Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Квадевит

    Квадевит
    • Comb drug
      Международное название
    • Поливитамины с добавками
      Фарм. группа
    • A11AB
      ATС-код
    • без рецепта
      Условие продажи
    • 99 предложений от 149,40 до 406,00 грн.
      Наличие в аптеках

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування препарату

КВАДЕВIТ

(QUADEVIT)

Склад лікарського засобу.

Діючі речовини:

1 таблетка| містить:|утримує|

вітаміну А (у вигляді сухого вітаміну А ацетату 500) - 0,86 мг (2500 МО),
вітаміну Е (у вигляді α-токоферолу ацетату) - 3 мг,
вітаміну В1 (у вигляді тіаміну гідро хлориду) - 2,5 мг,
вітаміну В2 (рибофлавіну) - 2,5 мг,
вітаміну В6 (піридоксину гідро хлориду) - 2 мг,
фолієвої кислоти - 0,1 мг,
рутину - 10 мг,
нікотинаміду - 20 мг,
вітаміну С (аскорбінової кислоти) - 75 мг,
вітаміну В12 (ціанокобаламіну) - 10 мкг,
глутамінової кислоти - 50 мг,
метіоніну - 50 мг,
кальцію D–пантотенату - 5 мг,
фітину - 30 мг,
калію (у вигляді калію хлориду) - 10,5 мг (0,02 г),
міді (у вигляді міді сульфату пентагідрату) - 0,4 мг (0,00156 г);

допоміжні речовини: лактози моногідрат, тальк, кальцію стеарат, крохмаль картопляний, борошно пшеничне, магнію карбонат основний легкий, повідон, титану діоксид (Е 171), тальк, олія мінеральна легка,   сахароза, віск   жовтий, хіноліновий жовтий (Е 104).

Лікарська форма. Таблетки, вкриті оболонкою.

Таблетки круглої форми з двоопуклою поверхнею, вкриті оболонкою від зеленувато-жовтого до жовтого кольору, можливе неоднорідне забарвлення від зеленувато-жовтого до оранжево-жовтого кольору з оранжевими вкрапленнями. На поперечному розрізі видно два шари.

Назва і місцезнаходження виробника. ВАТ “Київський вітамінний завод”.

04073, м. Київ, вул. Копилівська, 38.

Фармакотерапевтична група. Полівітамінні препарати з іншими добавками. Код АТС А 11А В.

Фармакологічні властивості.

Вітамін А відіграє ключову роль у синтезі білків-ферментів та структурних компонентів тканин, необхідний для формування епітеліальних клітин, кісток і синтезу родопсину, підтримує поділ імунокомпетентних клітин, нормальний синтез імуноглобулінів та інших факторів захисту від інфекцій.

Вітамін Е є фізіологічним антиоксидантом, що захищає клітинні мембрани від ушкодження, стимулює синтез гема та багатьох білків.

Вітамін В1 - важливий кофермент у метаболізмі вуглеводів, бере участь у функціонуванні нервової системи.

Вітамін В2 входить до складу флавінових коферментів – флавінмононуклеотиду (ФМН) та флавін аденіннуклеотиду (ФАД), які беруть участь в окислювально-відновних реакціях,   є каталізатором процесів клітинного дихання.

Вітамін В6 відіграє важливу роль у метаболізмі амін окислот, нейротрансмітерів і гемоглобіну.

Вітамін В12 є фактором росту, необхідний для нормального перебігу процесів кровотворення та визрівання еритроцитів, бере участь у синтезі амін окислот, нуклеїнових кислот та мієліну.

Нікотинамід – компонент кофактора NAD(H) i NADP(H), частина фактора толерантності до глюкози, бере участь у процесах тканинного дихання, вуглеводного та ліпідного обмінів.

Кислота фолієва необхідна для нормального утворення клітин крові; разом з вітаміном В12 стимулює еритропоез, бере участь у синтезі амін окислот, нуклеїнових кислот, в обміні холіну.

Вітамін С бере участь в окислювально-відновних процесах, необхідний для росту та формування кісток, шкіри, зубів, ендотелію капілярів та для нормального функціонування нервової та імунної систем.

Рутин зменшує проникність і крихкість капілярів, бере участь в окислювально-відновних процесах, пригнічує дію гіалуронідази.

Кальцію пантотенат входить до складу коферменту А, необхідний для нормального функціонування циклу три карбонових кислот, синтезу АТФ, продукування гормонів та антитіл, синтезу ацетилхоліну, засвоєння з кишечнику іонів калію, глюкози, вітаміну Е та ін.

Мідь - есенціальний мікроелемент, бере активну участь у метаболізмі заліза, синтезі гемоглобіну, дозріванні ретикулоцитів, анаболічних процесах.

Калій бере участь в електролітному обміні, проведенні нервових імпульсів.

Фітин – складна органічна сполука фосфору, що містить суміш кальцієвих та магнієвих солей інозит фосфорних кислот; стимулює кровотворення, підсилює ріст та розвиток кісткової тканини, покращує функцію нервової системи.

Кислота глутамінова бере участь у метаболічних процесах, сприяє знешкодженню та виділенню аміаку, стимулює передачу збудження в синапсах ЦНС.

Метіонін належить до незамінних амін окислот, необхідний для росту та азотистої рівноваги організму, бере участь у процесах переметилювання та транс сульфування, запобігає жировій інфільтрації клітин печінки.

Вітаміни та мікроелементи знаходяться у Квадевіті у фізіологічних, збалансованих дозах, відповідають потребам організму людини.

Фармакокінетика препарату не вивчалась.

Показання для застосування.

Препарат показаний як профілактичний та лікувальний засіб:

  • для покращання розумової та фізичної працездатності в активному віці (18 – 55 років);

  • при гіповітамінозі, підвищеній потребі організму у вітамінах внаслідок незбалансованого харчування, дотримання спеціальної дієти, непереносимості окремих продуктів харчування;

  • для задоволення підвищеної потреби у вітамінах в період одужання після перенесених тяжких захворювань, операцій, травм та стресових станів, променевої та хіміотерапії, при зниженні імунної резистентності організму;

  • для підвищення загальної резистентності організму та профілактики інфекційних захворювань у період епідемій (грипу та ін.), сезонних загострень хронічних захворювань;

  • у літньому віці – для оптимізації обміну речовин і роботи ендокринних залоз, профілактики передчасного старіння;

  • для стимуляції загоювання ран, опіків;

  • з метою зниження токсичності та зменшення побічної дії лікарських засобів, підсилення функціональної активності печінки;

  • у комплексному лікуванні атеросклерозу, порушень мозкового кровообігу та серцево-судинної недостатності.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, дитячий вік до 14 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні. Перед початком лікування порадьтеся з лікарем!

При застосуванні препарату необхідно дотримуватись дозування і тривалості курсу приймання.

При відсутності терапевтичного ефекту, погіршенні стану здоров'я або появі небажаних реакцій, зверніться до лікаря за консультацією щодо подальшого застосування Квадевіту.

Особливі застереження. Приймайте препарат під наглядом лікаря.

При застосуванні Квадевіту, як і інших полівітамінних препаратів, необхідна повноцінна білкова дієта, що сприяє кращому засвоєнню та обміну вітамінів, особливо водорозчинних.

Можливе забарвлення сечі в жовтий колір, що є цілком безпечним симптомом і пояснюється наявністю в препараті рибофлавіну.

Не рекомендується приймати Квадевіт разом з іншими лікарськими засобами, які містять вітаміни, що входять до складу препарату (особливо вітамін А), через можливість розвитку симптомів передозування.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Препарат застосовують виключно за призначенням лікаря, не перевищуючи рекомендовані дози.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами. Даних щодо впливу препарату на здатність керувати автомобілем або працювати зі складними механізмами немає.

Діти. Дана лікарська форма препарату не призначена для застосування|вживання| у|в, біля| дітей віком до 14 років.

Спосіб застосування та дози. Препарат приймають внутрішньо після їди.

З метою профілактики Квадевіт призначають дорослим та дітям старше 14 років по 1 таблетці на добу, людям літнього віку – по 1 таблетці 2 рази на добу. Тривалість профілактичного курсу – 1–2 місяці.

З метою лікування застосовують по 1 таблетці 3 рази на добу. Курс лікування – 3-4 тижні.   Повторні курси проводять після 3 місячної перерви.

У період вагітності та годування груддю препарат застосовують виключно за призначенням лікаря. В І триместрі – не більше 1 таблетки на добу, в ІІ і ІІІ триместрі – не більше 2 таблеток на добу. В період годування груддю з профілактичною метою приймають 1 таблетку на добу, з лікувальною – 1 таблетку 2 рази на добу.

Передозування. Про випадки передозування препарату Квадевіт не повідомлялось.

При передозуванні можуть виникнути алергічні реакції (свербіж, гіперемія шкіри, шкірні висипання) та розлади ШКТ. Лікування: відмінити препарат, терапія симптоматична.

Побічні ефекти. У рекомендованих дозах препарат добре переноситься та рідко спричиняє побічні ефекти, які, як правило, пов'язані з індивідуальним не сприйняттям одного з компонентів препарату. У цьому випадку можливі алергічні реакції (свербіж, гіперемія шкіри, шкірні висипання) та розлади ШКТ, що вимагають відміни препарату.

З появою зазначених або будь-яких небажаних симптомів прийом препарату слід припинити і звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Взаємодія Квадевіту з іншими лікарськими засобами не описана. Під час застосування Квадевіту не можна приймати інші вітамінні препарати через можливість розвитку гіпервітамінозу.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 оС.

Зберігати в   недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери у пачці.

Категорія відпуску. Без рецепта.

СОСТАВ И ФОРМА ВЫПУСКА:

табл. п/о блистер, № 10, № 30

 Ретинола ацетат 0,86 мг
 Альфа-токоферола ацетат 0,003 г
 Тиамина гидрохлорид 0,0025 г
 Рибофлавин 0,0025 г
 Пиридоксина гидрохлорид 0,002 г
 Кислота фолиевая 0,0001 г
 Рутозид 0,01 г
 Никотинамид 0,02 г
 Кислота аскорбиновая 0,075 г
 Цианокобаламин 10 мкг
 Кальция пантотенат 0,005 г
 Глутаминовая кислота 0,05 г
 Метионин 0,05 г
 Фитин 0,03 г
 Калия хлорид 0,02 г
 Меди сульфат 1,56 мг

Прочие ингредиенты: сахар молочный, тальк, кальция стеарат, крахмал, сахар, магния карбонат основный, кармеллоза, желатин, титана диоксид, мука, тропеолин О или тропеолин ОО, масло подсолнечное, воск.

0,86 мг ретинола ацетата соответствует 2500 МЕ витамина А.

№ UA/8633/01/01 от 15.07.2008 до 15.07.2013

ФАРМАКОЛОГИЧЕСКИЕ СВОЙСТВА:

Фармакологические свойства.
Витамин А играет ключевую роль в синтезе белков-ферментов и структурных компонентов тканей, необходим для формирования эпителиальных клеток, костей и синтеза родопсина, поддерживает деление иммунокомпонентных клеток, нормальный синтез иммуноглобулинов и других факторов защиты от инфекций.
Витамин Е является физиологическим антиоксидантом, защищающим клеточные мембраны от повреждения, стимулирует синтез гема и многих белков.
Витамин В1 — важный кофермент в метаболизме углеводов, принимает участие в функционировании нервной системы.
Витамин В2 входит в состав флавиновых коферментов — флавинмононуклеотида (ФМН) и флавинадениндинуклеотида (ФАД), принимающих участие в окислительно-восстановительных реакциях, и является катализатором процессов клеточного дыхания.
Витамин В6 играет важную роль в метаболизме аминокислот, нейротрансмиттеров и гемоглобина.
Витамин В12 является фактором роста, необходим для нормального течения процессов кроветворения и созревания эритроцитов, принимает участие в синтезе аминокислот, нуклеиновых кислот и миелина.
Никотинамид — компонент кофактора NAD(H) и NADP(H), часть фактора толерантности к глюкозе, принимает участие в процессах тканевого дыхания, углеводного и липидного обменов.
Кислота фолиевая необходима для нормального образования клеток крови; вместе с витамином В12 стимулирует эритропоэз, принимает участие в синтезе аминокислот, нуклеиновых кислот, в обмене холина.
Витамин С принимает участие в окислительно-восстановительных процессах, необходим для роста и формирования костей, кожи, зубов, эндотелия капилляров и для нормального функционирования нервной и иммунной систем.
Рутин уменьшает проницаемость и ломкость капилляров, принимает участие в окислительно-восстановительных процессах, угнетает действие гиалуронидазы.
Кальция пантотенат входит в состав кофермента А, необходим для нормального функционирования цикла трикарбоновых кислот, синтеза АТФ, продуцирования гормонов и антител, синтеза ацетилхолина, усвоения из кишечника ионов калия, глюкозы, витамина Е и др.
Медь — эссенциальный микроэлемент — принимает активное участие в обмене железа, синтезе гемоглобина, дозревании ретикулоцитов, анаболических процессах.
Калий принимает участие в электролитном обмене, проведении нервных импульсов.
Фитин — сложное органическое соединение фосфора, содержащее смесь кальциевых и магниевых солей инозитфосфорных кислот; стимулирует кроветворение, усиливает рост и развитие костной ткани, улучшает функцию нервной системы.
Кислота глутаминовая принимает участие в метаболических процессах, способствует обезвреживанию и выделению аммиака, стимулирует передачу возбуждения в синапсах ЦНС.
Метионин относится к незаменимым аминокислотам, необходим для роста и азотистого равновесия организма, принимает участие в процессах переметилирования и транссульфирования, предупреждает жировую инфильтрацию печени.
Витамины и микроэлементы находятся в Квадевите в физиологических, сбалансированных дозах и соответствуют потребностям организма человека.
Фармакокинетика препарата не изучалась.

ПОКАЗАНИЯ:

препарат показан как профилактическое и лечебное средство:

  • для улучшения умственной и физической работоспособности в активном возрасте (18–55 лет);
  • при гиповитаминозе, повышенной потребности организма в витаминах вследствие несбалансированного питания, соблюдения специальной диеты, непереносимости отдельных продуктов питания;
  • для удовлетворения повышенной потребности в витаминах в период выздоровления после перенесенных тяжелых заболеваний, операций, травм и стрессовых ситуаций, лучевой и химиотерапии, при снижении иммунной резистентности организма;
  • для повышения общей резистентности организма и профилактики инфекционных заболеваний в период эпидемий (гриппа и др.), сезонных обострений хронических заболеваний;
  • в пожилом возрасте — для оптимизации обмена веществ и работы эндокринных желез, профилактики преждевременного старения;
  • для стимуляции заживления ран, ожогов;
  • в целях снижения токсичности и уменьшения выраженности побочного действия лекарственных средств, усиления функциональной активности печени;
  • в комплексном лечении атеросклероза, нарушений мозгового кровообращения и сердечно-сосудистой недостаточности.

ПРИМЕНЕНИЕ:

препарат принимают внутрь после еды.
С профилактической целью Квадевит назначают взрослым и детям в возрасте старше 14 лет по 1 таблетке в сутки, людям пожилого возраста — по 1 таблетке 2 раза в сутки. Длительность профилактического курса — 1–2 мес.
С лечебной целью применяют по 1 таблетке 3 раза в сутки. Курс лечения — 3–4 нед. Повторные курсы проводят после 3-месячного перерыва.
В период беременности и кормления грудью препарат применяют исключительно по назначению врача. В І триместр – не более 1 таблетки в сутки, во ІІ и ІІІ триместр – не более 2 таблеток в сутки. В период кормления грудью с профилактической целью принимают 1 таблетку в сутки, с лечебной – 1 таблетку 2 раза в сутки.

ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ:

повышенная чувствительность к компонентам препарата, дети в возрасте до 14 лет.

ПОБОЧНЫЕ ЭФФЕКТЫ:

в рекомендуемых дозах препарат хорошо переносится и редко вызывает побочные эффекты, которые, как правило, связаны с индивидуальной непереносимостью отдельных компонентов.
В этом случае возможны аллергические реакции (зуд, гиперемия кожи, кожные высыпания) и нарушения функции ЖКТ, требующие отмены препарата.
При появлении указанных или любых нежелательных симптомов прием препарата следует прекратить.

ОСОБЫЕ УКАЗАНИЯ:

принимать препарат необходимо под наблюдением врача. При приеме Квадевита, как и других поливитаминных препаратов, необходима полноценная белковая диета, способствующая лучшему усвоению и обмену витаминов, особенно водорастворимых.
Возможна окраска мочи в желтый цвет, что является полностью безопасным симптомом и объясняется наличием в препарате рибофлавина.
Не рекомендуется принимать Квадевит одновременно с другими препаратами, которые содержат входящие в состав препарата витамины (особенно витамин А), из-за возможности развития симптомов передозировки.
Применение в период беременности и кормления грудью. Препарат применяют исключительно по назначению врача, не превышая рекомендованные дозы.
Дети. Данная лекарственная форма не предназначена для применения у детей в возрасте до 14 лет.
Способность влиять на скорость реакции при управлении транспортными средствами или работе с другими механизмами. Данных о влиянии препарата на способность управлять автомобилем или работать со сложными механизмами нет.

ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ:

взаимодействие Квадевита с другими лекарственными средствами не описано. Во время применения препарата нельзя принимать другие витаминные препараты из-за возможности развития гипервитаминоза.

ПЕРЕДОЗИРОВКА:

о случаях передозировки препарата Квадевит не сообщалось. При передозировке могут возникать аллергические реакции (зуд, гиперемия кожи, кожные высыпания) и нарушения функции ЖКТ. Лечение: отменить препарат, терапия симптоматическая.

УСЛОВИЯ ХРАНЕНИЯ:

в оригинальной упаковке при температуре не выше 25 °С.





 



Реклама