Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Осетрон

    Осетрон
    • Ondansetron
      Международное название
    • Противорвотные средства и препараты, устраняющие тошнот...
      Фарм. группа
    • A04AA01
      ATС-код
    • по рецепту
      Условие продажи
    • 33 предложения от 95,00 до 597,87 грн.
      Наличие в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ОСЕТРОН

(OSETRON)

Склад:

діюча речовина: ондансетрон;

1 мл розчину містить ондансетрону гідрохлориду еквівалентно 2 мг ондансетрону;

допоміжні речовини: кислота лимонна, моногідрат; натрію цитрат; натрію хлорид; вода для ін’єкцій.

Лікарська форма. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Протиблювотні засоби та препарати, що усувають нудоту. Антагоністи 5НТ3-рецепторів серотоніну. Код АТС А04А А01.

Клінічні характеристики.

Показання. Нудота та блювання, викликані цитотоксичною хіміотерапією або променевою терапією; профілактика та лікування післяопераційних нудоти та блювання.

Протипоказання. Підвищена чутливість до ондансетрону або до інших компонентів препарату. Період вагітності або годування груддю.

Спосіб застосування та дози. Застосовують Осетрон парентерально. Добова доза, як правило, становить 8-32 мг. Вибір режиму дозування встановлюють індивідуально залежно від ступеня прояву еметогенного ефекту.

Нудота і блювання,  спричинені хіміотерапією та променевою терапією.

Дорослі.

Еметогенна хіміотерапія та променева терапія. Рекомендована внутрішньовенна або внутрішньом’язова доза Осетрону – 8 мг у вигляді повільної ін’єкції безпосередньо перед лікуванням.

Для профілактики відстроченого або тривалого блювання після перших 24 годин рекомендується пероральне  застосування препарату протягом 5 днів.

Високоеметогенна хіміотерапія. Пацієнтам, які отримують високоеметогенну хіміотерапію (наприклад, високі дози цисплатину), Осетрон можна  призначати у вигляді одноразової дози   8 мг, внутрішньовенно або внутрішньом’язово безпосередньо перед хіміотерапією. Дози понад   8 мг (до 32 мг) можна застосовувати лише у вигляді внутрішньовенної інфузії на 50-100 мл     0,9 % розчину натрію хлориду або іншого відповідного розчинника (див. розділ „Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій”); інфузія має тривати не менше               15 хвилин.

Альтернативно 8 мг Осетрону може бути введено шляхом повільної внутрішньовенної або внутрішньом’язової ін’єкції, безпосередньо перед хіміотерапією, з подальшим дворазовим внутрішньовенним або внутрішньом`язовим введенням 8 мг через 2 та 4 години або постійною інфузією 1 мг/годину протягом 24 годин.

Ефективність Осетрону при високоеметогенній хіміотерапії можна  підвищувати додатковим одноразовим внутрішньовенним введенням дексаметазону натрію фосфату у дозі 20 мг перед хіміотерапією.

Для профілактики відстроченого або тривалого блювання після перших 24 годин рекомендується пероральне застосування препарату протягом 5 днів.

Діти віком старше 4 років.

Дітям з площею  поверхні тіла до 1,2 м²   Осетрон у дозі 5 мг/м2 поверхні  тіла можна призначати у вигляді одноразової внутрішньовенної ін’єкції, безпосередньо перед хіміотерапією, з подальшим застосуванням  таблеток Осетрону у дозі 4 мг через 12 годин. Пероральне застосування може тривати ще 5 днів після завершення курсу лікування.

Дітям з площею  поверхні тіла понад 1,2 м² можна призначати внутрішньовенну ін’єкцію у початковій  дозі 8 мг, безпосередньо перед хіміотерапією, з подальшим застосуванням таблеток  Осетрону у пероральній дозі 8 мг  через 12 годин. Пероральне застосування 8 мг 2 рази на добу може  тривати ще 5 днів після завершення курсу  лікування.

Альтернативно  дітям віком від 4 років і старше Осетрон у дозі 0,15 мг/кг (не вище  8 мг) можна призначати у вигляді одноразової  внутрішньовенної  ін’єкції безпосередньо перед хіміотерапією. Цю дозу можна повторювати кожні 4 години, всього до 3 разів. Пероральне застосування 4 мг 2 рази на добу може  тривати ще 5 днів після завершення курсу  лікування. Не можна перевищувати дози, рекомендовані для дорослих.

Післяопераційні нудота і блювання.

Дорослі.

Для профілактики післяопераційних нудоти і блювання рекомендована доза Осетрону становить 4 мг у вигляді одноразової внутрішньом’язової або повільної внутрішньовенної ін’єкції під час введення в наркоз.

Для лікування післяопераційних нудоти і блювання рекомендована разова доза Осетрону становить 4 мг у вигляді внутрішньом’язової або повільної внутрішньовенної ін’єкції.

Діти віком старше 4 років.

Для профілактики і лікування післяопераційних нудоти і блювання у дітей, яких оперують під загальною анестезією, Осетрон можна вводити у дозі 0,1 мг/кг маси тіла (максимально –  до  4 мг) шляхом повільної внутрішньовенної ін’єкції до, під час, після введення в наркоз або після операції.

Для всіх видів терапій.

Хворі літнього віку

Немає необхідності змінювати дозу препарату  пацієнтам старше 65 років, оскільки препарат добре ними переноситься.

Пацієнти з нирковою недостатністю

Немає необхідності у зміні режиму дозування або шляху призначення препарату  пацієнтам з порушенням функції нирок.

Пацієнти з печінковою недостатністю

У пацієнтів з помірними і тяжкими порушеннями функції печінки кліренс Осетрону значно знижується, а період напіввиведення із сироватки крові – зростає. Для таких хворих максимальна добова доза препарату не має перевищувати 8 мг.

Побічні реакції. Побічна дія класифікована за органами і системами та за частотою її виникнення розподілена на такі категорії: дуже часто (≥1/10), часто (≥1/100 та <1/10), нечасто (≥1/1 000 та <1/100), рідко (≥1/10 000 та    <1/1 000), дуже рідко (<1/10 000).

З боку імунної системи

Рідко: реакції гіперчутливості негайного типу, часом тяжкі, аж до анафілаксії.

З боку нервової системи

Дуже часто: головний біль.

Часто: судоми, рухові порушення (включаючи екстрапірамідні реакції, такі як окулогірний криз, дистонічні реакції і дискінезія  без стійких клінічних наслідків).

Рідко: запаморочення під час швидкого внутрішньовенного введення препарату.

З боку органа зору

Рідко: скороминущі зорові розлади (помутніння в очах), головним чином під час внутрішньовенного введення.

Дуже рідко: минуща сліпота, головним чином під час внутрішньовенного застосування. У більшості випадків сліпота минає протягом 20 хвилин.

З боку серцево-судинної системи

Нечасто: аритмії, біль у ділянці серця (з депресією сегмента ST або без неї), брадикардія.

Часто: відчуття тепла або припливу крові.

Нечасто: артеріальна гіпотензія.

Дихальна система та органи грудної порожнини

Нечасто: гикавка.

З боку шлунково-кишкового тракту

Часто: запор, діарея.

З боку гепатобіліарної системи

Нечасто: безсимптомне підвищення показників функції печінки.

Ці випадки спостерігаються головним чином у хворих, які лікуються хіміотерапевтичними препаратами, що містять цисплатин.

Загальні розлади

Нечасто: у місці ін’єкції, а також іноді по ходу магістральної судини може спостерігатися короткочасна алергічна реакція (висип, кропив’янка свербіж).

Передозування. При введенні однократної дози 150 мг і добової дози 252 мг ондансетрону не відзначено яскраво виражених побічних ефектів. Було зафіксовано: розлад зору, виражений запор, біль у грудній клітці та/або аритмія серця, артеріальна гіпотензія та брадикардія. У всіх випадках побічні ефекти були короткочасними. Специфічних антидотів немає, при передозуванні необхідно проводити симптоматичну терапію.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Безпека та ефективність застосовування ондансетрону у період вагітності або годування груддю не вивчались, тому не рекомендується застосовування Осетрону у період вагітності або годування груддю.

Діти. Застосовують для лікування дітей віком від 4 років. Немає достатньої інформації щодо безпеки застосування препарату  дітям віком до 4 років.

Особливості застосування. При застосуванні  пацієнтам з помірними та тяжкими порушеннями функції печінки не рекомендується перевищувати дозу 8 мг/добу.

Змінювати режим дозування для пацієнтів літнього віку та хворим з порушенням функції нирок немає необхідності.

Застосування ондансетрону  хворим після абдомінальних втручань або  хворим із нудотою та блюванням, викликаних курсом хіміотерапії, може маскувати симптоми кишкової непрохідності та/або розтягнення шлунка. Через те, що ондансетрон збільшує час транзиту через товстий кишечник, хворим із ознаками  підгострої непрохідності кишечнику необхідний ретельний нагляд при застосуванні препарату.

У деяких пацієнтів із підвищеною чутливістю до інших високоселективних антагоністів 5-НТ3 рецепторів можуть розвиватися реакції гіперчутливості на ондансетрон.

Дуже рідко і головним чином при внутрішньовенному застосуванні Осетрону зустрічаються тимчасові зміни ЕКГ, включаючи подовження інтервалу QT. Тому слід проявляти обережність при застосуванні препарату пацієнтам із порушеннями серцевого ритму або провідності, які отримують антиаритмічні засоби або β-адренергічні блокатори та пацієнтам зі значними електролітними порушеннями.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Враховуючи можливі побічні реакції з боку нервової системи, пацієнтам під час лікування препаратом слід утримуватися від потенційно небезпечних видів діяльності, що вимагають підвищеної уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Сумісність з іншими рідинами для внутрішньовенних ін’єкцій. Препарат слід поєднувати тільки з рекомендованими розчинами:

  • 0,9 % розчин натрію хлориду;

  • 5 % розчин глюкози;

  • 10 % розчин манітолу;

  • розчин Рінгера;

  • 0,3 % розчин калію хлориду із 0,9 % розчином натрію хлориду;

  • 0,3 % розчин калію хлориду із 5 % розчином глюкози.

Осетрон для ін’єкцій слід розводити безпосередньо перед застосуванням. Розведений розчин ондансетрону можна зберігати при температурі 2-8 °С не більше 24 годин.

Осетрон можна вводити шляхом внутрішньовенної інфузії зі швидкістю 1 мг/год за допомогою інфузійної системи або ін’єктомату. Зазначені нижче препарати можна вводити через   Y-подібний катетер разом із Осетроном у концентрації від 16 до 160 мкг/мл (наприклад,            8 мг/500 мл та 8 мг/50 мл відповідно):

  • Цисплатин: у концентрації до 0,48 мг/мл (наприклад, 240 мг у 500 мл) вводиться протязгом 1-8 годин.

  • 5-фторурацил: у концентрації до 0,8 мг/мл (наприклад, 2,4 г у 3 л або 400 мг у         500 мл) вводиться зі швидкістю не менше 20 мл/год (500 мл за 24 години). Більш вища концентрація 5-фторурацилу може викликати випадіння ондансетрону в осад. Розчин для інфузій 5-фторурацилу може містити до 0,045% м/о магнію хлориду додатково до інших компонентів, вказаних у взаємодіях.

  • Карбоплатин: у концентрації у межах 0,18-9,9 мг/мл (наприклад, 90 мг у 500 мл або 990 мг у 100 мл) вводиться протягом від 10 хвилин до 1 години.

  • Етопозид: у концентрації у межах 0,14-0,25 мг/мл (наприклад, 72 мг у 500 мл до 250 мг у 1 л) вводиться протягом від 30 хвилин до 1 години.

  • Цефтазидим: у дозі у межах від 250 мг до 2000 мг у водному розчині з водою для ін’єкцій БФ згідно з рекомендаціями виробника (наприклад, 250 мг у 2,5 мл або 2 г цефтазидиму у 10 мл) вводиться внутрішньовенно струминно протягом 5 хвилин.

  • Циклофосфамід: у дозі у межах від 100 мг до 1 г, розведені у воді для ін’єкцій, 5 мл на 100 мг циклофосфаміду згідно з рекомендаціями виробника вводиться внутрішньовенно струминно протягом 5 хвилин.

  • Доксорубіцин: у дозі у межах 10-100 мг, розведені у воді для ін’єкцій, 5 мл на 10 мг доксорубіцину згідно з рекомендаціями виробника вводиться внутрішньовенно струминно протягом 5 хвилин.

  • Дексаметазон: дексаметазону натрію фосфату 20 мг вводиться внутрішньовенно повільно протягом 2-5 хвилин через Y-подібний катетер разом із 8 або 32 мг ондансетрону, розведеним у 50-100 мл відповідного розчину для ін’єкцій протягом 15 хвилин. Сумісність  дексаметазону натрію фосфату із ондансетроном дозволяє вводити  їх в одній крапельниці у наступній концентрації – від 32 мкг до 2,5 мг/мл для дексаметазону натрію фосфату та від 8 мкг до 1 мг/мл для ондансетрону.

Ондансетрон метаболізується ферментативною системою цитохром Р450, таким чином індуктори або інгібітори мікросомальних ферментів можуть змінювати кліренс та період напіввиведення препарату.

З обережністю слід застосовувати з індукторами ферментів (барбітурати, карбамазепін, каризопродол, глутетимід, гризеофульвин, закис азоту, папаверин, фенілбутазон, фенітоїн, рифампіцин, толбутамід), з інгібіторами ферментів (алопуринол, макролідні антибіотики, інгібітори МАО, хлорамфенікол, циметидин, естрогенвмісні контрацептиви, дилтіазем, дисульфірам, вальпроєва кислота, вальпротат натрію, еритроміцин, флуконазол, фторхінолони, ізоніазид, кетоконазол, ловастатин, метронідазол, омепразол, пропранолол, хінідин, хінін, верапаміл).

Ондансетрон не взаємодіє з алкоголем, тамазепамом, фуросемідом,  пропофолом.

Ондансетрон може зменшувати аналгетичний ефект трамадолу.

Кармустин, етопозид, цисплатин не впливають на фармакокінетику ондансетрону.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Ондансетрон – протиблювотний засіб з групи антагоністів серотоніну. Серотонінові 5-НТ3 рецептори, знаходяться на вагусних  аферентних волокнах периферичної нервової системи,  а також у хеморецепторах тригерної зони area postrema.

Хіміотерапія та променева терапія сприяють вивільненню 5НТ (серотоніну) з ентерохромафінних клітин тонкої кишки та провокують блювотний рефлекс шляхом стимулювання 5-HT3 рецепторів аферентних волокон. Ондансетрон блокує розвиток цих рефлексів та може додатково впливати на 5-HT3 рецептори ЦНС шляхом впливу на вагусні зони area postrema. Таким чином, при цитотоксичній хіміотерапії та променевій терапії дія ондансетрону обумовлена антагонізмом 5-HT3 рецепторів нейронів периферичної та центральної нервової системи.  Препарат має анксіолітичну активність, не викликає порушення координацій руху або зниження активності і працездатності.

Фармакокінетика. При внутрішньовенному введенні препарат швидко поширюється з кровотоком по всіх органах і тканинах організму. Максимальна концентрація препарату в крові досягається після внутрішньовенної інфузії 4 мг ондансетрону через 5 хвилин та у межах              10 хвилин після внутрішньом’язової ін’єкції. Зв’язування з білками плазми високе (70-76 %). Ондансетрон переважно виводиться з системного кровотоку шляхом печінкового метаболізму, не менше 5 % дози виводиться із сечею у незміненому вигляді. Середній період напіввиведення у дорослих пацієнтів становить приблизно 3 години. При порушенні функції печінки відзначається збільшення періоду напіввиведення до 15-20 годин. В організмі активно метаболізується, метаболіти виводяться з калом і сечею.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний розчин.

Несумісність. Осетрон ін’єкції не слід змішувати з іншими лікарськими засобами в одному шприці або в одній крапельниці, за винятком зазначених у розділі „Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій”.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання. Зберігати у захищеному від світла, недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати.

Упаковка. Розчин (2 мг/мл) в ампулах по 2 мл або 4 мл, по 5 ампул в блістері, по 1 блістеру в картонній коробці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. «Д-р Редді’с Лабораторіс Лтд», Індія.

Місцезнаходження. Дільниця № 137, 138 та 146, С.В. Кооператив Індустріал Істейт, Боларам, Джінарам Мандал, округ Медак, Андра Прадеш, Індія.

Форма выпуска, состав и упаковка

Таблетки, покрытые пленочной оболочкой белого или почти белого цвета, круглые, двояковыпуклые, с тиснением "Rx" на одной стороне и гладкой поверхностью на другой стороне.

  1 таб. ондансетрона гидрохлорида дигидрат 5 мг,       что соответствует содержанию ондансетрона 4 мг

Вспомогательные вещества: крахмал кукурузный, целлюлоза микрокристаллическая (Ultra-102), лактоза, кремния диоксид коллоидный, магния стеарат.

4 - стрипы (1) - пачки картонные.
10 - стрипы (1) - пачки картонные.

Таблетки, покрытые пленочной оболочкой белого или почти белого цвета, круглые, двояковыпуклые, с тиснением "Rx" на одной стороне и гладкой поверхностью на другой стороне.

  1 таб. ондансетрона гидрохлорида дигидрат 9.976 мг,       что соответствует содержанию ондансетрона 8 мг

Вспомогательные вещества: крахмал кукурузный, целлюлоза микрокристаллическая (Ultra-102), лактоза, кремния диоксид коллоидный, магния стеарат.

4 - стрипы (1) - пачки картонные.
10 - стрипы (1) - пачки картонные.

Раствор для в/в и в/м введения прозрачный, бесцветный.

  1 мл 1 амп. ондансетрона гидрохлорида дигидрат 2.494 мг 4.988 мг,       что соответствует содержанию ондансетрона 2 мг 4 мг

Вспомогательные вещества: лимонной кислоты моногидрат, натрия цитрат, натрия хлорид, вода д/и.

2 мл - ампулы бесцветного стекла (2) - блистеры (1) - пачки картонные.
2 мл - ампулы бесцветного стекла (5) - блистеры (2) - пачки картонные.
2 мл - ампулы бесцветного стекла (5) - блистеры (10) - пачки картонные.

Раствор для в/в и в/м введения прозрачный, бесцветный.

  1 мл 1 амп. ондансетрона гидрохлорида дигидрат 2.494 мг 9.976 мг,       что соответствует содержанию ондансетрона 2 мг 8 мг

Вспомогательные вещества: лимонной кислоты моногидрат, натрия цитрат, натрия хлорид, вода д/и.

4 мл - ампулы бесцветного стекла (2) - блистеры (1) - пачки картонные.
4 мл - ампулы бесцветного стекла (5) - блистеры (2) - пачки картонные.
4 мл - ампулы бесцветного стекла (5) - блистеры (10) - пачки картонные.


Клинико-фармакологическая группа: Противорвотный препарат центрального действия, блокирующий серотониновые рецепторы

Регистрационные №№:

  • таблетки, пленочной обол., 4 мг: 4 или 10 - П N009021/01, 12.12.08
  • р-р д/в/в и в/м введения 4 мг/2 мл: амп. 2, 10 или 50 - П N009021/02, 12.12.08
  • р-р д/в/в и в/м введения 8 мг/4 мл: амп. 2, 10 или 50 - П N009021/02, 12.12.08
  • таблетки, пленочной обол., 8 мг: 4 или 10 - П N009021/01, 12.12.08

Описание лекарственного препарата ОСЕТРОН® основано на официально утвержденной инструкции по применению препарата ОСЕТРОН® для специалистов и утверждено компанией-производителем для издания 2011 года. Фармакологическое действие  |  Фармакокинетика  |  Показания  |  Режим дозирования  |  Побочное действие  |  Противопоказания  |  Беременность и лактация  |  Особые указания  |  Передозировка  |  Лекарственное взаимодействие  |  Условия отпуска из аптек  |  Условия хранения и сроки годности Фармакологическое действие

Противорвотный препарат центрального действия. Ондансетрон является селективным антагонистом серотониновых 5НТ3-рецепторов.

Лекарственные средства для цитостатической химиотерапии и радиотерапии могут вызывать повышение уровня серотонина, который путем активации вагусных афферентных волокон, содержащих 5НТ3-рецепторы, вызывает рвотный рефлекс. Селективно блокирует серотониновые 5НТ3-рецепторы нейронов центральной и периферической нервной системы, окончания блуждающего нерва в кишечнике и в центрах ЦНС (преимущественно дно IV желудочка), регулирующих осуществление рвотных рефлексов.

Не нарушает координации движений, не вызывает седативного эффекта и снижения работоспособности. Обладает анксиолитической активностью. Не изменяет концентрацию пролактина в плазме.

Фармакокинетика

После приема внутрь время достижения Cmax - 1.5 ч. После в/м введения время достижения Cmax - 10 мин.

Связывание с белками плазмы крови составляет 70-76%.

Метаболизируется в печени с участием микросомальных ферментов (CYP2D6). Отсутствие фермента CYP 2D6 (полиморфизм дебрисохина) не оказывает влияния на фармакокинетику ондансетрона.

Как после приема внутрь, так и после парентерального введения T1/2 составляет 3 ч. В неизмененном виде с мочой выводится менее 5% от введенной дозы.

Фармакокинетические параметры ондансетрона не изменяются при его многократном введении.

У пациентов с умеренной почечной недостаточностью (КК 15-60 мл/мин) снижены как системный клиренс, так и Vd, результатом этого является небольшое и клинически незначимое увеличение T1/2. Фармакокинетика ондансетрона практически не меняется у пациентов с тяжелым нарушением функции почек, находящихся на хроническом гемодиализе (исследования проводились в перерывах между сеансами гемодиализа).

У пациентов с выраженными нарушениями функции печени резко снижается системный клиренс ондансетрона, в результате чего увеличивается T1/2 до 15-20 ч. T1/2 ондансетрона не зависит от способа введения.

У пациентов пожилого возраста после приема внутрь или парентерального введения T1/2 может увеличиваться до 5 ч.

Показания к применению препарата ОСЕТРОН

— предупреждение и устранение тошноты и рвоты, вызванных цитотоксической химио- или радиотерапией;

— предупреждение и устранение тошноты и рвоты в послеоперационном периоде.


Все объявления ЯндексДирект Стать партнёром Головокружение-неврология Головокружение - лечение в Израиле в больнице Шиба по доступным ценам www.sheba-hospital.org.il Есть противопоказания. Посоветуйтесь с врачом.   Английский язык для туризма. New! Быстро запомнить популярные слова и фразы. Мультимедиа тренажер для ПК+mp3 незубрилкин.рф   Лечение в Израиле Высокий уровень обслуживания по приемлемым ценам. Русскоязычный персонал. www.ilyssamed.ru Есть противопоказания. Посоветуйтесь с врачом.

Режим дозирования

Тошнота и рвота, вызванные цитостатической терапией

Выбор режима дозирования определяется эметогенностью противоопухолевой терапии.

Для взрослых суточная доза Осетрона составляет в среднем 8-32 мг.

При умеренно-эметогенной химиотерапии или радиотерапии назначают внутрь 8 мг ондансетрона за 1-2 ч до начала проведения основной терапии с последующим приемом еще 8 мг через 12 ч, либо 8 мг в/в струйно медленно или в/м непосредственно перед началом терапии.

При высокоэметогенной химиотерапии назначают внутрь 24 мг Осетрона одновременно с 12 мг дексаметазона за 1-2 ч до начала проведения химиотерапии. Для профилактики поздней или длительной рвоты, возникающей через 24 ч, следует продолжить прием ондансетрона в дозе 8 мг 2 в течение 5 дней.

Для парентерального введения рекомендуются следующие режимы:

— 8 мг в/в струйно медленно непосредственно перед началом химиотерапии, а затем еще 2 в/в инъекции по 8 мг, каждая из которых осуществляется через 2-4 ч;

— непрерывная 24-часовая инфузия препарата в дозе 24 мг со скоростью 1 мг/ч;

— 16-32 мг, разведенные в 50-100 мл соответствующего инфузионного раствора, в виде 15-минутной инфузии, непосредственно перед началом химиотерапии.

Эффективность ондансетрона может быть увеличена путем разового в/в введения ГКС (например, 20 мг дексаметазона) до начала химиотерапии.

Детям старше 2 лет препарат назначают в дозе 5 мг/м2 поверхности тела в/в, непосредственно перед началом химиотерапии, с последующим приемом внутрь 4 мг через 12 ч; лечение рекомендуется продолжить в дозе 4 мг 2 внутрь в течение 5 дней.

Послеоперационная тошнота и рвота

Для предупреждения послеоперационной тошноты и рвоты взрослым вводят препарат в разовой дозе 4 мг в/м или в/в струйно (медленно) в начале наркоза или назначают 16 мг внутрь за 1 ч до начала общей анестезии.

Для купирования возникшей тошноты и рвоты рекомендуется в/м или медленное в/в введение 4 мг препарата.

В/м в один и тот же участок тела ондансетрон может быть введен в дозе, не превышающей 4 мг!

Для предотвращения послеоперационной тошноты и рвоты у детей ондансетрон применяется исключительно парентерально в разовой дозе 0.1 мг/кг (максимально до 4 мг) в виде медленной в/в инъекции до или после анестезии.

Для лечения развившейся послеоперационной тошноты и рвоты у детей рекомендуется медленное в/в введение препарата в разовой дозе 0.1 мг/кг (максимально до 4 мг).

В отношении предотвращения и лечения послеоперационной тошноты и рвоты у детей в возрасте до 2 лет достаточного опыта нет.

Пациентам пожилого возраста изменения дозировки не требуется.

Пациентам с нарушением функции почек изменять обычную суточную дозу и частоту введения препарата не требуется.

При умеренном или тяжелом нарушении функции печени клиренс ондансетрона в значительной степени снижается, при этом увеличивается его T1/2, поэтому таким пациентам не рекомендуется назначать ондансетрон в дозе более 8 мг/

Для разведения инъекционного раствора могут применяться следующие растворы: 0.9% раствор натрия хлорида, 5% раствор декстрозы, раствор Рингера, 0.3% раствор калия хлорида и 0.9% раствор натрия хлорида, 0.3% раствор калия хлорида и 5% раствор декстрозы.


Побочное действие

Аллергические реакции: крапивница, бронхоспазм, ларингоспазм, ангионевротический отек, анафилаксия.

Со стороны пищеварительной системы: икота, сухость во рту, запоры или диарея; иногда - бессимптомное преходящее повышение активности аминотрансфераз в сыворотке крови.

Со стороны сердечно-сосудистой системы: боли в грудной клетке, в ряде случаев с депрессией сегмента ST, аритмии, брадикардия, снижение АД.

Со стороны нервной системы: головная боль, головокружение, спонтанные двигательные расстройства и судороги.

Местные реакции: гиперемия, боль, жжение в месте введения.

Прочие: прилив крови к коже лица, чувство жара, временное нарушение остроты зрения, гипокалиемия, гиперкреатинемия.


Противопоказания к применению препарата ОСЕТРОН

— беременность;

— период лактации (грудного вскармливания);

— детский возраст до 2 лет;

— повышенная чувствительность к ондансетрону или другим компонентам препарата.
 

Применение препарата ОСЕТРОН при беременности и кормлении грудью

Безопасность применения ондансетрона при беременности не установлена.

Противопоказано применение препарата Осетрон при беременности и в период лактации.

Особые указания

Пациенты, имевшие ранее аллергические реакции на другие селективные блокаторы 5НТ3-рецепторов, имеют повышенный риск их развития на фоне применения ондансетрона.

Ондансетрон может замедлять моторику толстого кишечника, в связи с чем его назначение больным с признаками непроходимости кишечника требует регулярного наблюдения.

Инфузионный раствор должен быть приготовлен непосредственно перед использованием. В случае необходимости готовый инфузионный раствор может храниться до использования максимально в течение 24 часов при температуре 2-8°С при обычной освещенности.

Во время проведения инфузии защиты от света не требуется; разведенный инъекционный раствор сохраняет свою стабильность как минимум в течение 24 ч при естественном свете или нормальном освещении.

Передозировка

В случаях предполагаемой передозировки показана симптоматическая терапия. Специфический антидот неизвестен. При передозировке ондансетрона не рекомендуется применение ипекакуаны, т.к. маловероятно, что этот препарат будет эффективен в период антиэметического действия ондансетрона.

Лекарственное взаимодействие

Т.к. ондансетрон метаболизируется ферментной системой (цитохром Р450) печени, требуется осторожность при совместном применении:

— с индукторами ферментов цитохрома Р450 (CYP2D6 и CYP3A) - барбитураты, карбамазепин, каризопродол, глютетимид, гризеофульвин, динитроген оксид, папаверин, фенилбутазон, фенитоин (вероятно и другие гидантоины), рифампицин, толбутамид;

— с ингибиторами Р450 (CYP2D6 и CYP3A) - аллопуринол, макролидные антибиотики, антидепрессанты (ингибиторы МАО), хлорамфеникол, циметидин, эстрогенсодержащие пероральные контрацептивы, дилтиазем, дисульфирам, вальпроевая кислота и ее соли, эритромицин, флуконазол, фторхинолоны, изониазид, кетоконазол, ловастатин, метронидазол, омепразол, пропранолол, хинидин, хинин, верапамил.

Ондансетрон в концентрации 16-160 мкг/мл фармацевтически совместим и может вводиться через Y-образный инжектор в/в капельно совместно со следующими лекарственными средствами:

— циспластин (в концентрации до 0.48 мг/мл) в течение 1-8 ч;

— 5-фторурацил (в концентрации до 0.8 мг/мл со скоростью 20 мл/ч - более высокие концентрации могут вызвать преципитацию ондансетрона);

— карбоплатин (в концентрации 0.18-9.9 мг/мл в течение 10-60 мин);

— этопозид (в концентрации 0.14-0.25 мг/мл в течение 30-60 мин);

— цефтазидим (в дозе 0.25-2.0 г в виде в/в болюсной инъекции в течение 5 мин);

— циклофосфамид (в дозе от 0.1-1.0 г в виде в/в болюсной инъекции в течение 5 мин);

— доксорубицин (в дозе 10-100 мг в виде в/в болюсной инъекции в течение 5 мин);

— дексаметазон (возможно в/в введение 20 мг дексаметазона медленно в течение 2-5 мин). Препараты можно вводить через одну капельницу, при этом в растворе концентрации дексаметазона могут составлять от 32 мкг до 2.5 мг/мл, ондансетрона от 8 мкг до 0.1 мг/мл.


Условия отпуска из аптек

Препарат отпускается по рецепту.

Условия и сроки хранения

Список Б. Препарат следует хранить в сухом, защищенном от света, недоступном для детей месте при температуре не выше 25°С. Срок годности - 3 года.



Реклама