Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Бонавит

    Бонавит
    • Comb drug
      Международное название
    • Поливитамины с добавками
      Фарм. группа
    • A11AA04
      ATС-код
    • без рецепта
      Условие продажи
    • Нет в продаже
      Наличие в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату


БОНАВІТ

(BONAVIT)


Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглі, з двоопуклою поверхнею, вкриті оболонкою, від світло-жовтого до темно-жовтого кольору, з характерним запахом. На поверхні таблеток допускаються   вкраплення;

діючі речовини: 1 таблетка містить: вітаміну С (кислоти аскорбінової) – 75 мг, вітаміну Е (a-токоферолу ацетату) – 10 мг, вітаміну В1 (тіаміну) – 2 мг, вітаміну В2 (рибофлавіну) –    2 мг, вітаміну В6 (піридоксину гідро хлориду) – 3 мг, вітаміну   В12 (ціанокобаламіну) – 0,002 мг, кислоти фолієвої – 0,7 мг, кальцію пантотенату – 3 мг, бета-каротину – 4 мг, цинку (Zn++) – 15 мг;

допоміжні речовини: сорбіт, цукор молочний, целюлоза мікрокристалічна, кислота стеаринова, полівінілпіролідон низь комолекулярний, крохмаль картопляний або кукурудзяний, твін-80, желатин харчовий, полі етиленгліколь – 6000,   гіпромелоза, титану діоксид, тальк, тартразин або тропеолін 0, гліцерин, шелак.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Полівітаміни з   мікроелементами. Код АТС А 11А А 04.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат знижує негативний вплив стресу на організм. Вітаміни групи В беруть участь в обміні жирів, білків та вуглеводів, забезпечують енергетичну підтримку нервової системи.

Вітамін В1 необхідний кофермент у метаболізмі вуглеводів і передачі нервового імпульсу.

Вітамін В2 є частиною ФМН і ФАО (флавін мононуклеотид і флавін аденін-динуклеотид), які беруть участь в окисно-відновних процесах у складі дегідрогеназ та оксидаз.

Вітамін В6 підсилює скорочувальну функцію міокарда й уповільнює ритм серцевих скорочень, посилює дію серцевих глікозидів, поліпшує жовчоутворення, вуглеводний обмін та дизінтоксикаційну функцію печінки.

Вітамін В12 в організмі дітей сприяє синтезу жирів, а в дорослому – їх утилізації. Він необхідний для процесу кровотворення, для утворення епітеліальних клітин, для функціонування нервової системи, росту і процесів регенерації.

Вітамін С необхідний для росту і нормального стану кісток, шкіри, зубів, капілярного ендотелію та імунної системи, прискорює засвоєння заліза, бере участь у багатьох окисно-відновних процесах в організмі.

Вітаміни Е та бета-каротин захищають клітини, тканини та органи від пошкоджуючої дії екологічно несприятливих чинників. Фолієва кислота бере участь у синтезі пуринів та піримідинів, необхідна для утворення ДНК. Цинк стимулює ферментні системи організму. Кальцію пантотенат бере участь в усіх обмінних процесах, синтезі ацетилхоліну, стероїдів, покращує скоротливість міокарда. Підвищує розумову працездатність, покращує пам`ять.

Фармакокінетика. Бета-каротин всмоктується в кишечнику, виводиться із жовчю і сечею.

Вітамін В1 всмоктується активно і шляхом пасивної дифузії. В організмі не зберігається в значній кількості. Перетворюється в активну пірофосфатну форму за допомогою ферментів у печінці і в головному мозку. Виводиться з сечею.

Вітамін В2 всмоктується активно, не депонується в організмі, виводиться в незміненому стані   або із сечею у вигляді метаболітів.

Вітамін В12 з їжі всмоктується за участю гастромукопротеїду. У крові зв’язується з білками (93%). Депонується в печінці (запас 2 роки).

Вітамін С після всмоктування розподіляється рівномірно в клітинах і тканинах організму. Із організму виводиться з сечею у вигляді метаболіту і неметаболізованого продукту.

Вітамін Е всмоктується в травному тракті, після чого більша його   частина   потрапляє в лімфу. Швидко розподіляється у всіх тканинах, повільно виводиться із жовчю та у вигляді метаболітів - з сечею.

Кислота фолієва після прийому всередину через 30 хв надходить до плазми крові і з неї протягом 3 хв 95% вітаміну потрапляє в тканини. Елімінація здійснюється переважно нирками в незміненому вигляді.

Цинк всмоктується в 12-палій та тонкій кишці. Виводиться головним чином із калом       (85%), сечею та потом.

Показання для застосування. Профілактика і лікування станів, що супроводжуються підвищеною потребою у вітамінах: стрес, період підвищених розумових та психоемоційних навантажень, неповноцінне та незбалансоване харчування, період реконвалесценції після різних захворювань.

Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітям старше 5 років препарат призначають всередину. З профілактичною метою   по – 1 таблетці на добу протягом одного місяця;   з лікувальною метою – по 2 таблетки на добу протягом 20-30 днів. Таблетку не розжовують. Приймати під час або відразу після їди.

Побічна дія. Рекомендовані дози звичайно добре переносяться. У разі підвищеної чутливості до компонентів препарату можливі   алергічні реакції (ушкодження шкіри і слизових оболонок, кропивниця, свербіж, набряк Квінке), дискомфорт у шлунково-кишковому тракті.

Протипоказання. Гіпер чутливість до інгредієнтів препарату. Гіпервітаміноз А. Застосування вітамінів протипоказане у разі підвищеної чутливості на будь-який із компонентів та дітям віком до 5 років.

Передозування. При передозуванні, довго тривалому прийомі, індивідуальній чутливість компонентів препарату можуть спостерігатися диспептичні явища, алергічні реакції, порушення функції печінки, зміни зі сторони шкіри та волосся. У таких випадках прийом препарату припиняють.

Особливості застосування. Не перевищувати рекомендованої дози. Не приймати разом з лікарськими засобами, що містять вітаміни та цинк. З обережністю призначають при важких ураженнях печінки, виразковій хворобі шлунка та дванадцяти палої кишки. При дотриманні рекомендованої схеми дозування препарат можна застосовувати в період вагітності і годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Вітамін В1, впливаючи на процеси поляризації в дільниці нервово-м'язових синапсів, може послаблювати курареподібну дію. Вітамін В6 послаблює дію леводопи і підсилює дію діуретиків, він попереджає або зменшує токсичні явища, які   мають місце при застосуванні ізоніазиду та інших протитуберкульозних засобів. Вітамін С   підсилює дію та токсичність сульфаніламідів (можливість кристалурії). Абсорбція вітаміну С знижується при одночасному застосуванні пероральних контрацептивних засобів, вживанні свіжих фруктів або овочевих соків, лужних напоїв. Вітамін Е може підвищувати ефективність проти судомних засобів. Кальцію пантотенат зменшує токсичну дію стрептоміцину та інших протитуберкульозних препаратів. Цинк гальмує абсорбцію тетрациклінів у травному тракті, не сумісний з інгібіторами синтезу простагландинів (не стероїдними протизапальними препаратами),   ті азидними діуретиками, комплексоутворюючими з’єднаннями (пеніциламін), глюкокортикостероїдами (ГКС), препаратами кальцію.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці, при температурі від 15 оС до 25 оС. Термін придатності – 2 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці. По 3 контурні чарункові упаковки в пачці.

Виробник. ВАТ “Вітаміни”.

Адреса. Україна, 20300, Черкаська обл., м. Умань,   вул. Ленінської «Іскри», 31.



 

Инструкция отсутствует



Реклама