ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
АРИСЕПT
(ARICEPT)
Загальна характеристика:
міжнародна назва: donepezil;
фізико-хімічні властивості: таблетки 5 мг: білі, круглі, двоопуклі, таблетки, вкриті оболонкою з тисненням “Aricept” з одного боку та “5” з іншого; таблетки 10 мг: жовті, круглі, двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, з тисненням“Aricept” з одного боку та “10” з другого;
склад: 1 таблетка містить донепезилу гідро хлориду 5 мг або 10 мг;
допоміжні речовини: лактоза, крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, гідроксипропіл целюлоза, магнію стеарат; оболонка таблетки 5мг: Opadry білий YS 1-18134A (тальк, полі етиленгліколь, гідроксипропіл целюлоза, титану діоксид Е 171); таблетка 10 мг: Opadry жовтий YS 1-12700A(тальк, полі етиленгліколь, гідроксипропіл целюлоза, титану діоксид Е 171, жовтий оксид заліза Е 172).
Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.
Фармакотерапевтична група. Засоби, які застосовують при деменції. Інгібіторихолін естерази. Код АТС N06D A02.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Донепезилу гідро хлорид -специфічний і оборотний інгібітор ацетилхолін естерази. Препарат виявляє свій терапевтичний ефект шляхом покращання холінергічної нейротрансмісії. Цей ефект досягається за рахунок підвищення концентрації ацетилхоліну внаслідок оборотного пригнічення гідролізу ацетилхолін естеразою. Таким чином, не можна вважати, що Арисепт справляє будь-який вплив на прогресу вання хвороби.
Фармакокінетика. Всмоктування. Максимальна концентрація в плазмі досягає піка приблизно через 3 - 4 години після прийому препарату. Концентрації в плазмі і площа під фармакокінетичною кривою підвищуються пропорційно дозі. Період на півжиття становить близько 70 годин, тому повторне застосування препарату один раз на день поступово приводить до рівноважного стану, що досягається протягом 3 тижнів від початку терапії. У рівноважному стані концентрація донепезилу гідро хлориду в плазмі і відповідна фармакодинамічна активність незначною мірою змінюються протягом дня. Їжа не впливає на всмоктування донепезилугідро хлориду.
Розподіл. Донепезилу гідро хлорид приблизно на 95% зв’язується збілками плазми людини. Зв’язування з білками плазми активного метаболіту 6-О-десметилдонепезилу не відомо. Розподіл донепезилу гідро хлориду в тканинах організму не вивчався. Проте при дослідженні з поправкою на вагу тіла, проведеному у здорових чоловіків-добровольців, через 240 годин після одноразового прийому 5 мг донепезилу гідро хлориду, міченого 14С, приблизно 28% радіо активної дози залишалося в організмі. Це дає змогу припустити, що донепезилу гідро хлорид і/або його метаболіти можуть зберігатися в організмі більше 10 днів.
Метаболізм/виведення. Донепезилугідро хлорид виводиться із сечею в незміненому вигляді і зазнає біотраснформації системою цитохромР 450 з утворенням численних метаболітів; деякі з них не встановлені.
Після одноразового введення 5 мг донепезилу гідро хлориду, міченого 14С, частка незміненого донепезилу гідро хлориду в плазмі становить 30% введеної дози, 6-О-десметилдонепезилу - 11% (єдиний метаболіт, що має схожу активність здонепезилу гідро хлоридом), донепезил-цис-N-оксиду - 9%, 5-O-десметилдонепезилу- 7% і глюкуронового кон’югату 5-О-десметилдонепезилу - 3%. Приблизно 57% введеної радіо активної дози виявлено в сечі (17% у вигляді незміненогодонепезилу) і 14,5% було виявлено в калі; це свідчило про те, що первинними шляхами виведення препарату є біо трансформація і екскреція із сечею. Відомостей про можливість ентерониркової рециркуляції донепезилу гідро хлориду і/або будь-якогойого метаболіту немає. Зниження концентрації донепезилу гідро хлориду в плазмі відбувається з періодом напівелімінації близько 70 годин.
Стать, раса і паління не справляють істотного впливу на концентраціюдонепезилу гідро хлориду в плазмі. Фармакокінетикадонепезилу в офіційних дослідженнях у здорових добровольців старечого віку абохворих на деменцію Альцгеймеране вивчалася. Проте середні рівні препарату в плазмі у хворих старечого віку відповідають таким у молодих здорових добровольців.
Показання для застосування. Деменція у пацієнтів з легким або середнім ступенем тяжкості хвороби Альцгеймера.
Спосіб застосування та дози.
Дорослі/люди похилого віку. Лікування розпочинають з 5 мг/добу (один раз на добу). Арисепт слід приймати внутрішньо, у вечірній час, безпосередньо перед сном. Лікування препаратом у дозі 5 мг/добу слід продовжувати протягом принаймні одного місяця, щоб оцінити ранні прояви клінічного ефекту й досягти рівноважних концентрацій донепезилу гідро хлориду. Після клінічної оцінки ефективності препарату в дозі 5 мг/добу протягом місяця дозу Арисепту можна збільшити до 10мг/добу (один раз на добу). Максимальна рекомендована добова доза - 10 мг. Дози більше 10 мг/добу у клінічних дослідженнях не вивчалися.
У контрольованих плацебо клінічних випробуваннях тривалість лікування довше 6 місяців не вивчалася. Після припинення лікування відбувається поступове зменшення сприятливих ефектів Арисепту. Відомостей про феномен “відміни”у випадку різкого припинення прийому препарату немає.
Порушення функції нирок і печінки. Схема застосування препарату для лікування хворих з порушеною функцією нирок або з легким/середньої тяжкості порушенням функції печінки аналогічна, оскільки кліренс донепезилугідро хлориду не змінюється при цих станах.
Діти. Арисепт не рекомендується призначати дітям.
Побічна дія. Основними небажаними ефектами (частота =>5% і у два рази вище такоїпри прийомі плацебо) були діарея, судоми м’язів, стомленість, нудота, блювання і безсоння.
Іншими поширеними небажаними явищами (частота =>5% і => плацебо) були головний біль, інсульт, нежить, розладишлунково-кишкового тракту і запаморочення.
Рідко спостерігалися випадки непритомності, брадикардії, синоатріальноїта атріовентрикулярної блокади, судоми.
Порушення функції печінки, включаючи гепатит, спостерігалися рідко. АРИСЕПТ необхідно відмінити у випадку, коли неможливо встановити причину порушень функції печінки.
Спостерігались випадки психічних розладів, таких як галюцинації, ажитація та агресивна поведінка, які зникали після зменшення дози або припинення лікування.
Було декілька повідомлень про анорексію, виразки шлунка тадванадцятопалої кишки, а також шлунково-кишкові кровотечі. Відмічалось незначне підвищення сироваткової концентрації м’язової креатинкінази.
Протипоказання. Арисепт протипоказаний хворим з відомою гіперчутливістю до донепезилугідро хлориду, похідних піперидину або будь-яких неактивних компонентів препарату. Арисепт протипоказаний при вагітності.
Передозування. Передозування інгібіторів холін естерази може призвести до холінергічного кризу, що характеризується вираженою нудотою, блюванням, салівацією, пітливістю, брадикардією, гіпотензією, пригніченням дихання, колапсом і судомами. Можлива наростаюча м’язова слабкість, що може призвести до смерті у випадку ураження дихальних м’язів.
Як і при будь-якому передозуванні, показано загальне симптоматичне лікування. Як антидот Арисепту при його передозуванні можуть бути використаніантихолінергічні засоби групи третинних амінів (атропін). Рекомендуєтьсявнутрішньо венне введення атропіну сульфату, дозу якого титрують до досягнення ефекту: початкова доза становить 1,0 - 2,0 мг внутрішньо венно, потім дозу добирають залежно від клінічного ефекту. При одночасному застосуванні інших холіноміметиків у поєднанні з антихолінергічнимизасобами групи четвертинних амонієвих сполук (глікопіролат) відмічені атипові зміни артеріального тиску ічастоти серцевих скорочень. Невідомо, чи видаляються донепезилу гідро хлориді/або його метаболіти при діалізі (гемодіалізі, перитонеальному діалізі або гемофільтрації).
Особливості застосування. Лікування слід розпочинати й продовжувати під контролем лікаря, який має досвід діагностики хвороби Альцгеймераі лікування таких пацієнтів. Захворювання необхідно діагностувати відповідно до загальноприйнятих рекомендацій (наприклад, DSM, IV, ICD 10 - Міжнародна класифікація хвороб,10-й випуск). Терапію донепезилом можна розпочинати тільки в тому випадку, якщо є людина, яка доглядає за хворим і буде постійноконтролю вати прийом таблеток пацієнтом. Підтримуючу терапію можна продовжувати доти, доки зберігається терапевтичний ефект препарату. У зв’язку з цим слід регулярно оцінювати ефект донепезилу. Доцільність припинення лікування слід обговорювати при зникненні його ефекту. Індивідуальну відповідь на донепезилпередбачити неможливо. ЕфективністьАрисепту у хворих на тяжку деменціюАльцгеймера, з іншими типами деменції й іншими типами порушення пам’яті (наприклад вікове погіршання когнітивної функції) не вивчалася.
Наркоз. Як інгібітор холін естеразиАрисепт здатний посилити міорелаксаціюсукцинілхолі нового типу під час наркозу.
Серцево-судинні захворювання. Завдяки фармакологічній дії інгібітори холін естерази можуть давати ваготонічні ефекти на частоту серцевих скорочень (наприклад брадикардію). Можливість подібних порушень має особливе значенняу хворих із синдромом слабкості синусового вузлаабо іншими порушеннями надшлуночкової провідності типу синоатріальна або атріовентрикулярнаблокада.
Шлунково-кишкові захворювання. Необхідно пильно спостерігати хворих, в яких є ризик розвитку виразки, наприклад пацієнтів з виразковою хворобою в анамнезі або хворих, які одержують не стероїдніпротизапальні засоби (НПЗЗ). У той же час, в клінічних дослідженнях Арисепту не було відмічено збільшення частоти виразкової хвороби або шлунково-кишкової кровотечі в порівнянні з плацебо.
Захворювання органів сечостатевої системи. Холіноміметики можуть спричинювати обструкцію току сечі із сечового міхура, хоча цей ефект не зустрічався в клінічних дослідженняхАрисепту.
Неврологічні захворювання. Вважають, що холіноміметики деякою мірою можуть спричинюватигенералізовані судоми. Проте судомна активність може бутитакож проявом хвороби Альцгеймера.
Захворювання легенів. Враховуючи холіноміметичнуактивність, інгібітори холін естерази слід призначати з обережністю хворим на астму або з обструктивними захворюваннями легенів в анамнезі.
Слід уникати застосування Арисепту у поєднанні з іншими інгібіторами ацетилхолін естерази, агоністами або антагоністами холінергічноїсистеми.
Вагітність і лактація. Арисепт не слід застосовувати при вагітності. Невідомо, чи виводиться донепезилу гідро хлорид згрудним молоком у людини; дослідження у жінок, які годують груддю, не проводилися. Отже, жінкам, які одержують донепезил, не слід годувати груддю.
Вплив на здатність керувати автомобілем і механізмами. Хвороба Альцгеймера може погіршити здатність керувати автомобілем і механізмами. Крім того, донепезил може спричинювати стомленість, запаморочення і судоми м’язів, в основному на початку лікування або при збільшенні дози. Здатність пацієнтів, які мають хворобу Альцгеймера, керувати автомобілем або складними механізмами повинна оцінюватися лікарем у встановленому порядку.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Клінічний досвід застосування донепезилуобмежений. З цієї причини, мабуть, зареєстровані не всі відомі взаємодії його зіншими препаратами. Лікар повинен усвідомлювати можливість нових, ще не відомих взаємодій донепезилу.
Донепезилу гідро хлорид і/або будь-які його метаболіти не інгібують метаболізм теофіліну, варфарину, циметидину або дигоксину в людини. Одночасне застосуваннядигоксину і циметидину не відбивається на метаболізмі донепезилу гідро хлориду. Дослідження in vitro показали, що в метаболізмі донепезилу беруть участьізоферменти 3А 4 і меншою мірою - 2D6 цитохрому Р 450. Результати вивчення взаємодії препарату in vitro свідчать про те, що кетоконазол і хінідин, які є інгібіторами СYР 3А 4 і 2D6 відповідно, інгібують метаболізм донепезилу. Отже, цій інші інгібітори СYР 3А 4, такі як ітраконазол і еритроміцин, і інгібіториСYР 2D6, такі як флюоксетин, здатні пригнічувати метаболізм донепезилу. У дослідженні в здорових добровольців кетоконазол підвищував середню концентраціюдонепезилу приблизно на 30%. Індуктори ферментів, такі як рифампіцин, фенітоїн, карбамазепін і алкоголь, можуть знизити рівні донепезилу. Ступінь інгібуючогоабо індукую чого ефекту невідомий, тому донепезил слід застосовувати з обережністю у комбінації з такими препаратами. Донепезилу гідро хлоридпотенційно здатний впливати на дію препаратів, що мають антихолінергічнуактивність. Ймовірний також синергізм з такими препаратами, як сукцинілхолін, інші нейром’язові міо релаксанти і холіноміметики або бета-блокатори, що впливають на провідність серця.
Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі 15 – 25 °С.
Термін придатності - 3 роки.
АРИСЕПТ (ARICEPT) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
donepezil | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Представительство: ПФАЙЗЕР ИНТЕРНЭШНЛ Эл Эл Си |
14 шт. - блистеры (2) - пачки картонные. 14 шт. - блистеры (4) - пачки картонные. 14 шт. - блистеры (7) - пачки картонные. 15 шт. - блистеры (2) - пачки картонные. 15 шт. - блистеры (4) - пачки картонные. 15 шт. - блистеры (8) - пачки картонные. Таблетки, покрытые оболочкой желтого цвета, круглые, двояковыпуклые, с гравировкой "Aricept" с одной стороны и "10" - с другой.
Вспомогательные вещества: лактозы моногидрат, крахмал кукурузный, целлюлоза микрокристаллическая, гидроксипропилцеллюлоза, магния стеарат. Состав оболочки: Opadry желтый YS-1-12700-A (гипромеллоза, тальк, полиэтиленгликоль 8000, титана диоксид, краситель оксид железа желтый (Е172)).
7 шт. - блистеры (1) - пачки картонные. Клинико-фармакологическая группа: Селективный ингибитор ацетилхолинэстеразы головного мозга. Препарат для лечения болезни Альцгеймера Регистрационные №№:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Фармакологическое действие Селективный и обратимый ингибитор ацетилхолинэстеразы, которая является преобладающим типом холинэстеразы в головном мозге. Донепезил ингибирует этот фермент более чем в 1000 раз сильнее, чем бутирилхолинэстеразу, содержащуюся, в основном, вне ЦНС. После однократного приема Арисепта в дозах 5 мг или 10 мг степень подавления активности ацетилхолинэстеразы, измеренная в мембранах эритроцитов после приема препарата, составляла соответственно 63.6% и 77.3%. Ингибирование ацетилхолинэстеразы в эритроцитах под действием донепезила коррелирует с изменениями шкалы ADAS-cog (шкала оценки когнитивных функций при болезни Альцгеймера). Возможное влияние на нейропатологические изменения не изучалось. ФармакокинетикаВсасывание Cmax донепезила в плазме достигается примерно через 3-4 ч после приема внутрь. Плазменные концентрации и AUC увеличиваются пропорционально дозе. T1/2 из плазмы составляет примерно 70 ч, поэтому при систематическом применении в однократных дозах Css достигается, как правило, в течение 2-3 недель после начала терапии. После достижения равновесного состояния концентрация донепезила гидрохлорида в плазме и связанные с этим фармакодинамические эффекты существенно не изменяются в течение дня. Прием пищи не влияет на всасывание донепезила гидрохлорида. Распределение Донепезил примерно на 95% связывается с белками плазмы. Сведений о связывании с белками плазмы его активного метаболита 6-О-десметилдонепезила нет. Распределение донепезила в различных тканях организма изучено недостаточно. Предполагается, что донепезил и/или его метаболиты могут сохраняться в организме более 10 дней. Метаболизм и выведение Донепезил подвергается метаболизму в печени. Главными продуктами метаболизма донепезила являются соединения M1 и М2 (продукты О-дезалкилирования и гидроксилирования), M11 и М12 (продукты глюкуронирования M1 и М2 соответственно), М4 (продукт гидролиза) и М6 (продукт N-окисления). Сведений о внутрипеченочной рециркуляции донепезила и/или продуктов его метаболизма не имеется. Выводится донепезил, также как и его метаболиты, в основном, с мочой: 79% дозы обнаруживается в моче и 21% - в кале. В моче преимущественно обнаруживается донепезил. Фармакокинетика в особых клинических случаях Пол, раса и курение не оказывают существенного влияния на концентрацию донепезила в плазме. Средние уровни донепезила в плазме больных соответствуют таковым у здоровых молодых добровольцев. Нарушения функции печени легкой и средней степени тяжести, а также нарушения функции почек не оказывают существенного влияния на клиренс донепезила. Показания- симптоматическое лечение деменции альцгеймеровского типа легкой или средней степени тяжести. Режим дозированияВзрослым (в т.ч. пожилым пациентам) препарат назначают в начальной дозе 5 мг 1 раз/сут. Прием в начальной дозе продолжают в течение не менее 4-6 недель, чтобы достичь равновесных концентраций донепезила и определить ранний клинический эффект терапии. Через 1 мес дозу Арисепта можно увеличить до 10 мг/сут, что является максимальной рекомендуемой суточной дозой. Поддерживающую терапию можно продолжать до тех пор, пока сохраняется терапевтический эффект, который следует регулярно оценивать. При нарушениях функции печени и почек коррекции доз не требуется. Побочное действиеСо стороны пищеварительной системы: часто (>5%) - диарея, тошнота, рвота. Со стороны ЦНС и периферической нервной системы: часто (>5%) - утомляемость, бессонница, мышечные судороги. Со стороны сердечно-сосудистой системы: редко - обморок, брадикардия, синоатриальная и AV-блокада. Прочие: редко - незначительное повышение концентрации мышечной КФК в сыворотке. В контролируемых клинических исследованиях у больных также наблюдались: Со стороны ЦНС: головная боль, головокружение, галлюцинации, тревожное состояние, агрессивное поведение, эпилептические припадки. Со стороны пищеварительной системы: диспепсия, гепатит, язвы желудка и двенадцатиперстной кишки и кровотечения из ЖКТ. Прочие: боль различной локализации, несчастные случаи, простуда. Таблица 1 Побочные явления, наблюдаемые в контролируемых клинических исследованиях не менее чем у 2% пациентов, принимавших Арисепт, с частотой, превышающей таковую в группе плацебо.
Противопоказания - повышенная чувствительность к донепезилу, другим компонентам препарата, а также к производным пиперидина. С осторожностью следует назначать препарат пациентам с обструктивными заболеваниями легких в анамнезе (в т.ч. с бронхиальной астмой), с нарушениями ритма сердца, при проведении анестезии, а также больным с повышенным риском развития язвы (например, пациентам с язвенной болезнью в анамнезе или получающим сопутствующую терапию НПВС). Необходимо избегать одновременного применения Арисепта с другими ингибиторами ацетилхолинэстеразы, агонистами или антагонистами холинергической системы. Беременность и лактация Контролируемых исследований применения Арисепта при беременности и в период лактации не проводилось. Сведений о выведении донепезила с грудным молоком нет. Препарат следует назначать беременным женщинам только в том случае, если ожидаемая польза лечения превышает возможный риск для плода. Особые указанияЛечение должен назначать и проводить врач, имеющий опыт ведения больных с болезнью Альцгеймера. Диагноз должен быть поставлен в соответствии с общепринятыми критериями (например, DSM IV - Диагностическое и статистическое руководство по психическим расстройствам четвертого пересмотра, ICD 10 - Международная классификация болезней десятого пересмотра). Поддерживающую терапию можно продолжать до тех пор, пока сохраняется терапевтический эффект. Если препарат перестает действовать, его следует отменить. После прекращения лечения наблюдается постепенное уменьшение действия Арисепта, сведений о синдроме отмены в случае резкого прекращения приема препарата нет. Индивидуальную реакцию на терапию Арисептом предсказать невозможно. Эффективность Арисепта у больных с тяжелой формой деменции альцгеймеровского типа, другими типами деменции или другими типами нарушения памяти (например, возрастным ухудшением когнитивной функции) не изучалась. Арисепт, являясь ингибитором холинэстеразы, может усиливать миорелаксацию сукцинилхолинового типа во время проведения анестезии. Ингибиторы холинэстеразы (в т.ч. и Арисепт) могут оказывать ваготоническое действие на ЧСС (в частности, вызывать брадикардию). Потенциальная возможность такого действия может иметь важное значение для больных с СССУ или другими нарушениями наджелудочковой проводимости, такими как синоатриальная или AV-блокада. При повышенном риске развития язвы, например у больных с язвенной болезнью в анамнезе или у пациентов, получающих сопутствующую терапию НПВС, во время лечения Арисептом необходимо проявлять повышенную осторожность, т.к. холиномиметики могут усиливать секрецию кислоты в желудке. Однако в плацебо-контролируемых исследованиях Арисепта не было выявлено увеличения частоты развития пептических язв или желудочно-кишечного кровотечения. Полагают, что холиномиметики способны вызывать генерализованные судороги. Однако появление судорог в период приема препарата Арисепт может быть также проявлением болезни Альцгеймера. Учитывая холиномиметическое действие ингибиторов холинэстеразы, Арисепт следует назначать с осторожностью больным с астмой или обструктивными заболеваниями легких в анамнезе. Использование в педиатрии Безопасность и эффективность применения Арисепта у детей не изучалась, поэтому препарат не рекомендуется назначать этой категории пациентов. Влияние на способность к управлению автотранспортом и работе с механизмами Деменция Альцгеймеровского типа сама может сопровождаться нарушением способности к управлению автомобилем и использованию сложной техники. Кроме того, Арисепт, в основном в начале лечения или при повышении дозы, может вызывать утомляемость, головокружение и судороги мышц. Вопрос о способности пациента с деменцией Альцгеймеровского типа во время приема Арисепта управлять автомобилем или пользоваться сложной техникой должен решить врач после оценки индивидуальной реакции пациента на лечение. ПередозировкаСимптомы: холинергический криз (выраженная тошнота, рвота, обильное слюнотечение, потливость, брадикардия, снижение АД, угнетение дыхания, коллапс и судороги). Возможно усиление мышечной слабости, которая при поражении дыхательных мышц может привести даже к летальному исходу. Лечение: симптоматическая терапия. В качестве антидота при передозировке Арисепта можно использовать третичные антихолинергические средства, в частности атропин в начальной дозе 1-2 мг в/в, затем дозу подбирают в зависимости от эффекта. Неизвестно, удаляются ли донепезил и/или его метаболиты при диализе (гемодиализ, перитонеальный диализ или гемофильтрация). Лекарственное взаимодействие Клинический опыт применения Арисепта ограничен, поэтому при назначении препарата следует учитывать риск неизвестных до настоящего момента взаимодействий с другими препаратами. Донепезила гидрохлорид и/или продукты его метаболизма не ингибируют метаболизм теофиллина, варфарина, циметидина, дигоксина, тиоридазина, рисперидона и сертралина. Одновременный прием дигоксина, циметидина, тиоридазина, рисперидона и сертралина не влияет на метаболизм донепезила гидрохлорида. Применение Арисепта одновременно с леводопой/карбидопой в течение 21 дня не оказывало влияния на концентрации этих препаратов в крови. При этом не выявлено какого-либо влияния на двигательную активность. В метаболизме донепезила принимают участие CYP3А4 и в меньшей степени - CYP2D6. Кетоконазол и хинидин, являющиеся ингибиторами CYP3A4 и 2D6 соответственно, подавляют метаболизм донепезила. Следовательно, эти и другие ингибиторы CYP3A4, такие как итраконазол и эритромицин, и ингибиторы CYP2D6, такие как флуоксетин, могут ингибировать метаболизм донепезила. У здоровых добровольцев кетоконазол повышал средние концентрации донепезила примерно на 30%. Однако это действие было не сравнимо с действием кетоконазола на другие вещества, метаболизирующиеся при участии CYP3A4, поэтому оно вряд ли имеет клиническое значение. Одновременное применение Арисепта не оказывает влияния на фармакокинетику кетоконазола. Индукторы ферментов, такие как рифампицин, фенитоин, карбамазепин и этанол могут вызвать снижение уровней донепезила. Однако степень такого ингибирующего или индуцирующего действия не известна, поэтому применять подобные средства в сочетании с Арисептом следует осторожно. Арисепт может оказывать влияние на действие препаратов, обладающих антихолинергической активностью. Кроме того, при одновременном применении, донепезил может усиливать действие сукцинилхолина, других миорелаксантов или агонистов холинергических рецепторов и бета-блокаторов, оказывающих влияние на проводимость сердца, хотя исследование in vitro показало, что донепезила гидрохлорид оказывает минимальное действие на гидролиз сукцинилхолина. При одновременном с Арисептом применении других холиномиметиков и четвертичных антихолинергических препаратов, таких как гликопирролат, описаны случаи атипичных изменений АД и ЧСС. Условия и сроки храненияСписок Б. Препарат следует хранить в недоступном для детей месте при температуре не выше 30°С. Срок годности - 3 года. Условия отпуска из аптек Препарат отпускается по рецепту. |