Кошик резервуванняРезервування
Каталог ліків
  • L-тироксин

    L-тироксин
    • Levothyroxine sodium
      Міжнародна назва
    • Тиреотропні засоби
      Фарм. група
    • H03AA01
      ATС-код
    • за рецептом
      Умова продажу
    • 108 пропозицій від 67,00 до 180,40 грн.
      Наявність в аптеках

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного   застосування препарату


L-ТИРОКСИН-ФАРМАК®

(L-THYROXINUM-FARMAK®)


Склад:

діюча речовина: levothyroxine sodium;

1 таблетка містить левотироксину натрію в перерахуванні на 100 % і суху речовину

25 мкг, 50 мкг, 100 мкг;

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, лактози моногідрат, цукроза (цукор подрібнений), магнію карбонат важкий, магнію стеарат, повідон.

Лікарська форма. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Тиреотропні засоби.

Код ATC H03A A01.

Клінічні характеристики.

Показання.

  • Еутиреоїдний зоб.

  • Гіпотиреоз.

  • Після резекції щитовидної залози як замісна терапія та для профілактики рецидиву зоба.

  • Рак щитовидної залози після оперативного лікування.

  • Дифузний токсичний зоб після досягнення еутиреоїдного стану тиреостатиками (як моно терапія, так і в комбінації з іншими лікарськими засобами).

  • Як діагностичний засіб для проведення тесту тиреоїдної супресії.

Протипоказання.

  • Підвищена чутливість до компонентів препарату.

  • Нелікований тиреотоксикоз, нелікована недостатність надниркових залоз, нелікована гіпофізарна недостатність.

  • Гострий інфаркт міокарда, гострий міокардит, гострий панкардит.

  • Комплексна терапія з тиреостатиками в період вагітності.

Спосіб застосування та дози.

Добова доза визначається індивідуально, залежно від показань.

L-Тироксин-Фармак® у добовій дозі приймають цілою таблеткою внутрішньо вранці та натщесерце, за 30 хвилин до їди, запиваючи невеликою кількістю рідини (півсклянки води).



Показання Рекомендовані дози
(L-Тироксин-Фармак®, мкг на добу)
Лікування еутироїдного зоба 75-200
Профілактика рецидиву після хірургічного лікування еутироїдного зоба 75-200
У комплексній терапії тиреотоксикозу у дорослих:
 
 
-початкова доза 25-50
-підтримуюча доза 100-200
У комплексній терапії тиреотоксикозу у дітей  
-початкова доза 12,5-50
-підтримуюча доза 100-150
Супресивна терапія раку щитовидної залози 150–300
Дифузний токсичний зоб після досягнення еутиреоїдного стану тиреостатиками (у вигляді комбінованої або моно терапії) 50-100
Тест тиреоїдної супресії   За
4 тижні до тесту
За
3 тижні до тесту
За
2 тижні до тесту
За
1 тижні до тесту
L-Тироксин-Фармак®
200 мкг
- - 200 мкг на добу 200 мкг   на добу
L-Тироксин-Фармак®
100 мкг
- - 200 мкг на добу 200 мкг   на добу
L-Тироксин-Фармак®
150 мкг
75 мкг на добу 75 мкг на добу 150 мкг на добу 150 мкг на добу

Дітям віком до 1 року добову дозу L-Тироксину-Фармак® дають за один прийом, за 30 хв до першого годування. Таблетку розчиняють у воді до тонкої зависі, яку готують безпосередньо перед прийомом препарату.

Новонародженим лікування слід розпочинати з більш низьких доз – 12,5 мкг на добу, поступово збільшуючи до підтримуючої дози через кожні 2–4 тижні.

Пацієнтам літнього віку, із серцево-судинними захворюваннями та з тяжким довготривалим гіпотиреозом лікування слід розпочинати з особливою обережністю, з малих доз  – 12,5 мкг на добу, дозу збільшують до підтримуючої через більш тривалі інтервали часу – на 12,5 мкг на добу, кожні 2 тижні та частіше визначають рівень тиреотропного гормону (ТТГ) у крові.

L-Тироксину-Фармак® застосовують протягом усього життя при тиреотоксикозі, після хірургічних втручань – струмектомії або тиреоїдектомії, а також для попередження рецидивів після видалення еутиреоїдного зоба. Комплексна терапія з тиреостатиками призначається після досягнення еутиреоїдного стану.

При легкій формі еутиреоїдного зоба тривалість лікування становить від 6 місяців до

2 років. Якщо стан після лікування не поліпшується, призначають хірургічне втручання або терапію радіо активним йодом.

Побічні реакції.

При дотриманні рекомендацій щодо застосування та контролю клінічних лабораторних показників побічні реакції не спостерігалися.

У випадку передозування препарату, особливо при швидкому збільшенні дози на початку терапії, спостерігаються симптоми, характерні для тиреотоксикозу: тахікардія, відчуття серцебиття, аритмія, стенокардія, головний біль, м’язова слабкість, спазми, підвищення температури, гарячка, блювання, порушення менструального циклу, псевдо пухлина мозку, тремор, неспокій, безсоння, підвищена пітливість, зменшення маси тіла, діарея. Залежно від вираженості симптомів лікар може рекомендувати зменшення добової дози препарату, перерву у лікуванні на кілька днів. Після зникнення побічних ефектів лікування слід призначати з обережністю.

При підвищеній чутливості до препарату можуть спостерігатися алергічні реакції на шкірі та з боку дихальної системи.

Передозування.

Симптоми: тахікардія, аритмія, кардіалгія, неспокій, тремор, порушення сну, підвищена пітливість, зниження апетиту та маси тіла, діарея. Відомо кілька випадків раптової смерті, спричиненої порушеннями роботи серця у пацієнтів, які протягом багатьох років зловживали (перевищували рекомендоване дозування) левотироксином.

Лікування: зниження добової дози препарату або перерва в лікуванні на кілька днів, призначення блокаторів β-адренорецепторів. При значному передозуванні рекомендується проведення плазмаферезу. Після зникнення симптомів лікування продовжують, розпочинаючи з меншої дози.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

У періоди вагітності або годування груддю лікування препаратом, призначеним при гіпотиреозі, слід продовжувати. У період вагітності необхідне збільшення дози препарату через підвищений вміст тироксинозв’язуючого глобуліну.

Дуже високі дози левотироксину можуть виявити негативний ефект на внутрішньоутробний розвиток плода.

Кількість тиреоїдного гормону, який секретується із грудним молоком при годуванні груддю (навіть при проведенні лікування високими дозами препарату), недостатня для того, щоб виникли порушення у дитини. Прийом під час вагітності у комбінації з тиреостатиками протипоказаний, тому що застосування левотироксину може потребувати підвищення доз тиреостатиків. Тиреостатики, на відміну від левотироксину, можуть проникати крізь плаценту, а у плода може розвинутися гіпотиреоз.

У період годування груддю препарат слід приймати з обережністю, тільки в рекомендованих дозах і під наглядом лікаря.

Діти.

Застосовується для лікування дітей з народження.

Особливості застосування.

Перед початком лікування тиреоїдними гормонами або проведенням проб на тиреоїдну супресію слід виключити наявність або вилікувати наступні захворювання: коронарна хвороба серця, стенокардія, артеріосклероз, підвищений артеріальний тиск, гіпофізарна недостатність, недостатність надниркових залоз. Також слід виключити ауто імунний тиреоїдит або вилікувати це захворювання до початку проведення терапії тиреоїдними гормонами.

Слід уникати навіть незначних проявів тиреотоксикозу, спричиненого застосуванням препарату у пацієнтів, які страждають коронарною хворобою серця, серцевою недостатністю, тахіаритмією. Отже, при лікуванні таких пацієнтів тиреоїдними гормонами необхідно регулярно контролю вати рівень тиреоїдних гормонів.

У випадку розвитку вторинного тиреотоксикозу причину слід виявити до призначення замісної терапії, при необхідності слід провести курс замісної терапії для компенсації недостатності кори надниркових залоз.

При підозрі на ауто імунний тиреоїдит слід визначити рівень ТТГ або провести тиреосцинтиграфію до початку лікування.

Для жінок у пост клімактеричний період, які страждають гіпотиреозом, в умовах підвищеного ризику розвитку остеопорозу слід уникати дуже високого рівня левотироксину в сироватці крові, який перевищує фізіологічний рівень. Тому необхідно ретельно контролю вати функцію щитовидної залози.

Тиреоїдні гормони не сприяють зниженню маси тіла. Призначення фізіологічних доз не призводить до зниження маси тіла у пацієнтів з нормально функціонуючою щитовидною залозою (еутиреоїдний стан). При перевищенні рекомендованих доз можливе виникнення побічних явищ (див. розділ «Передозування»).

Після початку прийому левотироксину або зміні препарату рекомендується скоригувати дозування препарату відповідно до реакції пацієнта на препарат, даних лабораторних аналізів.

Препарат містить лактозу, тому, пацієнтам, які мають рідкісну спадкову непереносимість галактози, лактазну недостатність або порушення всмоктування глюкози-галактози, не слід застосовувати препарат.

Препарат містить цукор, тому слід з обережністю застосовувати препарат пацієнтам хворим на цукровий діабет (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.

Дані відсутні.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Тиреоїдні гормони можуть підвищити потребу в інсуліні та пероральних гіпоглікемічних препаратах. Більш частий контроль рівня глюкози в крові рекомендується проводити на початку лікування левотироксином, а також при зміні дози препарату.

Левотироксин підсилює дію непрямих антикоагулянтів, що може потребувати зниження їх дози.

Застосування трициклічних антидепресантів з левотироксином може призвести до посилення дії антидепресантів.

При одночасному застосуванні з колестираміном, колестиполом та препаратами, які містять алюміній, залізо, карбонат кальцію, зменшується концентрація у плазмі левотироксину за рахунок гальмування всмоктування його у кишечнику. L-Тироксину-Фармак® слід приймати за 4–5 годин перед застосуванням колестираміну, колестиполу та не менш ніж за 2 години перед застосуванням препаратів, які містять алюміній.

При одночасному застосуванні з саліцилатами, фуросемідом у високих дозах (250 мг), дикумарином, клофібратом, фенітоїном підвищується вміст не зв’язаного з білками плазми крові левотироксину і тироксину.

Пропілтіоурацил, глюкокортикоїди, бета-блокатори, аміодарон та препарати, які містять йод, інгібують периферійне перетворення тироксину (Т 4) у трийодтиронін (Т 3).

Внаслідок високого вмісту йоду аміодарон сприяє розвитку як тиреотоксикозу, так і гіпотиреозу. Особливу увагу слід приділяти випадкам вузлового зоба, який, можливо, може розвинутися внаслідок ауто імунного тиреоїди ту, який не діагностувався.

Серталін, хлорохін можуть знижувати дію левотироксину та підвищувати рівень ТТГ.

Барбітурати можуть підвищувати печінковий кліренс левотироксину.

Жінки, які приймають контрацептивні препарати, що вміщують естрогени, а також жінки  пост клімактеричного віку, які приймають гормонозамісні препарати, можуть потребувати більш високих доз левотироксину.

Препарати, які містять сою, можуть пригнічувати абсорбцію левотироксину натрію у кишечнику. Необхідно коригувати дозування препарату.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Синтетичний лівообертальний ізомер тироксину. Після часткового перетворювання в трийодтиронін (у печінці та нирках) та переходу в клітини організму впливає на розвиток тканин та обмін речовин. У малих дозах має анаболічну дію на білковий та жировий обмін. У середніх дозах стимулює ріст і розвиток, підвищує потребу тканин у кисні, стимулює метаболізм білків, жирів і вуглеводів, підвищує функціональну активність серцево-судинної системи та ЦНС. У великих дозах пригнічує вироблення тиреотропін-рилізинг гормону гіпоталамуса та тиреотропного гормону гіпофіза.

Терапевтичний ефект спостерігається через 7-12 днів, протягом такого ж самого часу зберігається дія після відміни препарату. Клінічний ефект при гіпотиреозі виявляється через 3-5 діб. Дифузний зоб зменшується або зникає протягом 3-6 місяців.

Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо левотироксин майже повністю всмоктується у верхньому відділі тонкого кишечника. Всмоктується до 80 % прийнятої дози препарату. Прийом їжі понижує засвоюваність левотироксину. Максимальна концентрація в сироватці крові досягається приблизно через 5-6 годин після застосування внутрішньо. Після всмоктування понад 99 % препарату зв’язується з білками сироватки (тироксинозв’язуючим глобуліном, тироксинозв’язуючим пре альбуміном та альбуміном). У різних тканинах відбувається моноде йодування приблизно 80 % левотироксину з утворенням трийодтироніну (Т3) і неактивних продуктів. Тиреоїдні гормони метаболізуються головним чином у печінці, нирках, головному мозку та в м’язах. Невелика кількість препарату підлягає дезамінуванню та декарбоксилюванню, а також кон’югуванню із сірчаною та глюкуроновою кислотами (у печінці). Метаболіти виводяться із сечею та жовчею. Період напів виведення препарату становить 6-7 днів. При тиреотоксикозі період напів виведення скорочується до 3-4 днів, а при гіпотиреозі подовжується до 9-10 днів.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого з жовтуватим відтінком кольору, плоско циліндричної форми, з рискою і фаскою.

Термін придатності. 3 роки.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Умови зберігання.    Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 ° С.

Упаковка. По 10 таблеток у блістері. По 5 блістерів, вкладених у пачку.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. ВАТ «Фармак».

Місцезнаходження. Україна, 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 63.

L-ТИРОКСИН БЕРЛИН-ХЕМИ
(L-THYROXIN BERLIN-CHEMIE)
levothyroxine sodium
Представительство:
БЕРЛИН-ХЕМИ АГ/Группа МЕНАРИНИ
25 шт. - блистеры (4) - пачки картонные.

L-тироксин 100 Берлин-Хеми

Таблетки 1 таб.
левотироксин натрий 100 мкг

25 шт. - блистеры (2) - пачки картонные.
25 шт. - блистеры (4) - пачки картонные.



Клинико-фармакологическая группа: Препарат гормонов щитовидной железы

Регистрационные №№:
  • таб. 50 мкг: 50 или 100 шт. - П №008963, 19.01.06
  • таб. 100 мкг: 50 или 100 шт. - П №008964, 19.01.06

Фармакологическое действие

Синтетический препарат гормона щитовидной железы - тироксина.

Стимулирует рост и развитие, повышает потребность тканей в кислороде, стимулирует метаболизм белков, жиров и углеводов, стимулирует деятельность сердечно-сосудистой системы и ЦНС.

Фармакокинетика

Всасывание

После приема внутрь левотироксин всасывается почти исключительно из верхнего отдела тонкой кишки. Абсорбируется до 80% от принятой дозы. Одновременный прием пищи снижает абсорбцию левотироксина. Cmax в сыворотке крови достигается примерно через 5-6 ч после приема внутрь.

Распределение

Связывается с белками сыворотки (тироксин-связывающим глобулином, тироксин-связывающим преальбумином и альбумином) более чем на 99%. В различных тканях происходит монодейодирование примерно 80% левотироксина с образованием трийодтиронина (T3) и неактивных продуктов.

Метаболизм

Тиреоидные гормоны метаболизируются главным образом в печени, почках, головном мозге и в мышцах. Небольшое количество препарата подвергается дезаминированию и декарбоксилированию, а также конъюгированию с серной и глюкуроновыми кислотами (в печени).

Выведение

Метаболиты выводятся с мочой и с желчью.

T1/2 составляет 6-7 дней.

Фармакокинетика в особых клинических случаях

При тиреотоксикозе T1/2 укорачивается до 3-4 дней, а при гипотиреозе удлиняется до 9-10 дней.

Показания

- гипотиреоз любого генеза: первичный и вторичный гипотиреоз, в т.ч. после операций по поводу зоба, как результат терапии радиоактивным йодом или тиреостатиками, как следствие различных тиреоидитов;

- профилактика рецидива узлового зоба после оперативного лечения (при нормальной функции щитовидной железы);

- диффузный эутиреоидный зоб;

- диффузный токсический зоб: после компенсации тиреотоксикоза тиреостатиками (в составе комбинированной терапии);

- рак щитовидной железы после оперативного лечения (с целью подавления рецидива опухоли и в качестве заместительной терапии).

Режим дозирования

Суточную дозу препарата устанавливают и контролируют индивидуально на основании лабораторных и клинических данных.

При гипотиреозе начальная суточная доза для взрослых составляет от 25 до 100 мкг, дозу увеличивают через каждые 2-4 недели на 25-50 мкг до достижения поддерживающей суточной дозы 125-250 мкг.

У детей начальная суточная доза составляет 12.5-50 мкг. При длительном курсе лечения дозу препарата определяют из ориентировочного расчета 100-150 мкг/м2 поверхности тела.

Для предупреждения рецидива зоба и при диффузном эутиреоидном зобе взрослым назначают от 75 до 200 мкг/сут.

В составе комбинированной терапии диффузного токсического зоба назначают от 50 до 100 мкг/сут.

При раке щитовидной железы (после оперативного лечения) суточная доза препарата составляет 150-300 мкг.

Средняя суточная поддерживающая доза препарата представлена в таблице.

Группа пациентов Зоб Гипотиреоз
Новорожденные 12.5 мкг 4 мкг/кг
Грудные дети в возрасте 3 мес 25-37.5 мкг 25 мкг
Грудные дети в возрасте 6 мес 25-37.5 мкг 37.5 мкг
Дети в возрасте 1 года 25-37.5 мкг 37.5 мкг
Дети в возрасте 5 лет 25-62.5 мкг 50 мкг
Дети в возрасте 7 лет 50-100 мкг 75-100 мкг
Дети в возрасте 12 лет 100-150 мкг 100 мкг
Взрослые 75-200 мкг 125-250 мкг

Суточную дозу принимают утром натощак, не менее чем за 30 мин до завтрака, не разжевывая и запивая небольшим количеством жидкости.

Грудные дети получают суточную дозу не менее чем за 30 мин до первого кормления. Для этого таблетки растворяют в небольшом количестве воды, а образовавшуюся смесь (готовить непосредственно перед приемом!) дают вместе с небольшим количеством жидкости.

Таблетки следует принимать регулярно. Если пропущен очередной прием препарата, не следует принимать пропущенную дозу, а продолжить прием в установленном режиме.

Побочное действие

При применении препарата по показаниям в рекомендуемых дозах побочные эффекты не наблюдаются.

Противопоказания

- гиперфункция щитовидной железы любого происхождения;

- острый инфаркт миокарда;

- нелеченая недостаточность коры надпочечников.

Беременность и лактация

При беременности и в период лактации (грудного вскармливания) прием препарата следует продолжить. При беременности потребность в тиреоидных гормонах повышается, поэтому необходимо проводить коррекцию дозы препарата.

Однако левотироксин не рекомендуют применять при беременности одновременно с тиреостатическими средствами, которые проникают через плаценту и могут вызвать у плода гипофункцию щитовидной железы.

Особые указания

С особой осторожностью и под регулярным наблюдением врача следует назначать препарат при ИБС, сердечной недостаточности, тахиаритмиях, а также пациентам пожилого возраста.

Передозировка

Данные о случаях передозировки препарата L-Тироксин Берлин-Хеми не предоставлены.

Лекарственное взаимодействие

Левотироксин может усиливать действие производных кумарина и ослаблять действие гипогликемических средств.

Колестирамин замедляет абсорбцию левотироксина, поэтому интервал между приемом колестирамина и левотироксина должен составлять 4-5 ч.

Быстрое в/в введение фенитоина может приводить к повышению концентрации в плазме свободного левотироксина, а также лиотиронина.

Салицилаты, дикумарол, фуросемид в высоких дозах (250 мг) усиливают действие левотироксина, т.к. способны вытеснять его из мест связывания с белками плазмы.

Условия и сроки хранения

Препарат следует хранить в недоступном для детей месте. Срок годности - 2 года.

Условия отпуска из аптек

Препарат отпускается по рецепту.

 



Реклама