Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Изокет

    Изокет
    • Isosorbide dinitrate
      Международное название
    • Вазодилататоры, применяемые в кардиологии
      Фарм. группа
    • C01DA08
      ATС-код
    • по рецепту
      Условие продажи
    • 36 предложений от 433,80 до 527,50 грн.
      Наличие в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату


ІЗОКЕТ

(ISOKET)


Склад.

Діюча речовина: іsosorbide dinitrate;

1 мл розчину містить 1,0 мг ізосорбіду динітрату;

допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій, натрію гідроксид 2М розчин, кислота хлористоводнева 1М розчин.

Лікарська форма. Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Вазодилататори, що застосовуються в кардіології. Органічні нітрати. Код АТС С 01D A08.

Клінічні характеристики.

Показання:

- нестабільна стенокардія;

- гострий інфаркт міокарда;

- гостра лівошлуночкова серцева недостатність;

- для полегшення або подовження тривалості реваскуляризації, а також для запобігання чи послаблення коронароспазму при перкутанній транслюмінальній коронароангіопластиці.

Протипоказання:

- гiпер чутливість до ізосорбіду динітрату, інших нітратних сполук або інших компонентів препарату;

- гостра судинна недостатність (шок, судинний колапс);

- у випадку кардіогенного шоку, у разі неможливості корекції кінцевого діастолічного тиску лівого шлуночка за допомогою відповідних заходів;

- виражена артеріальна гіпотензія (систолічний тиск нижче 90 мм рт. ст., діастолічний   тиск нижче 60 мм рт. ст. );

- гіпертрофічна обструктивна кардіоміопатія;

- констриктивний перикардит;

- тампонада серця;

- первинні   легеневі захворювання (через ризик виникнення гіпоксемії, що може бути спричинена перерозподілом кровотоку у зони гіпервентиляції);

- токсичний набряк легенів;

- стани, що супроводжуються підвищенням внутрішньо черепного тиску (геморагічний інсульт, черепно-мозкова травма);

- дитячий вік до 18 років;

-період годування груддю.

Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують внутрішньо венно або інтракоронарно для інтенсивної терапії у дорослих виключно в умовах стаціонару! Доза визначається індивідуально з урахуванням клінічної картини та стану пацієнта, при постійному контролі клінічних та гемодинамічних показників.

Внутрішньо венне введення. Терапію розпочинають з дози 2 мг/годину, поступово доводячи її до необхідної для забезпечення оптимального терапевтичного ефекту. Середня доза становить 7,5 мг/годину. Максимальна доза звичайно не перевищує 10 мг/годину, але у пацієнтів із серцевою недостатністю ця доза може бути підвищена до 10 – 50 мг/годину. Для внутрішньо венного введення застосовують тільки розведений препарат!

Інтракоронарне введення. Застосовується при проведенні перкутанної транслюмінальної коронароангіопластики. Зазвичай препарат уводиться у вигляді болюсної ін’єкції перед надуванням балона у дозі 1 мг. Далі препарат може вводитися протягом 30 хв у дозах, що не перевищують 5 мг.

Спосіб застосування.

0,1 % розчин препарату вводиться:

- попередньо розведеним, у вигляді безперервної внутрішньо венної інфузії за допомогою автоматичних ін фузійних систем;

- у нерозведеному вигляді з використанням шприца-помпи, в умовах стаціонару при постійному моніторингу показників серцево-судинної системи. Залежно від захворювання та ступеня його тяжкості, додатково до звичайного обстеження (симптоми, артеріальний тиск, частота серцевих скорочень, діурез) застосовують інвазивні методи для визначення гемодинамічних параметрів. Ампули слід відкривати в асептичних умовах, безпосередньо перед використанням. Розведений розчин слід одразу використовувати.

Приготування розчинів різної концентрації:

0,1 мг/мл (0,01 %): 50 мл препарату (5 ампул по 10 мл) довести до об’єму 500 мл одним з перерахованих нижче розчинів.

0,2 мг/мл (0,02 %): 100 мл препарату (10 ампул по 10 мл) довести до об’єму 500 мл одним з перерахованих нижче розчинів.

Розчини для розведення: фізіологічний розчин, 5 – 30 % розчин глюкози, розчин Рінгера, розчини, що містять альбумін.

Препарат можна також уводити у нерозведеному вигляді: 1 мл препарату містить 1 мг ізосорбіду динітрату. Зазвичай таким чином препарат вводять інтракоронарно.

Побічні реакції. При першому застосуванні або при підвищенні дози препарату може спостерігатися падіння артеріального тиску та/або ортостатична гіпотензія, що може супроводжуватись рефлекторним збільшенням частоти пульсу, загальмованістю, а також запамороченням і відчуттям слабкості. На початку лікування може з’явитися головний біль (" нітратний головний біль"), що, як правило, минає через кілька днів при подальшому прийманні препарату.

У поодиноких випадках, при значному падінні артеріального тиску, може спостерігатися посилення симптоматики стенокардії.

Вкрай рідко спостерігаються колаптоїдні стани, іноді з брадикардією і синкопе (напади з раптовою втратою свідомості, запамороченням, пов’язані з порушенням мозкового кровообігу внаслідок значного уповільнення серцевого ритму). В окремих випадках можливе почервоніння та алергічні реакції шкіри, може спостерігатися ексфоліативний дерматит. У поодиноких випадках можуть спостерігатися нудота, блювання.

Передозування. Симптоми:

- падіння кров’яного тиску до 90 мм рт ст. та нижче;

- блідість;

- підвищена пітливість;

- слабке наповнення пульсу;

- тахікардія;

- запаморочення (у тому числі ортостатичні реакції при зміні положення тіла);

- головний біль;

- слабкість;

- нудота;

- блювання;

- діарея,

У пацієнтів, які вживали інші нітрати, повідомлялося про випадки метгемоглобінемії та ціанозу з наступним тахіпное, відчуттям тривоги, втратою свідомості та зупинкою серця.

Можливість цієї побічної реакції при передозуванні ізосорбіду динітрату не можна виключати. Надзвичайно великі дози можуть спричинити підвищення внутрішньо черепного тиску, що може призвести до церебральних симптомів.

Лікування. Загальні заходи: припинити надходження препарату в організм людини; надати пацієнту горизонтального положення з опущеною головою та піднятими вгору ногами; забезпечити надходження кисню; збільшити об’єм циркулюючої крові, провести спеціальну протишокову терапію в умовах відділення інтенсивної терапії.

Спеціальні заходи: підвищити кров’яний тиск, якщо він дуже низький; застосувати норепінефрину гідро хлорид або інші вазоконстриктори. Застосування епінефрину (адреналіну) протипоказано. Можна застосовувати переливання крові, гемодіаліз.

Лікування метгемоглобінемії:.

Вітамін С – 1 г перорально або внутрішньо венно.

Метиленовий синій – до 50 мл 1% розчину внутрішньо венно.

Толуїдиновий синій – на початку 2-4 мг/кг внутрішньо венно, у подальшому, якщо необхідно, можна повторювати введення доз по 2 мг/кг з інтервалом в 1 годину.

Реанімаційні заходи: у випадку зупинки дихання або серцевої діяльності негайно вжити реанімаційних заходів.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Застосовувати в період вагітності з обережністю і   лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. При необхідності застосування препарату годування груддю слід припинити.

Діти. Досвід застосування у дітей віком до 18 років відсутній.

Особливості застосування. Препарат слід призначати з особливою обережністю і при постійному медичному нагляді при:

- низькому тиску наповнення, зокрема при гострому інфаркті міокарда, порушеній функції лівого шлуночка (ліва вентрикулярна недостатність). Слід уникати зниження систолічного кров’яного тиску нижче 90 мм рт, ст.;

- аортальному та/або мі тральному стенозі;

- схильності до ортостатичних реакцій;

- захворюваннях, що супроводжуються підвищенням внутрішньо черепного тиску (хоча досі випадки підвищення внутрішньо черепного тиску спостерігалося лише після внутрішньо венного введення нітрогліцерину у великих дозах).

При застосуванні препарату описано випадки розвитку толерантності (зниження ефекту), а також перехресна толерантність до інших нітратів (зниження ефекту у разі попередньої терапії іншим нітратом). Для запобігання зниження або втрати ефективності слід уникати тривалого введення високих доз, після 3 - 6 тижнів регулярного приймання препарату робити перерву на 3 - 5 днів, застосовуючи у цей період інші антиангінальні засоби.

Для інфузії препарату можуть застосовуватись системи, виготовлені з поліетилену, поліпропілену або політетрафторетилену. Показано, що інфузійні системи, виготовлені з полівінілхлориду або поліуретану, призводять до втрати активної речовини через адсорбцію. У випадку нагальної потреби   їх застосування дозу препарату необхідно збільшувати.

Через те, що препарат є перенасиченим розчином ізосорбіду динітрату, іноді, при застосуванні нерозведеного препарату може спостерігатися кристалічний осад. За наявності кристалів безпечніше розчин не вживати, хоча ефективність його не змінюється. Препарат не призначають пацієнтам, які нещодавно приймали інгібітори фосфодіестерази (наприклад, силденафіл).

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами. У період лікування не рекомендується керувати транспортними засобами та займатися іншими потенційно небезпечними видами діяльності, оскільки при регулярному застосуванні ізосорбіду динітрату знижується здатність до концентрації уваги та швидкість психомоторних реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами й інші види взаємодій. Можливе посилення гіпотензивної дії при одночасному прийомі препарату з   бета-блокаторами, блокаторами кальцієвих каналів, вазодилататорами), а при застосуванні з симпатоміме тиками (норадреналін, мезатон), пригнічення антиангінальної дії. Препарат не призначають пацієнтам, які нещодавно приймали інгібітори фосфодіестерази (наприклад, силденафіл). Одночасне застосування препарату з нейролептиками і циклічними антидепресантами, опіоїдними аналгетиками, етанолом та препаратами, що містять у своєму складі етанол (можливе посилення гіпотензивної дії). Одночасне застосування ізосорбіду динітрату з дигідроерготаміном може призвести до збільшення концентрації дигідроерготаміну в крові і у такий спосіб посилити його дію. Застосування ізосорбіду динітрату на фоні хінідину або новокаїн аміду може спричинити ортостатичний колапс. При застосуванні з гепарином можливе зниження антикоагулянтної дії. При серцевій недостатності поліпшується серцевий викид при поєднаному застосуванні з гідралазином. Атропін та інші препарати, що мають М-холіноблокуючу дію (етацизин, етмозин), можуть знижувати судинорозширювальну дію ізосорбіду динітрату. Донатори сульфгідрильних груп (каптоприл, ацетил цистеїн, унітіол) відновлюють знижену чутливість до препарату.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Ізосорбіду динітрат – антиангінальний засіб, вазодилататор, що впливає переважно на венозні судини, розслаблює також артерії. За рахунок цього зменшується об’єм венозного повернення до серця; у такий спосіб знижуються шлуночковий кінцевий діастолічний тиск і об’єм (перед навантаження). Дія на артерії, а при вищих дозах на артеріоли, призводить до зниження системного судинного опору (після навантаження). Це, в свою чергу, полегушує роботу серця. Вплив як на перед навантаження, так і на після навантаження призводить до подальшого зменшення потреби серця в кисні. Окрім цього, ізосорбіду динітрат спричиняє перерозподіл кровотоку до субендокардіальних відділів серця, якщо коронарна циркуляція частково утруднена атеросклеротичними ураженнями. Цей ефект, можливо, пояснюється селективною дилатацією великих коронарних судин. Дилатація колатеральних артерій, спричинена нітратами, може поліпшувати перфузію ішемізованих ділянок.

У пацієнтів із застійною серцевою недостатністю нітрати поліпшують гемодинаміку у спокої та при навантаженні. При ішемічній хворобі серця ізосорбіду динітрат підвищує толерантність до фізичного навантаження. Препарат також розслабляє мускулатуру бронхів, а також м’язів шлунково-кишкового, жовчовидільного та сечовидільного трактів. Ізосорбіду динітрат діє як донор оксиду азоту (NО), що призводить до розслаблення гладких м’язів судин шляхом стимуляції гуанілілциклази та наступного збільшення концентрації циклічного гуанозилмоно фосфату (цГМФ); останній вважається медіатором розслаблення.

Фармакокінетика. Період напів виведення ізосорбіду динітрату після внутрішньо венної інфузії становить 20 хв. Ізосорбіду динітрат метаболізується у печінці з утворенням ізосорбіду-2-моно нітрату та ізосорбіду- 5 -моно нітрату з періодами напів виведення, що становлять відповідно: 1,5 - 2 години та 4 - 6 годин. Обидва метаболіти фармакологічно активні. Виводиться препарат з сечею, практично повністю у формі метаболітів. Біодоступність препарату становить 25%.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико–хімічні властивості: прозорий безбарвний розчин.

Термін придатності. 5 років.

Умови зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 0С . Зберігати у недоступному для дітей місці. Розведений препарат має бути введений протягом 24 годин.

Термін зберігання. 5 років.

Упаковка. По 10 мл в ампулі,  № 10   у картонній упаковці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Заявник.

SCHWARZ PHARMA AG, Germany.

ШВАРЦ ФАРМА   АГ, Німеччина.

Місцезнаходження.

40789 Monheim, Alfred-Nobel-Strasse 10,  Germany

40789 Монхайм, Альфред-Нобель-Штрассе 10, Німеччина.

ИЗОКЕТ
(ISOKET)
isosorbide dinitrate
Представительство:
ШВАРЦ ФАРМА АГ
  Владелец регистрационного удостоверения:
SCHWARZ PHARMA, AG
код ATX: C01DA08

Форма выпуска, состав и упаковка

Аэрозоль в виде прозрачного бесцветного раствора.

  1 доза (0.05 мл)
изосорбида динитрат 1.25 мг

Вспомогательные вещества: этанол, макрогол 400.

15 мл (300 доз) - флаконы темного стекла с дозирующим устройством (1) - коробки картонные.

Клинико-фармакологическая группа: Периферический вазодилататор. Антиангинальный препарат

Регистрационные №№:
  • аэрозоль 1.25 мг/1 доза: фл. 15 мл (300 доз) - П №012496/02-2001, 25.10.01ППР

Фармакологическое действие

Периферический вазодилататор с преимущественным влиянием на венозные сосуды. Стимулирует образование оксида азота в эндотелии сосудов, вызывающего активацию внутриклеточной гуанилатциклазы, следствием чего является увеличение цГМФ (медиатор вазодилатации). Уменьшает потребность миокарда в кислороде за счет снижения преднагрузки (уменьшает конечный диастолический объем левого желудочка и снижает систолическое напряжение его стенок). Обладает коронарорасширяющим действием.

Снижает приток крови к правому предсердию, способствует снижению давления в малом круге кровообращения и регрессии симптомов при отеке легких. Способствует перераспределению коронарного кровотока в области со сниженным кровообращением. Повышает толерантность к физической нагрузке у больных с ишемической болезнью сердца (в т.ч. стенокардией). Расширяет сосуды головного мозга, твердой мозговой оболочки, что может сопровождаться головной болью.

После распыления на слизистую оболочку полости рта эффект проявляется через 30 сек и продолжается 15-120 мин.

Фармакокинетика

Всасывание и распределение

Абсорбция высокая. Биодоступность - 60%.

Связывание с белками плазмы крови - 30%.

Метаболизм и выведение

Подвергается метаболизму в печени с образованием 2 активных метаболитов: изосорбида-5-мононитрата, доля которого составляет 75-85%, T1/2 - 5 ч, и изосорбида-2-мононитрата, составляющего 15-25% с T1/2 - 2.5 ч.

T1/2 изосорбида динитрата составляет 60 мин. Выводится с мочой почти полностью в виде метаболитов.

Показания

- купирование приступов стенокардии;

- профилактика приступов стенокардии;

- острый инфаркт миокарда (в т.ч. осложненный острой левожелудочковой недостаточностью);

- состояние после перенесенного инфаркта миокарда.

Режим дозирования

Для купирования приступа стенокардии или перед физической или эмоциональной нагрузкой, которая может вызвать приступ, следует впрыснуть аэрозоль в рот 1-3 раза с интервалом в 30 сек между впрыскиваниями. Разовую дозу (3 впрыскивания) для купирования приступа можно увеличивать только по рекомендации врача.

При остром инфаркте миокарда и острой сердечной недостаточности назначают 1-3 впрыскивания под контролем АД и ЧСС. При отсутствии эффекта в течение 5 мин можно повторить впрыскивание под контролем врача. Если улучшение не наступает в течение 10 мин, можно еще раз повторить применение Изокета под контролем АД.

Правила использования препарата

Аэрозоль не следует вдыхать. Необходимо поднести дозирующее устройство (распылитель) вплотную ко рту, затем сделать глубокий вдох, задержать дыхание и, нажав на распылитель, впрыснуть аэрозоль в полость рта. Затем следует закрыть рот и около 30 сек дышать через нос.

При первом применении препарата и в том случае, когда после последнего использования Изокета прошло больше суток, при первом нажатии на распылитель следует направить струю в воздух (непрерывно и до конца нажать на распылитель и снова отпустить). При применении флакон нужно держать вертикально, распылителем вверх.

Побочное действие

Со стороны сердечно-сосудистой системы: при первом применении или при увеличении дозы возможно снижение АД, развитие ортостатической гипотензии, что может сопровождаться рефлекторным увеличением ЧСС, заторможенностью, а также головокружением и чувством слабости. В начале лечения также могут появляться головные боли ("нитратные" головные боли), которые, как правило, исчезают при дальнейшем применении препарата.

Редко при выраженном снижении АД может наблюдаться усиление симптомов стенокардии (парадоксальная нитратная реакция) и коллапс.

В отдельных случаях наблюдаются коллаптоидные состояния, иногда с брадикардией и синкопэ (приступы с нарушением сознания, головокружением, связанные с расстройством мозгового кровообращения в результате нарушений ритма сердца, прежде всего обусловленные значительным его урежением).

Со стороны пищеварительной системы: возможно появление ощущения легкого жжения языка, сухость во рту; редко - тошнота, рвота.

Со стороны ЦНС и периферической нервной системы: скованность, сонливость, нечеткость зрения, снижение способности к быстрым психическим и двигательным реакциям (особенно в начале лечения); редко - ишемия мозга.

Прочие: покраснение кожи лица, ощущение жара, аллергические кожные реакции; в отдельных случаях - эксфолиативный дерматит, развитие толерантности (в т.ч. перекрестной к другим нитратам).

Противопоказания

- острая сосудистая недостаточность;

- выраженная артериальная гипотензия (систолическое АД ниже 90 мм рт.ст., диастолическое АД ниже 60 мм рт.ст.);

- кардиогенный шок (если невозможна коррекция конечного диастолического давления левого желудочка с помощью внутриаортальной контрпульсации или препаратов с положительным инотропным действием);

- дефицит глюкозо-6-фосфатдегидрогеназы;

- закрытоугольная форма глаукомы;

- гипертиреоз;

- детский и подростковый возраст до 18 лет (эффективность и безопасность не установлены);

- одновременный прием с ингибиторами фосфодиэстеразы типа 5 (например, силденафил), т.к. в этом случае возможно усиление гипотензивного действия препарата;

- повышенная чувствительность к нитратным соединениям или другим компонентам препарата.

Не допускается прием Изокета, если приступ стенокардии развился вскоре после приема силденафила.

С осторожностью и под контролем врача следует применять препарат при остром инфаркте миокарда со сниженным давлением наполнения желудочков.

С осторожностью следует назначать препарат при гипертрофической обструктивной кардиомиопатии, констриктивном перикардите, тампонаде сердца, аортальном и/или митральном стенозе, склонности к ортостатическим реакциям, заболеваниях, которые сопровождаются повышением внутричерепного давления (в т.ч. геморрагический инсульт, черепно-мозговая травма), тяжелой почечной недостаточности, печеночной недостаточности (т.к. возрастает риск развития метгемоглобинемии), пациентам пожилого возраста.

Беременность и лактация

При беременности и в период грудного вскармливания применение Изокета возможно только в тех случаях, когда ожидаемая польза для матери значительно превышает возможный риск для плода или ребенка.

В экспериментальных исследованиях не выявлено повреждающего действия на плод.

Особые указания

В период применения Изокета необходимо контролировать АД и ЧСС.

Следует избегать резкой отмены препарата, препарат отменяют постепенно.

Следует учитывать, что частое назначение и применение препарата в высоких дозах могут вызывать развитие толерантности. В этом случае рекомендуется отменить препарат на 24-48 ч, или после 3-6 недель регулярного приема делать перерыв на 3-5 дней, заменив на это время Изокет другими антиангинальными препаратами. Чувствительность к препарату быстро восстанавливается.

Следует учитывать, что препарат содержит около 85% этанола. Поэтому в период лечения Изокетом следует исключить употребление алкоголя.

Следует избегать попадания аэрозоля в глаза.

Изокет аэрозоль не содержит фреона, безвреден для окружающей среды. Флакон прозрачен, что позволяет вовремя заметить необходимость замены.

Влияние на способность к вождению автотранспорта и управлению механизмами

Особенности индивидуальной реакции на препарат могут привести к нарушению способности управлять автотранспортными средствами или другими механизмами. Этот эффект в значительной мере усиливается в начале лечения, при увеличении дозы и смене препарата, а также при сочетании с приемом алкоголя.

Передозировка

Симптомы: коллапс, обморок, головная боль, головокружение, сердцебиение, зрительные расстройства, гипертермия, судороги, гиперемия кожи, повышенное потоотделение, тошнота, рвота, диарея, метгемоглобинемия (цианоз, диспноэ), брадикардия, повышение внутричерепного давления, паралич, кома.

Лечение: при метгемоглобинемии - в/в введение 1% метиленового синего в дозе 1-2 мг/кг; при тяжелой артериальной гипотензии фенилэфрин (мезатон), эпинефрин (адреналин) и родственные им соединения противопоказаны.

Лекарственное взаимодействие

При одновременном применении Изокета с другими сосудорасширяющими средствами (вазодилататорами), антигипертензивными препаратами, бета-адреноблокаторами, блокаторами кальциевых каналов, нейролептиками, трициклическими антидепрессантами, этанолом, новокаинамидом, хинидином, ингибиторами фосфодиэстеразы типа 5 (например, сильденафил) возможно усиление гипотензивного действия.

При комбинации Изокета с амиодароном, пропранололом, блокаторами кальциевых каналов (верапамил, нифедипин) возможно усиление антиангинального действия.

При одновременном применении Изокета с симпатомиметиками, альфа-адреноблокаторами (дигидроэрготамин) возможно снижение выраженности антиангинального действия (вследствие выраженного снижения АД, и, как следствие, коронарной перфузии).

При комбинированном применении Изокета с м-холиноблокаторами (атропин) возрастает вероятность повышения внутричерепного давления.

Следует учитывать, что приведенные данные также относятся к тем случаям, когда прием препарата начат недавно.

Условия и сроки хранения

Список Б. Препарат следует хранить при температуре не выше 25°С. Необходимо периодически проверять работу распылителя (особенно при длительном перерыве в его использовании). На этикетке флакона аэрозоля внизу нанесена стрелка. Когда уровень жидкости во флаконе достигает верхнего края стрелки, необходимо приобрести следующий флакон аэрозоля. Дальнейшее использование такого флакона возможно до тех пор, пока при легком наклоне кончик засасывающей трубки еще погружен в жидкость. Срок годности - 4 года.

Условия отпуска из аптек

Препарат отпускается по рецепту.

 



Реклама