Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Паликсид

    Паликсид
    • Donepezile
      Международное название
    • Средства для применения при деменции
      Фарм. группа
    • N06DA02
      ATС-код
    • по рецепту
      Условие продажи
    • Нет в продаже
      Наличие в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ПАЛИКСИД-РІХТЕР

(PALIXID-RICHTER)


Склад.

Діюча речовина: донепезилу гідро хлорид;

1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 5 мг   або 10 мг донепезилу гідро хлориду;

допоміжні речовини:

ядро: гідроксипропіл целюлоза, магнію стеарат, крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат;

оболонка: опадрі ІІ білий 33G28523 (гіпромелоза, титану діоксид С. І. 77891 (Е 171), лактози моногідрат, макрогол, гліцерол триацетат).

Лікарська форма.   Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Засоби, які застосовують при деменції. Інгібітори холін естерази. Код АТС N06D A02.

Клінічні характеристики.

Показання. Деменція у пацієнтів з хворобою Альцгеймера легкого або середнього ступеня тяжкості.

Протипоказання. Гіпер чутливість до донепезилу гідро хлориду, похідних піперидину або до будь-якого з компонентів препарату, період вагітності, годування груддю.

Спосіб застосування та дози.

Дорослі та пацієнти літнього віку. Лікування слід розпочинати з дози в 5 мг, яку слід приймати один раз на добу, у вечірній час, безпосередньо перед сном. Дозу 5 мг на добу слід приймати протягом принаймні одного місяця, щоб оцінити ранні прояви клінічного ефекту на застосування препарату і досягти рівноважних концентрацій донепезилу гідро хлориду. Після оцінки ефективності препарату в дозі 5 мг/добу протягом місяця, в разі потреби добову дозу можна збільшити до 10 мг (1 раз на добу). Максимальна рекомендована добова доза 10 мг. Дози більше 10 мг/добу у клінічних дослідженнях не вивчалися.

Курс терапії донепезилом слід розпочинати під контролем лікаря, який має досвід діагностики та лікування хвороби Альцгеймера. Захворювання необхідно діагностувати відповідно до загальноприйнятих рекомендацій (DSM IV, МКХ 10). Курс терапії можна розпочинати тільки в тому випадку, якщо існує контроль над регулярним застосуванням препарату хворим. Підтримуючу дозу можна продовжувати доти, доки зберігається терапевтичний ефект препарату. Це можливо, якщо регулярно оцінювати стан хворого. При відсутності терапевтичного ефекту слід обговорювати доцільність припинення лікування. Індивідуальну відповідь на донепезил передбачити неможливо. Після завершення курсу терапії дія донепезилу поступово припиняється.

Для лікування хворих з порушеною функцією нирок або з легким або середньої тяжкості порушенням функції печінки можна застосовувати загальноприйняті дози препарату, оскільки при цих станах не змінюється кліренс препарату. У зв’язку з можливим підвищеним впливом препарату, при печінковій недостатності   легкого або середнього ступеня тяжкості, збільшення дози можливо, з урахуванням індивідуальної переносимості донепезилу. Немає даних про застосування препарату у хворих з печінковою недостатністю тяжкого ступеня.

Побічні реакції. Найчастіші побічні ефекти, що спостерігалися, це діарея, судоми м'язів, утома, нудота, блювання і безсоння.

Небажані явища, про які повідомлялось більш ніж як поодинокий випадок, перераховані в наступній таблиці по органам та системам і за частотою появи.

Система органів Частота побічних дій
Дуже поширені (³1/10) Поширені
(≥1/100 - <1/10)
Непоширені
(≥1/1000 - <1/100)
Рідко поширені
(≥1/10 000 -
<1/1 000)
Інфекційні хвороби і паразитарні інфекції   нежить    
Порушення обміну речовин і харчування   анорексія    
Психічні розлади   галюцинації**,
ажитація**,
агресивність**
   
Розлади нервової системи   непритомність*,
головний біль,
запаморочення,
безсоння
судоми м'язів* екстра пірамідні симптоми
Порушення серцево-судинної системи     брадикардія синоатріальна блокада,
атріовентрикулярна блокада
Порушення шлунково-кишкового тракту діарея,
нудота

 
блювання,
біль в животі
 
гастроінтестинальні кровотечі,
виразки шлунка і дванадцяти палої кишки
 
Порушення функції печінки та жовчних шляхів       порушення функції печінки (включаючи гепатит)***
Ураження шкіри і підшкірної клітковини   висипання
свербіж
   
Ураження опорно-рухового апарату, сполучної і кісткової тканини   судоми м'язів    
Порушення функції нирок та системи сечовипускання   нетримання сечі    
Загальні розлади головний біль втома,
біль
   
Лабораторні показники     невелике збільшення рівня м'язової креатинкінази  
Травми, отруєння   нещасні випадки    

*   При спостеріганні пацієнтів з непритомністю і судомами необхідно враховувати можливість серцевих блокад і синусової аритмії.

**  Галюцинації, ажитація, агресивність зникають при зниженні дози препарату або при тимчасовому перериванні курсу терапії.

***    З появою порушення функції печінки неясної етіології необхідно розглянути питання про   переривання курсу терапії.

Передозування.

Передозування інгібіторів холін естерази може призвести до холінергічного кризу, що характеризується тяжкою нудотою, блюванням, слинотечею, брадикардією, артеріальною гіпотензією, пригніченням дихання, колапсом і судомами. Збільшення м'язової слабкості, особливо у випадку ураження дихальних м'язів,   може призвести до смерті.

При передозуванні необхідно проводити підтримуючу терапію. Як антидот можна застосовувати антихолінергічні засоби групи третинних амінів, наприклад атропін. Рекомендується внутрішньо венне введення атропіну сульфату, дозу якого титрують до досягнення ефекту: початкова доза становить 1-2  мг, потім дозу добирають залежно від клінічного ефекту.

При застосуванні інших холіноміметичних засобів у поєднанні з антихолінергічними засобами групи четвертинних амонієвих сполук (глікопіролат) відзначені нетипові відхилення артеріального тиску і частоти серцевих скорочень.

Немає даних про те, чи видаляється донепезилу гідро хлорид і/або його метаболіти з організму при   діалізі (гемодіалізі, перитонеальному діалізі або гемофільтрації).

Застосування в період вагітності або годування   груддю.

Вагітність

Немає даних про застосування донепезилу під час вагітності.

В дослідах на тваринах не виявили тератогенного ефекту, але довели токсичну дію препарату в перинатальному і постнатальному періодах.

Препарат не можна застосовувати під час вагітності.

Годування груддю

У щурів донепезил виділяється в молоко. Немає даних про те, чи виділяється донепезил гідро хлорид в материнське молоко у людини. Препарат „Паликсид-Ріхтер” не можна застосовувати під час годування груддю.

Діти. Препарат „Паликсид-Ріхтер” не показаний для лікування дітей.

Особливості застосування.

Анестезія.

У зв'язку з тим, що донепезилу гідро хлорид є інгібітором ферменту холін естерази, ймовірно, він підсилює дію міо релаксантів з групи похідних сукцинілхоліну.

Серцево-судинні захворювання.

Інгібітори ацетилхолін естерази можуть спричинити ваготонічні ефекти (наприклад брадикардію), які мають велике значення для хворих із синдромом слабкості синусового вузла або іншими порушеннями надшлуночкової провідності типу синоатріальна або атріовентрикулярна блокада.

Є відомості про синкопу і судоми. У цих хворих можуть спостерігатися серцеві блокади, а також   синусова брадикардія  (синусова аритмія).

Шлунково-кишкові захворювання.

При наявності підвищеного ризику розвитку виразки шлунка (виразка в анамнезі, або пацієнти, які одержують не стероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ)) необхідно суворо контролю вати хворих на наявність крові в калі (наявної або прихованої), незважаючи на те, що в клінічних дослідженнях не відзначали збільшення числа виразок або кровотечі з ШКТ у порівнянні з плацебо.

Захворювання органів сечостатевої системи.

Холіноміметики можуть спричинити порушення сечовипускання, незважаючи на те, що в клінічних дослідженнях це не відзначалося.

Неврологічні захворювання.

Холіноміметики можуть спричинити судоми. Проте підвищена судомна активність може бути також проявом хвороби Альцгеймера.

Холіноміметики можуть зумовити або збільшувати екстра пірамідні розлади.

Захворювання легенів.

Враховуючи холіноміметичну властивість інгібіторів холін естерази, донепезил необхідно застосовувати з особливою обережністю хворим з бронхіальною астмою в анамнезі і хворим з хронічним обструктивним захворюванням легенів.

Треба уникати сумісного застосування донепезилу гідро хлориду з інгібіторами ацетилхолін естерази або з іншими антагоністами холінергічної системи.

Печінкова недостатність тяжкого ступеня.

Немає даних про лікування хворих з печінковою недостатністю тяжкого ступеня.

Цей лікарський засіб   містить лактозу. Препарат не можна застосовувати при спадковій непереносимості галактози,   лактазній недостатності Лаппа або при порушенні всмоктування   глюкози-галактози.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі   з іншими механізмами.

Хвороба Альцгеймера може погіршувати здатність керувати автомобілем і працювати з механізмами.

Донепезил може спричинити слабість, запаморочення, м'язові судоми, особливо на початку терапії або при збільшенні дози препарату.

Здатність пацієнтів, які мають хворобу Альцгеймера, керувати авто транспортом або працювати зі складними механізмами, повинна   регулярно оцінюватись лікарем.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Донепезил і/або його метаболіти в організмі людини не інгібують метаболізм теофіліну, варфарину, циметидину або дигоксину. Одночасне застосування циметидину або дигоксину не впливає на метаболізм донепезилу. За даними досліджень in vitro, у метаболізмі донепезилу беруть участь ізоферменти CYP 3A4 і меншою мірою - CYP 2D6. За даними досліджень in vitro, кетоконазол і хінідин, що блокують ферменти CYP 3A4 і CYP 2D6, перешкоджають метаболізмові донепезилу. Таким чином, препарати, що блокують ферменти CYP 3A4 (наприклад: ітраконазол, еритроміцин), і препарати, що блокують CYP 2D6 (наприклад: флюоксетин), можуть пригнічувати метаболізм донепезилу. В одному дослідженні, проведеному за участю здорових добровольців, кетоконазол приблизно на 30 % збільшував концентрацію донепезилу в плазмі крові. Індуктори ферментів (наприклад: рифампіцин, фенітоїн, карбамазепін і етанол) знижують рівень донепезилу в плазмі крові. У зв'язку з тим, що ступінь сповільню вального або прискорювального ефекту невідомий, ці засоби в комбінації з донепезилом треба застосовувати з особливою обережністю. Також є можливість взаємодії з антихолінергічними засобами. Ймовірний також синергізм з такими препаратами, як сукцинілхолін, або іншими нейром'язовими міо релаксантами, а також з холіноміме тиками або з бета-блокаторами, що впливають на провідність серця.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Донепезилу гідро хлорид - специфічний і оборотний інгібітор ацетилхолін естерази. Препарат більш ніж у 1000 разів сильніше блокує ацетилхолін естеразу, ніж бутирилхолін естеразу, що визначається за межами центральної нервової системи. Препарат виявляє свій терапевтичний ефект шляхом покращання холінергічної нейротрансмісії за рахунок підвищення концентрації ацетилхоліну.

Фармакокінетика.

Всмоктування

Максимальна концентрація донепезилу в плазмі досягає піка приблизно через 3-4 години після прийому препарату. Концентрація і площа під кривою функції концентрація в плазмі – час (AUC) підвищуються пропорційно дозі. Щоденний прийом препарату поступово призводить до рівноважного стану протягом 3 тижнів від початку курсу терапії. У рівноважному стані концентрація донепезилу гідро хлориду в плазмі і відповідна фармакодинамічна активність незначною мірою змінюються протягом дня. Прийом їжі не впливає на всмоктування донепезилу.

Розподіл

Приблизно 95 % донепезилу гідро хлориду зв'язується з білками плазми крові. Ступінь зв'язування активного метаболіту донепезилу, 6-О-дезметилдонепезилу невідомий. Розподіл донепезилу гідро хлориду в організмі людини досліджували тільки частково. Проте при дослідженні з поправкою на вагу тіла, проведеному у здорових чоловіків-добровольців, через 240 годин після одноразового прийому 5 мг донепезилу гідро хлориду, міченого 14С, приблизно 28% радіо активної дози залишалося в організмі. Це дає змогу припустити, що донепезилу гідро хлорид і/або його метаболіти можуть зберігатися в організмі більше 10 днів.

Метаболізм і виведення

Донепезилу гідро хлорид виводиться частково із сечею в незмінному стані і зазнає біо трансформації системою цитохром Р450 з утворенням численних метаболітів; деякі з них не встановлені. Після одноразового введення 5  мг міченого 14C донепезилу гідро хлориду частка незміненого донепезилу   гідро хлориду в плазмі становить 30 % введеної дози; 11 % становить фармакологічно активний метаболіт, 6-О-десметилдонепезил, 9 % - донепезил-цис-N-оксид, 5 % - 5-О-дезметилдонепезил і 3 % - глюкуроновий кон’югат 5-О-дезметилдонепезилу. Приблизно 57 % від усієї введеної радіо активної дози виявлено в сечі (17 % у незмінному стані) і 14,5 % у калі, що вказує на те, що елімінація відбувається після первинної біо трансформації та виведення нирками.

Немає доказів ентерогепатичної циркуляції донепезилу і/або будь-якого його метаболіту.

Період напів виведення донепезилу становить приблизно 70 годин.

Стать, раса, куріння в анамнезі не впливають на концентрацію донепезилу гідро хлориду в плазмі крові. Фармакокінетику донепезилу не вивчали у здорових осіб літнього віку або хворих з   васкулярною деменцією. Однак середні концентрації донепезилу в плазмі крові літніх осіб практично однакові з концентрацію, вимірюваною у молодих здорових добровольців.

При наявності уражень печінки легкого або середнього ступеня тяжкості відзначали підвищену стійку концентрацію в плазмі крові, AUC збільшувався на 48 %, а Cmax на 39 %.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості.

Таблетки по 5 мг - круглі двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, білого або майже білого кольору з маркуванням « N » на одному боці і без маркування на іншому боці.

                                                                  13

Таблетки по 10 мг - круглі двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, білого або майже білого кольору з маркуванням « N » на одному боці і без маркування на іншому боці.

                                                                  14

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання. Зберігати при температурі не вище 30 °С.

Препарат зберігати в недоступному для дітей місці!

Упаковка. По 14 таблеток, вкритих плівковою оболонкою, в блістері; по 2 блістери в картонній упаковці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. ВАТ „Гедеон Ріхтер”.

Адреса. Н-1103, Будапешт, вул. Демреї, 19-21, Угорщина.

Виробник. Гродзиський фармацевтичний завод «Польфа» Сп. з о. о.

Инструкция отсутствует



Реклама