ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату
РЕМІНІЛ
(REMINIL®)
Загальна характеристика:
міжнародна назва: galantamine;
основні фізико-хімічні властивості:
таблетки 4 мг: білі або майже білі круглі двоопуклі, на одному боці яких нанесений напис Janssen, а на іншому G4;
таблетки 8 мг: рожеві круглі двоопуклі, на одному боці яких нанесений напис Janssen, а на іншому G8;
таблетки 12 мг: помаранчево-коричневі круглі двоопуклі, на одному боці яких нанесений напис Janssen, а на іншому G12;
склад: 1 таблетка містить галантаміну гідро броміду в кількості, що відповідає 4, 8, і 12 мг галантаміну;
допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, кросповідон, лактози моногідрат, магнію стеарат і целюлоза мікрокристалічна.
Оболонка: гіпромелоза, пропіленгліколь, тальк, титану діоксид. Крім того:
таблетки по 4 мг містять заліза оксид жовтий (Е 172);
таблетки по 8 мг містять заліза оксид червоний (Е 172);
таблетки по 12 мг містять заліза оксид червоний (Е 172) і помаранчево-жовтий S (Е 110);
Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.
Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при деменції. Інгібітори холін естерази. Код АТС N06D A04.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Галантамін, третинний алкалоїд, є селективним і зворотнім інгібітором ацетилхолін естерази. Крім цього, галантамін підсилює властиву ацетилхоліну дію на нікотинові рецептори, в результаті зв’язування з алостеричною ділянкою рецептора. Завдяки підвищенню активності холінергічної системи може покращуватись когнітивна функція у пацієнтів з деменцією альцгеймерівського типу.
Фармакокінетика.
Для галантаміну властивий повільний кліренс (кліренс з плазми складає ≈ 300 мл/хв) і помірний об’єм розподілу ( Vdss дорівнює 175 л). Елімінація галантаміну носить біекспоненційальний характер, а кінцевий період напів виведення дорівнює приблизно 7 – 8 год.
Після одноразового перорального прийому 8 мг препарату галантамін швидко всмоктується з шлунково-кишкового тракту, його пікова концентрація досягається через 1,2 год і складає 43±13 нг/мл, а середня AUC∞ - 427 ± 102 нг/год/мл. Абсолютна біодоступність галантаміну при пероральному прийомі складає
88,5 %. При одночасному прийомі галантаміну з їжею уповільнюється його абсорбцію (Сmax знижується на 25 %), але це ніяк не впливає на кількість абсорбованого препарату (AUC). Після багаторазового прийому галантаміну в дозі 12 мг два рази на добу середні концентрації в кінці дозового періоду і пікові концентрації в плазмі варіюють від 30 до 90 нг/мл. Фармакокінетика галантаміну носить лінійний характер в дозовому діапазоні 4 – 16 мг два рази на добу.
Протягом 7 днів після одноразового перорального прийому 4 мг 3Н-галантаміну 90 – 97 % препарату виділяється з сечею і 2,2 – 6,3 % - з калом. Після внутрішньо венного введення і перорального прийому 18 – 22 % дози екскретується з сечею протягом 24 год в вигляді незмінного галантаміну, нирковий кліренс становить біля 65 мл/хв, що складає 20 – 25 % загального кліренсу із плазми.
Результати клінічних досліджень продемонстрували, що у пацієнтів з хворобою Альцгеймера концентрації галантаміну в плазмі крові на 30 – 40 % вище, ніж у молодих здорових людей.
Фармакокінетичні параметри галантаміну у пацієнтів із незначним порушенням функції печінки (5 – 6 балів за шкалою CHILD) схожі з показниками у здорових людей. У пацієнтів з помірним порушенням фунції печінки (7 – 9 балів за шкалою CHILD) AUC і період напів виведення галантаміну підвищені приблизно на 30 %.
Популяційне фармакокінетичне дослідження та аналіз з дослідженням ряду моделей показали, що у пацієнтів з хворобою Альцгеймера і порушенням функції нирок не потрібно коригувати дозу галантаміну , якщо кліренс креатині ну в них не менше 9 мл/хв.
Зв’язування з білками плазми: ступінь зв’язування галантаміну з білками плазми невеликий і складає 17,7± 0,8 %.
У цільній крові галантамін знаходиться переважно у формених елементах (52,7 %) і в плазмі (39,0 %), тоді як його фракція, зв’язана з білками плазми складає усього лише 8,4 %. Співвідношення концентрацій галантаміну кров/плазма дорівнює 1,17.
Показання для застосування.
Лікування деменції альцгеймерівського типу легкого або помірного ступеня.
Спосіб застосування та дози.
Схема прийому.
Ремініл слід застосовувати два рази на добу, бажано під час ранішнього або вечірнього вживання їжі.
Під час лікування слід забезпечити адекватне надходження рідини до організму.
Початкова доза.
Рекомендована початкова доза складає 8 мг на добу (по 4 мг два рази на добу), її слід приймати протягом 4 тижнів.
Підтримуюча доза.
Початкова підтримуюча доза складає 16 мг на добу (по 8 мг два рази на добу), і пацієнти повинні приймати цю дозу не менше 4 тижнів.
Питання про підвищення підтримуючої дози до максимально рекомендованої – 24 мг на добу (по 12 мг два рази на добу), слід вирішувати після всебічної оцінки клінічної ситуації, а саме досягнутого ефекту і переносимості.
При різкому скасуванні Ремінілу (наприклад, при підготовці до операції) загострення симптомів не виникає.
Пацієнти із захворюванням печінки та нирок.
У пацієнтів з помірним і тяжким враженням печінки та нирок концентрації галантаміну в плазмі можуть бути вищі, ніж у пацієнтів без таких уражень. У пацієнтів з помірним порушенням функції печінки початкова доза повинна складати 4 мг один раз на добу, її слід приймати вранці протягом не менш ніж 1 тижня. Після цього пацієнти можуть приймати по 4 мг два рази на добу протягом не менш ніж 4 тижнів. Пацієнтам з тяжким порушенням функції печінки Ремініл не рекомендується. У пацієнтів з кліренсом креатині ну більше 9 мл/хв дозу Ремінілу коригувати не потрібно. Пацієнтам з тяжким порушенням функції нирок (кліренс креатині ну менше 9 мл/хв) Ремініл не рекомендується.
Супутня терапія.
Якщо пацієнт отримує сильні інгібітори ізоферментів CYP2D6 або CYP3А 4, то може виникнути необхідність знизити дозу Ремінілу.
Побічна дія.
Найбільш частими небажаними явищами (частота яких складала ≥5 %) були нудота, блювання, черевний біль, диспепсія, анорексія, слабкість, запаморочення, головний біль, сонливість і схуднення. Такі небажані явища, як нудота, блювання і анорексія, частіше виникають у жінок.
Іншими частими небажаними явищами є сплутаність свідомості, раптові падіння, травми, безсоння, риніт й інфекції сечових шляхів. Більшість цих небажаних явищ виникали під час поступового підвищення дози Ремінілу.
Також повідомлялося про наступні стани:
Загальні: Астенія, дегідратація, гарячка, загальна слабкість.
Серцево-судинна система: Атриовентрикулярна блокада, аритмія та пальпітація передсердь, артеріальна гіпотензія, ішемія та інфаркт міокарда.
Центральна нервова система: Порушення поведінки зі станами збудження та агресії, галюцинації, депресії, порушення ходи, парестезія, судоми, тинітус, тимчасові ішемічні прояви та інсульт.
Шлунково-кишковий тракт: Дисфагія, кровотеча у верхніх та нижніх відділах шлунково-кишкового тракту.
Метаболічні: Гіпокаліємія.
Нудота та блювання – найчастіші небажані явища, в більшості випадків продовжувались менше одного тижня, у більшості пацієнтів вони виникають тільки один раз. У таких ситуаціях можуть використати проти блювотні засоби. Тремор, непритомність і тяжка брадикардія спостерігаються рідко.
Деякі з цих побічних ефектів є атрибутами холіноміметичного впливу галантаміну, інші можуть бути проявами загострення або посилення супутніх хвороб пацієнтів літнього віку.
Протипоказання.
Ремініл не можна призначати пацієнтам з гіперчутливістю до галантаміну гідро броміду або до будь-якого іншого компоненту, який входить у склад препарату.
Передозування.
Симптоми.
М’язова слабкість або фасцикуляції, або інші симптоми холінергічної кризи: сильна нудота, блювання, спастичні болі в череві, посилене слиновідділення, сльозотеча, нетримання сечі і кала, сильна пітливість, брадикардія, артеріальна гіпотензія, колапс і судоми. Виражена м’язова слабкість у поєднанні з гіперсекрецією слизової оболонки трахеї і бронхоспазмом може призвести до фатальної блокади дихальних шляхів.
Лікування.
У тяжких випадках як загальний антидот можна використовувати антихолінергічні препарати, як атропін. Спочатку рекомендується ввести 0,5 – 1,0 мг внутрішньо венно, частота і величина наступних доз залежать від динаміки клінічного стану пацієнта. Паралельно застосовують симптоматичну терапію.
Особливості застосування.
Під час лікування Ремінілом слід забезпечити адекватне надходження рідини до організму.
Ремініл не рекомендується застосовувати для лікування дітей. Інформації про застосування Ремінілу у дітей відсутня.
Лікування інгібіторами ацетилхолін естерази, з галантаміном включно, супроводжується зниженням маси тіла пацієнтів з хворобою Альцгеймера, тому під час лікування необхідно стежити за їхньою масою тіла.
Як і інші холіноміметики, Ремініл слід застосовувати з обережністю при наступних станах:
Серцево-судинні захворювання. Відповідно до своєї фармакологічної дії холіноміметики можуть проявляти ваготонічний вплив на серце (наприклад, брадикардія). Наслідки таких ефектів можуть бути найбільш серйозними у пацієнтів із синдромом слабкості синусового вузла і з іншими супровентрикуляр-ними порушеннями провідності. А також у пацієнтів, які одночасно отримують препарати, що знижують частоту серцевих скорочень, такі як дигоксин або бета-адреноблокатори. Лікування Ремінілом рідко супроводжується вираженою брадикардією або непритомністю.
Шлунково-кишкові захворювання. У пацієнтів з підвищеним ризиком розвитку виразкової хвороби, наприклад, у пацієнтів, які мають виразкову хворобу в анамнезі або схильних до неї, необхідно проводити моніторинг відповідних симптомів. У ході клінічних досліджень не виявлено збільшення частоти пептичних виразок і шлунково-кишкових кровотеч у пацієнтів, в порівнянні з пацієнтами, які отримували плацебо. Ремініл не рекомендується застосовувати пацієнтам з обструкцією шлунково-кишкового тракту, а також у пацієнтам, яким недавно була зроблена операція на органах травлення.
Неврологічні захворювання. Вважається, що холіноміметики можуть викликати генералізовані судоми. Слід пам’ятати, що судомна активність може бути проявом самої хвороби Альцгеймера. У клінічних випробуваннях не спостерігалось підвищення частоти судом у пацієнтів, які приймали Ремініл, у співвідношенні з пацієнтами, які отримували плацебо.
Захворювання легень. Через холіноміметичну активність слід з обережністю призначати Ремініл пацієнтам, із тяжкою формою бронхіальної астми або обструктивною хворобою легень.
Сечостатеві захворювання. Ремініл не рекомендується призначати пацієнтам з обструкцією сечових шляхів, а також пацієнтам, які недавно перенесли операцію сечового міхура.
Вагітність та лактація. Використання Ремінілу вагітними жінками не досліджувалось. Ремініл можна призначати вагітним тільки, якщо потенційна користь від його застосування перевищує можливий ризику для плоду.
Невідомо чи виділяється Ремініл із грудним молоком. Тим не менше, жінки, які приймають Ремініл повинні утриматись від годування груддю.
Вплив на здатність керувати автомобілем і працювати з технікою. Хвороба Альцгеймера може погіршувати здатність керувати автомобілем і працювати з механізмами. Крім того, сам Ремініл, як і інші холіноміметики, може викликати сонливість і запаморочення, які негативно відображаються на керуванні автомобілем і роботі з механізмами, особливо в перші тижні після початку лікування цим препаратом.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами.
Галантамін не можна приймати одночасно з іншими холіноміме тиками. Він є антагоністом антихолінергічних препаратів. Галантамін, як і інші холіноміметики, може вступати в фармакодинамічні взаємодії з препаратами, які знижують частоту серцевих скорочень (наприклад, дигоксин і бета-адреноблокатори). Галантамін також підсилює блок нервово-м’язової провідності де поляризаційного типу під час наркозу (наприклад, під час використання суксаметонія як периферичного міореклаксанту).
Інші препарати, які впливають на метаболізм галантаміну. Препарати, які є сильними інгібіторами ізоферментів CYP2D6 і CYP3А 4, можуть збільшувати AUC галантаміну.
Фармакокінетичні дослідження з багаторазовим прийомом препаратів показали, що AUC галантаміну збільшується на 30 і 40 % при одночасному застосуванні його з кетоконазолом і пароксетином відповідно. При одночасному використанні з еритроміцином, який також є інгібітором ізоферменту CYP3А 4, AUC галантаміну збільшується тільки ≈ на 10 %. Фармакокінетичні дослідження у пацієнтів з хворобою Альцгеймера показали, що кліренс галантаміну знизився приблизно на 25 – 33 % при одночасному застосуванні цього препарату з такими відомими інгібіторами ізоферменту CYP2D6, як амітриптилін.
Таким чином, на початку лікування сильними інгібіторами ізоферментів CYP2D6 і CYP3А 4 може підвищуватись частота холінергічних небажаних явищ, головним чином нудоти та блювання. В таких ситуаціях, залежно від переносимості терапії певним пацієнтами, може знадобитися зниження підтримуючої дози галантаміну.
Вплив галантаміну на метаболізм інших препаратів. Терапевтичні дози галантаміну (12 мг два рази на добу) не впливали на кінетику дигоксину і варфарину. Галантамін не впливав на збільшення протромбі нового часу, викликаного варфарином.
Дослідження in vitro показали, що галантамін має дуже слабку здатність інгібувати головні форми цитохрому Р 450 людини.
Умови та термін зберігання.
Зберігати при температурі від 15 до 30 °С в недоступному для дітей місці.
Термін придатності – 2 роки.
Умови відпуску. За рецептом.
Упаковка.
По 14 таблеток у блістері.
Таблетки 4 мг - по одному блістеру в картонній упаковці.
Таблетки 8 мг, 12 мг - по чотири блістери в картонній упаковці.
Виробник. Янссен Фармацевтика Н. В., Бельгія на заводі Янссен Сілаг С. п. А, Італія.
Адреса.
Янссен Фармацевтика Н. В., Турнхоутсевег 30, В-2340 Беерсе, Бельгія.
Janssen Pharmaceutica NV, Turnhoutsеweg 30, B-2340 Beerse, Belgium.
РЕМИНИЛ (REMINYL) |
|||||||||
galantamine | |||||||||
Представительство: ЯНССЕН-СИЛАГ |
14 шт. - блистеры (4) - пачки картонные.
Таблетки, покрытые оболочкой розового цвета, круглые, двояковыпуклые, на одной стороне надпись "Janssen", на другой - "G8".
Вспомогательные вещества: кремния диоксид коллоидный, кросповидон, лактозы моногидрат, магния стеарат, целлюлоза микрокристаллическая. Оболочка таблетки: гидроксипропилметилцеллюлоза, пропиленгликоль, тальк, титана диоксид (Е171), железа оксид красный (Е172).
14 шт. - блистеры (1) - пачки картонные. Таблетки, покрытые оболочкой оранжево-коричневого цвета, круглые, двояковыпуклые, на одной стороне надпись "Janssen", на другой - "G12".
Вспомогательные вещества: кремния диоксид коллоидный, кросповидон, лактозы моногидрат, магния стеарат, целлюлоза микрокристалличесая. Оболочка таблетки: гидроксипропилметилцеллюлоза, пропиленгликоль, тальк, титана диоксид (Е171), железа оксид красный (Е172), желтый краситель "заход солнца" (Е110).
14 шт. - блистеры (1) - пачки картонные. Клинико-фармакологическая группа: Селективный ингибитор ацетилхолинэстеразы головного мозга. Препарат для лечения болезни Альцгеймера Регистрационные №№:
|
||||||||
Фармакологическое действие Селективный конкурентный и обратимый ингибитор ацетилхолинэстеразы, является третичным алкалоидом. Усиливает действие ацетилхолина на н-холинорецепторы, по-видимому, вследствие связывания с аллостерическим участком рецептора. Благодаря повышению активности холинергической системы может улучшать когнитивную функцию у пациентов с деменцией альцгеймеровского типа. ФармакокинетикаВсасывание После приема внутрь быстро всасывается из ЖКТ; после однократного приема 8 мг галантамина Cmax была достигнута через 1.2 ч и составила 43±13 нг/мл, а средняя AUC составляет 427±102 нг х ч/мл. Абсолютная биодоступность галантамина при приеме внутрь составляет 88.5%. Прием галантамина с пищей замедляет его абсорбцию (Cmax снижается на 25%), но не влияет на количество абсорбировавшегося препарата (AUC). Фармакокинетика галантамина носит линейный характер в диапазоне доз 4-16 мг 2 раза/сут. Распределение После многократного приема галантамина в дозе 12 мг 2 раза/сут средние концентрации в конце курса и Cmax в плазме варьировали от 30 нг/мл до 90 нг/мл. В равновесном состоянии Vd составляет 175 л. Степень связывания галантамина с белками плазмы невелика и составляет 17.7 ±0.8%. В цельной крови галантамин находится преимущественно в форменных элементах (52.7%) и в плазме (39%), тогда как его фракция, связанная с белками плазмы составляет всего лишь 8.4%. Соотношение концентраций галантамина кровь/плазма равно 1.17. Метаболизм После однократного приема галантамина ни один из его активных метаболитов (норгалантамин, О-деметил-галантамин и О-деметил-норгалантамин) не присутствовал в плазме "быстрых" и "медленных" метаболизаторов в неконъюгированной форме. Норгалантамин был обнаружен в плазме пациентов после многократного приема галантамина, но его количество составляло не более 10% от уровней галантамина. Выведение Элиминация галантамина носит биэкспоненциальный характер. Конечный T1/2 равен примерно 7-8 ч. Клиренс из плазмы составляет около 300 мл/мин. В течение 7 дней после однократного приема внутрь 4 мг 3Н-галантамина 90-97% радиоактивности выделилось с мочой и 2.2-6.3% - с калом. После в/в введения и приема внутрь 18-22% дозы экскретировалось в виде неизмененного галантамина с мочой в течение 24 ч, почечный клиренс был около 65 мл/мин, что составляет 20-25% общего клиренса из плазмы. Фармакокинетика в особых клинических случаях Результаты клинических испытаний продемонстрировали, что у пациентов с болезнью Альцгеймера концентрации галантамина в плазме крови на 30-40% выше, чем у молодых здоровых лиц. Фармакокинетические параметры галантамина у пациентов с легким нарушением функции печени (5-6 баллов по шкале Чайлд-Пью) были сходны с таковыми у здоровых лиц. У пациентов с умеренным нарушением функции печени (7-9 баллов по шкале Чайлд-Пью) AUC и T1/2 галантамина были повышены примерно на 30%. Популяционное фармакокинетическое исследование и анализ с использованием ряда моделей показали, что у пациентов с болезнью Альцгеймера и нарушением функции почек при КК не менее 9 мл/мин дозу галантамина корректировать не требуется. Показания- деменция альцгеймеровского типа легкой или умеренной степени, в т.ч. с сопутствующей недостаточностью мозгового кровообращения. Режим дозирования Реминил следует принимать 2 раза/сут, желательно во время завтрака и ужина. Начальная доза составляет 8 мг/сут (по 4 мг 2 раза/сут), ее следует принимать в течение 4 нед. Поддерживающая доза составляет 16 мг/сут (по 8 мг 2 раза/сут), ее также следует принимать не менее 4 нед. Вопрос о повышении поддерживающей дозы до максимально рекомендуемой 24 мг/сут (по 12 мг 2 раза/сут) следует решать после всесторонней оценки клинической ситуации, в частности достигнутого эффекта и переносимости. При умеренных нарушениях функции печени начальная доза должна составлять 4 мг 1 раз/сут, ее следует принимать утром в течение не менее 1 недели. После этого пациенты могут принимать по 4 мг 2 раза/сут на протяжении не менее 4 нед. При выраженных нарушениях функции печени (более 9 баллов по шкале Чайлд-Пью) препарат противопоказан. При нарушении функции почек (КК более 9 мл/мин) дозу Реминила корректировать не нужно. Пациентам с выраженными нарушениями функции почек (КК менее 9 мл/мин) Реминил противопоказан. При одновременном приеме сильных ингибиторов изоферментов CYP2D6 или CYP3A4 может возникнуть необходимость в снижении дозы Реминила. Побочное действиеСо стороны пищеварительной системы: при проведении клинических испытаний часто (≥5% или с частотой встречаемости вдвое превышавшей частоту у пациентов, получавших плацебо) отмечались тошнота, рвота, боли в животе, диспепсия, анорексия. Тошнота, рвота и анорексия чаще отмечались у женщин. Со стороны ЦНС: при проведении клинических испытаний часто (≥5% или с частотой встречаемости вдвое превышавшей частоту у пациентов, получавших плацебо) отмечались слабость, головокружение, головная боль, сонливость; также описаны (≥5% или с частотой встречаемости ≥ частоте у пациентов, получавших плацебо) спутанность сознания, внезапные падения, бессонница; редко - тремор, обмороки. Прочие: часто - снижение массы тела, травмы, ринит, инфекции мочевыводящих путей; редко - тяжелая брадикардия. Противопоказания- выраженные нарушения функции почек (КК менее 9 мл/мин); - выраженные нарушения функции печени (более 9 баллов по шкале Чайлд-Пью); - повышенная чувствительность к галантамину или другим компонентам препарата. Беременность и лактацияРеминил можно назначать при беременности только в тех случаях, когда потенциальная польза лечения для матери превосходит возможный риск для плода. При необходимости применения препарата в период лактации грудное вскармливание следует прекратить. Особые указанияУ пациентов с болезнью Альцгеймера часто наблюдается уменьшение массы тела. Применение ингибиторов ацетилхолинэстеразы, включая Реминил, также может сопровождаться снижением массы тела. Поэтому во время лечения Реминилом необходимо следить за изменениями массы тела пациентов. Как и другие холиномиметики, Реминил следует применять с осторожностью при заболеваниях сердечно-сосудистой системы, т.к. вследствие своего фармакологического действия холиномиметики могут вызывать ваготонические эффекты со стороны сердца (например, брадикардию). С особой осторожностью следует назначать препарат пациентам с СССУ и с другими суправентрикулярными нарушениями проводимости, а также пациентам, которые одновременно получают препараты, снижающие ЧСС, такие как дигоксин или бета-адреноблокаторы. У пациентов с повышенным риском развития эрозивно-язвенных поражений ЖКТ, например имеющих язвенную болезнь в анамнезе, необходимо контролировать состояние пациента с целью раннего выявления соответствующих симптомов. Следует отметить, что при проведении клинических испытаний у пациентов, получавших Реминил, не выявлено повышения частоты встречаемости пептических язв и кровотечений из ЖКТ по сравнению с пациентами, получавшими плацебо. Реминил не рекомендуется применять у пациентов с обструкцией ЖКТ, а также у пациентов, которым недавно была сделана операция на органах пищеварения. Считается, что холиномиметики обладают определенной способностью вызывать генерализованные судороги. Следует помнить, однако, что судорожная активность может быть проявлением самой болезни Альцгеймера. В клинических испытаниях не наблюдалось повышения частоты судорог у пациентов, принимавших Реминил, по сравнению с пациентами, получавшими плацебо. С осторожностью назначают Реминил пациентам с тяжелой бронхиальной астмой или хронической обструктивной болезнью легких из-за холиномиметической активности препарата. Реминил не рекомендуется применять у пациентов с обструкцией мочевыводящих путей, а также у лиц, недавно перенесших операцию на мочевом пузыре. После резкой отмены Реминила (например, при подготовке к операции) обострения симптомов не возникает. Большинство нежелательных побочных явлений возникают на фоне постепенного повышения дозы Реминила. Тошнота и рвота (наиболее часто встречающиеся явления) в большинстве случаев длились менее 1 недели и/или возникали один раз. В таких случаях могут быть использованы противорвотные препараты и обильное питье. При одновременном применении Реминила с лекарственными средствами, являющимися активными ингибиторами CYP2D6 или CYP3A4 может повышаться частота холинергических нежелательных явлений, главным образом тошноты и рвоты. В этих ситуациях, в зависимости от переносимости терапии конкретным пациентом, может потребоваться снижение дозы Реминила. Использование в педиатрии Реминил не рекомендуется применять для лечения детей. Данные об эффективности и безопасности применения Реминила в педиатрической практике отсутствуют. Влияние на способность к вождению автотранспорта и управлению механизмами Болезнь Альцгеймера может ухудшать способность к вождению автомобиля и работе с механизмами. Кроме того, на фоне применения Реминила, особенно в первые недели его применения, могут возникнуть сонливость и головокружение, которые также нарушают способность к концентрации внимания и негативно отражаются на вождении автомобиля и работе с механизмами. ПередозировкаСимптомы: возможны мышечная слабость, фасцикуляция, некоторые или все симптомы холинергического криза (сильная тошнота, рвота, спастические боли в животе, усиленное слюноотделение, слезотечение, недержание мочи и кала, сильная потливость, брадикардия, гипотензия, коллапс, судороги). Выраженная мышечная слабость в сочетании с гиперсекрецией слизистой оболочки трахеи и бронхоспазмом может привести к летальному исходу. Лечение: при необходимости проводят симптоматическую терапию. В тяжелых случаях в качестве антидота в/в вводят атропин (начальная доза 0.5-1 мг; частота введения и величина последующих доз зависят от динамики клинического состояния пациента). Лекарственное взаимодействиеПри одновременном применении Реминил усиливает действие других холиномиметиков, поэтому данная комбинация не рекомендуется. Галантамин является антагонистом холиноблокаторов. При одновременном применении Реминил усиливает действие препаратов, уменьшающих ЧСС (например, дигоксин и бета-адреноблокаторы). Будучи холиномиметиком, Реминил может усиливать действие периферических миореклаксантов деполяризующего типа (например, суксаметоний) во время проведения наркоза. Фармакокинетические взаимодействия Исследования in vitro показали, что главную роль в метаболизме галантамина играют изоферменты CYP2D6 и CYP3A4. Препараты, являющиеся сильными ингибиторами изоферментов CYP2D6 и CYP3A4, могут увеличивать AUC галантамина. Фармакокинетические исследования с многократным приемом препаратов показали, что AUC галантамина увеличивается на 30 и 40% при одновременном применении его соответственно с кетоконазолом и пароксетином. При одновременном использовании с эритромицином, который также является ингибитором изофермента CYP3A4, AUC галантамина возрастает только примерно на 10%. Фармакокинетические исследования у пациентов с болезнью Альцгеймера показали, что клиренс галантамина снижался примерно на 25-33% при одновременном применении этого препарата с такими известными ингибиторами изофермента CYP2D6, как амитриптилин, флуоксетин, флувоксамин, пароксетин или хинидин. Угнетение секреции желудочного сока не нарушает абсорбцию галантамина. Терапевтические дозы галантамина (12 мг 2 раза/сут) не влияли на кинетику дигоксина и варфарина. Галантамин не влиял на увеличение протромбинового времени, вызванное варфарином. Условия и сроки храненияПрепарат следует хранить в недоступном для детей месте при температуре от 15° до 30°C; раствор для приема внутрь нельзя замораживать. Срок годности - 2 года. Условия отпуска из аптек Препарат отпускается по рецепту. |