Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Медокс

    Медокс
    • Ambroxol
      Международное название
    • Отхаркивающие средства, за исключением комбинированных...
      Фарм. группа
    • R05CB06
      ATС-код
    • без рецепта
      Условие продажи
    • 24 предложения от 21,61 до 109,50 грн.
      Наличие в аптеках

І Н С Т Р У К Ц І Я

для медичного застосування препарату

МЕДОКС

(MEDOX)


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: аmbroxol; транс-4-[(2-аміно-3,5-дибромобензил)aміно]циклогексанолгідро хлорид;

основні фізико-хімічні властивості: білий або майже білий порошок у твердих капсулах, з верхньою жовтою та нижньою оранжевою частинами;

склад: 1 капсула містить амброксолу гідро хлориду 30 мг;

допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний преже латинізований, кислота аскорбінова, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію стеарилфумарат, тальк, желатин, еритрозин Е 127, титану діоксид Е 171, заліза оксид жовтий Е 172, заліза оксид червоний Е 172.

Форма випуску. Капсули тверді.

Фармакотерапевтична група. Муколітичні засоби. Код АТС R05CB06.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Амброксол має значні муколітичні та мукорегуляторні властивості:

- нормалізує зменшене виділення слизу клітинами бронхіальних залоз;

- зменшує кількість накопиченого та щільно пристінково адгезованого слизу у бронхах;

- підтримує мукоциліарний кліренс, стимулюючи рухливість війчастого епітелію слизової оболонки дихальних шляхів.

Більше того, амброксол виявляє протективну дію на слизову оболонку дихальних шляхів і на альвеолярні макрофаги:

- збільшує продукцію сурфактанту пневмоцитами;

- активує альвеолярні макрофаги;

- має помітний антиоксидантний ефект (що посилює локальну цитопротекцію в слизовій дихальних шляхів і в тканині легенів);

- справляє пряму протизапальну дію;

- збільшує проникнення антибіотиків в легеневу тканину;

- бере участь у зменшенні гіперреактивності бронхів.

Фармакокінетика. Амброксол швидко та практично повністю абсорбується в кишечнику після перорального прийому. Біодоступність амброксолу становить 70 – 80%, ефект першого проходження через печінку визначається в межах 20 – 30%, зв’язування з білками плазми –       75 – 90%. Максимальна концентрація в плазмі досягається протягом 2 годин (період напів виведення 1,3 год). Амброксол швидко проникає у тканини, особливо в легені та нирки. Період на півжиття амброксолу становить 10 – 12 годин. Виводиться із сечею та калом, переважно у вигляді нетоксичних метаболітів, близько 90% прийнятої дози виводиться через нирки. Елімінація амброксолу двофазна (α-період напів виведення = 1,3 год, β-період напів виведення = 8,8 год).

Амброксол проникає крізь плацентарний бар’єр, потрапляє у грудне молоко.

Кліренс амброксолу може зменшуватися на 20 – 40% у хворих з тяжким ураженням печінки. Період напівелимінації амброксолу подовжується у хворих з тяжкими ураженнями нирок.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування гострих і хронічних захворювань дихальних шляхів, що супроводжуються порушенням бронхіальної секреції та евакуації секрету, бронхіальної астми, хронічних обструктивних захворювань легенів (ХОЗЛ), бронхопневмонії, бронхоектатичної хвороби або синуситу, а також перед і після операційних втручань, що супроводжуються ризиком легеневих ускладнень.

Спосіб застосування та дози. Добові дози становлять 1,2 – 1,6 мг амброксолу на кілограм маси тіла.

Діти 6 – 14 років приймають 30 мг амброксолу на добу, тобто одну капсулу на добу.

Дорослі та діти від 14 років перші 2 – 3 дні приймають 30 мг амброксолу три рази на добу, тобто по одній капсулі три рази, після чого зменшують дозу до однієї капсули двічи на добу, що відповідно становить 60 мг амброксолу.

Капсулу приймають цілою, не розкриваючи її та не розжовуючи, незалежно від прийому їжі, запиваючи достатньою кількістю рідини (наприклад склянкою води) з метою полегшення утворення та розрідження секрету верхніх дихальних шляхів.

Побічна дія. Нудота спостерігається часто під час лікування препаратами, що містять амброксол (³ 10%), дещо рідше спостерігається сухість у роті (³ 5 – 10%).

Нижчезазначені побічні дії спостерігаються рідко (1 – 5%): втомлюваність, діарея, запор, блювання, дизуричні розлади, свербіж та реакції гіпер чутливості до амброксолу (екзантеми, кропив’янка і навіть астматичні напади).

Побічні дії можуть бути спричинені індивідуальною гіперчутливістю або бути наслідком передозування.

Протипоказання. Капсули Медокс протипоказані при:

- тяжких розладах печінки;

- тяжких розладах нирок;

- загостренні виразкової хвороби шлунка та дванадцяти палої кишки;

- гіпер чутливості до амброксолу або допоміжних компонентів, що містятьтся в капсулах;

- в періоди вагітності і лактації;

- дітям до 6 років.

Передозування. Відомостей про випадки вживання токсичних доз амброксолу недостатньо, в цілому препарат вважається малотоксичним.

Симптоми передозування неспецифічні: шлунково-кишкові розлади та зниження артеріального тиску.

Лікування є симптоматичним. Препарат потрібно відмінити при появі найменших симптомів передозування. Таких заходів необхідно вжити у разі виникнення загрози для життя:

- промивання шлунка;

- підтримка життєвих функцій.

Особливості застосування. При застосуванні препарату ймовірний ризик утворення

- конкрементів у нирках;

- шлункових виразок.

Кожна капсула Медокс містить 50 мг аскорбінової кислоти. Великі дози аскорбінової кислоти можуть призвести до гіпероксалатурії та формування оксалатних сечових каменів (оксалату кальція), тому необхідно з обережністю призначати препарат хворим з гіпероксалатурією.

Великі дози аскорбінової кислоти можуть призвести до гемолізу у пацієнтів з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

Результати деяких лабораторних тестів (наприклад визначення цукру в сечі) можуть спотворюватися при застосуванні великих доз Медоксу з аскорбіновою кислотою. Аскорбінова кислота може вплинути на певні клінічні лабораторні дослідження (хибно негативні результати тестів на скриту кров в калі, сечі; хибно негативна реакція в глюкозо-оксидазному тесті тощо). Аскорбінова кислота хімічно несумісна із солями міді та заліза, тому її високі концентрації спричинюють хибні результати тестів, базованих на редокс-методах, наприклад при визначенні глюкози та креатині ну в крові та в сечі.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат може комбінуватися з іншими лікарськими засобами (наприклад із серцевими глікозидами, кортикостероїдами, бронходилятаторами, діуретиками, антибіотиками).

При одночасному застосуванні амброксолу з амоксициліном (та іншими антибіотиками, такими як цефуроксим, еритроміцин і доксициклін) більш високі концентрації антибіотиків фіксуються в тканині легенів, тоді як їх концентрації в плазмі залишалися незміненими, тому коригувати дозування антибіотиків при одночасному використанні Медоксу не потрібно.

Аскорбінова кислота збільшує різик розвитку кристалурії при одночасному використанні сульфаніламідів (за рахунок закислення сечі). Пацієнти, які одночасно приймають сульфаніламіди та капсули Медокс, повинні уникати застосування інших препаратів (включаючи препарати, що містять аскорбінову кислоту), що спричинюють закислення сечі, тільки якщо вони не були призначені лікарем.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі до   30 °С. Термін придатності – 2 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 20 капсул у 2 блістерах або коричневому скляному флаконі із захисною кришкою, що містить волого поглинаючий елемент; у картонній упаковці.

Виробник. АТ «Зентіва».

Адреса. У кабеловни, 130, 102 37 Прага 10, Долні Мєхолупи, Чеська Республіка.




 

Состав:
Амброксола гидрохлорид 30 мг
Вспомогательные вещества: целлюлоза микрокристаллическая, карбоксиметилкрахмал натрия, кремния диоксид коллоидный, магния стеарат.

Клинико-фармакологическая группа:
Муколитический и отхаркивающий препарат.

Показания к применению:
Симптоматическое лечение острых и хронических заболеваний дыхательных путей сопровождающихся кашлем с образованием трудноотделяемой мокроты повышенной вязкости: 
• острый и хронический бронхит;
• пневмония;
• хроническая обструктивная болезнь легких;
• бронхиальная астма с затруднением отхождения мокроты;
• бронхоэктатическая болезнь.

Режим дозирования:
Внутрь.
Если врачом не назначены другие дозы, то доза препарата обычно должна быть следующей:
дети 6-12 лет: 1/2 таблетки 2 или 3;
дети старше 12 лет и взрослые: обычно 1 таблетка 3, терапевтический эффект может усиливаться при приеме 2 таблеток 2.

Побочное действие:
Обычно препарат Медокс переносится хорошо.
Нечасто может отмечаться утомляемость, тошнота, дискомфорт в пищеварительном тракте (позывы к рвоте, рвота, диарея или запор), сухость во рту.
Редко аллергические реакции: кожная сыпь, крапивница.
Крайне редко возможно возникновение острых тяжелых реакций анафилактического типа (ангионевротический отек, анафилактический шок).
В отдельных случаях - аллергический контактный дерматит.
По данным литературы при приеме амброксола могут возникать головная боль, сухость в дыхательных путях, экзантемы, ринорея, дизурия.
В случае возникновения таких нежелательных эффектов или других необычных реакций необходимо обратиться к врачу относительно целесообразности дальнейшего приема препарата.

Противопоказания к применению: 
• беременность (I триместр);
• детский возраст до 6 лет;
•  гиперчувствительность к компонентам препарата.
С осторожностью: печеночная недостаточностью, почечная недостаточность, язвенная боленью желудка и двенадцатиперстной кишки, беременность (II-III триместр).

Применение препарата при беременности и кормлении грудью:
Амброксол проникает в грудное молоко. Поэтому необходимо тщательно определить пользу и риск его применения кормящими матерями.
Противопоказание: I триместр беременности. С осторожностью: II-III триместр.

Применение при нарушениях функции печени: с осторожностью: печеночная недостаточность.

Применение при нарушениях функции почек: с осторожностью: почечная недостаточность.

Особые указания:
Обычно продолжительность лечения препаратом составляет 7-10 дней. Более продолжительное лечение должно проводится по рекомендации врача.
Если состояние здоровья не улучшается в течение 3 дней с момента начала приема препарата или в случае возникновения нежелательных реакций, необходимо обратиться к врачу.
При приеме препарата необходимо выпивать много жидкости, чтобы облегчить образование и разжижение слизи в дыхательных путях.
Не следует комбинировать препарат Медокс с противокашлевыми лекарственными средствами, затрудняющими выведение мокроты.

Передозировка:
Симптомы: тошнота, рвота, диарея.
Лечение: искусственная рвота, промывание желудка в первые 1-2 ч после приема препарата; прием жиросодержащих продуктов.

Лекарственное взаимодействие:
Совместное применение с противокашлевыми лекарственными средствами приводит к затруднению отхождения мокроты на фоне уменьшения кашля.
Увеличивает проникновение в бронхиальный секрет амоксициллина, цефуроксима, эритромицина и доксициклина.

Условия отпуска из аптек:
Препарат разрешен к применению в качестве средства безрецептурного отпуска.

Условия и сроки хранения:
Хранить при температуре не выше 25°С. Хранить в недоступном для детей месте. Срок годности - 2 года.



Реклама