Кошик резервуванняРезервування
Каталог ліків
  • Сімбалта

    Сімбалта
    • Duloxetine
      Міжнародна назва
    • Антидепресанти
      Фарм. група
    • N06AX21
      ATС-код
    • за рецептом
      Умова продажу
    • 31 пропозиція від 400,00 до 2 545,00 грн.
      Наявність в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

Сімбалта®

(Cymbalta®)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: duloxetine; (S)-(+)-N-метіл-γ-(1-нафталенілокси)-2-тіофенпропан амін гідро хлорид;

основні фізико-хімічні властивості: капсули непрозорі синьо-білі 30 мг та зелено-сині 60 мг з нанесеним дозуванням та ідентифікаційним кодом;

склад: 1 таблетка містить 30 мг або 60 мг дулоксетину гідро хлориду;

допоміжні речовини:   сахароза, гіпромелоза, цукрові гранули, тальк, амонію гідроксид, гіпромелози ацетатсукцинат, триетилцитрат, титану діоксид (Е 171), желатин, натрію лаурилсульфат, індигокармін (Е 132), харчовий зелений барвник (тільки для капсул 30 мг), оксид заліза жовтий (тільки для капсул 60 мг) та харчовий білий барвник (тільки для капсул 60 мг).

Форма випуску.   Капсули тверді, кишково розчинні.

Фармакотерапевтична група. Антидепресанти. Код АТС N06 АХ 21.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Дулоксетин - це інгібітор зворот нього захоплення серотоніну і норепінефрину. Він незначною мірою інгібує захват допаміну, не має значної спорідненості з гістаміновими і допаміновими, холінергічними і адренергічними рецепторами. Механізм дії дулоксетину   при лікуванні депресії обумовлений інгібуванням зворотного захоплення серотоніну і норепінефрину і, як наслідок, посиленням серотонінергічної і норадренергічної нейротрансмісії в ЦНС. Дулоксетин також чинить болезаспокійливу дію, що імовірно є результатом уповільнення передачі больових імпульсів у центральній нервовій системі.

Фармакокінетика. При пероральному прийомі дулоксетин добре всмоктується. Максимальна концентрація досягається через  6 год після прийому препарату. Прийом їжі затримує час абсорбції, час досягнення максимальної концентрації збільшується з 6 до 10 год, при цьому всмоктування   зменшується (приблизно на 11%).                                                                                      

Розподіл. Дулоксетин ефективно зв'язується з білками сироватки (> 90%).

Метаболізм. Дулоксетин   метаболізується за участю ізоферментів CYP2D6 і CYP1A2. Метаболіти, що утворюються, фармакологічно не активні.                                                                                Виділення. Період напіввиділення дулоксетину становить 12 год. Середній кліренс дулоксетину   в плазмі 101 л/год.                                                                                      

Ниркова недостатність. Для пацієнтів із термінальною стадією ниркової недостатності, що постійно перебувають на діалізі, спостерігалося подвійне збільшення концентрації дулоксетину і величин експозиції (AUC) порівнянно зі здоровими суб'єктами. Отже, для пацієнтів із хронічною нирковою недостатністю повинна використовуватися нижча початкова доза.

Показання для застосування.

Лікування депресії (для підтримуючої терапії протягом 6 місяців у пацієнтів, у яких спостерігалася   відповідь на терапію).

Лікування діабетичної нейропатії (ДНП).

Спосіб застосування та дози.

Призначення при депресії та ДНП. Дулоксетин призначається в дозі 60 мг один раз на день щодня, незалежно від прийому їжі.

Деяким пацієнтам може рекомендуватися дозування вище, тобто більше 60 мг, один раз на день щодня, до максимальної дози 120 мг на день, розділеної на 2 прийоми. Можливість призначення доз, більших за 120 мг, систематично не оцінювалася.

Призначення пацієнтам з нирковою недостатністю. Початкове дозування для пацієнтів у термінальній стадії ниркової недостатності (кліренс креатині ну < 30 мл/хв) становить 30 мг один раз на день щодня.

Пацієнти з печінковою   недостатністю. Початкове дозування має бути нижчим для пацієнтів, хворих на цироз.

Вік. Будь-яких змін дози препарату при призначенні пацієнтам літнього віку не потрібно. У пацієнтів молодше 18 років можливість застосування дулоксетину не вивчалася.

Побічна дія.

Згідно з даними клінічних випробувань, спостерігалися такі побічні явища        (≥ 10 %), як запор, нудота, сухість у роті, втома, запаморочення, безсоння   і головний біль. Рідше (≥ 1% та < 10%) спостерігалися прискорене серцебиття, понос, диспепсія, блювання, зменшення апетиту, зменшення ваги, сонливість, тремор, загальмованість, пітливість, відчуття жару, позіхання, затьмарений зір, тривожність та розлади сну. З боку репродуктивної системи (≥ 1% та < 10%) спостерігалися розлади еякуляції та порушення ерекції, зниження лібідо та аноргазмія. Рідко (≥ 0,1% та < 1%) спостерігалися тахікардія, гастроентерит, стоматит, відрижка, дегідратація, підвищення тиску, підвищення печінкових показників, збільшення ваги, спрага, нездужання, напруження м’язів, порушення смаку та зору, ажитація, бруксизм, дезорієнтація, похолодання кінцівок, нічна пітливість, фото чутливість, почервоніння обличчя, ніктурія та затримка сечі.

Запаморочення, нудота, і головний біль (> 5 %) були також повідомлені як звичайні несприятливі симптоми при припиненні прийому дулоксетину.

СПОНТАННІ ДАНІ: побічні реакції для всіх показань.

Ендокринні розлади:

дуже рідко (< 0,01%): порушення секреції антидиуретичного гормону (SIADH).

Захворювання очей:

дуже рідко (< 0,01%): глаукома.

Гепатобіліарні розлади:

дуже рідко (< 0,01%): гепатити, жовтяниця.

Розлади імунної системи:

дуже рідко (< 0,01%): анафілактичні реакції.

Лабораторні показники:

дуже рідко (< 0,01%): підвищення аланін амінотрансфер ази, лужної фосфатази, аспартат амінотрансфер ази, білірубіну.

Розлади обміну речовин та травлення:

дуже рідко (< 0,01%): гіпонатріємія.

Розлади з боку нервової системи:

дуже рідко (< 0,01%): екстра пірамідні розлади, серотонін овий синдром.

Психічні розлади:

рідко ( ≥ 0,01 %-< 0,1%): галюцинації.

Розлади сечової системи:

рідко ( ≥ 0,01 %-< 0,1%): затримка сечі.

Розлади з боку шкіри та підшкірної клітковини:

рідко ( ≥ 0,01 %-< 0,1%): висип.;

дуже рідко (< 0,01%): ангіо невротичний набряк, синдром Стівенса-Джонсона, кропив’янка.

Судинні розлади:

дуже рідко (< 0,01%): ортостатична гіпотензія та синкопе (особливо на початку лікування).

Протипоказання.

Протипоказанням для застосування препарату є підвищена чутливість до дулоксетину.

Дулоксетин не повинен призначатися разом з інгібіторами моноамін оксидази (МАО), або в межах принаймні 14 днів після припинення лікування інгібіторами МАО. Базуючись на періоді напіврозпаду дулоксетину, інгібітори МАО не повинні призначатися принаймні протягом 5 днів після припинення лікування дулоксетином.

Передозування.

Клінічні досліди. Клінічні дані стосовно передозування дулоксетину обмежені. Є повідомлення про випадки прийому великих доз - до 1400 мг одного препарату або в комбінації з іншими ліками, що не мали фатальних наслідків. Ознаки та симптоми передозування (переважно при комбінації з іншими ліками) включали серотонін овий синдром, сонливість, блювання та напади.

Лікування при передозуванні. Специфічні антидоти не відомі, при появі серотонін ового синдрому необхідне специфічне лікування (ципрогептадин та/або контроль температури). Дихальні шляхи повинні бути звільнені. Рекомендується проводити моніторинг серцевої діяльності та контроль основних показників життєдіяльності разом із відповідними симптоматичними і підтримуючими заходами. Промивання шлунка може бути доречним, якщо воно проводиться   віддразу після прийому препарату або з симптоматичною метою. Активоване вугілля зменшує абсорбцію препарату. Дулоксетин має великий обсяг розподілу в організмі, у зв’язку з чим форсований діурез, гемоперфузія і обмінна перфузія навряд чи   будуть корисні.

Особливості застосування.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ.

Пацієнти з високим ризиком суїциду під час лікування повинні перебувати під суворим наглядом, оскільки до настання значної ремісії не виключена можливість спроби суїциду.

Можливість застосування дулоксетину гідро хлориду не вивчалася у пацієнтів молодше 18 років і він не призначений для використання в цій віковій групі.

Активація манії/гіпоманії. Як і у випадку застосування інших ліків, що діють на центральну нервову систему, для   пацієнтів із маніакальним синдромом в анамнезі дулоксетин необхідно використовувати з дотриманням запобіжних   заходів.

Напади. Як і у випадку застосування інших ліків, що діють на центральну нервову систему, для   пацієнтів із   нападами в анамнезі дулоксетин необхідно призначати з дотриманням запобіжних   заходів.                                            Мідріаз. Були повідомлення про прояв мідріазу у зв'язку з прийомом дулоксетину, тому призначення дулоксетину пацієнтам із підвищеним внутрішньо очним тиском або при небезпеці гострої вузько кутової глаукоми повинно проводитися з обережністю.                                                                  Ниркова або печінкова   недостатність. Збільшення концентрації дулоксетину   в плазмі спостерігається у пацієнтів із тяжкою нирковою недостатністю (кліренс креатині ну < 30 мл/хв) або тяжкою печінковою недостатністю. Нижча початкова доза для таких пацієнтів рекомендується, якщо це клінічно доречно.    

Підвищений тиск. У деяких пацієнтів прийом дулоксетину призводить до підвищення тиску. У пацієнтів з відомою артеріальною гіпертензією та/або іншими захворюваннями серця рекомендується моніторинг артеріального тиску за необхідністю.

Підвищення рівнів ензимів печінки. У клінічних дослідженнях спостерігалося підвищення рівнів ензимів печінки. У деяких хворих, які отримували дулоксетин, звичайно це підвищення було транзиторним та зникало після припинення лікування дулоксетином. Значне підвищення ензимів печінки (більше 10 разів за норму) чи ураження печінки з холестазом або значне підвищення ензимів разом з ураженням печінки виникало рідко, у деяких випадках було пов’язане з надмірним вживанням алкоголю.                  

Застосування під час вагітності і в період годування груддю.   Адекватні і контрольовані дослідження дії препарату на вагітних жінок не проводилися, отже застосування препарату під час вагітності не рекомендується.

Дулоксетин виділяється в грудне молоко. Приблизна добова доза для дитини в мг/кг становить 0,14% від дози жінки. Безпека застосування дулоксетину для дитини невідома, тому годування груддю під час прийому дулоксетину   не рекомендується.                                                                                                      Вплив на здатність керувати автомобілем та роботу з механізмами. Під час лікування пацієнти повинні утримуватися від потенційно небезпечних видів діяльності, які вимагають підвищеної уваги та швидкості психомоторних реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Метаболізм ліків за допомогою CYP1A2. У клінічному вивченні, при спільному призначенні теофіліну, субстрату CYP1A2 із дулоксетином (60 мг двічі на день щодня)   їх фармакокінетика не впливала значно одна на одну. Ці результати свідчать про те, що дулоксетин навряд чи матиме клінічно значущу дію на метаболізм   субстратів CYP1A2.                                                                   Інгібітори CYP1A2. Оскільки CYP1A2 бере участь в обміні речовин дулоксетину, спільне використання дулоксетину   із сильнодіючими інгібіторами CYP1A2,   мабуть, призведе до підвищення концентрації дулоксетину. Флувоксамін (100 мг один раз на день), що є сильнодіючим інгібітором CYP1A2, зменшує кліренс дулоксетину   в плазмі приблизно до 77%. У зв'язку з цим, при призначенні   дулоксетину   з інгібіторами CYP1A2 (деякі хінолонові антибіотики), необхідно дотримуватися певних запобіжних заходів, наприклад, використовувати нижчу дозу дулоксетину.                                                                                               Метаболізм ліків за допомогою CYP2D6. Дулоксетин - помірний інгібітор CYP2D6. При призначенні дулоксетину   в дозі 60 мг двічі на день з разовою дозою дезипраміну, який є субстратом CYP2D6, AUC дезипраміну збільшується в 3 рази. Спільне призначення дулоксетину  (40 мг двічі на день) збільшує стаціонарний AUC толтеродину (2 мг двічі на день) на 71%, але не впливає на фармакокінетику 5-гідроксил метаболіту. У зв'язку з цим, при призначенні   дулоксетину   з інгібіторами CYP2D6, що мають вузький терапевтичний індекс, необхідно дотримуватися певних запобіжних заходів.     Інгібітори CYP2D6. Оскільки CYP2D6 включається в обмін дулоксетину, то спільне використання дулоксетину   із сильнодіючими інгібіторами CYP2D6,   мабуть, призведе до підвищення концентрації дулоксетину. Пароксетин (20 мг один раз на день) зменшує кліренс дулоксетину   в плазмі приблизно на 37%. У зв'язку з цим, при призначенні   дулоксетину   з інгібіторами CYP2D6 необхідно дотримуватися певних запобіжних заходів.  

Ліки, що діють на центральну нервову систему. При призначенні   дулоксетину   у комбінації з іншими ліками і речовинами, що діють на центральну нервову систему, особливо з подібним механізмом дії, включаючи алкоголь, необхідно дотримуватися певних запобіжних заходів.                                                          Ліки, що сильно зв'язуються з білком плазми. Дулоксетин зв'язується з білками плазми (> 90%). Тому призначення дулоксетину   пацієнту, що приймає інший лікарський засіб, який сильно зв'язується з білками плазми, може призводити до збільшення вільних концентрацій будь-якого з цих лікарських засобів.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі нижче  30° С в оригінальній упаковці в недоступному для дітей місці.                                     Термін придатності - 3 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. Блістерні упаковки у картонних пачках, по 14 чи 28 капсул

по 30 мг або 60 мг.

Назва виробників.    Елан Фарма Інтернешнл Лімітед;

            Ліллі С. А.

Адреса виробників.  Ірландія; Іспанія.



СИМБАЛТА®
(CYMBALTA®)
duloxetine
Представительство:
ЭЛИ ЛИЛЛИ ВОСТОК С.А.
7 шт. - блистеры (2) - пачки картонные.
7 шт. - блистеры (4) - пачки картонные.
14 шт. - блистеры (1) - пачки картонные.
14 шт. - блистеры (2) - пачки картонные.
14 шт. - блистеры (6) - пачки картонные.

Капсулы твердые желатиновые, размер №1, непрозрачные, синие/зеленые, с нанесенной белыми чернилами надписью "60 mg" и идентификационным кодом "9542"; содержимое капсул - пеллеты от белого до серовато-белого цвета.

  1 капс.
дулоксетина гидрохлорид 60 мг

Вспомогательные вещества: сахароза, гипромеллоза, сахар гранулированный (не более 92% сахарозы, крахмал), тальк, гипромеллозы ацетата сукцинат, триэтилцитрат, краситель белый (титана диоксид, гипромеллоза).

Состав оболочки: индигокармин, титана диоксид, натрия лаурилсульфат, желатин, краситель железа оксид желтый.

7 шт. - блистеры (1) - пачки картонные.
7 шт. - блистеры (2) - пачки картонные.
7 шт. - блистеры (4) - пачки картонные.
14 шт. - блистеры (1) - пачки картонные.
14 шт. - блистеры (2) - пачки картонные.
14 шт. - блистеры (6) - пачки картонные.



Клинико-фармакологическая группа: Антидепрессант

Регистрационные №№:
  • капс. 30 мг: 7, 14, 28 или 84 шт. - П №016058/01, 17.12.04
  • капс. 60 мг: 7, 14, 28 или 84 шт. - П №016058/01, 17.12.04

Фармакологическое действие

Антидепрессант, ингибитор обратного захвата серотонина и норэпинефрина (норадреналина). Слабо подавляет захват допамина, не обладает значимым сродством к гистаминовым, допаминовым, холинергическим и адренергическим рецепторам. Механизм действия дулоксетина заключается в подавлении обратного захвата серотонина и норэпинефрина (норадреналина). Дулоксетин обладает центральным механизмом подавления болевого синдрома, что в первую очередь проявляется повышением порога болевой чувствительности при болевом синдроме невропатической этиологии.

Фармакокинетика

Всасывание

После приема внутрь дулоксетин хорошо абсорбируется из ЖКТ, всасывание начинается через 2 ч после приема, Cmax достигается через 6 ч после приема. Прием одновременно с пищей увеличивает время достижения Cmax до 10 ч, что уменьшает степень всасывания (приблизительно на 10%), но не влияет на величину Cmax.

Распределение

Связывание с белками плазмы высокое (более 90%), в основном с альбумином и α1-глобулином. Нарушения со стороны печени или почек не оказывают влияния на степень связывания с белками.

Метаболизм

Дулоксетин активно биотрансформируется с участием изоферментов CYP2D6 и CYP1A2, которые катализируют образование двух основных метаболитов (глюкуроновый конъюгат 4-гидроксидулоксетина, сульфат конъюгат 5-гидрокси,6-метоксидулоксетина). Циркулирующие метаболиты не обладают фармакологической активностью.

Выведение

T1/2 составляет 12 ч. Средний клиренс дулоксетина составляет 101 л/ч. Выводится с мочой в виде метаболитов.

Фармакокинетика в особых клинических случаях

При проведении исследований установлены некоторые различия между фармакокинетическими процессами у мужчин и женщин (средний клиренс дулоксетина ниже у женщин), но необходимости в коррекции дозы в зависимости от пола нет.

При проведении исследований установлены некоторые различия между фармакокинетическими процессами между пациентами среднего и пожилого возраста (AUC выше и T1/2 больше у пожилых), но необходимости в коррекции дозы в зависимости только от возраста пациентов нет.

У пациентов с терминальной стадией хронической почечной недостаточности, находящихся на гемодиализе, значения Cmax и AUC дулоксетина увеличивались в 2 раза. В связи с этим следует рассмотреть целесообразность уменьшения дозы препарата у пациентов с клинически выраженными нарушениями функции почек.

У пациентов с клиническими признаками печеночной недостаточности может наблюдаться замедление метаболизма и выведения дулоксетина. После однократного приема дулоксетина в дозе 20 мг у 6 пациентов с циррозом печени и умеренным нарушением функции печени (класс В по шкале Чайлд-Пью) продолжительность T1/2 дулоксетина была примерно на 15% выше, чем у здоровых людей соответствующего пола и возраста с пятикратным увеличением средней величины AUC. Несмотря на то, что Cmax у пациентов с циррозом была такой же, как и у здоровых людей, T1/2 приблизительно в 3 раза больше.

Показания

- депрессия;

- болевая форма диабетической невропатии.

Режим дозирования

Рекомендуемая начальная доза препарата составляет 60 мг 1 раз/сут.

При необходимости можно увеличить суточную дозу с 60 мг до максимальной дозы 120 мг/сут (разделенные на 2 приема). Систематическая оценка безопасности применения препарата в дозе выше 120 мг не проводилась.

У пациентов с выраженными нарушениями функции почек (КК<30 мл/мин) начальная доза должна составлять 30 мг 1 раз/сут.

У пациентов с нарушениями функции печени следует снизить начальную дозу препарата или сократить кратность приема.

Клинического опыта применения препарата у пациентов в возрасте до 18 лет нет.

Капсулы следует проглатывать целиком, не разжевывая и не раздавливая. Нельзя добавлять препарат в пищу или смешивать его с жидкостями, т.к. это может повредить кишечнорастворимую оболочку пеллет. Препарат можно принимать независимо от приема пищи.

Побочное действие

Побочные эффекты представлены по системам органов с указанием частоты встречаемости в соответствии со следующими критериями: часто - ≥10%; иногда - от ≥1% до <10%; очень редко - ≤1%.

Со стороны ЦНС: часто - головокружение (кроме вертиго), нарушения сна (сонливость или бессонница), головная боль (головная боль отмечалась реже, чем на фоне приема плацебо); иногда - тремор, слабость, нечеткость зрения, летаргия, тревога, зевота; очень редко - глаукома, мидриаз, нарушения зрения, возбуждение, дезориентация..

Со стороны пищеварительной системы: часто - сухость во рту, тошнота, запор; иногда - диарея, рвота, снижение аппетита, изменение вкуса, нарушения показателей функции печени; очень редко - гепатит, желтуха, повышение активности ЩФ, АЛТ, АСТ и уровня билирубина; отрыжка, гастроэнтерит, стоматит.

Со стороны костно-мышечной системы: иногда - мышечная напряженность и/или подергивания; очень редко - бруксизм.

Со стороны сердечно-сосудистой системы: иногда - сердцебиение; очень редко - ортостатическая гипотензия, синкопе (особенно в начале терапии), тахикардия, повышение АД, похолодание конечностей.

Со стороны половой системы: иногда - аноргазмия, снижение либидо, задержка и нарушение эякуляции, эректильная дисфункция.

Со стороны мочевыделительной системы: иногда - затрудненное мочеиспусканние; очень редко - никтурия.

Прочие: иногда - снижение массы тела, повышенное потоотделение, приливы, ночная потливость; очень редко - анафилактические реакции, жажда, гипонатриемия, озноб, ангионевротический отек, сыпь, синдром Стивенса-Джонсона, крапивница, плохое самочувствие, чувство жара и/или холода, повышение массы тела, дегидратация, фотосенсибилизация. При отмене препарата часто отмечались головокружение, тошнота, головная боль. У пациентов с болевой формой диабетической невропатии может наблюдаться незначительное увеличение глюкозы в крови натощак.

Противопоказания

- одновременное применение с ингибиторами МАО;

- некомпенсированная закрытоугольная глаукома;

- повышенная чувствительность к препарату

С осторожностью применяют при обострении маниакального/гипоманиакального состояния, эпилептических припадках, мидриазе, нарушении функции печени или почек, у пациентов со склонностью к суицидальным попыткам.

Беременность и лактация

Применение препарата при беременности возможно только в случаях, когда предполагаемая польза для матери превышает потенциальный риск для плода, т.к. клинического опыта применения дулоксетина при беременности недостаточно.

При необходимости применения препарата в период лактации следует решить вопрос о прекращении грудного вскармливания (из-за отсутствия опыта применения).

Пациентки должны быть предупреждены, что в случае наступления или планирования беременности в период применения дулоксетина им необходимо сообщить об этом своему лечащему врачу.

Особые указания

При назначении ингибиторов обратного захвата серотонина в комбинации с ингибиторами МАО отмечались случаи серьезных реакций, иногда с летальным исходом (гипертермия, ригидность, миоклонус, различные нарушения с возможными резкими колебаниями показателей жизненно важных функций организма и изменения психического статуса, включая выраженное возбуждение с переходом в делирий и кому). Такие реакции возможны также в случаях, когда ингибитор обратного захвата серотонина был отменен незадолго до назначения ингибиторов МАО (возможно развитие симптомов, в т.ч. характерных для злокачественного нейролептического синдрома).

Эффекты комбинированного применения дулоксетина и ингибиторов МАО не оценивались ни у людей, ни у животных. Применение Симбалты одновременно с ингибиторами МАО или в период до 14 дней после их отмены не рекомендуется, т.к. дулоксетин является ингибитором обратного захвата серотонина, и норэпинефрина (норадреналина). Ингибиторы МАО не следует назначать в течение как минимум 5 дней после отмены дулоксетина.

Как и другие препараты, оказывающие аналогичное воздействие на ЦНС, дулоксетин следует с осторожностью применять у пациентов с маниакальными эпизодами в анамнезе, а также с эпилептическими припадками в анамнезе.

Депрессивные состояния сопровождаются высоким риском развития суицидального поведения. Вследствие этого пациенты с диагнозом депрессии, принимающие дулоксетин, должны информировать врача о любых беспокоящих мыслях и чувствах.

На фоне применения препарата возможно развитие мидриаза, следует проявлять осторожность при назначении дулоксетина пациентам с повышенным внутриглазным давлением или у лиц с риском развития острой закрытоугольной глаукомы.

У пациентов с выраженными нарушениями функции почек (КК< 30 мл/мин) или тяжелой печеночной недостаточностью наблюдается повышение концентрации дулоксетина в плазме. Если у таких пациентов прием дулоксетина клинически обоснован, следует применять препарат в более низких начальных дозах.

У пациентов с артериальной гипертензией и/или иными заболеваниями сердечно-сосудистой системы рекомендовано проводить контроль АД.

На фоне применения препарата пациенты должны соблюдать осторожность при употреблении алкоголя.

Влияние на способность к вождению автотранспорта и управлению механизмами

Пациенты, принимающие дулоксетин, должны соблюдать осторожность при занятии потенциально опасными видами деятельности (из-за возможного возникновения сонливости).

Передозировка

Известно о случаях передозировки при одномоментном приеме внутрь до 2000 мг дулоксетина как одного, так и в сочетании с другими препаратами.

Симптомы (преимущественно в случаях сочетанной передозировки): серотониновый синдром, сонливость, рвота, клонические судороги. Крайне редко и также преимущественно в случаях сочетанной передозировки сообщалось о летальных последствиях.

Лечение: рекомендуют контроль состояния сердечно-сосудистой системы и других основных показателей жизнедеятельности; при необходимости проводят симптоматическую терапию. В случае развития серотонинового синдрома возможно лечение ципрогептадином и применение методов нормализации температуры тела. Специфического антидота нет.

Лекарственное взаимодействие

Одновременное применение дулоксетина (в дозе 60 мг 2 раза/сут) не оказывало значительного влияния на фармакокинетику теофиллина, метаболизирующегося CYP1A2. Дулоксетин вряд ли оказывает клинически значимое влияние на метаболизм других лекарственных средств - субстратов CYP1A2.

Одновременный прием дулоксетина с потенциальными ингибиторами CYP1A2 (например, фторхинолоны) может привести к повышению концентрации дулоксетина, т.к. CYP1A2 участвует в метаболизме дулоксетина (назначение такой комбинации требует осторожности и снижения доз дулоксетина).

Мощный ингибитор CYP1A2 флувоксамин (при приеме в дозе 100 мг 1 раз/сут) снижал средний плазменный клиренс дулоксетина примерно на 77%.

При назначении дулоксетина с лекарственными средствами, метаболизирующимися CYP2D6 и имеющими узкий терапевтический индекс, следует проявлять осторожность (т.к. дулоксетин является умеренным ингибитором CYP2D6). При одновременном применении с дулоксетином в дозе 60 мг 2 раза/сут AUC дезипрамина (субстрата CYP2D6) повышается в 3 раза. Одновременное применение с дулоксетином (в дозе 40 мг 2 раза/сут) повышало стабильную часть AUC толтеродина (применявшегося в дозе 2 мг 2 раза/сут) на 71%, но не оказывало влияния на фармакокинетику 5-гидроксил метаболита. Одновременное применение дулоксетина с потенциальными ингибиторами CYP2D6 может привести к повышению концентраций дулоксетина. Пароксетин (при применении в дозе 20 мг 1 раз/сут) снижал средний клиренс дулоксетина примерно на 37%. При применении дулоксетина с ингибиторами CYP2D6 (например, с селективными ингибиторами обратного захвата серотонина) следует соблюдать осторожность.

При одновременном применении дулоксетина и других лекарственных средств, влияющих на ЦНС и обладающих сходным механизмом действия (включая этанол и этанолсодержащие препараты), возможно взаимное усиление эффектов (такая комбинация требует осторожности).

Дулоксетин в значительной степени связывается с белками плазмы, поэтому одновременное применение с другими лекарственными средствами, в высокой степени связывающимися с белками плазмы, может привести к повышению концентрации свободных фракций обоих препаратов.

Условия и сроки хранения

Список Б. Препарат следует хранить в недоступном для детей месте при температуре от 15° до 30°C. Срок годности - 2 года. Не использовать позже даты, указанной на упаковке.

Условия отпуска из аптек

Препарат отпускается по рецепту.


 

 



Реклама