Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Орунгал

    Орунгал
    • Itraconazole
      Международное название
    • Противогрибковые средства для системного применения
      Фарм. группа
    • J02AC02
      ATС-код
    • по рецепту
      Условие продажи
    • 46 предложений от 500,00 до 3 200,00 грн.
      Наличие в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ОРУНГАЛ®

(ORUNGAL®)


Склад:

1 мл розчину містить 10 мг ітраконазолу;

допоміжні речовини: гідроксипропіл-бета-циклодекстрин, сорбіту розчин що не кристалізується (Е 420), пропіленгліколь, кислота хлористоводнева концентрована, вишневий ароматизатор 1, вишневий ароматизатор 2, карамель, натрію гідроксид, сахарин натрію, вода очищена.

Лікарська форма. Розчин для перорального застосування.

Фармакотерапевтична група. Протигрибкові засоби для системного застосування. Похідні тріазолу. Ітраконазол. Код АТС J02A C02.

Клінічні характеристики.

Показання.

Лікування кандидозу порожнини рота і/або стравоходу у ВІЛ-позитивних хворих і пацієнтів з імунодефіцитом.

Протипоказання.

Підвищена індивідуальна чутливість до препарату або до будь-якої з допоміжних речовин препарату.

Одночасне застосування:

  • препаратів, що метаболізуються за участю ферменту CYP3A4 і здатних збільшити QT-інтервал, таких як астемізол, бепридил, цизаприд, дофетилід, левацетилметадол (левометадил), мізоластин, пімозид, квінідин, сертіндол та терфенадин. Одночасне застосування може призвести до підвищеного рівня концентрації цього субстрату у плазмі крові та спричинити подовження інтервалу QT і поодинокі випадки двонаправленої шлуночкової тахікардії;

  • метаболізованих з участю ферменту CYP3A4 інгібіторів редуктази ГМГ-КоА, таких як аторвастатин, лов астатин та симвастатин;

  • тріазоламу та перорального мідазоламу;

  • препаратів алкалоїдів ріжків, таких як дигідроерготамін, ергометри (ергоновін), ерготамін та метилергометрин (метилергоновін);

  • елетриптан;

  • нісолдипін;

  • пероральний розчин Орунгалу® не слід застосовувати пацієнтам з вентрикулярною дисфункцією, такою як гостра серцева недостатність (ГСН) або ГСН у анамнезі за винятком лікування життєво небезпечних або інших серйозних інфекцій (див. розділ «Особливості застосування»).

Пероральний розчин Орунгал® не слід застосовувати під час вагітності при відсутності життєвих показань.

Спосіб застосування та дози.

Для оптимальної абсорбції розчин ітраконазолу слід приймати натщесерце (пацієнтам слід утримуватися від прийому їжі щонайменше 1 годину).

При лікуванні кандидозу порожнини рота і/або стравоходу розчином слід прополоскати рот (протягом приблизно 20 секунд) і потім проковтнути його. Після цього не слід полоскати рот водою.

Лікування кандидозу порожнини рота і/або стравоходу: 200 мг (2 мірні чашки) на добу за один або два прийоми протягом 1 тижня. При відсутності позитивного ефекту через 1 тиждень лікування слід продовжувати ще на один тиждень.

Лікування кандидозу порожнини рота і/або стравоходу, при резистентності до флуконазолу: 100-200 мг (1-2 мірні чашки) на добу в 2 прийоми протягом 2 тижнів. При відсутності позитивного ефекту через 2 тижні лікування слід продовжувати ще 2 тижні. При відсутності позитивного ефекту добову дозу 400 мг можна приймати не більше 14 днів.

Пацієнти літнього віку.

Оскільки клінічні дані щодо застосування перорального розчину Орунгал® у людей літнього віку обмежені, рекомендується застосовувати Орунгал® цим пацієнтам лише тоді, коли очікуваний позитивний ефект переважає можливий шкідливий вплив.

Пацієнти з печінковою та нирковою недостатністю.

Дані щодо застосування перорального ітраконазолу у пацієнтів з печінковою та нирковою недостатністю обмежені. Слід бути обережними, застосовуючи препарат пацієнтам цієї групи.

Побічні реакції.

Приблизно у 9 % пацієнтів можуть спостерігатися побічні реакції при застосуванні ітраконазолу. У пацієнтів з тривалою (понад 1 місяць) подовженою терапією частота побічних ефектів вища (приблизно 15 %). Найчастіше спостерігалися побічні ефекти з боку шлунково-кишкового тракту, печінки та шкіри.

Побічні реакції препарату систематизовані відносно кожної з систем органів залежно від частоти з використанням наступної класифікації: дуже часто (≥1/10), часто (≥1/100 і <1/10), нечасто (≥1/1000 і <1/100), рідко (≥1/10000 і <1/1000), дуже рідко (<1/10000), невідомо.

З боку крові та лімфатичної системи.

Нечасто – лейкопенія, нейтропенія, тромбоцит опенія.

З боку імунної системи.

Невідомо – сироваткова хвороба, ангіо невротичний набряк, анафілактичні реакції, анафілактоїдні реакції, гіпер чутливість.

З боку метаболізму.

Нечасто – гіпокаліємія.

Невідомо – гіпертри гліцеридемія.

З боку нервової системи:

Часто – головний біль.

Нечасто – периферична нейропатія, запаморочення.

Невідомо – парестезія, гіпестезія.

З боку органа зору.

Нечасто – розлади зору, включно з нечіткістю зору та диплопією.

З боку органа слуху.

Невідомо – тиніт, тимчасова або постійна втрата слуху.

З боку серця.

Невідомо – застійна серцева недостатність.

З боку дихальної системи.

Невідомо – набряк легень.

З боку шлунково-кишкового тракту.

Часто – біль у животі, блювання, нудота, діарея, дизгевзія.

З боку гепатобіліарної системи.

Часто – збільшення кількості печінкових ферментів.

Нечасто – гепатит, гіпербілірубінемія.

Невідомо – гепато токсичність, гостра печінкова недостатність.

З боку шкіри та підшкірних тканин.

Часто – висип.

Нечасто – свербіж.

Невідомо – токсичний епідермальний некроліз, синдром Стівенса-Джонсона, мультиформна еритема, ексфоліативний дерматит, лейкоцитопластичний васкуліт, кропив’янка, алопеція, фото чутливість.

З боку опорно-рухового апарату.

Невідомо – міальгія, артралгія.

З боку сечовидільної системи.

Невідомо – полакіурія, нетримання сечі.

З боку репродуктивної системи:

Невідомо – дисменорея, еректильна дисфункція.

Загальні розлади та місце застосування.

Нечасто – набряк.

Передозування.

Симптоми. Дані результатів внутрішнього застосування високих доз ітраконазолу пацієнтам обмежені. У пацієнтів, які застосовували 1000 мг розчину Орунгал® або до 3000 мг препарату Орунгал® у капсулах, побічні реакції були подібні до тих, що спостерігалися при рекомендованих дозах.

Лікування. Якщо трапилось випадкове передозування, слід проводити підтримуючу терапію. Протягом першої години після прийому препарату внутрішньо слід зробити промивання шлунка. При необхідності пацієнту призначають активоване вугілля. Ітраконазол не можна вивести з організму шляхом гемодіалізу. Специфічного антидоту немає.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Розчин ітраконазолу для прийому внутрішньо вагітним жінкам можна призначати лише за життєвими показаннями, коли очікуваний позитивний ефект переважає можливий шкідливий вплив на плід.

Епідеміологічні дані впливу Орунгалу® під час першого триместру вагітності, головним чином у пацієнтів, які отримували короткочасне лікування вульвовагінального кандидозу, не показали підвищеного ризику виникнення вад розвитку порівняно з контрольною групою, яка не піддавалася впливу жодного тератогенного агента.

Жінкам репродуктивного віку, які приймають розчин ітраконазолу для внутрішнього застосування, необхідно користуватися адекватними засобами контрацепції протягом усього курсу лікування аж до настання першої менструації після його завершення.

Дуже незначна кількість ітраконазолу може проникати у грудне молоко. Пероральний розчин Орунгалу® не слід застосовувати у період годування груддю.

Діти.

Оскільки клінічних даних про застосування розчину ітраконазолу для прийому внутрішньо дітям недостатньо, розчин ітраконазолу можна призначати лише у тому випадку, коли можлива користь значно переважає над потенційним ризиком (див. розділ «Особливості застосування»).

Особливості застосування.

Порушення функції серця. Виявлено, що ітраконазол має негативний інотропний ефект і повідомлялося про випадки застійної серцевої недостатності, пов'язаної з прийомом Орунгалу®. Серцева недостатність частіше відзначалась у спонтанних повідомленнях при застосуванні добової дози 400 мг, ніж при нижчих добових дозах, передбачаючи, що ризик серцевої недостатності може підвищуватись із добовою дозою ітраконазолу.

Орунгал® не слід приймати пацієнтам із застійною серцевою недостатністю або з наявністю цього захворювання в анамнезі за винятком випадків, коли можлива користь значно перевищує потенційний ризик. При індивідуальній оцінці співвідношення користь/ризик слід брати до уваги такі фактори як клінічна обґрунтованість застосування препарату, режим дозування та індивідуальні фактори ризику виникнення застійної серцевої недостатності. Таких пацієнтів необхідно проінформувати про ознаки та симптоми застійної серцевої недостатності. Лікування проводять з обережністю. Під час лікування необхідно моні торувати симптоми та ознаки застійної серцевої недостатності. При появі подібних ознак або симптомів під час курсу лікування прийом Орунгалу® необхідно припинити.

Слід бути обережними при одночасному застосуванні ітраконазолу та блокаторів кальцієвих каналів.

Можливість взаємодії. Розчин Орунгал® для внутрішнього застосування має можливість клінічно взаємодіяти з іншими лікарськими засобами.

Застосування у пацієнтів літнього віку. Оскільки клінічних даних про застосування розчину ітраконазолу для прийому внутрішньо у пацієнтів літнього віку недостатньо, розчин ітраконазолу таким хворим можна призначати лише у тому випадку, коли можлива користь значно переважає над потенційним ризиком.

Порушення функції печінки. У дуже рідких випадках при застосуванні розчину Орунгалу® розвивалося тяжке токсичне ураження печінки включно з кількома випадками гострої печінкової недостатності з летальним кінцем. У деяких пацієнтів не було захворювань печінки. Декілька таких випадків виникли у перший місяць терапії, а деякі –   у перший тиждень лікування. Рекомендується регулярно контролю вати функцію печінки у пацієнтів, які отримують терапію розчином Орунгалу®. Пацієнтів слід проінструктувати про ознаки та симптоми, що передбачають виникнення гепатиту, а саме: анорексії, нудоти, блювання, слабкості, болю у животі та потемніння сечі. Таким пацієнтам необхідно негайно припинити лікування і провести дослідження функції печінки. У більшості випадків тяжкого токсичного ураження печінки це відбувалося з пацієнтами, які вже мали захворювання печінки, у хворих з іншими тяжкими захворюваннями, яким препарат був призначений для лікування системних захворювань, а також у пацієнтів, які отримували інші гепатотоксичні лікарські засоби. Пацієнтам з підвищеною активністю печінкових ферментів або захворюванням печінки в активній фазі або при перенесеному токсичному ураженні печінки внаслідок застосування інших препаратів не слід призначати терапію препаратом Орунгал®, за винятком тих випадків, коли очікувана користь переважає над ризиком ураження печінки. У пацієнтів з порушенням функції печінки необхідно під час лікування контролю вати рівень печінкових ферментів.

Печінкова недостатність. Дані щодо застосування перорального ітраконазолу у пацієнтів з печінковою недостатністю обмежені. Слід бути обережними, застосовуючи препарат пацієнтами цієї групи.

Ниркова недостатність. Дані щодо застосування перорального ітраконазолу у пацієнтів з нирковою недостатністю обмежені. Слід з обережністю застосовувати препарат пацієнтам цієї групи.

Нейропатія. У разі виникнення нейропатії, спричиненої пероральним прийомом розчину ітраконазолу, лікування слід припинити.

Перехресна чутливість. Інформації про наявність перехресної гіпер чутливості між ітраконазолом та іншими азоловими протигрибковими препаратами немає. Проте слід з обережністю призначати Орунгал®, розчин для прийому внутрішньо, пацієнтам з гіперчутливістю до інших препаратів азолової групи.

Втрата слуху. Були повідомлення про тимчасову або стійку втрату слуху у пацієнтів, які приймають ітраконазол. У деяких випадках втрата слуху відбувалась на фоні одночасного застосування з хінідином, який протипоказаний (див. розділ «Протипоказання» і «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»). Слух зазвичай відновлюється після закінчення терапії препаратом Орунгал®, однак у деяких пацієнтів втрата слуху є не зворотною.

Розчин для перорального застосування Орунгал® містить сорбітол, тому його не слід застосовувати пацієнтам зі спадковою непереносимістю фруктози.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі

з іншими механізмами.

Досліджень щодо впливу на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами не проводилось. Під час керування авто транспортом або роботі з іншими механізмами ймовірність побічних ефектів, таких як запаморочення, які можуть розвинутися у деяких випадках, має бути взято до уваги.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Лікарські засоби, що впливають на метаболізм ітраконазолу.

Ітраконазол метаболізується переважно ферментом СYРЗА 4.

Була вивчена взаємодія Орунгалу® з рифампіцином, рифабутином та фенітоїном, які є потенційними індукторами ферменту СYРЗА 4. Оскільки дослідження показали, що біодоступність ітраконазолу та гідрокси-ітраконазолу зменшується суттєво, що призводить до значного зменшення ефективності лікування, сумісне застосування ітраконазолу і потенційних інгібіторів ферментів не рекомендується. Дослідження взаємодії ітраконазолу з іншими індукторами ферментів, такими як карбамазепін, фенобарбітал та ізоніазид не проводились, але можна очікувати виникнення аналогічного ефекту. Потенційні інгібітори цього ферменту, такі як ритонавір, індинавір, кларитроміцин та еритроміцин, можуть збільшувати біодоступність ітраконазолу.

Вплив ітраконазолу на метаболізм інших лікарських засобів.

Ітраконазол може інгібувати метаболізм препаратів, які розщеплюються ферментами родини цитохрому 3А. Результатом цього може бути посилення або пролонгування їхньої дії, включаючи побічні реакції. При застосуванні супутніх препаратів необхідно враховувати інформацію, що стосується їхнього метаболізму. Після припинення лікування рівні ітраконазолу у плазмі крові знижуються поступово залежно від дози і тривалості лікування. Це слід брати до уваги при оцінці інгібуючого ефекту ітраконазолу на метаболізм препаратів, що призначаються одночасно.

Прикладами таких лікарських засобів є:

Лікарські засоби, які не можна призначати під час лікування ітраконазолом.

  • Астемізол, бепридил, цизаприд, дофетилід, левоцетилметадол (левометадил), мізоластин, хінідин, пімозид, сертиндол та терфенадин протипоказані для одночасного застосування з препаратом Орунгал®, оскільки це може призвести до підвищення концентрацій цих субстратів у плазмі крові, що у свою чергу, може призвести до подовження інтервалу QT та рідких епізодів тріпотіння-мерехтіння.

  • Препарати, що розщеплюються ферментом CYP3A4 - інгібітори редуктази ГМГ-КоА, такі як аторвастатин, симвастатин та лов астатин.

  • Триазолам та пероральний мідазолам.

  • Алкалоїди ріжків, такі як дигідроерготамін, ергометрин (ергоновін), ерготамін та метилергометрин (метилергоновін).

  • Елетриптан.

  • Нісолдипін.

При одночасному прийомі ітраконазолу та блокаторів кальцієвих каналів необхідно бути обережними через підвищений ризик застійної серцевої недостатності. Крім того, до можливої фармакокінетичної взаємодії з участю метаболізуючого ензиму CYP3A4 блокатори кальцієвих каналів можуть спричиняти негативний інотропний ефект, який може посилювати подібний ефект ітраконазолу.

Лікарські засоби, при призначенні яких потрібен контроль за рівнем їх концентрації у плазм крові, дією та побічними ефектами. У разі одночасного призначення з ітраконазолом дозу зазначених препаратів, при необхідності, слід зменшувати:

  • пероральні антикоагулянти;

  • інгібітори ВІЛ-протеази, такі як ритонавір, індинавір, саквінавір;

  • деякі протипухлинні препарати, такі як алкалоїди барвінку рожевого (Vinca), бусульфан, доцетаксел та триметрексат;

  • блокатори кальцієвих каналів, що розщеплюються ферментом CYP3A4, такі як дигідропіридин та верапаміл;

  • деякі імуносупресивні засоби: циклоспорин, такролімус, рапаміцин (також відомий як сіролімус);

  • деякі глюкокортикостероїди, такі як будезонід, дексаметазон, флутиказон та метил преднізолон;

  • дигоксин (через пригнічення Р-глікопротеїну);

  • інші препарати: силостазол, дизопірамід, капбамазепін, буспірон, алфентаніл, алпразолам, бротизолам, мідазолам IV, рифабутин, ебастин, репаглінід, фентаніл, галофантрин, ребоксетин, лоперамід. Важливість збільшення концентрації та клінічна значимість цих змін при одночасному застосуванні з ітраконазолом залишається, щоб бути встановленим.

Взаємодія між ітраконазолом та AZT (зидовудином) і флув астатином не виявлена.

Не спостерігалося впливу ітраконазолу на метаболізм етинілест радіолу та норетистерону.

Вплив на зв'язування білків.

Дослідження in vitro продемонстрували відсутність взаємодії при зв'язуванні з білками плазми між ітраконазолом і такими препаратами як іміпрамін, пропранолол, діазепам, циметидин, індометацин, тол бутамід, сульфаметазин.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Механізм дії. Ітраконазол пригнічує грибкову 14α-деметилазу, що призводить до зниження ергостеролу та порушення синтезу мембран грибами.

Взаємозв’язок фармакокінетики та фармакодинаміки. Взаємозв’язок фармакокінетики та фармакодинаміки для ітраконазолу, та для триазолів у цілому недостатньо зрозумілий та є складним для обмеженого розуміння протигрибкової фармакокінетики.

Механізм резистентності.

Резистентність грибів до азолів розвивається повільно і завжди призводить до тяжких генетичних мутацій. Механізм може бути описаний як:

  • Надмірна експресія ERG11, який кодує 14α-деметилазу (фермент-мішень).

  • Точкова мутація в ERG11, що призводить до зниження афінітету 14α-деметилази до ітраконазолу.

  • Надмірна експресія переносника, що в результаті підвищує відтік ітраконазолу з грибкових клітин (а саме - видалення ітраконазолу з його мішені).

  • Перехресна резистентність. Перехресна резистентність серед лікарських засобів представників класу азолів спостерігалася в межах різновиду Candida, однак резистентність до одного з представників класу не обов’язково надає резистентності до інших азолів.

Контрольна точка.

Контрольні точки для ітраконазолу ще не були встановлені для грибів, використовуючи методи EUCAST.

Використовуючи мотоди CLSI, контольні точки для ітраконазолу були встановлені тільки для різновидів Candida з поверхневих мітотичних інфекцій. Контрольні точки CLSI: чутливий ≤0,125 мг/л та резистентний ≥1 мг/л.

Поширеність набутої резистентності може змінюватися географічно і з часом для окремих видів, локальна інформація відносно резистентності є бажаною, особливо при лікуванні серйозних інфекцій. При необхідності потрібна порада експерта, якщо локальна поширеність резистентності є такою, що користь агента щонайменше в деяких видах інфекцій є сумнівною.

In vitro чутливість грибів до ітраконазолу залежить від розміру посівного матеріалу, температури інкубації, фази росту грибів та культурального середовища, яке використовується.

З цих причин мінімальна пригнічу вальна концентрація ітраконазолу може значно змінюватись. Чутливість у таблиці, наведеній нижче, заснована на MIC90 < 1 мг ітраконазолу/л, немає ніякої кореляції між чутливістю in vitro та клінічною ефективністю.


Чутливі види
Aspergillus spp.2
Blastomyces dermatitidis1
Candida albicans
Candida parapsilosis
Cladosporium spp.
Coccidioides immitis1
Cryptococcus neoformans
Epidermophyton floccosum
Fonsecaea spp. 1
Geotrichum spp.
Histoplasma spp.
Malassezia (formerly Pityrosporum) spp.
Microsporum spp.
Paracoccidioides brasiliensis1
Penicillium marneffei1
Pseudallescheria boydii
Sporothrix schenckii
Trichophyton spp.
Trichosporon spp.
Види, для яких набута резистентність може бути проблемною
Candida glabrata3
Candida krusei
Candida tropicalis
Резистентні організми  
Absidia spp.
 
Fusarium spp.
 
Mucor spp.
 
Rhizomucor spp.
 
Rhizopus spp.
 
Scedosporium proliferans
 
Scopulariopsis spp.
 

1 З цим організмом можна зіткнутися у пацієнтів, які повернулися з подорожі не з Європи.

2 були повідомлення про ітраконазол-резистентні штами Aspergillus fumigatus.

3 Природна проміжна чутливість.

Фармакокінетика.

Загальна фармакокінетична характеристика. Фармакокінетика ітраконазолу досліджувалась у здорових людей, особливих категорій та пацієнтів після разового та багаторазового прийому доз.

Абсорбція. Ітраконазол швидко абсорбується після прийому розчину для внутрішнього застосування Орунгалу®. Максимальні рівні у плазмі крові спостерігаються через 2,5 години після прийому препарату натще. Спостерігаєма абсолютна біодоступність ітраконазолу після прийому їжі приблизно 55 % і збільшується на 30 % після прийому розчину для внутрішнього застосування Орунгалу® натще.

Розподіл. Більшість ітраконазолу у плазмі крові зв’язується з білками (99,8 %), альбумін є головним зв’язуючим компонентом (99,6 % - гідрокси-метаболіт). Він також має спорідненість із ліпідами. Лише 0,2 % ітраконазолу у плазмі знаходиться у незв’язаному стані. Ітраконазол розподіляється у великому об’ємі (> 700 л), припускаючи його значне поширення в тканини. Було виявлено, що концентрації у легенях, нирках, печінці, кістках, шлунку, селезінці і м'язах у 2-3 рази вищі, ніж відповідні концентрації у плазмі крові.

Біо трансформація. Ітраконазол в основному метаболізується у печінці з утворенням великої кількості метаболітів. Один з таких метаболітів, гідрокси-ітраконазол, in vitro має порівняну з ітраконазолом протигрибкову дію. Рівні гідрокси-ітраконазолу у плазмі крові були майже у

2 рази вищі, ніж відповідні рівні ітраконазолу.

Як показали дослідження in vitro, фермент CYP3A4 є головним ензимом, включеним у метаболізм ітраконазолу.

Виведення. 35 % ітраконазолу виводиться у вигляді неактивного метаболіту з сечею протягом тижня і 54 % - з калом. Ниркова екскреція початкової речовини становить менше 0,03 % дози. Від 3 до 18 % дози початкової речовини виділяється з калом. Кліренс ітраконазолу зменшується при вищих дозах внаслідок насичуваного печінкового метаболізму.

Лінійність/не лінійність. Внаслідок нелінійної фармакокінетики ітраконазол акумулюється у плазмі крові   протягом багаторазового дозування. Стійкий стан концентрації в цілому досягається в межах 15 днів з максимальною концентрацією (Cmax) та значенням площі під фармакокінетичною кривою (AUC) у 4-7 разів вищі, ніж такі після однієї дози. Середній період напів виведення ітраконазолу становить приблизно 40 годин після повторного дозування.

Особливі категорії хворих.

Печінкова недостатність. Фармакокінетичне дослідження застосування разової дози ітраконазолу 100 мг (одна капсула 100 мг) було проведено на 6 здорових та 12 хворих пацієнтах на цироз печінки. Статистично значимих відмінностей в AUC (площа під фармакокінетичною кривою) між цими двома групами не було. Статистично значиме зниження в середньому Cmax (47 %) та дворазове збільшення періоду напів виведення (37 ± 17 порівняно з 16 ± 5 годин) ітраконазолу відзначалось у пацієнтів, хворих на цироз печінки, порівняно зі здоровими людьми. Дані недоступні у пацієнтів протягом довго тривалого застосування ітраконазолу.

Ниркова недостатність. Доступні обмежені дані щодо застосування перорального ітраконазолу пацієнтами з нирковою недостатністю. Слід бути обережними при призначенні ліків цій категорії хворих.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин від жовтого до світло-бурштинового кольору з ароматом вишні.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці. Після відкриття упаковки препарат придатний для застосування протягом 1 місяця.

Упаковка. По 150 мл у флаконах із темного скла разом з дозатором.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. «Янссен Фармацевтика Н. В.», Бельгія.

Місцезнаходження. «Янссен Фармацевтика Н. В.», Турнхоутсевег 30 В-2340 Беерсе, Бельгія.

ОРУНГАЛ
(ORUNGAL)
itraconazole
Представительство:
ЯНССЕН-СИЛАГ
6 шт. - блистеры (1) - пачки картонные.
14 шт. - блистеры (1) - пачки картонные.
28 шт. - блистеры (1) - пачки картонные.

Клинико-фармакологическая группа: Противогрибковый препарат

Регистрационные №№:
  • капс. 100 мг: 4, 6, 14 или 28 шт. - П №013888/01-2002, 11.04.02

Фармакологическое действие

Противогрибковый препарат, производное триазола. Итраконазол активен в отношении дерматофитов (Trichophyton, Microsporum, Epidermophyton floccosum); дрожжевых и дрожжеподобных грибов (Candida spp., включая Candida albicans, Candida glabrata, Candida krusei, Cryptococcus neoformans, Pityrosporum spp., Trichsporon spp., Geotrichum spp.), Aspergillus spp., Histoplasma spp., Paracoccidioides brasiliensis, Sporothrix schenckii, Fonsecaea spp., Cladosporium spp., Blastomyces dermatitidis, Pseudoallescheria boydii, Penicillium marneffei, а также других дрожжевых и плесневых грибов.

Итраконазол нарушает синтез эргостерола, являющегося важным компонентом клеточной мембраны грибов, что обуславливает противогрибковый эффект препарата.

Фармакокинетика

Всасывание

При приеме внутрь максимальная биодоступность итраконазола отмечается при приеме капсул сразу же после еды. Cmax в плазме достигается через 3-4 ч после приема внутрь.

Распределение

При длительном применении Css итраконазола в плазме достигается в течение 1-2 недель.

Css через 3-4 ч после приема препарата составляет 0.4 мкг/мл (при приеме препарата в дозе 100 мг 1 раз/сут); 1.1 мкг/мл (при приеме в дозе 200 мг 1 раз/сут) и 2 мкг/мл (при приеме в дозе 200 мг 2 раза/сут).

Связывание с белками плазмы составляет 99.8%.

Концентрация итраконазола в крови составляет 60% от концентрации в плазме.

Накопление препарата в кератиновых тканях, особенно в коже, примерно в 4 раза превышает накопление в плазме, а скорость его выведения зависит от регенерации эпидермиса.

В отличие от концентраций в плазме, которые не поддаются обнаружению уже через 7 дней после прекращения терапии, терапевтические концентрации в коже сохраняются в течение 2-4 недель после прекращения 4-х недельного курса лечения. Итраконазол обнаруживается в кератине ногтей уже через 1 неделю после начала лечения и сохраняется, по крайней мере, в течение 6 мес после завершения 3-х месячного курса терапии. Итраконазол определяется также в кожном сале и в меньшей степени в поту.

Итраконазол хорошо распределяется в тканях, которые подвержены грибковым поражениям. Концентрации в легких, почках, печени, костях, желудке, селезенке и мышцах в 2-3 раза превышали соответствующие концентрации в плазме. Терапевтические концентрации в тканях влагалища сохраняются еще в течение 2 дней после окончания 3-х дневного курса лечения в дозе 200 мг/сут, и 3-х дней после окончания однодневного курса лечения в дозе 200 мг 2 раз/сут.

Метаболизм

Итраконазол метаболизируется в печени с образованием большого количества метаболитов, один из которых - гидрокси-итраконазол - оказывает сравнимое с итраконазолом противогрибковое действие in vitro. Противогрибковые концентрации препарата, определяемые микробиологическим методом, примерно в 3 раза превышали концентрации, измеренные с помощью ВЭЖХ.

Выведение

Выведение из плазмы двухфазное, с конечным T1/2 24-36 ч. Примерно 35% дозы выводится с мочой в виде метаболитов в течение 1 недели; в неизмененном виде с мочой выводится менее 0.03%. С калом выводится около 3-18% дозы.

Фармакокинетика в особых клинических случаях

У пациентов с почечной недостаточностью и у пациентов с циррозом печени T1/2 итраконазола и его концентрация в плазме несколько увеличены.

Биодоступность итраконазола при приеме внутрь может быть снижена у некоторых пациентов с нарушенным иммунитетом, например, у пациентов с нейтропенией, больных СПИД или у пациентов, перенесших операцию по трансплантации органов.

Показания

Лечение микозов, вызванных чувствительными к препарату возбудителями, в т.ч.:

- дерматомикозы;

- грибковый кератит;

- онихомикозы, вызванные дерматофитами и/или дрожжевыми и плесневыми грибами;

- системные микозы: системный аспергиллез и кандидоз, криптококкоз (включая криптококковый менингит; у пациентов с иммунодефицитом и у всех пациентов с криптоккозом ЦНС Орунгал следует назначать только в случаях, если препараты первой линии лечения не применимы в данном случае или неэффективны), гистоплазмоз, споротрихоз, паракокцидиоидомикоз, бластомикоз и другие системные и тропические микозы;

- кандидомикозы с поражением кожи и слизистых оболочек (в т.ч. вульвовагинальный кандидоз);

- глубокие висцеральные кандидозы;

- отрубевидный лишай.

Режим дозирования

Капсулы следует принимать сразу после еды, глотать целиком.

Рекомендуемые дозы Орунгала в зависимости от показаний представлены в таблице 1.

Показание Доза Продолжительность
Вульвовагинальный кандидоз 200 мг 2 раза/сут 1 день
200 мг 1 раз/сут 3 дня
Отрубевидный лишай 200 мг 1 раз/сут 7 дней
Дерматомикозы гладкой кожи 200 мг 1 раз/сут 7 дней
100 мг 1 раз/сут 15 дней
Поражения высококератинизированных областей кожного покрова, таких как кисти рук и стопы 200 мг 2 раза/сут 7 дней
100 мг 1 раз/сут 30 дней
Грибковый кератит 200 мг 1 раз/сут 21 день Длительность лечения может быть скорректирована в зависимости от клинической картины
Оральный кандидоз 100 мг 1 раз/сут 15 дней

Биодоступность итраконазола при пероральном приеме может быть снижена у некоторых пациентов с нарушенным иммунитетом, например у больных с нейтропений, больных СПИД или с пересаженными органами. Следовательно, может потребоваться двукратное увеличение дозы.

При онихомикозах проводят пульс-терапию по схеме, представленной в таблице 2.

Локализация онихомикозов 1-я нед. 2-я, 3-я, 4-я нед. 5-я нед. 6-я, 7-я,8-я нед. 9-я нед.
Поражение ногтевых пластинок стоп с поражением или без поражения ногтевых пластинок кистей 1-й курс Недели, свободные от приема Орунгала 2-й курс Недели, свободные от приема Орунгала 3-й курс
Поражение ногтевых пластинок кистей 1-й курс Недели, свободные от приема Орунгала 2-й курс - -

Один курс пульс-терапии заключается в ежедневном приеме по 2 капс. Орунгала 2 раза/сут (по 200 мг 2 раза/сут) в течение 1 недели.

Для лечения грибковых поражений ногтевых пластинок кистей рекомендуется 2 курса. Для лечения грибковых поражений ногтевых пластинок стоп рекомендуется 3 курса. Промежуток между курсами, в течение которого не нужно принимать препарат, составляет 3 недели.

Клинические результаты станут очевидны после окончания лечения, по мере отрастания ногтя.

Кроме пульс-терапии возможно проведение непрерывного курса. Препарат назначают по 2 капс./сут (200 мг 1 раз/сут) в течение 3 мес.

Выведение Орунгала из кожи и ногтевой ткани осуществляется медленнее, чем из плазмы. Таким образом, оптимальные клинические и микологические эффекты достигаются через 2-4 недели после окончания лечения при инфекциях кожи и через 6-9 месяцев после окончания лечения ногтевых инфекций.

Режим дозирования Орунгала при лечении системных микозов представлен в таблице 3.

Показание Доза Средняя продолжительность* Замечания
Аспергиллез 200 мг 1 раз/сут 2-5 мес Увеличить дозу до 200 мг 2 раза/сут в случае инвазивного или диссеминированного заболевания
Кандидоз 100-200 мг 1 раз/сут от 3 нед до 7 мес
Криптококкоз (кроме менингита) 200 мг 1 раз/сут от 2 мес до 1 года -
Криптококковый менингит 200 мг 2 раза/сут от 2 мес до 1 года -
Гистоплазмоз от 200 мг 1 раз/сут до 200 мг 2 раза/сут 8 мес -
Бластомикоз от 100 мг 1 раз/сут до 200 мг 2 раза/сут 6 мес -
Споротрихоз 100 мг 1 раз/сут 3 мес -
Паракокцидиомикоз 100 мг 1 раз/сут 6 мес Данные об эффективности данной дозировки для лечения паракокцидиомикоза у больных СПИД отсутствуют
Хромомикоз 100-200 мг 1 раз/сут 6 мес -

* - продолжительность лечения может быть скорректирована в зависимости от клинической эффективности лечения

Побочное действие

Со стороны пищеварительной системы: диспепсия (тошнота, рвота, запор, диарея, снижение аппетита), боли в животе, транзиторное повышение уровня печеночных ферментов в плазме крови, гепатит. В очень редких случаях развивалось тяжелое токсическое поражение печени (в т.ч. случаи острой печеночной недостаточности с летальным исходом).

Со стороны ЦНС и периферической нервной системы: головная боль, головокружение, периферическая невропатия.

Аллергические реакции: в отдельных случаях - кожный зуд, сыпь, крапивница, ангионевротический отек, анафилактические и анафилактоидные реакции.

Дерматологические реакции: в отдельных случаях - алопеция, синдром Стивенса-Джонсона, фотосенсибилизация.

Со стороны сердечно-сосудистой системы: отеки, застойная сердечная недостаточность и отек легких.

Прочие: нарушения менструального цикла, гипокалиемия.

Противопоказания

- одновременный прием препаратов, метаболизируемых с участием фермента CYP3A4 и способных увеличить QT-интервал, в т.ч. терфенадина, астемизола, мизоластина, цизаприда, дофетилида, хинидина, пимозида, сертиндола, левометадона;

- одновременный прием мидазолама для приема внутрь и триазолама;

- одновременный прием метаболизируемых с участием фермента CYP3A4 ингибиторов ГМГ-КоА-редуктазы, таких как симвастатин и ловастатин;

- одновременный прием алкалоидов спорыньи таких, как дигидроэрготамин, эргометрин, эрготамин и метилэргометрин;

- повышенная чувствительность к итраконазолу и другим компонентам препарата.

С осторожностью следует назначать препарат при циррозе печени, хронической почечной недостаточности, хронической сердечной недостаточности, повышенной чувствительности к другим препаратам группы азолов, а также детям и пожилым пациентам.

Беременность и лактация

Орунгал следует назначать при беременности только при угрожающих жизни системных микозах, когда ожидаемая польза для женщины превосходит потенциальный риск для плода.

Поскольку итраконазол выделяется с грудным молоком, при необходимости его применения в период лактации грудное вскармливание следует прекратить.

Женщинам детородного возраста в период приема препарата необходимо использовать адекватные методы контрацепции на протяжении всего курса лечения вплоть до наступления первой менструации после его завершения.

Особые указания

При исследовании лекарственной формы препарата Орунгал для в/в введения, проводимом на здоровых добровольцах, отмечалось преходящее бессимптомное уменьшение фракции выброса левого желудочка, нормализовавшееся до следующей инфузии препарата. Клиническая значимость полученных данных для пероральных лекарственных форм неизвестна.

Обнаружено, что итраконазол обладает отрицательным инотропным эффектом. Сообщалось о случаях застойной сердечной недостаточности, связанных с приемом Орунгала, в связи с чем препарат не следует принимать пациентам с хронической сердечной недостаточностью или с наличием этого заболевания в анамнезе за исключением случаев, когда возможная польза значительно превосходит потенциальный риск. При индивидуальной оценке соотношения пользы и риска следует принимать во внимание такие факторы как серьезность показаний, режим дозирования и индивидуальные факторы риска возникновения застойной сердечной недостаточности. Факторы риска включают в себя наличие заболеваний сердца, таких как ИБС или поражения клапанов сердца; серьезные заболевания легких, такие как обструктивные поражения легких; почечную недостаточность или другие заболевания, сопровождающиеся отеками. Таких пациентов необходимо проинформировать о признаках и симптомах застойной сердечной недостаточности. Лечение должно проводиться с осторожностью, при этом необходимо мониторировать больного на предмет возникновения симптомов застойной сердечной недостаточности. При их появлении прием Орунгала необходимо прекратить.

При одновременном приеме итраконазола и блокаторов кальциевых каналов следует соблюдать осторожность.

При пониженной кислотности желудочного сока абсорбция итраконазола нарушается. Пациентам, принимающим антацидные препараты (например, гидроксид алюминия), рекомендуется использовать их не ранее, чем через 2 ч после приема Орунгала. Пациентам с ахлоргидрией или применяющим блокаторы гистаминовых Н2-рецепторов или ингибиторы протоновой помпы, рекомендуется принимать капсулы, запивая колой.

В очень редких случаях при применении Орунгала развивалось тяжелое токсическое поражение печени, в т.ч. случаи острой печеночной недостаточности с летальным исходом. В большинстве случаев это наблюдалось у пациентов, уже имевших заболевания печени, либо получавших терапию итраконазолом по системным показаниям, либо имевших другие тяжелые заболевания, а также у пациентов, получавших другие лекарственные средства, обладающие гепатотоксическим действием. У некоторых пациентов не выявлялись очевидные факторы риска в отношении поражения печени. Несколько таких случаев возникли в первый месяц терапии, а некоторые - в первую неделю лечения. В связи с этим рекомендуется регулярно контролировать функцию печени у пациентов, получающих Орунгал. Пациентов следует предупредить о необходимости немедленно проинформировать врача в случае возникновения симптомов, предполагающих возникновение гепатита (анорексии, тошноты, рвоты, слабости, боли в животе и потемнении мочи). В случае появления таких симптомов необходимо немедленно прекратить терапию и провести исследование функции печени. Пациентам с повышенными уровнями печеночных ферментов или заболеваниями печени в активной фазе, или при перенесенном токсическом поражении печени при приеме других препаратов не следует назначать лечение Орунгалом за исключением тех случаев, когда ожидаемая польза оправдывает риск поражения печени. В этих случаях необходимо во время лечения контролировать уровень печеночных ферментов.

У пациентов с нарушениями функции печени и/или функции почек препарат применяют под контролем уровня итраконазола в плазме и, при необходимости, проводят коррекцию дозы Орунгала.

Вследствие фармакокинетических характеристик не рекомендуется назначать Орунгал в форме капсул для начала лечения системных микозов, представляющих угрозу для жизни пациентов.

Лечащий врач должен оценить необходимость назначения поддерживающей терапии пациентам со СПИД, ранее получавшим лечение по поводу системных грибковых инфекций, например, споротрихоза, бластомикоза, гистоплазмоза или криптококкоза (как менингеального, так и неменингеального), у которых существует риск рецидива.

При возникновении периферической невропатии, если она обусловлена приемом Орунгала, препарат отменяют.

Нет данных о перекрестной гиперчувствительности к итраконазолу и другим азоловым противогрибковым препаратам.

Использование в педиатрии

Поскольку клинических данных о применении Орунгала у детей недостаточно, не рекомендуется назначать его детям, за исключением случаев, когда ожидаемая польза превосходит возможный риск.

Влияние на способность к вождению автотранспорта и управлению механизмами

Прием Орунгала не оказывает воздействия на способность управлять автомобилем и работать с техникой.

Передозировка

О случаях передозировки препарата Орунгал не сообщалось.

Лечение: при случайной передозировке в течение первого часа после приема препарата следует провести промывание желудка и, если это необходимо, назначить активированный уголь. Итраконазол не выводится при гемодиализе. Специфического антидота не существует.

Лекарственное взаимодействие

Лекарственные средства, оказывающие влияние на абсорбцию итраконазола

Лекарственные средства, уменьшающие кислотность желудочного содержимого, снижают абсорбцию итраконазола, что связано с растворимостью оболочек капсул.

Лекарственные средства, оказывающие влияние на метаболизм итраконазола

В исследованиях было установлено, что при взаимодействии Орунгала с рифампицином, рифабутином и фенитоином биодоступность итраконазола и гидрокси-итраконазола значительно снижается, что приводит к существенному уменьшению эффективности препарата. Одновременное применение итраконазола с данными препаратами, являющимися потенциальными индукторами печеночных ферментов, не рекомендуется. Исследования взаимодействия с другими индукторами печеночных ферментов, такими как карбамазепин, фенобарбитал и изониазид, не проводились, однако аналогичные результаты можно предположить.

Так как итраконазол в основном метаболизируется изоферментом CYP3A4, потенциальные ингибиторы этого фермента (ритонавир, индинавир, кларитромицин и эритромицин) могут увеличивать биодоступность итраконазола.

Влияние итраконазола на метаболизм других лекарственных средств

Итраконазол может ингибировать метаболизм препаратов, метаболизируемых изоферментом CYP3A4. Результатом этого может быть усиление или пролонгирование их действия (в т.ч. побочных эффектов). Перед началом приема сопутствующих лекарственных препаратов необходимо проконсультироваться с лечащим врачом по поводу путей метаболизма данного препарата, указанных в инструкции по медицинскому применению. После прекращения лечения концентрации итраконазола в плазме снижаются постепенно в зависимости от дозы и длительности лечения. Это следует принимать в расчет при оценке ингибирующего эффекта итраконазола на метаболизм одновременно назначаемых препаратов.

При проведении курса лечения Орунгалом нельзя назначать:

-терфенадин, астемизол, мизоластин, цизаприд, дофетилид, хинидин, пимозид, сертиндол, левометадон, применение которых совместно с Орунгалом может привести к увеличению концентрации этих веществ в плазме, что в свою очередь может вызвать увеличение интервала QT и в редких случаях - пароксизмальную желудочковую тахикардию типа "пируэт" (torsade de pointes);

-мидазолам для приема внутрь и триазолам;

-метаболизируемые ферментом CYP3A4 ингибиторы ГМГ-КоА-редуктазы такие, как симвастатин и ловастатин;

-препараты алкалоидов спорыньи такие, как дигидроэрготамин, эргометрин, эрготамин и метилэргометрин;

-блокаторы кальциевых каналов - в дополнение к возможному фармакокинетическому взаимодействию, связанному с общим путем метаболизма с участием фермента CYP3A4, блокаторы кальциевых каналов оказывают отрицательный инотропный эффект, который может усиливать подобный эффект итраконазола.

При одновременном назначении с Орунгалом следует следить за уровнями в плазме, действием, побочными эффектами пероральных антикоагулянтов; ингибиторов ВИЧ-протеазы (таких как ритонавир, индинавир, саквинавир); некоторых противоопухолевых препаратов (таких как алкалоиды барвинка розового, бусульфан, доцетаксел, триметрексат); метаболизирующихся изоферментом CYP3A4 блокаторов кальциевых каналов (дигидропиридин и верапамил); некоторых иммуносупрессивных средств (таких как циклоспорин, такролимус, сиролимус); некоторых метаболизируемых ферментом CYP3A4 ингибиторов ГМГ-КоА-редуктазы, таких как аторвастатин; некоторых ГКС, таких как будесонид, дексаметазон и метилпреднизолон; а также дигоксина, карбамазепина, буспирона, альфентанила, алпразолама, бротизолама, мидазолама (в/в), рифабутина, метилпреднизолона, эбастина, ребоксетина, репаглинида, дизопирамида, цилостазола, элетриптана, галофантрина. При одновременном применении с Орунгалом дозу выше перечисленных препаратов, если необходимо, следует уменьшать.

Взаимодействия между итраконазолом и зидовудином и флувастатином не обнаружено.

Не отмечалось влияния итраконазола на метаболизм этинилэстрадиола и норэтисетрона.

Влияние на связывание с белками

Исследования in vitro продемонстрировали отсутствие взаимодействия, обусловленного конкуренцией за связывание с белками плазмы, между итраконазолом и такими препаратами как имипрамин, пропранолол, диазепам, циметидин, индометацин, толбутамид и сульфаметазин.

Условия и сроки хранения

Список Б. Препарат следует хранить в недоступном для детей месте при температуре от 15° до 30°C. Срок годности - 3 года.

Условия отпуска из аптек

Препарат отпускается по рецепту.

 



Реклама