Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Лендацин

    Лендацин
    • Ceftriaxone
      Международное название
    • Другие бета-лактамные антибиотики
      Фарм. группа
    • J01DA13
      ATС-код
    • по рецепту
      Условие продажи
    • Нет в продаже
      Наличие в аптеках

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування препарату

ЛЕНДАЦИН

(LENDACIN)


Загальна характеристика:

міжнародна назва: цефтріаксон;

основні фізико-хімічні властивості: кристалічний порошок білого або жовтуватого кольору;

склад: 1 флакон містить 250 мг або  1 г цефтріаксону у формі натрієвої солі.

Форма випуску. Порошок для приготування ін’єкційного розчину.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби для системного застосування: цефалоспорини. Код АТС J01D A13.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Цефтріаксон - це антибіотик групи цефалоспоринів третього покоління для парентерального введення. Він має бактерицидну дію відносно багатьох грам позитивних і грам негативних бактерій.

Цефтріаксон стійкий до дії бета-лактамаз. Він також активний проти штамів, стійких до дії інших цефалоспоринів.

Високочутливі до цефтріаксону такі штами: Streptococcus viridans,  Streptococcus pneumoniae, Staphylococcus aureus, S. epidermidis, Haemophilus influenzae, Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis, Haemophilus ducreyi, Yersinia pestis, Borellia burgdorferi, Treponema pallidum, Serratia marcescens, Peptostreptococcus spp.,  Proteus mirabilis, Proteus vulgaris.

Види Enterobacteriacieae (Escherichia coli, Salmonella spp., Shigella spp., Citrobacter spp., Morganella morganii, Klebsiella spp., Enterobacter spp., Providencia spp.) також чутливі до   цефтріаксону, крім штамів, що виробляють бета-лактамази.

Цефтріаксон не є ефективним щодо Acinetobacter spp., P. aeruginosa, Campylobacter jejuni, Bacterioides fragilis, Clostridium difficile, Listeria monocytogenes, Enterococcus faecalis і метицилінстійких стафілококів.

Мікоплазми, мікобактерії і хламідії стійкі до дії цефалоспоринів.

У зв`язку з тривалим періодом   напів виведення (близько 8 годин) препарат можна вводити один раз на добу.

Фармакокінетика. Цефтріаксон добре всмоктується при внутрішньом’язовому введенні і досягає високих концентрацій у сироватці. Біодоступність препарату становить 100 %.

Цефтріаксон швидко проникає у тканеву рідину та характеризується високим об`ємом розподілення   у більшості тканин і рідин організму. При менінгіті у дітей, в тому числі і новонароджених, цефтріаксон проникає у спинномозкову рідину при запаленні мозкових оболонок, при цьому його концентрація у спинномозковій рідині становить 17 % від концентрації у плазмі. У дорослих хворих через 2 – 24 години після введення одноразової дози 50 мк/кг маси тіла концентрація цефтріаксону у спинномозковій рідині перевищує мінімальну концентрацію для найбільш поширених збудників менінгіту.

Через тривалий період напів виведення (у середньому 8 годин, у дітей у перші 8 діб життя, а також у пацієнтів старше 75 років – удвічі більше) концентрація цефтріаксону через 24 години після введення вища, ніж мінімальна інгібуюча концентрація для більшості мікро організмів, що спричинюють різні інфекції.

Приблизно 50 - 60 % введеного цефтріаксону виводиться у незміненому вигляді нирками у сечу, решта – через печінку. У новонароджених нирками виводиться близько 70 % препарату.

Показання для застосування. Лендацин призначають при лікуванні нижчезазначених інфекцій, що спричинені чутливими мікро організмами:

  • інфекції в оториноларингології;

  • інфекції дихальних шляхів;

  • септицемія;

  • ендокардит;

  • бактеріальний менінгіт;

  • інфекції черевної порожнини;

  • тифоїдна пропасниця, інвазійний сальмонельоз, шигельоз;

  • інфекції сечовивідних шляхів;

  • інфекції кісток, суглобів, м’яких тканин, шкіри   і ранові інфекції;

  • інфекції статевих шляхів, включаючи гонорею та шанкроїд;

  • хвороба Лайма;

  • фебрильна нейтропенія у пацієнтів із злоякісними новоутвореннями.

Спосіб застосування та дози.

Дорослі і діти старше 12 років: звичайна добова доза становить 1 - 2 г одноразово (або розподілена на дві рівні дози для прийому 2 рази на день з інтервалом 12 годин). Максимальна добова доза становить 4 г ( по 2 г вводять у вигляді внутрішньо венної інфузії протягом 30 хвилин з 12-годинним інтервалом).

Щоб уникнути місцевої реакції при внутрішньом`язовому введенні, слід чергувати введення ін`єкцій у ліву і праву сідниці.

Для лікування неускладненої гонореї у чоловіків і жінок рекомендується одноразове внутрішньом`язове введення цефтріаксану в дозі 125 – 250 мг.

Діти до 12 років: рекомендована добова доза становить 50 - 100 мг/кг маси тіла одноразово (або розподілена на дві рівні дози для прийому 2 рази на день).

Загальна добова доза не повинна перевищувати 2 г.

Новонароджені: максимальна добова доза становить 50 мг/кг маси тіла у вигляді повільної внутрішньо венної інфузії.

Пацієнти з порушенням функції нирок і печінки. Для пацієнтів зі слабким порушенням функції нирок немає потреби знижувати дозу цефтріаксону за умови нормальної роботи печінки.

У випадку тяжкої ниркової недостатності (кліренс креатині ну 10 мл/хв або нижче) слід від коректувати дозу.

Для пацієнтів зі слабким порушенням функції печінки немає потреби знижувати дозу цефтріаксону за умови нормальної роботи нирок.

У випадку одночасного тяжкого порушення роботи печінки і нирок слід від коректувати дозу.

Для пацієнтів старшої вікової групи корекція дози не потребується.

Цефтріаксон можливо вводити внутрішньом`язово, внутрішньо венно чи у вигляді повільної внутрішньо венної інфузії, що продовжується не менше 30 хвилин.

Внутрішньом’язове введення: 1 г цефтріаксону ре конституюють за допомогою 3,5 мл 1 % розчину лідокаїну. Розчин вводять глибоко у сідничний м’яз. Рекомендується введення не більше 1 г у кожну сідницю.

Розчин з лідокаїном не можна вводити внутрішньо венно.

Для внутрішньо венного введення: 1 г цефтріаксону ре конституюють за допомогою 10 мл води для ін’єкцій. Розчин повільно вводять у вену протягом 2 - 4 хвилин.

Для внутрішньо венної інфузії: 2 г цефтріаксону ре конституюють за допомогою 40 мл відповідного без кальцієвого ін фузійного розчину (0,45 % або 0,9 % натрію хлориду; 2,5 %, 5 % або 10 % глюкози; 5 % левулози; 6 % декстрану у глюкозі). Розчин вводити у вену протягом не менше 30 хвилин.

Побічна дія. Як і при лікуванні іншими цефалоспоринами, при лікуванні цефтріаксоном можуть спостерігатись такі побічні ефекти:

шлунково-кишкові розлади (діарея, нудота, блювання, стоматит, псевдомембранозний коліт);

шкірні реакції (екзантема, алергічний дерматит, пруриго, висип);

гематологічні порушення (тромбоцит оз, еозинофілі я, лейкопенія, тромбоцит опенія, гемолітична анемія).

Місцеві реакції (болючі затвердіння, флебіт) можуть виникнути у місці ін’єкції.

Побічні ефекти звичайно є м’якими і не потребують припинення терапії.

Протипоказання. Цефтріаксон протипоказаний пацієнтам з відомою алергією на цефалоспорини.

Цефтріаксон не можна вводити новонародженим з гіпербілірубінемією.

Вагітність, I триместр.

Передозування. Клінічними ознаками передозування є нудота, блювання, діарея, сплутаність свідомості та судоми. Лікування - симптоматичне. Специфічного антидоту немає. Гемодіаліз не є ефективним.

Особливості застосування. Цефтріаксон слід з обережністю призначати пацієнтам з гіперчутливістю до пеніциліні в через можливу перехресну алергенність.

Затемнення при ультразвуковому дослідженні, що відповідає відкладенню цефтріаксону, не слід приймати за камені у жовчному міхурі. Дані відкладення цефтріаксону у жовчному міхурі відмічаються часто, однак, як правило, вони безсимптомні та зникають спонтанно.

Як і при лікуванні іншими антибіотиками, може розвитися суперінфекція стійкими мікро організмами;   псевдомембранозний коліт розвивається рідко.

Цефтріаксон слід призначати з обережністю пацієнтам із захворюваннями сечового міхура та шлунково-кишковими захворюваннями, особливо з колітом, в анамнезі.

Для пацієнтів з порушенням синтезу вітаміну К чи з низьким рівнем його запасу (наприклад при захворюваннях печінки та при недостатньому харчуванні) може бути необхідним контроль гематологічних і коагуляцій них показників під час лікування.

Для пацієнтів, у яких одночасно є порушення функції печінки і нирок, слід поділити пополам дозу цефтріаксону і проводити контроль його концентрації у плазмі крові.

При тривалому лікуванні необхідно контролю вати формулу крові.

Застосування в періоди вагітності і лактації. Застосування при вагітності є відносно безпечним. Вивчення його фармакокінетики у третьому триместрі вагітності виявило відсутність відхилень, що потребують корекції дози.

При вивченні на щурах і мишах у дозах, що перевищують звичайні дози для людини в 20 разів, не виявлено ембріотоксичності, фетотоксичності і тератогенності препарату.

Цефтріаксон проникає крізь плаценту.

У невеликій кількості цефтріаксон виявляється у грудному молоці (найвища концентрація в молоці становить 3 – 4 %), що у клінічному розумінні не має значення для дитини.

Грудне вигодовування є відносним протипоказанням для новонароджених з гіпербілірубінемією.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Цефтріаксон не можна змішувати з розчинами інших антимікробних засобів чи ін фузійними рідинами, крім тих, що наведені у розділі “Спосіб застосування та дози”. Цефтріаксон не можна змішувати з розчинами, які містять кальцій.

При одночасному застосуванні цефалоспоринів і циклоспоринів рівень у плазмі та токсичність останніх можуть підвищуватись.

Диклофенак стимулює виведення у жовч та знижує загальний кліренс у сечі.

Ацетазоламін підвищує концентрацію цефтріаксону у рідині шлунка.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 0С у захищеному від світла місці.

Приготовлений розчин цефтріаксану залишається стабільним протягом 6 годин за умови зберігання його при температурі не вище 25 0С і протягом  24 годин у холодильнику (2 - 8 0С).  

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Термін придатності – 3 роки. Не рекомендується застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. Порошок для приготування ін’єкційного розчину по 250 мг у флаконах по 1, 5 або 10 штук в упаковці.

Порошок для приготування ін’єкційного розчину по 1 г у флаконах по 1, 5, 10 або 50 штук в упаковці.

Виробник. Лек фармацевтична компанія д. д.

Адреса. Веровшкова 57, Любляна, Словенія.




 

ЛЕНДАЦИН
(LENDACIN)
ceftriaxone
Представительство:
ЛЕК
Флаконы (5) - пачки картонные.

Порошок для приготовления раствора для инфузий от белого до белого с желтоватым оттенком цвета.

  1 фл.
цефтриаксон (в форме натриевой соли) 2 г

Флаконы (1) - пачки картонные.
Флаконы (5) - пачки картонные.



Клинико-фармакологическая группа: Цефалоспорин III поколения

Регистрационные №№:
  • порошок д/пригот. р-ра д/в/в и в/м введения 250 мг: фл. 1 или 5 шт. - П №008670, 09.09.05
  • порошок д/пригот. р-ра д/в/в и в/м введения 1 г: фл. 1 или 5 шт. - П №008670, 09.09.05
  • порошок д/пригот. р-ра д/инф. 2 г: фл. 1 или 5 шт. - П №008670, 09.09.05

Фармакологическое действие

Цефалоспорин III поколения для парентерального введения. Обладает бактерицидным действием в отношении многих грамотрицательных и грамположительных бактерий. Цефтриаксон устойчив к действию β-лактамаз. Активен в отношении следующих микроорганизмов: Streptococcus viridans, Streptococcus pneumoniae, Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis, Haemophilus influenzae, Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis, Haemophilus ducreyi, Yersinia pestis, Borellia burgdorferi, Treponema pallidum, Serratia marcescens, Peptostreptococcus spp., Proteus mirabilis, Proteus vulgaris.

К цефтриаксону также чувствительны (за исключением штаммов, продуцирующих β-лактамазы) Escherichia coli, Salmonella spp., Shigella spp., Citrobacter spp., Morganella morganii, Klebsiella spp., Enterobacter spp., Providencia spp.

Цефтриаксон неактивен в отношении Acinetobacter spp., Pseudomonas aeruginosa, Campylobacter jejuni, Bacteroides fragilis, Clostridium difficile, Listeria monocytogenes, Enterococcus fecalis, и метициллин-устойчивых стафилококков. Микоплазмы, микобактерии и хламидии устойчивы к действию цефалоспоринов.

Цефтриаксон также активен в отношении штаммов, устойчивых к действию других цефалоспоринов.

В связи с длительным периодом полувыведения (около 8 ч) препарат можно вводить 1 раз/сут.

Фармакокинетика

Всасывание

При в/м введении цефтриаксон хорошо абсорбируется из места введения и достигает высоких концентраций в сыворотке. Биодоступность препарата - 100%.

Распределение

Цефтриаксон хорошо проникает в ткани и биологические жидкости организма, характеризуется высоким Vd. При менингите у детей (в т.ч. новорожденных) цефтриаксон проникает в спинномозговую жидкость и достигает концентрации, составляющей 17% от концентрации в плазме. У взрослых через 2-24 ч после однократного введения в дозе 50 мг/кг массы тела концентрация цефтриаксона в спиномозговой жидкости превышает МПК для наиболее распространенных возбудителей менингита.

Выведение

Цефтриаксон выводится почками (50-60%) и через кишечник (40-50%). T1/2 составляет в среднем 8 ч.

Благодаря длительному T1/2 в плазме и тканях на протяжении 24 ч сохраняются концентрации, превышающие МПК для большинства чувствительных возбудителей.

Фармакокинетика в особых клинических случаях

T1/2 у детей в первые 8 дней жизни, а также у пациентов старше 75 лет составляет 16 ч. У новорожденных почками выводится около 70% препарата.

Показания

Лечение инфекций, вызванных чувствительными к цефтриаксону микроорганизмами:

- инфекции верхних и нижних отделов дыхательных путей;

- инфекции ЛОР-органов;

- септицемия;

- эндокардит;

- бактериальный менингит;

- инфекции органов брюшной полости (перитонит, воспалительные заболевания ЖКТ, желчевыводящих путей);

- инфекции мочевыводящих путей;

- инфекции половых органов (в т.ч. гонорея и шанкроид);

- инфекции костей, суставов;

- инфекции мягких тканей, кожи;

- раневые инфекции;

- тифоидная лихорадка, инвазивный сальмонеллез, шигеллез;

- болезнь Лайма;

- фебрильная нейтропения у пациентов со злокачественными новообразованиями.

Режим дозирования

Взрослым и детям старше 12 лет рекомендуемая доза составляет 1-2 г, препарат вводят 1 раз/сут. Возможно введение Лендацина 2 раза/сут (через 12 ч). Максимальная суточная доза составляет 4 г (2 г вводят в виде в/в инфузии в течение 30 мин с 12-часовым интервалом).

При неосложненной гонорее у мужчин и женщин рекомендуется однократное в/м введение препарата в дозе 250 мг.

Детям в возрасте до 12 лет рекомендуемая суточная доза составляет 50-75 мг/кг массы тела, но не более 2 г/сут. Препарат вводят 1 раз/сут, возможно введение Лендацина 2 раза/сут (через 12 ч).

Новорожденным рекомендуемая доза составляет 20-50 мг/кг массы тела в виде медленной в/в инфузии.

При бактериальном менингите грудным детям и детям до 12 лет назначают в дозе 100 мг/кг массы тела/сут, продолжительность курса - 7-14 дней.

У пациентов с умеренно выраженными нарушениями функции почек нет необходимости снижать дозу цефтриаксона при условии нормальной работы печени.

При почечной недостаточности тяжелой степени (КК 10 мл/мин или ниже) режим дозирования следует скорректировать.

У пациентов с нарушением функции печени нет необходимости снижать дозу цефтриаксона при условии нормальной работы почек.

При сочетанном тяжелом нарушении функции печени и почек следует уменьшить дозу цефтриаксона в 2 раза и проводить контроль его концентрации в плазме крови.

Для пациентов пожилого возраста коррекции дозы не требуется.

Лендацин можно вводить в/м, в/в или в виде медленной в/в инфузии продолжительностью не менее 30 мин.

Правила приготовления растворов

Для в/м введения растворяют 1 г цефтриаксона в 3.5 мл (или 250 мг в 2 мл) 1% раствора лидокаина. Раствор вводят глубоко в ягодичную мышцу. Рекомендуется вводить не более 1 г в каждую ягодицу. Во избежание местной реакции при в/м введении следует чередовать инъекции в левую и правую ягодицы. Раствор с лидокаином ни в коем случае не вводится в/в.

Для в/в введения растворяют 1 г цефтриаксона в 10 мл (или 250 мг в 5 мл) воды для инъекций. Раствор вводят медленно в течение 2-4 мин.

Для в/в инфузии растворяют 2 г цефтриаксона в 40 мл одного из инфузионных растворов, не содержащих кальция (0.45% или 0.9% раствор натрия хлорида, 2.5%, 5% или 10% раствор декстрозы, 5% раствор левулозы, 6% раствор декстрана в декстрозе). Продолжительность инфузии не менее 30 мин.

Побочное действие

Со стороны пищеварительной системы: тошнота, рвота, диарея, метеоризм, стоматит, повышение активности печеночных трансаминаз, гипербилирубинемия; редко - псевдомембранозный колит.

Со стороны системы кроветворения: тромбоцитоз, тромбоцитопения, лейкопения, эозинофилия, гемолитическая анемия, снижение протромбинового времени.

Со стороны мочевыделительной системы: повышение креатинина сыворотки, олигурия.

Со стороны ЦНС: головная боль, головокружение.

Местные реакции: флебит, болезненность.

Аллергические реакции: ангионевротический отек, кожный зуд, крапивница, аллергический дерматит; редко - лихорадка, анафилаксия (бронхоспазм, артериальная гипотензия), мультиформная экссудативная эритема.

Противопоказания

- повышенная чувствительность к цефалоспоринам.

С осторожностью назначают препарат пациентам с повышенной чувствительностью к пенициллинам (из-за возможной перекрестной аллергии); при сочетанной почечно-печеночной недостаточности, болезнях желчного пузыря и ЖКТ в анамнезе.

Препарат нельзя вводить новорожденным с гипербилирубинемией.

Беременность и лактация

Применение Лендацина при беременности возможно только в том случае, когда предполагаемая польза для матери превышает потенциальный риск для плода.

При необходимости применения Лендацина в период лактации следует прекратить грудное вскармливание на период приема препарата. Цефтриаксон в низких концентрациях проникает в грудное молоко.

Особые указания

Затемнения, которые обнаруживают при УЗИ, соответствуют отложениям цефтриаксона, и их не следует принимать за камни в желчном пузыре. Подобные отложения цефтриаксона в желчном пузыре отмечаются часто, однако обычно они бессимптомны и исчезают спонтанно.

Как и при лечении другими антибиотиками, существует опасность суперинфекции, вызванной устойчивыми микроорганизмами; псевдомембранозный колит развивается редко.

Цефтриаксон изменяет результаты определения глюкозы в моче с помощью реакции восстановления меди (Клинитест), но не влияет на результаты глюкозоксидазного теста.

Контроль лабораторных показателей

При продолжительном применении препарата необходимо контролировать картину периферической крови. У пациентов с нарушением синтеза витамина К или низким уровнем его запасов (например, при заболеваниях печени и недостаточном питании) во время применения препарата может потребоваться дополнительный контроль показателей свертывания.

Передозировка

Симптомы: тошнота, рвота, диарея, спутанность сознания, судороги.

Лечение: при необходимости проводят симптоматическую терапию. Специфического антидота нет. Гемодиализ неэффективен.

Лекарственное взаимодействие

При совместном применении цефтриаксона и аминогликозидов возможны явления синергизма.

При одновременном применении цефалоспоринов и циклоспорина уровень в плазме крови и токсичность последнего может повышаться.

При одновременном применении НПВС и других ингибиторов агрегации тромбоцитов увеличивается вероятность кровотечения.

При совместном применении диклофенак стимулирует выделение цефтриаксона в желчь и снижает общий клиренс в моче.

Ацетазоламид повышает концентрацию цефтриаксона в содержимом желудка.

Фармацевтическое взаимодействие

Растворы цефтриаксона не следует смешивать или вводить одновременно с другими противомикробными препаратами. Цефтриаксон нельзя смешивать с растворами, содержащими кальций.

Условия и сроки хранения

Препарат следует хранить в защищенном от света, недоступном для детей месте при температуре не выше 25°С. Срок годности - 3 года.

Приготовленный раствор цефтриаксона стабилен в течение 6 ч при хранении при температуре не выше 25°С и в течение 24 ч - при хранении в холодильнике (от 2° до 8°С).

Условия отпуска из аптек

Препарат в форме порошка для приготовления раствора для в/в и в/м введения отпускается по рецепту.

Препарат в форме порошка для приготовления раствора для инфузий предназначен для использования только в условиях стационара.

 



Реклама