ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
АЛЬГІРЕМ
(ALGIREM)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: римантадин; альфа-метил-1-адамантин-метил-аміну гідро хлорид;
основні фізико-хімічні властивості: сироп рожевого або світло-червоного кольору, солодкий на смак, з гіркуватим присмаком;
склад: 5 мл містять римантадину гідро хлориду 10 мг;
допоміжні речовини: цукор, натрію альгінат, кислотний червоний 2С, вода очищена.
Форма випуску. Сироп.
Фармакотерапевтична група. Противірусні засоби прямої дії. Циклічні аміни.
Код АТС J05AC02.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Римантадин активний відносно різних штамів вірусу грипу А (особливо А 2 типу) і слабко активний відносно вірусу грипу В. Механізм гальмівної дії римантадину на розмноження (реплікацію) вірусу грипу А вивчений недостатньо. Відомо, що римантадин вибірково взаємодіє з трансмембранним вірусним білком М 2, перешкоджаючи виконанню його функції як протонного насоса. При цьому не відбувається зниження рН ендосом, що оточують вірусні частки після їхнього проникнення в клітину. Очевидно, запобігання римантадином процесузакислення блокує злиття вірусної оболонки з мембранами ендосом, запобігаючи, таким чином, передачі вірусного генетичного матеріалу в цитоплазму клітини. Римантадин також пригнічує вихід вірусних часток із клітини, тобто перериває транскрипцію вірусного генома.
Застосуванняримантадину протягом 2-3 днів до та 6-7 днів після виникнення клінічних проявів грипу типу А знижує захворюваність, вираженість симптомів захворювання іступінь серологічної реакції. Деяка терапевтична дія (зменшення пропасниці і системних проявів) може також виявитися, якщо римантадин застосовується протягом 48 годин після виникнення перших симптомів грипу. При грипі, спричиненому вірусом В, римантадин діє як антитоксичний препарат.
Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо римантадин майже цілком всмоктується в кишечнику. Через 1,5-2 години після прийому внутрішньо сиропу вдозі 5 мг/кг маси тіла римантадин виявляється в плазмі крові, ще через 4 годинив плазмі (Тмах 5,5 години) досягається максимальна концентраціяримантадину 0,6-1 мкг/мл (Смах)), яка підтримується на цьому рівніне менш 6-8 годин.
Препаратметаболізується з утворенням не менше 3 гідроксильних метаболітів, роль яких неясна. Римантадин виводиться в незміненому вигляді (близько 25%) і у вигляді метаболітів в основному нирками. У хворих з нирковою недостатністю римантадинможе накопичуватися в токсичних концентраціях, якщо доза не коригується пропорційно зменшенню кліренсу креатині ну. При нормальній функції нирок періоднапів виведення римантадину становить приблизно 25-30 годин.
Показання для застосування. Профілактика і раннє лікування грипу у дітей від 1 до 7 років. Профілактика римантадином може бути ефективна при контактах із хворими вдома, при поширенні інфекції в обмежених колективах і при високому ризику виникнення захворювання під час епідемії грипу.
Спосіб застосування та дози. Для лікування грипу Альгірем призначають затакою схемою:
Дітям від 1 до 3 років – у 1-й день по 10 мл (2 чайні ложки) сиропу (20мг римантадину гідро хлориду), 3 рази на день (добова доза – 60 мг); 2-й та 3-йдні – по 10 мл, 2 рази на день (добова доза – 40 мг); 4-й день – 10 мл, 1 разна день (добова доза – 20 мг). Дітям від 3 до 7 років: у 1-й день – 15 мл (3чайні ложки) сиропу (30 мг), 3 рази на день (добова доза – 90 мг); 2-й та 3-йдні – по 3 чайні ложки, 2 рази на день (добова доза - 60 мг); 4-й день – 3чайні ложки, 1 раз на день (добова доза – 30 мг).
Для профілактики грипу Альгірем призначають:
дітям від 1 до 3років – по 10 мл (2 чайні ложки) сиропу (20 мг), 1 раз на день, дітям від 3 до 7 років – по 15 мл (3 чайні ложки) сиропу (30 мг), 1 раз на день протягом 10-15днів, залежно від вогнища інфекції.
Увага! Добова доза римантадину не повинна перевищувати 5 мг на 1 кгмаси тіла.
Препарат рекомендується вживати після їди, запиваючи водою.
Побічна дія. Препарат звичайно добре переноситься. Іноді спостерігаються:
з боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, болі в епігастрії, метеоризм, анорексія; з боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення, безсоння, неврологічні реакції, порушення концентрації уваги; інші: гіпербілірубінемія, алергічні реакції (шкірне висипання, свербіж, кропив’янка), астенія.
Протипоказання. Підвищена чутливість до римантадину та інших компонентів препарату, гострі захворювання печінки, гострі і хронічні захворювання нирок, тиреотоксикоз, вік дітей до 1 року.
Передозування. Припинити прийом препарату і терміново звернутися до лікаря. До огляду лікаря напоїти щонайбільшою кількістю питної води, прийняти 1-3 таблетки активованого вугілляі поставити очисну клізму.
Особливості застосування. Перед вживанням збовтувати. При застосуванні Альгіремуможливо загострення хронічних супутніх захворювань. У хворих на епілепсію нафоні застосування римантадину підвищується ризик розвитку епілептичного нападу.
Сироп містить 60 % цукру, що слід враховувати при призначенні препарату хворим на цукровий діабет.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами.
Фармакодинамічна: римантадин знижує ефективність проти епілептичних препаратів.
Фармакокінетична: адсорбенти, в'яжучі і обволікаючі засоби зменшують всмоктування римантадину.
Засоби, що ацидифують сечу (амонію хлорид, кислота аскорбінова та ін.), зменшують ефективність дії римантадину внаслідок більш швидкого виділення останнього нирками.
Засоби, що алкалізують сечу (діакарб, натрію гідро карбонат та ін.), підсилюють ефективність римантадину внаслідок зменшення його виділення нирками.
Аспірин і парацетамол знижують пікову концентрацію і площу під кривоюримантадину.
Аналогічно діє ацетамінофен. Циметидин зменшує кліренс римантадину.
Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25°С, в захищеному від світла місці, недоступному для дітей. Термін придатності - 2 роки. Не слід використовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Инструкция отсутствует