Кошик резервуванняРезервування
Каталог ліків
  • Курантил

    Курантил
    • Dipyridamole
      Міжнародна назва
    • Антитромботичні препарати
      Фарм. група
    • B01AC07
      ATС-код
    • за рецептом
      Умова продажу
    • 26 пропозицій від 850,00 до 2 490,00 грн.
      Наявність в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

КУРАНТИЛ 25

CURANTYL 25



Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: дипіридамол;

(2,2’,2”,2”’-(4,8-дипіперидин опіримідо[5,4-d]піримідин-2,6-диїл)-динітрило] тетраетанол);

основні фізико-хімічні властивості: драже жовтого до зеленуватого кольору, з гладенькою поверхнею, мають однорідний вигляд;

склад: 1 драже містить дипіридамолу 25 мг;

допоміжні речовини: у ядрі: крохмаль кукурудзяний, лактози моногідрат, магнію стеарат, тальк, желатин; кремнію диоксид високодисперсний; в оболонці: сахароза, кальцію карбонат, магнію карбонат легкий основний, тальк, макрогол-6000, сироп глюкозний, титану діоксид, повідон (значення К=25), віск карнаубський, хіноліновий жовтий.

Форма випуску.   Драже.

Фармакотерапевтична група. Антитромботичний засіб. Код АТС В 01АС 07.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Курантил 25 – це антитромботичний засіб, механізм дії якого пов’язаний з “аденозиновим механізмом”. Він гальмує фермент аденозиндеаміназу, в результаті чого зменшується зворотне проникнення аденозину у внутрішньоклітинний простір, тим самим зростає його концентрація в крові та підвищується гальмівна дія на тромбоцити та еритроцити. Завдяки цьому механізму Курантил 25 також розширює коронарні артерії, підвищує коронарний кровообіг і стимулює утворення колатералей. Крім цього, Курантил 25 підвищує антиагрегантну активність простагландину Е1 та у високих дозах інгібує фосфодіестеразу в тромбоцитах, у результаті чого в них накопи чується цАМФ і гальмується вивільнення з них тромбоксану А2, що приводить до гальмування агрегації тромбоцитів.

Фармакокінетика. Після перорального прийому Курантил 25 швидко всмоктується, переважно у шлунку. Курантил 25 зв’язується на 98% з білками плазми. Максимальна концентрація його в плазмі відмічається приблизно через 60 хвилин після перорального прийому. Дипіридамол накопи чується переважно у серці та еритроцитах. Період напів виведення дорівнює 20-30 хвилинам. Дипіридамол метаболізується у печінці шляхом зв’язування із глюкуроновою кислотою та виводиться із жовчю у вигляді моноглюкуроніду.

Показання для застосування. Лікування і профілактика порушень мозкового кровообігу за ішемічним типом; дисциркуляторна енцефалопатія; профілактика тромбоемболії після операції протезування клапанів серця; профілактика плацентарної недостатності при вагітності; у складі комплексної терапії при будь-яких порушеннях мікро циркуляції, наприклад разом із ацетил саліциловою кислотою або замість неї, коли застосування ацетил саліцилової кислоти протипоказано.

Спосіб застосування та дози. При вищезазначених показаннях дорослим і дітям старше 12 років рекомендується призначати Курантил 25 у середньодобовій дозі 75-225 мг тричі на добу, залежно від тяжкості захворювання. У тяжких випадках дозування може бути підвищеним до 600 мг на добу. Терапію слід розпочинати із поступовим підвищенням дозування. Драже приймають не розжовуючи та запивають невеликою кількістю рідини. Термін лікування   та дозування препарату встановлюють індивідуально, залежно від потреби та переносимості.

Побічна дія. Можливо виникнення дискомфорту у животі, болю в абдомінальній ділянці, блювання, проносу, а також таких симптомів, як запаморочення, нудота, головний біль і міалгія. Звичайно ці побічні ефекти зникають при більш тривалому застосуванні Курантилу 25. У результаті потенційної судинорозширювальної дії Курантил 25 у високих дозах може спричинювати артеріальну гіпотензію, відчуття припливів і тахікардію, особливо в осіб, які застосовують інші вазодилататори. Можливі реакції гіпер чутливості у вигляді шкірного висипу або кропив’янки. У дуже обмежених випадках спостерігалась підвищена кровоточивість під час або після хірургічного втручання. При пероральному застосуванні препарату синдрому коронарного обкрадання малоймовірний.

Протипоказання. Гострий інфаркт міокарда; нестабільна стенокардія; розповсюджений стенозу вальний атеросклероз коронарних артерій; субаортальний стеноз аорти; декомпенсована серцева недостатність; артеріальна гіпотнезія (артеріальний тиск нижче 90 мм рт ст.), колапс; тяжкі порушення серцевого ритму; геморагічні діатези; захворювання із схильністю до кровотеч (виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки); підвищена чутливість до одного із компонентів препарату. У зв’язку з відсутністю достатнього досвіду застосування препарату для лікування дітей не рекомендується призначати Курантил 25 дітям до 12 років, а також у ІІ-ІІІ триместрах вагітності.

Передозування. При передозуванні Курантилу 25 виникають такі симптоми інтоксикації, як загальна вазодилатація, що супроводжується гіпотензією, появою нападів стенокардії, відчуттям тепла, почервонінням шкіри обличчя, слабкістю та запамороченням. Для усунення зазначених явищ проводиться симптоматична терапія: промивання шлунка, викликання блювання, заходи щодо зменшення всмоктування. Судинорозширювальну дію Курантилу 25 можна загальмувати повільним внутрішньо венним введенням амінофіліну в дозі 50-100 мг протягом 60 секунд.

Особливості застосування.   Навіть при належному застосуванні Курантил 25 може опосередкованим чином порушувати здатність керувати транспортними засобами та обслуговувати техніку, оскільки у результаті зниження артеріального тиску може виникнути зміна реакції. Слід враховувати можливість підвищення кровоточивості при хірургічних втручаннях. Даних про застосування препарату особами похилого віку, при печінковій або нирковій недостатності немає, тому у цих випадках його треба використовувати з обережністю. Під час вагітності та годування груддю призначати Курантил 25 слід лише за умови, що лікар ретельно зважив співвідношення можливого ризику та очікуваної користі від застосування препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Похідні ксантину (кава, чай у тому числі) можуть послаблювати або повністю нейтралізувати дію Курантилу 25, тому їх не можна призначати разом з ним. Застосування Курантилу 25 одночасно з антикоагулянтами або ацетил саліциловою кислотою підвищує протитромботичні властивості останніх, що необхідно враховувати при їх одночасному застосуванні. Курантил 25 може посилювати дію гіпотензивних препаратів і послаблювати дію холінергічних препаратів, наприклад дистигміну. При застосуванні разом із обволікальними антацидними засобами, проносними засобами чи целюлозою може зменшитися всмоктування препарату. Даних про взаємодію при одночасному застосуванні з не стероїдними протизапальними засобами, алопуринолом, антибіотиками, антагоністами кальцію та пентоксифіліном немає.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25°С та у захищеному від дії світла місці! Зберігати у недоступному для дітей місці! Термін придатності - 3 роки.

Умови відпуску. За   рецептом.

Упаковка.   По 100 драже у флаконі.

Виробник. БЕРЛІН-ХЕМІ АГ (МЕНАРІНІ ГРУП).

Адреса. Glienicker Weg 125 D-12489 Berlin.

КУРАНТИЛ
(CURANTYL)
dipyridamole
Представительство:
БЕРЛИН-ХЕМИ АГ/Группа МЕНАРИНИ
  Владелец регистрационного удостоверения:
BERLIN-CHEMIE AG/MENARINI GROUP,
код ATX: B01AC07

Форма выпуска, состав и упаковка

Курантил 25

Драже 1 драже
дипиридамол 25 мг

100 шт. - флаконы (1) - пачки картонные.

Курантил N25

Таблетки, покрытые оболочкой желтого цвета, плоскоцилиндрические.

  1 таб.
дипиридамол 25 мг

Вспомогательные вещества: лактозы моногидрат, крахмал кукурузный, желатин, натрия карбоксиметил крахмал (тип А), кремния диоксид высокодисперсный, магния стеарат.

Состав оболочки: гипромеллоза, тальк, макрогол 6000, титана диоксид, краситель хинолиновый желтый (Е104), эмульсия симетикона.

120 шт. - флаконы (1) - пачки картонные.

Курантил N75

Таблетки, покрытые оболочкой желтого цвета, плоскоцилиндрические.

  1 таб.
дипиридамол 75 мг

Вспомогательные вещества: лактозы моногидрат, крахмал кукурузный, желатин, натрия карбоксиметил крахмал (тип А), кремния диоксид высокодисперсный, магния стеарат.

Состав оболочки: гипромеллоза, тальк, макрогол 6000, титана диоксид, краситель хинолиновый желтый (Е104), эмульсия симетикона.

20 шт. - упаковки ячейковые контурные (2) - пачки картонные.

Клинико-фармакологическая группа: Антиагрегант. Иммуномодулятор

Регистрационные №№:
  • таб., покр. оболочкой, 25 мг: 120 шт. - П №013897/01-2002, 08.04.02
  • таб., покр. оболочкой, 75 мг: 40 шт. - П №013899/01-2002, 08.04.02
  • драже 25 мг: 100 шт. - П №016001/01, 10.11.04

Фармакологическое действие

Антиагрегант, ангиопротектор, иммуномодулятор.

Оказывает тормозящее влияние на агрегацию тромбоцитов, улучшает микроциркуляцию, обладает сосудорасширяющим действием.

Как производное пиримидина, дипиридамол является индуктором интерферона и оказывает модулирующее действие на функциональную активность системы интерферона, повышает сниженную продукцию интерферона альфа и гамма лейкоцитами крови in vitro. Препарат повышает неспецифическую резистентность к вирусным инфекциям.

Фармакокинетика

Всасывание и распределение

Благодаря особой лекарственной форме (незначительное содержание в оболочке таблетки гидрофобных веществ) после приема препарата внутрь дипиридамол быстро абсорбируется из ЖКТ, большей частью в желудке, частично - в тонкой кишке.

Сmax дипиридамола в плазме достигается в течение 1 ч после приема внутрь. Дипиридамол практически полностью связывается с белками плазмы крови.

Дипиридамол накапливается в сердце и в эритроцитах.

Метаболизм и выведение

Дипиридамол метаболизируется в печени путем связывания с глюкуроновой кислотой. T1/2 в терминальной фазе составляет 10-12 ч. Выводится с желчью в виде моноглюкуронида.

Показания

- лечение и профилактика нарушений мозгового кровообращения по ишемическому типу;

- дисциркуляторная энцефалопатия;

- профилактика артериальных и венозных тромбозов и их осложнений;

- профилактика тромбоэмболии после операции по протезированию клапанов сердца;

- профилактика плацентарной недостаточности при осложненной беременности;

- нарушения микроциркуляции любого типа (в составе комплексной терапии);

- профилактика и лечение гриппа, ОРВИ (в качестве индуктора интерферона и иммуномодулятора).

Режим дозирования

При применении в качестве антиагреганта Курантил N75 назначают в дозе от 75 до 225 мг (1-3 таб.)/сут в несколько приемов. В тяжелых случаях дозу можно повысить до 600 мг/сут.

Для профилактики гриппа и ОРВИ, особенно в период эпидемий, Курантил N25 назначают по 50 мг (2 таб.)/сут в 1 прием. Препарат принимают 1 раз в неделю в течение 4-5 недель.

Для профилактики рецидивов ОРВИ у часто болеющих респираторными вирусными инфекциями пациентов Курантил N25 назначают по 100 мг/сут (по 2 таб. 2 раза/сут с интервалом между приемами в 2 ч). Препарат принимают 1 раз в неделю в течение 8-10 недель.

Препарат принимают натощак, таблетки проглатывают целиком, не раскусывая и не ломая, запивая небольшим количеством воды.

Побочное действие

Со стороны пищеварительной системы: тошнота, рвота, диарея.

Со стороны сердечно-сосудистой системы: при применении в высоких дозах - артериальная гипотензия, приливы, тахикардия (особенно при одновременном приеме вазодилататоров).

Со стороны ЦНС: головокружение, головная боль.

Аллергические реакции: кожная сыпь, крапивница.

Прочие: миалгия; в отдельных случаях - повышенная кровоточивость во время или после хирургического вмешательства.

При использовании препарата в терапевтических дозах побочные эффекты обычно незначительно выражены и носят преходящий характер.

Противопоказания

- острый инфаркт миокарда;

- нестабильная стенокардия;

- распространенный стенозирующий атеросклероз коронарных артерий;

- субаортальный стеноз аорты;

- сердечная недостаточность в стадии декомпенсации;

- артериальная гипотензия;

- коллапс;

- тяжелые нарушения сердечного ритма;

- геморрагические диатезы;

- заболевания с повышенным риском развития кровотечений (в т.ч. язвенная болезнь желудка и двенадцатиперстной кишки);

- повышенная чувствительность к компонентам препарата.

Беременность и лактация

Возможно применение препарата при беременности по показаниям.

Препарат применяют для профилактики и лечения фето-плацентарной недостаточности и гестоза.

Особые указания

При одновременном употреблении чая или кофе (содержат производные ксантина) сосудорасширяющее действие Курантила может уменьшаться.

Использование в педиатрии

Курантил не рекомендуют назначать детям в возрасте до 12 лет в связи с отсутствием достаточного клинического опыта его применения у детей.

Передозировка

Данные о случаях передозировки препарата Курантил не предоставлены.

Лекарственное взаимодействие

При одновременном применении Курантила с антикоагулянтами или ацетилсалициловой кислотой усиливается антитромботический эффект последних.

При одновременном применении Курантил усиливает действие антигипертензивных препаратов.

При совместном применении Курантил может ослаблять антихолинергические эффекты ингибиторов холинэстеразы.

При одновременном применении производные ксантина ослабляют сосудорасширяющее действие Курантила.

Условия и сроки хранения

Препарат следует хранить в недоступном для детей месте при комнатной температуре. Срок годности - 3 года.

Условия отпуска из аптек

Препарат отпускается по рецепту.

 



Реклама