Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Лаципил

    Лаципил
    • Lacidipine
      Международное название
    • Селективные антагонисты кальция с преимущественным дейс...
      Фарм. группа
    • C08CA09
      ATС-код
    • по рецепту
      Условие продажи
    • Нет в продаже
      Наличие в аптеках

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування лікарського засобу


ЛАЦИПІЛ

LACIPIL


Склад:

діюча речовина: лацидипін;

1 таблетка містить 4 мг лацидипіну;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, лактози моногідрат (висушений), повідон К30, магнію стеарат; оболонка: Opadry White YS-1-18043 або Opadry White OY-S-7335.


Лікарська форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: білі овальні, двоопуклі, вкриті плівковою оболонкою таблетки, з лінією розлому, що вигравірувана з обох боків.


Фармакотерапевтична група. Блокатори кальцієвих каналів. Селективні блокатори кальцієвих каналів із переважною дією на судини. Код АТХ C08C A09.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Лаципіл – це специфічний антагоніст кальцію, який має виражену селективність дії відносно кальцієвих каналів, що знаходяться у гладкій мускулатурі стінки судин. Механізм дії складається з дилатації периферичних артеріол, зменшення периферичного судинного опору та зниження артеріального тиску.

Фармакокінетика.

Лаципіл має високий рівень зв’язування (більше 95 %) з білками, альбумінами та альфа-1-глюкопротеїнами. Лаципіл швидко, але у невеликих кількостях, абсорбується з шлунково-кишкового тракту після перорального вживання та метаболізується у печінці. Абсолютна біодоступність у середньому становить 10 %. Пікова концентрація у плазмі крові досягається через 30-150 хвилин після прийому. Виводиться, головним чином, шляхом печінкового метаболізму. Немає відомостей про те, що лацидипін стимулює або пригнічує печінкові ферменти. Приблизно 70 % дози виводиться у вигляді метаболітів з калом, інша частина - із сечею. Період напіввиведення лацидипіну становить 13-19 годин.


Клінічні характеристики.

Показання.

Лікування артеріальної гіпертензії як засіб монотерапії або в комбінації з іншими антигіпертензивними засобами (наприклад, бета-блокаторами, діуретиками або інгібіторами ангіотензинперетворювального ферменту).

 

Протипоказання.

Гіперчутливість до будь-якого компонента препарату. Лаципіл слід з особливою обережністю назначати пацієнтам з випадками алергічних реакції до інших дигідропіридинів через те, що є теоретичний ризик перехресних реакцій.

Інфаркт міокарду та на протязі місяця після перенесеного інфаркту міокарда.

Як і щодо інших дигідропіридинів, лацидипін протипоказаний для лікування хворих із тяжким аортальним стенозом.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Сумісне застосування Лаципілу з іншими гіпотензивними засобами, наприклад з діуретиками, бета-блокаторами та інгібіторами ангіотензинперетворювального ферменту, може посилювати гіпотензивний ефект. Немає ніяких специфічних проблем відносно взаємодії із іншими гіпотензивними засобами, в тому числі з бета-блокаторами та діуретиками, а також із дигоксином, толбутамідом або варфарином.

Рівень Лаципілу у плазмі крові може бути збільшений сумісним застосуванням з циметидином.

Лаципіл має високий рівень зв’язування (більше 95 %) з білками, альбумінами та альфа-1-глюкопротеїнами.

Лаципіл як і інші дигідропіридини не слід приймати з грейпфрутовим соком, тому що  його біодоступність може бути змінена.

У клінічних дослідженнях відмічається, що у пацієнтів після трансплантації нирок, які лікуються циклоспоринами, Лаципіл може підвищувати швидкість потоку плазми крові через нирки та клубочкову фільтрацію, що зменшуються під дією циклоспоринів.

Як відомо, у метаболізмі Лаципілу бере участь цитохром CYP3A4, тому  сумісне застосування інгібіторів або індукторів CYP3A4 може мати вплив на метаболізм та елімінацію Лаципілу.

Одночасне застосування з кортикостероїдами, з тетракозактидами може зменшувати антигіпертензивний ефект.


Особливості застосування.

У спеціальних дослідженнях було показано, що лацидипін не впливає на спонтанну функцію синусового вузла та не сповільнює атріовентрикулярну провідність. Однак необхідно пам’ятати про теоретичну можливість такого впливу для антагоністів кальцію, тому Лаципіл хворим з існуючими порушеннями активності синусового вузла та атріовентрикулярної провідності слід призначати з обережністю.

Як і інші дигідропіридини антагоністів кальцієвих канальців, Лаципіл слід з обережністю застосовувати для лікування хворих із вродженим або набутим подовженням інтервалу QT. Лаципіл слід також з обережністю застосовувати для лікування хворих, які одночасно лікуються медикаментами, що подовжують інтервал QT, такі як антиаритмічні препарати І та ІІІ класу, трициклічні антидепресанти, деякі препарати для лікування психічних розладів, антибіотики (наприклад, еритроміцин) та деякі антигістамінні препарати (наприклад, терфенадин).

Як і інші антагоністи кальцію, Лаципіл слід призначати з обережністю пацієнтам зі зменшеним серцевим резервом, хворим на нестабільну стенокардію, після недавно перенесеного інфаркту міокарда.

Немає доказів щодо доцільності застосування лацидипіну для вторинної профілактики інфаркту міокарда.

Немає даних щодо ефективності та безпеки при лікуванні злоякісної гіпертензії.

Лаципіл слід з обережністю призначати хворим із печінковою недостатністю, тому що в них може посилитися гіпотензивний ефект препарату.

Лаципіл не впливає на рівень глюкози та стан контролю за діабетом.  

Як і інші дигідропіридини, Лаципіл не рекомендується приймати з грейпфрутовим соком, тому що змінюється біодоступність препарату.

Препарат містить лактозу, тому пацієнти з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не повинні застосовувати препарат.


Застосування у період вагітності або годування груддю.

На даний час даних відносно безпеки застосування Лаципілу вагітним немає. Дослідження на тваринах показали відсутність тератогенного ефекту або сповільнення росту плода.

У дослідах на тваринах було показано, що Лаципіл або його метаболіти можуть проникати у грудне молоко.

Лаципіл можна призначати у період вагітності та годування груддю лише в тому випадку, коли потенційна користь для матері буде більшою за можливий ризик для плода або дитини.

Слід брати до уваги можливість розслаблення мускулатури матки.


Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Препарат може спричиняти запаморочення, тремор. Хворі повинні бути попереджені, що в разі виникнення у них цих побічних явищ, їм не можна керувати автотранспортом або виконувати роботу, що потребує концентрації уваги.


Спосіб застосування та дози.

Початкова доза для дорослих – 2 мг 1 раз на добу, яка приймається кожного дня, в один і той самий час, бажано вранці.

Дозу можна збільшити до 4 мг на добу, при необхідності – до 6 мг після закінчення часу необхідного для досягнення повного фармакологічного ефекту. Зазвичай у терапевтичній практиці цей період становить 3-4 тижні, якщо тільки стан пацієнта не вимагатиме швидшого збільшення дози.

Хворим літнього віку, а також хворим із легкою або помірною печінковою або нирковою недостатністю змінювати дозу не потрібно. Даних для рекомендацій щодо застосування препарату для лікування хворих із тяжкою печінковою недостатністю недостатньо.

Термін лікування визначати індивідуально залежно від тяжкості та перебігу захворювання.


Діти.

Досвіду застосування дітям немає, тому Лаципіл цій категорії пацієнтів не рекомендується.


Передозування.

Повідомлень про випадки передозування не було. Найбільш імовірними проблемами при можливому передозуванні можуть бути тривала периферична вазодилатація та пов’язані  з нею гіпотензія і тахікардія. Теоретично можливі брадикардія та сповільнення атріовентрикулярної провідності.

Специфічного антидоту немає. Вживають стандартних заходів контролю серцевої діяльності та проводять відповідну підтримуючу терапію.


Побічні реакції.

Побічна дія класифікована за органами і системами організму та частотою її виникнення як: дуже часта ≥1/10, часта ≥ 1/100 та < 1/10, нечаста ≥1/1000 та <1/100, рідка ≥1/10000 та <1/1000, дуже рідка <1/10000.

Лаципіл загалом добре переноситься. Індивідуально можуть виникати незначні побічні ефекти, пов’язані з такою фармакологічною дією препарату, як периферична вазодилатація. Ці побічні прояви (позначені у тексті зірочкою*), як правило,  минущі та зникають при подальшому лікуванні Лаципілом™ у тому ж дозуванні.

З боку психіки.

Дуже рідко: депресія.

З боку нервової системи.

Часто: головний біль*, запаморочення*.

Дуже рідко: тремор.

З боку серця.

Часто: посилене серцебиття*, тахікардія.

Нечасто: загострення явищ стенокардії, зомління, гіпотензія.

Як і при застосуванні інших дигідропіридинів, у невеликої кількості хворих можуть загострюватись явища стенокардії, особливо на початку лікування. Це  характерніше для хворих на ішемічну хворобу серця.

З боку судин.

Часто: приплив крові до обличчя*, гіперемія шкіри, відчуття жару.

З боку шлунково-кишкового тракту.

Часто: дискомфорт шлунку, нудота.

Нечасто: гіперплазія слизової оболонки ясен.

З боку імунної системи.

Реакції гіперчутливості.

З боку шкіри та підшкірної тканини.

Часто: висип на шкірі (включаючи еритему та свербіж);

Рідко: ангіоневротичний набряк, кропив’янка.

З боку опорно-рухової системи та сполучної тканини:

Рідко: судоми.

З боку сечовидільної системи.

Часто: поліурія.

Загальний стан.

Часто: астенія, набряк*.

Лабораторні дані.

Часто: оборотне збільшення рівня лужної фосфатази (клінічне значуще збільшення трапляється нечасто).


Термін придатності.  2 роки.


Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі нижче 30 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Не виймати таблетки з блістерної упаковки до моменту застосування.

У разі необхідності застосування половини таблетки 4 мг інша половина цієї таблетки має зберігатися в оригінальній блістерній упаковці та повинна бути використана протягом 48 годин.


Упаковка. По 7 таблеток у блістері з алюмінієвої фольги. По 2 або 4 блістера, вміщені у картонну упаковку.


Категорія відпуску. За рецептом.


Виробник. ГлаксоСмітКляйн Фармасьютикалз С.А., Польща/

                  GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A., Poland.


Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

ГлаксоСмітКляйн Фармасьютикалз С.А., 189, вул. Грюнвальдська, 60-322 Познань, Польща/

GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A., 189 Grunwaldzka Str., 60-322 Poznan, Poland.

ЛАЦИПИЛ
(LACIPIL)
lacidipine
Представительство:
ГлаксоСмитКляйн
7 шт. - блистеры (4) - пачки картонные.

Таблетки, покрытые оболочкой белого цвета, овальные, двояковыпуклые, с риской, нанесенной на обе стороны таблетки.

  1 таб.
лацидипин 4 мг

Вспомогательные вещества: лактозы моногидрат, лактозы моногидрат (сухой спрей), повидон К30, магния стеарат, гипромеллоза, Opaspry белый.

7 шт. - блистеры (2) - пачки картонные.
7 шт. - блистеры (4) - пачки картонные.

Клинико-фармакологическая группа: Блокатор кальциевых каналов

Регистрационные №№:
  • таб., покр. оболочкой, 2 мг: 14 или 28 шт. - П №011555/01, 28.04.04
  • таб., покр. оболочкой, 4 мг: 14 или 28 шт. - П №011555/01, 28.04.04

Фармакологическое действие

Селективный блокатор медленных кальциевых каналов III поколения из группы производных дигидропиридина. Оказывает специфическое действие преимущественно на кальциевые каналы гладких мышц сосудов.

Основные эффекты Лаципила - расширение периферических артериол, уменьшение ОПСС, понижение АД. В терапевтических дозах нормализует трансмембранный ток кальция, не влияет на тонус вен, синоатриальный и AV-узлы, не обладает отрицательным инотропным действием.

При назначении препарата в дозе 4 мг наблюдается минимальное удлинение интервала QT.

Фармакокинетика

Всасывание

После приема внутрь лацидипин быстро абсорбируется из ЖКТ. Абсолютная биодоступность составляет приблизительно 10%. Сmax достигается через 30-150 мин.

Распределение

Связывание лацидипина с белками плазмы составляет более 95% (с альбумином и α1-гликопротеином).

Метаболизм

Лацидипин подвергается интенсивному метаболизму при "первом прохождении" через печень. Метаболизируется в печени с образованием 4 основных метаболитов, обладающих незначительной фармакологической активностью. Нет данных, подтверждающих способность лацидипина индуцировать или ингибировать активность печеночных ферментов.

Выведение

При достижении равновесного состояния средняя величина T1/2 лацидипина составляет 13-19 ч.

Примерно 70% от принятой дозы лацидипина выводится в виде метаболитов через кишечник, остальная часть дозы - в виде метаболитов с мочой.

Показания

- артериальная гипертензия в качестве монотерапии или в составе комбинированной терапии с другими антигипертензивными средствами (в т.ч. с бета-адреноблокаторами, диуретиками, ингибиторами АПФ).

Режим дозирования

Дозы устанавливают с учетом тяжести течения заболевания и индивидуальной реакции пациента.

Начальная доза составляет 2 мг 1 раз/сут. При необходимости возможно увеличение дозы до 4 мг/сут и далее - до 6 мг/сут после истечения времени, которое требуется для достижения полного терапевтического эффекта. Обычно в клинической практике этот период составляет 3-4 недели, если только состояние пациента не требует более быстрого увеличения дозы.

Лаципил следует принимать в одно и то же время дня, предпочтительно утром, независимо от приема пищи.

Пациентам с нарушениями функции печени коррекции дозы Лаципила не требуется.

Пациентам с нарушениями функции почек, а также лицам пожилого возраста коррекции дозы Лаципила не требуется.

Побочное действие

Со стороны сердечно-сосудистой системы: возможно развитие эффектов, связанных с расширением периферических сосудов, в т.ч. головная боль, приливы, периферические отеки, головокружение, сердцебиение (эти эффекты обычно носят преходящий характер и, как правило, исчезают при продолжении приема Лаципила в прежней дозе); редко - обострение стенокардии, особенно сразу после начала лечения (что более вероятно у пациентов с выраженными клиническими проявлениями ИБС).

Со стороны пищеварительной системы: редко - функциональные расстройства желудка, тошнота, гиперплазия десен; очень редко - обратимое повышение уровня ЩФ.

Со стороны мочевыделительной системы: редко - полиурия.

Дерматологические реакции: редко - кожная сыпь (эритема), зуд.

Прочие: редко - общая слабость.

Противопоказания

- аортальный стеноз;

- детский и подростковый возраст до 18 лет (эффективность и безопасность не установлена);

- повышенная чувствительность к компонентам препарата.

С осторожностью следует применять у пациентов с нарушениями функции синоатриального и AV-узлов, с врожденным или приобретенным (подтвержденным документально) удлинением интервала QT, с низким сердечным выбросом, с нестабильной стенокардией и недавно перенесенным инфарктом миокарда, с нарушением функции печени, а также при одновременном назначении с препаратами, удлиняющими интервал QT.

Беременность и лактация

Данные по безопасности клинического применения Лаципила при беременности отсутствуют.

Применение Лаципила при беременности и в период лактации возможно только в случаях, когда предполагаемая польза для матери превышает потенциальный риск для плода или новорожденного.

В экспериментальных исследованиях на лабораторных животных показано, что лацидипин или его метаболиты выделяются с грудным молоком.

Особые указания

Лаципил не влияет на автоматизм синоатриального узла и не замедляет проведение возбуждения через AV-узел.

Учитывая теоретическую возможность влияния блокаторов кальциевых каналов на функцию синоатриального и AV-узлов, Лаципил необходимо с осторожностью применять у пациентов с нарушением активности этих водителей ритма.

Лацидипин (как и другие блокаторы кальциевых каналов из группы дигидропиридина) следует применять с осторожностью у пациентов с врожденным или приобретенным (подтвержденным документально) удлинением интервала QT. Лаципил следует с осторожностью назначать одновременно с препаратами, способными вызывать удлинение интервала QT, такими как антиаритмические препараты I и III классов, трициклические антидепрессанты, некоторые нейролептики, антибиотики (эритромицин) и некоторые блокаторы гистаминовых H1-рецепторов (терфенадин).

Препарат следует применять с осторожностью у пациентов с низкими значениями сердечного выброса, при нестабильной стенокардии и после недавно перенесенного инфаркта миокарда.

С осторожностью применяют Лаципил у пациентов с печеночной недостаточностью, поскольку у данной категории больных гипотензивный эффект препарата может быть более выраженным.

Лаципил не нарушает толерантность к глюкозе, не снижает эффективность противодиабетической терапии.

В период лечения необходимо проводить стандартное наблюдение за функциональным состоянием миокарда и уровнем АД.

Как и другие препараты дигидропиридинового ряда, Лаципил нельзя запивать грейпфрутовым соком, поскольку это может снизить его биодоступность.

Использование в педиатрии

Клинический опыт применения Лаципила в педиатрии отсутствует, поэтому не рекомендуется применять препарат у пациентов младше 18 лет.

Влияние на способность к вождению автотранспорта и управлению механизмами

Данные о влиянии Лаципила на способность управлять автомобилем и работать с механизмами отсутствуют.

Передозировка

В медицинской литературе не описано случаев передозировки Лаципила.

Симптомы: по-видимому, наиболее вероятны артериальная гипотензия и тахикардия (связанные с длительным расширением периферических сосудов). Теоретически Лаципил способен вызвать брадикардию и замедление AV-проводимости.

Лечение: специфического антидота Лаципила не существует. Рекомендуется проводить симптоматическую терапию.

Лекарственное взаимодействие

Совместное применение Лаципила и других антигипертензивных препаратов, например диуретиков, бета-адреноблокаторов или ингибиторов АПФ, может вызывать аддитивный гипотензивный эффект.

При одновременном применении Лаципила с другими широко применяемыми антигипертензивными препаратами, дигоксином, толбутамидом и варфарином специфического взаимодействия не отмечено.

Антигипертензивное действие Лаципила ослабляют НПВС (задержка натрия и блокирование синтеза простагландинов почками) и эстрогены (задержка натрия).

Концентрация лацидипина в плазме крови может повышаться при одновременном приеме циметидина.

У пациентов после трансплантации почки, получавших циклоспорин, Лаципил устраняет вызванное приемом циклоспорина снижение почечного кровотока и скорости клубочковой фильтрации.

Условия и сроки хранения

Препарат следует хранить в недоступном для детей месте при температуре не выше 30°C. Срок годности - 2 года.

Условия отпуска из аптек

Препарат отпускается по рецепту.

 



Реклама