Корзина резервированияРезервирование
Каталог лекарств
  • Сульфаргин

    Сульфаргин
    • Silver sulfadiazine
      Международное название
    • Химиотерапевтические средства для местного применения
      Фарм. группа
    • D06BA
      ATС-код
    • без рецепта
      Условие продажи
    • 22 предложения от 217,80 до 540,93 грн.
      Наличие в аптеках

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату


СУЛЬФАРГИН

(SULFARGIN)


 

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви:  silver sulfadiazine,
2 - (4-амінобензол сульфамід о) піримідину срібна сіль;

основні фізико-хімічні властивості: мазь білого або майже білого кольори, з характерним запахом.

склад: 1 г мазі містить 10 мг сульфадіазину срібла;

допоміжні речовини: вазелінове масло, пропіленгліколь, спирт цетостеариловий, гліцерину моностеарат 40-55, полісорбат-80, метилпарагідроксибензоат ( Е-218), пропіл парагідроксибензоат (Е-216), вода очищена.

Форма випуску. Мазь для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Засоби для застосування в дерматології. Хіміотерапевтичні засоби для місцевого застосування з антимікробною дією. Сульфаніламіди.

Код АТС D06B A01.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Сульфадіазин срібла має антимікробну дію на грам позитивні і грам негативні мікроби і гриби (Candida, Phycomycetes і Aspergillus spp, дерматофіти). Активність препарату зумовлена іонами срібла, які вивільняються в рані в результаті помірної дисоціації сульфадіазину срібла, що забезпечує тривалу антимікробну дію, яку доповнює сульфадіазин (сульфаніламід). Іони срібла адсорбуються на поверхні мікробних клітин і чинять так звану олігодинамічну бактеріостатичну і бактерицидну дію. Препарат не чинить некролітичної і мутагенної дії. Сульфаргин характеризується помірною осмотичною активністю.

Фармакокінетика. Під час місцевого застосування може всмоктуватися до 1% іонів срібла і до 10% сульфадіазину від загальної кількості мазі, нанесеної на рану. Велика частина срібла, що всмокталося, виділяється з жовчю. Сульфадіазин, що всмоктався, не накопи чується в організмі і швидко виділяється нирками.

Показання для застосування. Інфіковані опіки, пролежні, виразки, поверхневі рани зі слабкою ексудацією; профілактика інфікування опіків, пролежнів, виразок, поверхневих ран, саден, а також при трансплантації шкіри.

Спосіб застосування та дози.

Препарат призначений для місцевого застосування.

Відповідний режим лікування призначають негайно після оцінки розмірів і глибини ураження   ранової поверхні.

Після видалення некротичних тканин мазь наносять тонким шаром (2-4 мм) на ушкоджену ділянку 1 – 2 рази на добу, під стерильну пов’язку або відкритим способом.

Лікування триває до 3 тижнів.

Спосіб застосування та доза препарату не залежать від віку пацієнта.

При застосуванні мазі на великій ділянці слід контролю вати функцію нирок і печінки і вміст формених елементів крові. Хворому слід давати пити багато води.

Побічна дія.

Місцеві реакції.

Рідко мазь може спричинити місцево подразнювальну дію (короткочасне печіння, біль), яка проходить через 5 – 10 хвилин. При підвищеній чутливості пацієнта можуть виникати алергічні реакції – шкірний висип, відчуття печіння, свербіж, почервоніння, алергічний нежить або алергічна астма. В результаті тривалого лікування або лікування великих ділянок шкіри може виникнути аргірія – в результаті накопичення срібла в тканинах шкіра може придбати злегка сірувате забарвлення.

Системні реакції.

При тривалому лікуванні великих опікових ділянок в плазмі крові можуть утворюватись такі концентрації сульфаніламідів, які порівняні з концентраціями, що утворюються під час системного застосування. Можуть виникати характерні для сульфаніламідів побічні дії: нудота, блювання, пронос, глосит, біль у суглобах, ушкодження печінки, головний біль, сплутаність свідомості, судомні спазми, кристалурія, ушкодження нирок, лейкопенія, тромбоцит опенія, еозинофілі я.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до сульфадіазину срібла, сульфаніламідів або до будь-якої допоміжної речовини, що входить до складу препарату. Генетичний дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази (при застосуванні на великих ділянках може виникнути гемоліз). У зв’язку з небезпекою виникнення ядерної жовтяниці не можна застосовувати сульфадіазин срібла у недоношених дітей, новонароджених і дітей у віці до 3 місяців. Сульфадіазин срібла не можна застосовувати під час вагітності і годування груддю.

Сульфаргин недоцільно застосовувати для лікування глибоких гнійних ран і опікових ран з рясною ексудацією.

Передозування.

При тривалому лікуванні великих опікових ділянок в плазмі крові можуть утворюватися такі концентрації сульфаніламідів, які порівняні з концентраціями, що утворюються при системному застосуванні, і тому можливе виникнення побічних дій, пов’язаних з системним застосуванням всіх сульфаніламідів, таких як нудота, блювання, пронос, глосит, біль у суглобах, ушкодження печінки, головний біль, сплутаність свідомості, судомні спазми, кристалурія, ушкодження нирок, лейкопенія, тромбоцит опенія, еозинофілі я. Лікування симптоматичне.

Особливості застосування.

Сульфадіазин срібла слід застосовувати з обережністю при печінковій і нирковій недостатності. Якщо лікування сульфадіазином срібла проводять тривало або наносять препарат на великі опікові ділянки, то у зв’язку з небезпекою виникнення лейкопенії, тромбоцит опенії або еозинофілії слід регулярно визначати кількість білих клітин крові.

Слід уникати застосування препарату у пацієнтів, що страждають на порфірію.

Як при місцевому застосуванні інших препаратів з антимікробною дією, під час застосування сульфадіазину срібла також може розвинутись суперінфекція.

Застосування в педіатрії. У зв’язку з небезпекою виникнення ядерної жовтяниці не можна застосовувати сульфадіазин срібла у недоношених дітей, новонароджених і дітей у віці до 3 місяців.

Застосування в період вагітності і лактації. Дослідження щодо безпеки застосування сульфадіазину срібла під час вагітності не проводилися, тому сульфадіазин срібла не можна застосовувати під час вагітності і годування груддю.

Застосування при керуванні транспортом і роботі з технікою. Препарат не впливає на здатність керувати транспортними засобами і працювати з технічними пристроями.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Сульфадіазин срібла може ін активувати засоби, що ферментно очищують рану, тому одночасно застосовувати ці препарати не рекомендується.

Умови та термін зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 °C. Не зберігати у холодильнику та морозильній камері. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Термін придатності – 2 роки.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. По 50 г в тубах алюмінієвих, по 1 тубі в картонній коробці.

Виробник. АТ Талліннський фармацевтичний завод.

Адреса. Тонді 33, 11316, Таллінн, Естонська Республіка.



СУЛЬФАРГИН
(SULPHARGIN)
sulfadiazine silver
Представительство:
ГРИНДЕКС АО
800 г - банки пластмассовые.

Клинико-фармакологическая группа: Препарат с антибактериальным действием для наружного применения

Регистрационные №№:
  • мазь д/наружн. прим. 1%: туба 50 г, банка 800 г - П №010985/01, 08.04.05

Фармакологическое действие

Противомикробное средство широкого спектра действия, сульфаниламид. Оказывает бактерицидное действие.

Препарат активен в отношении грамположительных и грамотрицательных бактерий (Escherichia coli, Proteus spp., Staphylococcus spp., Klebsiella spp.), а также грибов Candida spp. и дерматофитов.

Бактерицидные свойства мази Сульфаргин обусловлены активностью ионов серебра, которые высвобождаются в ране в результате диссоциации серебряной соли сульфадиазина; высвобождение ионов серебра происходит постепенно (умеренная диссоциация), обеспечивая постоянство противомикробного действия. Бактерицидная активность ионов серебра дополняется бактериостатическим эффектом сульфадиазина (также высвобождающегося в процессе диссоциации серебряной соли сульфадиазина).

Сульфаргин характеризуется умеренной осмотической активностью и не обладает некролитическими свойствами.

При наружном применении мази возможно всасывание с поврежденной ожоговой или раневой поверхности до 1% ионов серебра и до 10% сульфадиазина от общего количества нанесенной на рану серебряной соли сульфадиазина.

Фармакокинетика

Данные по фармакокинетике препарата Сульфаргин не предоставлены.

Показания

У взрослых и детей старше 1 года для профилактики и лечения гнойных ран и ожогов со слабовыраженной экссудацией, а также трофических язв, пролежней:

- при обработке свежих ожоговых поверхностей для профилактики развития инфекции;

- для лечения раневых и ожоговых поверхностей в первой стадии раневого процесса со слабо выраженной экссудацией;

- для лечения ран и ожогов I-IIIA степени во второй и третьей стадии раневого процесса;

- для лечения трофических язв, пролежней, длительно незаживающих ран (в т.ч. ран культи).

Режим дозирования

Применяют наружно. После хирургической обработки раны и удаления некротических тканей мазь наносят на поврежденную поверхность тонким слоем (2-4 мм) под повязку или открытым способом. Повязку меняют 1-2 раза/сут или реже. Максимальная разовая доза - 300 г. Длительность лечения - до 3 недель.

Побочное действие

Системные реакции: при длительном применении Сульфаргина на обширных ожоговых поверхностях возможны - нарушения пищеварения и изменение картины периферической крови (лейкопения), диспептические симптомы и кожные проявления аллергических реакций, характерные для сульфаниламидных препаратов.

Местные реакции: редко - кратковременное местно-раздражающее действие (жжение, боль) которые обычно проходят самостоятельно через 5-10 мин после наложения повязки с мазью.

Противопоказания

-беременность;

-период лактации;

-выраженный дефицит глюкозо-6-фосфатдегидрогеназы;

-детский возраст до 1 года;

-повышенная чувствительность к сульфаниламидам.

Сульфаргин не следует применять для лечения глубоких гнойных ран и ожоговых поверхностей с обильной экссудацией.

Беременность и лактация

Препарат противопоказан при беременности и в период лактации.

Особые указания

При применении мази на обширной поверхности следует контролировать функциональное состояние почек, печени и содержание форменных элементов крови; назначать больным обильное щелочное питье.

Передозировка

Данные о передозировке препарата Сульфаргин не предоставлены.

Лекарственное взаимодействие

Данные о лекарственном взаимодействии препарата Сульфаргин не предоставлены.

Условия и сроки хранения

Мазь в тубах следует хранить при температуре не выше 25°C. Мазь в плотно закрытых банках следует хранить в защищенном отсвета месте при температуре не выше 25°C. Срок годности - 2 года.

Не хранить тубы и банки в холодильнике и морозильной камере.

Препарат следует хранить в недоступном для детей месте.

Условия отпуска из аптек

Препарат разрешен к применению в качестве средства безрецептурного отпуска.

 



Реклама