Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Профази

    Профази
    • Chorionic gonadotropin
      Международное название
    • Гонадотропины и другие средства, стимулирующие овуляцию
      Фарм. группа
    • G03GA01
      ATС-код
    • Нет в продаже
      Наличие в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ПРОФАЗІ

(PROFASI(R))

Загальна характеристика:

міжнародна назва: сhorionicgonadotropin;

основні фізико-хімічні властивості: білий сухий стерильний апірог енний порошок;

склад: 1ампула містить: 2 000 МО або 5 000 МО людського хор іонічного гонадотропіну;

допоміжні речовини: лактоза, натрію дигідро фосфат, натрію гідро фосфат, натрію гідроксид, кислота оцтова;

ампула з розчинником містить: 1 мл ізотонічного стерильного таапірог енного розчину хлориду натрію для ін’єкцій.

Форма випуску. Порошок ліофілізований для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Гонадотропні гормони. Код АТС G03GA01.

Фармакологічні властивості. Фармакодінаміка. Людськийхор іонічний гонадотропін (лХГ) є гормональною субстанцією, яку отримують ізсечі вагітних жінок. У жінок препарат має переважно лютеїнізуючу дію, а у чоловіків - переважно стероїдогенну дію та, крім того, може ініціювати і підтримувати сперматогенез.

Фармакокінетика. Виводиться виключно нирками, причому хор іонічний гонадотропін екскретується у вільній формі.

Показання для застосування.

Жінки

Безпліддя, що пов’язане з ановуляцією.

Якщо введення Профазі є складовою частиною загального чітко визначеного курсу лікування, який включає в себе попереднє стимулювання дозрівання фолікулів і проліферації ендометрія, наприклад за допомогою Гоналу Ф (рекомбінантного ФСГ), Метродину ВЧ (урофолітропіну) або Пергоналу (менотропіну).

Суперовуляція при здійсненні різноманітних допоміжних репродуктивних методик (ДРМ) для настання зачаття.

Недостатність жовтого тіла і підтримка лютеїнової фази при проведенніДРМ.

Звичне не виношування вагітності.

Загрозливий мимовільний викидень.

Чоловіки

Гіпогонадотропний гіпогонадизм.

Крипторхізм.

Олігоастеноспермія і азооспермія.

Спосіб застосування та дози.

Жінки

Ановуляторне безпліддя.

До 10 000 МО Профазі вводиться внутрішньом’язово у середині циклу після лікування Гоналом Ф, Метродином ВЧ або Пергоналом відповідно до обраної схеми.

Суперовуляція при здійсненні допоміжних методів для настання зачаття.

Профазі застосовується як складова частина курсу, направленого настимуляцію яєчників при проведенні ДРМ.

До 10 000 МО Профазі вводиться внутрішньом’язово у вигляді одноразової ін’єкції після індукції росту множинних фолікулів унаслідок стимуляції за встановленою схемою. Забір яйцеклітини здійснюється через 34 - 36 годин після введення Профазі.

Недостатність жовтого тіла.

5 000 МО Профазі вводиться внутрішньом’язово на п’ятий день після настання овуляції. Ін’єкція повторюється на дев’ятий день.

Звичне не виношування.

Лікування слід розпочинати одразу ж після діагностування вагітності (але не пізніше терміну 8 тижнів вагітності) і продовжувати до 14 тижнів включно. Рекомендується введення 10 000 МО Профазі в/м першого разу, а потім по 5 000 МО двічі на тиждень.

Загрозливий мимовільний викидень.

Як і для запобігання звичному викидню, при загрозливому мимовільному викидні слід ввести внутрішньом’язово при першій ін’єкції 10 000 МО Профазі, апотім вводити по 5000 МО двічі на тиждень до 14-го тижня вагітності включно. Лікування слід розпочинати лише у випадку, якщо симптоми загрозливого викидня виникає протягом перших 8 тижнів вагітності включно.

Чоловіки.

Гіпогонадотропний гіпогонадизм.

З метою нормалізації рівня тестостерону у сироватці крові і індукування розвитку вторинних статевих ознак Профазі можна вводити щотижня протягом трьох тижнів.

Для індукції сперматогенезу необхідно вводити підшкірно або внутрішньом’язово до 12 000 МО Профазі щотижня протягом 6 - 9 місяців. Однієюіз звичайних схем пропонується введення 4 000 МО Профазі підшкірно або внутрішньом’язово тричі на тиждень протягом 6 - 9 місяців, після чого доза можебути зменшена до 2 000 МО та вводитися тричі на тиждень. Якщо внаслідок лікування Профазі буде мати місце лише андроген на реакція без ознак сперматогенезу, то лікування слід продовжувати двічі на тиждень разом зін’єкціями Пергоналу по 75 МО тричі на тиждень. Лікування за цією схемою слід продовжувати як мінімум протягом чотирьох місяців. Якщо після завершення 4-місячного курсу лікування у хворого не буде відмічено посилення сперматогенезу, то лікування можна продовжити, вводячи Профазі по 2 000 МО дварази на тиждень та 75 МО - 150 МО Пергоналу тричі на тиждень. Стан сперматогенезу необхідно оцінювати щомісяця та за відсутності позитивних результатів лікування необхідно припинити.

Хоча ніякий специфічний контроль за лікуванням пацієнтів - чоловіків непотрібен, при лікуванні Профазі доцільно періодично робити аналіз сперми длявизначення відповіді на лікування.

Крипторхізм.

При пре пубертатному крипторхізмі, що виник не в результаті анатомічних порушень, найбільш звичні такі три схеми введення Профазі:

Введення 4 000 МО препарату підшкірно або внутрішньом’язово тричі натиждень протягом 3 тижнів.

Введення 5 000 МО підшкірно або внутрішньом’язово через день у кількості 4 ін’єкції.

15 підшкірних або внутрішньом’язових ін’єкцій препарату в дозах від 500до 1 000 МО протягом 6 тижнів.

Олігоастеноспермія та азооспермія.

У випадках ідіопатичної нормогонадотропної олігоастеноспермії таазооспермії 5 000 МО Профазі вводиться підшкірно або внутрішньом’язово щотижня разом з 75 МО - 150 МО Пергоналу тричі на тиждень протягом 3 місяців.

При олігоастеноспермії та азооспермії внаслідок відносної андрогенноїнедостатності можливе використання такої схеми введення Профазі: 2500 МОпішкірно або внутрішньом’язово кожні 5 днів або 10 000 МО підшкірно або внутрішньом’язово один раз у два тижні протягом 3 місяців.

Побічна дія.

Місцеві реакції (біль у місці введення ін’єкції);

головний біль, відчуття втоми, роздратованість, неспокій, депресія;

рідко - алергічні реакції;

у жінок - синдром гіперстимуляції яєчників, якому можна запобігти при відповідному контролі за лікуванням (див. “Застереження”);

у чоловіків - затримка рідини, набряки, підвищена чутливість сосків ігінекомастія, передчасне статеве дозрівання.

Протипоказання.

Пухлина яєчників або гіпофіза, карцинома або гормонально залежна пухлина передміхурової залози. Ендокринні порушення, такі як гіпотиреоз, недостатність кори надниркових залоз або гіперпролактинемія, слід коригувати до початку лікування Профазі;

дисгенезія гонад, відсутність матки, раннє настання менопаузи, непрохідність маткових труб, якщо тільки лікування не проводиться з метою здійснення запліднення in vitro;

загострення тромбофлебіту;

алергія на Профазі в анамнезі;

у чоловіків Профазі неефективний при високих рівнях ФСГ (фолікулостимулюючого гормону). Це вказує на первинну тестикулярну недостатність;

прийом Профазі неефективний і не показаний для схуднення.

Передозування. Немає повідомлень відносно випадків передозуванняПрофазі, однак синдром гіперстимуляції яєчників може мати місце як результат передозування при індукції овуляції фолікулостимулюючими препаратами. Гіперстимуляція буває невираженою або помірною та вираженою (див.“Застереження”).

Особливості застосування. Введення Профазі здійснюється за допомогоювнутрішньом’язових ін’єкцій, однак при лікуванні чоловіків Профазі може вводитися підшкірно, якщо курс лікування триває протягом багатьох місяців.

Розчин Профазі слід готувати безпосередньо перед ін’єкцією з використанням розчинника, що додається.

Застереження.

Жінки

Синдром гіперстимуляції яєчників може виникнути у жінок, які зазнають стимуляції овуляції за допомогою введення лХГ, він характеризується надмірною відповіддю яєчників на фолікулостимулюючі агенти.

Синдром гіперстимуляції оцінюється як

невиражений і помірний. Симптоми: здуття живота, нудота, блювання, іноді діарея, збільшення яєчників до 5 - 12 см через 3 - 6 днів після введення чХГ. Лікування: спокій, постійне спостереження.

Гінекологічний огляд при збільшенні яєчників слід проводити дуже обережно, щоб уникнути розриву кіст яєчників. Вищезазначені симптоми регресують спонтанно через 2 - 3 тижні.

виражений. Симптоми: сильне здуття живота, асцит, що супроводжується випотом у плевральну порожнину або без нього; збільшення яєчників (більше 12см.); зменшення об’єму циркулюючої крові; іноді – кардіоваскулярний шок. Лікування:госпіталізація, консервативне лікування, направлене на відновлення об’ємуциркулюючої крові і запобігання шоку. У початковій фазі розвитку синдрому слід утримуватися від введення діуретиків, які можуть призвести до виникненнякардіо-васкулярного шоку у деяких пацієнтів. Однак сечогінні засоби можуть бути використані у фазі полегшення ознак синдрому гіперстимуляції яєчників.

Можливість появи синдрому гіперстимуляції яєчників може бути знижена ужінок, в яких він виникає при суперовуляції, що необхідна для проведення ДРМ, якщо здійснена аспірація вмісту всіх фолікулів до настання овуляції.

Багатоплідна вагітність.

Можливість виникнення багатоплідної вагітності збільшується внаслідок стимуляції дозрівання фолікулів і овуляції у пацієнток, які намагаютьсязавагітніти природним шляхом. Однак, у більшості випадків спостерігаються двійнята. Багатоплідність може призводити до передчасних пологів. Небезпека виникнення багатоплідної вагітності внаслідок проведення штучного зачаття залежить від кількості введених ооцитів (ембріонів).

Тест на вагітність.

Можуть бути отримані помилкові результати, якщо тест проводився у пацієнток, які зазнавали незадовго до цього (до 7 днів) введення лХГ або отримували його під час дослідження.

Чоловіки

Андрогени здатні спричинювати затримку рідини в організмі у чоловіків при введенні високих доз Профазі. У таких випадках слід значно знизити дозу, особливо пацієнтам, які мають кардіологічні і ниркові захворювання, хворіють на епілепсію, мігрень та астму.

Передчасне статеве дозрівання: лХГ здатний спричинювати передчасний статевий розвиток при введенні юнакам для лікування крипторхізму. Якщо виявлені відповідні до цього стану симптоми, лікування слід припинити. Якщо лікування необхідно продовжувати, слід вводити знижені дози препарату. Підвищені рівні ендогенного ФСГ свідчать про первинну тестикулярну недостатність. Пацієнти зтакими ознаками звичайно не сприйнятливі до лХГ-менотропін терапії.

Вагітність і годування груддю.

Контрольні дослідження, проведені в популяції вагітних жінок, невиявили ніякої небезпеки для плода протягом першого триместру вагітності. Профазі не слід призначати жінкам, які годують груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

При лікуванні із застосуванням Профазі не відмічена його несумісність збудь-якими іншими лікарськими засобами. При лікуванні чоловічого безпліддя і внутрішньом’язовому введенні допускається змішування Профазі та Менотропіну водному шприці.

Умови та термін зберігання. Ампули з препаратом Профазі слід зберігати при температурі не вище 25°С в місцях, недоступних для дітей. Не слід використовувати препарат після закінчення терміну, зазнач енного на упаковці. Розчинений у фізіологічному розчині хлориду натрію Профазі слід використовувати негайно після розчинення.

Термін придатності – 3 роки.

Активное вещество препарата представляет собой хорионический гонадотропин (гормон, выделяемый наружной оболочкой плода /зародыша/, стимулирующий активность половых желез), получаемый из мочи беременных женщин. У женшин препарат способствует овуляции (выходу зрелой яйцеклетки из яичника), стимулирует образование и освобождение прогестерона (гормона желтого тела яичника) и эстрогенов (женских половых гормонов). У мужчин стимулирует развитие интерстициальных клеток Лейдига (клеток яичек, принимающих участие в выработке сперматозоидов и мужских половых гормонов) в семенниках и выработку тестостерона (мужского полового гормона).

Показания к применению:
Бесплодие, обусловленное ановуляиией (отсутствием выхода зрелой яйцеклетки из яичника) - как составная часть лечения, включающего также предварительную стимуляцию созревания фолликулов и пролиферацию эндометрия (увеличение объема и массы внутреннего слоя матки), например при помощи урофоллитропина - препарат метродин, или менотропина - препарат пергонал см. стр. 529); “суперовуляция” (стимуляция развития множественных фолликулов) при осуществлении различных вспомогательных методик (методов искусственного оплодотворения) для наступления зачатия, в том числе и как составная часть комбинированного лечения, направленного на стимуляцию яичников; недостаточность желтого тела (недостаточная функция железы внутренней секреции, располагающейся в яичниках) и поддерживание лютеиновой фазы (второй фазы циклической функции яичников) при проведении вспомогательных репродуктивных методик; привычное невынашивание беременности; угрожающий самопроизвольный выкидыш. У мужчин гипогонадотропный гипогонадизм (пониженное образование гормонов вследствие нарушения функции гипофиза); крипторхизм (отсутствие в мошонке одного или двух яичек); олигоастеноспермия (уменьшение объема выделяемой спермы /семенной жидкости/) и азооспермия (отсутствие сперматозоидов в сперме).
У пациентов с высоким уровнем фолликулостимулирующего гормона (гормона гипофиза, стимулирующего процесс развития семенных канальцев и образования сперматозоидов) в крови (что свидетельствует о первичной тестикулярной недостаточности - недостаточности функции яичек) профази неэффективен.

Способ применения:
Препарат вводят внутримышечно. У мужчин, если лечение проводят в течение многих месяцев, препарат можно вводить также подкожно. Раствор препарата готовят непосредственно перед употреблением, используя прилагаемый растворитель. Приготовленный для инъекции раствор препарата используют немедленно.
Применение у женщин. При ановуляторном (связанном с отсутствием выхода зрелой яйцеклетки из яичника) бесплодии препарат в дозе до 10 000 ME вводят внутримышечно в середине цикла после предварительного при менения урофоллитропина (препарат метродин) или менотропина (препарат пергонал) в соответствии с выбранной схемой.
Для осуществления “суперовуляции” в ходе проведения вспомогательных репродуктивных методик препарат в дозе до 10 000 ME вводят внутримышечно в виде однократной инъекции после индукции роста множественных фолликулов, чего достигают в результате стимуляции по установленной схеме. Забор яйцеклетки осуществляют через 34-36 ч после введения профази.
При недостаточности желтого тела профази в дозе 5000 ME вводят на пятый день после наступления овуляции. Инъекцию препарата повторяют на девятый день. При привычном невынашивании беременности введение препарата начинают сразу после того, как диагностирована беременность, но не позднее 8-ой недели беременности, и продолжают до 14-ой недели беременности включительно. Вводят профази в дозе 10 000 MEв первый день, затем по 5000 ME дважды в неделю.
При угрозе самопроизвольного выкидыша препарат вводят внутримышечно в первоначальной дозе 10 000 ME, а затем по 5000 ME дважды в неделю до 14-ой недели беременности включительно. Лечение начинают только в том случае, если симптомы возможного самопроизвольного выкидыша появились в первые 8 недель беременности.
Применение у мужчин. При гипогонадотропном гипогонадизме с целью нормализации уровня тестостерона в сыворотке крови и стимуляции развития вторичных половых признаков вводят подкожно или внутримышечно до 4000 ME профази еженедельно в течение 3 недель. Для стимуляции сперматогенеза (процесса образования сперматозоидов) вводят подкожно или внутримышечно до 12 000 ME профази еженедельно в течение 6-9 мес. Одной из схем введения препарата в этих случаях может быть применение его в дозе 4000 ME3 раза в неделю в течение 6-9 мес., после чего доза может быть уменьшена до 2000 ME3 раза в неделю; лечение проводится еще в течение 3 мес. Если после завершения этой схемы лечения будет отмечена лишьандрогенная реакция (образование гормонов, регулирующих функции мужских половых желез) без признаков сперматогенеза, следует продолжить введение профази в дозе 2000 ME 2 раза в неделю вместе с инъекциями препарата пергонал в дозе 75 ME 3 раза в неделю. При лечении мужского бесплодия и внутривенном введении допустимо смешивание профази и препарата пергонал в одном шприце. Это комбинированное лечение проводят минимум в течение 4 мес. Если по его завершении у больного не будет отмечено усиления сперматогенеза, лечение можно продолжить, вводя профази по 2000 ME2 раза в неделю, а препарат пергонал в дозе 75-150 ME 3 раза в неделю. Состояние сперматогенеза оценивают ежемесячно, при отсутствии положительного результата в течение последующих 3 мес. лечение прекращают.
При препубертатном (в возрасте от 7 до 12-13 лет) крипторхизме (отсутствии одного или двух яичек в мошонке), возникшем в результате анатомических нарушений, применяют три различные схемы введения препарата: 4000 ME 3 раза в неделю в течение 3 недель; 5000 ME через день, всего 4 инъеюшии; 500-1000 MEпрепарата в течение 6 недель (всего 25 инъекций).
При идиопатической нормогонадотропной олигоспермии (снижении объема эякулята /семенной жидкости/ неясной причины на фоне нормальной функции гипофиза) препарат в дозе 5000 MEвводят еженедельно в течение 3 мес. вместе с препаратом пергонал в дозе 75-150 ME, который назначают 3 раза в неделю.
При олигоспермии и астеноспермии, обусловленных относительной андрогенной недостаточностью, применяют препарат в дозе 2500 ME каждые 5 дней (или в дозе 10000 ME один раз в две недели) в течение 3 мес.

Побочные действия:
Головные боли, чувство усталости, раздражительность, бесспокойство, депрессия (состояние подавленности); боль в области инъекции; редко -кожный зуд, сыпь; у женщин возможен синдром гиперстимуляции яичников - выраженные боли внизу живота, тошнота, рвота, увеличение массы тела (ранние признаки); гиповолемия (уменьшение объема циркулирующей крови), гемоконцентрация (уменьшение количества жидкой части крови при неизмененном содержании форменных элементов), дисбаланс электролитов (нарушение ионного баланса), асцит (скопление жидкости в брюшной полости), гемоперитониум (скопление крови в полости брюшины), гидроторакс (скопление жидкости в грудной полости), тромбоэмболический синдром (закупорка сосудов сгустком крови). При умеренно выраженном синдроме гиперстимуляции яичников показано постоянное медицинское наблюдение и соблюдение пациенткой режима дня. Гинекологический осмотр при увеличении яичников проводят очень осторожно во избежание разрыва кист яичников. Проявления умеренно выраженного синдрома гиперстимуляции яичников регрессируют (уменьшаются) спонтанно через 2-3 недели.
При выраженном синдроме гиперстимуляции яичников необходимы: госпитализация, лечение, направленное на восстановление объема циркулирующей жидкости и предотвращение шока. В начальной стадии развития данного синдрома воздерживаются от применения мочегонных средств, которые у некоторых пациенток могут привести к возникновению кардиоваскулярного шока. Мочегонные средства могут быть использованы в фазе разрешения синдрома гиперстимуляции яичников.
Возможность развития синдрома гиперстимуляции яичников (в том случае, если он возникает при проведении “суперовуляции” для осуществления вспомогательных репродуктивных методик) может быть снижена аспирацией (удалением, отсасыванием) содержимого всех фолликулов до наступления овуляции (выхода зрелой яйцеклетки из яичника).
При проведении стимуляции созревания фолликулов и овуляции у женщин, пытающихся забеременеть естественным путем, увеличивается возможность возникновение многоплодной беременности; в большинстве случаев наблюдаются двойни. Многоплодие может привести к преждевременным родам. Риск возникновения многоплодной беременности в результате проведения искусственного зачатия зависит от числа введенных ооцитов (женских половых клеток).
Если тесты для определения беременности проводятся у женщин, которые незадолго до этого (до 7 дней) подвергались лечению профази или получают препарат в этот период, возможны ошибочные результаты.
У мужчин - задержка жидкости, отеки, повышенная чувствительность сосков молочных желез, гинекомастия (увеличение молочных желез).
У мужчин, особенно у пациентов, страдающих заболеваниями сердца, почек, эпилепсией, мигренью или астмой, в случаях возникновения задержки жидкости следует снизить дозу профази.
При лечении препаратом юношей по поводу крипторхизма возможно преждевременное половое созревание. В этих случаях уменьшают дозы препарата или прекращают лечение.

Противопоказания:
Опухоль яичников, гипофиза, карционама (рак) или гормонозависимая опухоль предстательной железы; дисгенезия гонад (нарушение развития половых желез), отсутствие матки, раннее наступление менопаузы (второй фазы климакса), непроходимость маточных труб (если только лечение не проводится с целью наступления “суперовуляции” для осуществления оплодотворения in vitro -в пробирке); тромбофлебит (воспаление стенки вен с их закупоркой); кормление грудью; сведения об аллергических реакциях на профази в анамнезе (истории болезни).

Форма выпуска:
Сухое вещество для инъекций (человеческий хорионический гонадотропин) по 500, 1000, 1500, 2000 и 5000 ME в ампулах в комплекте с ампулами с растворителем по 1 мл. По 3 ампулы препарата по 500, 1000, 2000 или 5000 ME с 3 ампулами растворителя в упаковке; по 5 ампул препарата по 1500 ME с 5 ампулами растворителя в упаковке.

Условия хранения:
Список Б. При температуре не выше +25 °С.

Синонимы:
Хорионический гонадотропин.

Внимание!
Перед применением препарата Профази вы должны проконсультироваться с врачом. Данная инструкция приведена в свободном переводе и предназначена исключительно для ознакомления. Для получения более полной информации просим обращаться к аннотации производителя.

 



Реклама