Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Лонгидаза

    Лонгидаза
    • Hyaluronidase
      Международное название
    • Все остальные лекарственные средства
      Фарм. группа
    • V03AX
      ATС-код
    • по рецепту
      Условие продажи
    • 8 предложений от 1 854,00 до 4 562,00 грн.
      Наличие в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ЛОНГІДАЗА

(LONGIDAZE)

Склад:

дiюча речовина: лонгідаза;

1 ампула або 1 флакон містить: лонгідазу з гіалуронідазною активністю 3000 МО;

допоміжна речовина: маніт.

Лікарська форма. Порошок ліофілізований для приготування розчину для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: пориста маса білого кольору або білого кольору з жовтуватим або коричнюватим відтінком, гігроскопічна.

Фармакотерапевтична група. Інші лікарські засоби. Ферменти. Код АТХ V03A X.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Лонгідаза має гіалуронідазну  (ферментативну) активність пролонгованої дії, а також імуномодулюючі, антиоксидантні і протизапальні властивості.

Пролонгована дія ферменту досягається ковалентним зв’язуванням ферменту з фізіологічно активним полiмерним носієм (азоксимер).  Лонгідаза послаблює перебіг гострої фази запалення, регулює (підвищує або знижує залежно від початков рівня) синтез медіаторів (інтерлейкіну-1 і фактора некрозу пухлини), підвищує резистентність організму до інфекції і гуморальну імунну відповідь.

Виражені протифiброзні властивості Лонгідази забезпечуються кон’югацією гіалуронідази з носієм, що значно збільшує стійкість ферменту до денатуруючих впливів і дії інгібіторів: ферментативна активність Лонгідази зберігається при нагріванні до 37 °С протягом 20 діб, тоді як нативна гіалуронідаза в таких же умовах втрачає свою активність протягом доби.

Ковалентний зв’язок у препараті Лонгідаза забезпечує одночасну локальну присутність ферменту і носія, здатного зв’язувати вивільнювані інгібітори ферменту і стимулятори синтезу колагену (іони заліза, міді, гепаринів). Завдяки зазначеним властивостям Лонгідаза має не тільки здатність деполімеризувати матрикс сполучної тканини у фіброзно-гранулематозних утвореннях, але й пригнічувати зворотну регуляторну реакцію, спрямовану на синтез компонентів сполучної тканини.

Специфічним субстратом тестикулярної гіалуронідази є глікозаміноглікани (гіалуронова кислота, хондроїтин, хондроїтин-4-сульфат, хондроїтин-6-сульфат), що складають основу матриксу сполучної тканини. Внаслідок деполімеризації (розриву зв’язку між С1 ацетилглюкозаміну та С4 глюкуронової або індуронової кислоти) під впливом гіалуронідази глікозаміноглікани втрачають свої основні властивості: в’язкість, здатність зв’язувати воду, іони металів, утруднюється формування колагенових білків у волокна, збільшується проникність тканинних бар’єрів, полегшується рух рідини у міжклітинному просторі, збільшується еластичність сполучної тканини, що проявляється у зменшенні набряклості тканини, сплощенні фляків, збільшенні рухливості суглобів, зменшенні контрактур і їх попередженні, зменшенні спайкового процесу.

Біохімічними, імунологічними, гістологічними та електронно-мікроскопічними дослідженнями доведено, що Лонгідаза не пошкоджує нормальну сполучну тканину, а спричиняє деструкцію зміненої за складом і структурою сполучної тканини у ділянці фіброзу.

Лонгідаза не має антигенних властивостей, мітогенної, поліклональної активності, не спричиняє    алергізуючої, мутагенної, ембріотоксичної, тератогенної і канцерогенної дій.

Фармакокінетика.

При парентеральному введенні препарат швидко всмоктується у системний кровотік і досягає максимальної концентрації в крові через 20-25 хвилин, характеризується високою швидкістю розподілу в організмі. Період напіврозподілу (α-фаза) – приблизно 0,5 години, період напіввиведення (β-фаза) при внутрішньом'язовому введенні – 36 годин, при підшкірному – близько 45 годин. Уявний об'єм розподілу 0,43 л/кг. Біодоступність ферменту – не менше 90 %. Виводиться переважно нирками. В організмі гіалуронідаза піддається гідролізу, а носій деструктурує до низькомолекулярних з’єднань (олігомерів), що виводяться нирками. Протягом першої доби через нирки виводиться 45-50 %, через кишечник – не більше 3 %. Далі швидкість виведення сповільнюється, до 4-5 діб препарат виводиться повністю. Препарат проникає в усі органи і тканини, у тому числі проходить через гематоенцефалічний та гематоофтальмічний бар’єри. Не кумулює.

Клінічні характеристики.

Показання.

Дорослим у складі комплексної терапії для лікування і профілактики захворювань, що супроводжуються гіперплазією сполучної тканини.

У гінекології: лікування та профілактика спайкового процесу у малому тазі при запальних захворюваннях внутрішніх статевих органів, у тому числі трубно-перитонеальному безплідді, внутрішньоматкових синехіях, хронічному ендометриті;

в урології: лікування хронічного простатиту, інтерстиціального циститу;

у хірургії: лікування та профілактика спайкового процесу після оперативних втручань на органах черевної порожнини; гіпертрофічні рубці після травм, опіків, операцій, піодермії; рани, що довго не загоюються;

у дерматовенерології і косметології: лікування обмеженої склеродермії, келоїдних, гіпертрофічних рубців та рубців, що формуються після піодермії, травм, опіків, операцій;

у пульмонології і фтизіатрії: лікування пневмосклерозу, фіброзуючого альвеоліту, туберкульозу (фіброзно-кавернозний, інфільтративний; туберкулема легень);

в ортопедії: лікування контрактури суглобів, артрозів, анкілозуючого спондилоартриту, гематом.

Протипоказання.

Підвищена індивідуальна чутливість до препаратів на основі гіалуронідази, гострі інфекційні захворювання, гострі крововиливи, в тому числі в склоподібне тіло,  легенева кровотеча та кровохаркання, злоякісні новоутворення, гостра дихальна недостатність на тлі туберкульозу, гостра ниркова недостатність, вік до 18 років (результати клінічних досліджень відсутні).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Препарат Лонгідаза можна комбінувати з антибіотиками, противірусними, протигрибковими препаратами, бронхолітиками. При застосуванні в комбінації з іншими лікарськими засобами (антибіотики, місцеві анестетики, діуретики) Лонгідаза збільшує біодоступність і посилює їх дію. При застосуванні Лонгідази пацієнтам, які одержують великі дози саліцилатів, кортизону, АКТГ, естрогенів або антигістамінних препаратів, може бути знижена ефективність дії ферменту гіалуронідази.
Не слід застосовувати препарат Лонгідаза одночасно з препаратами, що містять фуросемід, бензодіазепіни, фенітоїн.

При одночасному застосуванні препарату з будь-якими лікарськими засобами варто проконсультуватися з лікарем.

Особливості застосування.

При необхідності прийом препарату Лонгідаза можна припинити одразу без поступового зменшення дози.

У випадку пропуску чергової дози препарат слід ввести, як тільки пацієнт згадає про це; після цього препарат слід застосовувати як зазвичай. Пацієнт не повинен вводити подвійну дозу з метою компенсації пропущених доз.

Препарат не слід вводити в зону гострого інфекційного запалення через небезпеку розповсюдження локалізованої інфекції.

При хронічній нирковій недостатності застосовувати не частіше 1 разу на тиждень.

При розвитку алергічної реакції слід перервати застосування препарату Лонгідаза.

Перед початком лікування слiд повідомити лікаря про всі лікарські препарати, які пацiєнт приймає.

При легеневих кровотечах в анамнезі слід застосовувати з обережністю.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Не слід застосовувати препарат Лонгідаза у період вагітності та  жінкам, які годують груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Застосування лікарського препарату Лонгидаза не чинить впливу на зорові, когнітивні і психомоторні функції пацієнтів, таким чином не знижує їх операторські здібності.

Спосіб застосування та дози.

Препарат застосовувати підшкірно (поблизу місця ураження або під рубцево-змінені тканини) або внутрішньом’язово в дозі  3000 МО курсом від 5 до 25 ін’єкцій (залежно від тяжкості захворювання) з інтервалом між введеннями від 3 до 10 днів.

Способи застосування вибирає лікар залежно від діагнозу, тяжкості захворювання, клінічного перебігу, віку хворого. При необхідності рекомендується провести повторний курс через 2-3 місяці.

У разі лікування захворювань, що супроводжуються тяжким хронічним продуктивним процесом у сполучній тканині, після стандартного курсу рекомендується тривала підтримуюча терапія препаратом Лонгідаза 3000 МО з інтервалом між ін’єкціями 10-14 днів.

Для збільшення біодоступності лікарських та діагностичних засобів рекомендується внутрішньом’язове або підшкірне введення дози 1500 МО в теж саме місце, що и основний препарат, за 10-15 хвилин перед введенням останнього.


Розведення.

1. Вміст флакона препарату Лонгідаза 3000 МО розчинити у 1-2 мл 0,25 % або 0,5 % розчину прокаїну. У випадку непереносимості прокаїну препарат розчиняти у такому ж об’ємі 0,9 % розчину натрію хлориду для ін’єкцій  або води для ін’єкцій.

2. При застосуванні з метою підвищення біодоступності вміст флакона препарату Лонгідаза 3000 МО розчиняти у 2 мл  0,9 % розчину натрію хлориду для ін’єкцій. 

Розчинник у флакон необхідно вводити повільно, витримати 2-3 хвилини, обережно перемішати, не струшуючи, щоб не спінити білок.

Приготовлений розчин для парентерального введення збереженню не підлягає.

Не вводити внутрішньовенно.

Рекомендовані схеми лікування та профілактики.

Для профілактики  спайкової хвороби та грубого рубцювання після оперативних втручань на органах черевної порожнини та малого таза внутрішньом’язово в дозі 3000 МО 1 раз у 3 дні курсом 5 ін’єкцій. При необхідності застосування препарату Лонгідаза потрібно продовжити загальним курсом до 10  ін’єкцій при введенні 1 раз у 5 днів.

Для лікування

у гінекології:

  • спайкового процесу у малому тазі при запальних захворюваннях внутрішніх статевих органів – внутрішньом’язово в дозі 3000 МО 1 раз на 3-5 днів курсом 10-15 ін’єкцій;
  • трубно-перитонеального безпліддя – внутрішньом’язово в дозі 3000 МО загальним курсом до 15 ін’єкцій: перші 5 ін’єкцій 1 раз на 3 дні, далі – 1 раз на 5 днів;

в урології:

  • хронічного простатиту – внутрішньом’язово в дозі 3000 МО 1 раз на 5 днів курсом до 10-15 ін’єкцій;
  • інтерстиціального циститу – внутрішньом’язово в дозі 3000 МО 1 раз на 5 днів курсом до 10 ін’єкцій;

у хірургії:

  • спайкової хвороби після оперативних втручань на органах черевної порожнини –внутрішньом’язово в дозі 3000 МО 1 раз на 3-5 днів курсом від 10 до 15 ін’єкцій;
  • рани, що довгий час не загоюються – внутрішньом’язово в дозі 3000 МО 1 раз на 5 днів курсом від 5-10  ін’єкцій;

у дерматовенерології, косметології:

  • обмеженої склеродермії – внутрішньом’язово по 3000-4500 МО 1 раз на 3-5 днів курсом до 20 ін’єкцій. Дозу і курс підбирати індивідуально, залежно від клінічного перебігу, стадії, локалізації захворювання та індивідуальних особливостей пацієнта;
  • келоїдних, гіпертрофічних рубців та рубців, що формуються після піодермії, опіків, операцій, травм: внутрішньорубцеве або підшкірне введення  поблизу місця ураження 1 раз на 3 дні  курсом  до 15 ін’єкцій у дозі 3000-4500 МО.

Об’єм розведення препарату Лонгідаза вибирає лікар залежно від кількості точок введення. При необхідності курс потрібно подовжити за схемою 1 раз на 5 днів до 25 ін’єкцій. Залежно від площі ураження шкіри, давності утворення рубця можливе чередування підшкірного та внутрішньом’язового введення 1 раз на 5 днів у дозі 3000 МО курсом до 20 ін’єкцій.

у пульмонології та фтизіатрії:

  • пневмосклерозу  –  внутрішньом’язово по 3000 МО 1 раз на 5 днів курсом 10 ін’єкцій;
  • фіброзуючого альвеоліту – внутрішньом’язово у дозі 3000 МО 1 раз на 5 днів курсом 15 ін’єкцій, далі – підтримуюча терапія 1 раз на 10 днів загальним курсом до 25 введень;
  • туберкульозу – внутрішньом’язово у дозі 3000 МО 1 раз на 5 днів курсом до 25 ін’єкцій; залежно від клінічної картини та тяжкості захворювання можлива тривала терапія (від 6 місяців до 1 року у дозі 3000 МО 1 раз на 10 днів);

в ортопедії:

  • контрактури суглобів – підшкірно поблизу місця ураження у дозі 3000 МО 1 раз на     3 дні курсом від 5 до 15 ін’єкцій;
  • артрозів, анкілозуючого спондилоартриту – підшкірно поблизу місця ураження у дозі 3000 МО 1 раз на 3 дні курсом до 15 ін’єкцій, при необхідності лікування можна подовжити ін’єкціями 1 раз на 5 днів. Тривалість підтримуючої терапії визначає лікар залежно від тяжкості захворювання;
  • гематом – підшкірно поблизу місця ураження  в дозі 3000 МО 1  раз на 3 дні курсом до 5  ін’єкцій;

для збільшення біодоступності: при одночасному підшкірному або внутрішньом’язовому введенні з діагностичними або лікарськими препаратами (антибіотики, хіміопрепарати, анестетики)  Лонгідазу вводити за 10-15 хвилин  в дозі 1500 МО тим же способом і в теж саме місце, що й основний препарат.

Діти.

Протипоказаний дітям віком до 18 років (результати клінічних досліджень відсутні).

Передозування.

Симптоми передозування можуть проявлятися ознобом, підвищенням температури, запамороченням, артеріальною гіпотензією. У випадках передозування препаратом і виникненні алергічних реакцій слід припинити застосування та терміново звернутися до лікаря.

Побічні реакції.

Визначення частоти побічних реакцій: часто (>1/100, <1/10), iнодi (>1/1000, <1/100), дуже рiдко (< 1/10 000).

Micцевi реакцiï: біль у місці введення (часто), можливі реакції у місці введення у вигляді почервоніння шкіри, свербежу і набряку (iнодi). Усі місцеві реакції минають через 48-72 години.

Aлергічні реакції (дуже рiдко): включаючи шкірні висипання, свербіж, кропив’янка, реакції анафілактоїдного типу.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати у сухому, захищеному від світла місці при температурi не вище + 15 °С.  Зберiгати у недоступному для дiтей мiсцi.

Упаковка.

По 20 мг препарату у флаконі місткістю 3 мл із темного скла 1 гідролітичного класу. По 5 флаконів у контурнiй чарунковiй упаковцi із плівки полівінілхлоридної. Одна контурна чарункова упаковка у пачці з картону. Або по 5 флаконів у пачці з картону із вставкою з картону.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник/заявник. ТОВ «НПО Петровакс Фарм».

Місцезнаходження виробника та його адреса мicця проваждения дiяльностi/мiсцезнаходжения заявника та/або представника заявника.

142143, Російська Федерація, Московська область, Подільський район, село Покров, вул. Соснова, буд. 1. тел./факс: +7(495) 926-21-07, e-mail: info@petrovax.ru

ЛОНГИДАЗА
(LONGIDAZA)
non appropriated
Представительство:
НПО ПЕТРОВАКС ФАРМ ООО
  Владелец регистрационного удостоверения:
НПО ПЕТРОВАКС ФАРМ, ООО
код ATX: V03AX

Форма выпуска, состав и упаковка

Лиофилизат для приготовления раствора для в/м и п/к введения в виде пористой гигроскопичной массы белого или белого с желтоватым оттенком цвета.

  1 амп.
лонгидаза с гиалуронидазной активностью 1500 МЕ

Вспомогательные вещества: маннитол (до 15 мг).

Ампулы (5) - упаковки ячейковые контурные (1) - пачки картонные.

Лиофилизат для приготовления раствора для в/м и п/к введения в виде пористой гигроскопичной массы белого или белого с желтоватым оттенком цвета.

  1 фл.
лонгидаза с гиалуронидазной активностью 1500 МЕ

Вспомогательные вещества: маннитол (до 15 мг).

Флаконы (5) - упаковки ячейковые контурные (1) - пачки картонные.

Лиофилизат для приготовления раствора для в/м и п/к введения в виде пористой гигроскопичной массы белого или белого с желтоватым оттенком цвета.

  1 амп.
лонгидаза с гиалуронидазной активностью 3000 МЕ

Вспомогательные вещества: маннитол (до 20 мг).

Ампулы (5) - упаковки ячейковые контурные (1) - пачки картонные.

Лиофилизат для приготовления раствора для в/м и п/к введения в виде пористой гигроскопичной массы белого или белого с желтоватым оттенком цвета.

  1 фл.
лонгидаза с гиалуронидазной активностью 3000 МЕ

Вспомогательные вещества: маннитол (до 20 мг).

Флаконы (5) - упаковки ячейковые контурные (1) - пачки картонные.

Клинико-фармакологическая группа: Препарат с протеолитической активностью

Регистрационные №№:
  • лиофилизат д/пригот. р-ра д/в/м и п/к введения 1500 МЕ: амп., фл. 5 шт. - ЛС-000764, 23.09.05
  • лиофилизат д/пригот. р-ра д/в/м и п/к введения 3000 МЕ: амп., фл. 5 шт. - ЛС-000764, 23.09.05

Фармакологическое действие

Препарат с протеолитической активностью. Обладает пролонгированной ферментативной протеолитической (гиалуронидазной) активностью, а также иммуномодулирующим, хелатирующим, антиоксидантным и противовоспалительным действием.

Пролонгирование действия препарата осуществляется за счет ковалентного связывания фермента с физиологически активным высокомолекулярным носителем (активированным производным N-оксида поли-1,4-этиленпиперазина), обладающим собственной фармакологической активностью: оказывает иммуномодулирующее, детоксицирующее и антиоксидантное действие.

Наличие ковалентной связи значительно повышает устойчивость фермента к денатурирующим воздействиям и влиянию ингибиторов. Ферментативная активность Лонгидазы сохраняется при нагревании до 37°С в течение 20 суток, в то время как нативная гиалуронидаза в этих же условиях утрачивает свою активность в течение суток.

Ковалентная связь обеспечивает одновременное локальное присутствие гидролитического фермента и носителя, способного связывать освобождающиеся ингибиторы фермента и стимуляторы синтеза коллагена (ионы железа, меди, гепарин). Благодаря указанным свойствам Лонгидаза обладает не только способностью деполимеризировать матрикс соединительной ткани в фиброзно-гранулематозных образованиях, но и подавлять обратную регуляторную реакцию, направленную на синтез компонентов соединительной ткани.

Специфическим субстратом тестикулярной гиалуронидазы являются глюкозаминогликаны (гиалуроновая кислота, хондроитин, хондроитин-4-сульфат, хондроитин-6-сульфат), составляющие основу матрикса соединительной ткани. В результате деполимеризации (разрыва связи между С1 ацетилглюкозамина и С4 глюкуроновой или индуроновой кислот) под влиянием гиалуронидазы глюкозаминогликаны теряют свои основные свойства (вязкость, способность связывать воду, ионы металлов). Затрудняется также формирование коллагеновых белков в волокна, увеличивается проницаемость тканевых барьеров, облегчается движение жидкости в межклеточном пространстве, увеличивается эластичность соединительной ткани. Действие препарата приводит к снижению отечности ткани, уплощению рубцов, увеличению объема движения суставов, уменьшению контрактур и спаечного процесса и предупреждению их формирования.

Препарат уменьшает проявления острой фазы воспалительного процесса, регулирует (повышает или снижает в зависимости от исходного уровня) синтез медиаторов воспаления (интерлейкина-1 и фактора некроза опухоли), повышает резистентность организма к инфекции и гуморальный иммунный ответ.

Лонгидаза не обладает антигенными свойствами, митогенной, поликлональной активностью, не оказывает аллергизующего, мутагенного, эмбриотоксического, тератогенного и канцерогенного действия.

Фармакокинетика

Всасывание и распределение

При п/к или в/м введении препарат быстро всасывается в системный кровоток из места инъекции, при этом Cmax достигается через 20-25 мин. Характеризуется высокой скоростью распределения, период полураспределения составляет около 30 мин. Проникает во все органы и ткани (в т.ч. через ГЭБ и гемато-офтальмический барьер). Не кумулирует.

Метаболизм и выведение

В организме гиалуронидаза подвергается гидролизу и выводится преимущественно почками. Носитель метаболизируется до низкомолекулярных соединений (олигомеров), которые выводятся почками. T1/2 при разных путях введения колеблется от 42 до 84 ч.

Показания

В составе комплексной терапии взрослых и подростков старше 12 лет при заболеваниях, сопровождающихся гиперплазией соединительной ткани.

В пульмонологии, урологии, гинекологии при развитии воспаления по интерстициальному типу:

- пневмофиброз, туберкулез, альвеолит;

- хронический интерстициальный цистит;

- спаечный процесс в малом тазу;

- трубно-перитонеальное бесплодие.

В ортопедии, хирургии, косметологии:

- келоидные, гипертрофические, втянутые рубцы после пиодермии, травм, ожогов, операций;

- длительно незаживающие раны;

- контрактуры суставов, артриты, гематомы;

- спаечная болезнь.

В дерматовенерологии:

- ограниченная склеродермия различной локализации.

Для увеличения биодоступности лекарственных и диагностических препаратов.

Режим дозирования

Режим дозирования и способ введения устанавливают индивидуально, в зависимости от заболевания, возраста и тяжести состояния пациента.

Лонгидазу вводят п/к (вблизи места поражения или под рубцово-измененные ткани) или в/м. Курс составляет от 5 до 15 инъекций с интервалом между введениями от 3 до 10 дней.

При необходимости рекомендуют проведение повторного курса через 2-3 мес.

При заболеваниях, сопровождающихся тяжелым хроническим продуктивным процессом в соединительной ткани, рекомендуют после стандартного курса проведение поддерживающей терапии Лонгидазой в дозе 3000 МЕ с перерывами между инъекциями 10-14 дней.

Рекомендуемые схемы лечения

1. В пульмонологии, урологии, гинекологии, дерматовенерологии

При заболеваниях органов дыхания препарат назначают в/м в дозе 3000 МЕ 1 раз в 3-5 дней общим курсом 10 инъекций. Далее возможна длительная терапия (от 3-4 мес до 1 года) в дозе 3000 МЕ 1 раз в 10-14 дней.

При заболеваниях органов малого таза препарат назначают в/м в дозе 3000 МЕ в 1 раз в 3-5 дней общим курсом от 5 до 15 инъекций.

При ограниченной склеродермии различной формы и локализации препарат вводят в/м в дозе 3000-4500 МЕ 1 раз в 3 дня курсом 5-15 инъекций. Дозу и продолжительность курса лечения подбирают индивидуально в зависимости от клинического течения, стадии, локализации заболевания.

2. В ортопедии, хирургии, косметологии

При келоидных, гипертрофических, втянутых рубцах после пиодермии, ожогов, операций препарат вводят внутрь рубца в дозе 3000 МЕ в 1-2 мл 1-2 раза в неделю курсом 5-10 инъекций и/или в/м 1 раз в 3-5 дней общим курсом до 10 инъекций.

При длительно незаживающих ранах препарат назначают в/м в дозе 1500-3000 МЕ 1 раз в 5 дней курсом 5-7 инъекций.

При контрактурах суставов, артритах, гематомах Лонгидазу назначают в/м в дозе 3000 МЕ 1-2 раза в неделю курсом от 7 до 15 инъекций.

При спаечной болезни препарат вводят в/м 1 раз в 3-5 дней в дозе 3000 МЕ общим курсом от 7 до 15 инъекций.

3. Для увеличения биодоступности лекарственных и диагностических препаратов (антибиотиков, химиопрепаратов, анестетиков) Лонгидазу вводят 1 раз в 3 дня в дозе 1500 МЕ. Курс не должен превышать 10 инъекций.

Пациентам с почечной недостаточностью препарат нельзя назначать чаще 1 раза в неделю.

Приготовление раствора

Для в/м, п/к или в/к введения содержимое флакона (ампулы) растворяют в 1.5-2 мл 0.25% или 0.5% раствора прокаина. При непереносимости прокаина препарат растворяют 0.9% раствором натрия хлорида или водой для инъекций.

Для электрофореза раствор готовят на дистилированной воде, для ингаляций - на 0.9% растворе натрия хлорида.

Приготовленный раствор для парентерального введения хранению не подлежит.

Побочное действие

Местные реакции: болезненность в месте инъекции; в отдельных случаях местные реакции проявляются в виде гиперемии кожи и припухлости в месте введения.

Все побочные реакции проходят через 48-72 ч.

Прочие: редко - аллергические реакции.

Противопоказания

- детский возраст до 12 лет (эффективность и безопасность не изучались);

- злокачественные новообразования;

- беременность;

- индивидуальная повышенная чувствительность к препарату.

С осторожностью назначают препарат при острой почечной недостаточности, легочных кровотечениях.

Беременность и лактация

Препарат противопоказан к применению при беременности.

Особые указания

Препарат не следует вводить в зону инфекционного поражения, острого воспаления или опухоли.

Передозировка

В настоящее время о случаях передозировки препарата Лонгидаза не сообщалось.

Лекарственное взаимодействие

Лонгидаза совместима с антибиотиками, противовирусными, противогрибковыми и антигистаминными препаратами, бронхолитиками, цитостатиками, ГКС.

При совместном применении повышает биодоступность лекарственных средств, ускоряет наступление анальгезии при введении местных анестетиков.

Условия и сроки хранения

Список Б. Препарат следует хранить в сухом, защищенном от света, недоступном для детей месте, при температуре не выше 15°С. Срок годности - 2 года.

Условия отпуска из аптек

Препарат отпускается по рецепту.

 



Реклама