Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Йодбаланс

    Йодбаланс
    • Potassium iodide
      Международное название
    • Препараты йода, применяемые при заболеваниях щитовидной...
      Фарм. группа
    • H03CA
      ATС-код
    • без рецепта
      Условие продажи
    • Нет в продаже
      Наличие в аптеках
ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
ЙОДБАЛАНС
(IODBALANCE)


Склад лікарського засобу:
діюча речовина: 1 таблетка Йод балансу по  100 мкг містить калію йодиду 130,8 мкг (відповідає 100 мкг йоду);
1 таблетка Йод балансу по  200 мкг містить калію йодиду 261,6 мкг (відповідає 200 мкг йоду);
допоміжні речовини: стеарат магнію, мікрокристалічна целюлоза, кремнію діоксид колоїдний, крохмаль кукурудзяний, подрібнена целюлоза та   моногідрат лактози.

Лікарська форма. Таблетки.
Фізико-хімічні властивості: майже білі, круглі таблетки, плескаті з обох боків, зі скошеними краями та написом  „ЕМ 33” (Йодбаланс по 100 мкг) і „ЕМ 70” (Йодбаланс по 200 мкг) з одного боку та з рискою для розлому - з іншого.

Назва і місцезнаходження виробника.            
„Мерк КГаА”, Німеччина
Frankfurter Strabe 250, 64293 Darmstadt, Germany.

Фармакотерапевтична група. Препарати йоду, що застосовуються при захворюваннях щитовидної залози. Код ATC Н 03С А.

Фармакологічні властивості. При надходженні йодидів до клітин епітелію фолікулів щитовидної залози під впливом ферменту йодид-пер оксидази відбувається окиснення йоду з утворенням елементарного йоду. Речовина вступає в реакцію заміщення з ароматичним циклом тирозину, у результаті цього утворюються тироніни: 3,5-йод похідне (гормон тироксин - Т4  ) та 3-йод похідне (гормон трийодтиронін - Т3). Тироніни утворюють комплекс з білком тиреоглобуліном, який депонується у колоїді фолікула щитовидної залози та зберігається у такому стані протягом декількох днів і тижнів. При дефіциті йоду цей процес порушується. Йод, який надходить до організму у фізіологічних кількостях, запобігає розвитку ендемічного зоба, пов’язаного з нестачею цього елементу в їжі; нормалізує розміри щитовидної залози у новонароджених, дітей, підлітків і дорослих пацієнтів молодого віку; впливає на показники співвідношення Т34 , рівень ТТГ.
Після прийому внутрішньо йод майже повністю всмоктується у тонкому кишечнику. Протягом 2 годин після всмоктування він розподіляється у міжклітинному просторі; накопи чується у щитовидній залозі, нирках, шлунку, молочних і слинних   залозах. Об’єм розподілу у здорової дорослої людини становить у середньому 23 літри (38 % маси тіла). Концентрація у плазмі після прийому стандартної дози становить 10 – 50 нг/мл.   При цьому вміст йоду   у грудному молоці, слині, шлунковому соці у 30 разів вище концентрації у плазмі крові. ¾ всього йоду в організмі (10 – 20 мг) знаходиться у щитовидній залозі. Йод виводиться в основному із сечею, меншою мірою - легенями та з калом. При досягненні рівноважної концентрації кількість йоду, що виводиться, пропорційна добовому надходженню йоду з їжею.
Показання для застосування.
-   Профілактика розвитку дефіциту йоду, у тому числі у період вагітності та годування груддю.
- Профілактика рецидиву зоба після хірургічного видалення, а також після завершення комплексного лікування зоба препаратами гормонів щитовидної залози.
-   Дифузний еутиреоїдний ендемічний зоб у   дітей і дорослих.
 
Протипоказання.
- Маніфест ний гіпертиреоз;
- прихований гіпертиреоз (при застосуванні доз, які перевищують 150 мкг на день);
- тироїдна аденома;
- підвищена чутливість до йоду.
 
Особливі застереження. Йодбаланс не слід застосовувати при гіпотиреозі, за винятком тих випадків, коли гіпотиреоз спричинений дефіцитом йоду.
Призначення йоду слід уникати при терапії радіо активним йодом, наявності або підозрі   на рак щитовидної залози.
Слід враховувати, що при терапії препаратом у хворих із нирковою недостатністю можливий розвиток гіперкаліємії.
- Застосування у період вагітності або годування груддю. Під час вагітності та в період годування груддю потреба у йоді підвищується. Йодбаланс призначають в достатніх, для забезпечення адекватного надходження йоду в організм, дозах. Препарат добре проникає через плаценту та може визивати розвиток гіпотериоза та зоба у плода. Йод також виділяється з грудним молоком. Тому у періоди вагітності та лактації Йодбаланс слід застосовувати тільки в рекомендованих дозах.
- Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або іншими механізмами Йодбаланс не впливає на здатність керувати транспортними засобами та механізмами.
- Діти Не слід застосовувати препарат дітям віком до 1 року.

Спосіб застосування та дози. Профілактика розвитку ендемічного зоба.
Дітям віком від 1 року: 50 – 100 мкг йоду на день.
Курс лікування становить 2 – 4 тижня.
Підлітки та дорослі: 100 – 200 мкг йоду на день.
Вагітність та годування груддю: 100 – 200 мкг йоду на день.
Профілактика рецидиву зоба після хірургічного втручання або після завершення курсу лікування препаратами гормонів щитовидної залози.
100 – 200 мкг йоду (1-2 таблетки) щоденно.
Лікування еутироїдного зоба.
Дітям віком від 1 року: 100 – 200 мкг йоду на день.
Курс лікування становить 2 – 4 тижня.
Підлітки та   дорослі пацієнти молодого віку: 200 мкг йоду на день.
Добову дозу препарату слід приймати за один прийом, після їди, запиваючи великою кількістю рідини.
Застосування препарату з профілактичною метою проводиться, як правило, протягом декількох місяців або років, а частіше – протягом усього життя.
Проведення курсу лікування у дітей та підлітків звичайно потребує від 6 до 12 місяців та довше.
Довго тривалість прийому Йод балансу визначає лікар.

Передозування. У випадку передозування спостерігається посилення вищеописаних побічних реакцій.   Перші заходи терапії: промивання шлунка, прийом активованого вугілля.

Побічні ефекти. При гострій інтоксикації йодом спостерігається рефлекторне блювання, болі у животі, діарея (іноді з кров’ю), забарвлення слизових у коричневий колір. Може настати дегідратація та шок. У поодиноких випадках відмічається стеноз стравоходу.  
Хронічне передозування призводить   до феномену, який називається йодизмом: металічний присмак у роті, набряк і запалення слизових (риніт, кон’юнктивіт, гастроентерит, бронхіт); вугровий висип; дерматит; набряк слинних залоз; геморагії, підвищення температури тіла; дратівливість.  
При застосуванні Йод балансу за показаннями у рекомендованих дозах виникнення   побічних ефектів малоймовірне.
При тривалому застосуванні високих доз препарату (більш 300 мкг на добу) можливий розвиток йод-індукованого гіпертиреозу (особливо у пацієнтів літнього віку, за наявності вузлового зоба або токсичної аденоми).
При терапії високими дозами йоду (більше 1 мг/добу) в окремих випадках можуть   розвинутися     зоб і гіпотиреоз.
Іноді зустрічаються алергічні реакції: дуже рідко – реакції підвищеної чутливості   у поєднанні з „йодним„ ринітом; „йодний” дерматит, набряк Квінке; дуже рідко– „йодна” пропасниця, „йодні” вугри, набряк слинних залоз.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.  Ефективність лікування тиреостатиками при одночасному прийомі йоду понижується. Перхлорат і тіоціанат калію пригнічують поглинання йоду щитовидною залозою.
Тиреотропний гормон покращує засвоєння йоду щитовидною залозою та стимулює вироблення її гормонів. Прийом високих доз йоду та одночасне застосування калій зберігаючих   діуретиків може призвести до розвитку гіперкаліємії.
Одночасне застосування терапії йодом у високих дозах і препаратами літію сприяють розвитку зоба та гіпотиреозу.  

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці   при температурі       15 -25 °С.

Упаковка. По 25 таблеток в блістері; по 2 або 4 блістера у картонній коробці.

Категорія відпуску.  Без рецепта.



 

ЙОДБАЛАНС
(JODBALANCE)
potassium iodide
Представительство:
НИКОМЕД
25 шт. - блистеры (4) - пачки картонные.

Таблетки плоскоцилиндрические, от белого до белого с желтоватым оттенком цвета, с риской на одной стороне и гравировкой "ЕМ70"- на другой.

  1 таб.
калия йодид 261.6 мкг,
 в т.ч. йод 200 мкг

Вспомогательные вещества: лактозы моногидрат, целлюлоза, крахмал кукурузный, кремния диоксид коллоидный, магния стеарат, целлюлоза микрокристаллическая.

25 шт. - блистеры (2) - пачки картонные.
25 шт. - блистеры (4) - пачки картонные.

Клинико-фармакологическая группа: Препарат йода для профилактики и лечения заболеваний щитовидной железы

Регистрационные №№:

  • таб. 100 мкг: 50 или 100 шт. - П №012281/01, 29.07.05
  • таб. 200 мкг: 50 или 100 шт. - П №012281/01, 29.07.05

Фармакологическое действие

Препарат йода. Йод относится к жизненно важным микроэлементам, является составной частью гормонов щитовидной железы. Тиреоидные гормоны участвуют в регуляции обменных процессов в организме: белковом, жировом, углеводном и энергетическом; необходимы для развития всех органов и систем, регулируют деятельность головного мозга, нервной и сердечно-сосудистой систем, половых и молочных желез, играют важную роль в росте и развитии ребенка, формировании его интеллектуальных способностей. Особенно необходим для детей, подростков, женщинам при беременности и в период лактации (грудного вскармливания).

Йодбаланс, являясь источником йода, восполняет его дефицит в организме, препятствует развитию йододефицитных заболеваний, предотвращает развитие зоба, связанного с недостатком йода в пище. Нормализует размер щитовидной железы у новорожденных, детей, подростков и взрослых.

Фармакокинетика

Данные по фармакокинетике не предоставлены.

Показания

- профилактика эндемического зоба;

- профилактика рецидива зоба после его хирургического удаления, а также по завершении лечения зоба препаратами гормонов щитовидной железы;

- лечение диффузного эутиреоидного зоба у новорожденных, детей, подростков и взрослых пациентов молодого возраста.

Режим дозирования

Для профилактики эндемического зоба новорожденным и детям назначают препарат из расчета 50-100 мкг йода/сут; подросткам и взрослым - 100-200 мкг йода/сут; при беременности и в период лактации (грудного вскармливания) - 200 мкг йода/сут.

Для профилактики рецидива зоба после его хирургического удаления или по завершении курса лечения препаратами гормонов щитовидной железы - 100-200 мкг йода ежедневно.

При лечении эутиреоидного зоба новорожденным, детям, подросткам, взрослым пациентам молодого возраста назначают 100-200 мкг йода/сут.

Суточную дозу следует принимать в 1 прием, после еды, запивая достаточным количеством жидкости.

Применение препарата с профилактической целью проводится в течение нескольких месяцев или лет, часто - в течение всей жизни.

Для лечения зоба у новорожденных в большинстве случаев достаточно 2-4 недель; у детей, подростков и взрослых обычно требуется 6-12 мес или более. Продолжительность лечения определяется врачом индивидуально.

Побочное действие

При профилактическом применении Йодбаланса, а также при терапевтическом применении у новорожденных, детей и подростков побочных действий, как правило, не наблюдается.

Аллергические реакции: иногда - кожная сыпь, отек Квинке.

Противопоказания

- выраженный тиреотоксикоз;

- скрытый тиреотоксикоз (при применении в дозах более 150 мкг/сут);

- герпетиформный дерматит Дюринга;

- токсическая аденома, узловой зоб при применении в дозах более 300 мкг/сут (за исключением предоперационной терапии с целью блокады щитовидной железы);

- повышенная чувствительность к йоду.

Йодбаланс не следует принимать при гипотиреозе, за исключением тех случаев, когда развитие последнего вызвано выраженным дефицитом йода.

Назначения препарата следует избегать при терапии радиоактивным йодом, при наличии или при подозрении на рак щитовидной железы.

Беременность и лактация

При беременности и в период грудного вскармливания потребность в йоде повышается, поэтому особенно важным является применение Йодбаланса в достаточных дозах для обеспечения адекватного поступления йода в организм (поступление йода должно быть не менее 200 мкг/сут).

Следует учитывать, что препарат в высоких дозах (более 1000 мкг/сут) хорошо проникает через плацентарный барьер и может вызвать развитие гипотиреоза и зоба у плода. Йод также выделяется с грудным молоком. Поэтому применение препарата при беременности и в период грудного вскармливания возможно только в рекомендуемых дозах.

Особые указания

Следует учитывать, что на фоне терапии препаратом у больных с почечной недостаточностью возможно развитие гиперкалиемии.

Передозировка

При длительном назначении препарата в высоких дозах (более 300 мкг/сут) возможно развитие йод-индуцированного гипертиреоза (особенно у пожилых пациентов, при наличии узлового зоба или токсической аденомы).

При терапии препаратами йода в очень высоких дозах (более 1000 мкг/сут) в отдельных случаях могут развиваться вызываемые йодом зоб и гипотиреоз.

Хроническая передозировка может привести к развитию йодизма (металлический привкус во рту, отек и воспаление слизистых оболочек /ринит, конъюнктивит, гастроэнтерит, бронхит/, угревая сыпь, дерматит, отек слюнных желез, повышение температуры, раздражительность).

Лекарственное взаимодействие

Эффективность лечения тиреостатиками при одновременном приеме препаратов йода снижается.

Перхлорат и тиоционат калия подавляют поглощение йода щитовидной железой.

Прием препаратов йода в высоких дозах и одновременное назначение калийсберегающих диуретиков может привести к развитию гиперкалиемии.

Одновременное назначение препаратов йода в высоких дозах и препаратов лития способствует развитию зоба и гипотиреоза.

Условия и сроки хранения

Препарат следует хранить в защищенном от света, недоступном для детей месте при температуре от 15° до 30°С. Срок годности - 3 года.

Условия отпуска из аптек

Препарат разрешен к применению в качестве средства безрецептуного отпуска.

 



Реклама