стороны кожи и подкожной клетчатки   Крапивница, сыпь
Со стороны репродуктивной системы Спазмы мышц матки Нарушения со стороны наружных половых органов и влагалища1, вагинальный микоз, поражение молочных желез2, генитальный зуд
Общие нарушения и местные реакции   Периферический отек

 


1Нарушения со стороны наружных половых органов (жжение, сухость, вагинальные выделения, кровотечения) зарегистрированы после применения Эндометрина с частотой до 1,5%.
2Поражение молочных желез (боль, отек, гиперестезия) зарегистрированы в клинических исследованиях как единичные случаи с частотой до 0,4%.

Особые указания

применение Эндометрина следует прекратить при возникновении подозрения в отношении инфаркта миокарда, цереброваскулярных нарушений, артериальной и венозной тромбоэмболии (включая тромбоэмболию легочной артерии), тромбофлебита и тромбоза сосудов сетчатки.
С осторожностью применяют препарат при тяжелой печеночной недостаточности.
При наличии депрессивных состояний в анамнезе необходимо постоянное наблюдение за пациенткой, при прогрессировании симптомов депрессии следует рассмотреть вопрос об отмене препарата.
Период беременности и кормления грудью. Эндометрин можно применять в I триместр беременности при недостаточности функции желтого тела. Риск возникновения врожденных аномалий (включая половые аномалии у детей обоих полов) в связи с действием экзогенного прогестерона в период беременности полностью не установлен.
Прогестерон проникает в грудное молоко, поэтому Эндометрин не следует применять в период кормления грудью.
Дети. Нет данных о применении препарата у детей, поэтому Эндометрин не предназначен для применения в педиатрической практике.
Способность влиять на скорость реакции при управлении транспортными средствами или работе с механизмами. Препарат может вызывать сонливость и/или головокружение, поэтому во время лечения Эндометрином следует воздержаться от управления транспортными средствами или работы с механизмами.

Взаимодействия

индукторы цитохрома Р450 3А4 (рифампицин, карбамазепин) могут увеличивать элиминацию прогестерона. Кетоконазол, являющийся ингибитором цитохрома Р450 3А4, может повышать биодоступность прогестерона. Влияния других препаратов для вагинального применения на длительность действия прогестерона не изучали. Не рекомендуют сочетанное применение Эндометрина с антимикотическими и другими вагинальными препаратами, поскольку это может повлиять на высвобождение прогестерона из вагинальных таблеток и его всасывание.

Передозировка

проявляется усилением симптомов побочных эффектов.
Лечение: отмена Эндометрина с назначением соответствующего симптоматического лечения.

Условия хранения

в оригинальной упаковке при температуре до 25 °C.

 



Реклама