Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Протамин

    Протамин
    • Protamine
      Международное название
    • Все остальные лекарственные средства
      Фарм. группа
    • V03AB14
      ATС-код
    • по рецепту
      Условие продажи
    • 10 предложений от 151,10 до 539,50 грн.
      Наличие в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ПРОТАМІН-НОРТОН

(PROTAMIN-NORTON)


Склад:

діюча речовина: 1 мл розчину містить протаміну сульфату 10 мг;

допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Антидоти. Код АТС V03A В 14.

Клінічні характеристики.

Показання. Кровотечі, спричинені передозуванням гепарину, при підготовці до операцій, після ниркового діалізу, порожнинних оперативних втручань, після хірургічних втручань на відкритому серці, сильних кровотечах.

Протипоказання. Підвищена чутливість до протаміну, вроджена або ідіопатична гіпергепаринемія, виражена гіпотензія, тромбоцит опенія, недостатність кори наднирникових залоз, гіповолемія.

Спосіб застосування та дози. Протамін-Нортон застосовують внутрішньо венно струминно повільно чи краплинно при контролі згортання крові. Швидкість введення  не повинна перевищувати 5  мг/хв. Більш   швидке введення може призвести до анафілактоїдної реакції. Призначають у дозі 50 мг, за необхідності введення можна повторити через 15 хв. Швидкість введення 50 мг препарату повинна складати не менше 10 хвилин. Максимальна доза – 150 мг на годину. Доза залежить від способу введення гепарину:

1. При болюсних ін’єкціях гепарину доза препарату зменшується залежно від часу, який минув з моменту ін‘єкції   гепарину.

Таблиця 1. Доза протаміну сульфату залежно від часу, який минув з моменту ін’єкції   гепарину

Час, який минув з моменту ін’єкції   гепарину Доза протаміну сульфату в перерахунку на 100 МЕ   гепарину
15 – 30 хв 1 – 1,5 мг
30 – 60 хв 0,5 – 0,75 мг
Більш ніж 2 години 0,25 – 0,375 мг

2. Якщо пацієнту внутрішньо венно краплинно вводять гепарин, необхідно припинити інфузію і ввести 25–30  мг протаміну сульфату шляхом повільної внутрішньо венної ін’єкції.

3. При підшкірних ін‘єкціях гепарину доза препарату – 1–1,5  мг на кожні 100  МЕ гепарину. Перші 25–50  мг протаміну сульфату вводять   внутрішньо венно струминно повільно, а дозу, що залишилась, – внутрішньо венно краплинно протягом 8–16  годин.

4. У випадку застосування   екстракорпорального кровообігу при оперативному втручанні доза становить 1,5  мг на кожні 100  МЕ гепарину.

Якщо рівень гепарину не відомий, рекомендується розпочинати введення з не більш ніж 1 мл (10 мг) Протаміну-Нортон повільно внутрішньо венно. В подальшому дозування визначається на основі показників коагуляції крові (активований частковий тромбопластиновий час (АЧТЧ)) та об’єму циркулюючої крові (ОЦК). Дозу протаміну визначають згідно з рівнем активності гепарину в плазмі та ОЦК, а також часу, який минув з моменту ін’єкції гепарину                             (див. таблицю 1 та таблицю 2).   Одноразово хворому вводять не більше 5 мл 1 % розчину протаміну.

Таблиця 2. Залежність змін АЧТЧ від активності гепарину в плазмі

Активність гепарину в плазмі, ОД/мл 0,1 0,2 0,3 0,4 0,5
АЧТЧ пацієнта/АЧТЧ контроль 1,3-1,4 1,7-1,8 2,3-2,4 3,1-3,2 4,1-4,2

При спонтанних кровотечах, спричинених введеням гепарину, добова доза становить                  5 – 8 мг/кг, застосовують внутрішньо венно краплинно за 2 введення з інтервалом 6 годин. Препарат необхідно розчинити в 300–500 мл ізотонічного розчину натрію хлориду і вводити внутрішньо венно струминно або краплинно. Максимальна тривалість курсу лікування – 3 дні.

Побічні реакції. При занадто швидкому введенні Протаміну-Нортон внутрішньо венно можуть виникнути нудота, блювання, припливи, брадикардія, диспное, тяжка артеріальна гіпотензія або артеріальна гіпертензія. В поодиноких випадках спостерігаються алергічні реакції, включаючи шокові стани. Факторами ризику розвитку таких реакцій можуть бути алергія на рибу, вазектомія, лікування протамін-цинковим інсуліном або протаміном для інактивації гепарину.

Передозування. Щоб   запобігти   передозуванню   протаміну, Протамін-Нортон слід призначати при контролі показників коагуляції крові (активований частковий тромбопластиновий час (АЧТЧ)) .

Оскільки протамін чинить виражену прокоагулянтну дію, передозування Протаміну-Нортон може спричинити кровотечу. У разі розвитку такої кровотечі призначають гепарин до нормалізації тромбі нового часу.

Застосування в період вагітності або годування груддю. Контрольованих досліджень щодо впливу препарату на вагітність до цього часу не проводилось. За цих обставин препарат можна призначати вагітним жінкам тільки в тому випадку, коли очікуваний позитивний ефект для матері перевищує можливий ризик для плода.

Невідомо, чи виділяється протамін в грудне молоко. Під час застосування препарату слід припинити годування груддю.

Діти. Безпека та ефективність застосування Протамін-Нортон у дітей не вивчалась, тому препарат не застосовують у цієї категорії хворих.

Особливості застосування. Призначення протаміну пов’язане з ризиком розвитку анафілактичних реакцій, які можуть призвести до бронхоспазму, колапсу та зупинки серця. Таким чином, слід дотримуватись всіх запобіжних заходів, які зазвичай проводяться при ризику виникнення подібних реакцій.

Протамін-Нортон не нейтралізує дії непрямих антикоагулянтів.

При застосуванні протаміну сульфату (Протамін-Нортон), на відміну від інших солей протаміну, не спостерігається ефекту „гепаринової віддачі” (коли знижується активація гепарину перед виділенням гепарин-протамінового комплексу після екстракорпорального кровообігу).

Можливе виникнення перехресної підвищеної чутливості у хворих на цукровий діабет, які застосовують протамін-цинк інсулін. У таких хворих можливий розвиток анафілактичних реакцій на протамін сульфат.

Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами. Не відома.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Протамін-Нортон нейтралізує гепарин з формуванням комплексу.

Протамін-Нортон не сумісний з більшістю антибіотиків, включаючи цефалоспорини та пеніциліни.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Препарат чинить специфічну антигеморагічну дію при кровоточивості, спричиненій гепарином.

Протаміни – це низь комолекулярні протеїни з явною лужною реакцією та значним вмістом аргініну. Їх одержують з молоків різних видів лосося. Протамінам властива протигепаринова дія як in vitro, так in vivo, при їх взаємодії з сильно кислотним гепарином утворюються комплекси, які не чинять антикоагулянтної дії.

Фармакокінетика.   Активність препарату визначають біологічним методом за здатністю нейтралізувати антикоагулянт ну дію гепарину щодо плазми бичачої або баранячої in vitro   в присутності надлишку кальцію хлориду. Активність виражається в одиницях дії (ОД). 1 мл 1 % розчину повинен містити не менше 750 ОД.

Як антидот гепарину 1 мг протаміну сульфату нейтралізує 1 мг гепарину. Дія протаміну розвивається через 1–2 хв при внутрішньо венній ін‘єкції і триває приблизно 2 години.

При внутрішньо венному застосуванні у тварин найбільша концентрація протаміну спостерігалась в печінці та нирках.

Протамін виводиться з організму в основному   нирками   та меншою мірою з жовчю. Разом з гепарином утворює неактивний комплекс, період напіврозпаду якого становить 24 хв у тварин.

Протамін сам по собі може чинити антикоагулянт ну дію, якщо його застосовувати без гепарину.

Протамін-Нортон ін активується в плазмі крові за допомогою ензимів, тоді як протамін-гепариновий комплекс розпадається на складові частини з вивільненням гепарину.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний розчин.

Несумісність. Протамін-Нортон не слід змішувати з іншими лікарськими препаратами.

Термін придатності. 24 місяці.

Умови зберігання. Препарат слід зберігати у захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 º С.  

Упаковка. По 5 мл розчину в ампулі; по 5 ампул у картонній коробці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Власник реєстраційного посвідчення: АМЕРІКЕН НОРТОН КОРПОРЕЙШН.

Місцезнаходження.  1570 Сан-Томас Еквіно Роуд, 18, Сан-Хосе, СА 95130, США.

Виробник. ВІНУС РЕМЕДІС ЛІМІТЕД.

СОСТАВ И ФОРМА ВЫПУСКА:

р-р д/ин. 1000 МЕ/мл амп. 5 мл, № 5

 Протамина гидрохлорид 1000 МЕ/мл

Прочие ингредиенты: метилпарагидроксибензоат, пропилпарагидроксибензоат, натрия хлорид, кислота хлористоводородная, вода для инъекций.

№ UA/6837/01/01 от 06.08.2007 до 06.08.2012

р-р д/ин. 5000 МЕ/мл амп. 5 мл, № 5

 Протамина гидрохлорид 5000 МЕ/мл

Прочие ингредиенты: метилпарагидроксибензоат, пропилпарагидроксибензоат, натрия хлорид, кислота хлористоводородная, вода для инъекций.

№ UA/6837/01/02 от 06.08.2007 до 06.08.2012

ФАРМАКОЛОГИЧЕСКИЕ СВОЙСТВА:

антидот гепарина. Проявляет специфическое антигеморрагическое действие при кровоточивости, вызванной передозировкой гепарина. Протамин представляет собой низкомолекулярный протеин со значительным содержанием аргинина, получаемого из молок различных видов лосося. Протамину присущ антагонизм к гепарину как in vitro, так и in vivo; при взаимодействии с гепарином образуется комплекс, не оказывающий антикоагулянтного действия.
1 мг протамина гидрохлорида нейтрализует 1 мг гепарина. Действие протамина развивается через 1–2 мин после в/в инъекции и длится приблизительно 2 ч. При в/в введении наиболее высокая концентрация протамина отмечается в печени и почках. Протамин выводится из организма в основном с мочой и в меньшей степени с желчью. T½ его неактивного комплекса с гепарином в эксперименте составляет около 24 мин.
Протамин может оказывать антикоагулянтное действие при применении его без гепарина. Протамин инактивируется в плазме крови с помощью ферментов, а протамин-гепариновый комплекс способен распадаться на составные с высвобождением гепарина.

ПОКАЗАНИЯ:

при необходимости нейтрализации действия избытка экзогенного гепарина: при его передозировке, после операций с применением экстракорпорального кровообращения и использованием гепарина, проведения гемодиализа.

ПРИМЕНЕНИЕ:

Протамин ICN следует применять в виде медленной в/в или в/м инъекции.
Требуемое количество Протамина ICN зависит от уровня гепарина, циркулирующего в крови; учитывая короткий период полувыведения гепарина, дозу протамина, необходимую для его нейтрализации, снижают соответственно времени, прошедшему с момента инъекции. Обычно доза Протамина ICN составляет 50% последней введенной дозы гепарина (в МЕ). Если гепарин был введен в/в, всю дозу Протамина ICN следует ввести в/в медленно (в течение 2–5 мин). В случае п/к введения гепарина меньшую часть дозы необходимо ввести в виде Протамина ICN 1000 МЕ/мл путем в/в медленной инфузии, а большую часть — в виде Протамина ICN 5000 МЕ/мл в/м. Если количество введенного гепарина неизвестно, рекомендуют начинать введение с не более чем 1 мл Протамина ICN 1000 МЕ/мл в/в медленно.
При необходимости введение можно повторить. Максимальная продолжительность применения — 3 дня.
Применение протамина проводят под контролем показателей свертывания крови (тромбиновое время, активированное частичное тромбопластиновое время).

ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ:

повышенная чувствительность к препарату.

ПОБОЧНЫЕ ЭФФЕКТЫ:

при слишком быстром введении Протамина ICN в/в могут возникнуть тошнота, рвота, приливы крови, брадикардия, диспноэ, выраженная гипотензия или гипертензия, редко — аллергические реакции, включая анафилактический шок (факторами риска их развития являются аллергические реакции на рыбу, вазэктомия, проводившееся ранее лечение протамин-цинк инсулином или протамином). При применении протамина гидрохлорида, в отличие от других солей протамина, не отмечен эффект «гепариновой отдачи» (снижение активации гепарина перед выделением гепарин-протаминового комплекса после экстракорпорального кровообращения).

ОСОБЫЕ УКАЗАНИЯ:

применение протамина связано с риском возникновения анафилаксии с развитием бронхоспазма, коллапса и остановки сердца. Поэтому следует придерживаться стандартных профилактических мер, обычно проводящихся при риске появления подобных реакций (введение пробной дозы на фоне адекватной противоаллергической терапии).
Протамин ICN не нейтрализует действие непрямых антикоагулянтов.
Безопасность и эффективность применения Протамина ICN у детей не установлена. В период беременности и кормления грудью препарат можно назначать только в том случае, если ожидаемый положительный эффект для матери превышает возможный риск для плода или ребенка.

ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ:

Протамин ICN не следует смешивать с другими препаратами, особенно с антибиотиками или рентгенконтрастными веществами, поскольку это может вызвать реакцию преципитации.

ПЕРЕДОЗИРОВКА:

протамин оказывает антикоагулянтное действие, его передозировка может стать причиной кровотечения. Антидотом в данной ситуации является гепарин, который назначают до нормализации показателей свертывания крови.

УСЛОВИЯ ХРАНЕНИЯ:

при температуре до 25 °С.





 



Реклама