Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Амлодил

    Амлодил
    • Amlodipine
      Международное название
    • Селективные антагонисты кальция с преимущественным дейс...
      Фарм. группа
    • C08CA01
      ATС-код
    • по рецепту
      Условие продажи
    • Нет в продаже
      Наличие в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу


АМЛОДИЛ БОСНАЛЕК®

(AMLODIL BOSNALIJEK®)


Склад:

діюча речовина: аmlodipin;

1 капсула містить амлодипіну 5 мг (у формі безилату);

допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат;

склад капсули: титану діоксид, хіноліновий жовтий (Е 104), жовтий захід FCF (Е 110), желатин.


Лікарська форма. Капсули тверді.

Основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули, складені з корпуса та кришки. Колір капсул: білий непрозорий корпус і жовта непрозора кришка. Розмір капсул – 3. Вміст – гранули від майже білого до жовтувато-білого кольору.


Фармакотерапевтична група. Селективні антагоністи кальцію із переважною дією на судини. Похідні дигідропіридину. Код АТХ С08С А01.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Амлодипін – антагоніст кальцію (похідне дигідропіридину), що блокує надходження іонів кальцію до міокарду та до клітин гладких м’язів.

Механізм гіпотензивної дії амлодипіну зумовлений безпосередньою розслаблюючою дією на гладкі м’язи судин. Точний механізм антиангінального ефекту амлодипіну визначений недостатньо, однак нижчезазначені ефекти відіграють певну роль.

1. Амлодипін розширює периферичні артеріоли і, таким чином, знижує периферичний опір (постнавантаження). Оскільки серцевий ритм залишається стабільним, зниження навантаження на серце призводить до зниження споживання енергії та потреби міокарда в кисні.

2. Розширення головних коронарних артерій та коронарних артеріол (нормальних та ішемізованих), можливо, також відіграє роль у механізмі дії амлодипіну. Таке розширення підвищує насиченість міокарда киснем у пацієнтів зі спазмом коронарної артерії (стенокардія Принцметала чи варіантна стенокардія).

У пацієнтів із артеріальною гіпертензією застосування препарату 1 раз на добу забезпечує клінічно значуще зниження артеріального тиску протягом 24 годин у положенні як лежачи, так і стоячи. Через повільний початок дії амлодипіну гостра артеріальна гіпотензія зазвичай не спостерігається.

У пацієнтів зі стенокардією при застосуванні однієї добової дози препарату підвищується загальний час фізичного навантаження, час до початку стенокардії і час до 1 мм депресії сегмента ST. Препарат знижує частоту нападів стенокардії та зменшує потребу в застосуванні нітрогліцерину.

Амлодипін не асоціюється з будь-якими побічними метаболічними діями чи змінами рівня ліпідів у плазмі крові і може застосовуватися пацієнтам із астмою, цукровим діабетом та подагрою.

Фармакокінетика.

Всмоктування/розподіл.

Після перорального застосування терапевтичних доз амлодипін поступово абсорбується, максимальна концентрація у плазмі крові досягається протягом 6-12 годин після застосування. Абсолютна біодоступність становить приблизно 64-80 %. Об’єм розподілу становить приблизно 21 л/кг. Зв’язування амлодипіну з білками плазми крові становить приблизно 97,5 %. Одночасне вживання їжі не впливає на всмоктування амлодипіну.

Метаболізм/виведення.

Період напіввиведення із плазми крові становить приблизно 35-50 годин. Амлодипін, головним чином, метаболізується з утворенням неактивних метаболітів. Близько 60 % введеної дози виводиться із сечею, приблизно 10 % з яких становить амлодипін у незміненому вигляді.

Пацієнти з порушенням функцій нирок.

Даній категорії пацієнтів слід застосовувати звичайні дози препарату. Зміни концентрації амлодипіну у плазмі крові не корелюють зі ступенем порушень функцій нирок. Амлодипін не видаляється шляхом діалізу.

Пацієнти з порушенням функції печінки.

Інформація щодо застосування амлодипіну пацієнтам із порушенням функції печінки  дуже обмежена. У пацієнтів із печінковою недостатністю кліренс амлодипіну знижений, що призводить до збільшення тривалості періоду напіврозпаду та до збільшення AUC приблизно на 40-60 %.

Пацієнти літнього віку.

Час досягнення максимальної концентрації амлодипіну в плазмі крові подібний у пацієнтів літнього віку та у більш молодих пацієнтів. Кліренс амлодипіну в пацієнтів літнього віку зазвичай дещо знижений, що призводить до збільшення площі під кривою «концентрація/час» (AUC) та періоду напіввиведення препарату.

Діти.

Зазвичай  кліренс  при  пероральному  застосуванні  дітям  віком  від  6  до  12 років та від 13 до

17 років становив 22,5 та 27,4 л/годину відповідно для хлопчиків і 16,4 та 21,3 л/годину відповідно для дівчаток зі значною варіабельністю експозиції у різних пацієнтів. Інформація щодо пацієнтів віком до 6 років обмежена.


Клінічні характеристики.

Показання.

Артеріальна гіпертензія. Хронічна стабільна стенокардія. Вазоспастична стенокардія (стенокардія Принцметала).


Протипоказання.

Підвищена чутливість до дигідропіридинів, амлодипіну чи до будь-якого іншого компонента препарату.

Артеріальна гіпотензія тяжкого ступеня. Шок (включаючи кардіогенний шок). Обструкція вивідного тракту лівого шлуночка (наприклад стеноз аорти тяжкого ступеня). Гемодинамічно нестабільна серцева недостатність після гострого інфаркту міокарда.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інши види взаємодій.

Інгібітори CYP3A4.

Одночасне застосування амлодипіну та інгібіторів CYP3A4 потужної чи помірної дії (інгібітори протеаз, азольні протигрибкові засоби, макроліди, такі як еритроміцин чи кларитроміцин, верапаміл або дилтіазем) може призвести до значущого підвищення дії амлодипіну. Клінічне значення таких змін може бути вираженішим у пацієнтів літнього віку. Може бути необхідним клінічне спостереження за станом пацієнта та підбір дози.

Індуктори CYP3A4.

Інформації щодо впливу індукторів CYP3A4 на амлодипін немає. Одночасне застосування амлодипіну та речовин, що є індукторами CYP3A4 (наприклад, рифампіцину, звіробою), може призводити до зниження концентрації амлодипіну в плазмі крові, тому застосовувати такі комбінації слід з обережністю.

Дантролен (інфузії).

Через ризик розвитку гіперкаліємії рекомендовано уникати застосування блокаторів кальцієвих каналів, таких як амлодипін, схильним до злоякісної гіпертермії пацієнтам та при лікуванні злоякісної гіпертермії.

Вплив амлодипіну на інші лікарські засоби.

Гіпотензивний ефект амлодипіну додається до гіпотензивного ефекту інших антигіпертензивних засобів.

Амлодипін не впливає на фармакокінетику аторвастатину, дигоксину, варфарину та циклоспорину.

Симвастатин: при одночасному застосуванні з амлодипіном значно посилюється дія симвастатину, тому для пацієнтів, які приймають амлодипін, максимальна добова доза симвастатину не повинна перевищувати 20 мг.


Особливості застосування.

Безпечність та ефективність застосування амлодипіну при гіпертонічному кризі не встановлені.

Пацієнти з серцевою недостатністю.

Даній категорії пацієнтів амлодипін слід застосовувати з обережністю. У пацієнтів із серцевою недостатністю тяжкого ступеня (клас III та IV за класифікацією NYHA) при застосуванні амлодипіну збільшено ризик розвитку набряку легень. Пацієнтам із застійною серцевою недостатністю блокатори кальцієвих каналів, включаючи амлодипін, слід застосовувати з обережністю, оскільки вони можуть підвищувати ризик серцево-судинних подій та летальних випадків у майбутньому.

Пацієнти з порушенням функції печінки.

Період напіввиведення амлодипіну та параметри AUC вищі у пацієнтів із порушенням функції печінки; рекомендацій стосовно доз препарату немає. Тому даній категорії пацієнтів слід розпочинати застосування препарату з найнижчої дози. Слід бути обережними як на початку застосування препарату, так і під час збільшення дози. Пацієнтам із тяжкою печінковою недостатністю може бути необхідним повільний підбір дози та ретельне спостереження за станом пацієнта.

Пацієнти літнього віку.

Збільшувати дозу препарату даній категорії пацієнтів слід із обережністю.

Пацієнти з нирковою недостатністю.

Даній категорії пацієнтів слід застосовувати звичайні дози препарату. Зміна концентрації амлодипіну в плазмі крові не корелює зі ступенем порушень функцій нирок. Амлодипін не видаляється шляхом діалізу.

Грейпфрути або грейпфрутовий сік: не рекомендується одночасне застосовування з амлодипіном через можливість підвищення біодоступності амлодипіну в деяких пацієнтів, що в свою чергу призводить до посилення гіпотензивної дії.

Пацієнтам з підвищеною чутливістю або непереносимістю глютену не слід приймати цей лікарський засіб, оскільки до складу допоміжних речовин входить крохмаль кукурудзяний.

Амлодил Босналек® у складі желатинової капсули містить барвник жовтий захід FCF (Е 110), який може спричинити алергічну реакцію.


Застосування у період вагітності або годування груддю.

Безпечність застосування амлодипіну жінкам у період вагітності не встановлена. У ході досліджень на тваринах при застосуванні високих доз спостерігалася репродуктивна токсичність.

Застосовувати амлодипін у період вагітності рекомендується лише у тих випадках, коли немає безпечнішої альтернативи, а ризик, пов’язаний із самим захворюванням, перевищує можливу шкоду від лікування для матері та плода.

Період годування груддю.

Невідомо, чи проникає амлодипін у грудне молоко. При прийнятті рішення про продовження годування груддю чи про застосування амлодипіну необхідно оцінювати користь годування груддю для дитини та користь від застосування препарату для матері.

Фертильність.

Повідомлялося про оборотні біохімічні зміни головки сперматозоїда у деяких пацієнтів при застосуванні блокаторів кальцієвих каналів. Клінічної інформації щодо потенційного впливу амлодипіну на фертильність недостатньо.


Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Амлодипін може чинити незначний або помірний вплив на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами. Швидкість реакції може бути знижена при наявності таких симптомів як запаморочення, головний біль, сплутаність свідомості чи нудота. Слід бути обережними, особливо на початку терапії.


Спосіб застосування та дози.

Для лікування артеріальної гіпертензії та стенокардії звичайна початкова доза становить 5 мг амлодипіну 1 раз на добу. Залежно від реакції пацієнта на терапію дозу можна збільшити до максимальної дози 10 мг на 1 раз на добу.

Пацієнтам з артеріальною гіпертензією препарат можна застосовувати в комбінації з тіазидними діуретиками, альфа-блокаторами, бета-блокаторами або інгібіторами АПФ.

Пацієнтам зі стенокардією препарат можна застосовувати як монотерапію, або в комбінації з іншими антиангінальними лікарськими засобами при резистентності до нітратів та/або адекватних доз бета-блокаторів.

Немає необхідності у підборі дози препарату при одночасному застосуванні з тіазидними діуретиками, бета-блокаторами та інгібіторами АПФ.

Пацієнти літнього віку.

Немає необхідності в підборі дози для даної категорії пацієнтів. Підвищення дози слід проводити з обережністю.

Пацієнти з порушенням функцій печінки.

Дози препарату для застосування пацієнтам з порушенням функцій печінки від легкого до помірного ступеня тяжкості не встановлені, тому підбір дози слід проводити з обережністю та починати застосування із найнижчої дози (див. розділ «Особливості застосування» і «Фармакологічні властивості. Фармакокінетика»).

Пацієнти з порушенням функції нирок.

Рекомендується застосовувати звичайні дози препарату. Амлодипін не виводиться шляхом діалізу.


Діти. У даній лікарській формі не застосовувати дітям.


Передозування.

Досвід навмисного передозування препарату обмежений.

За наявною інформацією можна вважати, що значне передозування препарату може призвести до надмірної периферичної вазодилатації та, можливо, до рефлекторної тахікардії. Повідомлялося про розвиток значної та, можливо, тривалої системної артеріальної гіпотензії, включаючи шок із летальним наслідком.

Лікування: клінічно значуща артеріальна гіпотензія, зумовлена передозуванням амлодипіну, вимагає активної підтримки діяльності серцево-судинної системи, включаючи частий моніторинг функцій серця та дихання, підняття ніг, моніторинг об’єму циркулюючої рідини та сечовиділення.

Для відновлення тонусу судин та артеріального тиску можна застосувати судинозвужувальні препарати, упевнившись у відсутності протипоказань до їх застосування. Застосування кальцію глюконату внутрішньовенне може бути корисним для нівелювання ефектів блокади кальцієвих каналів.

У деяких випадках може бути корисним промивання шлунка. Застосування активованого вугілля здоровим добровольцям протягом 2 годин після введення 10 мг амлодипіну значно зменшило рівень його всмоктування.

Оскільки амлодипін значною мірою зв’язується з білками, діаліз неефективний.


Побічні реакції.

З боку системи крові та лімфатичної системи: лейкоцитопенія, тромбоцитопенія.

З боку імунної системи: алергічні реакції.

Метаболізм: гіперглікемія.

Психічні порушення: безсоння, зміни настрою (включаючи тривожність), депресія, сплутаність свідомості.

З боку нервової системи: сонливість, запаморочення, головний біль (головним чином, на початку лікування). Тремор, дисгевзія, синкопе, гіпестезія, парестезія. Гіпертонус, периферична нейропатія.

З боку органів чуття: порушення зору (включаючи диплопію), шум у вухах.

З боку серцево-судинної системи: посилене серцебиття, приливи. Артеріальна гіпотензія, інфаркт міокарда, аритмія (включаючи брадикардію, шлуночкову тахікардію та мерехтіння передсердь), васкуліт.

Респіраторні, торакальні та медіастинальні порушення: диспное, риніт, кашель.

З боку шлунково-кишкового тракту: біль у животі, нудота, блювання, диспепсія, порушення перистальтики кишечнику (включаючи запор та діарею), сухість у роті. Панкреатит, гастрит, гіперплазія ясен, гепатит, жовтяниця, підвищення рівня печінкових ферментів (що найчастіше асоціювалося із холестазом).

З боку шкіри та підшкірної клітковини: алопеція, пурпура, зміна забарвлення шкіри, підвищене потовиділення, свербіж, висипання, екзантема. Ангіоневротичний набряк, мультиформна еритема, кропив’янка, ексфоліативний дерматит, синдром Стівенса Джонсона, набряк Квінке, фоточутливість.

З боку скелетно-м’язової та сполучної тканини: набряки гомілок, артралгія, міалгія, судоми м’язів, біль у спині.

З боку сечовидільної та статевої системи: збільшення частоти та розлади сечовиділення, ніктурія, імпотенція, гінекомастія.

Загальні порушення: набряки, стомленість. Біль за грудниною, астенія, біль, нездужання, збільшення або зменшення маси тіла. Повідомлялося про виняткові випадки розвитку ектрапірамідного синдрому.


Термін придатності.

3 роки.


Умови зберігання.

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25ºС.


Упаковка.

По 10 капсул твердих у блістері, по 2 блістери в картонній коробці.


Категорія відпуску.

За рецептом.


Виробник.

Босналек д.д.

Bosnalijek d.d.


Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

71000, Сараєво, Юкічева, 53, Боснія і Герцеговина

71000, Sarajevo, Jukiceva, 53, Bosnia and Herzegovina

Представник заявника: office@bosnalijek.com.ua

СОСТАВ И ФОРМА ВЫПУСКА:

капс. 5 мг, № 20

 Амлодипин 5 мг

Прочие ингредиенты: крахмал кукурузный, целлюлоза микрокристаллическая, кремния оксид безводный коллоидный, магния стеарат.

№  UA/1794/01/01 от 21.09.2009 до 21.09.2014

ФАРМАКОЛОГИЧЕСКИЕ СВОЙСТВА:

Фармакодинамика. Амлодипин является блокатором кальциевых каналов, производным дигидропиридина. Подавляет трансмембранное поступление ионов кальция и снижает концентрацию кальция в кардиомиоцитах и гладкомышечных клетках. Действует в основном на периферические кровеносные и коронарные сосуды.
Антигипертензивный эффект амлодипина обусловлен расширением периферических сосудов, что приводит к снижению ОПСС и повышенного АД.
Противоишемическое действие амлодипина при стенокардии может реализовываться двумя путями: во-первых, ОПСС (постнагрузка) снижается за счет расширения периферических артериол, без существенных изменений ЧСС, что приводит к снижению потребности миокарда в кислороде. Во-вторых, поступление кислорода в миокард увеличивается в результате расширения коронарных артерий.
Характерной особенностью амлодипина является его постепенное начало действия и длительная активность, что минимизирует вероятность развития побочных эффектов, особенно внезапного значительного снижения АД.
Фармакокинетика. После приема внутрь амлодипин постепенно всасывается в ЖКТ. Пик концентрации в плазме крови регистрируют через 6–12 ч. Биодоступность препарата составляет 65%. Более 95% амлодипина связывается с протеинами плазмы крови. Прием пищи не влияет на скорость абсорбции и биодоступность препарата. Стабильная концентрация в плазме крови достигается через 1 нед приема препарата. Амлодипин метаболизируется в печени с образованием неактивных метаболитов. Около 60% принятой дозы выводится с мочой, 25% — с калом. Т½ амлодипина составляет 35–50 ч, что позволяет принимать препарат 1 раз в сутки. Выведение препарата происходит медленнее у пациентов пожилого возраста.

ПОКАЗАНИЯ:

АГ. Как препарат первого ряда для лечения АГ. Можно применять для монотерапии у большинства пациентов, а при необходимости возможно назначать в сочетании с тиазидными диуретиками, блокаторами α- и β-адренорецепторов, ингибиторами АПФ. Для снижения рисика развития фатальных форм ИБС, нефатального инфаркта миокарда и инсульта.
ИБС. Снижение риска необходимости проведения реваскуляризации миокарда и госпитализации по причине стенокардии у пациентов с ИБС.
Хроническая стабильная стенокардия. Как препарат первого ряда для лечения ишемии миокарда, обусловленной как органической непроходимостью (стабильная стенокардия), так и спазмом или сужением коронарных артерий (стенокардия Принцметала или вариантная стенокардия). Препарат можно применять при подозрении на существование вазоспазма или вазоконстрикции, хотя наличие последних точно не установлено. Амлодипин можно назначать как средство монотерапии или одновременно с другими антиангинальными препаратами.

ПРИМЕНЕНИЕ:

АГ и хроническая стабильная стенокардия: рекомендованная начальная доза Амлодила Босналек — 5 мг (1 капсула) 1 раз в сутки; в случае необходимости, в зависимости от индивидуальной реакции больного, дозу в течение 2 нед повышают до максимальной — 10 мг (2 капсулы) 1 раз в сутки.
ИБС: рекомендованная доза составляет 5–10 мг (1–2 капсулы) 1 раз в сутки.
При комбинированной терапии дозу амлодипина изменять не следует.
Рекомендуется придерживаться одного и того же времени приема препарата.

ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ:

повышенная чувствительность к амлодипину или другим компонентам препарата. Кардиогенный шок, клинически значимый аортальный стеноз, нестабильная стенокардия (за исключением стенокардии Принцметала). Период беременности и кормления грудью.

ПОБОЧНЫЕ ЭФФЕКТЫ:

при применении препарата побочные эффекты характеризуются слабой или умеренной степенью выраженности и редко требуют его отмены. Часто отмечают следующие побочные эффекты: ощущение приливов крови, повышенная утомляемость, отеки, головокружение, головная боль, боль в животе, тошнота, тахикардия, сонливость. Клинически значимых изменений в лабораторных показателях, связанных с приемом Амлодила Босналек, не отмечали.
В отдельных случаях при применении Амлодила Босналек возможны следующие побочные эффекты:
со стороны сердечно-сосудистой системы: гипотензия, одышка, васкулит. В единичных случаях — инфаркт миокарда, аритмии, вентрикулярная тахикардия и фибрилляция предсердий, синкопе;
со стороны ЦНС: бессонница, лабильность настроения, гипестезия, парестезия. Иногда — периферическая невропатия, астения, артралгия, спазмы мышц, тремор, миалгия;
со стороны органов чувств: нарушения зрения, шум в ушах;
со стороны дыхательной системы: кашель, ринит, одышка;
со стороны ЖКТ: диспептические явления (в том числе гастрит), изменение вкусовых ощущений, рвота, сухость во рту, тошнота, дисфункция кишечника, запор, панкреатит, гиперплазия десен. Очень редко — повышение уровня печеночных трансаминаз и билирубина, холестаз;
со стороны кожи: повышенное потоотделение, гиперемия, сыпь, зуд. Иногда возникают алопеция, изменение цвета кожи, мультиформная эритема. В случае дерматологических реакций (прогрессирующая мультиформная эритема, эксфолиативный дерматит) лечение амлодипином необходимо прекратить;
со стороны кроветворной и лимфатической системы: очень редко — тромбоцитопения и лейкопения;
со стороны мочеполовой системы: учащенное мочеиспускание, никтурия, импотенция, гинекомастия;
со стороны обмена веществ: гипергликемия.
Другие: изменение массы тела, возникновение аллергических реакций (ангионевротический отек).
В большинстве случаев причинно-следственная связь не была достоверно подтверждена.

ОСОБЫЕ УКАЗАНИЯ:

в начале лечения Амлодилом Босналек возможно обострение стенокардии. Не следует принимать препарат, если систолическое АД <100 мм рт. ст. и в случае значительной брадикардии (ЧСС <55 уд./мин).
Применение у больных с сердечной недостаточностью. При применении амлодипина у больных с сердечной недостаточностью III–IV стадии (по классификации NYHA) отмечали повышение частоты возникновения отека легких.
Пациентам с тяжелыми формами сердечной недостаточности амлодипин назначают с осторожностью, особенно в комбинации с блокаторами β-адренорецепторов.
При аортальном и митральном стенозе, обструктивной кардиомиопатии необходимо соблюдать осторожность из-за возможности возникновения гипоксии жизненно важных органов.
У лиц с нарушениями функции печени увеличивается Т½ препарата. В связи с этим его необходимо применять с осторожностью и под контролем врача. Для лечения этих пациентов рекомендовано применение амлодипина в более низких (до 5 мг/сут) дозах с постоянным контролем уровня печеночных ферментов.
У больных пожилого возраста Т½ Амлодила Босналек продолжительнее, поэтому у пациентов этой возрастной группы лечение рекомендуется начинать с более низких доз, а подбор эффективной дозы следует проводить очень осторожно, суточная доза не должна превышать 5 мг.
У пациентов с нарушением функции почек Амлодил Босналек применяют в обычных дозах. Изменение концентрации амлодипина не коррелирует со степенью тяжести почечной недостаточности.
Коррекция дозы препарата у пациентов, находящихся на гемодиализе, не обязательна. У пациентов с АГ и гиповолемией, находящихся на гемодиализе, вазодилатация, связанная с приемом амлодипина, может обусловить значительное снижение АД.
Применение у больных сахарным диабетом: следует учитывать, что в отдельных случаях амлодипин может вызвать гипергликемию.
При применении препарата во время хирургического вмешательства возможно усиление антигипертензивного действия амлодипина при одновременном использовании средств для общей анестезии.
Применение в период беременности и кормления грудью. В период беременности Амлодил Босналек не применяется! Амлодипин проникает в грудное молоко, в связи с этим во время приема препарата кормление грудью следует прекратить.
Дети. Эффективность и безопасность применения амлодипина у детей не установлена.
Способность влиять на скорость реакции при управлении транспортными средствами и работе с другими механизмами. Амлодил Босналек не влияет на способность управлять автомобилем и другими механизмами, однако из-за возможности возникновения перепадов АД или развития побочных реакций со стороны ЦНС следует соблюдать осторожность при деятельности, которая требует повышенной концентрации внимания и скорости психомоторных реакций.

ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ:

Амлодил Босналек одновременно применяют с тиазидными диуретиками, блокаторами α- и β-адренорецепторов, ингибиторами АПФ, нитратами длительного действия, нитроглицерином (сублингвально), с НПВП, антибиотиками и пероральными гипогликемическими препаратами. При одновременном применении с дигоксином концентрация последнего в плазме крови и его почечный клиренс не изменялись. Циметидин не изменяет фармакокинетику амлодипина.
Амлодипин практически не влияет на фармакокинетику циклоспорина.
Амлодил Босналек не изменяет влияние варфарина на протромбиновое время.
Следует учитывать следующие варианты взаимодействия: усиление антигипертензивного эффекта при одновременном приеме амлодипина и нитратов, тиазидных диуретиков, блокаторов β-адренорецепторов. При применении одновременно блокаторов β-адренорецепторов возможно развитие отрицательного инотропного эффекта, сердечной недостаточности.
Амиодарон: рекомендуется с осторожностью применять одновременно з амлодипином из-за риска развития брадикардии и аритмии. Следует избегать применения такой комбинации у больных с AV-блокадой и синдромом слабости синусного узла.
Трициклические антидепрессанты, алкоголь: возможно повышение антигипертензивного действия амлодипина.
Ингибиторы МАО: возникает сильний гипотензивный эффект при одновременном применении амлодипина и ингибиторов МАО.
Барбитураты, карбамазепин, фенитоин, пиримидон: возможно снижение эффективности амлодипина.

ПЕРЕДОЗИРОВКА:

Симптомы: выраженное снижение АД и рефлекторная тахикардия.
Лечение: промывание желудка, поддержание функции сердечно-сосудистой системы, обеспечение искусственной вентиляции легких, применение сосудосуживающих препаратов и введение жидкости для повышения АД, в/в введение препаратов кальция. Амлодипин не выводится путем перитонеального диализа или гемодиализа.

УСЛОВИЯ ХРАНЕНИЯ:

при температуре до 25 °С.





 



Реклама