Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Вазапростан

    Вазапростан
    • Alprostadil
      Международное название
    • Другие кардиологические препараты
      Фарм. группа
    • C01EA01
      ATС-код
    • по рецепту
      Условие продажи
    • 15 предложений от 8 506,94 до 10 532,41 грн.
      Наличие в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу


ВАЗАПРОСТАН®

(VASAPROSTAN®)


Склад:

діюча речовина: аlprostadil;

1 ампула  містить 60 мкг алпростадилу;

допоміжні речовини: альфадекс, лактоза безводна.


Лікарська форма. Порошок для розчину для інфузій.

Основні фізико-хімічні властивості:

вміст ампули: білий ліофілізат, зосереджений на дні ампули;

ампула: безбарвна ампула, 5 мл «OPC» (one-point-cut) ампула зі скла типу І з блакитною точкою над лінією розпилу на горловині та одним блакитним кодовим кільцем.


Фармакотерапевтична група. Простагландини. Код АТХ С01Е А01.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Алпростадил, активна речовина препарату Вазапростан®, є вазодилататором. Він посилює кровотік шляхом дилатації артеріол та передкапілярних сфінктерів. Вазапростан® поліпшує мікроциркуляцію та реологічні властивості крові. Після внутрішньовенного застосування у здорових добровольців або у пацієнтів спостерігається підвищення еластичності еритроцитів і пригнічення їхньої агрегації ex vivo. Вазапростан® ефективно пригнічує активацію тромбоцитів in vitro. Цей ефект поширюється також на параметри зміни форми тромбоцитів, агрегації, секреції речовин, що містяться у гранулах, та вивільнення тромбоксану – речовини, що сприяє агрегації. Вазапростан® призводить до зменшення утворення тромбів in vivo у дослідженнях на тваринах.

Застосування препарату у людей стимулює фібриноліз та підвищення певних показників ендогенного фібринолізу (плазміногену, плазміну, активності активатора тканинного плазміногену).

У низьких наномолярних концентраціях in vitro Вазапростан® інгібує стимульовану проліферацію судинних гладком'язових клітин. У терапевтичних дозах алпростадил зменшує експериментально спричинену мітотичну активність судинних гладком'язових клітин кролів, і у людини у периферичних судинах збільшує кількість активованих судинних гладком'язових клітин.

Крім того, залежно від дози Вазапростан® пригнічує синтез холестерину в ізольованих моноцитах людини. Дані свідчать, що препарат зменшує захоплення холестерину атеросклеротичною судинною стінкою кроля та збільшує активність рецептора ліпопротеїну низької щільності у печінці щурів, свиней і людей.

Вазапростан® довів поліпшення клітинного метаболізму внаслідок збільшення постачання та застосування кисню і глюкози в ішемічних тканинах.

In vivo та in vitro алпростадил інгібує активацію нейтрофілів, що призводить до зниження вивільнення токсичних метаболітів. Таким чином, препарат протидіє одному з механізмів, що спричиняє пошкодження тканин у запальному процесі і, можливо, при ішемії.

Фармакокінетика.

Комплекс, що складається з алпростадилу (ПГЕ1) та альфадексу (альфа-цеклодекстрину), при приготуванні розчину для інфузій дисоціює на окремі компоненти. Отже, фармакокінетика двох речовин не залежить від присутності комплексу в ліофілізаті.

Після внутрішньовенного застосування плацебо впродовж 2 годин та після завершення введення середня  концентрація  ендогенного ПГЕ1  у  плазмі  крові  здорових  добровольців  становила  1-2 пкг/мл.   Після   внутрішньовенного   застосування   алпростадилу   в    дозі 60 мкг/2 години  максимальна   концентрація   у  плазмі  крові  здорових  добровольців  на 6 пкг/мл перевищувала максимальну концентрацію у фазі плацебо (2,4 пкг/мл). Період напіввиведення під час альфа-фази становить приблизно 0,2 хв (розрахункове значення), а під час бета-фази – приблизно 8 хв. Таким чином, рівноважна концентрація досягається невдовзі після початку інфузії. Після завершення інфузії концентрація ПГЕ1 у плазмі крові повертається до базових значень протягом кількох хвилин. Збільшення концентрації у плазмі крові було пропорційне до введеної  дози (були  оцінені   такі  дози – 30 мкг/2 год, 60 мкг/2 год, 120 мкг/2 год). Приблизно 90 %  плазмових ПГЕ1 зв'язані з білками плазми крові.

Метаболізм

Алпростадил метаболізується головним чином у легенях – близько 80-90 % під час першого проходження через легені. Упродовж цього процесу формуються первинні метаболіти – 15-кето-ПГЕ1, ПГЕ0 (13,14-дигідроПГЕ1) та 15-кето-ПГЕ0, які, у свою чергу, зазнають подальшого розпаду, зокрема шляхом бета-окиснення та омега-окиснення. Тільки ПГЕ0 і 15-кето-ПГЕ0  визначаються у плазмі крові людини. Потенційна дія ПГЕ0 є близькою  до   ПГЕ1   відносно   більшості   параметрів,  що  оцінювалися,  на  відміну  від

15-кето-метаболітів, що характеризуються більш низькою фармакологічною активністю, ніж у початкового з'єднання. Середня  концентрація ПГЕ0  у плазмі крові, що вимірювали у здорових добровольців впродовж і після 2-годинної внутрішньовенної інфузії плацебо, становила приблизно  1  пкг/мл. Упродовж  внутрішньовенного  застосування   алпростадилу  в   дозі 60 мкг/2 години,  спостерігалося    збільшення   концентрації   ПГЕ0    у   плазмі   крові   до 13 пкг/мл. Метаболіти виводяться із сечею (88 %) і калом (12 %). Повне виведення здійснюється за 72 години.

Виведення

Алпростадил на 93 % зв’язується з макромолекулярними компонентами плазми крові. В експериментах на тваринах було встановлено, що період напіввиведення альфадексу становить   приблизно  7 хвилин; він  виводиться   із  сечею  у  незміненому  вигляді. 92 % препарату виводиться протягом 24 годин після введення. Крім того, немає ніяких доказів накопичення алпростадилу або його метаболітів у тканинах.


Клінічні характеристики.

Показання.

Лікування хронічних облітеруючих захворювань артерій III та IV стадії у дорослих пацієнтів (за класифікацією Фонтейна), які не підлягають реваскуляризації або у яких реваскуляризація не мала успіху.


Внутрішньовенне введення не рекомендоване для лікування хронічних облітеруючих захворювань периферичних артерій IV стадії.



   Протипоказання.

- Гіперчутливість до алпростадилу або до інших компонентів препарату;

- серцева недостатність III та IV класу за класифікацією Нью-Йоркської кардіологічної асоціації (NYHA);

-  неадекватне лікування серцевої недостатності;

- аритмії різної етіології, включаючи аритмію, що спричиняє гемодинамічні порушення;

- неадекватне лікування серцевої аритмії;

- недостатність та/або стеноз аортального та/або мітрального клапанів;

- неадекватно контрольовані коронарні захворювання серця;

- ішемічна хвороба серця;

- нещодавно перенесений інфаркт міокарда (впродовж останніх 6 місяців);

- підозра на гострий/хронічний набряк легенів, за результатами клінічного чи рентгенологічного дослідження, набряк легенів в анамнезі у пацієнтів із серцевою недостатністю  або інфільтрація легенів;

  - тяжкі хронічні обструктивні захворювання легенів або венооклюзивні захворювання легенів;  

- схильність до кровотечі (пацієнти із гострою ерозивною чи такою, що кровоточить, виразкою шлунка та/або дванадцятипалої кишки, політравми);

- пацієнтам із задокументованими захворюваннями печінки, включаючи пацієнтів з ознаками гострої печінкової недостатності (підвищений рівень трансаміназ або гамма-ГТ) або із задокументованою недостатністю печінки тяжкого ступеня (включаючи в анамнезі);

- ниркова дисфункція (олігоанурія);

- інсульт в анамнезі впродовж останніх 6 місяців;

- артеріальна гіпотензія тяжкого ступеня;

- загальні протипоказання проти інфузійної терапії (наприклад застійна серцева недостатність, набряк легенів або мозку та гіпергідратація).


Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При лікуванні препаратом може посилюватися ефект гіпотензивних препаратів, вазодилататорів, а також антиангінальних препаратів. При одночасному застосуванні цих препаратів разом з алпростадилом необхідний ретельний контроль стану серцево-судинної системи, включаючи моніторинг артеріального тиску.

Симпатоміметики, адреналін, норадреналін знижують вазодилататорну дію препарату.

Вазапростан®  спричиняє слабку інгібуючу дію на агрегацію тромбоцитів in vitro, тому слід з обережністю застосовувати пацієнтам, які одночасно приймають антикоагулянти.  

Одночасне застосування препарату та антитромботичних засобів (антикоагулянтів, інгібіторів агрегації тромбоцитів, тромболітичних засобів) може збільшити схильність до кровотеч.

Одночасне застосування з цефамандолом, цефаперазоном, цефатетаном, знижує ефект препарату Вазапростан®.


Особливості застосування.

Пацієнтам із групи ризику терапію препаратом слід проводити з обережністю, пильно наглядаючи за пацієнтом упродовж введення кожної дози.

Пацієнтам, схильним до серцевої недостатності за своїм віком і пацієнтам з ішемічною хворобою серця  слід перебувати під наглядом у стаціонарі під час і протягом одного дня після припинення лікування препаратом. З обережністю призначати препарат  при легкій або помірній артеріальній гіпотензії.

Для запобігання виникненню симптомів гіпергідратації інфузійні об’єми не повинні перевищувати 50-100 мл на добу (введення за допомогою пристрою для інфузій). Також слід дотримуватися рекомендацій щодо тривалості інфузії (див. розділ «Спосіб застосування та дози»). Необхідними є моніторинг параметрів серцево-судинної системи пацієнта (артеріального тиску та частоти серцевих скорочень), контролю маси тіла,  балансу рідини, центрального венозного тиску та ехокардіографія. Пацієнта можна виписати зі стаціонару тільки у разі встановлення стабільних показників з боку серцево-судинної системи.

Такий же нагляд потрібний пацієнтам з периферичними набряками.

За пацієнтами із нирковою дисфункцією (рівень креатиніну в сироватці крові > 1,5 мг/дл або швидкість гломерулярної фільтрації ˂ 90 мл/хв/1,73 м2) слід ретельно спостерігати (контроль балансу рідини та показників ниркової функції).

Препарат з обережністю призначати пацієнтам, які перебувають на гемодіалізі (лікування проводити в післядіалізний період), хворим на цукровий діабет I типу, особливо при вираженому ураженні судин.

Вазапростан® повинні вводити тільки лікарі, які мають досвід лікування облітеруючих захворювань периферичних артерій, знайомі із сучасними методами постійного контролю показників серцево-судинної системи та мають для цього відповідне обладнання.

У разі одночасного застосування з гіпотензивними препаратами, вазодилататорами та антиангінальними препаратами слід проводити ретельний моніторинг показників серцево-судинної системи (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).


Застосування у період вагітності або годування груддю.

Не застосовувати препарат жінкам репродуктивного віку та у період вагітності. При необхідності застосування препарату годування груддю слід припинити.

Жінкам репродуктивного віку слід застосовувати ефективні контрацептивні засоби для запобігання вагітності під час застосування препарату.

Дані доклінічних досліджень фертильності не свідчать про вплив препарату на фертильність при застосуванні клінічних доз лікарського засобу.


Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Як і всі препарати, що діють на серцево-судинну систему (можуть спричинити зниження систолічного артеріального тиску), препарат може негативно впливати на здатність керувати транспортними засобами та іншими механізмами, особливо на початку лікування, при підвищенні дози, припиненні прийому препарату. Слід повідомити пацієнтів щодо можливого впливу препарату та дотримання обережності під час керування транспортними засобами та іншими механізмами.  


Спосіб застосування та дози.

Вазапростан® вводиться тільки внутрішньовенно або внутрішньоартеріально за умови, що  лікар має досвід роботи в ангіології, знайомий із сучасними методами постійного контролю показників серцево-судинної системи та має для цього відповідне обладнання. Не слід вводити препарат внутрішньовенно струминно (болюсно).

Внутрішньовенне введення не рекомендоване для лікування хронічних облітеруючих захворювань периферичних артерій IV стадії.

Внутрішньовенна терапія III стадії.

Відповідно до сучасних знань у випадку застосування внутрішньовенних інфузій препарату використовувати наступне дозування:

1 раз на добу 60 мкг алпростадилу (1 ампула), вміст якої  розчинити у 50-250 мл 0,9 %  розчину натрію хлориду. Тривалість інфузії – 2 години.

Пацієнтам із порушеною функцією нирок (ниркова недостатність при значеннях креатиніну > 1,5 мг/дл) внутрішньовенне застосування препарату розпочинати  з 1/3 дози (20 мкг) 2 рази на добу, кожна інфузія триває 2 години. Залежно від загальної клінічної картини дозу можна поступово, за 2-3 дні, довести до рекомендованої дози (60 мкг алпростадилу).

Пацієнтам із нирковою недостатністю та пацієнтам з групи ризику щодо порушення функції серця об’єм інфузії слід обмежити 50-100 мл на добу і обов’язково вводити за допомогою пристрою для інфузій.

Внутрішньоартеріальна терапія III та IV стадії.

Внутрішньоартеріальну терапію проводити за нижченаведеною схемою дозування.

Вміст 1 ампули (60 мкг алпростадилу) розчинити у 50-150 мл 0,9 % розчину натрію хлориду.

Якщо не призначено інакше, початкова доза зазвичай становить 10 мкг (1/6 від вмісту ампули) алпростадилу на 1 введення. Тривалість внутрішньоартеріальної інфузії становить 60-120 хвилин. Вводити за допомогою пристрою для інфузій. При задовільній переносимості та відсутності некрозів дозу можна збільшити до 20 мкг (1/3 від вмісту ампули) алпростадилу. Зазвичай застосовується 1 інфузія на добу.

Внутрішньоартеріальну інфузію можна проводити через введений катетер. При цьому, залежно  від переносимості  препарату  та  тяжкості  захворювання, рекомендується  доза 0,1-0,6 нг/кг маси тіла/хв (що приблизно відповідає вмісту 1/12-1/2 ампули препарату); інфузія із застосуванням пристрою для інфузій триває 12 годин.

Тривалість лікування

Після тритижневого курсу лікування слід розглянути питання про доцільність подальшого застосування препарату. У разі відсутності у пацієнта терапевтичного успіху лікування слід припинити. Курс лікування не повинен перевищувати 4 тижнів.

Метод введення

Розчин необхідно готувати безпосередньо перед інфузією. Розчин, приготовлений більше 12 годин тому, вводити не можна.

Ампула не потребує подальшого надпилювання: місце розпилу знаходиться під блакитною точкою.

Вміст ампули – сухий білий порошок, що утворює твердий шар завтовшки 3 мм. На цьому шарі можуть бути невеликі тріщини та крихти, що не впливають на якість препарату. Суха речовина розчиняється одразу ж після додавання 0,9 % розчину натрію хлориду. Спочатку розчин може стати трохи каламутним, що пояснюється утворенням повітряних бульбашок. За короткий час бульбашки зникають, і  розчин стає прозорим.

При пошкодженні ампули зазвичай суха речовина стає вологою та клейкою і  втрачає в об’ємі. У такому випадку препарат застосовувати не можна!


Діти.

Не застосовувати дітям.


Передозування.

Симптоми.

Передозування препарату може призвести до зниження артеріального тиску та тахікардії внаслідок ефекту вазодилатації. Інші можливі симптоми: вазовагусне синкопе з блідістю, підвищене потовиділення, нудота, блювання, ішемія міокарда, серцева недостатність. Можливі місцеві реакції: біль, набряк та почервоніння кінцівки, в яку проводиться інфузія, прояви гіперчутливості.

Лікування симптоматичне. Специфічного антидоту немає. У випадках передозування (сильний біль, зниження артеріального тиску) слід зменшити або негайно припинити введення інфузії. При зниженні артеріального тиску насамперед потрібно покласти пацієнта на спину, припіднявши нижні кінцівки. Якщо симптоми не зникають, слід перевірити/контролювати параметри серцево-судинної системи. У разі необхідності можна застосовувати симпатоміметики.


Побічні реакції.

Побічні явища класифіковано за частотою таким чином: дуже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100, < 1/10),   нечасто   (≥ 1/1000, <1/100),   рідко   (≥ 1/10000, < 1/1000),   дуже   рідко (< 1/10000), невідома частота (не може бути оцінена за наявними даними).

З боку системи  крові та лімфатичної системи: рідко − тромбоцитопенія, лейкопенія, лейкоцитоз, анемія.

З боку нервової системи:  часто − головний біль, парестезія кінцівки, на якій проводилася маніпуляція; рідко − сплутаність свідомості, церебральні судоми; невідома частота – інсульт.

З боку серцево-судинної системи: нечасто − зниження артеріального тиску, тахікардія, стенокардія;  рідко − аритмія, серцева недостатність з випадками гострого набряку легенів, що може призвести до загальної серцевої недостатності; невідома частота − інфаркт міокарда.

З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: рідко − набряк легенів; невідома частота – диспное.

З боку шлунково-кишкового тракту: нечасто − шлунково-кишкові захворювання, включаючи діарею, нудоту, блювання та прискорення кишкової перистальтики (діарея, нудота, блювання), що є властивістю алпростадилу.

З боку гепатобіліарної системи: рідко − порушення рівня печінкових ферментів.

Дослідження:

нечасто – підвищення функціональних показників печінки (трансаміназ); підвищення температури; зміни  показника СРБ (С-реактивного білка), після завершення лікування відбувається швидка нормалізація.

З боку шкіри і підшкірної клітковини: часто − почервоніння, набряк, гарячі припливи; нечасто – алергічні реакції (гіперчутливість шкіри, а саме – висипання на шкірі, суглобні симптоми, включаючи біль, фебрильну реакцію, пітливість, озноб).  

Загальні порушення і реакції у місці введення препарату: дуже часто – біль,  еритема або набряки кінцівки, в яку вводили внутрішньоартеріальну інфузію; часто – відчуття потепління, відчуття припухлості, набряк у місці введення, парестезія, при внутрішньовенному введенні додатково – почервоніння вен у місці введення інфузії; після внутрішньоартеріального введення – відчуття потепління, відчуття припухлості, набряк у місці введення, парестезія; нечасто – підвищена пітливість, озноб, гарячка; після внутрішньовенного введення – відчуття потепління, відчуття припухлості, набряк у місці введення, парестезія; невідома частота – флебіт у місці введення, тромбоз у місці введення катетера, місцеві кровотечі.

З боку імунної системи: нечасто – алергічні реакції (шкірні реакції гіперчутливості, включаючи висипання на шкірі, відчуття набряку, дискомфорту у суглобах, фебрильну реакцію, пітливість, озноб); дуже рідко – анафілактичні або анафілактоїдні реакції.

З боку опорно-рухової системи та сполучної тканини: нечасто – суглобні симптоми; дуже рідко – оборотний гіперостоз довгих трубчастих кісток після застосування препарату  більше  4 тижнів.

Невідома частота – ортостатична гіпотензія, підвищена втомлюваність.

Звітність щодо побічних реакцій

 Звітність щодо передбачуваних побічних реакції після  затвердження лікарського  засобу

 важлива. Це дозволяє продовжити моніторинг балансу користь/ризик лікарського засобу. Медичних працівників просять повідомляти про будь-які передбачувані побічні реакції до департаменту спостереження.  


Термін придатності. 4 роки.


Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці.


Несумісність.             

Вплив високих температур, вологості та світла може  спричинити відщеплення ОН-групи в 11-й позиції та призвести до утворення простагландину А1.


Упаковка.

По 60 мкг алпростадилу в ампулах об'ємом 5 мл. По 10 ампул у картонній коробці.


Категорія відпуску.

За рецептом.


Виробник.

Ейсіка Фармасьютикалз ГмбХ, Німеччина.


Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Альфред-Нобель-Штр. 10, 40789 Монхайм на Рейні, Німеччина.

ВАЗАПРОСТАН
(VASAPROSTAN)
alprostadil
Представительство:
ШВАРЦ ФАРМА АГ
  Владелец регистрационного удостоверения:
SCHWARZ PHARMA, AG
код ATX: C01EA01

Форма выпуска, состав и упаковка

Лиофилизат для приготовления раствора для инфузий белого цвета, собран на дне ампулы, образует слой толщиной около 3 см. После полного растворения лиофилизата в физиологическом растворе - прозрачная бесцветная жидкость.

  1 амп. (48.2 мг лиофилизата)
алпростадил (в комплексе с альфадексом) 20 мкг

Вспомогательные вещества: лактоза, альфадекс.

Ампулы (10) - упаковки ячейковые контурные (1) - пачки картонные.

Клинико-фармакологическая группа: Препарат простагландина E1

Регистрационные №№:
  • лиофилизат д/пригот. р-ра д/инф. 20 мкг: амп. 10 шт. - П №013651/01-2002, 24.01.02

Фармакологическое действие

Препарат простагландина Е1 (PG E1). Улучшает микроциркуляцию и периферическое кровообращение, оказывает вазопротекторное действие.

При системном введении вызывает расслабление гладкомышечных волокон, оказывает сосудорасширяющее действие, уменьшает ОПСС без изменения АД. При этом отмечается рефлекторное увеличение сердечного выброса и ЧСС.

Способствует повышению эластичности эритроцитов, уменьшает агрегацию тромбоцитов и активность нейтрофилов, повышает фибринолитическую активность крови.

Оказывает стимулирующее действие на гладкую мускулатуру кишечника, мочевого пузыря, матки; подавляет секрецию желудочного сока.

Фармакокинетика

Во время приготовления раствора комплекс препарата распадается на составные части - PG E1 и альфациклодекстрин.

Всасывание

При в/в введении терапевтически значимая концентрация активного вещества достигается вскоре после начала введения препарата, а Cmax в плазме крови достигается в течение 2 ч от начала введения.

Распределение

PG E1 связывается с белками плазмы на 93%.

Метаболизм

Процесс биотрансформации PG E1 происходит главным образом в легких, при первом прохождении через легкие метаболизируется 60-90% активного вещества с образованием основных метаболитов - 15-кето-PG E1, 15-кето-PG E0 и PG E0.

Выведение

PG E1 является эндогенным веществом с исключительно коротким T1/2. Концентрация в плазме крови возвращается к исходному уровню через 10 сек после прекращения введения. Выводится в виде метаболитов с мочой (88%) и через ЖКТ (12%) в течение 72 ч.

T1/2 альфациклодекстрина составляет около 7 мин, выводится с мочой в неизмененном виде.

Показания

- хронические облитерирующие заболевания артерий III и IV стадий (по классификации Фонтейна).


Режим дозирования

Готовить раствор необходимо непосредственно перед выполнением инфузии. Лиофилизат растворяется сразу после добавления физиологического раствора. В начале раствор может получиться молочно-мутным. Этот эффект создается за счет пузырьков воздуха и не имеет значения. Через короткое время раствор становится прозрачным.

Не допускается использование раствора, приготовленного более 12 ч назад.

Внутриартериальное введение

Для получения раствора для в/а введения содержимое одной ампулы лиофилизата (соответствует 20 мкг алпростадила) следует растворить в 50 мл физиологического раствора. При отсутствии других предписаний половину ампулы Вазапростана (соответствует 10 мкг алпростадила) следует вводить в/а в течение 60-120 мин при помощи специального устройства для инфузии. При необходимости, особенно при наличии некрозов, под строгим контролем переносимости, дозу можно увеличить до 1 ампулы (20 мкг алпростадила). Эта доза обычно применяется для однократной ежедневной инфузии.

Если в/а введение препарата осуществляется через установленный катетер, в зависимости от переносимости и степени тяжести заболевания, рекомендуется доза 0.1-0.6 нг/кг массы тела/мин с введением препарата в течение 12 ч при использовании устройства для инфузий (соответствует 1/4-11/2 ампулам Вазапростана).

Внутривенное введение

Для получения раствора для в/в введения содержимое двух ампул лиофилизата (соответствует 40 мкг алпростадила) следует растворить в 50-250 мл физиологического раствора и вводить полученный раствор в/в в течение 2 ч. Эта доза применяется 2 раза/сут.

Либо содержимое 3 ампул (соответствует 60 мкг алпростадила) растворяют в 50-250 мл физиологического раствора и вводят в/в инфузионно в течение 3 ч 1 раз/сут.

Продолжительность курса лечения - 14 дней, при положительном эффекте лечение препаратом можно продолжить еще в течение 7-14 дней. При отсутствии положительного эффекта в течение 2 недель от начала лечения дальнейшее применение препарата следует прекратить.

У пациентов с нарушениями функции почек (сывороточный креатинин более 1.5 мг/дл) в/в введение Вазапростана необходимо начинать с 20 мкг в течение 2 ч. При необходимости через 2-3 дня дозу можно увеличить до 40-60 мкг.

Для пациентов с почечной и сердечной недостаточностью максимальный объем вводимой жидкости - 50-100 мл/сут. Продолжительность курса лечения - 4 недели.

Продолжительность лечения в среднем 14 дней, при положительном эффекте лечение препаратом можно продолжить еще в течение 7-14 дней. При отсутствии положительного эффекта в течение 2 недель от начала лечения дальнейшее применение препарата следует прекратить.



Побочное действие

Со стороны ЦНС и периферической нервной системы: головная боль, головокружение, судорожный синдром, повышенная усталость, чувство недомогания, нарушение чувствительности кожи и слизистых оболочек.

Со стороны сердечно-сосудистой системы: снижение АД, боли за грудиной, нарушения сердечного ритма, AV-блокада.

Со стороны пищеварительной системы: тошнота, рвота, диарея, чувство дискомфорта в эпигастрии.

Со стороны костно-мышечной системы: гиперостоз трубчатых костей (при терапии более 4 недель).

Аллергические реакции: кожная сыпь, зуд.

Местные реакции: эритема, отек, боль, нарушение чувствительности, флебит (проксимальнее места введения).

Прочие: повышенное потоотделение, гипертермия, отечность конечности, в вену которой проводится инфузия.

Лабораторные показатели: лейкоцитоз, лейкопения, увеличение титра С-реактивного белка, повышение уровня трансаминаз.

Редко: боли в суставах, спутанность сознания, судороги центрального генеза, лихорадка, озноб, брадипноэ, психоз, почечная недостаточность, анурия. Сообщалось о нескольких случаях развития отека легких и острой левожелудочковой недостаточности.

Крайне редко (до 1% случаев): шок, острая сердечная недостаточность, гипербилирубинемия, кровотечение, сонливость, брадипноэ, снижение функции дыхания, тахипноэ, анурия, нарушение функции почек, гипогликемия, фибрилляция желудочков, AV-блокада II степени, наджелудочковая аритмия, напряжение мышц шеи, повышенная раздражительность, гипотермия, гиперкапния, гиперемия кожных покровов, гематурия, перитонеальные симптомы, тахифилаксия, гиперкалиемия, тромбоцитопения, анемия.

Побочные эффекты, связанные с применением препарата или с самой процедурой катетеризации, обратимы после снижения дозы или прекращения инфузии.

Противопоказания

- хроническая сердечная недостаточность;

- выраженные нарушения ритма сердца;

- обострение ИБС;

- перенесенный в последние 6 мес инфаркт миокарда;

- отек легких;

- инфильтративные заболевания легких;

- хронические обструктивные заболевания легких;

- выраженные нарушения функции печени (повышение уровня АСТ, АЛТ, ГГТ);

- заболевания печени в анамнезе;

- заболевания, сопровождающиеся повышенным риском возникновения кровотечений (язвенная болезнь желудка и двенадцатиперстной кишки, тяжелое поражение сосудов головного мозга, пролиферативная ретинопатия со склонностью к кровотечениям, обширная травма);

- одновременная терапия сосудорасширяющими и антикоагулянтными препаратами;

- беременность;

- период лактации (грудного вскармливания);

- повышенная чувствительность к алпростадилу и другим компонентам препарата.

С осторожностью следует назначать Вазапростан при артериальной гипотензии, сердечно-сосудистой недостаточности (контроль нагрузки объема раствора-носителя), пациентам, находящимся на гемодиализе (лечение следует проводить в постдиализном периоде), пациентам с сахарным диабетом 1 типа, особенно при обширных поражениях сосудов.


Беременность и лактация

Применение Вазапростана при беременности противопоказано.

При необходимости применения препарата в период лактации следует решить вопрос о прекращении грудного вскармливания.

Особые указания

Вазапростан могут применять только врачи, имеющие опыт в ангиологии, знакомые с современными методами непрерывного контроля за сердечно-сосудистой системой и имеющие для этого соответствующее оборудование.

При проведении терапии Вазапростаном следует контролировать АД, ЧСС, биохимические показатели крови, показатели свертываемости крови (при нарушениях свертывающей системы крови или при одновременной терапии препаратами, которые влияют на свертывающую систему).

В период лечения Вазапростаном во избежание появления симптомов гипергидратации у пациентов с почечной недостаточностью объем вводимой жидкости следует ограничить до 50-100 мл/сут. Необходимо динамическое наблюдение за состоянием пациента (контроль АД и ЧСС), при необходимости - контроль массы тела, баланса жидкости, измерение центрального венозного давления или проведение эхокардиографического исследования.

Пациенты с ИБС, периферическими отеками и нарушениями функции почек (сывороточный креатинин более 1.5 мг/дл) во время лечения Вазапростаном и в течение 1 дня после прекращения применения препарата должны находиться под наблюдением в стационаре.

Флебит (проксимальнее места введения), как правило, не является причиной для прекращения терапии, симптомы воспаления исчезают через несколько часов после прекращения инфузии или изменения места введения препарата. Специфического лечения в подобных случаях не требуется. Катетеризация центральной вены позволяет снизить частоту проявления данного побочного действия препарата.

Влияние на способность к вождению автотранспорта и управлению механизмами

Вазапростан может влиять на способность к вождению автотранспорта или управлению механизмами, особенно в начале лечения, при увеличении дозы и отмене препарата, а также при одновременном приеме алкоголя.

Передозировка

Симптомы: снижение АД, увеличение ЧСС, возможно развитие вазо-вагальных реакций (бледность кожных покровов, повышенное потоотделение, тошнота, рвота), что может сопровождаться ишемией миокарда и симптомами сердечной недостаточности; возможны боль, отек и покраснение ткани в месте инфузии.

Лечение: необходимо уменьшить дозу препарата или прекратить инфузию. При выраженном снижении АД больному в положении лежа необходимо приподнять ноги. При сохранении симптомов необходимо использовать симпатомиметики.

Лекарственное взаимодействие

При одновременном применении Вазапростан может усиливать гипотензивный эффект антигипертензивных препаратов, периферических вазодилататоров, антиангинальных препаратов.

При сочетанном применении Вазапростана с антикоагулянтами, антиагрегантами, цефамандолом, цефоперазоном, цефотетаном, тромболитиками повышается риск развития кровотечений.

При одновременном применении Вазапростана с эпинефрином (адреналином), норэпинефрином (норадреналином) снижается вазодилатирующий эффект.

Необходимо учитывать, что взаимодействие возможно в том случае, если вышеперечисленные препараты применялись незадолго до того, как была начата терапия Вазапростаном.

Условия и сроки хранения

Список Б. Препарат следует хранить при температуре не выше 25°С. Срок годности - 4 года.

При повреждении ампулы лиофилизат становится влажным и клейким, сильно уменьшается в объеме. В этом случае использовать препарат нельзя.

Условия отпуска из аптек

Препарат отпускается по рецепту.


 

 



Реклама