Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Хомвиокорин

    Хомвиокорин
    • Comb drug
      Международное название
    • Другие кардиологические препараты
      Фарм. группа
    • C01EX
      ATС-код
    • без рецепта
      Условие продажи
    • Нет в продаже
      Наличие в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ХОМВІОКОРИН - N

(HOMVIOCORIN - N)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: розчин коричневого кольору, з спиртовим запахом, гіркий на смак, можливий незначний осад, що фільтрується;

склад:

10 мл розчину містять:

Adonis vernalis Ø               горицвіту весняного Ø                0,2 мл,

Scilla Ø                               морської цибулі  Ø                       0,3 мл,

Solidago virgaurea  Ø         золотушника звичайного Ø         2     мл,

Convallaria majalis Ø         конвалії травневої Ø                    6,25 мл,

Crataegus Ø                         глоду Ø                                          1,25 мл;

допоміжна речовина: етанол.

Форма випуску. Краплі для перорального застосування.

Фармакотерапевтична група. Комбіновані кардіологічні препарати. Код АТС С 01Е Х.                                                      

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Комплексний гомеопатичний засіб для лікування хронічної серцевої недостатності. Містить серцеві глікозиди рослинного походження. Горицвіт весняний – типу карденолідів - строфантину; конвалія травнева – конвалятоксин; морська цибуля – типу буфадієналідів - просциларидин-А, сциларен-А. Максимальна денна доза Хомвіокорину® – N містить максимально 0,9 мг серцевих   глікозидів.

1. Кардіотонічний ефект обумовлений позитивним інотропним ефектом за рахунок:

  • блокади К+/Na+ - АТФази і зміни внутрішньоклітинної концентрації іонів Са++ ,

  • прямої дії на скоротливі білки (актин-міозин) кардіоміоциту.

2. Негативний хронотропний ефект обумовлений пригніченням автоматизму синусового вузла.

3. Позитивний батмотропний ефект мінімально виражений   за рахунок малих доз серцевих глікозидів морської цибулі.

4. Діуретичний ефект обумовлений покращанням ниркової гемодинаміки і видільної функції нирок за рахунок зниження реабсорбції у канальцях та виділення натрію (вищезазначені глікозиди і золотушник звичайний).

5. Мембраностабілізуючий і антиоксидантний ефект   завдяки глоду.

Показання для застосування.

- Хронічна серцева недостатність І –ІІА стадії як моно терапія (ІІІ функціональний класс – у складі комбінованої терапії);

- безсимптомна дисфункція лівого шлуночка.

Спосіб застосування та дози.

При хронічному перебігу хвороби початкова доза для дорослих та дітей з 12 років становить 10-20 крапель 1-3 рази на добу. При недостатньому ефекті дозу слід збільшити до 30 крапель 3 рази на добу. Тривалість терапії визначається індивідуально, але має тривати не менше 2-3 місяців.

У гострих випадках призначають по 10-15 крапель кожні півгодини або щогодини, але   не більше, як 12 разів на добу.  При послабленні   проявів серцевої недостатності дозу зменшують до 15 крапель 3 рази на добу.

Після 2-3 місяців приймання переходять на підтримуючу дозу - 10 крапель один раз на день або через день протягом тривалого часу.

Краплі приймають за 30 хв до або через 30 хв після їжі на шматочку цукру або хліба, повільно їх розсмоктуючи, або   з ковтком води, утримуючи його у роті якнайдовше.

Побічна дія.

Можливі реакції підвищеної чутливості до компонентів препарату.

Протипоказання.

Дитячий вік до 12 років. Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Передозування.

Прийом великої кількості препарату може спричинити отруєння алкоголем. Вживання усього флакона (50 мл) дорівнює введенню в організм  22 г спирту.

Особливості застосування.

Після прийому першої дози препарату можливе короткочасне загострення основних симптомів (гомеопатичний ефект першої дози). В такому випадку необхідно тимчасово зменшити частоту прийому або дозу препарату.

Перші ознаки поліпшення стану з'являються через 1 тиждень від початку лікування. На відміну від препаратів дигіталісу і строфанту не кумулюється, суттєво не впливає   на функцію провідності, має м'який, але стійкий ефект. Може використовуватись для лікування ХСН у хворих з брадикардією, значними дистрофічними змінами в серці. Може замінити традиційні серцеві глікозиди (дигоксин) у разі протипоказань до їх застосування. Не потребує насичення   в початковий період лікування і може застосовуватися періодично   та повторними курсами. Завдяки діуретичному   та натрійуретичному ефектам може використовуватися в комплексному лікуванні артеріальної гіпертензії. Безпека застосування у вагітних та дітей віком з 12 років у рекомендованих дозах доведена клінічними дослідженнями. В рекомендованих дозах не впливає   на швидкість психомоторних реакцій при керуванні авто транспортом та праці зі складними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Випадки несумісності з іншими лікарськими засобами невідомі. Може використовуватися в комбінації з діуретиками, інгібіторами АПФ, периферичними вазодилататорами, блокаторами β-адренорецепторів. Куріння, вживання алкоголю і збуджуючих речовин (чай, кава) негативно впливають на дію гомеопатичних засобів.

Умови зберігання.

Зберігати в   недоступних для дітей місцях, при температурі не вище 30°С.

Термін придатності.  5 років.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. Флакон по 50 мл з крапельницею   у картонній коробці.

Виробник.

Хомвіора Арцнайміттель

Др. Хагедорн ГмбХ і Ко.

Адреса.

Арабеллаштрассе, 5

D-81925 Мюнхен, Німеччина.

СОСТАВ И ФОРМА ВЫПУСКА:

Adonidis vernalis ∅ 0,2 мл/10 мл
Scilla ∅ 0,3 мл/10 мл
Solidago virgaurea ∅ 2 мл/10 мл
Convallaria majallis ∅ 6,25 мл/10 мл
Crataegus ∅ 1,25 мл/10 мл
Прочие ингредиенты: спирт этиловый.

ФАРМАКОЛОГИЧЕСКИЕ СВОЙСТВА: Фармакодинамика. Комплексный гомеопатический препарат для лечения хронической сердечной недостаточности. Содержит сердечные гликозиды растительного происхождения: горицвета весеннего — группы карденолидов (строфантин), ландыша майского — конваллотоксин; морского лука — группы буфадиеналидов (просцилларидин-А, сцилларен-А). Максимальная суточная доза препарата соответствует не более 0,9 мг сердечных гликозидов.
 Кардиотонический эффект препарата обусловлен блокирующим влиянием на K+/Na+-АТФазу и изменением внутриклеточной концентрации ионов Ca2+, а также прямым воздействием на сократительные белки (актин, миозин) кардиомиоцитов.
 Отрицательный хронотропный эффект (снижение ЧСС и удлинение диастолы) при сердечной недостаточности обусловлен угнетением автоматизма синусного узла. Положительный батмотропный эффект выражен незначительно (обусловлен действием гликозидов морского лука).
 Диуретический и натрийуретический эффекты обусловлены улучшением почечной гемодинамики и выделительной функции почек за счет снижения реабсорбции Na+ в канальцах и его выведения (вышеуказанные гликозиды и золотарник обыкновенный).
 За счет активных веществ боярышника препарат оказывает мембраностабилизирующий и антиоксидантный эффект.

ПОКАЗАНИЯ: хроническая сердечная недостаточность I–IIА стадии (в качестве монотерапии) и III стадии (в составе комплексной терапии); бессимптомная дисфункция левого желудочка.

ПРИМЕНЕНИЕ: при хроническом течении заболевания начальная доза для взрослых и детей в возрасте старше 12 лет составляет 10–20 капель 1–3 раза в сутки. При недостаточном эффекте дозу следует повысить до 30 капель 3 раза в сутки. Продолжительность терапии определяется индивидуально, однако она должна составлять не менее 2–3 мес.
 В острых случаях назначают по 10–15 капель каждые 30–60 мин, но не более 12 раз в сутки. После улучшения состояния и уменьшения выраженности симптомов сердечной недостаточности дозу снижают до 15 капель 3 раза в сутки. После 2–3 мес лечения переходят на поддерживающую дозу — 10 капель 1 раз в сутки или через день на протяжении длительного времени.
 Капли принимают за 30 мин до или через 30 мин после еды на кусочке сахара или хлеба, медленно их рассасывая, или с глотком воды, удерживая его во рту как можно дольше.

ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ: детям в возрасте до 12 лет; повышенная чувствительность к компонентам препарата.

ПОБОЧНЫЕ ЭФФЕКТЫ: возможны реакции гиперчувствительности к компонентам препарата.

ОСОБЫЕ УКАЗАНИЯ: после приема первой дозы препарата возможно кратковременное усиление основных симптомов заболевания (гомеопатический эффект первой дозы). В этом случае необходимо временно снизить дозу или частоту приема. Первые признаки улучшения состояния отмечают через 1 нед после начала лечения.
 В отличие от препаратов наперстянки и строфанта, не кумулирует в организме, существенно не влияет на сердечную проводимость, обладает мягким, но стойким эффектом. Препарат можно применять для лечения хронической сердечной недостаточности у пациентов с брадикардией, выраженными дистрофическими изменениями в миокарде.
 Может заменить традиционные сердечные гликозиды (дигоксин) в случае противопоказания к их применению. Не требует насыщения в начальный период лечения и может назначаться повторными или прерывистыми курсами. Благодаря мочегонному и натрийуретическому эффектам может использоваться в комплексном лечении АГ. Безопасность применения в рекомендованных дозах у беременных и детей в возрасте старше 12 лет установлена в клинических исследованиях. В рекомендованных дозах не влияет на скорость психомоторных реакций при управлении транспортными средствами и работе с потенциально опасными механизмами.

ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ: случаи несовместимости с другими лекарственными средствами не описаны. Препарат можно применять в комбинации с диуретиками, ингибиторами АПФ, периферическими вазодилататорами, блокаторами β-адренорецепторов. Курение, употребление тонизирующих напитков (чая и кофе) снижают эффективность гомеопатических средств.

ПЕРЕДОЗИРОВКА: значительная передозировка препарата может вызвать алкогольную интоксикацию. Употребление всего содержимого флакона (50 мл) соответствует введению в организм 22 г этилового спирта.

УСЛОВИЯ ХРАНЕНИЯ: при температуре не выше 30 °С.



Реклама