І Н С Т Р У К Ц І Я
для медичного застосування препарату
РОЗЧИН НАТРІЮ ХЛОРИДУ 0,9%
(SOLUTIO NATRII CHLORIDI 0,9%)
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назва: натрію хлорид;
основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна рідина;
теоретична осмолярність розчину – 308 мОсмоль/л;
склад: 1 л розчину містить натрію хлориду – 9 г;
допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.
Форма випуску. Розчин для інфузій.
Фармакотерапевтична група. Розчини електролітів для внутрішньо венного введення.
АТС В 05Х А 03.
Фармакологічні властивості. Іони натрію та хлору належать до найважливіших неорганічних компонентів рідкого біологічного середовища організму, оскільки вони підтримують оптимальний осмотичний тиск плазми крові і позаклітинної рідни. Введений парентерально ізотонічний розчин натрію хлориду (фізіологічний розчин) спричиняє короткочасне підвищення об’єму крові, що циркулює, і виявляє помірну діуретичну дію. При дегідратації фізіологічний розчин поповнює дефіцит рідини в організмі.
Фармакокінетика. Після парентерального введення ізотонічний розчин натрію хлориду швидко розподіляється по всіх тканинах організму. Практично не метаболізується. Виводиться із організму переважно нирками.
Показання для застосування.
ізотонічна дегідратація, гіпонатріємія різноманітного генезу (при невпинному блюванні, діареї, значних опіках з вираженою ексудацією);
попвнення втрат рідни та електролітів при хірургічних втручаннях і травматичному шоку;
неможливість перорального введення необхідної добової норми рідини ті електролітів;
як розчинник та ін фузійне середовище для різних лікарських засобів, що вводяться парентерально;
місцево – для промивання ран і порожнин.
Спосіб застосування та дози. Стерильний ізотонічний розчин натрію хлориду вводять внутрішньо венно крапельно зі швидкістю 70 крапель за хвилину ( у кількості, визначеній з урахуванням віку пацієнта, його загального стану, швидкості втрати рідини та електролітів, концентрації електролітів у плазмі крові). В окремих випадках вводять внутрішньо венно струминно протягом 10 хвилин. Добова доза фізіологічного розчину знаходиться в межах від 5 – 10 мл до 2 л.
При холері, після операційних станах, токсичній диспепсії загальний об’єм розчину натрію хлориду, що вводиться, може досягати 3 л.
При необхідності фізіологічний розчин можна вводити підшкірно і внутрішньом’язово (об’єм розчину визначається залежно від показань), перорально і ректально (по 75 – 100 мл), для розчинення лікарських засобів, що вводяться парентерально, а також використовувати для зовнішнього застосування.
Побічна дія. Можливі гіпергідратація, гіпернатріємія та гіперхлоремія.
Протипоказання. Гіпергідратація; циркуляторні порушення, що загрожують набряком мозку; гіпернатріємія; ацидоз хлоридний; гіперкаліємія.
Передозування. Введення надлишкової кількості розчину натрію хлориду може призвести до гіпергідратації, збільшення виведення калію із організму.
Особливості застосування. Розчин натрію хлориду ізотонічний з особливою обережністю застосовують у хворих, які мають порушення видільної функції нирок. У дітей грудного віку фізіологічний розчин застосовують лише для корекції електролітних порушень.
При тривалому застосуванні фізіологічного розчину або швидкому введенні його у високих дозах (500 мл) можливі порушення електролітного балансу крові. Тому введення розчину натрію хлориду необхідно здійснювати під контролем рівнів електролітів у плазмі крові.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія з іншими лікарськими засобами не відмічалася.
Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі, що не перевищує 250С, в недоступному для дітей місці.
Термін придатності – 5 років.
Умови відпуску. За рецептом.
Упаковка. По 200 або 250, або 400, або 500, або 1000 мл у флаконах кожний у поліетиленовому пакеті.
Виробник. КЛЕРІС ЛАЙФСАЙНСІЗ ЛІМІТЕД.
Адреса.
Клеріс Лайфсайнсіз Лімітед, Індія
Оф.: Сангіта Комплекс, біля Парімал Кроссінг, Еллісбрідж, Ахмедабад – 380 006, Гуджарат, Індія
Инструкция отсутствует