Кошик резервуванняРезервування
Каталог ліків
  • Рибофлавін

    Рибофлавін
    • Riboflavin
      Міжнародна назва
    • Інші прості препарати вітамінів
      Фарм. група
    • A11HA04
      ATС-код
    • 6 пропозицій від 502,00 до 1 290,00 грн.
      Наявність в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

РИБОФЛАВІН-МОНОНУКЛЕОТИД

(RIBOFLAVINUM-MONONUCLEOTIDUM)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: Ribofolavinum;7,8-диметил-10-(1-D-рибітил)-ізоалоксазин-5-фосфат натрію або рибофлавін-5-моно фосфат натрію;

основні фізико-хімічні властивості: прозора або злегка опалесцююча рідина жовто-оранжевий кольору;

склад: 1 мл розчину містить 10 мг рибофлавіну-мононуклеотиду;

допоміжні речовини: хлорбутанолгідрат, динатрієва сільетилендіамінтетраоцетної кислоти, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Інші прості препарати вітамінів. АТС А 11Н А 04.

Фармакологічні властивості. Рибофлавін-мононуклеотид за біологічною дієюблизкий до ферментів і вітамінів. Як продукт фосфорилування рибофлавінуРибофлавін-мононуклеотид є готовою формою коферменту, який утворюється в організмі із рибофлавіну. Регулює окислювально-відновні процеси, оскільки в сполученні з білком входить до складу ензимів, які регулюють ці процеси. Бере участь в обміні амін окислот, вуглеводів, заліза, порфіринів, у кровотворній функції кісткового мозку, підтримує зорову функцію ока.

Фармакокінетика. Препарат при парентеральному введенні швидко поступаєв кров, зв’зується з білками. Метаболізується в печінці і виводиться з організму нирками в незміненому вигляді, фарбуючи сечу в світло-жовтий колір. При нормальному вмісті вітаміну в організмі за добу із сечею виводиться близько 90% введеної дози, решта ре абсорбується в канальцях нирок.

Показання для застосування. Препарат призначають для лікування гіпо- та авітамінозу В2, кератитів, кон’юнктивітів, помутніння рогівки, фото дерматозів, сверблячих дерматозів, нейродермітів, хронічних екзем, неврастеній. Застосовують також як загально зміцнювальний засіб при порушенняххарчуваання різного генезу.

Спосіб застосування та дози. Рибофлавін-мононуклеотид вводять під шкірута внутрішньом’язово. Дорослим вводять по 0,01 г (1 мл 1% розчину) 1 раз надобу протягом 10-15 днів. Дітям, залежно від віку, водять по 0,005-0,01 г (0,5-1 мл 1% розчину) спочатку 3-5 днів підряд, а далі 2-3 рази на тиждень. При захворюваннях очей, зокрема при чашоподібній катаракті, 1% розчин препарату можна вводити субкон’юнктивально.

Побічна дія. Препарат звичайно добре сприймається, але інколи можливі алергійні реакції. Ін’єкції трохи болісні.

Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до препарату.

Передозування. При тривалому застосуванніРибофлавіну-мононуклеотіду у великих дозах мождива закупорка канальців нефронув зв’язку з поганою розчинністю препарату.

Особливості застосування. У загальноприйнятих дозах препарат можна призначати жінкам уперіод вагітності та лактації.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не встановлена.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці, при кімнатній температурі. Термін придватності – 2 роки.

Активно участвует в процессах белкового, углеводного и жирового обмена. Участвует в зрительной функции глаз (наряду с ретинолом) и в синтезе гемоглобина. При пониженном содержании рибофлавина в пише у человека развивается гипорибофлавиноз (болезнь, развивающаяся вследствие недостаточного поступления в организм витамина В2), а затем арибофлавиноз (болезнь, связанная с отсутствием поступления в организм витамина В2).

Показания к применению:
Гипо- и арибофлавиноз. Гемералопия (ночное ухудшение зрения /куриная слепота/) - назначают с ретинолом. Конъюнктивиты (воспаление наружной оболочки глаза), ириты (воспаление радужной оболочки глаза), кератиты (воспаление роговицы). Длительно незаживающие раны и язвы. Лучевая болезнь. Экземы. Болезнь Боткина (инфекционное воспаление ткани печени, вызванное вирусом, проникающим в организм через рот) и другие заболевания печени. Нарушения функции желудочно-кишечного тракта. Железодефицитная анемия (снижение содержания гемоглобина в крови вследствие нарушения поступления, усвоения или выделения железа).

Способ применения:
Внутрь взрослым 0,005-0,01 г в день. При более выраженной недостаточности рибофлавина по 0,01 г 3 раза в день в течение 1-1'/2 мес; детям от 0,002-0,005 г до 0,01 г в день в зависимости от возраста; 0,01% раствор препарата используют в виде глазных капель.
Суточная потребность в витамине 82 составляет для взрослого человека около 2,5 мг, при тяжелом физическом труде - около 3 мг; для детей от 6 мес. до 1 года - 0,6 мг; от 1 года до 1,5 лет - 1,1 мг; от 1,5 до 2 лет - 1,2 мг; от 3 до 4 лет - 1,4 мг; от 5 до 6 лет - 1,6 мг; от 7 до 10 лет - 1,9 мг; от 11 до 13 лет - 2,3 мг; для юношей 14-17 лет - 2,5 мг; для девушек 14-17 лет - 2,2 мг.

Форма выпуска:
Порошок; драже по 0,002 г в упаковке по 50 штук; таблетки по 0,01 г с риской в упаковке по 50 штук.

Условия хранения:
В защищенном от света месте.

Синонимы:
Витамин В2, Лактофлавин, Бефлавин, Бефлавит, Бетавитам, Флаваксин, Флавитол, Лактобен, Овофлавин, Рибовин, Витафлавин, Витаплекс В2.

Состав:
6,7-Диметил-9-(D-1-рибитил)-изоаллоксазин.
Желто-оранжевый кристаллический порошок горького вкуса, со слабым специфическим запахом. На свету неустойчив. Мало растворим в воде и спирте. Водные растворы имеют желтую окраску и интенсивную желтовато-зеленую флюоресценцию; рН растворов 5,0 - 7,0. Стерилизуют при +100 'С в течение 30 мин.

Дополнительно:
Рибофлавин (витамин В2) входит в состав препаратов гепастерил-А, гепастерил-Б, дрожжи пивные, пернексин эликсир, эссенциале и др.

Внимание!
Перед применением препарата Рибофлавин вы должны проконсультироваться с врачом. Данная инструкция приведена в свободном переводе и предназначена исключительно для ознакомления. Для получения более полной информации просим обращаться к аннотации производителя.

 



Реклама