Кошик резервуванняРезервування
Каталог ліків
  • Фінастерид

    Фінастерид
    • Finasteride
      Міжнародна назва
    • Засоби, що застосовуються у разі доброякісної гіпертроф...
      Фарм. група
    • G04CB01
      ATС-код
    • за рецептом
      Умова продажу
    • 47 пропозицій від 500,00 до 6 000,00 грн.
      Наявність в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ФІНАСТЕРИД ОРІОН

(FINASTERID ORION)

Склад:

діюча речовина: фінастерид

1 таблетка містить 5 мг фінастериду;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, крохмаль преже латинізований (кукурудзяний), натрію крохмальгліколят (тип А), магнію стеарат, натрію лаурилсульфат, гіпромелоза, макрогол стеарат (тип I).

Лікарська форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Засоби, які застосовуються при доброякісній гіпертрофії передміхурової залози. Інгібітори тестостерон-5α-редуктази. Код ATC G04C B01.

Клінічні характеристики.

Показання.

Доброякісна гіперплазія передміхурової залози для:

  • зменшення розмірів збільшеної передміхурової залози та поліпшення відтоку сечі;

  • зменшення ризику виникнення гострої затримки сечі та потреби у хірургічному втручанні, включаючи транс уретральну резекцію передміхурової залози та простатектомію.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до фінастериду або до будь-якої з допоміжних речовин.

Фінастерид не показаний для застосування жінкам та дітям.

Спосіб застосування та дози.

Препарат застосовують перорально.

Рекомендована доза становить 5 мг на добу незалежно від прийому їжі. Таблетку слід ковтати цілою. Термін лікування визначається лікарем індивідуально.

Ниркова недостатність.

Оскільки не виявлено впливу ниркової недостатності на виведення фінастериду, пацієнтам із різними стадіями ниркової недостатності (при зниженні кліренсу креатині ну до 9 мл/хв) не потрібно індивідуального добору дози. Інформація щодо застосування фінастериду пацієнтам, які перебувають на гемодіалізі, відсутня. Тому таким пацієнтам не рекомендовано застосування фінастериду.

Особи літнього віку.

Коригування дози не потребується, хоча швидкість виведення фінастериду є дещо зниженою у пацієнтів старше 70 років.

Побічні реакції.

Най поширенішими побічними ефектами є імпотенція та знижене лібідо. Ці ефекти зазвичай виникають на початку лікування та у більшості пацієнтів мають тимчасовий характер при тривалій терапії.

Частота виникнення побічних реакцій класифікується так: дуже поширені (≥1/10), поширені (від ≥1/100 до <1/10), непоширені (від ≥1/1000 до <1/100), рідко поширені (від ≥1/10 000 до <1/1000), дуже рідко поширені (<1/10 000), включаючи поодинокі повідомлення.

З боку нервової системи.

Поширені: сонливість.

З боку шкіри та підшкірної клітковини.

Поширені: висипання на шкірі.

Рідко поширені: свербіж, кропив’янка.

З боку репродуктивної системи та молочних залоз.

Дуже поширені: імпотенція.

Поширені: знижене лібідо, підвищена чутливість молочних залоз, збільшення молочних залоз, порушення еякуляції (наприклад, зменшення об’єму еякуляту).

Непоширені: біль у яєчках.

Дуже рідко поширені: виділення з молочних залоз, вузлики в молочних залозах.

Загальні розлади та стани на ділянці введення.

Рідко поширені: реакції гіпер чутливості, такі як набряк обличчя та губ.

Передозування.

Пацієнти отримували одноразові дози фінастериду до 400 мг включно та багаторазові дози до 80 мг/день без побічних ефектів. Специфічного лікування передозування фінастериду не існує.

Застосування в період вагітності або годування груддю.

Фінастерид не показаний для застосування у жінок.

Жінки, які потенційно можуть завагітніти або вагітні, повинні уникати контакту з подрібненими таблетками Фінастерид Оріон або тими таблетками, які втратили цілісність, зі спермою чоловіка, який застосовує фінастерид (рекомендовано застосовувати презерватив). Через здатність інгібіторів 5-α-редуктази типу II гальмувати перетворення тестостерону в дигідротестостерон, ці препарати, включаючи фінастерид, можуть спричинити порушення у розвитку зовнішніх статевих органів у плода чоловічої статі. Таблетки Фінастерид Оріон вкриті оболонкою, це запобігає контакту з активним інгредієнтом за умови, що таблетки не подрібнені і не втратили цілісності.

Не відомо, чи проникає фінастерид у молоко матері. Тому під час годування груддю слід дотримуватись тих же заходів безпеки, що й у період вагітності.

Діти.

Препарат не показаний для застосування даній категорії пацієнтів.

Особливості застосування.

Ниркова недостатність.

Оскільки не виявлено впливу ниркової недостатності на виведення фінастериду, пацієнтам з різними стадіями ниркової недостатності (при зниженні кліренсу креатині ну до 9 мл/хв) індивідуальний добір дози не потрібен. Інформація щодо застосування фінастериду пацієнтам, які перебувають на гемодіалізі, відсутня. Тому таким пацієнтам не рекомендовано застосування фінастериду.

Загальні заходи.

Необхідно здійснювати ретельний контроль за можливим розвитком обструктивної уропатії у пацієнтів з великим залишковим об’ємом сечі і/або раптово зниженим плином сечі.

Пацієнтам, яких лікують фінастеридом, може потребуватися консультація уролога.

Перед початком лікування фінастеридом слід виключити обструкцію через тридольний ріст передміхурової залози.

Досвід застосування у пацієнтів з печінковою недостатністю відсутній. Оскільки фінастерид метаболізується в печінці, слід дотримуватися обережності при лікуванні пацієнтів з порушенням функції печінки, оскільки плазмові рівні фінастериду у таких пацієнтів можуть бути зниженими.

Вплив на простатоспецифічний антиген (ПСА) і діагностику раку передміхурової залози.

Дотепер не показано сприятливого клінічного впливу лікування Фінастеридом Оріон у пацієнтів, хворих на рак передміхурової залози.

Перед початком лікування та періодично під час лікування препаратом рекомендується перевіряти пацієнтів шляхом ректального дослідження, а також іншими методами на предмет наявності раку передміхурової залози. Визначення сироваткового ПСА також використовується для виявлення раку простати. Загалом, при вихідному рівні ПСА понад 10 нг/мл (Hybritech) слід проводити ширше обстеження пацієнта, включаючи, у разі необхідності, проведення біопсії. При рівні ПСА у межах 4–10 нг/мл рекомендується подальше обстеження пацієнта. Існує значний збіг у рівнях ПСА у чоловіків, які хворіють на рак передміхурової залози і які не мають цього захворювання. Отже, у чоловіків з аденомою передміхурової залози, значення ПСА, які знаходяться в межах норми, не дозволяють виключити рак передміхурової залози, незалежно від лікування Фінастеридом Оріон. Вихідний рівень ПСА нижче 4 нг/мл не виключає наявності раку простати.

Фінастерид Оріон викликає зменшення вмісту сироваткового ПСА приблизно на 50 % у пацієнтів з аденомою передміхурової залози, навіть за наявності раку простати. Це зниження рівня сироваткового ПСА у пацієнтів з аденомою передміхурової залози, які отримують лікування Фінастеридом Оріон, необхідно враховувати при оцінці рівня ПСА, оскільки це зниження не виключає супутнього раку простати. Це зниження передбачуване у всьому діапазоні значень рівня ПСА, хоча може коливатися в окремих пацієнтів. У типових пацієнтів, які отримують Фінастерид Оріон протягом 6 місяців і більше, значення ПСА повинні бути подвоєні порівняно із значеннями, які знаходяться в межах норми, в осіб, які не приймають лікування. Така корекція дозволяє зберегти чутливість і специфічність визначення ПСА і підтримує його здатність виявляти рак передміхурової залози.

При будь-якому тривалому підвищенні рівня ПСА у пацієнта, який отримує лікування фінастеридом, необхідне ретельне обстеження для з’ясування причин, включаючи недотримання режиму прийому Фінастериду Оріон.

Фінастерид Оріон істотно не зменшує відсоток вільного ПСА (відношення вільного ПСА до загального). Відношення вільного і загального ПСА залишається постійним навіть під впливом Фінастериду Оріон. При визначенні відсотка вільного ПСА, який застосовується для діагностики раку простати, коригування його значень не є обов’язковим.

Вплив препарату на лабораторні дані.

Вплив на рівень ПСА

Рівень ПСА у сироватці крові корелює з віком пацієнта і об’ємом простати, при цьому об’єм простати корелює з віком пацієнта. При оцінці лабораторних показників ПСА необхідно зважати на той факт, що рівень ПСА знижується у процесі лікування Фінастеридом Оріон. У більшості пацієнтів спостерігається швидке зниження ПСА протягом перших місяців лікування, після чого рівень ПСА стабілізується на новому рівні, який становить приблизно половину від вихідної величини. З цього огляду у типових пацієнтів, які отримують Фінастерид Оріон протягом 6 місяців і більше, значення ПСА повинні бути подвоєні порівняно з нормальними значеннями в осіб, які не приймають лікування.

Допоміжні речовини.

Лікарський засіб містить лактозу, тому пацієнтам із рідкісними спадковими захворюваннями   непереносимості галактози, лактазною недостатністю Лаппа або мальабсорбцією глюкози-галактози не слід його застосовувати.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.

Враховуючи можливість появи такої побічної реакції, як сонливість, рекомендовано утриматись від керування авто транспортом або роботи з іншими механізмами на період лікування фінастеридом.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Клінічно значимих лікарських взаємодій не виявлено. Малоймовірно, що фінастерид впливає на ферментну систему цитохрому P450. При застосуванні фінастериду разом з такими препаратами, як пропанолол, дигоксин, глібенкламід, варфарин, теофілін та антипірин, інгібітори АПФ, α-блокатори, β-блокатори, блокатори кальцієвого каналу, нітрати, діуретики, антагоністи H2, інгібітори редуктази HMG-CoA, не стероїдні протизапальні засоби, включаючи аспірин та парацетамол, хіноліни та бензодіазепіни не було виявлено ознак клінічно значимих небажаних взаємодій.

Фармакологічні властивості.

Фінастерид є синтетичним 4-аз астероїдом, специфічним конкурентним інгібітором внутрішньоклітинного ферменту типу II-5α-редуктази. Цей фермент перетворює тестостерон на сильніший андрогендигідротестостерон (ДГТ). Нормальне функціонування та ріст передміхурової залози, а отже, і тканини гіперплазованої передміхурової залози, є залежними від перетворення тестостерону на ДГТ. Фінастерид не має спорідненості з андроген ним рецептором.

Фармакокінетика.

Абсорбція. Біодоступність фінастериду, за різними повідомленнями, становила 63–80%. Пікові концентрації у плазмі досягаються через 1–2 години після прийому препарату. Прийом їжі може сповільнювати швидкість пероральної абсорбції фінастериду, проте не впливає на його біодоступність.

Розподіл. Зв’язування з білками плазми становить приблизно 90%.

Було виявлено, що фінастерид перетинає гематоенцефалітичний бар’єр. Невеликі кількості фінастериду виявляються в сім’яній рідині. Середній об’єм розподілу у рівноважному стані становить приблизно 76 л (44–96 л). При багаторазовому застосуванні спостерігається акумуляція невеликих кількостей препарату. Після щоденного прийому дози 5 мг найнижча рівноважна концентрація фінастериду розраховується як 8–10 нг/мл та залишається стабільною з часом.

Біо трансформація. Фінастерид метаболізується в печінці, переважно ізоферментом CYP3A4 цитохрому P450. Ідентифіковано 2 метаболіти зі слабким ефектом 5α-редуктази.

Виведення. Період напів виведення з плазми становить, в середньому, 6 годин (4–12 годин) (у чоловіків > 70 років - 8 годин у межах 6–15 годин). Період напів виведення з плазми не залежить від дози. Середній плазмовий кліренс становить 9,9 л/год (4,2–16,7 л/год). Після введення радіо маркованого фінастериду приблизно 39% (32–46%) дози виділяється із сечею у формі метаболітів. У сечі практично не виявляється незміненого фінастериду. Приблизно 57% (51–64%) загальної дози виділяється з фекаліями.

У пацієнтів з порушенням функції нирок (кліренс креатині ну знижений до 9 мл/хв) зміни у виведенні фінастериду не спостерігалися.

У пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю, у яких кліренс креатині ну був у межах 9–55 мл/хв, диспозиція одноразової дози 14C-фінастериду не відрізнялася від диспозиції у здорових добровольців. Зв’язування з білками у пацієнтів з нирковою недостатністю також не відрізнялося. Частина метаболітів, які зазвичай виводяться нирками, виводилися з фекаліями. Тому, ймовірно, виведення з фекаліями збільшується відповідно до зменшення виведення метаболітів із сечею. Коригування дози для пацієнтів з нирковою недостатністю, які не перебувають на діалізі, не потребується.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: білі, круглі, двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, поверхня таблеток містить відбиток «F» та «5» з одного боку.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання.   Зберігати при температурі 15–25 °C в недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 10 таблеток у блістері; по 3 або по 10 блістерів у картонній упаковці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Заявник. Оріон Корпорейшн / Orion Corporation.

Місцезнаходження. Оріонінтіе 1, 02200 Еспоо, Фінляндія / Orionintie 1, 02200 Espoo, Finland.

СОСТАВ И ФОРМА ВЫПУСКА:

табл. п/плен. оболочкой 5 мг, № 30, № 100

 Финастерид 5 мг

№ UA/9987/01/01 от 25.08.2009 до 25.08.2014

ФАРМАКОЛОГИЧЕСКИЕ СВОЙСТВА:

Фармакодинамика. Финастерид является синтетическим 4-азастероидом, специфическим конкурентным ингибитором внутриклеточного фермента типа II-5α-редуктазы. Этот фермент преобразует тестостерон в более сильный андрогендигидротестостерон (ДГТ). Нормальное функционирование и рост предстательной железы, а, следовательно, и ткани гиперплазированной предстательной железы, зависят от преобразования тестостерона в ДГТ. Финастерид не обладает сродством к андрогенным рецепторам.
Фармакокинетика.
Абсорбция. Биодоступность финастерида по разным сообщениям составляла 63–80%. Cmax в плазме крови достигается через 1–2 ч после применения препарата. Прием пищи может замедлять скорость пероральной абсорбции финастерида, однако не влияет на его биодоступность.
Распределение. Связывание с белками плазмы составляет приблизительно 90%.
Было обнаружено, что финастерид проникает через ГЭБ. Небольшое количество финастерида обнаруживается в семенной жидкости больных, получавших лечение.
Средний объем распределения в равновесном состоянии составляет приблизительно 76 л (44–96 л). При многократном применении отмечается кумуляция небольшого количества препарата. После ежедневного приема дозы 5 мг наиболее низкая равновесная концентрация финастерида рассчитывается как 8–10 нг/мл и остается стабильной с течением времени.
Биотрансформация. Финастерид метаболизируется в печени, преимущественно изоферментом CYP 3A4 цитохрома P450. Идентифицировано 2 метаболита со слабым эффектом 5α-редуктазы.
Выведение. Период полувыведения из плазмы составляет, в среднем, 6 ч (4–12 ч) (у мужчин в возрасте старше 70 лет — 8 ч (6–15 ч). Период полувыведения из плазмы не зависит от дозы. Средний плазменный клиренс составляет 9,9 л/ч (4,2–16,7 л/ч). После введения радиомаркированного финастерида приблизительно 39% (32–46%) дозы выделяется с мочой в форме метаболитов. В моче практически не обнаруживается неизмененный финастерид. Приблизительно 57% (51–64%) общей дозы выделяется с калом.
У пациентов с нарушением функции почек (клиренс креатинина снижен до 9 мл/мин) изменения в выведении финастерида не отмечались.
У пациентов с хронической почечной недостаточностью, у которых клиренс креатинина находился в пределах 9–55 мл/мин, диспозиция однократной дозы 14C-финастерида не отличалась от диспозиции у здоровых добровольцев. Связывание с белками у пациентов с почечной недостаточностью также не отличалось. Часть метаболитов, которые обычно выводятся почками, выводилась с калом. Поэтому, вероятно, выведение с калом увеличивается соответственно уменьшению выведения метаболитов с мочой. Корректировки дозы для пациентов с почечной недостаточностью, не пребывающих на диализе, не требуется.

ПОКАЗАНИЯ:

доброкачественная гиперплазия предстательной железы с целью:
•уменьшения размеров увеличенной предстательной железы и улучшения оттока мочи;
•снижения риска возникновения острой задержки мочи и потребности в хирургическом вмешательстве, включая трансуретральную резекцию предстательной железы и простатэктомию.

ПРИМЕНЕНИЕ:

препарат применяют перорально. Рекомендованная доза составляет 5 мг в сутки независимо от приема пищи. Таблетку следует глотать целой. Срок лечения определяется врачом индивидуально.
Почечная недостаточность. Поскольку не обнаружено влияния почечной недостаточности на выведение финастерида, пациентам с разными степенями почечной недостаточности (при снижении клиренса креатинина до 9 мл/мин) не требуется индивидуального подбора дозы.
Информация о применении финастерида у пациентов, пребывающих на гемодиализе, отсутствует. Поэтому не рекомендовано применение финастерида у таких больных.
Лица пожилого возраста. Корректировка дозы не требуется, хотя скорость выведения финастерида несколько снижена у пациентов в возрасте старше 70 лет.

ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ:

повышенная чувствительность к финастериду или к какому-либо из дополнительных веществ, входящих в состав препарата.
Финастерид не показан для применения у женщин и детей.

ПОБОЧНЫЕ ЭФФЕКТЫ:

наиболее распространенными побочными эффектами являются импотенция и сниженное либидо. Эти эффекты обычно возникают вначале лечения и у большинства пациентов носят временный характер при длительной терапии.
Побочные эффекты классифицируются таким образом: очень часто (≥1/10), часто (от ≥1/100 до <1/10), иногда (от ≥1/1000 до <1/100), редко (от ≥1/10 000 до <1/1000), очень редко (<1/10 000), включая единичные сообщения.
Со стороны нервной системы: часто — сонливость.
Со стороны кожи и подкожной клетчатки: часто — кожная сыпь;
редко — зуд, крапивница.
Со стороны репродуктивной системы и молочных желез:очень часто — импотенция; часто — сниженное либидо, повышенная чувствительность молочных желез, увеличение молочных желез, нарушение эякуляции (например уменьшение объема эякулята); иногда — боль в яичках; очень редко — выделения из молочных желез, узелки в молочных железах.
Общие и местные нарушения: редко — реакции гиперчувствительности, такие как отек лица и губ.

ОСОБЫЕ УКАЗАНИЯ:

Почечная недостаточность. Поскольку не обнаружено влияния почечной недостаточности на выведение финастерида, у пациентов с разными степенями почечной недостаточности (при снижении клиренса креатинина до 9 мл/мин) не требуется индивидуального подбора дозы. Информация о применении финастерида у пациентов, пребывающих на гемодиализе, отсутствует. Поэтому таким пациентам не рекомендовано применение финастерида.
Общие меры. Необходимо осуществлять тщательный контроль за возможным развитием обструктивной уропатии у пациентов с большим остаточным объемом мочи и/или внезапно сниженным током мочи.
Пациентам во время лечения финастеридом может потребоваться консультация уролога.
До начала лечения финастеридом следует исключить обструкцию вследствие трехдольного роста предстательной железы.
Опыт применения у пациентов с печеночной недостаточностью отсутствует. Поскольку финастерид метаболизируется в печени, следует соблюдать осторожность при лечении пациентов с нарушением функции печени, поскольку уровень финастерида в плазме у таких пациентов может быть сниженным.
Влияние на простатоспецифический антиген (ПСА) и диагностика рака предстательной железы. До настоящего времени не показано положительного клинического эффекта лечения Финастеридом Орион у пациентов, у которых диагностирован рак предстательной железы. До начала лечения препаратом и периодически в процессе лечения рекомендуется проводить пациентам ректальное исследование, а также другие методы исследования с целью исключения рака предстательной железы. Определение сывороточного ПСА также используется для выявления рака простаты. В целом, при исходном уровне ПСА выше 10 нг/мл (Hybritech) требуется проведение более широкого обследования пациента, включая, при необходимости, проведение биопсии. При уровне ПСА в пределах 4–10 нг/мл рекомендуется дальнейшее обследование пациента. Отмечено значительное совпадение уровней ПСА у мужчин с диагностированным раком предстательной железы и не имеющих этого заболевания. Следовательно, у мужчин с аденомой предстательной железы значения ПСА, находящиеся в пределах нормы, не позволяют исключить рак предстательной железы, независимо от лечения финастеридом. Исходный уровень ПСА ниже 4 нг/мл не исключает наличия рака простаты.
Финастерид Орион вызывает снижение содержания сывороточного ПСА приблизительно на 50% у пациентов с аденомой предстательной железы, даже при наличии рака простаты. Снижение уровня сывороточного ПСА у пациентов с аденомой предстательной железы, получающих лечение Финастеридом Орион, необходимо учитывать при оценке уровня ПСА, поскольку это снижение не исключает сопутствующего рака простаты. Это снижение предсказуемо во всем диапазоне значений уровня ПСА, хотя может варьировать у отдельных пациентов. У типичных пациентов, получающих Финастерид Орион в течение 6 мес и более, значения ПСА должны быть удвоены по сравнению с находящимися в норме значениями у лиц, не получающих лечения. Такая коррекция позволяет сохранить чувствительность и специфичность определения ПСА и поддерживает его способность обнаруживать рак предстательной железы.
При любом продолжительном повышении уровня ПСА у пациента, получающего лечение финастеридом, необходимо проведение тщательного обследования для выяснения причины, включая несоблюдение режима приема Финастерида Орион.
Финастерид Орион существенно не снижает процент свободного ПСА (соотношение свободного ПСА к общему). Этот показатель остается постоянным даже под влиянием Финастерида Орион. Если для диагностики рака предстательной железы используется процент свободного ПСА, корректировка значений этого показателя необязательна.
Влияние препарата на лабораторные данные.
Влияние на уровень ПСА. Уровень ПСА в сыворотке крови коррелирует с возрастом пациента и объемом простаты, при этом объем простаты коррелирует с возрастом пациента. При оценке лабораторных показателей ПСА необходимо учитывать тот факт, что уровень ПСА снижается в процессе лечения Финастеридом Орион. У большинства пациентов отмечалось быстрое снижение ПСА в течение первых месяцев лечения, после чего уровень ПСА стабилизируется на новом уровне, составляющем приблизительно половину от исходной величины. Следовательно, у типичных пациентов, получающих Финастерид в течение 6 мес и более, значения ПСА должны быть удвоены по сравнению с нормальными значениями у лиц, не получающих лечения.
Дополнительные вещества, входящие в состав препарата. Препарат содержит лактозу, поэтому пациентам с редкой наследственной патологией непереносимости галактозы, лактазной недостаточностью Лаппа или мальабсорбцией глюкозы-галактозы не следует его применять.
Применение в период беременности и кормления грудью. Финастерид не показан для применения у женщин.
Женщины в период беременности или те, у которых потенциально может наступить беременность, должны избегать контакта с измельченными или потерявшими целостность таблетками Финастерид Орион, со спермой мужчины, применяющего финастерид (рекомендовано использовать презерватив). Из-за способности ингибиторов 5-α-редуктазы типа II подавлять превращение тестостерона в дигидротестостерон эти препараты, включая финастерид, могут вызвать нарушение развития наружных половых органов у плода мужского пола. Таблетки Финастерид Орион покрыты оболочкой, это препятствует контакту с активным ингредиентом при условии, что таблетки не измельчены и не утратили целостности.
Не известно, проникаает ли финастерид в грудное молоко. Поэтому в период кормления грудью следует соблюдать те же меры предосторожности, что и в период беременности.
Дети. Препарат не показан к применению у этой категории пациентов.
Способность влиять на скорость реакции при управлении транспортными средствами или работе с другими механизмами. Учитывая возможность появления такой побочной реакции, как сонливость, рекомендовано воздержаться от управления транспортом или работы с другими механизмами в период лечения финастеридом.

ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ:

клинически значимых лекарственных взаимодействий не обнаружено. Маловероятно, что финастерид влияет на ферментную систему цитохрома P450. При применении финастерида с пропанололом, дигоксином, глибенкламидом, варфарином, теофиллином, антипирином, ингибиторами АПФ, блокаторами α-адренорецепторов,блокаторами β-адренорецепторов, блокаторами кальциевых каналов, нитратами, диуретиками, антагонистами H2, ингибиторами редуктазы ГМГ-КoA, НПВП, включая ацетилсалициловую кислоту и парацетамол, хинолинами и бензодиазепинами не было выявлено признаков клинически значимых побочных взаимодействий.

ПЕРЕДОЗИРОВКА:

пациенты получали однократные дозы финастерида до 400 мг включительно и многократные дозы до 80 мг/сут без побочных эффектов. Специфического лечения передозировки финастерида не существует.

УСЛОВИЯ ХРАНЕНИЯ:

хранить при температуре 15–25 °С.



Реклама