Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Ректодельт

    Ректодельт
    • Prednisone
      Международное название
    • Простые кортикостероиды для системного применения прост...
      Фарм. группа
    • H02AB07
      ATС-код
    • по рецепту
      Условие продажи
    • 20 предложений от 408,00 до 577,00 грн.
      Наличие в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

РЕКТОДЕЛЬТ  100

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: преднізон, 17,21-дигідроксипрегна-1,4-дієн-3,11,20-тріон;

основні фізико-хімічні властивості: супозиторії   блакитного кольору;

склад:  1 супозиторій містить   преднізону 100 мг;

допоміжні речовини: твердий жир, барвник Е 132, алюмінію гідроксид.

Форма випуску. Супозиторії ректальні.

Фармакотерапевтична група. Кортикостероїди для системного застосування.

                          Глюкокортикоїди. Код AТС  H02AB07.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Преднізон швидко метаболізується до преднізолону. Окрім метаболічних ефектів глюкокортикоїди,   у тому числі преднізон/преднізолон, мають специфічну дію, зокрема характеризуються протизапальними, проти алергічними та антипроліферативними властивостями, що найчастіше використовуються в клініці.

Основою клінічного застосування більшості глюкокортикоїдів є їх протизапальний ефект і здатність впливати на імунну систему. Наприклад, у дітей з нападами псевдо крупу кортикостероїди використовуються, перш за все, зважаючи на їх протизапальну активність і здатність зменшувати гострий набряк слизової оболонки. Застосування глюкокортикоїдів у лікуванні алергічних реакцій грунтується на їх проти алергічній активності, а імуносупресивний та антипроліферативний ефекти кортикостероїдів особливо важливі в лікуванні ревматичних захворювань. Основними ефектами преднізону є такі:

  1. мембраностабілізувальні ефекти (пригнічення збільшення проникності капілярів і мембран у наслідок запалення; стабілізація лізосомальних мембран);

  2. пригнічую чий вплив на клітини мезенхімального походження (пригнічення росту фібробластів; пригнічення синтезу колагену);

  3. пригнічую чий або стимулюю вальний вплив на лімфатичну тканину (зменшення кількості лімфоцитів;   зменшення загальної кількості лейкоцитів; збільшення кількості тромбоцитів);

  4. вплив на метаболізм (стимуляція глюконеогенезу з амін окислот і катаболізму білків;

зниження толерантності до глюкози та чутливості до інсуліну; пригнічення абсорбції Са2+ в кишечнику);  

      -     відносно незначний вплив на натрієвий та водний баланс (збільшення реабсорбції                                

             Na+;   збільшення елімінації K+).

Негайні, неспецифічні ефекти глюкокортикоїдів, в основному пов’язані із змінами фізико-хімічних властивостей клітинних мембран, як правило, спостерігаються через кілька хвилин після введення. Специфічні ефекти виявляються із певною затримкою (від 30 хвилин до кількох годин) і пов’язані із залученням комплексних багато етапних механізмів.

Глюкокортикоїди зв’язуються із специфічними рецепторними білками чутливих клітин і в подальшому акумулюються в хроматині у формі модифікованих стероїд рецепторних комплексів для транскрипції.

Зазначеним шляхом реалізується синтез спеціальних білків, зокрема макрокортину, який безпосередньо опосередковує фармакодинамічні ефекти глюкокортикоїдів.

  Фармакокінетика. Після введення преднізон швидко метаболізується до преднізолону. Загалом, преднізон і преднізолон в організмі взаємно конвертуються один в один, при цьому більшу частку становить преднізолон. Після застосування супозиторіїв Ректодельт 100   концентрація активного інгредієнта у плазмі досить швидко досягає величин, які можливо виміряти. Максимальні рівні преднізолону досягаються приблизно через 5 годин. Абсолютна біодоступність становить близько 29%. Преднізолон зв’язується з білками плазми на 50-90% – в основному з транскортином, а у високих концентраціях також і з альбуміном. Об’єм розподілу становить приблизно 1 л/кг, а кліренс – приблизно 1,5 мл/хв/кг. Близько 2-5% абсорбованої дози виділяється із сечею у вигляді преднізону, 11-24% – у вигляді преднізолону, а решта – у вигляді інших метаболітів.

Показання для застосування.

Супозиторії Ректодельт 100   показані при таких гострих станах, як астматичні напади, тяжкі алергічні реакції, лейкози, нефрози, а також при первинному лікуванні захворювань сполучної тканини, в тому числі ревматичних захворювань, у дітей з псевдо крупом (гострим стенозуючим ларинготрахеїтом), крупом, спастичним бронхітом.

Спосіб застосування та дози.

За відсутності інших рекомендацій первинна доза для дорослих при тяжких і загрозливих станах становить 100-200 мг преднізону на добу, при гострих станах – 100 мг преднізону на добу. Препарат   Ректодельт 100 застосовують 1 раз на добу, при тяжких і загрозливих станах – 2 рази на добу.

Дітям, які хворіють на круп, псевдо круп і спастичний бронхіт з явищами гострого порушення дихання, призначають 100 мг преднізону на добу. Залежно від тяжкості стану доза для дітей може коливатись у межах 5–20 мг преднізону/кг маси тіла. Доза 5 мг/кг рекомендована дiтям з масою тіла більше 20 кг.

Супозиторії слід вводити глибоко в пряму кишку. Ректальне застосування особливо рекомендується   дітям із захворюваннями респіраторного тракту, зокрема гострим ларинготрахеїтом, коли внутрішньо венне, внутрішньом’язове або   пероральне введення глюкокортикоїдів спричинює труднощі і додатковий стрес у дітей.

Термін застосування залежить від перебігу хвороби. При гострих станах загалом достатньо короткотермінової терапії. Лікування супозиторіями Ректодельт 100 не повинно перевищувати 2 днів у дітей, хворих на псевдо круп. Як правило, при гострих станах   препарат застосовується   до 6 днів, у залежності від перебігу хвороби.

При застосуванні преднізону більше 6 днів рекомендується індивідуальний режим дозування, під контролем лікаря. За необхідності можливий   інтервал між введенням супозиторіїв становить 12 –30 годин. При довго тривалому лікуванні слід брати до уваги циркадні ритми.

Після довго тривалого лікування застосування преднізону не повинно припинятися відразу; доцільно   поступове зменшення підтримуючої дози. Для цього можуть бути використані інші лікарські форми преднізону/преднізолону, які дозволяють поступово зменшувати дозу лікарського засобу.  

Побічна дія.

Тривале застосування преднізону може спричиняти розвиток синдрому Іценко-Кушинга з такими проявами, як місяцеподібне обличчя, збільшення маси тіла та ожиріння, гіпертензія та остеопороз.

Крім того, можливий розвиток діабетичного метаболічного синдрому, міопатій, шлункових або кишкових виразок (у наслідок ульцерогенної дії на ШКТ та підвищення кислотності шлункового соку), психічних розладів, симптомів дефіциту калію, порушення водного та електролітного балансу.   Може мати місце затримка натрію в організмі з утворенням набряків; артеріальна гіпертензія; підвищення зсілості крові; остеопороз, асептичний некроз кіст; гіперглікемія аж до розвитку стероїдного діабету, виснаження (аж до атрофії) кори надниркових залоз;   негативний азотистий баланс; стероїдна катаракта, провокування латентної глаукоми.

Під час лікування внаслідок зниження опірності   інфекціям зростає ризик розвитку інфекційних хвороб і можливість маскування симптомів інфекцій, може мати місце уповільнене загоєння ран.

Протипоказання.

Відома гіпер чутливість до преднізону або будь-якого інгредієнта препарату.

Протипоказання проти стероїдів, за винятком індивідуальної гіпер чутливості,   можуть не враховуватися при короткотривалому (1-2 дні) застосуванні високих доз при лікуванні гострих, потенційно загрозливих для життя та ургентних станів. При тривалому застосуванні преднізону необхідно, однак, враховувати загальні протипоказання щодо прийому глюкокортикоїдів: виразки шлунково-кишкового тракту, тяжкі форми остеопорозу, виражена гіпертензія, стани до та після профілактичних щеплень, тяжкі вірусні інфекції (в т. ч. прості герпес та вітряна віспа чи герпес зостер), системні мікози, амебні інфекції, поліомієліт, за винятком бульбарно-енцефалітних форм, закрито кутова та відкритокутова форми глаукоми, лімфаденіт унаслідок щеплення вакциною БЦЖ, туберкульоз в активній формі, наявність продуктивної   симптоматики при психічних захворюваннях.

Передозування.

Гостра інтоксикація преднізоном або іншими глюкокортикоїдами до цього часу не описана. Разові дози, толерантні для дорослих, становлять 2 000 мг преднізону без розвитку будь-яких ускладнень (дослідження на здорових добровольцях).

Особливості застосування.

Препарат Ректодельт 100 слід застосовувати, в першу чергу, при гострих станах. Як і щодо всіх інших глюкокортикоїдів, застосування Ректодельту 100 можливо тільки при ретельному аналізі співвідношення ризик/користь. Тривале застосування (більше 6 днів) можливо тільки під суворим контролем лікаря.

Спеціальні перестороги та спеціальні попередження при застосуванні

Якщо препарат застосовується для тривалого лікування,   необхідно спостереження окуліста, контроль АТ і водно-електролітичниого   балансу, а також картини периферичної крові і рівня глюкози в крові; з метою зменшення побічних ефектів можна призначити анаболітичні стероїди, антибіотики, а також збільшити надходження калію в організм (дієта, препарати калію).

За наявності інформації про псоріаз в анамнезі преднізон у високих дозах застосовують під суворим контролем лікаря. При цукровому діабеті призначають тільки за абсолютними показаннями або для попередження ймовірної резистентності до інсуліну. При неспецифічних інфекціях   застосовують з обережністю і за умови одночасної хіміо- або антибіотико терапії. При латентних формах туберкульозу преднізон може бути застосований тільки в сполученні з протитуберкульозними засобами.

Мутагенні ефекти преднізолону досліджені недостатньо. Існують окремі публікації, в яких наведена інформація про можливу наявність у нього мутагенного потенціалу, однак значущість цих свідчень не підтверджена відповідними даними. Довготривалі дослідження канцерогенного потенціалу преднізолону на тваринах відсутні.

При хворобі Аддісона слід уникати одночасного застосування з барбітуратами.

Після припинення лікування можливо виникнення синдрому відміни, недостатності надниркових залоз, а також загострення захворювання, з приводу якого був призначений преднізон.

Вагітність і лактація

Ректодельт 100 може застосовуватися при вагітності та в період лактації тільки після ретельного аналізу співвідношення ризик/користь. При вагітності (особливо в I триместрі) застосовують за життєвими показаннями.

Вплив на здатність керувати автомобілем і працювати з технікою

При застосуванні згідно з рекомендаціями та за відсутності   тяжких небажаних реакцій  – малоймовірний.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Спільне застосування із саліцилатами або не стероїдними протиревматичними засобами може збільшувати ризик розвитку шлунково-кишкових кровотеч.

Одночасний прийом серцевих глікозидів може посилювати глікозидну активність, пов’язану із стероїд індукованою втратою калія.

При одночасному застосуванні салуретичних засобів можливо збільшення втрати калію.

Ефекти антидіабетичних засобів або похідних кумарину можуть послаблюватися при спільному прийомі з Ректодельтом 100.

Рифампіцин, фенітоїн і барбітурати можуть послаблювати ефекти Ректодельту 100.  

Умови та термін зберігання.

Зберігати при   температурі не вище 25°С в сухому, захищеному від світла місці, недоступному для дітей.

Термін придатності - 36 місяців.

Умови відпуску.

За рецептом.

Упаковка.

Смужкова упаковка з PVC/PE, безбарвна, непрозора, штампована, що містить  6 супозиторіїв.

Картонна упаковка, що містить 1 смужку (№6) і листок-вкладиш.

Виробник.

Троммсдорфф ГмбХ енд Ко КГ (Німеччина).

Адреса.

Trommsdorff GmbH & Co. KG

Преднизон

СОСТАВ И ФОРМА ВЫПУСКА:

супп. ректал. 100 мг, № 2, № 6

 Преднизон 100 мг

Прочие ингредиенты: твердый жир.

№  UA/0685/01/01 от 25.06.2009 до 25.06.2014

ФАРМАКОЛОГИЧЕСКИЕ СВОЙСТВА:

Фармакодинамика. Преднизон — нефторированный ГКС для системного применения.
Преднизон обладает дозозависимым эффектом на метаболизм практически всех тканей. На физиологическом уровне его действие необходимо для поддержания гомеостаза организма в состоянии покоя и физической нагрузки, а также для регуляции деятельности иммунной системы.
При превышении дозы, применяемой с заместительной целью, преднизон оказывает быстрое противовоспалительное действие (антиэкссудативное и антипролиферативное действие) и замедленный иммуносупрессивный эффект. Он ингибирует хемотаксис и активность клеток иммунной системы, высвобождение и эффект медиатора воспаления и иммунных реакций, например, лизосомальные ферменты, простагландины, лейкотриены.
При бронхоспазме преднизон повышает действие β-адреномиметиков с бронходилатирующим эффектом (пермиссивное действие).
Длительное лечение высокими дозами приводит к инволюции иммунной системы и коры надпочечников.
Минералокортикоидное действие (значительное для гидрокортизона, чувствительное для преднизона) может требовать контроля электролитов сыворотки.
Влияние преднизона на нарушение проходимости дыхательных путей базируется на уменьшении воспалительного процесса, снижении или профилактике отека слизистой оболочки, торможении бронхиального стеноза, угнетении или уменьшении образования слизи и снижении вязкости слизи. В основе данного эффекта лежит следующий механизм: снижение проницаемости сосудов и стабилизация мембран, нормализация чувствительности мышц бронхов к действию β2-симпатомиметиков (в случае снижения чувствительности при длительном постоянном их применении), угнетение реакции типа I, начиная со 2-й недели лечения.
Фармакокинетика
Абсорбция: уровень ГКС в плазме крови определяется уже вскоре после введения препарата.
Метаболизм: после введения преднизон быстро метаболизируется в преднизолон. В общем, преднизон и преднизолон в организме взаимно превращаться друг в друга, при этом большую часть составляет преднизолон. Абсолютная биодоступность составляет около 29%.
Распределение: преднизолон связывается с транскортином и белками плазмы. Объем распределения составляет приблизительно 1,5 мл/мин/кг.
Выведение: приблизительно 2–5% абсорбированной дозы выделяется с мочой в виде преднизона, приблизительно 11–24% — в виде преднизолона, остальное — в виде других метаболитов.

ПОКАЗАНИЯ:

суппозитории Ректодельт 100 назначают детям для интенсивной терапии псевдокрупа, крупа, спастического бронхита.

ПРИМЕНЕНИЕ:

детям старше 6 мес назначают 1 суппозиторий в сутки, что соответствует 100 мг преднизона. Длительность применения зависит от течения заболевания. При острых состояниях в основном достаточно кратковременной терапии. При необходимости лечение повторяют один раз. Дальнейшее применение не рекомендуется. Лечение суппозиториями Ректодельт 100 не должно превышать 2 дней (что соответствует 200 мг преднизона).
Суппозитории необходимо вводить глубоко в прямую кишку.
Ректальное применение особенно рекомендуется маленьким детям, когда в/в, в/м или пероральное введение ГКС создает сложности и дополнительный стресс у детей.
Недопустимо превышать рекомендуемую дозу препарата и длительность его применения. В случае несоблюдения рекомендаций возможно развитие тяжелых побочных реакций (см. ПОБОЧНЫЕ РЕАКЦИИ).

ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ:

известная гиперчувствительность к преднизону или другому ингредиенту препарата. При кратковременном применении преднизона для лечения острых, потенциально угрожающих жизни и ургентных состояний, других противопоказаний нет.

ПОБОЧНЫЕ ЭФФЕКТЫ:

в случае неотложной терапии единственным возможным побочным эффектом может быть реакция со стороны иммунной системы — гиперчувствительность к Ректодельту 100. Длительное применение ГКС может вызывать такие побочные реакции:
со стороны эндокринной системы: синдром Иценко — Кушинга разной интенсивности с такими проявлениями, как лунообразное лицо, ожирение, возможно развитие диабетического метаболического синдрома, гипергликемия вплоть до развития стероидного диабета, истощение (вплоть до атрофии) функции коры надпочечников, задержка роста у детей, нарушение секреции полового гормона, гирсутизм, изменения гемограммы.
Со стороны обмена веществ: гипокалиемия, задержка натрия и жидкости в организме, отрицательный азотистый баланс.
Со стороны сердечно-сосудистой системы: АГ.
Со стороны системы крови: повышение свертываемости крови.
Со стороны костно-мышечной системы: асептический некроз костей, остеопороз, атрофия мышц.
Со стороны ЖКТ: желудочные или кишечные язвы (вследствие ульцерогенного действия на ЖКТ и повышения кислотности желудочного сока), панкреатит.
Со стороны кожи: изменения кожи (атрофия кожи, телеангиоэктазии, стрии, угревые высыпания; гематомы, кровоподтеки, изменение цвета кожи).
Со стороны сердечно-сосудистой системы: повышение проницаемости сосудов.
Со стороны органа зрения: стероидная катаракта, манифестирование латентно текущей глаукомы.
Со стороны ЦНС: психические нарушения.
Эффекты, обусловленные иммунодепресивным действием: снижение сопротивляемости к инфекциям, замедление заживления ран.

ОСОБЫЕ УКАЗАНИЯ:

препарат Ректодельт 100 рекомендуется применять в первую очередь при острых состояниях. Как и в отношении других ГКС, применение Ректодельта 100 возможно только при тщательном анализе соотношения риск/польза. Длительное применение (больше 2 дней) возможно только под постоянным наблюдением врача.
Период беременности и кормления грудью. Нет достаточных данных в отношении применения Ректодельта 100 в период беременности. В исследованиях на животных системное применение преднизона оказывает эмбриотоксическое и тератогенное действия. Типичными эмбриотоксическими и тератогенными эффектами, которые наблюдались в исследованиях на животных с применением других ГКС, кроме преднизона, были волчья пасть, аномалии развития скелета, замедление внутриутробного развития, гибель эмбриона.
Также отмечалось повышение риска развития волчьей пасти у эмбриона человека в результате системного применения ГКС в период I триместра. Опыты на животных также показали, что применение субтератогенных доз в период беременности повышает риск возникновения задержки внутриутробного развития, сердечно-сосудистых заболеваний и метаболических нарушений у взрослых, а также длительного изменения плотности рецепторов к глюкокортикоиду, передачу нервных импульсов и реакций.
Если ГКС применяются в III триместр, существует риск развития атрофии коры надпочечников. В данном случае необходимо проводить заместительную терапию для новорожденного.
Таким образом, Ректодельт 100 можно применять в период беременности только после тщательного анализа соотношения риск/польза.
Преднизон и преднизолон проникают в грудное молоко. Данные о негативном влиянии на ребенка отсутствуют. При необходимости применения более высоких доз кормление грудью необходимо прекратить.
Дети. Препарат применяют у детей в возрасте старше 6 мес.
Влияние на способность управлять транспортными средствами и работать с механизмами. Не влияет.

ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ:

ферментативные индукторы, такие как барбитураты, фенитоин, примидон, рифампицин, могут ослаблять эффекты Ректодельта 100.
Эстрогены могут усиливать клиническое действие Ректодельта 100.
При одновременном применении Ректодельта 100 и атропина или других антихолинергических препаратов может развиваться повышение внутриглазного давления.
Совместное применение с салицилатами или НПВП может повышать риск развития желудочно-кишечных кровотечений.
Эффекты антидиабетических средств, инсулина и производных кумарина могут ослабляться при совместном применении с Ректодельтом 100.
Одновременный прием сердечных гликозидов может усиливать гликозидную активность, что связано со стероидиндуцированной потерей калия.
При одновременном применении салуретических средств возможно повышение выведения калия.
Кортикостероиды могут привести к снижению концентрации празиквантеля в плазме крови.
При совместном применении с ингибиторами АПФ повышается риск изменений гемограммы.
Хлорокин, гидрохлорокин и мефлокин могут повышать риск возникновения миопатии, кардиомиопатии. Эффект соматотропина может снижаться.
ТТГ — повышающий эффект протирелина может снижаться.
Повышается уровень циклоспорина в плазме крови, повышается риск развития судорог церебрального генеза.

ПЕРЕДОЗИРОВКА:

острая интоксикация преднизоном или другими ГКС не описана.
В случае передозировки следует учитывать возможность проявления побочных эффектов главным образом со стороны эндокринной системы, нарушений метаболизма и электролитного баланса. Антидот неизвестен.

УСЛОВИЯ ХРАНЕНИЯ:

в сухом, защищенном от света месте при температуре не выше 25 °C.



Реклама