Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Нейрорубин

    Нейрорубин
    • Comb drug
      Международное название
    • Препараты витамина В1, в том числе в комбинации с витам...
      Фарм. группа
    • A11DB
      ATС-код
    • по рецепту
      Условие продажи
    • 61 предложение от 546,00 до 765,00 грн.
      Наличие в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування лікарського засобу

 

НЕЙРОРУБІН™

(NEURORUBINE™)

Склад:

діючі речовини: тіаміну гідрохлорид (вітамін В1), піридоксину гідрохлорид (вітамін В6), ціанокобаламін (вітамін В12);

1 ампула (3 мл) з розчином містить: тіаміну гідрохлориду (вітамін В1) 100 мг, піридоксину гідрохлориду (вітамін В6) 100 мг, ціанокобаламіну (вітамін В12) 1 мг;

допоміжні речовини: калію ціанід, спирт бензиловий, вода для ін’єкцій.

 

Лікарська форма. Розчин для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий, червоного кольору розчин.

Фармакотерапевтична група. Вітамін В1 у комбінації з вітаміном В6 та/або вітаміном В12.

Код АТX А11D B.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Нейрорубін™ поєднує у собі високі дози трьох вітамінів: В1, В6, В12, які відіграють важливу роль у діяльності нервової системи. Кожен із цих вітамінів необхідний для забезпечення оптимального обміну речовин у нервових клітинах. Крім того, при застосуванні цих вітамінів у високих дозах, вони проявляють знеболювальну дію.

Як і всі інші вітаміни, вони є незамінними поживними речовинами, які не можуть синтезуватися безпосередньо в організмі.

Терапевтичне введення в організм вітамінів В1, В6 і В12 поповнює недостатнє надходження вітамінів з їжею, що забезпечує наявність в організмі необхідної кількості коензимів. Вітаміни групи В є компонентами ферментних систем, які регулюють метаболізм білків, жирів та вуглеводів. Проте кожен із вітамінів групи В виконує специфічну біологічну роль. Їх присутність в організмі у збалансованій кількості необхідна для нормального функціонування обміну речовин.

Терапевтичне застосування цих вітамінів при різних захворюваннях нервової системи спрямовано на те, щоб, з одного боку, компенсувати одночасно існуючу недостатність (можливо, через збільшення потреби організму, обумовленої безпосередньо захворюванням) і, з іншого боку, аби стимулювати природні механізми  відновлення. Вітаміни В1, В6 і В12  володіють дуже низькою токсичністю і не мають потенційного ризику для людини. На сьогодні немає даних щодо канцерогенних, мутагенних або тератогенних властивостей цих вітамінів.

Фармакокінетика.

Розчинні у воді вітаміни повністю засвоюються організмом після внутрішньом’язового введення. Ступінь засвоєння залежить від знаходження кровотоку відносно місця ін’єкції.

Ціанокобаламін (вітамін В12). Після абсорбції вітамін В12 зв’язується у сироватці зі специфічними В12-зв’язуючим бета-(транскобаламін) і В12-зв’язуючим альфа1-глобуліном.

Накопичення вітаміну В12 відбувається в основному в печінці. Період напіввиведення з сироватки крові складає приблизно 5 днів, а з печінки – приблизно 1 рік.

Тіаміну гідрохлорид (вітамін В1). Частина засвоєного тіаміну приймає участь в ентерогепатичній циркуляції.   Основні   продукти   екскреції   тіаміну  –  це  тіамінкарбонова  кислота  та  пірамін

(2,5-диметил-4-амінопіримідин). Разом із цим виділяється невелика кількість тіаміну в незміненому вигляді.

Піридоксину гідрохлорид (вітамін В6). В організмі піридоксин окиснюється до піридоксалю або амінується до піридоксаміну. Умовою його функціонування як коензиму є фосфорилювання за СН2ОН-групою в 5-му положенні, тобто утворення піридоксаль-5-фосфату (ПАЛФ). У крові близько 80 % ПАЛФ зв’язані з білками. Піридоксин переважно накопичується у м’язах у вигляді ПАЛФ. Головний продукт екскреції – 4-піридоксинова кислота.

 

Клінічні характеристики.

Показання.

Лікування невритів і невралгій, таких як:

  • невралгія трійчастого нерва;
  • міжреберна невралгія;
  • ішіас;
  • поперековий синдром (люмбаго);
  • плексит (шийного та плечового сплетінь);
  • корінцеві неврити внаслідок дегенеративних захворювань хребта;
  • прозоплегія  (ураження лицьового нерва).

Протипоказання.

Гіперчутливість до будь-якого компонента препарату.

Вітамін В1 протипоказано застосовувати при алергічних захворюваннях.

Вітамін В6 протипоказано застосовувати при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки у стадії загострення оскільки можливе підвищення кислотності шлункового соку).

Вітамін В12 протипоказано застосовувати при еритремії, еритроцитозі, тромбоемболії.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Високі дози вітаміну В6, наприклад, такі, які містить Нейрорубін™, можуть зменшувати терапевтичний ефект леводопи щодо хвороби Паркінсона.

Може збільшитись токсичність ізоніазиду.

Вітамін В6 може зменшити ефективність алтретаміну.

Одночасний прийом з антагоністами піридоксину (наприклад ізоніазид, гідралазин, пеніциламін або циклосерин), пероральними контрацептивами може підвищувати потребу у вітаміні В6.

Дія тіаміну інактивується 5-фторурацилом, оскільки останній конкурентно інгібує  фосфорилювання тіаміну в тіамін-пірофосфат.

Антациди уповільнюють всмоктування вітаміну В1.

Петльові діуретики, наприклад, фуросемід, що гальмують канальцеву реабсорбцію, під час довготривалої терапії можуть спричинити підвищення екскреції тіаміну і, таким чином, знизити його рівень.

Вживання напоїв, що містять сульфіти (наприклад, вино), підвищує деградацію тіаміну.

Особливості застосування.

Препарат не слід вводити внутрішньовенно.

Внутрішньом’язові ін’єкції вітаміну В12 можуть спричиняти анафілактоїдні реакції у пацієнтів з підвищеною чутливістю.

Парентеральне введення вітаміну В12 може тимчасово впливати на діагностику фунікулярного мієлозу або перніціозної анемії.

Довготривалий прийом вітаміну В6 (понад 6-12 місяців) у дозах більше ніж 50 мг щоденно або у дозах більше ніж 1000 мг на добу (понад 2 місяці) може призвести до оборотної периферичної сенсорної нейропатії. У разі виникнення симптомів периферичної сенсорної нейропатії (парестезії) необхідно відкоригувати дозу препарату та, якщо необхідно, припинити лікування.

Оскільки Нейрорубінтм містить вітамін В6, слід з обережністю застосовувати препарат пацієнтам з пептичною виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки в анамнезі, з вираженими порушеннями функції нирок і печінки.

Пацієнтам з новоутвореннями, за винятком випадків, що супроводжуються мегалобластною анемією та дефіцитом вітаміну В12, не слід застосовувати препарат.

Препарат не застосовують при тяжкій або гострій формі декомпенсації серцевої діяльності та стенокардії.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Клінічні дослідження лікування препаратом Нейрорубін™ тварин чи жінок у період вагітності відсутні.

Препарат призначають тільки після ретельної оцінки співвідношення користі та ризику, оскільки недостатньо даних щодо безпеки застосування препарату під час вагітності.

Вітаміни В1, В6 та В12 екскретуються у грудне молоко. Високі концентрації вітаміну В6 можуть пригнічувати продукцію молока. Дослідження щодо ступеня секреції вітамінів у грудне молоко не проводились. Рішення щодо припинення годування груддю або застосування препарату необхідно приймати з урахуванням необхідності прийому препарату для матері. У разі необхідності застосування препарату слід припинити годування груддю на цей період.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Препарат не впливає на здатність керувати автотранспортом або працювати зі складними механізмами.

У випадках, якщо під час лікування препаратом спостерігається запаморочення, слід утриматися від керування транспортними засобами та роботи з механізмами.

Спосіб застосування та дози.

Для внутрішньом’язового введення.

У тяжких (гострих) випадках: по 1 ампулі на добу до зняття гострих симптомів.

Після послаблення симптомів або у випадках помірної тяжкості: по 1 ампулі 1-3 рази на тиждень.

Для підтримання або продовження терапевтичного курсу ін’єкцій або для профілактики рецидиву рекомендується застосовувати препарат Нейрорубін™-Форте Лактаб, таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Не слід перевищувати рекомендовану добову дозу.

Термін лікування залежить від характеру та перебігу захворювання і визначає лікар.

Техніка застосування.

Щоб відкрити ампулу:

  • тримати ампулу догори маркуванням у вигляді крапки;
  • струсити ампулу, доки рідина не потрапить у нижню частину;
  • відламати голівку ампули над маркуванням.

Діти.

Відсутній досвід лікування дітей даним препаратом, тому препарат не призначати дітям.

Передозування.

При передозуванні відбувається посилення симптомів побічної дії.

Вітамін В1: має широкий терапевтичний діапазон. Дуже високі дози (більше 10 г) виявляють курареподібний ефект, пригнічуючи провідність нервових імпульсів.

Вітамін В6: володіє дуже низькою токсичністю.

Надмірне застосування вітаміну В6 у дозах більше ніж 1 г на добу протягом декількох місяців може призвести до нейротоксичних ефектів.

Нейропатії з атаксією і розлади чутливості, церебральні конвульсії зі змінами на ЕЕГ, а також в окремих випадках гіпохромна анемія і себорейний дерматит були описані після введення більше 2 г на добу.

Вітамін В12: після парентерального введення (у рідкісних випадках - після перорального застосування) препарату в дозах, вищих за рекомендовані, спостерігались алергічні реакції, екзематозні шкірні порушення і доброякісна форма акне. При тривалому застосуванні у високих дозах можливе порушення активності ферментів печінки, біль у ділянці серця, гіперкоагуляція.

Побічні реакції.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, в тому числі ангіоневротичний набряк, анафілактоїдні реакції, анафілактичний шок переважно у пацієнтів із підвищеною чутливістю.

З боку ендокринної системи: інгібіція виділення пролактину.

З боку нервової системи: відчуття неспокою; довготривале застосування (понад 6-12 місяців) піридоксину гідрохлориду (вітаміну В6) у дозах більше ніж 50 мг щоденно може призвести до периферичної сенсорної нейропатії, нервового збудження, нездужання, головного болю, запаморочення.

З боку серцево-судинної системи: тахікардія, циркуляторний колапс переважно у пацієнтів з підвищеною чутливістю.

З боку дихальної системи: ціаноз, набряк легень переважно у пацієнтів із підвищеною чутливістю.

З боку шлунково-кишкового тракту: шлунково-кишкові розлади, у тому числі блювання, діарея, біль у животі, підвищення кислотності шлункового соку, нудота, кровотеча з органів травного тракту переважно у пацієнтів із підвищеною чутливістю.

З боку гепатобіліарної системи: високі дози препарату можуть призвести до підвищення рівня глютамінової аспартат-амінотрансферази (АСТ) у сироватці крові.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: свербіж, кропив’янка переважно у пацієнтів із підвищеною чутливістю.

Високі дози препарату можуть спричинити появу акне. Піридоксину гідрохлорид може провокувати погіршення захворювання на звичайні вугрі чи появу вугрових висипань.

Загальні реакції: реакції у місці введення, підвищена пітливість, слабкість, відчуття «грудки» у горлі.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання. Зберігати при температурі від 2 до 8 °С (у холодильнику). Зберігати у недоступному для дітей місці.

Несумісність.

Через відсутність досліджень щодо сумісності лікарських засобів Нейрорубін™ не можна змішувати з іншими лікарськими засобами.

 

Упаковка. По 3 мл в ампулі; по 5 ампул у коробці.

 

Категорія відпуску. За рецептом.

 

Виробник. Меркле ГмбХ.

 

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Людвіг-Меркле-Штрассе 3, 89143 Блаубойрен, Німеччина.

СОСТАВ И ФОРМА ВЫПУСКА:

НЕЙРОРУБИН™

р-р д/ин. амп. 3 мл, № 5

 Тиамина гидрохлорид 100 мг/3 мл
 Пиридоксина гидрохлорид 100 мг/3 мл
 Цианокобаламин 1 мг/3 мл

№  UA/10051/01/01 от 01.10.2009 до 01.10.2014

НЕЙРОРУБИН-ФОРТЕ ЛАКТАБ

табл. п/плен. оболочкой, № 20

 Тиамина мононитрат 200 мг
 Пиридоксина гидрохлорид 50 мг
 Цианокобаламин 1 мг

№ UA/1950/02/01 от 31.08.2007 до 31.08.2012

ФАРМАКОЛОГИЧЕСКИЕ СВОЙСТВА:

Фармакодинамика. Витамины группы В являются компонентами ферментных систем, которые регулируют белковый, липидный и углеводный метаболизм. Каждый из витаминов группы В играет специфическую биологическую роль. Их присутствие в организме в сбалансированном количестве необходимо для нормального обмена веществ.
Препарат Нейрорубин и Нейрорубин-Форте — это сочетание 3 витаминов в высоких дозах: В1, В6, В12, которые играют важную роль в деятельности нервной системы. Каждый из них необходим для обеспечения оптимального обмена веществ в нервных клетках. После приема высоких доз витаминов одновременно проявляется их обезболивающее действие.
Фармакокинетика. Растворимые в воде витамины полностью усваиваются в организме после в/м введения. Степень всасывания зависит от интенсивности кровотока в месте инъекции.
Тиамина гидрохлорид (витамин В1).
Часть абсорбированного тиамина принимает участие в энтерогепатической циркуляции. Основные продукты экскреции тиамина — тиаминкарбоновая кислота и пирамин (2,5-диметил-4-аминопиримидин). Наряду с этим небольшое количество тиамина выделяется в неизмененном виде.
Пиридоксина гидрохлорид (витамин В6). В организме пиридоксин окисляется до пиридоксаля и аминируется до пиридоксамина. Условием его функционирования как коэнзима является фосфорилирование по СН2ОН-группе в 5-м положении, то есть образование пиридоксаль-5-фосфата (PALP). В крови около 80% связано с белками. Пиридоксин накапливается преимущественно в мышцах. Основной метаболит, который выделяется, — 4-пиридоксиновая кислота.
Цианокобаламин (витамин В12). В норме всасывание цианокобаламина ограничено и зависит от концентрации внутреннего фактора Кастла. Некоторое количество витамина абсорбируется в свободном состоянии, однако основное количество поглощается после связывания с внутренним фактором Кастла.
После всасывания в ЖКТ витамин В12 поступает в сыворотку крови. Накопление витамина В12 происходит в основном в печени. Период полувыведения из сыворотки крови составляет приблизительно 5 дней, из ткани печени — приблизительно 1 год.

ПОКАЗАНИЯ:

Пероральное применение: сопутствующая терапия при таких заболеваниях нервной системы:

  • невротическая боль при острых, а также хронических невритах и полиневритах;
  • невралгия, а также токсические поражения нервной ткани при алкоголизме, интоксикации лекарственными препаратами, диабетической полинейропатии.

Парентеральное применение: заболевания, связанные с хроническим употреблением алкоголя (периферическая нейропатия, синдром Вернике — Корсакова), диабетическая полинейропатия, бери-бери (сухая и влажная формы); в качестве вспомогательного средства при остром или хроническом неврите и полиневрите, невралгии тройничного нерва, цервикобрахиальной невралгии, ишиалгии.

ПРИМЕНЕНИЕ:

Перорально
Применяют внутрь до или во время приема пищи, не разжевывая, запивая достаточным количеством воды. Обычная доза для взрослых составляет 1–2 таблетки в сутки. Курс лечения — 4 нед. Лечение может быть продолжено по усмотрению врача.
Парентерально
При тяжелом течении заболевания доза для взрослых составляет: в начале применения — по 3 мл р-ра (содержимое 1 ампулы) в/м ежедневно или через день до уменьшения выраженности болевых ощущений; в дальнейшем — по 3 мл р-ра 1–2 раза в неделю.
При заболевании средней тяжести доза для взрослых составляет 3 мл р-ра 1–2 раза в неделю.
Вводят в/м в наружный верхний квадрант ягодичной мышцы.
Продолжительность лечения зависит от характера, а также течения заболевания и определяется врачом.
Техника применения: чтобы открыть ампулу, необходимо держать ампулу вверх маркировкой в виде точки; встряхнуть ее, пока жидкость не окажется в нижней части; отломить головку ампулы над маркировкой.

ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ:

повышенная чувствительность к одному или нескольким компонентам препарата, особенно к витаминам В1, В6 или В12. Применение витамина В12 у пациентов с псориазом может привести к ухудшению симптомов заболевания.
Препарат в форме р-ра для инъекций противопоказан детям.

ПОБОЧНЫЕ ЭФФЕКТЫ:

иммунная система. Отмечены отдельные случаи ангионевротического отека, преимущественно у пациентов с повышенной чувствительностью; нечасто — аллергические реакции. В единичных случаях и при определенных состояниях повторные в/м инъекции препаратов, содержащих витамины, могут вызвать анафилактоидные реакции у пациентов с повышенной чувствительностью. В этих случаях для лечения можно использовать ГКС и антигистаминные средства.
Эндокринная система. При приеме препарата ингибируется выделение пролактина.
Нервная система. В отдельных случаях возникало ощущение беспокойства.
При приеме высоких доз пиридоксина гидрохлорида (500 мг в сутки) на протяжении длительного периода отмечались отдельные случаи возникновения обратимой периферической сенсорной нейропатии.
Сердечно-сосудистая система. Единичные случаи тахикардии, циркуляторного коллапса, преимущественно у пациентов с повышенной чувствительностью.
Органы дыхания. Единичные случаи цианоза, отека легких, преимущественно у пациентов с повышенной чувствительностью.
Органы ЖКТ. Тошнота, кровотечение из ЖКТ, преимущественно у пациентов с повышенной чувствительностью.
Печень и желчный пузырь. Высокие дозы препарата могут привести к повышению уровня глютаминощавелевоуксусной трансаминазы (SGOT) в плазме крови.
Кожа. Отмечены отдельные случаи возникновения реакций с появлением зуда и крапивницы, преимущественно у пациентов с повышенной чувствительностью. Высокие дозы препарата могут вызывать появление акне. Пиридоксина гидрохлорид может провоцировать возникновение угревой сыпи. Нечасто — аллергические реакции.
Общие симптомы. Внезапное потоотделение, ощущение слабости, головокружение.

ОСОБЫЕ УКАЗАНИЯ:

Применение в период беременности и кормления грудью. Клинические исследования применения препарата на животных или с участием беременных женщин не проводили. Витамин B6 проникает в грудное молоко и через плацентарный барьер.
Способность влиять на скорость реакции при управлении транспортными средствами и работе с другими механизмами. Исследования относительно влияния препарата на скорость реакции при управлении автомобилем или другими механизмами не проводили.
Дети. Отсутствует опыт применения этого препарата у детей.

ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ:

поскольку пиридоксина гидрохлорид в высоких дозах стимулирует декарбоксилирование L-дофамина (леводопа) и может снижать терапевтический эффект этого препарата при лечении пациентов с заболеванием Паркинсона, необходимо исключить одновременное применение этих препаратов. Может повышаться токсичность изониазида при сочетанном применении. Тиосемикарбазон и флуороурацил снижают эффективность витамина В1, являясь его антагонистами. Антациды замедляют всасывание витамина В1. Витамин В6 может снижать ее эффективность альтретамина.
Несовместимость. Из-за отсутствия исследований относительно совместимости лекарственных средств Нейрорубин в форме р-ра для инъекций нельзя смешивать с другими лекарственными средствами.

ПЕРЕДОЗИРОВКА:

терапия при интоксикации: вызывают рвоту, промывают желудок, принимают активированный уголь.
В редких случаях избыточные ежедневные дозы витамина В6 (500 мг или больше в течение >5 мес) приводят к развитию периферической сенсорной нейропатии, которая, как правило, исчезает после отмены препарата.

УСЛОВИЯ ХРАНЕНИЯ:

таблетки — в сухом месте при температуре до 25 °С; р-р — при температуре 2–8 °С (в холодильнике).





 



Реклама