ІНСТРУКЦІЯдля медичного застосування препаратуСЕРТА™ SERTA™ |
Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: круглі, двоопуклі таблетки, білого кольору, вкриті кишково розчинною оболонкою, зі скошеними краями;
склад: 1 таблетка містить 5 мг або 10 мг серратіопептидази;
допоміжні речовини: крохмаль, лактоза, магнію стеарат, карбоксім етилцелюлоза, кремнію діоксид колоїдний, етилцелюлоза, H.P.M.C., P.E.G.6000, титану діоксид, целюлози ацетат фталат.
Форма випуску. Таблетки, вкриті кишково розчинною оболонкою.
Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при патології опорно-рухового апарату. Фермент. Код АТС M09 AB.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка.
Серрапептаза, відома також як серратіа пептидаза, є протеолітичним ферментом, виділеним із непатогенної кишкової бактерії Serratia E15. Клінічні дослідження показали, що серратіопептидаза має фібринолітичну, протизапальну і проти набрякову активність.
Крім зменшення запального процесу, серратіопептидаза послаблює біль внаслідок блокування вивільнення больових амінів із запалених тканин.
Серратіопептидазазв”язується у співвідношенні 1:1 з альфа-2-макроглобуліном крові, який маскуєїї антигенність, але зберігає її ферментативну активність. Серратіопептидазаповільно переходить в ексудат у місці запалення і поступово рівні її в крові зменшуються. Шляхом гідролізу брадикініну, гістаміну і серотонінусерратіопептидаза безпосередньо зменшує дилатацію капілярів і контролює їх проникність. Серратіопептидаза блокує інгібітори плазміну, сприяючи таким чиномфібринолітичній активності плазміну. Серратіопептидаза завдяки зменшенню набряку і покращенню мікро циркуляції сприяє виділенню харкотиння. Фармакокінетика.Препарат проходить через шлунок незміненим і абсорбується в кишечнику. Серратіопептидаза в незначній кількості виявляється в сечі.
Показання для застосування.
Хірургія: спортивні ушкодження, розтягнення та розриви зв’язок, переломи тавивихи, набряки, спричинені операцією, а також застосовується при ризику відторгнення трансплантата.
Пластична хірургія: зменшує після операційні набряки і відновлюємікро циркуляцію у місці відторгнення трансплантата.
Захворювання верніх дихальних шляхів: зменшує в’язкість мокротиння, сприяючи кращому проникненню антибіотиків.
Захворювання ЛОР-органів: муколітична активність препарату проявляється при інфекціях в порожнині вуха та синусах.
Дерматологія: застосовується при гострих болючих запальних дерматозах.
Акушерство і гінекологія: протизапальна активність препарату сприяє розсмоктуванню гематом, зменшує набряк молочних залоз.
Спосіб застосування та дози. Препарат призначають в дозі 5 – 10 мг ( 1таблетка) 3 рази на добу після їжі. Таблетки слід ковтати, не розжовуючи.
Тривалість курсу лікування залежить від характеру та динаміки патологічного процесу і визначається індивідуально.
Побічна дія. В окремих випадках при застосуванні препарату може спостерігатися діарея, нудота, блювання, анорексія, дискомфорт вепігастрії. Дуже рідко можлива носова кровотеча та виділення мокротиння з домішками крові.
Протипоказання. Підвищена чутливість досерратіопептидази.
Передозування.
Симптоми: нудота, блювання, анорексія, дискомфорт в епігастрії. В окремих випадках симптомами передозування можуть бути домішки крові в мокротинні та кровотечі.
Лікування: Терапія симптоматична.
Особливості застосування. Оскільки препарат впливає на згортання крові, йогослід з обережністю застосовувати у пацієнтів із загрозою кровотечі та з порушенням часу згортання крові, а також у пацієнтів, які приймають антикоагулянти.
У разі тяжких захворювань печінки та нирок препарат застосовують звеликою обережністю.
Досвід застосування препарату в періоди вагітності і лактації, а такожу дітей відсутній.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні препарат підсилює дію антикоагулянтів. Така комбінація препаратів повинна застосовуватися під пильним спостереженням лікаря.
Умовита термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла, недоступному длядітей місці, при температурі не вище 25 С. Термін придатності – 3 роки.
Инструкция отсутствует