Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Эукарбон

    Эукарбон
    • Comb drug
      Международное название
    • Слабительные средства
      Фарм. группа
    • A06AB56
      ATС-код
    • без рецепта
      Условие продажи
    • Нет в продаже
      Наличие в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ЕУКАРБОН®

(EUCARBON®)



Склад:

діючі речовини: 1 таблетка містить: листя сени (Folium Sennae) – 105 мг, екстракт кореня ревеню сухий (Rhei radix) (екстрагент етанол 70 %) – 25 мг, вугілля деревне – 180 мг, сірка – 50 мг;

допоміжні речовини: олія м’яти перцевої, олія фенхелю, сахароза, крохмаль кукурудзяний, тальк, каолін, акація (гуміарабік).


Лікарська форма. Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки циліндричної форми, двоопуклі, сірувато-чорного кольору.


Фармакотерапевтична група.

Лікарські засоби, які застосовуються для лікування запорів. Контактні проносні засоби. Глікозиди сени, комбінації.

Код АТХ А06А B56.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Препарат містить рослинні і мінеральні активні інгредієнти. Препарат чинить м’яку проносну та вітрогінну дії завдяки вмісту листя сени та екстракту ревеню. Наявність ефірних олій м’яти перцевої та фенхелю підсилює вітрогінну та протизапальну дії діючих речовин. Наявність деревного вугілля забезпечує здатність зв’язувати токсини різного походження. Препарат чинить дезінфікуючу та протизапальну дії в шлунково-кишковому тракті.

Проносний ефект починається через 8-10 годин після прийому. Описано позитивний клінічний досвід застосування препарату пацієнтам із синдромом подразненого кишечнику.

Фармакокінетика.

Не вивчалась.

Клінічні характеристики.

Показання. Лікування запорів різного походження.

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого компоненту препарату. Гостра кишкова непрохідність і стеноз, атонія, гострі інфекційні захворювання кишечнику, гострі запальні захворювання кишечнику (наприклад, хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, апендицит), біль в ділянці  живота нез’ясованого походження, метрорагії, перитоніт, тріщини прямої кишки, защемлена грижа, панкреатит, гепатит, дивертикуліт, цистит, геморой, нефрит, недіагностовані абдомінальні симптоми, включаючи нудоту, блювання. Порушення водного та електролітного балансу. Дитячий вік до 12 років.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Гіпокаліємія (в результаті довгострокового прийому послаблюючих засобів) потенціює дію серцевих глікозидів (наперстянки, строфанту), може також змінювати дію антиаритмічних лікарських засобів, препаратів, які викликають реверсію до синусового ритму (наприклад хінідину), і лікарських засобів, що збільшують інтервал QT.

Застосування з іншими лікарськими засобами, що викликають гіпокаліємію (такими як, діуретики, адренокортикостероїди та корінь солодки), може підвищити електролітний дисбаланс (див. розділ «Передозування»).


Особливості застосування.

Якщо послаблюючі засоби необхідні щодня, потрібно  встановити причину запорів.

Еукарбон® слід застосовувати тільки якщо терапевтичного ефекту не можна досягнути шляхом зміни дієти або застосування послаблюючих засобів, що збільшують об’єм кишкового вмісту.

Для досягнення необхідного терапевтичного ефекту дозу препарату підбирають індивідуально.

Застосування препарату рекомендується протягом одного тижня, але не більше 2 тижнів. Кровотечі з прямої кишки або недостатність роботи кишечнику, що може виникнути після застосування проносних препаратів, може вказувати на серйозні захворювання.

При застосуванні протягом періоду, який перевищує 2 тижні, ефект препарату може зменшуватися.

Не рекомендується застосовувати як засіб для схуднення.

Кожна таблетка Еукарбон® містить 43,4 мг сахарози. Препарат можна застосовувати хворим на цукровий діабет.

Не рекомендується застосовувати препарат пацієнтам з непереносимістю фруктози і галактози, із синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції та недостатністю сахарази-ізомальтази.

Пацієнтам, які приймають серцеві глікозиди, антиаритмічні засоби, препарати, які збільшують інтервал QT, діуретики, кортикостероїди або препарати на основі кореня солодки, слід до початку застосування препарату проконсультуватися з лікарем.


Дорослим, які страждають від нетримання калу (інконтиненції), при прийомі препарату слід уникати тривалого контакту шкіри з калом шляхом зміни прокладок (серветок).


Якщо причина запору невідома або є скарги з боку травного тракту (біль у животі, нудота, блювання), то перед початком прийому проносних засобів необхідно, щоб лікар встановив причину запору, оскільки ці симптоми можуть бути ознаками непрохідності кишечнику, що починається або яка вже є.


Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність.

Не повідомлялося про небажаний або шкідливий вплив на вагітну та на плід при застосуванні в рекомендованому дозуванні.

Однак, з огляду на експериментальні дані щодо генотоксичного ризику деяких антраноїдів, наприклад, емодину і алое-емодину, використання під час вагітності не рекомендується.

Годування груддю.

Застосування під час годування груддю не рекомендується, оскільки немає достатньої інформації про виділення метаболітів у грудне молоко.

Невелика кількість активних метаболітів (rhein) виділяється в грудне молоко. Не повідомлялось про послаблюючий ефект у немовлят, які перебувають на грудному вигодовуванні.


Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Препарат не впливає на здатність керувати автомобілем або працювати з іншими механічними засобами.


Спосіб застосування та дози. Таблетки приймати під час або після їди, дорослим і дітям віком від 12 років – по 1-2 таблетки 1-3 рази на добу до досягнення м’якого проносного ефекту. Якщо потрібна більш сильна проносна дія, то вечірню дозу можна збільшити до 3-4 таблеток Еукарбон®.

Тривалість курсу залежить від перебігу та тяжкості захворювання і визначається лікарем індивідуально. Зазвичай тривалість лікування − 1-2 тижні. Не слід приймати без відповідної рекомендації лікаря довше 2 тижнів.

Діти. Дітям віком до 12 років Еукарбон® не застосовують.


Передозування. Основними симптомами передозування є біль у животі і діарея з подальшою втратою рідини і електролітів, які повинні бути заміщені.

Зокрема, діарея може стати причиною гіпокаліємії, яка може призвести до порушення серцевої діяльності, м’язової слабкості, особливо при одночасному застосуванні з серцевими глікозидами, діуретиками, кортикостероїдами або препаратами кореня солодки. Лікування направлене на підтримку великої кількості рідини в організмі, також слід припинити застосування препарату або знизити його дозу. Вміст електролітів, зокрема калію, слід постійно перевіряти, особливо у пацієнтів літнього віку. Хронічне надмірне застосування лікарських засобів, що містять антрахінони, може призвести до токсичних гепатитів.


Побічні реакції.

При рекомендованому дозуванні побічні ефекти дуже рідкісні (болі в животі, діарея). При застосуванні антрахінонових проносних засобів описано випадки виникнення нудоти і блювання центрального генезу; таку дію можуть спричиняти сена і ревінь. При прийомі високих доз протягом тривалого періоду часу можливе зменшення вмісту електролітів, в основному калію, що може зумовити уповільнення кишкового пасажу (атонія кишечнику і запори) та порушення травлення. Може виникнути вторинний  альдостеронізм через ушкодження ниркових канальців при зловживанні.

Через лужну реакцію можливе скороминуще слабке забарвлення сечі в червоний колір, яке не має клінічного значення.

Можуть спостерігатися реакції підвищеної чутливості, включаючи свербіж, кропив'янку, місцеву або загальну екзантему.

Листя сени і корінь ревеня можуть спричинити біль в животі, спазм і рідке випорожнення, зокрема у пацієнтів з подразненнями товстої кишки. Однак, ці симптоми можуть також виникати як наслідок індивідуального передозування. У таких випадках необхідно знизити дозу.

Хронічне вживання може призвести до порушень водного та електролітного балансу (гіпокаліємія, гіпокальціємія), метаболічного ацидозу або алкалозу, анорексії, гіперальдостеронізму, порушення серцевої діяльності, м’язової слабкості, судом, втрати маси тіла та до альбумінурії і гематурії. Підвищена втомлюваність може  посилюватись у пацієнтів літнього віку при багаторазовому застосуванні.

Крім того, хронічне застосування може спричинити пігментацію слизової оболонки кишечнику (псевдомеланоз), яка, як правило, зникає, коли пацієнт припиняє приймати препарат.


Термін придатності. 5 років.


Умови зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25°С.


Упаковка. По 10 таблеток у блістері; по 1 або по 3 блістери у картонній коробці.


Категорія відпуску. Без рецепта.


Виробник.

F. Trenka chemisch-pharmazeutische Fabrik GmbH/

Ф. Тренка хеміш-фармацевтіше Фабрік ГмбХ, Австрія.


Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності. Goldeggasse 5, 1040 Vienna, Austria/

Гольдеггассе 5, 1040 Відень,  Австрія.

ЭУКАРБОН (EUCARBON) F. Trenka     A16A X10**

 

СОСТАВ И ФОРМА ВЫПУСКА:

табл., № 10, № 30

 Листья сенны 105 мг  Экстракт корня ревеня 25 мг  Сера очищенная 50 мг  Уголь растительный 180 мг

Прочие ингредиенты: эфирное масло мяты перечной, эфирное масло фенхеля, каолин, тальк, акация.

№ UA/9470/01/01 от 24.03.2009 до 24.03.2014

ФАРМАКОЛОГИЧЕСКИЕ СВОЙСТВА:

Эукарбон содержит растительные и минеральные активные ингредиенты. Препарат проявляет мягкое слабительное и ветрогонное действие благодаря содержанию листьев сенны и экстракта ревеня. Наличие эфирных масел мяты перечной и фенхеля усиливает ветрогонный и противовоспалительный эффект действующих веществ. Наличие древесного угля способствует связыванию токсинов различного происхождения. Препарат проявляет дезинфицирующее и противовоспалительное действие в ЖКТ.
Слабительный эффект наступает через 8–10 ч после приема. Есть данные о положительном клиническом опыте применения препарата у пациентов с синдромом раздраженного кишечника.

ПОКАЗАНИЯ:

запоры различного происхождения.

ПРИМЕНЕНИЕ:

таблетки принимать во время или после еды: взрослым и детям в возрасте старше 12 лет: по 1–2 таблетки до 3 раз в сутки до достижения мягкого слабительного эффекта. Если необходимо более сильное слабительное действие, то вечерняя доза может быть повышена до 3–4 таблеток Эукарбона.
Продолжительность курса зависит от характера и тяжести заболевания и определяется врачом индивидуально. Продолжительность среднего курса — 2 нед.

ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ:

повышенная чувствительность к любому компоненту препарата. Острая кишечная непроходимость, острые инфекционные заболевания кишечника, боль в животе неизвестного происхождения.
Нарушение водного и электролитного баланса. Дети в возрасте младше 12 лет.

ПОБОЧНЫЕ ЭФФЕКТЫ:

при приеме препарата в рекомендуемых дозах побочные эффекты отмечают очень редко (неприятные ощущения в животе, связанные с диареей). При применении антрахидоновых слабительных средств описаны случаи развития тошноты и рвоты центрального генеза; данный эффект могут вызывать сенна и ревень. Прием препарата в высоких дозах в течение длительного периода может вызвать снижение уровня электролитов (в основном калия) в плазме крови и обусловить замедление пассажа кишечного содержимого.
В связи со щелочной реакцией может наблюдаться непродолжительная слабая окраска мочи в красный цвет, что не имеет клинического значения.

ОСОБЫЕ УКАЗАНИЯ:

для достижения необходимого терапевтического эффекта доза препарата подбирается индивидуально.
Развитие диареи является симптомом передозировки. Длительность применения препарата — не менее 7 дней и не более 14 дней. Не рекомендуется применять в качестве средства для похудения. При длительном применении эффект препарата может снижаться.
Каждая таблетка Эукарбона содержит 43,4 мг сахарозы. Препарат можно применять у больных сахарным диабетом. Не рекомендуется применение препарата пациентам с непереносимостью фруктозы и галактозы, с синдромом мальабсорбции глюкозы-галактозы, с недостаточностью сахаразы-изомальтазы.
Период беременности и кормления грудью. Не рекомендуется применение препарата в указанный период.
Способность управлять транспортными средствами и работать со сложными механизмами. Не влияет.

ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ:

при одновременном применении препарата с сердечными гликозидами и развитии гипокалиемии эффект сердечных гликозидов повышается.

ПЕРЕДОЗИРОВКА:

симптомы: развитие диареи. Необходимо прекратить применение препарата или снизить его дозу.

УСЛОВИЯ ХРАНЕНИЯ:

в защищенном от света месте при температуре до 25 °С.



Реклама