Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Регулон

    Регулон
    • Comb drug
      Международное название
    • Гормональные контрацептивы для системного применения
      Фарм. группа
    • G03AA09
      ATС-код
    • по рецепту
      Условие продажи
    • 42 предложения от 171,00 до 1 370,00 грн.
      Наличие в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

РЕГУЛОН

(REGULON)



Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: білі або майже білі, круглі, опуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з маркуванням “Р 8” на одному боці та “RG” – на іншому;

склад: 1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 0,03 мг етинілест радіолу та 0,15 мг дезогестрелу;

допоміжні речовини: магнію стеарат, ą-токоферол, кремній колоїдний безводний, кислота стеаринова, повідон, крохмаль картопляний, лактоза моногідрат – в ядрі таблетки; пропіленгліколь, макрогол 6000, гіпромелоза – в плівковій оболонці.

Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Гормональні контрацептиви для системного застосування.         Код АТС   G03A A09.                            

Фармакологічні властивості. Регулон – комбінований пероральний протизаплідний препарат, дія якого проявляється інгібуванням гонадотропінів та пригніченням овуляції, а також гальмуванням проходження сперматозоїдів через церві кальний слиз та імплантації заплідненої яйцеклітини.

Дія препарату зумовлена синтетичним естрогеном етинілестрадіолом та синтетичним прогестагеном дезогестрелом.

Фармакокінетика.

Дезогестрел.

Всмоктування. Дезогестрел всмоктується швидко і практично повністю метаболізується в 3-кето-дезогестрел, який є біологічно активним метаболітом дезогестрелу. Середня максимальна концентрація у сироватці крові (Сmax) 2 нг/мл досягається через 1,5 години (Тmax) після прийому таблетки. Біодоступність препарату -62-81 %.

Розподіл в організмі. 3-кето-дезогестрел зв’язується з білками плазми крові, в основному з альбумінами   та з   глобулінами, що зв’язують статеві гормони (SHBG – sex hormone binding globulin). Об’єм розподілу становить 1,5 л/кг.

Метаболізм. Окрім 3-кето-дезогестрелу (який утворюється в печінці та в стінці кишечнику), є й інші метаболіти: 3α-ОН-дезогестрел, 3β-ОН-дезогестрел, 3α-ОН-5α-Н-дезогестрел (метаболіти першої фази). У цих метаболітів відсутня фармакологічна активність, вони частково шляхом кон’югації (друга фаза метаболізації), перетворюються в полярні метаболіти,   в сульфати і глюкуронати. Кліренс із плазми крові - приблизно 2 мл на хвилину на 1 кг маси тіла.

Виведення з організму. Середній час напів виведення 3-кето-дезогестрелу 30 годин. Метаболіти видаляються з сечею та з калом (у співвідношенні 6:4). Стабільна концентрація встановлюється у другій половині циклу. В цей час рівень кетогестрелу збільшується в 2-3 рази.

Етинілестрадіол.

Всмоктування. Етинілестрадіол всмоктується швидко і повністю. Середня максимальна концентрація в сироватці крові (Сmax) 80 пг/мл, яку можна виміряти через 1-2 години (Тmax) після прийому таблетки. Біодоступність препарату через пре системну кон’югацію та ефект першого проходження становить приблизно 60 %.

Розподіл в організмі. Етинілестрадіол повністю зв’язується з білками плазми крові, в основному з альбумінами. Викликає підвищення рівня глобуліну, що зв’язує статеві гормони (SHBG). Об’єм розподілу становить 5 л/кг.

Метаболізм. Пре системна кон’югація етинілест радіолу значна. Обминаючи стінку кишечнику (перша фаза метаболізму) він піддається кон’югації в печінці (друга фаза метаболізму). Етинілестрадіол та його кон’югати першої фази метаболізму (сульфати та глюкуроніди) виділяються в жовч і вступають в ентерогепатичну циркуляцію. Кліренс з плазми крові приблизно 5 мл на хвилину на 1 кг маси тіла.

Виведення з організму. Середній час напів виведення етинілест радіолу приблизно 24 години. Приблизно 40 % видаляється з сечею і приблизно 60 % з калом. Стабільна концентрація встановлюється на 3-4 день, при цьому рівень етинілест радіолу в сироватці на 30-40 % вищий, ніж після однократної дози препарату.

Показання для застосування. Пероральна контрацепція.

Спосіб застосування та дози. Прийом таблеток починають з першого дня менструального циклу і приймають по 1 таблетці на добу протягом 21 дня, по можливості в один і той же час протягом доби. Після прийому останньої таблетки роблять 7-денну перерву, під час якої виникає менструальноподібна кровотеча у результаті відміни препарату. Наступного дня після 7-денної перерви (через чотири тижні після прийому першої таблетки, в той же день тижня) відновлюють прийом з нової упаковки, яка містить 21 таблетку, навіть якщо кровотеча не припинилась. Такого способу прийому таблеток дотримуються доти, доки бажано попередити вагітність. При дотриманні привил прийому контрацептивна дія зберігається і на час 7-денної перерви.

Перший прийом препарату.

Прийом першої таблетки слід починати з першого дня менструального циклу. В цьому випадку не потрібно використовувати додаткові методи контрацепції.

Прийом таблеток можна починати і з 2-5 дня менструації, але в цьому випадку в першому циклі слід застосовувати додаткові методи контрацепції в перші 7 діб прийому таблеток. Якщо пройшло більше 5 днів після початку менструації, потрібно відкласти початок прийому до наступної менструації.

Прийом препарату після пологів.

Жінкам, що не годують груддю, слід починати приймати таблетки через 21 день після пологів. У цьому випадку немає необхідності застосовувати інші методи контрацепції.

Якщо після пологів вже був сексуальний контакт, тоді з прийомом препарату необхідно почекати до наступної менструації.

Якщо жінка приймає рішення про прийом таблеток пізніше, ніж через 21 день після пологів, тоді в перші 7 діб необхідно використовувати додаткові методи контрацепції.

Прийом препарату після аборту.

Після аборту прийом таблеток слід починати з першого дня, в цьому випадку немає необхідності застосовувати додаткові методи контрацепції.

Перехід з іншого орального контрацептива.

Перехід до Регулону від іншого перорального препарату (21 або 22 або 28-денного препарату): першу таблетку Регулону рекомендується прийняти наступного дня після закінчення курсу попереднього препарату. Не потрібно витримувати перерву або чекати початку менструації. Немає необхідності в застосуванні додаткових методів контрацепції.

Перехід до Регулону від іншого так званого перорального препарату “міні”, який містить тільки прогестаген: першу таблетку потрібно прийняти в перший день циклу. Немає необхідності в застосуванні додаткових методів контрацепції. Якщо під час прийому міні-пілі не виникає менструація, то можна починати   прийом Регулону   в будь-який день циклу, але в цьому випадку в перші 7 діб необхідно застосовувати додаткові методи контрацепції.

У вищевказаних випадках як додаткові методи контрацепції рекомендується застосовувати наступні негормональні методи: використання шийкового ковпачка зі сперміцидним гелем, презерватив або утримання від статевих контактів. Застосовувати календарний метод в цьому випадку не рекомендується.

Затримка менструального цикла.

Якщо є необхідність у відстрочці менструації, тоді прийом таблеток потрібно продовжити з нової упаковки, без 7-денної перерви, за звичайною схемою. При відстрочці менструації можуть з’явитися проривні та мажучі кровотечі, але це не зменшує протизаплідної дії препарату. Регулярний прийом препарату Регулон можна відновити після звичайної 7-денної перерви.

Побічна дія.

  • Статеві органи: між менструальні кровотечі, аменорея після відміни препарату, зміни піхвового слизу, ріст фіброміоми матки, погіршення перебігу ендометріозу, поява піхвових інфекцій;

  • молочні залози: відчуття напруження, біль, збільшення, виділення молока;

  • шлунково-кишковий тракт: нудота, блювання, жовчнокам’яна хвороба, холестатична жовтяниця;

  • шкіра: вузлова еритема, висипка, хлоазми;

  • очі: при користуванні контактними лінзами може підвищуватися чутливість рогівки;

  • центральна нервова система: головний біль, мігрень, зміни настрою, депресивний стан;

  • метаболічні зміни: затримка рідини в організмі, зміна маси тіла, зниження толерантності до вуглеводів.

Тяжкі побічні явища, при появі яких потрібно перервати курс прийому препарату: виникнення артеріальних та венозних тромбоемболічних захворювань (інфаркт міокарда, інсульт, тромбоз глибоких вен нижніх кінцівок, тромбоемболія легень, тромбоемболія в печінкових, мезентеріальних, ниркових судинах або в судинах сітківки), гіпертонічна хвороба тяжкого або середнього ступеня тяжкості, поява статевих гормонозалежних пухлин, рак молочних залоз, реактивний системний червоний вовчак, хорея Сиденхема, розвиток доброякісної або злоякісної пухлини печінки у жінок, які тривалий час приймають гормональні протизаплідні засоби.

Протипоказання. Протизаплідні засоби   протипоказані у таких випадках:

  • при вагітності або підозрі на неї;

  • при гіпертонічній хворобі середнього або тяжкого ступеня;

  • при порушенні ліпідного обміну;

  • при наявності або вказівці в анамнезі на артеріальні тромбоемболічні захворювання (інфаркт міокарда, цереброваскулярні захворювання);

  • при наявності ризику артеріальної або венозної тромбоемболії;

  • при наявності венозної тромбоемболії в особистому або сімейному анамензі;

  • при діабетичній ангіопатії;

  • при наявності або вказівці в анамнезі на тяжкі захворювання печінки, холестатичну жовтяницю, гепатит, жовтяницю під час вагітності, жовтяницю при застосуванні ліків, які містять стероїди, при синдромі Дубіна-Джонсона або синдромі Ротора, при пухлинах печінки, порфіріях;

  • при наявності гепатиту (до відновлення лабораторних показників і протягом трьох місяців   після повернення цих показників в норму);

  • при жовчнокам’яній хворобі;

  • при наявності естроген-залежних пухлин або підозрі на них, при гіперплазії ендометрія, генітальних кровотечах незрозумілої етіології;

  • при наявності або згадуванні в анамнезі про системний червоний вовчак;

  • при раніше відзначених: сильному свербежі, герпесі геніталій, отосклерозі або погіршенні симптомів отосклерозу під час   попередньої вагітності або прийомі стероїдів;

  • при гіпер чутливості   до компонентів препарату.

Відносні протипоказання:

При наявності будь-якого з нижче перерахованих станів у кожному випадку індивідуально оцінюються переваги або можливі негативні ефекти   прийому пероральних протизаплідних засобів:

-     захворювання системи згортання крові;

  • всі захворювання, при яких з більшою вірогідністю формуються порушення кровообігу: прихована або наявна серцева недостатність, ниркова недостатність, а також наявність цих захворювань в анамнезі;

  • епілепсія або вказівки на неї в анамнезі;

  • мігрень або вказівки на неї в анамнезі;

  • жовчнокам’яна хвороба в анамнезі;

  • ризик розвитку естроген-залежної пухлини або естроген-залежних гінекологічних захворювань;

  • цукровий діабет;

  • наявність тяжкої депресії, в т. ч. в анамнезі;

  • серповидно клітинна анемія, оскільки в окремих випадках (наприклад, інфекції, гіпоксія) препарати, що містять естрогени, при цій патології можуть провокувати явища тромбоемболії;

  • якщо з’являються відхилення в функціональних лабораторних параметрах печінки, тоді прийом препарату потрібно припинити.

Стан жінки треба ретельно контролю вати. Якщо під час прийому препарату посилюється або з’являється будь-який з перерахованих станів, слід припинити прийом препарату та перейти до іншого, негормонального методу контрацепції.

Передозування. Після прийому великих доз протизаплідного засобу були описані такі симптоми передозування: виражений головний біль, диспептичні розлади, судоми ікроножних м’язів.

Лікування: якщо передозування виявлено в перші 2-3 години або було прийнято велику кількість таблеток, необхідно промити шлунок. Препарат не має специфічного антидоту, лікування симптоматичне.

Особливості застосування. Перед початком застосування протизаплідних таблеток потрібно зібрати детальний сімейний та особистий анамнез і пройти загальний та гінекологічний огляди (вимірювання артеріального тиску, лабораторні дослідження, дослідження молочних залоз та органів малого таза, цитологічне дослідження мазка) для виключення захворювань, ризик яких збільшується з прийомом пероральних контрацептивів. Ці дослідження необхідно періодично повторювати. Періодичні дослідження важливі, оскільки фактори ризику або протипоказання виявляються на початку прийому таблеток. Приймаючи рішення про прийом контрацептивів, слід оцінити співвідношення потенційного ризику та явних переваг у вигляді онкопротективних властивостей у відношенні раку яєчників та ендометрія.

Під дією пероральних протизаплідних таблеток – у зв’язку з естроген ним     компонентом – може змінитися рівень деяких лабораторних параметрів (функціональні показники печінки, нирок, надниркових залоз, щитовидної залози, показників згортання крові та фібринолітичних факторів, рівень ліпопротеїнів та транспортних протеїнів).

Необхідно контролю вати стан жінки з метою своєчасного виявлення тромбоемболічних ускладнень.

Ризик появи артеріальних або венозних тромбоемболічних порушень підвищується:

  • з віком;

  • при курінні (інтенсивне куріння і вік понад 35 років вважаються підвищеним ризиком);

  • при наявності в   анамнезі тромбоемболічних захворювань (наприклад, у батьків, брата або сестри). Якщо є підозра на генетичну схильність, то необхідно перед застосуванням проконсультуватися із спеціалістом;

  • при ожирінні (індекс маси тіла вище 30 кг/м2);

  • при дисліпопротеїнеміях;

  • при гіпертонічній хворобі;

  • при захворюванні клапанів серця;

  • при фібриляції передсердь;

  • при цукровому діабеті;

  • при тривалій іммобілізації, після великого оперативного втручання, після оперативного втручання на нижніх кінцівках, після тяжкої травми.

У цих випадках передбачається тимчасове призупинення курсу застосування препарату: бажано припинити прийом за 4 тижні до оперативного втручання, а відновити – через 2 тижні після ре мобілізації.

Захворювання, при яких можуть мати місце порушення кровообігу, як, наприклад цукровий діабет, системний червоний вовчак, гемолітикоуремічний синдром, хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, серповидно клітинна анемія, становлять підвищений ризик щодо утворення венозних тромбоемболічних захворювань.

Ефективність препарату може знижуватися, якщо після декількох місяців його застосування з’являються нерегулярні, мажучі або проривні кровотечі. Якщо в період перерви не з’являється кровотеча або з’являються будь-які пов’язані з нею порушення і вагітність сумнівна, то прийом препарату потрібно продовжувати до кінця наступні упаковки. Якщо в кінці другого циклу   не починається менструальноподібна кровотеча і не нормалізуються пов’язані з ним порушення, тоді потрібно припинити прийом таблеток і поновити його тільки після виключення вагітності.

Застосування препарату під час вагітності та годування груддю.

Тератогенної дії препарату не виявлено, якщо жінка приймала таблетки на початку вагітності.

Годування груддю: гормональні протизаплідні засоби зменшують виділення молока, змінюють склад молока і в незначній кількості переходять в материнське молоко, тому застосування цих препаратів під час вагітності не показано.

Пропущені таблетки.

Якщо жінка забула прийняти таблетку своєчасно і після пропуску пройшло не більше 12 годин, потрібно просто прийняти пропущену таблетку, а далі продовжити прийом у звичний час. Якщо між прийомами пройшло більше 12 годин – це вважається пропуском таблетки, надійність контрацепції в цьому циклі не гарантується і рекомендується застосування додаткових методів контрацепції.

Якщо пропущено таблетку в перший або другий тиждень циклу, необхідно прийняти 2 таблетки наступного дня і потім продовжувати регулярний прийом, використовуючи додаткові методи контрацепції до кінця циклу.

Якщо пропущено таблетку на третій тиждень циклу, слід прийняти забуту таблетку, продовжити регулярний прийом і не робити 7-денну перерву. Важливо пам’ятати, що у зв’язку з мінімальною дозою естрогену підвищується ризик овуляції та/або кров’янистих виділень, якщо пропущено прийом таблетки, тому рекомендується застосовувати додаткові методи контрацепції.

Що робити при блюванні або проносі.

Якщо після прийому препарату з’являється блювання або пронос, тоді всмоктування препарату може бути неповним. Якщо симптоми зникли протягом 12 годин, то потрібно прийняти ще одну таблетку додатково. Після цього слід продовжити прийом таблеток як звичайно. Якщо симптоми продовжуються більше 12 годин, то необхідно використовувати додаткові методи контрацепції під час блювання або проносу та в наступні 7 діб.

Дослідження на виявлення можливого впливу препарату на здатність керувати автомобілем або здатність керувати машинами з підвищеним ризиком травматизму, не проводились.

Взаємодія з лікарськими препаратами. Може спостерігатися порушення циклу або зниження ефективності при одночасному застосуванні з Регулоном таких препаратів: спазмолітики, барбітурати, антибіотики (тетрациклін, ампіцилін, рифампіцин), гризеофульвін, проносні засоби та деякі лікарські рослини (наприклад, звіробій).

Пероральні протизаплідні засоби можуть зменшувати толерантність до вуглеводів, що підвищує потребу в інсуліні або в пероральних антидіабетичних засобах.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі 15 - 30°С.

Термін придатності – 3 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. 21 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, в блістері,  1 або 3 блістери в упаковці.

Виробник. А Т Гедеон Ріхтер.                                        

Адреса. Угорщина, Н-1103 Будапешт, вул. Демреї, 19-21.




 

РЕГУЛОН
(REGULON)
ethinylestradiol + desogestrel
Представительство:
ГЕДЕОН РИХТЕР А/О
21 шт. - блистеры (3) - пачки картонные.

Клинико-фармакологическая группа: Монофазный пероральный контрацептив

Регистрационные №№:
  • таб., покр. пленочной оболочкой, 30 мкг+150 мкг: 21 шт. в блист., 1 или 3 блист. - П №015054/01-2003, 18.06.03

Фармакологическое действие

Монофазный гормональный контрацептивный препарат для приема внутрь, содержащий комбинацию эстрогена (этинилэстрадиол) и гестагена (дезогестрел). Угнетает гипофизарную секрецию гонадотропных гормонов. Контрацептивный эффект обусловлен влиянием на гипоталамо-гипофизарно-яичниковую систему.

Дезогестрел является синтетическим гестагеном, при приеме внутрь тормозит синтез ЛГ и ФСГ в гипофизе и, предотвращая созревание фолликула, эффективно блокирует овуляцию. Обладает антиэстрогенным, слабым андрогенным (анаболическим) действием, не оказывает эстрогенного эффекта.

Этинилэстрадиол - синтетический аналог фолликулярного гормона эстрадиола, участвует вместе с гормоном желтого тела в формировании менструального цикла. Препятствует созреванию яйцеклетки, способной к оплодотворению.

Контрацептивный эффект обусловлен, с одной стороны, снижением восприимчивости эндометрия к бластоциту, с другой стороны, повышением вязкости слизи в шейке матки, препятствующей продвижению сперматозоидов.

Препарат оказывает благоприятное воздействие на липидный обмен: повышает содержание ЛПВП в плазме, не влияя при этом на содержание ЛПНП.

При приеме препарата значительно сокращаются потери менструальной крови. Регулярный прием препарата нормализует менструальный цикл, способствует предупреждению развития ряда гинекологических заболеваний, в т.ч. онкологических.

Оказывает благоприятное воздействие на кожные покровы, заметно улучшает состояние кожи при вульгарных угрях.

Фармакокинетика

Дезогестрел

Всасывание

Дезогестрел быстро и практически полностью абсорбируется из ЖКТ и сразу метаболизируется в печени и в стенке кишечника в 3-кето-дезогестрел, который является биологически активным метаболитом дезогестрела.

Cmax достигается через 1.5 ч и составляет 2 нг/мл. Биодоступность - 62-81%.

Распределение

3-кето-дезогестрел связывается с белками плазмы крови, в основном с альбуминами и с глобулином, связывающим половые гормоны (ГСПГ). Vd составляет 5 л/кг. Css устанавливается ко второй половине менструального цикла. Уровень 3-кето-дезогестрела увеличивается в 2-3 раза.

Метаболизм

Продукты дальнейшего метаболизма кетодезогестрела фармакологически неактивны, часть их преобразуется путем конъюгации в полярные метаболиты, в первую очередь сульфаты и глюкурониды.

Выведение

T1/2 составляет 38 ч. Метаболиты удаляются с мочой и с калом (в соотношении 6:4).

Этинилэстрадиол

Всасывание

Этинилэстрадиол быстро и полностью абсорбируется из ЖКТ. Cmax достигается через 1-2 ч после приема препарата и составляет 80 пг/мл. Биодоступность препарата из-за пресистемной конъюгации и эффекта "первого прохождения" через печень составляет около 60%.

Распределение

Этинилэстрадиол полностью связывается с белками плазмы крови, в основном, с альбуминами.

Vd составляет 5 л/кг. Css устанавливается к 3-4 дню приема, при этом уровень этинилэстрадиола в сыворотке на 30-40% выше, чем после однократного приема препарата.

Метаболизм

Пресистемная конъюгация этинилэстрадиола значительна. Минуя стенку кишечника (первая фаза метаболизма) он подвергается конъюгации в печени (вторая фаза метаболизма). Этинилэстрадиол и его конъюгаты первой фазы метаболизма (сульфаты и глюкурониды) выделяются в желчь и вступают в энтерогепатическую циркуляцию. Клиренс из плазмы крови около 5 мл/мин/кг массы тела.

Выведение

T1/2 этинилэстрадиола составляет в среднем около 26 ч. Около 40% выводится с мочой и около 60% - с калом.

Показания

- пероральная контрацепция.

Режим дозирования

Препарат назначают по 1 таб./сут (по возможности в одно и то же время), начиная с 1 дня менструального цикла в течение 21 дня. Затем следует 7-дневный перерыв, во время которого происходит менструальноподобное кровотечение. Затем возобновляется прием таблеток из следующей упаковки (даже если кровотечение еще не прекратилось). При соблюдении правил приема, контрацептивное действие сохраняется и на время 7-дневного перерыва.

Если прием первой таблетки происходит в 1 день менструального цикла, то дополнительные методы контрацепции не требуются. Прием таблеток можно начинать и со 2-5 дня менструации, но в этом случае в первом цикле надо применять дополнительные методы контрацепции в первые 7 суток приема таблеток.

Если прошло более 5 дней после начала менструации, следует отложить начало приема препарата до следующей менструации.

После родов некормящим женщинам препарат можно назначить через 21 день. В этом случае нет необходимости в применении других методов контрацепции. Если препарат назначается позже, чем через 21 день после родов, тогда в первые 7 сут приема необходимо использовать дополнительные методы контрацепции. Если в послеродовом периоде половой контакт предшествовал пероральной контрацепции, тогда с приемом таблеток необходимо подождать до появления первой менструации. Женщинам, продолжающим грудное вскармливание, не рекомендуется применение комбинированных пероральных противозачаточных средств, так как прием препарата может уменьшить выделение молока.

После аборта прием препарата рекомендуется начинать сразу после операции, и в этом случае нет необходимости в применении дополнительных методов контрацепции.

При переходе к Регулону после приема другого эстроген-гестагенного гормонального контрацептива первую таблетку Регулона следует принять на следующий день после завершения курса предыдущего препарата. В применении дополнительных методов контрацепции необходимости нет.

При переходе к Регулону после приема другого гормонального контрацептива, содержащего только гестаген, первую таблетку Регулона надо принять в первый день менструального цикла; нет необходимости в применении дополнительных методов контрацепции. Если при приеме предыдущего препарата не возникает менструация, начинать прием Регулона можно в любой день цикла, но в этом случае в первые 7 сут приема необходимо применять дополнительные методы контрацепции.

В качестве дополнительных методов контрацепции рекомендуется использование шеечного колпачка со спермицидным гелем, презерватива, либо воздержание от половых контактов. Применение календарного метода в качестве дополнительного метода контрацепции не рекомендуется.

При необходимости отсрочки менструации прием таблеток следует продолжать без 7-дневного перерыва. В этом случае могут появляться межменструальные кровотечения, но это не уменьшает противозачаточного действия препарата. Регулярный прием Регулона можно восстановить после обычного 7-дневного перерыва.

В случае пропуска приема препарата, если опоздание в приеме таблетки составило не более 12 ч, то нужно принять пропущенную таблетку, и далее продолжить прием в обычное время. Если опоздание в приеме таблетки составило более 12 ч, это считается пропуском таблетки, надежность контрацепции в этом цикле не гарантируется и рекомендуется применение дополнительных методов контрацепции.

При пропуске 1 таб. на первой или второй неделе цикла необходимо принять 2 таб. в следующий день и затем продолжить регулярный прием, используя дополнительные методы контрацепции до конца цикла. При пропуске 1 таб. на третьей неделе цикла дополнительно к перечисленным мерам исключается 7-дневный перерыв.

Если после приема препарата появляется рвота или диарея, всасывание препарата может быть неполным. Если симптомы прекратились в течение 12 ч, то надо принять еще 1 таблетку дополнительно. После этого следует продолжать прием таблеток обычным образом. Если симптомы продолжаются больше 12 ч, то необходимо использовать дополнительные методы контрацепции в последующие 7 сут.

Побочное действие

Тяжелые побочные явления, встречающиеся крайне редко, требующие отмены препарата

Со стороны сердечно-сосудистой системы: инфаркт миокарда, инсульт, тромбоз глубоких вен нижних конечностей, тромбоэмболия сосудов легких, артериальная гипертензия.

Со стороны пищеварительной системы: холестатическая желтуха, желчнокаменная болезнь.

Прочие: обострение системной красной волчанки; в отдельных случаях - хорея Сиденхама, которая проходит после отмены препарата.

Другие побочные явления, встречающиеся чаще, но не требующие отмены препарата

Со стороны половой системы: межменструальные кровотечения, аменорея после отмены препарата, изменение характера влагалищной слизи, кандидоз влагалища, изменение размеров миомы матки, ухудшение течения эндометриоза, напряженность, болезненность, увеличение молочных желез, выделение молока, изменение либидо.

Со стороны пищеварительной системы: тошнота, рвота, гастралгия, гепатоцеллюлярная аденома.

Дерматологические реакции: узловатая эритема, сыпь, генерализованный зуд, хлоазма (при длительном применении).

Со стороны ЦНС: головная боль, мигрень, лабильность настроения, депрессия, снижение слуха.

Со стороны органа зрения: отек век, конъюнктивит, нарушение зрения, мерцание перед глазами, повышение чувствительности роговицы (при ношении контактных линз).

Со стороны обмена веществ: задержка жидкости в организме, изменение массы тела, снижение толерантности к углеводам.

Со стороны лабораторных показателей: эстрогенный компонент таблеток Регулон может изменить некоторые показатели функции печени, почек, надпочечников, щитовидной железы, уровень факторов свертывания крови и фибринолиза, липопротеинов и транспортных белков.

Противопоказания

- беременность или подозрение на нее;

- артериальная гипертензия тяжелая или средней степени тяжести;

- семейные формы гиперлипидемии;

- тромбоэмболия (в т.ч. в анамнезе) или предрасположенность к ней (инфаркт миокарда, цереброваскулярные заболевания (ишемический и геморрагический инсульт), выраженная форма атеросклероза);

- ИБС, декомпенсированные пороки сердца, миокардит;

- венозная тромбоэмболия в личном или семейном анамнезе;

- диабетическая ангиопатия (в т.ч. ретинопатия);

- тяжелые заболевания печени (в т.ч. в анамнезе): холестатическая желтуха, гепатит (до нормализации лабораторных показателей и в первые 6 мес после нормализации их), желтуха во время беременности или при приеме ГКС, синдром Дубина-Джонсона, синдром Ротора, желчнокаменная болезнь, опухоль печени, порфирия;

- эстрогенозависимые опухоли или подозрение на них: рак молочной железы и эндометрия, гиперплазия эндометрия, эндометриоз, фиброаденома молочной железы;

- генитальные кровотечения неясной этиологии;

- системная красная волчанка (в т.ч. в анамнезе);

- генитальный герпес, герпес беременных;

- тяжелый кожный зуд при беременности в анамнезе;

- отосклероз (усугубленный во время предыдущей беременности или во время приема ГКС);

- повышенная чувствительность к компонентам препарата.

С осторожностью и только после тщательной оценки пользы и риска применения следует назначать препарат при заболеваниях системы гемостаза, сердечной недостаточности (в т.ч. в анамнезе), почечной недостаточности (в т.ч. в анамнезе), эпилепсии, мигрени, риске развития эстрогензависимой опухоли, сахарном диабете, серповидно-клеточной анемии (в период инфекций или состояний гипоксии прием эстрогенсодержащего препарата может спровоцировать возникновение тромбоэмболии), тяжелой форме депрессии (в т.ч. в анамнезе).

Беременность и лактация

Регулон противопоказан к применению при беременности. Прием Регулона следует прекратить за 3 мес до срока планируемой беременности. В случае наступления беременности препарат следует отменить.

Эпидемиологические исследования доказали, что среди детей, рожденных женщинами, которые до беременности принимали гормональные противозачаточные средства, частота возникновения пороков развития не возрастает. В случаях приема препарата на ранних сроках беременности тератогенного действия не выявлено.

Применение Регулона противопоказано в период лактации (грудного вскармливания), т.к. он снижает секрецию грудного молока, изменяет его состав. Кроме того, активные вещества в небольших количествах выделяются с грудным молоком.

Особые указания

Перед началом применения препарата необходимо провести общемедицинское (подробный семейный и личный анамнез, измерение АД, лабораторные исследования) и гинекологическое обследование (в т.ч. обследование молочных желез, органов малого таза, цитологический анализ цервикального мазка). Подобное исследование в период приема препарата проводят регулярно, каждые 6 мес.

Эффективность препарата Регулон снижается в случае пропуска таблеток, при рвоте и поносе, а также при одновременном приеме с другими лекарственными средствами.

Эффективность Регулона может снижаться, если через несколько месяцев его применения появляются межменструальные кровотечения. Если при этом в период перерыва не появляется менструальноподобное кровотечение, прием таблеток можно продолжить только после исключения беременности.

Риск появления артериальных или венозных тромбоэмболических заболеваний повышается с возрастом, при курении, при наличии в семейном анамнезе тромбоэмболических заболеваний, при ожирении (индекс массы тела выше 30 кг/м2), при дислипопротеинемиях, при артериальной гипертензии, при заболеваниях клапанов сердца, при фибрилляции предсердий, при сахарном диабете, при длительной иммобилизации (после большого оперативного вмешательства, после оперативного вмешательства на нижних конечностях, после тяжелой травмы).

При наличии врожденных или приобретенных биохимических дефектов (резистентность к активированному протеину C, гиперхромоцистеинемия, дефицит протеинов C, S, дефицит антитромбина III, наличие антифосфолипидных антител) также повышается риск развития тромбоэмболических заболеваний. Целенаправленное лечение выше перечисленных состояний снижает риск тромбообразования.

Беременность представляет больший риск тромбообразования нежели прием гормональных контрацептивов.

Прием Регулона следует немедленно прекратить в следующих случаях:

- возникновение впервые сильной головной боли либо усиление обычных мигреней;

- острое ухудшение остроты зрения;

- подозрение на инфаркт миокарда или тромбоз;

- резкое повышение АД;

- появление желтухи или гепатита без желтухи, интенсивного генерализованного зуда;

- возникновение эпилепсии или учащение эпилептических припадков;

- за 4 недели до планируемого оперативного вмешательства и в случае длительной иммобилизации (прием препарата Регулон можно возобновить по прошествии 2 недель с момента ремобилизации);

- развитие беременности.

Влияние на способность к вождению автотранспорта и управлению механизмами

Исследований по изучению влияния препарата Регулон на способности, необходимые для управления автомобилем и производственными механизмами, не проводилось.

Передозировка

Симптомы: метроррагия. Прием препарата в высоких дозах не сопровождался появлением тяжело протекающих симптомов.

Лечение: в первые 2-3 ч после приема препарата в высокой дозе рекомендуется проведение промывания желудка. Специфического антидота нет, лечение симптоматическое.

Лекарственное взаимодействие

При одновременном применении Регулона со спазмолитиками, производными фенобарбитала, антибиотиками (тетрациклин, ампициллин, рифампицин, изониазид, неомицин, пенициллин, хлорамфеникол), карбамазепином, фенилбутазоном, анальгетиками, анксиолитиками, активированным углем, сульфаниламидами, нитрофуранами, противомигренозными препаратами, гризеофульвином, слабительными препаратами и некоторыми лекарственными растениями (например, зверобой) возможно изменение характера менструаций и уменьшение контрацептивного эффекта Регулона.

Регулон при одновременном применении уменьшает эффективность пероральных антикоагулянтов, анксиолитиков (диазепам), трициклических антидепрессантов, гуанетидина, теофиллина, кофеина, витаминов, клофибрата, глюкокортикостероидов, парацетамола.

При одновременном применении Регулона с пероральными гипогликемическими препаратами или инсулином возможно нарушение контроля состояния углеводного обмена, т.к. Регулон может снижать толерантность к углеводам и повышать потребность в инсулине или пероральных гипогликемических средств, что может потребовать коррекции доз.

Условия и сроки хранения

Препарат следует хранить в недоступном для детей месте при температуре от 15° до 30°С. Срок годности - 3 года.

Условия отпуска из аптек

Препарат отпускается по рецепту.

 



Реклама